Koren presenteren CD en overhandigen cheque aan Calando Engelse veteranen bezoeken Ouddorp voor korte herdenking Topprestatie f Wethouders en acteurs vragen meer aandacht voor afvalscheiding Verjaardags zaaltje Voorlichtings avond Astma Fonds Activiteiten Excelsior EIIIM1DEl1.niEU^^ Zangavond Organist Calando Graven Ingezonden: Geslaagde start voor nieuwe campagne 'Ieder partje apart!' Afval scheiden kan nog beter! Alles op een hoop pertinent niet waar! Ieder afvalstroom een keer in de schijnwerpers PAGINA 6 VRIJDAG 28 SEPTEMBER 2007 STELLENDAM - Vrijdag avond was er in vereni gingsgebouw De Rank in Stellendam een korte infor mele bijeenkomst waarbij toch twee officiële hande lingen werden verricht. Het Christelijk Mannen koor Door Eendracht Ver bonden presenteerde zijn tweede CD, die werd opge nomen tijdens een eerder gehouden zangavond, én er werd een cheque overhan digd aan hospice Calando; het was de opbrengst van de collecte die tijdens die zelfde zangavond werd opgehaald. Tekst en foto's: Adri van der Laan 'Zo word' Zijn lof verbreid' is de titel van de CD die vanaf deze week in de verkoop is en wat tevens het motto van het Mannenkoor is. De voorzit ter van het Christehjk Man nenkoor Door Eendracht Verbonden, Jaap van Oosten- brugge, legt uit dat het stre ven van het bestuur van het koor is dat er ieder jaar een grote activiteit wordt georga niseerd. Volgens hem is dit goed voor de onderlinge band en het stimuleert de mannen om zich gezamenlijk ergens voor in te zetten. Overigens is deze gezamenlijke inzet niet alleen tastbaar rond een der gelijk hoogtepunt. Volgens het bestuur doen de leden hun naam eer aan want ze zijn 'eendrachtig verbonden', ook als het een 'gewone' repetitie betreft. "Op de eerste avond na de vakantie waren ze alle maal, van jong tot oud, weer present en direct hadden ze er weer zin in", aldus Jaap van Oostenbrugge. Zaterdag 2 juni jl. organiseerde het koor een groots opgezette zangavond in de Hervormde Kerk te Dirksland. Zo'n 450 aanwezigen waren getuige van een prachtige avond. Zij die er deze avond niet bij konden zijn, kunnen er alsnog van genie ten omdat de avond op CD is vastgelegd. De CD is opgeno men door HOVO Records uit Elburg en is van heel goede kwaliteit. Zeker gezien de 'live opname'. Naasthet Mannenkoor, werkten ook het Christelijk Gemengd koor 'Laus Deo' uit Bruinisse mee, onder leiding van hun vaste dirigent Corné de Ceus. Daarnaast werkte, ook onder leiding van Corné de Geus, het Christelijk Kinderkoor Jedaja uit Nieuwerkerk mee. Aan de zangavond én natuurlijk ook aan de CD verleende verder de Christelijk Gemengde Zang vereniging 'Sursum Corda' uit Dirksland haar medewerking; dit koor staat onder leiding van de vader van Corné, Jaap de Geus. Jaap van Oostenbnigge (rechts) overhandigt het eerste exemplaar van ,1, li 'Zo word' Zijn lof verbreid' aan dirigent Corné de Geus. Een bijzonderheid van deze avond was dat de bekende orga nist Jan Zwanepol uit Kampen bereid was gevonden om naar Goeree-Overflakkee af te rei zen en op orgel en piano zijn medewerking te geven. Het was de eerste keer dat Zwa nepol op het eiland optrad en volgens Van Oostenbrugge was dit tot wederzijds genoegen. Ook bij de voorbereidingen is er volgens hem op een goede en fijne manier met deze orga nist samengewerkt. Verder was er een koperensem ble waarin Ricardo Reden en Evelien van den Doel de trompet bespeelden en Jurgen van Oos tenbrugge de trombone. Al deze medewerkers hebben eraan bij- Marieke van Veen en Jaap van Oostenbrugge presenteren de cheque voor Calando. gedragen dat er een prachtige zangavond werd gegeven én een even mooie CD is uitge bracht. Jaap van Oostenbrugge was dan ook trots dat hij tijdens de bijeenkomst in De Rank het eerste exemplaar aan dirigent Corné de Geus kon overhandi gen. Beiden verklaarden echter dat het hoofddoel van de zang activiteiten van de koren is "om Gods lof te verbreiden". De CD, waarop 17 Nederlands talige werken staan, is