OFB Fl heeft nieuw tenue KHRN Geen verrassing tijdens discussie over Rapport bestuurskrachtmeting Knöps Lease B.V. levert tien Mitsubishi Colts aan Visser Visser Accountants - Belastingadviseurs POLITIE Najaarsplan- tenruil Najaarsfair Adullam Vredesdienst 'Angst' voor welstand bij ontwikkeling voormalig MAVO- terrein Stellendam Cookies met een dubbele kick Bingo ANBO Magnificat zoekt sopraan en twee alten Dressuur Oostmoer Vrouwen van Nu weer van start Welkom-Dienst 0900-8844 Kleding voor Oekraïne Bingo Nieuwe-Tonge^ EIIIMlDEt1.niEIJW5 ■SS Welstand Acties Prinses Margriet sleept jacht Biljartver. i 'Krijt op Tijd' Vrouw mishandeld Winkeldief aangehouden "Commissaris van de Koningin voert iets in zijn schild" Samenwerking als uitdaging Zelfstandigheid opgeven 'Prima organisaties' PAGINA 8 DINSDAG 11 SEPTEMBER 2007 C)()UGENS1'1^A/VI - (JIB H heefi een compleet tenue, trainingspakken en lassen gekregen. Deze zaken werden geschonken door sponsor Golff Duijzer uit Ooltgensplaat. Volgens de dankbare jeugdcomissie, trainers en natuurlijk de spelers zal de nieuwe uitrusting met veel verve gediagen worden op de velden in de regio. De Groei Bloei najaars- plantenruil wordt dit jaar met support van kweke rij Roest uit Vierpolders gehouden op zaterdag 22 september bij de fam. San- tifort, Koolweg 16 te Oud- dorp. De plantenruil begint om 10.00 uur en eindigt om 12.00 uur. Naast het ruilen van planten, stekjes, zaden, bollen, jam, limo nades, recepten, tuinboeken, tekeningen etc. kunt u dit keer ook kennis maken met de pro ducten, van kwekerij Roest uit Vierpolders. Deze kwekerij heeft als specialiteit de teelt van eet bare pompoen en de receptuur en de verwerking van hun pro ducten in allerlei gerechten. We kunnen tijdens onze plantenruil bijvoorbeeld proeven van zelf gemaakte cake, jam en chutney. Kijk eens op www.kwekerijroest. nl voor meer {voor)informatie. Er is ook mogelijkheid om deze producten op de najaarsruil aan te schaffen. Voor ieder plantje of stekje kunt u een ander plantje of stekje uitzoeken. Wij vragen u weer vriendelijk uw plantjes aan te bieden in potjes en het liefst voorzien van begeleiden de relevante gegevens zoals naam, bloemkleur en plek, maar als het echt niet lukt zijn uw losse pol, zaailingen of stek natuurlijk van harte welkom. Groei en Bloei hoopt zowel leden als niet-leden te begroe- OUDDORP - Op zaterdag 15 september hoopt de stichting Adullam gehandicaptenzorg een najaarsfair te houden in Eben-Haezer aan de Preekhil- laan. De fair begint om 9.00 uur en duurt tot 15.30 uur. Adullam is een stichting die logeerhuizen, dagactiviteiten centrums,gezinsvervangende huizen heeft voor gehandicap ten zoals logeerhuis de Mante- lienge in Ouddorp. Er worden weer veel artikelen verkocht, zoals: stoffen, groente en fruit, fietskarren, kaarten, wijn, snoep, speelgoed, brocante en antiek, tassen, kruiden en cre atieve artikelen. Workshops: rozenkransen maken, hoeden maken enz. Voor de kinderen zijn er veel nieuwe spelletjes. Hiervoor kan men een strippenkaart kopen. De spelletjes zijn: cadeautjes- rok, perenboom, visspel, enz. Ook is er koffie, thee, fris, gebak, patat, poffertjes e.d. te koop. MIDDELHARNIS - In het kader van de Vredesweek wordt op woensdag 19 septem ber aanstaande in de Emmaüs- kerk in Middelharnis een Vre desdienst gehouden. De dienst wordt georganiseerd door de oecumenische werkgroep Goeree-Overflakkee en begint om 19.00 uur. Het thema van de dienst is: 'Een steen in de rivier'. Aan de