1^ Bijbelse reis Israël en Jordanië Eige kracht Persoonlijk begeleider m/v Morgen bijzonder orgelconcert in Brouwershaven UNITOUDSTE PLUS MA^ ^MÉmê Duivensport De Christen vrouw afd. Dirksland Schilder cursussen In d' Egelantier Ds. J.M.J. Kieviet spreekt over 'Zondigen tegen de Heilige Geest' Najaars- kledingbeurs Verkeer s- veiligheidsdag voor de jeugd Emmaüscursus Mossels eten Nieuws van de Wereldwinkel Thema 'Trouwen' in De Samaritaan voor 55-plussers EIIAI1DEI1.I1IEUW5 Een enthousiastP en gemotiveerde- info www.gemiva-svg.nl vacaturenummer 07.086-2 Inp"* Gemiva-SVG Groep PV De Rode Duif Stad a/h Haringvliet PVDe Reisduif Somtnelsdijk VOOR MINIMAAL 32 UUR PER WEEK (88,89%) FiNKEL PAGINA 4 DINSDAG 18 SEPTEMBER 2007 AC Ophelia is een activiteitencentrum in Sommelsdi/k Dagelijks bezoel(en gemiddeld 14 cliënten met een lichamelijke beperking en/of niet aangeboren hersenletsel het centrum. Ophelia biedt diverse creatieve activiteiten aan zoals: keramiek, mozaïek, glas in lood, schilderen, naaien en kaarten maken. Het werken met de computer en sporten behoren ook tot de mogelijkheden. Wij zijn op zoek naar Voor 24 uur per vjemk (in ieder geval de vrijdag, de andere twee dagen in Qverleq) WIJ ZOEKEN EEN COLLEGA DIE bij workeur de opleiding SPW 4 of SPH heeft afgerond; affiniteit heeft met mensen met een lichamelijke handicap en niet aangeboren hersenletsel; ervaring heeft in het dragen van de verant woordelijkheid voor het opstellen, uitvoeren en bijstellen van de ondersteu- ningplannen; cliënten kan ondersteunen bij diverse activiteiten; beschikt over een professionele dienstverlenende houding; zowel zelfstandig als in teamverband goed kan functioneren. WIJ BIEDEN een dynamische werk plek; een enthousiast team; werkbegeleiding en deskundigheidsbevorde ring; een salaris en arbeidsvoorwaarden volgens de CAO Gehandicaptenzorg, FG 40 met een maximum van 2.348,- bruto per maand bij een volledig dienstverband, informatie op www.gemiva-svg.nl vind je de volledige tekst van deze vacature Je kunt hiervoor ook bellen met: Jeanette de Pater-Lagerwaard, teamleider of Lydia Villerius, persoonlijk begeleider, (0187) 486 476 SOLLICITEREN je kunt tot uiterlijk 2 oktober 2007 solliciteren Acquisitie wordt niet op prijs gesteld via onze website of door een brief met motivatie en curriculum vitae te schrij ven naar Gemiva-SVG Groep, afdeling PO&O, Postbus 604, 2800 AP Gouda. Vermeld het vacaturenummer 07.086-2. Mensen met een handicap willen actief deelnemen aan onze samenleving. Jij kunt daar een belangrijke bijdrage aan leveren. 1%%^ ONDERSTEUNT tHENSEN MET EEN HANDICAP Uitslag wedvlucht Chantilly 15-09-2007. Los: 08.30. Deelnemers: 3. Duiven: 40. Weer: Noorden Wind. J.C. Wagner Zn. (5/10) 1 3 5 6 10; J.M. Visser (5/25) 2 4 7 8 9. Uitslag wedvlucht Chantilly 15-09-2007. Los: 08.15. Deelnemers: 9. Duiven: 204. Weer: los noord 1 nl 1. J.de Blok (8/ 10) 1 3 5 7 12 13 25 45;J.van Alphen (20/32)2 46 8 9 10 11 17 18 19 20 23 24 29 39 41 42 43 44 51; Appel Vis van Heemst (12/84) 14 26 27 30 31 33 34 35 40 46 48 50; Cor en Yvonne Kleijn(7/28)15 2128 36 37 47 49; A.van Alphen (1/7) 16; P.van Moon (3/10) 22 32 38. Uitslag wedvlucht V25 Chantilly 15-09-2007. Los: 08.15. Deelnemers: 7. Duiven: 87. Weer: noord 1 los nl nl. Evan Moort (10/18) 1 2 3 7 8 10 12 13 16 17; R van den Boogert (1/11) 4; Cor en Yvonne Kleijn (5/28) 5 6 9 19 21; J.van Alphen (3/20) 11 14 