A0B Hoog cijfer voor Restaurant en Expo Haringvliet van veiligvoedsel.nl Uitje Platform Gehandicaptenbeleid GO Burengezellige burendag Voorlichtings avond botontkalking Start repetities jeugdkoor 'luventa' Opvoedings cursus in Dirksland EIIAIIDEtl-niEUWS Dubbelconcert Marien Stouten en Jan Peter Teeuw Agenda Careyn keuzepakket 'Lichtreclames 's nachts uit' Jaarprogramma CVB 'Goeree' De Vreede2 huiswerk begeleiding EIIAt1DEn.niEUW5 Ingezonden: Cursus Reanimatie Cursus Shantala Peutermassage 'Onze motivatie is de zorg en het welzijn van onze gasten Nulmeting Complimenten Motivatie Inzameling 'Kom over en Help' PAGINA 2 DINSDAG 18 SEPTEMBER 2007 Ouddorp, 15 september. De afspraak was negen uur, maar de meeste vrijwilligers staan zelfs al eerder klaar op de straat, gewapend met aan hangwagens en een flink portie enthousiasme. De fundamen ten voor de Hazersweg buren dag 2007 worden gelegd in de vorm van partytenten, kramen en kinderspelen; en laten we vooral het prachtige weer niet vergeten. Om drie uur mochten we de weg afzetten, dus dat doen we dan ook, met strobalen en spandoeken. De enkeling die om de hekken heen fietst doet dat vooral om even een nieuwsgierige bhk te werpen of zelfs een foto te maken. Vanaf vier uur druppelen de buren binnen, van jong tot oud, alle maal voorzien van een kaartje met naam en huisnummer. De eerste gesprekken komen op gang bij de koffiekraam, waar je natuurlijk net zo goed even kunt vragen waar de mevrouw naast je precies woont nadat je haar om een kuipje koffie- melk hebt gevraagd. Binnen de kortste keren kletst ieder een met iedereen. Van de spelletjes wordt goed gebruik gemaakt en er ontstaan hele krijtkunstwerken op het nu helemaal veilige wegdek. Dat wegdek is zelfs zo veilig dat de buurhonden los rond mogen lopen. Er is ook belangstelling voor de historische kraam, ingericht met boeken over het Ouddorp (en dus ook de Hazersweg) van vroeger. Aan de zijkant van het veld wordt geschilderd op een groot burendag-doek; oorspronke lijk zouden het zelfportretten worden, maar er komen al snel andere creatieve ideeën op. Iets vroeger dan gepland (maar dat was te verwachten) gaat de bar open en meldt zich een stel professionele tappers en schenkers die elkaar wel willen afwisselen. Met de van tevoren gedistribueerde consumptie bonnen haal je een glas bier, wijn of limonade. Rondlopend over het veld, tussen de tafels door, hoor je niet anders dan gezellige gesprekken tussen mensen die elkaar alleen van gezicht of zelfs helemaal niet kenden. De barbecues worden om een uur of zes aangestoken en ook daar staan onmiddellijk vrijwilligers bij. Voor iedereen zijn er perfect gebakken satés, hamburgers en worstjes met salade, stokbrood en pindasaus. De jongste bezoekers zitten met elkaar en een buurvrouw om de tafel pannenkoeken met stroop of suiker te eten. Zo langzamerhand wordt het wat donkerder en kouder, maar natuurlijk heeft iedereen een vest of jas 'in de buurt' en er zijn warmtelampen. Kunstig opgehangen lichtjesslingers in alle kleuren verlichtten het tafereel. Om half elf gaat de bar dicht; iedereen zoekt zijn laatste con sumptiebonnetje op voor een laatste drankje. Een half uur later beginnen mensen rustig aan met opruimen, en dan gebeurt het prachtige: vrijwel iedereen die nog aanwezig is, steekt een handje uit. Zij aan zij vouwen de buren van de Hazersweg tentdoek op, draai en ze lampjes uit de fitting, sjouwen ze met tafels en zoe ken ze onderdelen van spelle tjes weer bij elkaar. Geweldig dat het ook zo gezellig ein digt. Als het veld leeg raakt, nemen de buren afscheid van elkaar en lopen ze naar huis. Iedereen heeft nieuwe mensen leren kennen die hij sowieso nog