dienst wordt meegewerkt door het kinder koor Joy uit Oude Tonge. GOEDEREEDE - In de donderdag gehouden raadsvergadering van de gemeente Goedereede kreeg de raad ter goed keuring een stedenbouw kundige visie voor het voormalig MAVO-terrein in Stellendam voorgelegd. Lof alom voor de voort varende planvorming was er bij de raad. Daarnaast waren er ook gevoelens van angst voor het advies van de Welstandcommissie die over de plannen nog haar vonnis moest vellen. Door Adri van der Laan In het voorjaar van dit jaar schreef de gemeente, in samenwerking met Woning bouwvereniging Beter Wonen Goedereede een prijsvraag uit voor de invulling van het voormalige MAVO-terrein aan de Schoolstraat in Stellen dam. Uit de door een aantal architecten ingeleverde invul ling kwam de inzending van architectenbureau Born uit Middelharnis als winnend uit de bus. Het door dit bureau ingediende conceptbouwplan beantwoort bijna geheel aan de gemeentelijke eisen. Inmid dels is een stedenbouwkundige visie opgesteld en die lag ter goedkeuring voor aan de raad. Als alles volgens plan verloopt zullen er in totaal 49 wonin gen en twee ruimten gebouwd worden, die geschikt zijn voor extra dienstverlening of wel licht nog extra woningen. Langs de Schoolstraat zul len 10 levensloopbestendige woningen verrijzen voor zowel jongeren, kleine gezinnen, starters als senioren. Verder zullen er langs diezelfde straat vier starterswoningen wor den gebouwd. In het plan zal ook een appartementenge bouw gerealiseerd worden dat bestaat uit 31 woonzorgwonin gen en vier seniorenwoningen. Bij de totstandkoming van het plan is er overleg geweest met de omwonenden en zij bleken enthousiast. Ook de raadsleden waren enthousiast over het plan en over de snelheid waarmee het is opgesteld. Wel was er wat bezorgdheid te bespeuren over het ad vies van de Welstandcom missie die eventueel nog roet in het eten zou kunnen gooien. Dirk Pijl van het CDA was het duidelijkst in zijn oordeel. Hij raadde het college aan om bij een eventueel negatief advies van Welstand die advies dan maar naast zich neer te leggen. Ook bij de andere leden van de raad waren dergelijke geluiden te horen. MIDDELHARNIS - De cho coladekoekjes van Fair Trade kregen een waardige opvolger: Chocolate Chip Cookies. Heer lijk knapperig en met een dub bele chocoladekick. Wie deze koekjes eet, proeft twee keer chocolade: niet alleen is het deeg voor de koekjes gemaakt met eerlijke cacao, er zitten ook nog eens chocoladestukjes door. Zo ontstaat een lekker knapperig chocoladekoekje. De Engelse collega-organisatie Traidcraft importeert suiker van de boeren uit Kapasiile, in het zuiden van het Afrikaanse Mala wi. En dankzij de inkomsten die ze voor de rietsuiker ontvangen, konden de producenten ervan investeren in een eigen water put. Daar profiteren niet alleen de suikerboeren zelf van, maar hoeven de vrouwen en kinderen geen kilometers meer te lopen voor schoon drinkwater, en zo profiteert dus de héle dorps gemeenschap mee. De koekjes koopt u bij de Wereldwinkel, aan het Spuiplein (achter de Winkel- diek) in Middelharnis. Open op woensdag en donderdag van 13.00 uur tot 17.00 uur, op vrij dag van 10.00 uur tot 18.00 uur, en op zaterdag van 10.00 uur tot 17.00 uur. ANBO M W Flakkee orga niseert weer een bingo en wel op zaterdag 15 september in de sporthal De Staver. Aan vang 19.30 uur. Iedereen, lid of geen lid, jong en oud is van harte welkom. MIDDELHARNIS - Vocaal ensemble 'Magnificat' uit Mid delharnis is een