Raad Dirksland gaat anders vergaderen oncertagenda 1 ^^k^^ Uill l iLUl iUUU Waschmachine P. REmilD, Goedede, 1 i Schotejil zwemt eerste wedstrijd in Verenigings- competitie Schriftelijke Bijbel cursussen MEDISCHE DIENSTEN Solisten- concours Sempre Crescendo Tv uitzending alcohol en drugs Uitslagen manege Oostmoer Thema avond FNV en ANBO 'fi^ vimM Orgeuin Arbeid, Zeep en Brandstof, EHAIIDEh-niEUWS Cursus Oude en Nieuwe Testament Cursus De Christelijke leer 90 jaar geleden 21 September tot 5 Oktober 1917 Antirevo lutionair INHOCSIGNO VINCES PLAATSELIJK NIEUWS BURGERLIJKE STAND. VERKOOPiNGEN. IIËUWi%lË(Ili Door het gebruik ran eea bespaart U Doe Dw voordeel! Verkrijgbaar bij PAGINA 4 VRIJDAG 5 OKTOBER 2007 DIRKSLAND - Vanaf 1 januari 2008 vergadert de voltallige gemeenteraad van Dirksland twee keer per maand in plaats van één keer. De eerste vergadering is informatief en opinië rend, de tweede besluitvor mend. De commissies en commissievergaderingen komen daarmee te verval len. Dat heeft de gemeen teraad donderdagavond besloten. Door Kees van Rixoort De veranderingen komen nadat raadsleden, tijdens een tonf'erentie in Ouddorp, te kennen hadden 'gegeven de invulling van de huidige stiiic- tuur - informatieve en opini ërende commissievergaderin gen en een besluitvormende gemeenteraadsvergadering - niet ideaal te vinden. Xaast de invoering \an twee raadsverga deringen besloot de raad te\ens de mogelijkheid te creëren om een raadsvergadering over een bepaald thema te houden, bij voorbeeld in de dorpskernen Melissant en Herkingen. Om de vergaderdiscipline te verhogen is afgesproken om interrupties kort en "gericht op het stellen van een vraag" te laten zijn. Daarnaast: raads leden die in eerste termijn langer dan één niiiuiut willen spreken, moeten dat vanaf 1 januari gaan doen vanachter een katheder. Burgemeester Stoop: "De bedoeling van de veranderin gen is om effectiever te verga deren en meer levendigheid te brengen." De burgemeester, voorzitter van de raad, zei de spelregels goed te willen hand haven' "Dank u, dat u mij daar voor de ruimte geeft." Stoop reageerde daarmee op onder meer raadslid Struik (Clhriste- nUnie), die pleitte voor korte en bondige discussies, zo mm mogelijk 'herhalingen en een V oorzitter die - als het nodig is - snel ingrijpt. Verschillende fracties plaats ten kanttekeningen bij de te uijzigen werkwijze. \'\'D-er Zwanenburg sprak van "een herhaling van zetten", omdat een soortgelijke werkwijze m het verleden ook al eens is gebruikt en afgedankt. Zwa nenburg, maar ook onder meer PvcLVer Van der lugt en Leenders van Gemeente belangen, zei het te betreuren dat er in de nieuwe situatie geen leden van de schaduw- fractie mee kunnen verga deren. Er zijn immers alleen nog maar raadsvergaderin gen en daar kunnen alleen gekozen raadsleden aan tafel zitten. "De kweekvijver voor raadsleden wordt de nek om gedraaid", vond Leenders. \'an der Vlugt vroeg zich af of de nieuwe werkwijze een ver betering inhoudt. "Is dit inte ressanter voor de burger? De poppetjes blijven hetzelfde, of het nou een commissiever gadering of een opiniërende raadsvergadering heet. Ik ben er niet gelukkig mee." De Pvd,Vfractievoorzitter ging desondanks, net als de rest van de raad, akkoord met de wijzi gingen, maar voorspelde tege lijkertijd dat de terugkeer van de commissies na