vaak zal zien. De dag had werkelijk niet beter kunnen verlopen, met een opkomst van ruim 100 man. Voor alle lezers die dit jaar geen buren dag hebben georganiseerd: volgend jaar moet u het zeker doen! In ieder geval is het over eenjaar beslist weer feest in de Hazersweg. Emma Hoek, Ouddorp DIRKSLAND - In Neder land lijden ongeveer 800.000 mensen aan osteoporose (in de volksmond beter bekend als botontkalking). Osteopo rose komt in principe vaker bij oudere mannen en vrouwen voor dan bij jongere mensen. De botten worden zo zwak (poreus) dat je zomaar bij voorbeeld een pols, heup of wervel kunt breken. Nog niet zo lang geleden werd er van uit gegaan dat er weinig aan te doen was, het 'hoorde bij het ouder worden'. Inmiddels is wetenschappelijk aangetoond dat een vroegtijdige opsporing en een gerichte behandeling wel degelijk effect hebben en veel ellende kunnen voorko men. Wilt u meer weten over opspo ren en behandeling van osteo porose kom dan naar de voor lichtingsavond van de Reuma patiëntenvereniging Goeree Overflakkee op maandag 24 september in het personeels- restaurant van het Van Weel Bethesdaziekenhuis, Stations weg 22 te Dirksland. Dr. A.E.A.M.Weel, reumato loog in het Medisch Centrum Rijnmond Zuid locatie Clara, is de spreker deze avond. De toe gang is gratis. Aanvang 19.45 DIRKSLAND - Op vrijdag avond 21 september gaat jeugkoor luventa weer begin nen. Ben je in de leeftijd van 7 tot 15 jaar en zing je graag, kom dan eens luisteren, of zing mee. De repetities worden op vrijdagavond van 18.45 tot 19.45 gehouden in de zaal van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland. Wie meer wil weten, kan bellen naar 06- 28226514. In het komende winterseizoen belegt de Cursus Godsdienston derwijs in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland een opvoedings cursus. Thema's zijn o.a. con centratieproblemen, grenzen stellen, seksuele opvoeding, huisgodsdienst. Inleiders zijn A. Teerds-Gertenbach, B.S. van Groningen en J.H. Mau- ritz. De eerste cursusavond is op dinsdag 25 september. De afsluiting is op 8 april 2008. Voor opgave zie de advertentie elders in dit blad. Christelijk streel<biad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail:algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijl(e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A.J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187) 471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 3420.01.108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Op zaterdag 29 september 2007 geven de organisten Marien Stouten en Jan Peter Teeuw een dubbelconcert op het grote Van Gelder/Pels en van Leeuwen-orgel in de Een- drachtskerk te Zuid-Beijerland. Het programma is divers: van Widor tot Scott Joplin en van Bach tot Swining Bach. U hoort vierhandig orgelspel, enkele solo's, orgel en piano, piano vierhandig en er is ruimte voor samenzang. Het concert begint om 20.00 uur, de kerk is open vanaf 19.30 uur. Het program ma van het concert zal middels een beamer geprojecteerd wor den. De toegang is gratis. Wel is er een collecte bij de uitgang. Ook zijn er na afloop CD's en bladmuziek verkrijgbaar. Een hartstilstand komt onver wacht. Het overkomt uw buur man op een feestje of een kennis op de sportvereniging. Wanneer er niet wordt inge grepen, zal de persoon zeker overlijden en bij te laat ingrij pen raken hersencellen onher stelbaar beschadigd. Direct beginnen met reanimeren is een belangrijke schakel in de keten van overleving. Reani meren kunt u leren. In twee bijeenkomsten leert u theorie en praktijk van reanimatie van zowel kinderen als volwasse nen en weet u wanneer en hoe u kunt reanimeren. De inzich