ensemble dat bestaat 28 leden. Ze richten zich op de vocale kerkmuziek van vroeg Barok tot heden. Ieder jaar is er het grote concert in de Nederlands Hervormde kerk te Dirksland. Daarnaast wordt er elders gezongen op uitnodi ging. De koorleden komen van Goeree-Overflakkee en Voor- ne-Putten/Hoekse Waard. Er wordt iedere vrijdagavond van 18.45 uur tot 2Ö.15 uur in het 'Diekhuus' te Middelharnis. Sinds enige tijd is er binnen ons koor ruimte voor 3 nieuwe, enthousiaste leden, voor wie zingen, een passie is. Het betreft één vacature voor sopraan en 2 vacatures voor alt. Zingt u sopraan of alt, beschikt u over voldoende muzikaliteit en kennis van het notenschrift en u bent bereid om (indien nodig) zelfstandig partijen thuis in te studeren, dan wordt u hier bij van harte uitgenodigd om te reageren. Voor inlichtingen kunt u contact opnemen met de voorzitter Reinier Kieviet, tele foonnummer 0187-486785 of met de dirigent Rinus Verhage, telefoonnummer 0187-484704. STELLENDAM - Donderdags september om 21.31 uur werd de bemanning van de Prinses Margriet van KNRM station Stellendam door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een.vastgelopen kajuitjacht op de Ooster in de Noordzee. De SG 2 boei was op drift geraakt en lag op de Ooster. Daar aangekomen lag het' kajuitjacht Takimi, van 10 meter en met 2 opvarenden "aan boord, al achter de boei in de brekers. Eerst werden twee opstappers over gezet en na overleg werd besloten de twee opvarenden van boord te halen. Dit vanwege overslaan de golven en voor overleg met de eigenaar. De opvarenden werden aan boord genomen en omdat ze doorweekt waren, in dekens gewikkeld. Besloten werd om de boot vlot te trek ken. Er werd een sleeptros over gebracht en men begon te trekken. Toen men reeds op weg was naar de haven van Stellendam, begon een van de opvarenden te klagen over pijn op de borst. Na overleg met de arts van de Radio Medische Dienst (RMD), werd besloten de man aan boord te houden en een beetje zuurstof te geven. Tegen de tijd dat de redding- boot in de buurt van Stellen dam kwam werd een ambu lance besteld. Bij aankomst in de haven van Stellendam werd de man overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland voor observatie. Bij navraag op vrij dag 7 september in het zieken huis bleek dat de man het goed maakte en naar huis mocht. STAD AAN 'T HARING VLIET - Uitslag van de dres- suurwedstrijd voor pony's, proef Fl, gehouden op zater dag 8 september jl. in Manege Oostmoer, Oostmoersedijk 2a te Stad aan't Haringvliet. Voor' #et Èehaleri vtó een protaè^} tiepunt dient hien minimaal 210 punten te rijden. Proef Fl. Natasja Meijer, Bartje, 242 pnt; Ilse de Beer, Diamond, 238 pnt; Sanne Trommel, Katinka, 237 pnt; Anteus Tsakonis, Ster re, 237 pnt; Marsha v. Holten, Lady, 231 pnt; Amy Vos, Bartje! 230 pnt; Louise du Pree, Mic key Boy, 228 pnt; Marjan v.d. Sluis, Sterre, 226 Denise v. Damme, Lady, 2^S^ht; Nadia V. Holten, Quint, 222 pnt; Rosalie Evers, Dynamite, 222 pnt; Amy v.d. Welle, Passoa, 222 pnt; Julia v. Helden, Lady, 222 pnt; Mylja Hobbel, Sonja, 221 pnt; Fleur Kooyman, Max, 219 pnt; Anne Bo Breur, Lady, 219 pnt; Linda Kardux, Ben nie, 218 pnt; Thomas de Jong, Tirza, 217 pnt. SOMMELSDIJK - Donder dag 13 september begint de biljartcompetitie van de biljart- vereniging 'Krijt op Tijd'. Er wordt een onderlinge compe titie gespeeld, waarbij de gezel ligheid bovenaan staat. In ver band met het vertrek van één-i van de leden is de ledenstop-i opgeheven en wordt