voor 11 te koop. Dit is geen hoog bedrag, maar het is volgens Jaap van Oostenbrugge ook niet de bedoeling dat de koren er geld aan overhouden. Zowel voor de zangavond als voor de CD heeft men een groot aantal sponsors kunnen vinden, waar door de kosten voor het koor beperkt bleven. De organisatie is deze sponsors dan ook zeer erkentelijk. Er was zelfs zoveel financiële ruimte dat er tijdens de zangavond nog een collecte kon worden gehouden voor Hospice Calando. Dat bracht het mooie bedrag van 750 op. Bij de presentatie van de CD werd de cheque officieel overhandigd aan Marieke van Veen, die verbonden is aan Calando. Zij nam de cheque dankbaar in ontvangst. Het Mannenkoor Door Een dracht Verbonden repeteert iedere zaterdag van 17.45 tot 19.15 uur in verenigingsge bouw De Rank aan de Bos- schieterstraat in Stellendam. Wie eens wil zien hoe het er op deze repetities aan toegaat, kan gerust eens binnenlopen. Wie ook in het bezit van de CD wil komen, kan bij de koor leden terecht of bellen naar 0187-481561 of 0187-492691. De Engelse veteranen op de OUDDORP - Maandag middag bezocht een aan tal Engelse veteranen het monument voor de gevalle nen op de begraafplaats te Ouddorp. Tijdens een kor te indrukwekkende plech tigheid werden de gevallen kameraden uit de Tweede Wereldoorlog herdacht. Door Adri van der Laan In de afgelopen weken hebben zich vele Engelse en veteranen rondom Arnhem en Nijmegen verzameld, waar in september jaarlijks De Slag om Arnhem wordt herdacht, die van 17 tot 25 september 1944 plaatsvond. Velen lieten tijdens de slag het Tweede Wereldoorlog. leven en daarom worden de herdenkingen in stand gehou den. Deze vinden veelal plaats rond het voormalige oorlogs gebied en op de verschillende grote oorlogsbegraafplaatsen. De groep Engelse veteranen was maandag op de terugreis van de herdenkingen rondom Arnhem. Deze groep van onge veer 15 personen, waaronder een aantal dat daadwerkelijk aan de landingen bij Arnhem en aan de invasie in Norman- dië heeft deelgenomen, heeft zich ten doel gesteld om voor namelijk kleinere oorlogsmo numenten en -graven te bezoe ken. Dit omdat zij vinden dat de daar begraven oud-strijders het eveneens waard zijn om herdacht te worden. Fred Hoek uit Ouddorp, die als 'hobby' zich bezighoudt met de Tweede Wereldoorlog en in het bijzonder het onder zoek naar de daarbij omgeko men soldaten, kwam via zijn contacten in aanraking met de groep Engelse Oorlogsvetera nen. Hij verzocht de groep of het mogelijk was of zij ook op Ouddorp de elf oorlogsgra ven zouden kunnen bezoe ken. De leider van de groep was direct bereid om dit ver zoek te honoreren en daarom bezochten ze, op de terugweg naar Engeland, Ouddorp. Ze werden ontvangen in vereni gingsgebouw Dorpstienden, waarna de groep in gezel schap van burgemeester Van Foto: Adri van der Laan de Velde van de gemeente Goedereede richting de oor logsgraven trokken. Bij de graven werd bij een door de Engelsen zelfgeorga niseerde plechtigheid enige ogenblikken stilgestaan bij de omgekomen kameraden. Dit zijn voornamelijk vliegers en een enkele marineman. Na het heffen van het vaandel en het blazen van de 'Last Post' werden er enkele ogenblik ken stilte in acht genomen, waarna de Engelsen weer richting Dorpstienden ver trokken, waar de gemeente Goedereede hen een lunch aanbood. Vervolgens vertrok ken ze weer naar IJmuiden voor de overtocht naar Enge land. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen afreageren op hetgeen ze in dit biad gelezen hebben. Inzendin- aen mogen geen grotere omvang heb ben dan ca. 400 woorden. De redactie Delioudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voor de intioud van wat lezers schrijven. Naar aanleiding van het bericht in Eilanden-Nieuws \an vrijdag 21 september over de problemen voor het 'ver- jaardagszaaltje' van mevrouw Van der Linde wil ik graag het volgende opmerken. Ook wij hebben enige tijd gele den ons 45-jarig huwelijks feest in het betreffende zaaltje gevierd. En dit tot grote tevre denheid van alle aanwezigen. Zeker ook van onze kleinkin deren (16 kinderen onder de 13 jaar en nog twee andere kinderen van 5 en 8 jaar). Ze konden er naar hartenlust spe len. Waar vind je een locatie met een trampoline, tafeltennis, sjoelbak, driewielertje, trapau- to en nog heel veel meer speel goed voor alle leeftijden? Van mevrouw Van der Linde huurden we alleen de locatie, maar door haar werd niets aan ons geleverd. We hebben zelf overal voor gezorgd, zelfs de koffiefilterzakjes namen we mee. Daarom begrijp ik abso luut niets van de aanklacht van de BEM over oneerlijke con currentie. Met wie concurreert ze dan? Wij zouden met onze groep van 48 personen, waaronder 18 kinderen, nooit naar een restaurant gaan. Daar vervelen de kinderen zich en dankzij de grote speelruimte die mevrouw Van der Linde heeft is er van verveling geen sprake geweest. Integendeel: ze wilden nog wel langer blijven... Ik zou het zeer betreuren als de gemeente werkelijk tot slui ting zou overgaan en velen met mij, want deze locatie voorziet werkelijk in een behoefte en is uniek. In maart hoop ik jarig te zijn en dat zouden we heel graag weer in het zaaltje van mevrouw Van der Linde vieren. Waar moeten we naar toe als het dan gesloten zou zijn? U begrijpt de bedoeling van mijn brief: ik hoop dat de gemeente nog eens heel goed zal overwegen of het toch open kan blijven, zodat deze unieke manier van feestjes vieren door kan blijven gaan. Janny Benard-Boogaard Hortensia 3 3247 DT Dirksland Donderdag 11 oktober houdt het Astma Fonds Goeree-Over flakkee weer een voorlichtings avond. Het onderwerp voor deze avond zal zijn: 'Medicijn gebruik bij Astma en COPD'. Drs. H. Vissering zal dit onderwerp verzorgen. Hij is apotheker in Ouddorp. De avond zal gehouden wor den in het restaurant van het van Weel-Bethesda ziekenhuis, Stationsweg 22 te Dirksland. De avond begint om 20.00 uur en 19.30 uur is de zaal open, de sluiting is om ongeveer 21.30 uur. Drs. Vissering zal uitleg geven over medicijngebruik bij astma en COPD. Verder komen de bijwerkingen aan de orde en hoe je het beste kunt inhaleren. Ook zal er verteld worden wat de wisselwerking is tussen bepaalde medicijnen. Verder is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Het bestuur vraagt de bezoe kers om geen parfum of after shave te gebruiken. Familie, vrienden en belang- stellendeti die geen lid zijn van het Astma Fonds zijn natuurlijk ook van harte welkom. Voor meer informatie kunt u bellen met tel: 0187-684905. De afdeling Goeree-Overflak kee komt op voor de belangen van mensen met longproble men en organiseert o.a. elke maandagmiddag te Middelhar- nis aangepast bewegen, waar door de longproblemen beter beheersbaar worden. Voor informatie kunt u zich melden bij de voorzitster, mw. Willeke Blokland, tel. nr. 0187-491782. jVlailadres: willekebloklandaf(S kpnplanet.nl De afdelingen Chirurgie en Verloskunde van het Van Weel- Bethesdaziekenhuis hebben zich uitstekend gekweten van him taak. Toen Erwin Both zaterdag twee weken geleden in het zie kenhuis opgenomen werd met twee gebroken lendewervels en een breuk in het bekken ten gevolge van een ernstig ongeval, was dat voor hem en zijn vrouw Marcelle een grote schrik.-Temeer daar zij hoog zwanger was. Op de afdeling Chirurgie heb ben ze er alles aan gedaan om Erwins verblijf zo aangenaam mogelijk te maken en werd er een beschermde omgeving gecreëerd, zodat Marcelle en hijzelf zoveel mogelijk privacy hadden. Toen het eenmaal zover was dat de nieuwe telg zich aan diende, was het geen moeite om de kraamheer vroeg in de morgen op de douchebrancard te douchen zodat ze samen de bevalling konden beleven. Op afdeling verloskunde liggen ze, ondanks alle ellende, samen te genieten van hun prachtige dochter Zoë. De aangifte voor de burgerlijke stand heeft ook in het ziekenhuis plaats gevon den. Een unieke gebeurtenis. Bij de ouders en de familie is er dankbaarheid en bewonde ring voor het