20; J.de Blok (3/4) 15 18 22. DIRKSLAND - Morgen, woensdag 19 september, wordt de eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen van De Christenvrouw afd. Dirksland geliouden. Op deze avond zal mevrouw J.P Aarnoudse uit Bruinisse spreken namens de Bond tegen het Vloeken. Er is ook een verkooptaf'el aanwe zig. De avond begint om 19.45 uur en wordt gehouden in Hervormd verenigingsgebouw 'Ond'er de Wiek' te Dirksland. Ook gasten zijn weer van harte welkom. ZORGsaam biedt op Goeree- Oveillakkee een aaneenge sloten keten van zorgvormen aan. Van zorginstellingen (ziekenhuis, verpleeghuis en verzorgingshuizen) tot thuiszorg. ZORGsaam streeft ernaar om via regionale zorgloketten op een directe en persoonlijke manier contact te onder houden met de cliënten. Met 1500 medewerkers wordt zorg op maat geboden. De patiënt en cliënt/bewoner staan centraal. In ZORGsaam werken samen Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, het verpleeg huis De Samaritaan en de verzorgingshulzen De Vliedberg, Geldershof, De Goede Ree en Ebbe en Vloed. VERPLEEGHUIS DE SAMARITAAN Koningin Julianaweg 59 3245 KA Sommelsdijk Tel. 0187 488200 Fax. 0187 482500 De Samaritaan is het kenniscentrum voor verpleeghuiszorg voor Goeree-Overflakkee. Naast het bieden van begeleiding, verpleging en behandeling aan cliënten met een tijdelijke of langdurige (complexe) zorgvraag, biedt het kenniscentrum ondersteuning en (bij)scholing aan derden. De Samaritaan is dan ook voor Goeree-Overflakkee hèt centrum voor advies, ondersteuning en deskundigheidsbevordering op het gebied van verzorging, verpleging en behandeling. De Samaritaan werkt vanuit een protestants christelijke levensvisie. Voor zowel een somatische als psychogeriatrische afdeling zijn wij per heden op zoek naar kandidaten voor de functie van De functie. In hoofdlijnen kent deze functie de volgende taken: Geeft direct leiding, (werk)begeleiding en instructies aan verplegend, verzor gend en begeleidend personeel op de unit. Draagt zorg voor de continuïteit van de zorgverlening en bewaakt en bevordert de kwaliteit met betrekking tot de directe bewonerszorg op de unit. Maakt deel uit van het multidisciplinaire team en vervult hierin een coördinerende taak. Participeert in het uitvoeren van de zorgtaken. Het uitvoeren van voorbehouden en risicovolle han delingen. Draagt zorg voor een goed werk- en opleidingsklimaat op de unit. Het improviserend handelen bij het optreden van (onvenwachte) situaties. Wie zoeken wij? Wij zoeken kandidaten die in het bezit zijn van het diploma ver zorgende IG of ziekenverzorgende. Goede contactuele eigen schappen zijn belangrijk en u dient zowel zelfstandig als in team verband te kunnen werken. Gelet op de identiteit van onze instelling venwachten wij van de kandidaten een positief protestants christelijke levensovertuiging. Wat hebben wij te bieden? Voor de arbeidsvoorwaarden geldt de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen, met het unieke Meerkeuzesysteem Arbeidsvoonwaarden. Informatie en sollicitatie. Meer weten? De heer J. Nouwen, senior adviseur personeel organisatie ZVGO, beantwoordt graag uw vragen over deze functie. Wilt u solliciteren? Stuur uw brief of e-mail met CV bin nen twee weken naar de afdeling P&O. E-mail: sollicitatie@zvgo.