ten zijn in 2004 veranderd. Wanneer u een reanimatie of EBHO-diploma van enkele jaren geleden heeft, is bij scholen een 'must'. De cursus Reanimatie start in Dirksland op 8 oktober 2007, ddurt van 19.00 tot 22.00 uur en bestaat uit 2 bijeenkomsten. Tijdens de cursus Shantala Peutermassage leert u vaardig heden om uw kind spelender wijs te masseren. Tevens wordt er gebruik gemaakt van bewe- gings- en muziekspelletjes. ledere bijeenkomst verloopt volgens een vast patroon. Deze begint met een korte spelvorm, waarbij iedereen de gelegen heid krijgt om de aandacht erbij te krijgen. Vervolgens worden er een aantal bewe gingspelletjes gedaan en vindt het massagegedeelte plaats. Als afsluiting wordt er samen nog iets gedronken en is er gelegenheid om na te praten. Peuters worden rustiger, krij gen een groter lichaamsbesef, zij accepteren zichzelf gemak kelijker. Voor u als ouder bete kent dit verbetering van de communicatie met uw kind. De cursus start in Dirksland op 12 oktober 2007, duurt van 09.15 tot 10.15 uur of van 10.45 tot 11.45 uur, bestaat uit 5 bijeen komsten en is voor kinderen in de leeftijd van 2 Va tot 4 jaar. Voor meer informatie kunt u tijdens werkdagen bellen naar Careyn Keuzepakket, tel. 0181 - 626226, of via e-mail gezond- heidservice@zwg.nl. OUDE-TONGE - Om lichtver vuiling en energieverspilling tegen te gaan is het gewenst dat lichtreclames 's nachts worden gedimd of uitgescha keld. Daarvoor pleitte raads lid Knoester (ChristenUnie) donderdag tijdens een verga dering van de gemeenteraad van Oostflakkee. Hij stelde voor de reclames uit te doen tussen twaalf uur 's nachts en zes uur 's morgens. Knoester kreeg steun van de PvdA en de Vrije Lijst Oostflakkee (VLO). Raadslid De Vries van die laat ste partij deed bovendien nog de suggestie om alleen nog spaarlampen te gebruiken in de lichtreclames. SGP-er Van Gurp vond de pleidooien sym pathiek, maar benadrukte dat een en ander wel in goed over leg met de ondernemers moet worden doorgevoerd. "Wij wil len geen verplichting." Het pleidooi van Knoester kwam tijdens de behandeling van het voorstel om het voeren van reclame-uitingen te verrui men (in zogenoemde B-gebie den). Een voorstel dat verder niet tot veel discussie leidde. Wel waarschuwde het raads- hd van de ChristenUnie voor wildgroei en schreeuwerige reclames. (Tekst: Kees van Rixoort) Dit najaar viert de Christelijke Vrouwen Bond 'Goeree' haar 40-jarig bestaan. Veel leden zijn al jarenlang lid, wat wel iets zegt over de sfeer op de ver eniging. De christelijke identi teit komt tot uitdrukking door de bijeenkomsten te beginnen met zang, gebed, bijbellezing en meditatie en af te sluiten met zang en gebed. Op de ver enigingsavonden kunt u zich ontspannen en tegelijkertijd informatie opsteken over een medisch, godsdienstig of ander informatief onderwerp. Voor het komende seizoen is het volgende programma samen gesteld, waarvan het bestuur hoopt dat dit ook degenen aanspreekt die (nog) geen lid van de vereniging zijn. 20 september 2007: Informa tieve avond over de produc ten van Verstegen en slage rij Floresteijn. 18 oktober 2007: Viering 40- jarig jubileum. 15 november 2007: Diale zing over 'De Naald' door mevrouw I. Hulsman. 13 december 2007: Kerstvie ring m.m.v. Chr. Mannen koor Ouddorp. 24 januari 2008: Dialezing watersnoodramp 1953 door de heer J.C. Both. 14 februari 2008: Jaarvergade ring. 13 maart 2008: Paasviering m.m.v. ds. C.G. Kant. 17 april 2008: 'Het weer' met Jos Broeke. 15 mei 2008: 'Flakkeese dracht' door Ensemble Eeuwkant. 