Peuterochtend in de Bibliotheek w Ex-drugsbaron Joop Gottmers spreekt bij G04Real-avond Goedereede heeft nieuwe gemeente secretaris met een duidelijke visie Startersavond voor toekomstige ondernemers in Oude-Tonge EIIAtlDEII-lilEUWS Rommelmarkt in De Samaritaan Jongeland en Jeugdland zoekt zangers Bingo voor 55-plussers EIIAMlEfl-niEUWS Eigen gemeente Ex-drugbaron Financien Publieksplein Samenwerking Gemeentelijke herindeling Hobby's 1 koophandel Aanmelden PAGINA 2 DINSDAG 11 SEPTEMBER 2007 ^^^^r angi m Gesta H Depressief, angstig of gespannen? OUDDORP - Onlangs was het weer een drukte van belang in de Bibliotheek in Ouddorp. 15 peuters en hun (groot)-ouders bezochten de eerste Peuteroch tend van het nieuwe seizoen. De peuterochtenden, waarin pren tenboeken en voorlezen centraal staan, worden georganiseerd in het kader van Boekenpret. Dit is een programma waar ook de peuterspeelzalen, het kinder dagverblijf en de onderbouw van het basisonderwijs in de gemeente Goedereede, mee werken. De eerste Peuteroch tend stond in het teken van de kinderboerderij. Eerst werd er geluisterd naar een mooi ver haal. Daarna gingen de peuters op ontdekkingstocht in de Bibli otheek. De volgende peuteroch tend staat gepland op woensdag 21 November. Voor meer infor matie over deze peuterochten den en foto's: zie www.bibüo- theekzuidhollandsedelta.nl Zondag 16 september gaat ook het seizoen voor G04Real van start. G04Real is een Stich ting die is voortgekomen uit de Jeugdkerk, die op zondagavonden jonge- rendiensten organiseert. G04Real heeft dit over genomen en presenteert zich nu als een christelij ke jongeren beweging op Goeree-Overflakkee. De leiding van G04REAL benadrukt dat de stichting géén kerk is "en dat willen we niet worden ook. Wij willen een christelijke ontmoetings plaats bieden voor jongeren die afkomstig zijn uit verschil lende achtergronden". G04REAL treedt voornamelijk naar buiten met het houden van een tiental interkerkelijke jonge renavonden in het jaar Tijdens deze avonden wordt gezongen onder leiding van een muziek groep en is er een spreker. De stichting wil tijdens hun werk niet ingaan op de verschillen die er onder de jongeren leven. "We gaan in de op de grote overeen komst die jongeren hebben en dat is Jezus Christus, onze Ver losser. Hij is voor ons allemaal nodig, van welke achtergiond wij ook afkomstig zijn". Tijdens de bijeenkomsten, die op elke derde zondag van de maand worden gehouden, is er ook alle ruimte voor ontmoe ting. De aanvang is 20.00 uur en de zaal is open om 19.30. Na de dienst is er koffie en fris en is er tevens nazorg voor hen die vragen hebben of gebed willen. G04REAL wil jongeren aan moedigen in hun persoonlijke relatie met God actief lid te zijn Joop Gottmen spreekt in hun eigen gemeente elkaar te ontmoeten en op te bouwen op de bres te gaan staan voor jongeren op Goeree-Overflak kee die God niet kennen. Men richt zich hierbij op jongeren van 15 tot 25 jaar. De bijeen komsten worden alüjd in Het Prieel van De Staver in Som- melsdijk gehouden. Op de eerste avond van het sei zoen is als spreker Joop Gott mers uitgenodigd. In decem ber vorig jaar hadden wij een uitgebreid interview in Eilan- den-Nieuws, waarin hij zijn levensweg vertelde. Deze boei ende spreker begon als fana tiek sporter op een sportschool en kwam in de drugshandel terecht. Hij raakte vervolgens zelf verslaafd en kwam op het allerlaatste moment van zijn leven op wonderlijke wijze in dens de eerste G04REAL-avond. Archieffoto Eilanden-Nieuxus aanraking met het Evangelie. Momenteel bezoekt Gottmers scholen en houdt spreekbeur ten voor de Stichting Voorkom! Tijdens die spreekbeurten geeft hij een persoonlijk getui genis over zijn geloof én over de gevaren van het gebruik van alchol