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Morgenavond, woensdag 19 september, geeft Marien Stouten een orgelconcert op het Van Vulpen-orgel in de Grote of Sint-Nicolaaskerk in Brouwershaven. Het con cert begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. Aan de uitgang wordt wel een col lecte gehouden ter bestrij ding van de onkosten. Het thema van het concert is 'Swinging Organ' en is een vervolg op het succesvolle concert in Haamstede eer der dit jaar. Het programma bestaat grotendeels uit ori ginele orgelcomposities van hedendaagse componisten, waarin de invloeden van andere muziekstijlen (blues, jazz, enz) duidelijk hoorbaar zijn. Zo veranderd de bekende Toccata en Fuga van J.S. Bach in een swingende Bach, is er een jazzy bewerking over een geestelijk lied, krijgt Psalm 150 van Toon Hagen een oos ters ritme, luisteren we naar spelende pinguins en drie erg ritmische toccata's: de Toccata in Seven van John Rutter, Toc cata alia Rumba van Andreas Willscher en de Blues-Toc cata van Mons Leidvin Takle. Ook staan er licht-klassieke werken op het programma, onder andere twee marssen van John Philip de Sousa. Dus een gevarieerd en origineel orgelconcert. In april 2008 hoopt ds. Kees Kant uit Ouddorp weer een bijbelse reis te gaan maken met gemeenteleden en overige belangstellenden. Het wordt een 11-daagse reis door Israël en Jordanië. In Israël wordt een bezoek gebracht aan de Kibboets waar Ben Goerion, de eerste premier van Israel in 1948, heeft gewoond en begra ven is. De hele Negev woestijn wordt doorgetrokken en via Eilat aan de Rode Zee wordt de grens met Jordanië over gestoken naar Aqaba. Er komt een jeeptocht, en voor wie wil een kamelentocht door de rode woestijn van Wadi Rum, waar in bijbelse tijden de Edo- mieten woonden. Een bijzon der mooie rode woestijn die lijkt op een maanlandschap. Daarna bezoekt u het gebied van Moab, waar Ruth heeft gewoond. Een hele 'dag wordt uitgetrokken voor een bezoek aan de in rotsen uitgehouwen dodenstad Petra. Een fasci nerende bezienswaardigheid. Vanaf de berg Nebo kunt u, net als Mozes destijds, uitzien over de Jordaanvallei en het beloof de land Israël. Bij Jerash, het bijbelse Gerasa, ziet u een van de best bewaarde opgravingen uit bijbelse tijden. Na een over nachting in Amman, de hoofd stad van Jordanië, gaat u van daaruit de Dode Zee bezoeken om in het zoutste water ter wereld te drijven. Ook wordt een bezoek gebracht aan de doopplaats van Johannes de Doper bij Bethanië. De laatste drie dagen verblijft u in Jeru zalem. Daar bezoekt u o.a. de Olijfberg, de Hof van Getsé- mané, de Klaagmuur, enz. Ook de Citadel van David wordt bezocht, waar koning Herodes woonde. Deze Citadelheeft ook een grote rol gespeeld in de tijd van de Makkabeeën, toen het volk Israel in de 2= eeuw V. C^hr voortdurend werd aangevallen door Syrië. In die tijd is het bekende Chanoeka- feest ontstaan. Ook wordt het Israel museimi bezocht met de Dode Zeerollen en een grote maquette van Jeruzalem in de tijd van Jezus. Een reis naar Israël is altijd een bijzondere ervaring. En wel om meerdere redenen. Het is alleen al een indrukwek kende belevenis oin te zijn op de plaatsen waar zoveel bij belse gebeintenissen hebben plaatsgevonden die van ingrij pende betekenis zijn voor ons persoonlijke geloofsleven. En dan de gedachte dat Ciod nog een grote toekomst heeft met zijn volk en dat er in dat kleine landje trog zoveel gaat gebeu ren in de toekomst. Dat maakt een bezoek aan Israël een onvergetelijke er\'aring. \'oor wie al eens