Vernieuwde Schoolkantine CSG Prins Maurits voert 'gezond en verantwoord' beleid ^J^ ^1^ >j^^^;^ ■■1 lÉÉlÉ Twee Koninklijke Onderscheidingen bij afscheid brandweer ^lè- Stichting Zuidwester start buurtwinkel in Stad Verkeerspolitie in het geel Presentatie M'deux /4-M Inleveren hulpgoederen Cijfers vertalen, koers bepalen. Start proef motor- ambulances Stimulans om jongeren goed en gezond te laten eten Baggerwerk- zaamheden havenkanaal Verkoping ontbijtkoek en sinaasappels 80e jaargang Nr. 7649 2007 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag A— Visser Visser Tweeërlei doel Aanmelden Kunstgras ook voor uv\# tuin? Of bel 0187-65 24 84 Leren Speciale aanbiedingen MIDDELHARNIS - Samen zijn ze aan de brandweer gekomen en samen hebben ze afscheid genomen. Na 34 jaar lidmaatschap van de vrijwil lige brandweer Middelharnis is voor bevelvoerder Jaap de Blok en chauffeur/pompbe diende Dim van der Valk het afscheid daar. Wegens het bereiken van de leeftijd van 55 jaar hebben zij op vrijdag 28 september afscheid geno men van de brandweer, mid dels een etentje bij Croissy te Middelharnis. Hierbij waren zowel de huidige leden van het korps Middelharnis alsook vee) ouci leden aanwezig. De ver rassing voor Jaap en Dim was compleet toen om 21.00 uur de burgemeester De Vries van Middelharnis en de families van beide heren onverwachts binnenkwamen. De burgemeester mocht Jaap de Blok en Dim van der Valk een Koninklijke onderschei ding uitreiken. De onderschei ding is een mooie blijk van waardering voor hetgeen zij beiden hebben betekend voor brandweer en burgers in Mid delharnis, MIDDELHARNIS - Mor gen, zaterdag 6 oktober, kunt u van 9.30-11.30 uur weer hulpgoederen inleveren in de loods aan Industrieweg 17 te Middelharnis. Nog goed bruikbare kleding, rj. eenpersoonsbedden, schone dekens, zijn welkom. Tevens is er porselein uit Roe menië te koop; de opbrengst hiervan wordt gebruikt voor de hulpprojecten. Bij de ingang van de loods kunt u een bijdrage in de transport kosten deponeren. Zie voor meer info website www.oosteuropa-werkgroep. nl. MIDDELHARNIS - Inwo ners van Stad aan 't Haring vliet kunnen vanaf begin november dit jaar weer in hun eigen dorp de dage lijkse boodschappen halen. Stichting Zuidwester, de organisatie voor zorg en ondersteuning aan men sen met een verstandelijke handicap, start dan een buurtwinkel in dit dorp. De winkel wordt gerund door cliënten van de oi^anisatie en komt in de voormalige supermarkt Meermarkt aan de Nieuwstraat. "Vanaf november is er weer dagelijks brood, melk, groen ten en vlees te koop in het dorp", vertelt commercieel manager Marja Hofstra opge togen. Buurtwinkel De Bolder, zoals de winkel gaat heten, gaat een breed assortiment levens middelen verkopen. "Dit con cept is niet nieuw voor ons. In 2005 hebben we op dezelfde manier een buurtwinkel in Vierpolders geopend, en we weten inmiddels naar welke producten vraag is in dorpen waar haast geen voorzieningen meer zijn". Naast cliënten van Zuidwester gaan er ook men sen van Bavo Europoort en Pameijer in de winkel werken. De cliënten worden deskundig begeleid door medewerkers van de organisaties. "Natuur- ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIODELHARNIS ton. julianaweg 5« 0187 6!7 300 Fax 0187 485 637 www.visscr-vlsscr.nl lijk kunnen wij niet zonder vrijwilligers die in de winkel helpen, maar ook die bijvoor beeld boodschappen willen bezorgen, zodat wij de inwo ners van Stad aan 't Haringvliet nog beter van dienst kunnen zijn", aldus Marja Hofstra. Het initiatief treft tweeërlei doel: enerzijds worden de voorzieningen in Stad aan 't Haringvliet op peil gehouden en anderzijds draagt het initi atief bij aan de integratie van mensen met een verstande lijke handicap. En dat laatste voldoet aan het 'kernenbeleid' dat de zorgaanbieder voor staat. Volgens Gert-Jan de Wit van Stichting Zuidwester is het algemene uitgangspunt dat deze mensen ook in kleine kernen als volwaardig burger deelnemen aan de samenle