27 mei 2008: Reisje naar Paleis Soestdijk. Alle vrouwen, jong en oud, worden hartelijk uitgenodigd om de bijeenkomsten, die gehouden worden in vereni gingsgebouw 'Oostdam' te Goedereede, bij te wonen. De eerste avond is donderdag 20 september a.s., aanvang 19.30 uur. Wie meer informatie wil, kan contact opnemen met voor zitter mevrouw G.E. Lokker- Meijer, tel. 0187-681941. SOMMELSDIJK - Sommi ge kinderen hebben moeite om zelfstandig huiswerk te maken. Beginnen met het huiswerk wordt uitgesteld, omdat internetten, chatten en televisiekijken natuur lijk veel leuker is. De kin deren hebben moeite hun huiswerk goed te organise ren en soms kan het voor komen dat ze net een beetje meer uitleg nodig hebben dan op school gegeven is. Speciaal voor deze kinde ren biedt onderwijsbureau de Vreede^ huiswerkbege leiding aan. Huiswerkbegeleiding is vooral bedoeld voor kinderen in de eerste jaren van de middelbare school. Ouders hebben vaak weinig tijd om het huiswerk van hun kinderen in goede banen te leiden. Ook hebben ze vaak geen gelegenheid hun kinde ren te helpen bij het maken van het huiswerk. Soms heeft een kind extra begeleiding nodig. Te denken valt hierbij aan het plannen van het huiswerk, of net beter bijhouden van de agenda. Het is belangrijk dat een kind prioriteiten in zijn of haar schoolwerk kan stellen. De kinderen komen na school tijd of 's avonds bij de Vreede^ om hun huiswerk te maken. Dit doen ze 2, 3 of 4 dagen per week. Maximaal 10 kinderen krijgen huiswerkbegeleiding per keer, omdat op deze manier voldoende aandacht aan de kinderen besteed kan worden. De kinderen werken twee uur lang bij de Vreede"'^ aan hun huiswerk. Alvorens ze met hun huiswerk beginnen wordt een dagplanning gemaakt. Tijdens het maken en leren van hun huiswerk krijgen de kinderen vakinhoudelijke hulp indien dit noodzakelijk is. Wanneer het huiswerk af is, wordt dit gecontroleerd en overhoord. De overige tijd wordt besteed aan het vooruitwerken aan reeds opgegeven repetities en schriftelijke overhoringen. De huiswerkbegeleiding van de Vreede^ is er op gericht om de leerling zelfstandig te leren studeren. De doelstelling van het onderwijsbureau is dat de leerling na een periode huis werkbegeleiding zelfstandig verder kan. Wilt u meer informatie over huiswerkbegeleiding dan kunt u een kijkje nemen op website www.devreede2.nl. STELLENDAM - Dat Hansje Grinwis en zijn partners het ondernemen in horecaland in hun vin gers hebben, zal niemand uit de omgeving onbekend zijn. Vorige week werd dit nog eens benadrukt want het Restaurant Haring- vlietexpo ontving uit han den van de directeur van Veiligvoedsel.nl het Keur merk Veiligvoedsel.nl. Het bedrijf behaalde maar liefst een 8,9 en daarop is Hansje bijzonder trots. Toch hield hij de eer niet aan zichzelf want hij betrok het voltal lig personeel in de hulde blijken die hem tijdens een officiële bijeenkomst toe vielen. Door Adri van der Laan Een erkenning met een hoog cijfer door een onafhankelijke instantie is natuurlijk altijd mooi meegenomen voor een horecagelegenheid, want een dergelijke erkenning wordt ook niet zomaar verkregen en gegeven. Het vraagt in ieder geval veel inzet van alle betrokkenen. Deze inzet is er dan ook bij het Restaurant en Expo Haringvliet aan de voet van de Haringvlietsluizen in Stellendam. Hans van der Vlist, mede-eige naar van het restaurant, die de aanwezigen hartelijk welkom heette was dan ook bijzonder trots op het behaalde resultaat. Dal dit resultaat "niet zo maar" is bereikt bleek uit een korte beschrijving van de geschiede nis van het restaurant. Toen Hansje Grinwis en Hans van der Vlist het restaur3nt in 2001 aankochten lag alles er niet zo florissant bij. De expo sitieruimte was gesloten en "de tent moest verbouwd worden". Van der Vlist gaf aan dat om de horecagelegenheid nieuw leven in