in Israel is geweest, is deze reis ook mooi, oindal er een aantal nieuwe bezienswaar digheden worden bezocht. De reis zal plaatsvinden van 14 t/m 24 april 2008. Op vrijdagavond 21 september zal er om 20.00 uur een infor matieavond gehouden worden in gebouw 't Forum bij de Gere formeerde kerk in Stellendam. Met een beamer worden foto's getoond van Israel en Jordanië en iets over het reisprogramma en de kosten uitgelegd. Ieder een is hartelijk welkom. MIDDELHARNIS - Dit najaar is atelier/winkel In d' Egelan tier weer gestart met teken- en schildercursussen. Docente Annette de Roo tekent en schildert al vanaf haar vroege kinderjaren. Haar kimstwer- ken ontstaan vanuit een fas cinatie voor alles wat leeft. Zo laat ze zich inspireren door vormen, structuren en kleuren uit de natuur. Flora, Fauna en de menselijke figuur zijn haar favoriete onderwerpen. Sinds 1979 is ze al actief bezig met het verzorgen van teken- en schil dercursussen. Na het beha len van de L.O. akte tekenen, volgde ze nog vele jaren les aan de Vrije Academie voor Beel dende Kunsten te Rotterdam. Naast vrij werk schildert ze ook in opdracht. Haar schilderstijl is niet in één woord te vangen. Ze werkt figuratief/realistisch met veel gevoel voor detail en liefde voor het pure schilders ambacht. In de schilderscursus die ze geeft, wordt gewerkt met Acrylverf Naast de vele ver- werkingsmogelijkheden kent dit medium een snelle droog tijd, wat veel voordelen biedt. De cursus bestaat uit 10 lessen die één keer in de week worden gegeven. Elke 2 weken komt er een ander thema aan bod. Dit geldt zowel voor de onder werpen als voor de teken- en schildertechnische aspecten. Alle cursussen zijn bedoeld voor beginners en voor gevor derden, en worden gegeven op diverse locaties. Wie meer wil weten of zich aan wil melden, kan contact opne men met Annette de Roo, Ring 126 te Middelharnis, tel. 0187- 487417, e-mail naderoo(S orange.nl, website www.annet- tederoo.nl. Atelier In d' Ege lantier is geopend op dinsdag en donderdag van 9.30-11.30 en van 13.00-l5.00 uun MIDDELHARNIS - De eerste cursusavond van het nieuwe winterseizoen van de Cur sus Geestelijke Vorming in de Rehobothkerk van de Hersteld Hervormde Gemeente te Som melsdijk wordt gehouden op donderdag 20 september, aan vang 19.45 uur. Ds. J.M.J. Kie viet uit Dordrecht houdt een lezing over het onderwerp: 'Zondigen tegen de Heilige Geest'. Deelname aan het hele cursusseizoen kost 15, de entree per avond bedraagt 3. MELISSANT - Ook dit seizoen houdt peuterspeelzaal De Bezi ge Bijen weer een verkoping van tweedehands speelgoed, najaars- en winterkleding in vele maten. De collectie bestaat uit baby-, kinder-, dames- en herenkleding, alsook schoe nen en accessoires. De indeling is per maat. U bent van harte welkom op woensdag 3 okto ber van 19.00 tot 21.30 uur en donderdag 4 oktober van 9.00 tot 10.00 uur in verenigings gebouw Melishof, Binnenweg 61 te Melissant. Op donderdag is er oppas aanwezig, kosten 1,20 per kind. Inleverdata zijn woensdag 26 september van 19.00 tot 21.00 uur, donder dag 27 september van 9.00 tot 11.00 uuren vrijdag 28 septem ber van 9.00 tot 11.00 uur. De kleding dient schoon te zijn en moet er nog goed uitzien. Van de opbrengst is 40% bestemd voor de peuterspeelzaal. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de leiding van de peuterspeelzaal, tel. 0187- 602794. SOMMELSDIJK - Onder het motto 'Ook de jeugd gaat voor veilig' organiseert de Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid Goeree- Overflakkee (RPV GO) op donderdag 20 september a.s. voor de vijfde keer een verkeer sveiligheidsdag. De verkeersveiligheidsdag wordt gehouden op het parkeerterrein van De Sta- ver te Sommelsdijk. Het programma begint om 8.30 uur en eindigt rond 16.00 Nadat in de afgelopen vier jaar de gemeenten op het eiland allemaal door de karavaan van de verkeersveiligheidsdag zijn bezocht, is besloten aan een nieuwe cyclus te beginnen. De leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen uit de vier dorpskernen van de gemeente Middelharnis zijn dit jaar uit genodigd. Ook de leerlingen van de speciale scholen voor basisonderwijs hebben een uit nodiging ontvangen. Alle leer lingen worden op de fiets bij De Staver verwacht. Het belooft een goed gevuld programma te worden, met onder meer een fietsenkeuring, behendigheidsproeven op de fiets, uitleg over de werking van de dode hoekspiegel op een vrachtwagen, informatie van uit de Island Hopper over de gevaren van alcohol en drugs in het algemeen en in het bij zonder in het verkeer. Er is een hulpverleningshoek ingericht, waar een brandweerauto, een ambulance en een pohtieauto staan opgesteld. De brandweer zal aan de eind van het och tend- en middagprogramma een demonstratie verzorgen en dan niet door het blussen van een brand maar door hulp te bieden bij een ongeval. De politie demonstreert hoe de lasergun werkt, er kan gebla zen worden, er is een interieur van een flitspaal te zien, enz. In het Prieel is een informa tiemarkt ingericht over allerlei onderwerpen op het gebied van verkeer en verkeersveilig heid. Ook is hier een selectie te zien van de tekeningen, die door leerlingen van de basis scholen van het hele eiland zijn ingestuurd in het kader van de tekenwedstrijd van het project Oe scholen zijn weer begon nen. Van de tekeningen wordt na de verkeersveiligheidsdag, jn oktober ook nog een exposi tie in het gebouw van het ISGO ingericht. Nader bericht hier over volgt nog. GOEREE- OVERFLAKKEE Deze week in de schijnwer pers én in de aanbieding bij De Wereldwinkel: Perzik extra, jam met gember. De jam is gemaakt van 100% natuurlijke ingrediënten en is op ambachtelijke manier bereid. Hij heeft een volle perziksmaak met een vleugje gember. De jam is gemaakt door vrouwen van Eswatini Swazi Kitchen. Eswatini betekent 'gemaakt in Swaziland'. Tientallen vrou- wep plukken de vruchten van rechtstreekse inkoop, techni sche ondersteuning en een fai re prijs. Deze week van 2,15 voor 1,75. Maar, op is op! De jam haalt u bij de Wereld winkel, aan het Spuiplein in Middelharnis. Openingstijden: woensdag en donderdag van 13.00 tot 17.00 uur, vrijdag van 10.00 tot 18.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. SOMMELSDIJK - In Ver pleeghuis De Samaritaan staat deze maand het onderwerp 'Trouwen' centraal. Tijdens de verenigingen komen diverse facetten hiervan regelmatig aan bod. Historische trouwdagen van leden van het koninklijk huis worden nog eens bekeken en (oude) verhalen komen van zelf los: Wat droeg ik zelf, wat droeg mijn echtgenoot tijdens de huwelijksdag, enzovoorts. Een echte bruidsmodeshow ontbreekt deze maand ook zeker niet! Om het verpleeg huis enigszins in de goede sfeer te brengen zijn de vitrines en gangen van het verpleeghuis momenteel versierd door huwe- lijksfotowerk van Elza