en drugs. Sdchting G04REAL is een zelfstandig orgaan. Bron van inkomsten zijn giften (van donateurs etc.) en collectes tijdens de G04REAL avon den zelf Om wat extra werk te kunnen zijn giften welkom op giro.nr.: 34.16.59.290, t.n.v. G04REAL. Meer info kan worden ver kregen bij de contactper soon: Jowan Okker, tel.: 06-19824217 of e-mail: j_owan@yahoo.com ook is er een website: www.go4real.nl Praktijk voor GestattPsychotherapie H. J. Catsburg gestalttherapeut en coach Nieuwstraat 25 3243 AN Stad aan 't Harinavllet Tel. (0187)611680 E-mail: info@gestaltnet.nl Website; www.gestaltnet.nl SOMMELSDIJK - De voorbe reidingen zijn in volle gang, de deuren van het verpleeghuis staan op zaterdag 29 septem ber vanaf 09.00 uur voor een ieder wijd open. In de recrea tiezaal zal alles uitgestald staan, netjes gesorteerd en van goede kwaliteit zoals u dat gewend bent van De Samaritaan. Een zeer gevarieerde boekenmarkt vindt u in het personeelsres- taurant, ook de snuffelaars van elpees kunnen hier zeker terecht. Natuurlijk is er in de hal genoeg tweedehands kle ding, er is allicht iets voor u bij. Ook voor de kinderen is er van alles te vinden, beslist de moeite waard dus om een kijkje te nemen. In diezelfde hal vindt u ook de enthousi aste dames van de quiltgroep uit Ouddorp. Zij stellen ook dit jaar weer een quilt beschik baar Hiervoor kan een lootje worden gekocht. Bij de ingang van het verpleeg huis kan men mooie kaarten kopen, natuurlijk zelfgemaakt. Ook is er (warm) eten te koop. Wie tussendoor wil uitrusten of liever koffie met een versge bakken koek wil nuttigen, kan daarvoor terecht in de Lukas- kapel. De opbrengst van deze markt komt voor 100% ten goede aan de bewoners van het verpleeg huis. Zo heeft De Samaritaan sinds kort een nieuwe rol stoelbus, een geweldig mooie bus. Tijdens uw bezoek aan de rommelmarkt kunt u deze bus bewonderen. Vele bewoners maken er regelmatig gebruik van voor een individuele rit of een rit met een groep. Elke donderdag gaat er namelijk een groep bewoners van één afdeling een dag uit. Er wordt gewinkeld in Rotterdam of bij Ikea, men gaat varen in de havens van Rotterdam of men bezoekt de geitjes op de Mek- kerstee te Ouddorp. Het doel van zo'n reis wordt zo mogelijk vastgesteld door de bewoners die op pad gaan. Er wordt altijd uitgegaan van de (vroe gere) interesses en mogelijkhe den van de bewoners. Met de opbrengst van de markt kun nen welzijnszorgactiviteiten zowel binnen- als buitenshuis gefinancierd worden. Ieder bedrag is daarom belangrijk, want juist door uw komst kunt u een bijdrage leveren aan de instandhouding en verdere uitbreiding van alle activiteiten en verenigingen in het ver pleeghuis. Het kan gaan om individuele acdviteiten of een welzijnszorg middag met zang, film of bin go, ook kan gedacht worden aan vakanties en uitstapjes. Bij dit alles staat het welzijn van de bewoners centraal! De organisatoren hopen dat velen de deuren van het ver pleeghuis zullen passeren. Want wat er binnen te vinden is, zal zeker de moeite waar zijn. Mocht u goede rommel marktspullen hebben of mooie tweedehands kleding? U kunt dit elke donderdagavond afge ven in de 'rommelmarktschuur' of op elke 1'^ donderdag van de maand tussen 14.30 en 16.30 uur. De rommelmarkt duurt tot 16.00 uur. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelhamis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail:algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstsrmijn overiijdenstiericfiten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A.J. van der Veklen, 06-50448359 REDACTIE hoofdredacteur, J.Villerius, tel. <0187) 471022 e-mail: i.villerius@gebr-dewaal .oom Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd ABONNEMENTEN: Atxjnnementen (vrijdageditie) zijn bij voooiitbetaling en worden automatisch veriengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. RB(ENiNGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Goeree-Overflakkee 342001108 UdNNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROT/^. SOMMELSDIJK - Het Jonge land en Hetjeugdland nodigen de kinderen uit om te komen zingen. In deze twee HDG kin derkoren worden door zo'n 35 kinderen christelijke kinder liedjes, opwekkingsliedjes en oude bekende zondagsschool liederen gezongen, begeleid door piano en gitaar. De gezel lige, muzikale avonden zijn elke vrijdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in 'De Samari taan' te Sommelsdijk. De eer ste keer van het nieuwe seizoen zal vrijdagavond 14 september zijn. "Als jij graag zingt, kom dan gerust eens een keertje meezingen! Alle kinderen van de basisschool zijn welkom op de koren en deze uitnodiging geldt ook voor de kinderen van de omliggende dorpen", aldus de leiding. De kinderkoren verlenen een aantal keer hun medewerking aan de samenzangdiensten op zondagmiddag die in 'De Luk- OUDE-TONGE - Op woens dag 19 september organiseert de Plaatselijke Commissie Oude-Tonge een Bingomiddag in het Infocentrum, Bernhard- straat 27 te OudeTonge voor de 55-plussers van Oude-Ton ge. Aanvang: 14.00 uur, zaal open vanaf 13.30 uur. Kosten 3,00 p.p. U bent allen van harte welkom op deze middag. Indien u vervoer nodig heeft kunt u contact opnemen met de SWO: 641344. askapel' van verpleeghuis 'De Samaritaan' gehouden wor den. Ook wordt er af en toe op de afdelingen van 'De Samari taan' gezongen: daarvan genie ten de ouderen, maar zeker ook de kinderen zelf Daar naast zijn er nog uitvoeringen rond Kerst en Pasen. Voor meer informatie over de koren kan contact worden opgeno men met Albertina Koedam tel. 601000. GOEDEREEDE - "Dui delijk zijn, vooraf goede afspraken met elkaar maken, zodat daar geen misverstanden achteraf over kunnen ontstaan". De nieuwe gemeentese cretaris van Goedereede, Henk van Steeg, heeft een heldere mening over hoe hij binnen de ambte lijke organisatie aan de slag wil. "Natuurlijk gaat dat wel samen met tact en behoedzaamheid. Het is soms nodig om strategisch te opereren om resultaat te boeken." Vanaf 20 augus tus is Henk van Steeg zich al volop aan het verdiepen in de vele lopende zaken in het gemeentehuis. Door Dorien Kickert Henk van Steeg is 52 jaar en woont al sinds zijn huwelijk met Corry, zo'n dertig jaar geleden, in het Brabantse Klundert. Hij heeft een technische achter grond en werkte dan ook aan vankelijk voor een ingenieurs bureau in Amersfoort. Al snel maakte hij de overstap naar een baan in overheidsdienst. Bij de gemeente Dordrecht ging hij aan de slag als civiel- technicus, maakte vervolgens een overstap naar de afdeling Grondbedrijf en eindigde na 25 jaar als hoofd facilitaire dienst. Toen was het tijd om eens wat anders te gaan doen. Hij vond een nieuwe uitdaging bij de gemeente Hardinxveld- Giessendam, eerst als hoofd Personele en Materiële Onder steuning, later als adjunct directeur en hoofd Burgerba lie. "Bij de gemeente Hardinxveld- Giessendam liepen de zaken organisatorisch niet goed. Er moest dan ook in 2005 een flinke reorganisatie plaatsvin den. Om de burgers beter van dienst te kunnen zijn werd, net als hier in Goedereede, een Publieksplein ingesteld. Een hele omslag voor wat betreft de dienstverlening en klantvrien delijkheid, met name voor de ambtelijke organisatie." Toen de reorganisatie gereed was, was ook Henk van Steeg klaar voor iets anders. De gelegen heid daarvoor kwam toen Goe dereede een gemeentesecre taris zocht ter opvolging van Rudie Heintjes. "Ik zocht een nieuwe baan waarin ik ook de eindverantwoordelijkheid zou kunnen dragen. En die