te blazen het nodig was om de goede mensen te zoe ken en zo "een team te vormen dat werkt zoals wij wilden". Dit is gelukt en het restaurant groeide in de afgelopen jaren zowel kwalitatief als kwantita tief Om te zien of de kwaliteit wel gehandhaafd werd en of er nog verbeterpunten waren, werd het idee gelanceerd om het restaurant te laten toetsen door een buitenstaander. De Stichting Veihgvoedsel.nl werd verzocht om het restaurant en de keuken te toetsen op de vei ligheid. Het resultaat werd dan ook die middag gevierd. Gert-Jan Hemmers, directeur van de Stichting Veiligvoed- sel.nl, legde uit dat zijn bedrijf niet vergeleken moet worden met de van de televisie beken de Smaakpolitie. Zijn bedrijf wil aan de hand van onder zoeksresultaten de consument handvaten geven om een 'vei lig' restaurant te bezoeken. Een deel van het managementteam van Restaurant en Expo Haringvliet. Want hij verzekerde dat vooral voedselveiligheid in de horeca in het belang is van alle par tijen omdat het eten van onvei lig voedsel grote gevolgen kan hebben voor de consument. Zijn bedrijf wil dan ook bevor deren dat de koks en het overi ge personeel zich meer bewust worden van het belang van vei lig voedsel en ze trots te laten zijn op hun dagelijks werk. Het bedrijf is te werk gegaan vanaf een nulmeting. Hierbij werd in juni van dit jaar het restaurant onder de loep geno men en werd gekeken hoe het stond met de condities waar onder het voedsel bewaard en klaargemaakt werd. Ook werd natuurlijk op andere plaatsen in het restaurant gecontro leerd hoe het met de hygiëni sche omstandigheden was. De eerste indruk was de contro leur zeker niet tegengevallen. Volgens Hemmers trof deze bij het restaurant "een positief clubje aan dat haar zaken goed voor elkaar had". Doordat ze zo goed bezig waren behoefde de controleur uiteindelijk maar weinig aanbevelingen voor verbeteringen te doen, want het bleek dat eind juli, na één maand, het restaurant aan alle 329 punten waarop het is onder zocht, te hebben voldaan. De aanwezigen kregen aan de hand van een diavoorstelling te zien waar op was gecon troleerd en wat de verbeter punten moesten zijn. Uit alles bleek dat de verbeterpunten eigenlijk maar klein waren. Zo dienden er houdbaarheidsstic- kers te worden aangebracht op de koel- en diepvriesproducten en moesten de producten in de koeling en vriezers in kratten op wieltjes worden geplaatst. Verder ontdekte de controleur nog enkele spinnetjes in een hoek van een voorraadruimte waar overigens alleen maar afgesloten producten werden bewaard. "Zo streng zijn we dus", aldus Hemmers. Ook moest het 'sie- radenbeleid' worden aange pakt en dienden de zakken in de diepvries te worden geslo ten. De verbeterpunten werden opgepakt en in één maand tijd werd dus het certificaat verdiend. Dit alles resulteerde in een prachtig cijfer: een 8,9. "Dit is een voorbeeldfunctie voor de regio", aldus Hem mers die dan ook met veel ple zier het certificaat aan Hansje en zijn team overhandigde. Burgemeester Van de Velde van Goedereede verklaarde in haar felicitatietoespraak dat zij "graag tijd heeft vrijgemaakt in haar agenda voor mensen met lef die hun nek uitsteken". Hiermee doelde zij natuurlijk op de mensen van het restau rant. Zij complimenteerde de leiding dat zij in korte tijd de 'Haringvlietexpo' weer op de kaart heeft gezet. Zij prees de gemeente gelukkig met der gelijke 'topondernemers' en noemde hierbij niet alleen dit restaurant, maar ook de ande re ondernemers die in de afge lopen verschillende mooie prij zen hebben verdiend. "Goede reede doet mee in de top van Nederland". Het was een dankbare Hans je Grinwis die op zijn 'eigen wijze' een dankwoord