Feller uit Goedereede. Mooie details van de bruidtenues, bruidsboeket, en ook de bruidsmeisjes zijn op de kiek gezet. Op de foto's is de fotografe aan het werk tijdens één van haar trouwreportages (zie ook website www.opdekiek. eu)- De foto's in De Samaritaan zijn nog te bezichdgen tot 1 oktober a.s. SOMMELSDIJK - Voor wie meer wil weten over het geloof van christen wordt de Emma- uscursijs aangeboden, een korte cursus van acht bijeen komsten. Daarnaast is er ook een vervolgcursus. In de cur sus wordt op zoek gegaan naar antwoorden op vragen zoals: Waarom leven we? Wat voor zin heeft ons leven? Heeft het leven hier op aarde een doel? Bestaat God eigenlijk wel? Hoe kom ik meer te weten over Hem, als Hij er is? De cursus is bestemd voor: mensen die meer willen weten over het christelijk geloof, voor mensen die pas christen zijn gewor den, voor mensen die op zoek zijn naar God, of voor mensen die meer van de Bijbel willen weten. Wie belangstelling heeft kan terecht bij de start van de cursus op woensdag 3 oktober op het adres Grutto 3 te Som melsdijk. De avond begint om half acht met koffie. Voor meer inlichdngen kan men terecht bij Suzan de Bruijne, tel. 0187- 470111, of José Huisman, tel. 0187-641160. OUDDORP -AJs start van het nieuwe activiteitenseizoen voor de senioren van de gemeente Goedereede organiseert de Stichting Welzijnswerk Oost- flakkee (SWO) op woensdag 3 oktober a.s. een gezellige mos selmaaltijd voor alle 55-plus sers van deze gemeente. De mosselmaaltijd wordt gehou den in m.f g. Dorpstienden te Ouddorp en begint om 17.00 uur, de zaal gaat open om 16.30 uur. Na de mosselmaal tijd is er een optreden accor deonist Ton Warmenhoven, die zeemansliederen zal laten horen. Deelname aan de mid dag kost 10 p.p., inclusief 2 consumpties. Voor wie niet van mossels houdt, wordt een alternatief gezocht. Opgeven voor deze middag kan bij de SWO, tel. 641344, of bij mevr. J. Hoek, tel. 681780, uiterlijk tot en met vrijdag 28 september a.s. Wie vervoer nodig heeft, kan dit doorge- op hofstee Lust en Last, 'n ouwe boerderieje, daer hieuw Rethorica 'n uutgelezen dag. Ons eiland liejt z'n eige op z'n besten zieje. 't Was echt om gróSs te wezen, watje daerzo zag. Et was geweun 'n lust om d'r naer toe te kommen, op 't fietsje deur de polder mit dat móóje wêêr. Liengs kanten van et land 'n reke zunneblomtnen, in op Hein D/Iijs z'n stee zo'n harteleke sfêêr. D'r was voorjoeng in ouwd van aoles te beleven, d'r was activiteit qua landsdiap in netuur. Ze bin d'r in geslaagd van kunst 'n beeld te geven van onze eige tael, historie in cultuur. Die van Rethorica, 'n soortement van sticlüieng, hao toch mar móój gezurgd voor zo'n belevenis. Ik hope dazze deurgae in die goeje richtieng in wèrke an 't besef hoe kostbaer 't eiland is. Op 't huns van Lust en Last is op 'n stêên geschreve 'n ouwerwesse spreuke die as 't waere zeit: Je mot de kans benutte as die je is gegeve. D'r staet datje mot menne as de heule leit. Die ouwe gevelsteen hen ons de xueg nog wieze as 't over de vooruutgang in de toekomst goei. Jae, laete m'n ons eige toch gelokkeg prieze mit wat er op ons eiland van neture staet. Daer lègge onze kansen in de perspectieven. D'r binne zuvxiel 'heulen', neem je die in acht dan hoeve m'n ons eige echt niet of Ie schrieven mar kenne m'n vooruut, in wel op eige kracht. Maartje van Melissant

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 4