gevraagd of iemand de club wil komen, versterken. Er woidt iedere donderdag avond gespeeld in het recre atiecentrum 'De Staver', waar men om 19.30 uur begint. De club heeft de beschikking over twee biljarttafels, waar ze biljartvereniging 'De Poedel' dankbaar voor zijn. Heeft iemand belangstelling, voor deelname, kom eens' langs of neem contact op met secretaris SjaakArensman, tel 0187-611779, OUDE-TONGE - Vrouwen van Nu gaan weer van start en wel op woensdag 12 septem ber. Op deze eerste creatieve; avond worden rozen gemaakt van papier De Kosten zijn 2.50 per pakket 4.00 voor introduces. De zaal is open om 19.30 uur en de avond begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het gebouw van de SWO aan de Bernhard- straat in Oude-Tonge. OUDDORP - Zondag 16 sep tember is het weer zover. Een Welkom-Dienst is een dienst waarin wat meer het accent ligt op zang en muziek, en deze keer zal het Gospelkoor van de Doopsgezinde Gemeente enkele mooie liederen zingen. Zoals altijd is het Koperen semble weer aanwezig om de gemeentezang te begeleiden en zal Jan Teeuw op zijn bekende wijze het orgel laten klinken. Voorganger in deze dienst, die om 18.30 uur aanvangt, is Ds. J. Smink. Hij zal spreken over: "Gods remedie tegen angst voor de toekomst". Psalm 23 zal in deze Welkom-Dienst de leidraad zijn. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee OUDDORP - Politiepersoneel van district De Eilanden hield zondagmorgen rond half elf een 74-jarige inwoner uit Goe dereede aan. De man had kort ervoor op de Hofdijksweg te Ouddorp een 32-jarige vrouw en haar 38-jarige man gesla gen. Tijdens een wandeling kreeg het tweetal woorden met de verdachte over het recht van overpad. De bejaarde man had hier zijn eigen visie op en sloeg vervolgens het tweetal. Nadat gewaarschuwd politie personeel de verdachte wilde aanhouden, verzette hij zich heftig. Ook vernielde de man opzettelijk een telefoon van de politie. Hij is aangehouden en ingesloten. HELLEVOETSLUIS - De politie heeft donderdagmid dag een vrouw aangehouden die diverse goederen heeft gestolen uit meerdere winkels in winkelcentrum De Struytse Hoeck. Een beveiligingsmede werker zag via camerabeelden dat een vrouw verschillende goederen had gestolen. Bij de personenauto van de vrouw bleken in de achterbak de gestolen goederen te liggen. De 30-jarige vrouw, afkomstig uit Stad aan 't Haringvliet is hierop rond kwart voor twee 's middags overgedragen aan gewaarschuwde politiemensen die de verdachte, samen met haar dochtertje, overbrachten naar een politiebureau voor nader onderzoek. GOEDEREEDE - Don derdagavond kwam de gemeenteraad van Goede reede voor de eerste keer in het nieuwe vergader seizoen bijeen. Er was een aantal discussiepunten, waarbij het punt over het bestuurskrachtonder- zoek het meest in het oog sprong. Het handelde over het resultaat van het bestuurskrachtonderzoek. De mening van Goerees raad was niet verrassend: Niet één eilandelijke gemeente, maar wel de inzet voor een goede niet vrijblijvende samenwer king. Door: Adri van der Laan De colleges van Middelharnis en Dirksland kregen van een meerderheid van hun raden de opdracht om bij de andere gemeenten te onderzoeken hoe daar gedacht werd over een eventuele gemeentelijke herindehng. Ze kunnen zich de moeite, voor wat Goeder' eede betreft, besparen want de mening van deze gemeente is in ieder geval duidelijk. De uitslag van het lang ver beide bestuurskrachtonder zoek was voor Goedereede niet slecht. Op alle