sprak. Naast het personeel betrok hij hierin ook de mede-directeu ren en partners, Hans van der Vlist, die de administratie ver zorgt, zijn partner Roos en "de grote stille kracht" Francien. "Wij zijn de strijd aangegaan. Foto: Adri van der Laan) want ze vroegen: 'durf je het aan?' Wij durfden het aan en we hebben ten doel gesteld om een 8,5 te halen. Het is een 8,9 geworden". Hij gaf aan waar dit resultaat aan te danken is "Onze motivatie is: de zorg en het welzijn van onze gasten". Ook Hansje gaf een korte terugblik in het verleden. Toen zij ook de expositieruimte over namen kwam "er maar af en toe een busje". Dit seizoen waren er alleen al in het hoogseizoen zo'n honderd bussen met inzit tenden die het restaurant en de expositieruimte bezochten. Hij overlaadde zijn koks en overige personeelsleden, zoals de gidsen in expositieruimte, dan ook met loftuitingen voor het behaalde resultaat. Hierin betrok hij ook de toeleveran ciers. De prijs droeg hij op aan de ouders van de mede eigenaars, waaronder ook zijn 94-jarige moeder, die tijdens de feestmiddag aanwezig was. De ouders hadden, door hun opvoeding, volgens Hansje de basis gelegd voor het behaalde resultaat. Het behaalde resultaat bete kent overigens niet dat men sen van het restaurant op hun lauweren kunnen gaan rusten, want ook volgend jaar zal er weer een meting zijn of het res taurant het certificaat zal kun nen behouden. "We gaan dan voor een 9,5". Verder heeft Hansje ook zijn collega-horecaondernemers opgeroepen om ook hun gele genheid te laten toetsen door Veihgvoedsel.nl. Het resultaat is nu al dat verschillende hore cagelegenheden zich hebben aangemeld. Aan het eind van de bijeen komst kon Hansje het toch niet laten om even een kort 'nulmetingslied' ten gehore te brengen. Kom over en Help vraagt om kleding die u niet meer draagt. Graag wel schoon en heel: dat krijgen we nooit teveel. Schoenen, laarzen en bril len, zijn zaken die we ook graag willen. Dekens, dekbedden en bed dengoed: dan gaan de transporten met spoed naar de arme Oost-Euro pese landen, 't komt beslist in goede han den. Alle soorten handwerk- materiaal, gordijnen, babyspullen: dat zoeken we allemaal. Als het nog goed is, gooi niet te snel iets weg. Maar bel gerust voor over leg, naar familie Holleman op 0187-651404. Wij helpen u met veel ple- Zo kunnen we met z n allen tot zegen zijn: Onze arme naaste te helpen: wat is dat fijn! Familie A. Holleman Koninginnelaan 17 3244 BG Nieuwe Tonge 0187-651404 (h.g.g. 0187-651480 of 651922) Woensdag 12 september vond het jaarlijkse uitstapje plaats van het Platform Gehandicap tenbeleid Goeree-Overflakkee. Dit keer was 'de Dolle Beer' op de Punt in Ouddorp de verza melplaats en met 48 belang stellenden was het weer gezel lig druk. Na de ontvangst met koffie en gebak hield de voor zitter Jane van Dongen van het Platform een praatje over de activiteiten van het afgelopen jaar en de plannen voor dit najaar. Omstreeks 3 uur werd de oversteek gemaakt naar het RTM trammetje en na enig passen en meten werd een aanvang gemaakt met een rit per tramstel naar Port Zeelan- de en de Middelplaat. Gezien de reacties van de deelnemers riep deze rit voor vele oudere passagiers herinneringen op aan vroeger. Na terugkeer op het emplacement van de RTM werd afgesloten met een hap je en een drankje, waarna de middag ten einde was. Gelet op de belangstelling is dit uit stapje zeker voor herhaling vatbaar; het platform is nu al aan het bekijken waar het vol gende uitstapje naar toe zou kunnen. Voor meer informatie over het Platform of foto's van het laat ste uitstapje zie website www. toegankelijkflakkee.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2