ving. "Dat moet wel op basis van wederkerigheid, waarbij mensen met een verstandelijke handicap een bijdrage levei^en aan de leefbaarheid van kleine kernen. In een dorp waar voor zieningen verdwijnen, maken wij een combinatie waardoor een voorziening overeind kan blijven en waarbij verstandelijk gehandicapten kunnen inte greren", zo motiveert hij de belangstelling van de organisa tie voor dit initiatief. Zowel vrijwilhgers als cliën ten kunnen zich aanmelden voor het initiatief in Stad aan 't Haringvliet. Informatie is verkrijgbaar bij Marja Hofstra, commercieel manager Stich ting Zuidwester voor Werk, tel. 0187-898951 of 06-20559146. Vrijwilligers kunnen zich aan melden bij Corry van 't Zelfde, coördinator vrijwilligerswerk, tel. 0187-647631. Ambulancezorg Rotter dam-Rijnmond (AZRR) start met ingang van van daag voor de duur van één jaar een proef met de inzet van twee motorambulan ces in de regio. Tijdens werkdagen worden de twee motoren bemenst door ambulanceverpleegkundi gen en ingezet tussen zeven uur 's ochtends en zeven uur 's avonds. De aanleiding voor de intro ductie van motorambulances is het posiüeve resultaat van de inzet van motoren elders in het land en de verwachting dat deze positieve resultaten ook in de regio Rotterdam- Rijnmond kunnen worden geboekt. Door de introductie van de motorambulances kan AZRR meer zorg op maat leve ren, terwijl de verwachting is dat motorambulances ook een positief effect zullen hebben op de overschrijdingspercentages in de regio. Vooral in stedelijk gebied, bij filevorming en op moeilijk toegankelijke locaties kunnen motorambulances hun toegevoegde waarde bewijzen. In veel gevallen is de motor heel snel ter plaatse en rijdt de motor letterlijk tot naast de patiënt. Daarmee wordt veel tijd gewonnen. Tevens biedt de proefde mogelijkheid erva ring op te doen met het leve ren van zorg op maat. Een deel van de spoedritten in de regio leidt uiteindelijk niet tot ver voer van de patiënt naar een ziekenhuis. De meldkamer zal motorambulances dan ook zo veel mogelijk inzetten bij die meldingen waarbij op voor hand niet is uit te sluiten dat vervoer niet noodzakelijk is. De reguliere ambulancecapaci teit blijft op die manier behou den voor andere zorgvragen waarbij op voorhand vervoer wel noodzakelijk lijkt te zijn. Dat neemt niet weg dat de ver pleegkundigen in alle gevallen adequate medische zorg kun nen verlenen. zie: www.dewaalliovenlers.nl MIDDELHARNIS - Maan dag 1 oktober was het een bijzondere dag voor de Christelijke Scholenge meenschap Prins Maurits in Middelharnis. Toen wer den namelijk de deuren geopend van de vernieuw de, gezonde schoolkantine. Ter gelegenheid van dit feit kwamen alle leerlin gen groepsgewijs bijeen in de aula. Waar ze na inten sief 'bewegen op muziek' hun daardoor hongerige maag konden vullen met een gezonde beloning: een bakje fruit. Tekst en foto's: Adri van der Laan In samenwerking met mevrouw Beekje Liefers van adviesbureau Schoolpartners heeft de school in het afgelo pen halfjaar gewerkt aan de ontwikkeling van een gezond en verantwoord schoolkantine- beleid, waarbij leerlingen wor den ingezet bij het meewerken in de dagelijkse praktijk van de schoolkantine. Schoolpartners is een organi satie die heeft samengewerkt met het Voedingscentrum in het pilotproject 'de Gezonde Schoolkantine'. Vanuit deze samenwerking heeft zij een eigen- begeleidingsforfliuk voor scholen opgezet. Hierin begeleid zij scholen die niet met een cateraar willen wer ken, maar ook niet weten hoe ze een kantine in eigen beheer moeten exploiteren. De schoolkantine voldoet aan de richdijnen van het Voe dingscentrum en biedt ruimte voor het 'nieuwe leren' omdat leerlingen worden ingezet op werkplekken binnen de schoolkantine. Schoolpartners heeft een eigen takensysteem opgezet, waardoor het erg gemakkelijk wordt om leerlin- Het 'personeel' van de gezonde schoolkantine doet onder schooltijd werkervaring op. gen op dez€ manier in te zet ten. Leerlingen leren binnen