punten werd voldoende of meer dan voldoende 'gescoord'. En daar waren alle fracties dan ook trots op. Het kon Dorien Kic- kert van de PvdA dan ook tot tevredenheid stemmen dat er in het rapport werd aange- 'geven dat "Goedereede in dit rapport wordt aangehaald als een van de beste voorbeelden van wat een kleinere gemeente in de dienstverlening van haar burgers kan bereiken". Het rapport geeft drie opties waar uit eventueel gekozen zou kun nen worden: één eilandelijke gemeente of drie gemeenten waarbij Dirksland en Middel harnis de centrumgemeente vormen en ook als aanspreek punt voor het gehele zou fun geren. Oostflakkee en Goe dereede zouden dan de twee vleugelgemeenten worden. De andere optie is het versterken van de huidige samenwerking.- Deze laatste optie had de voor keur van de PvdA-fractie en de overige partijen. Wel gaf Dorien Kickert aan dat "Daar bij wel eens kritisch gekeken kan worden naar de huidige werkwijze". Miranda Grinwis van de Chris- tenUnie gaf ook aan dat zij één Goeree-Overflakkee niet ziet zitten. Wel ziet zij een verstevi ging van de samenwerking als een uitdaging "maar we wor den hier wel graag al aan de voorkant betrokken". Ook Henk van der Meer van de VVD voelt alleen maar voor een verdere uitbouw van de samenwerking van de eilandelijke gem'eenlen en dat de centrumgemeente ook de brievenbusfunctie zou krijgen bij een eventuele herindeling vond hij nadelig vooral voor de gemeentebod "die moet dan met de post wel erg ver rijden", zo schertste hij. Henk van Oostenbrugge van het CDA verklaarde dat hij bij "persoonlijke conclusie" niet staat te juichen bij de kwaliteit van het rapport wat het onder zoeksbureau BMC heeft afge leverd. "Is het wel zo doortim merd als het lijkt?" Hij gaf aan de analyse te missen waarom bepaalde conclusies zijn getrok ken. Volgens hem dient wel de huidige samenwerking nog wel aangepakt te worden "want hierbij is vanaf hel begin af aan maar wat aangemodderd. Er werd door de gemeenten pas samengewerkt als het wat ople vert". De samenwerking moet volgens hem wel fors worden uitgebouwd, "al of niet binnen het ISGO". Hans Klepper van de SGP zag in het rapport zeker geen aan leiding om de zelfstandigheid van de gemeente Goedereede op te geven. Hij refereerde aan de uitslag voor Goedereede dat alles voldoende was. Hij vond de uitslag goed aansluiten bij het motto van de zijn partij "Tot uw dienst". Ook.hij gaf aan dat er wel veel werk moet worden gemaakt aan de verdere uit bouw van de samenwerking. Dat dit nodig is blijkt volgens hem uit de aanstelling van de heer Heijboer als waarnemend burgemeester van Oostflakkee. "Dit stelt ons niet gerust. De Commissaris van de Koningin voert iets in zijn schild". "Eén gemeente is onbespreek baar", voor Patrick Polie van het VGB. Hij vond dat in de discussie doel en middel door elkaar gehaald. Hij gaf aan dat gemeentelijke herindeling lang niet altijd kostenbesparend. Verdergaande samenwerking is volgens hem nodig "daar moet kritisch naar gekeken worden". Aldus opgetekend tijdens een opvallend eensgezinde raadver- gadering van Goedereede... OOLTGENSPLAAT - Woens dag 19 september kun u weer u goed gedragen (kinder)kleding afgeven in stevige en gesloten zakken of dozen bij fam. Saar- loos aan de Weesmolenstraat 4 te Ooltgensplaat. Daarnaast worden deelnemers gevraag voor de actie van de Stichting Immanuël, die in het najaar gaat plaatsvinden om weer voedselpakketten samen te stellen. Hiervoor kunt u afge ven: meel, rijst, macaroni, blikgroenten