een halfjaar niet ondenkbeeldig is. SOMMELSDIjK - Zaterdag 29 september jl. is zweinclub De Schotejil uit Middelharnis voor het tweede achtereen volgende jaar in de C-afdeling van landelijke Verenigings competitie van start gegaan. De zwemmers van de Schote jil zwommen in zwembad de Staver naar ca. 40 persoonlijke records en 2 clubrecords. Een clubrecord was er voor de op de 200m rugslag debuteren de Sanne Huijsmans (1995) in meteen de winnende tijd van 2.47.51. Verder zwom de heren estafette 4x1 OOm vrij met Martijn van Hoorn, Mark Costeris, Leander Noordijk en Sebastiaan Rosendaal naar een clubrecord in een üjd van 3.47.64. Dat de zwemmers van de Scho tejil de 3 maanden durende zomerstop goed zijn doorgeko men, blijkt wel uit de gezwom men tijden en de behaalde ereplaatsen. Esmee Koedoot (1992) wist zowel de lOOm rugslag (1.13.08) als de 200m schoolslag (2.54.16) winnend af te sluiten. Ook Mark Coste ris (1992) won twee maal goud. En wel op de lOOm school slag (1.18.64) en de 200m vrij (2.04.36). Verder waren er winnende tijden voor Conny Wielaard op de lOOm school slag (1.25.13), voor Sebastiaan Rosendaal (1991) op de 200m schoolslag (2.45.42), voor Danica Koedoot (1993) op de 200m vrij (2.22.21), Leander Noordijk op de oOni rugslag (31.26) en voor Mico Pavlovic (1996) op de 50m vrij (36.08). Janiek de Boed (1994) won in technisch mooie stijl de lOOm vhnderslag in een tijd 1.25.52 (P-r). De mogelijkheid bestaat om deel te nemen aan twee schriftelijkeBijbelcursussen. Hierin wordt op eenvoudige manier uitleg gegeven over de boodschap van de bijbel en over de geloofsleer. De cursus over het Oude en Nieuwe Testament bevat 28 les sen. Over het Oude Testament worden schepping, zonde en genade behandeld, het gaat over Abraham, Izak en Jakob, de geschiedenis van Jozef, het volk Israël (uit Egypte en door de woestijn geleid, het beloof de land in) en over het Tien en Tweestammenrijk. Over het Nieuwe Testament wordt het leven van Jezus beschreven, wie Hij is. Zijn geboorte en doop. Zijn discipelen, leer en wonderen, enz. In deze cursus wordt de Hei- delbergse Catechismus hele maal behandeld. De lessen zijn niet moeilijk en daarom ook geschikt voor mensen die nog niet zo heel veel van de bijbel en de geloofsleer weten. Bovengenoemde cursussen worden gratis verstrekt. De lessen worden nagekeken en per post teruggestuurd, waarna de volgende les wordt toegestiuird. De schriftelijke Bijbelcursussen kunnen wor den aangevraagd via Postbus 35, 4413 te Krabbendijke. De digitale cursus via emailadres schriftelijkebijbelcrsus(aklik- safe.nl. Zie ook de advertentie elders in dit blad. (Oo 2007/2008 Zaterdag 13 oktober Hervormde kerk - Sommels- dijk. Een muzikale rondreis door het Europa van de 17e en 18e eeuw door Paul Kieviet met orgel en spinet. .\anvang: 20.00 uur. Zaterdag 27 oktober Ciereformeerde Clemeente - Dirksland. Hervonnings- avond. Concert van het Jeugdkoor 'luventa' o.l.v. Jan Looij (orgel: Martien de Vogel) en het Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Frans Cornet (orgel: Jan Hoek). .Vanvang: 19.30 uur. Zaterdag 3 november Hervormde Keik - Mid delharnis. Concert van 'de ürker Zangers' o.l.v. Jacob Schenk en het Chr. Gemengd Eilandenkoor uit Zierikzee o.l.v. Peter Wilde man. Orgel en piano: Jacob Schenk en Peter VVildeman. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 3 november Hervormde Kerk - Som- melsdijk. Een programma met koor- en orgelmuziek, met daarbij speciale aan dacht voor Paul Clerhardt, door Paul Kieviet op het orgel en het Locaal ensem ble 'Louez Dieu' o.l.v. Kees Villerius. Aanvang: 15.30 uin-. Zaterdag 3 november In de Toren van Goeder- eede. Jubileumconcert van het Chr. Stadskoor 'Goeree' uit Goedereede. .\anvang: 19.30 en 21.15 uur. Zaterdag 10 november Hervormde Kerk - Dirks land. Concert van het Vocaal Ensemble 'Magnificat' o.l.v. Rinus Verhage. Organist: Wim Diepenhorst. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 16 november Hervormde Kerk - Som- melsdijk. Een orgelconcert door (de volwassen) leerlin gen van Paul Kieviet, .in vang: 20.00 uur. Vrijdag 16 november Exoduskerk - .Sommelsdijk. Uitvoering van het dames koor 'Toonkunst' uit Mid delharnis o.l.v. VV.Chr. Meij- boom. Organist: .Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 7 december Rehobothkerk - Sommels dijk. *Concert van het Chr. Mannenkoor 'Rotterdam- Zuid' o.l.v. Paul Jonkers en het Mannenkoor 'Door Eendracht Verbonden"" te Stellendam o.l.v, Corné de Geus. Organisten: Pieter Dijksman en Marian van Oostenbrugge. .'\anvang: 20.00 uur Zaterdag 15 december Hervormde Kerk - Middel harnis. WWZ-kerstconcert m.m.v. het mannenkoor Gioot Rotterdam' o.l.v. M. van Noort en het jongeren koor Jigdaljahu' o.l.v. WA. den Hertog. Orgel: Jaco Belder; trompet: Jan Drost en Maurice Veldhuizen. .■\anvang: 19.30 uur. Zaterdag 15 december Hervormde Kerk - Goede reede. Kerstzangavond met meditatie van Ds. De Mots. Aairvang: 19.30 uur. Zaterdag 15 december Doopsgezinde Gemeente - ()uddorp. Kerstconcert door het Chr. Jong Man- neirkoor 'Soli Deo Gloria' uit Urk o.l.v. Jaap Kramer. Pianist: Jorrit Woudt. Aan vang: 19.30 uur. Maandag 17 december Exodus Kerk-Sommelsdijk. Kerstconcert door het Man nenkoor 'Ons Koor' o.l.v. W. Chr. Meijboom m.m.v. het blokfluitorkest 'Cunando'. Organist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. Woensdag 19 december Hervormde Kerk - Stel lendam. Kerstsamenzang met de Chr. (iem. Zangver eniging 'Soli Deo Gloria' te Stellendam. Organist: Arjan de \'os. .-Vanvang: 20.00 uur. Vrijdag 21 december R.K. Parochiekerk - Acht- huizen. Kerstconcert van het St. Caeciliakoor te Acht- huzien, het Laetarekoor uit Middelharnis/Oude Ton- ge, het mannenkoor 'Ons Koor' uit Sommelsdijk en het dameskoor 'Toonkunst' uit Middelharnis. Algehele leiding: W. Chr. Meijboom. Organisten: .-Vndries Stam en Ron Braber. Aanvang: 20.00 uur. Vrijdag 21 december Hervormde Kerk - Dirks land. Kerstconcert door de Chr. Zangveren. 'Sursum Corda' o.l.v. Jaap de Geus met medewerking van een ensemble onder leiding van C.Mc.Coll en samenzang. Solisten: Anton en Marije. Organist: Anton Weenink. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 22 december Dorpstienden - Ouddorp. Concert door de Chr. Gem. Zangvereniging 'Hart en Stem' o.l.v. Jan Bezuijen en het Chr. Kinderkoor Jong begonnen' o.l.v. Simone Voortman. Orgel: Johan van Broekhoven. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 22 'december In de toren van Goederee de. Kerstconcerten door het Christelijk Jong Kamerkoor 'Fiori Musicali' o.l.v. Sietse van Wijgerden. Aanvang: 19.30 en 21.30 uur. Zaterdag 22 december. Gereformeerde Gemeente - Dirksland. Kerstzangavond door het Jeugdkoor 'luventa' o.l.v. Jan Looij (orgel: Martien de Vogel), het Gemengd koor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. Leo van de Hill (orgel: Wouter van de Hill) en het Dirkslands Man nenkoor o.l.v. Frans Cornet (orgel: Jan Hoek). Aanvang: 19.30 uur. Maandag 24 december Hervormde Kerk - Mid delharnis. Kerstzangavond door het Jongerenkoor 'Het Kleinood' uit .-Vagtekerke en het Chr. Geinengd Koor Jeduthun' uit Middelharnis o.l.v. Jan Wisse. Organisten: Jan Bouman en Hans van Heemst. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 12 januari 2008 Herv ormde Kerk - Middel harnis. Uitvoering van de Messiah van Handel door de Chr. Oratoriumvereni ging 'Laudando' o.l.v. Rinus Verhage. Medewerkenden: het RBO 'Symfonia' en de solisten Hieke Meppelink, Marline Straesser, jan van Esacker en Wiard Witholt. Aanvang: 19.30 uur. Zaterdag 1 maart Hervormde Kerk - Som melsdijk. (Concert van Urker solisten en musici. Solo: Lucas Kramer en Cla rissa van der Weerd; solo, orgel en piano: Jaap Kra mer. Verder het Gemengd koor 'In Touch' uit Som- melsdijkk o.l.v. Ad de Joode. Aanvang: 20.00 uur. Zaterdag 8 maart R.K. Kerk - Middelharnis -Uitvoering van koorwer ken van Josef Gabriel Rhein- berger door het Opera- en Oratoriumkoor Zuid-West- Nederland onder leiding van Bas van Houte. Orga nist: Arjen Leistra. Aanvang: 20.15 uur. Zaterdag 29 maart Gereformeerde Gemeente - Dirksland. Jubileumavond i.v.m. 25-jarig bestaan van het Dirkslands Mannen koor. Concert t.b.v. 'Hel pende Handen' door het Duivelands Mannenkoor o.l.v. Dinant Struik (orgel: Stephan Folmer) en het Dirkslands Mannenkoor o.l.v. Frans Cornet (orgel: Jan Hoek). Aanvang: 19.30 uur. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concertav onden te bevverk-stel- ligen. Verenigingen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande informatie richten. Komen er onverhoopt toch ineerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van bin nenkomst. Stuurt u tijdig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. VVe hopen deze rubriek elke eerste vrijdag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opge nomen. Aanmeldingen voor deze rubriek vindt plaats door mid del van formulieren, die kun nen worden aangevraagd via tel. 482560. Ook is het. mogelijk een e-mail te sturen aan: jvanhoorn(a wxs.nl die inhoudelijk over eenkomt met de vragen van het formulier. van vrijdag 5 oktober 2007 t/m zondag 7 oktober 2007 WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Van vrijdagmiddag vijf uur tot maandag-morgen acht uur heeft voor heel Goeree-Over- flakkee dienst de Centrale huis artsenpost Goeree-Overflakkee, Ziekenhuis in Dirksland, tel. (0187)480447. TANDARTSEN Spreekuur uitsluitend voor spoed gevallen op zaterdag en zondag van 11.00 tot 11.30 uur. Op 6 en 7 okto ber Tandarts De Geest te Sommels dijk, tel. 483313. Voor spoedgevallen buiten het spreekuur telefonisch con tact opnemen. VERLOSKUNDIGE PRAKTIJK 'NATALIA' Paviljoen Ziekenhuis, Stationsweg 22 di., WO., do, spreekuur volgens afspraak 9.00-12.00 uur tel. spreekuur. Tel. (0187) 60 07 92 APOTHEKEN Apotheek Menheerse Voorstraat 16, Middelharnis, 48-36-66 Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 en 13.00-17.30 uur Apotheek St. Joris* St. Joris Doelstraat 34-36, Sommelsdijk Tel. 48 72 77. Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 en 13.00-17.30 uur. Op zaterdag van 10.30-11.30 uur APOTHEEK DIRKSLAND Voorstraat 25, Dirksland. Telefoon 6015 80 Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur Op zaterdag van 10.00-12.00 uur en 17.00-17.30 uur Kringapotheek 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel. 68 37-89 Werkdagen: 8.30-12.00 uur en van 13.00- 17.30 uur Op zaterdag van 12.00-13.00 uur Buiten openingstijden van de apothel^en l<unt u voor dringende spoedrecepten bellen met het centrale dienstnummer van de apottieken Goeree- Overflakkee: 689957. U wordt dan doorverbonden met de dienstdoende apotheek met wie u een tijdstip kunt afspreken om uw medicijnen te verkrijgen. De bereikbaarheidsdiensten zijn als volgt: APOTHEEK ST JORIS SOMMELSDIJK .MIDDELHARNIS - Zatei- dag 6 oktober organiseert de Koninklijke Muziekvereniging Sempre Crescendo uit Middel- harnis-Sommelsdijk weer haar jaarlijkse solistenconcours. De jeugd tot 18 jaar gaat strijden om de 'Gerrit van Lente-wissel trofee', een beker die momen teel in handen is van Mareille de Blok. Zij is uiteraard hard aan het studeren om deze prijs dit jaar weer mee naar huis te mogen nemen, maar de concurrentie zit niet stil. Het belooft dus een spannende, muzikale avond te worden in De Notenkraker aan de Juliana van Stolberglaan te Middelhar nis. De sohsten worden op de piano begeleid door Wim Soe- ters, en de jurering is toever trouwd aan Leon Zwijgers, kla rinettist bij de Marinierskapel. Iedereen wordt uitgenodigd om de prestaties van de leden van Sempre te beluisteren. Het concours begint om 19.30 uur, de zaal gaat om 19.00 uur open en de toegang is gratis. GOEREE-OVERFLAKKEE - Het eiland heeft een probleem. En dat heeft alles te maken mei alcohol en drugs. Dat pro bleem wordt sterk onderschat. C;eniiddeld één op de zeven jongeren heeft een alcohol- of drugsprobleem, dat is ernstig. Indien er één keer per week meer dan 6 glazen alcohol wordt gedronken, is er al een drankprobleem. In de TV- uitzending die t/m maandag 8 oktober wordt uitgezonden op de Kabelkrant kunt u de gevol gen ervan zien. De verzor gingstehuizen worden steeds meer geconfronteerd met aan vragen voor mensen vanaf 40 jaar met een hersenactiviteit van een bejaarde met Alzhei mer. Hersenen die beschadigd zijn groeien niet meer aan. De uitzending, waarin o.a. burge meester De Vries-Hommes, de Politie, Stichti'ng De Hoop, Moedige Moeders en het Bou- manhuis aan het woord komen, is elke dag te zien tot en met 8 oktober om 2.00, 5.00, 8.00, 12.00, 17.30 en 22.00 uur op - de Kabelkrant. STAD a/h HARINGVLIET - Hieronder de uitslag van de springwedstrijd, klas siek parcours, die zater dag is gereden bij Manege Oostmoer. Rubriek 1, beginners pony's, 30-60 cm: 1. Daisy Argoude- lis, Quint; 2. Nelleke Markus, YentI; 3. Brenda v.d. Nieuwen- dijk, Daisy; 4. Rowena Kos ter, Rody; 5. Lisette Bezuijen, Daisy; 6. Isabel de Geus, Pas- soa; 7. Yara Geelhoed, Daisy; 8. Naomi Moerkerke, Ilona. Rubriek 2, pony's, 40-70 cm: 1. Miranda Bazen, Tazz; 2. Evel ien Testers, James; 3. Martine Campfens, Hilde; 4. Chantal Jansen, Tracey; 5. Sabrina Klein, Tazz. Rubriek 3/4, pony's/beginners paarden, 60-80 cm: 1. Marcia Janssen, Kefriggy; 2. Willianne Hoek, Yorca; 3. Dominique de Knegt, Madou; 4. Esther Grootscholte, Dreutel. Rubriek5,70-100cm:l. Rober