personeel, dat op deze manier heel veel leed ver zacht heeft. Afgelopen woensdag is het gezinnetje naar huis gegaan. Daar zal pappa Erwin nog enige tijd nodig hebben om te genezen. De zorg (in brede zin) staat vaak negatief in de media. Hier verdient ze echter een dikke pluim. DIRKSLAND - Het gemengd koor Excelsior te Dirksland heeft haar repetities weer her vat. Het koor zal op zaterdag 6 oktober aanstaande deelnemen aan het Korenfestival te Sleeuw- ijk, onder leiding van dirigent Charles van der Veeke met als pianiste Caecilia Boschraan. Op zaterdag 20 oktober zal het koor optreden tijdens het Bert Gebben Memorial in de grote kerk te Dreischor, waar aan vier koren zullen deelne men. Dit concert wordt geor ganiseerd als eerbetoon aan de vorig jaar overleden dirigent Bert Gebben. Tevens zal er een fototentoonstelling zijn en kan er tijdens de pauze een samen gestelde film worden beke ken waarop alle vier de koren onder leiding van Bert Gebben te zien zijn. Op 27 november zal het koor 's middags aanwezig zijn in het kader van ouderendag in zorg centrum Geldershof te Dirks land. Hier zullen vele ouderen en vrijwiUigers uit de gemeen te Dirksland aanwezig zijn en kunnen ze genieten van zowel klassieke als moderne muziek. Het kerstconcert zal plaatsvin den op woensdag 19 decem ber in verenigingsgebouw De Schakel, in samenwerking met muziekvereniging Amicitia. Graag verwelkomt Excelsior nieuwe leden. Daarom worden belangstellenden uitgenodigd om eens een keer kennis te maken en een repetitieavond bij te wonen. De repetities worden gehouden op woens dagavond van 20.00 tot 22.15 uur in De Schakel. Afgelopen zaterdag 22 sep tember 2007 werd in de vier gemeenten op Goeree- Overflakkee de officiële start verricht van de voor lichtingscampagne 'Ieder partje apart'. Het startsein ging in iedere gemeente gepaard met een spectacu laire theateract. De campagne 'Ieder partje apart' is bedoeld om de inwo ners ervan te doordringen hoe belangrijk afvalscheiding is en hoe zij daar zelf een steentje aan kunnen bijdragen. Het scheiden van afval is niet alleen goed voor het milieu, het levert waardevolle grondstoffen op en bespaart de gemeente en uiteindelijk ook de burger geld. De wethouders Admiraal van Goedereede, Bruggeman van Dirksland, Van der Valk van Oostflakkee en Visser van Middelharnis gaven het start sein voor de campagne. Zij lieten het publiek weten dat de inwoners van Goeree-Over flakkee hun afval wel scheiden, maar dat het nog beter kan. Uit proeven blijkt namelijk dat voor sommige afvalstromen het gescheiden aantal kilo's terug loopt. Er werden zelfs vuilnis zakken restafval aangetroffen met papier en glas. Verder hielpen de wethouders het hardnekkige gerucht 'dat al het afval toch gewoon weer op één hoop terechtkomt' de wereld uit. "Dat zou wel heel stom zijn want in het afv'al zit ten nog heel veel waardevolle materialen en producten. Deze spullen leveren geld op en de verwerking van gescheiden afvalstromen is vele malen goedkoper dan van restafval uit de groene container". Hoe dat werkt, hebben de acteurs afgelopen zaterdag haarfijn uitgelegd. Ook testten zij de kennis van de inwoners aan de hand van een afvalquiz. De campagne loopt door tot begin 2009. Ieder kwartaal krijgt een bepaalde afvalstroom extra aandacht. Dit betreft, oud papier, snoeihout, groente-, fruit- en tuinafval (GFT), glas, textiel, klein chemisch afval (KCA), wit- en bruingoed, grof vuil en bouw- en sloopafval. Afvalscheiding wordt op ver schillende manieren onder de aandacht gebracht. Voor de basisscholen zijn lespakketten gemaakt, in de dorpen komen regelmatig driehoeksborden te staan, op de vuilniswagens komen posters, en huis-aan- hiiis verschijnt een nieuws brief Verder organiseren de gemeenten en het ISGO vool- jong en oud meerdere prijs vragen. Dit alles om de inwo ners te stimuleren hun huis houdelijk afval nog beter te scheiden en waar mogelijk te voorkomen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6