etc. Deze stich ting vervoert al 6 jaar uw kle ding naar Oekraïne en Bulga rije etc. Op de inzamelavond zullen weer informatiefolders worden afgegeven. Inzamel tijd is van 19.00 tot 19.30 uur Het transport gaat dezelfde avond weer weg, dus wees op tijd. Niet vooraf inleveren a.u.b. NIEUWE-TONGE - De Wijkgroep van Nieuwe- Tonge houdt op 22 Sep tember a.s een bingóavond. Er worden 10 rondes en een superronde gespeeld. De zaal is om 19.00 uur open en de bingo begint om 19.30 uur. MIDDELHARNIS/SOM- MELSDIJK - Wie maan dag 3 september de bedrijfslocatie van de Knöps Groep in Middel- harnis/Sommelsdjik is gepasseerd, heeft wellicht een aantal malen omge keken. Voor het pand van de regionale autodealer stonden namelijk tien gloednieuwe Mitsubishi Colts te wachten op hun nieuwe bestuurders. Uit naam van hun werkgever Visser Visser Accoun tants - Belastingadviseurs mochten tien assistenten vanaf één jaar werkerva ring deze middag hun nieuwe bolide ophalen. Op initiatief van de directie van Visser Visser werd in samenwerking met Knöps Lease B.V. - onderdeel van de Knöps Groep - in aanvulling op de reeds bestaande auto- regeling een. traject uitgestip peld om een autoregeling voor medewerkers, waaronder assi stenten vanaf een jaar werker varing op te zetten. "Na het bezoek van de heer Visser aan onze showroom is dit traject vrijwel gelijk gaan lopen", vertelt verkoopleider Twan van der Made. "Reke ninghoudend met de wensen vari'öé; klant bleek er een drie tal modellen van verschillende automerken in aanmerking te komen om het geheel een invulling te kunnen geven. Drie dagen later kregen we al een telefoontje dat de keuze van de toekomstige bestuur- Knöps Lease B. V levert tien Mitsubishi Colts aan Visser Visser Accountants - Belastingadviseurs. ders - unaniem - op de Mits ubishi Colt was gevallen. Voor onze organisatie natuurlijk een graag geziene keuze, te meer omdat wij sinds januari van dit jaar het officiële reparateur schap van het Japanse merk voeren." Nog diezelfde week werden de auto's besteld en het resul taat mocht er deze middag zijn. "Het traject tussen eerste overleg, ontwikkeling van de autoregeling en aflevering van de compacte Colts is in drie maanden gerealiseerd. De laatste Colt rolde afgelopen donderdag nog van de pro ductieband in Born (waar de auto's worden gefabriceerd. red.)", vult de heer Van der Made aan. Binnen Visser Visser Accoun tants - Belastingadviseurs met vesügingen in Middelharnis, Barendrecht, Gouda en Barne- veld zijn momenteel 135 mede werkers werkzaam. De organi satie onderscheidt zich door zijn flexibele omgang richüng zijn cliënten, maar óók richting zijn medewerkers, waarvan onder andere deze autoregeling een goed voorbeeld is. Namens Visser Visser Accountants - Belastingadviseurs benadrukte de heer Visser de pretüge rela tie met de Knöps Groep. "In 1992 kochten wij bij Herman de Blok onze allereerste auto. In de afgelopen 15 jaren is onze autovloot gestaag gegroeid en telt momenteel 60 auto's. En in de Knöps Groep hebben wij een prima partner voor de leve ring en het onderhoud van ons wagenpark. Kort gezegd kan ik stellen dat de zaken hier prima op orde zijn." De heer André in 't Veld; die de portefeuille 'wagenpark' binnen de Visser Visser organisatie beheert, bevesügde de woorden van de heer Visser en wenste namens beide partijen de, nieuwe bestuurders veel veilige kilome ters toe in hun nieuwe Mitsub ishi Colts.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 8