to van Lienen, L. ^Armstrong; 2. Rebecca Barth, Troyles; 3. Glenn v.d. Knaap, Ingo; 4. Christina Troost, Sassy Girl. Maandag t/m vrijdag 17.30-22.00 uur (op feestdagen vanaf 8.30 uur) KRINGAPOTHEEK OUDDORP Maandag t/m vrijdag 22.00-8.30 uur APOTHEEK DIRKSLAND Zaterdag en zondag 8.30-22.00 uur KRINGAPOTHEEK OUDDORP Zaterdag en zondag 22.00-8.30 uur DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: R R. J. M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L. Tjebbes, Mid delharnis, 48 29 66; Dierenkliniek Goeree- Overflakkee, 48 28 97. .MIDDELHARNIS - FNV Bondgenoten en AXBO orga niseren donderdagavond 18 oktober een thema avond in het Diekhuus te Middelhar nis, aanvang 19.30 uur. Aan de orde komen de onder werpen 'Aanvulling bijzonde re voorzieningen. Waar heeft u recht op bij uw gemeente?' en 'ANBO en FN'V onderzoeken samen gaan'. Alle leden van FNV Bondge noten en ANBO zijir welkom. Bij ontvangst, is er koffie en na afloop een drankje. 11 M\ lOD MELISSANT.* Hedennacht te 12 uur werd den landbouwer A. v. Nieuwenhuizen gewekt door het loeien van vee. Het bleek dat een tiental beesten van dhr. GroQtenboer uit de weide waren gebroken(?) en op het erf liepen. Met alle aanwezige hulp werden deze op de mestput gejaagd en men ging weer naar bed. Nauwelijks dommelende of het geluid van een vllegmachien deed hem weer uit bed springen, maar heel Iets anders ontwaarde' zijn oog. De schuur tot aan den nok gevuld met kostbaar graan stond in lichte laaie. Aan red den viel niet te denken, zelfs moest men beducht zijn om het vage lijf te bergen. Dank zq de spoedige hulp van Dirksland die met de stoomspuit In een ommezien water gaf, werd het huis gespaard het dak dat reeds brandende was kon nog intijds wor den gebluscht. Bedroevend Is de aanblik van die bran dende bergen tarwe, boonen en erwten, in dezen tijd waar alles naar brood vraagt. De hitte was zoo groot dat een op 20 meter afstand staande klamp mede verbrandde. Alles letterlijk alles verbrandde, wa gens landbouwgereedschappen, machines, veerwagens, fietsen, tuig, 2 veulens en den hond, kortom niets is overgebleven. Men denkt algemeen dat dit de hand is van een laaghartige. Assurantie dekt de schade. Op Maandag 1 October a.s. n.m. 1 uur zal de EdelAchtbare heer de Winter burge meester dezer gemeente worden geïnstalleerd. STELLENDAM. Door een visscher is een postduif gevangen met een ringetje aan den linkerpoot gemerkt C M 1^ 3202. De eigenaar kan de duif terugbekomen op het postkantoor Woensdagmorgen heeft de Burgemees ter de lading van aardappelen in een schip alhier verboden ten einde te voorkomen dat er hier te weinig zouden overbleven. Daar men druk aan 't laden was, was dit een heele verwarring. Woensdag is nabij de haven een Duit- sche ballon neergekomen met het opschrift „Mag vernietigd worden". Woensdagmiddag werd boven hetNieuwe Gat een Engelsch watervliegtuig waargeno men. Donderdagmiddag 4 uur werd alhier in Noordelijke richting een vliegmachine gezien. Door de groote hoogte kon de nationaliteit niet worden herkend. Ongeveer 5 uur werd weer het geluid van een vliegtuig waarge nomen, terwijl Donderdagavond even voor 7 uur een vliegmachine zeer hoog passeerde in Z. W. richting. Omstreeks 4 uur Donderdagavond wer den onze gemeentenaren weder opgeschrikt door het gegons in de lucht van een motor en