het VMBO op deze manier om te gaan met werken in de dienst verlening, handel en verkoop. Vaardigheden als voedings verzorging, hygiëne-eisen, kassaverkoop, presentatie en inkoopbeheer komen allemaal aan de orde in het takensy steem van Schoolpartners. In de toekomst blijft Schoolpart ners begeleiding bieden aan het proces van exploiteren en het werken in leerlingwerkplek- ken. Zij geef dan maandelijks rapportages aan de schooldi rectie over de gang van zaken. Met het ontwikkelen van een gezonde kantine wil de CSG Prins Maurits graag bijdragen aan een bewustere levensstijl van al haar leerlingen. Hierbij gaat het dan om aandacht voor gezonder eten en meer bewe gen. De schoolkantine biedt moge lijkheden voor de leerlingen om zelf ook te kiezen want naast de verantwoorde producten kan de leerling ook een keuze maken uit 'onverantwoorde producten' zoals een snack of een chocoladereep. "Dit hoeft niet verboden te worden. Het moet alleen minder vaak wor den aangeboden en iedere dag moet er worden afgewisseld met een verantwoord voe dingsproduct", aldus School partners. Volgens de nieuwste regels van het Voedingscen trum bestaat een gevarieerd aanbod per productgroep uit 75% voorkeur- en middenweg producten en 25% uitzonde ringsproducten. Via gekleurde smiley's wor den leerlingen op de prijslijst erop gewezen welke producten gezond zijn en welke minder. In de loop van het schooljaar zal de Prins Maurits in overleg met Schoolpartners speciale aanbiedingen samenstellen met verantwoorde producten tegen een zeer aantrekkelijke prijs. De school is erg tevreden met haar nieuwe, gezonde school- kantinebeleid en hoopt dat haar leerlingen veelvuldig en bewust gebruik van het gevarieerde aanbod zullen maken. MIDDELHARNIS - In de periode van 1 oktober 2007 tot en met 19 oktober 2007 worden baggerwerkzaamhe- den uitgevoerd in het haven kanaal van Middelharnis. De werkzaamheden concentreren zich op het weghalen van twee drempels in het kanaal. Na de baggerwerkzaamheden zal het kanaal een diepte hebben van 1.70 meter -NAR Hierdoor wordt de toegankelijkheid van de haven van Middelhar nis aanzienlijk verbeterd. De baggerwerkzaamheden maken onderdeel uit van de doorgaan de ontwikkeling van de haven van Middelharnis. Gedurende de uitvoeringsperiode kan er voor het scheepvaartverkeer enige hinder zijn. Ter gelegenheid van de opening vu'i gezonde kantine werd er door alle leerlingen eerst 'gezond bewogen' om calorieën kwijt te raken. BARENDRECHT - Vanaf 1 oktober dragen de medewer kers van de Verkeerspolitie Rotterdam-Rijnmond gele parka's met reflecterende strepen, de zogehete 'high visibility warning clothing'. De oude jas was wit met een grote oranje baan op en rond de schouders. Met de invoe ring van de gele jassen vol doet de dienst aan de Euro pese richüijn voor opval lende kleding bij het werken langs de weg. De kleding van de motorrijders van de Ver keerspolitie wordt later inge voerd. Zij krijgen naast een geel jack, ook een gele helm en blauwe motorbroek. GOEDEREEDE - Morgen, zaterdag 6 oktober, ver koopt de zendingscom missie van de Hervormde Gemeente van Goedereede langs de deur ontbijtkoek en sinaasappels t.b.v. het zendingsechtpaar fam. De Groot in Kenia. DEN BOMMEL - Op donder dag 18 oktober a.s. presenteert M'deux haar nieuwe collec tie capes (lang en kort), korte jasjes, omslagdoeken, hoeden, petten, enz. M'deux staat voor Mien Lokker en Magda van Es, die deze collectie hebben ontworpen en gemaakt. Elk model heeft zijn eigen uitstra ling zowel in stof als in kleur. Na de show kunt u het alle maal bekijken en evt. passen. De presentatie wordt gegeven in De Hoezemoos, Schaapsweg 15-17 te Den Bommel, 's mid dags om 14.30 uur en 's avonds om 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 4, inclusief koffie met petitfour. Iedereen is har telijk welkom, wel graag vooraf reserveren bij Mien Lokker, tel. 0187-612107, of Magda vanEs, tel. 0187-611838.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1