heb ik hier gevonden. Het ambi tieniveau in deze gemeente is heel hoog. Ik ben er trots op dat ik hier iets aan deze orga nisatie kan bijdragen. Let wel, een goede organisatie vormen dat doen we met elkaar, want alleen kun je niets." Wat betreft reorganisaties hoef je Henk van Steeg dus weinig meer te vertellen. Hij heeft alle lof voor de vorige twee gemeen tesecretarissen, die in Goeder eede het reorganisatieproces in gang hebben gezet. "Het pro ces is nu afgerond. Er ligt een fantastische basis, maar natuur lijk zijn er altijd nog punten die verbeterd kunnen worden. Zo is er op het gebied van ICT nog een wereld te winnen. Ook kan het Publieksplein nog ver der worden uitgebouwd. Dal kan nog veel klantgerichter De service dient laagdrempe lig en zo breed mogelijk te zijn. Je werkt immers met mensen. Kijk gewoon eens naar jezelf, zeg ik wel eens tegen de ambte naren, hoe zou je zelf als klant behandeld willen worden? Niet alles is mogelijk, wees daar gewoon helder over en wees consequent. Daarnaast is het belangrijk voor een gemeen telijke organisatie om tijdig brieven en andere reacties te beantwoorden." Ook intern is het belangrijk om duidelijk te zijn, vindt Van Steeg. Wanneer je van tevoren goede afspraken met elkaar maakt, kunnen er later geen misverstanden ont staan. Over de samenwerking binnen de driehoek grifher-gemeen- tesecretaris-burgemeester zegt de nieuwe secretaris: "De raad stelt als hoogste orgaan vast wat er gebeuren moet, het college zorgt voor de uitvoering en de ambtelijke organisatie geeft de concrete uitvoering. Dat kan alleen maar wanneer er onder ling een goede afstemming is. De griffier en ik hebben «amen goede afspraken gemaakt. Ik hou hem regelmatig op de hoogte van zaken die spelen of gaan spelen. Op zijn beurt informeert hij mij over allerlei lopende zaken op bestuurlijk Henk van Steeg, de hu i niveau. Dat werkt heel pret tig-" Een onderwerp dat Henk van Steeg nu al na aan het hart ligt, is het resultaat van het bestuurskrachtonder- zoek. "Samenwerking begint bij de wil tot samenwerking. Dat is uiteraard een allereer ste vereiste. Ik denk daarbij dat samenwerking alleen zin heeft als er ook daadwerkelijk voor alle partijen een meer waarde uit voort komt. Dat is een randvoorwaarde voor het slagen. Een modus vinden die recht doet aan alle partijen. Voorzichtig en strategisch han delen hoort daar ook bij, want er zijn op Goeree-Overflakkee mogelijkheden genoeg om de samenwerking te intensiveren en te verbeteren." Henk van Steeg heeft weinig goede ervaringen met een geineentelijke herindeling. Dat komt voort uit een ander gedeelte van zijn leven: zijn politieke loopbaan. Al van jongsaf aan deed hij al veel in het verenigingsleven. Toen de politiek zijn belangstelling wekte, meldde hij zich aan bij het CDA en ging aan de slag als fractiesecretaris en regiobe stuurder. Later werd hij frac tievoorzitter van het CDA in de toen nog zelfstandige gemeen te Klundert en maakte in die tijd de herindeling van Klun dert mee. "Na de herindehng in 1997 zag ik het politieke gekrakeel niet meer zitten. De tijd voorafgaand aan de herindeling was een hele las tige periode, maar ook daarna liep het niet goed. Niet alleen voor de gemeentebestuurders maar vooral voor de burgers. Nu, tien jaar na de herindeling zijn de zaken nog steeds niet geheel op orde. Dat wil zeg gen de afstand tussen bestuur en burgers is groter geworden en zaken duren vaak langer. De gemeente is ook duurder geworden. Als ik de balans moet opmaken zeg ik dat de nadelen veel groter zijn dan de voordelen." Ook in Klundert werd uitein delijk in 2000 besloten een stadsraad op te richten om een betere aansluiting te maken tus sen de gemeenteraad en al die diverse kernen van de nieuwe gemeente Moerdijk