jawel even later zagen we een tweedek ker zich Noordwaards bewegen. DIRKSLAND. Donderdagmorgen, maakten ;enige arbeiders het elkaar weer lastig onder iet werk. Ze werden tenslotte handgemeen, net het gevolg dat L. B. hef met een gekwet- iten arm moest bekoopen, en zich onder ge- leeskandige behandeling stellen. Als een bizonderheid deelen wij mede lat door de sterke groeikracht der laatste iagen, op het land van A. Vroegindeweij, op jlaatsen waar vlasschelven geslaan hebben, iet uitgevallen zaad zich ontwikkeld heelt ot een lengte van 6 tot 7 palm en bovendien n vollen bloei staat. De eerste winterbeden, n.I. wilde gan zen, zijn gezien. De beurfschipper de Qraaff heeft deze veek op de terugreis van Rotterdam naar lier op zijn moforschip bij gebrek aan olie iet zeil geheschen, en kwam zondtr zwaai- len aan hef schip bevestigd, behouden voor len wal. HERKINGEN. Door de wijziging in de iiensf der tram zijn de vertrekurenderpost- iode alhier als volgt vastgesteld. Maandag ■n Dinsdagmorgen 3,15 uur en 's middags 2 uur. Overige dagen zijn de morgendien- ten 5,55 uur. De buslichting vind 10 minu- en voor de verfrekuren plaats. Van nu en voortaan meerdere controle elast op hef bij verordening bepaald straat egen. Het publiek wordt dan ook verzocht ulks eiken Donderdagnam. tusschen 3 en 7 ur te_doen. OOLTGENSPLAAT. Terwijl werklieden ezig waren steenkolen te brengen in het akhuis-van de'cooperafieve steenkolen bond tortte opeens de geheele achtergevel naar eneden, geen steen bleef er staan, gelukkig wamen geen persoonlijke ongelukken voor. Er is heden als 't ware hier geen boter bekomen, sommige arbeiders moesten he enmorgen met drooge boterhammen naar un werk. OOLTGENSPLAAT. Geboren Adrianus, z. v. M. Huibrechtse en J. Moerenhout. Jacob Krijn, enjanzns. V. N. van Nimwegen en C. Q. Bastiaanse. Pieter Leenderf z. v. L Kloet en K. Non. Maria, d. v. J. Langeweg en J. Vermaat. Maria d. V. N. Koppenaal en S. Bakelaar. Maria, d. van K. Troost en W. Hotting Elizabet, d. V. L. Heijmans en L. Paasse. Cornells z v. J. van Gurp en M. van Dam. Pieternella d. V. M. Vervloer en C. Huibrechtse. Huiberdina, d. V. J. Vervloed en P. C. IJpelaar. OndertrouwdL. Remus 39 j. weduwnaar van j. Kreeft en J. Kameraad 41 j. weduwe van B. vaji den Bolsum. Op Donderdag 20 September 1917 veilingen Op Donderdag 27 September 1917 afslag; beide dagen 's avonds 6 uur te Dirksland, ter herberge van H. v. d. Doel van: 1.96.70 Heet. (4 gem. 85 R.V.M) kostbaar Bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland, aan den Smallen Blokweg, nabij den Gelderschen Dijk, kad. Sectie C no. 107, in 2 perceelen en in combinatie. Verhuurd aan den heer D. den Hollander te Dirksland tot blootschoof 1928. 3.37 50 Heet. (7 Gem, 105 R.V.M.) vroon Bouwland, fe Dirksland, in polder Dirksland, aan den Hoekwaterweg kad. Sectie A no. 238, in 3 perceelen en in combinatie. Verhuurd aan den heer G. Nagtegaal te Dirksland tof blootschoof 1926. 1.81.50 Heet. (3 Gem. 286 R.V.M.) kostbaar Bouwland, te Dirksland, in polder Dirksland, aan den tweeden Sfoofweg, kad. Sectie A no. 275 in 2 perceelen en in combinatie. Verhuurd aan den heer W. Sfolk te Dirks land tot blootschoof 1926. Notaris VAN DER SLUljS. PUBLIKATIE VAN DE VERENIGING STREEKMUSEUM, KERKSTRAAT, SOMMELSDIJK. E.Bl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 4