met hun eigen culturen. "Gelukkig zijn er alüjd enthousiastelingen die zich daar voor in willen zetten. Zoals ik. Wij hebben samen met allerlei betrokkenen, zoals sportverenigingen, win keliers, bejaarden, jongeren, een dorpsplan opgesteld. Daar kwam onder andere de nood zaak tot huisvesting voor jon geren en jonge gezinnen uit. Daarmee borg je een groot aan tal voorzieningen zoals vereni gingen, winkelbestand, scho len etc. Dat is de kern waarop een dorp drijft en dan wordt het heel aangenaam wonen. Het was ontzettend leuk om te doen, omdat je heel direct de resultaten ziet. Het was voor mij een geweldige voldoening toen dit plan integraal door de Moerdijkse gemeenteraad werd goedgekeurd." Wie nu denkt dat Henk van Steeg naast al deze drukke werkzaamheden geen tijd Foto: Gemeente Goeilereriie meer heeft voor hobby's, komt bedrogen uit. "Ik ben mede oprichter van een Old Timer club, die in 1996 in Moerdijk is gestart. Tot 2004 was ik voorzit ter, nu ben ik gewoon lid." Het spreekt dus vanzelf dat Henk van Steeg een old-timer bezit. Eén? Zelfs twee: een Mercedes 280S uit 1971 en een Chevro let Bel Air van 1953. Die laat ste vindt hij zelf de mooiste. Gezien zijn technische achter grond onderhoudt en repa reert hij de auto's gewoon zelf. Daarnaast was hij tot voor kort in het bezit van een oude cam per. En daardoor bestuurslid van de Mercedes-Hanomag Kampeerautoclub Dubbel- lucht. "Onze camper was 36 jaar oud, maar die hebben we inmiddels vervangen door een nieuwere. Tweemaal per jaar organiseren wij een landelijke bijeenkomst, waar iedereen ervaringen kan uitwisselen en waar speciale onderdelen te vinden zijn. Corry en ik gaan graag samen met vakantie met de camper. Kamperen bij de boer, wandelen en fietsen." Een bezig mens dus. Een sociaal mens ook: "Ik ben van mening dat ik een sociale bijdrage aan de maatschappij moet leveren voor zover dat in mijn moge lijkheid ligt. Daarbij wil ik mijn beste beentje voorzetten". Een duidelijk mens, die tactisch, soms behoedzaam, en ook wel strategisch opereert. Een man met duidelijke ideeën. Een man die indien nodig voor zijn mening durft op te komen, waarbij die mening dan wel gebaseerd is op een gedegen kennis van zaken. Dat is de nieuwe gemeentesecretaris van Goedereede. OUDE-TONGE - Het vrije ondernemerschap is popu lair. Geen baas boven je, zelf belangrijke beslissin gen nemen en zelf bepa len wanneer je werkt. Voor veel mensen is het vrije ondernemerschap een bewuste keus. Als u denkt aan of droomt van een eigen onderneming, bent u op woensdag 19 septem ber bij de infoavond van de Kamer van Koophandel in Sporthal en Partycentrum Grutterswei, Willemstraat 14 in Oude Tonge aan het juiste adres. De zaal is open vanaf 19.00 uur en de toegang is gratis. De eerste stap op weg naar het ondernemerschap bestaat meestal uit het praten over plannen en het verzamelen van algemene informatie over het starten van een bedrijf De Kamer van Koophandel houdt een presentatie waarbij alle facetten van het starten van een eigen bedrijf aan bod komen, zoals: het onderne mingsplan, een administratie opzetten en parttime onder nemen. Net gestarte onderne mers uit de regio delen hun ervaringen met de toehoor ders en geven zo een realis tisch beeld uit de praktijk. .Aan het eind van de bijeenkomst is er een paneldiscussie van des kundigen. Aansluitend is het mogelijk een bezoek te brengen aan de informatiemarkt. Op deze inarkt stands van diverse par tijen waarmee je als starter te inaken krijgt, zoals: de Belas tingdienst, lokale banken, een accountant, U\\'\" en de Kamer van Koophandel. Deelnemers kunnen zich \oor- af aanmelden op: w^^■^^■.kvk. nlstartersavnnH of via tel. 010- 402 7610. J

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2