Meerkamp op de camping geeft cliënten Zuidwester het echte zomerkampgevoel Drama voltrekt zich in Melissant I v-^^ 31-?^ A-W Inwoners verbijsterd en woedend Bejaarde fietsster komt om bij aanrijding 80e jaargang Nr. 7642 Dinsdag 11 september 2007 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag PORT ZELANDE - Ongeveer honderd cliënten van Zuidwester hebben vorige week twee dagen en een nacht doorgebracht op de camping van Port Zélande. Daar vond het Meerkamp plaats, een voortzetting van de aloude watersportweek. De negentiende editie - en al weer de vijfde op de Ouddorpse camping van Center Pares - was volgens organisatoren, cliënten, vrijwilli gers en stagiaires weer een mooi evenement. Een eve nement dat in ieder geval een echt zomerkampgevoel wist op te roepen. Watersport Beetje spannend MELISSANT - Verbijstering, verslagenheid, verdriet, maar ook woede en onbegrip. Het zijn de gevoelens die de inwoners van Melissant sinds vrijdagavond beheer sen, nadat rond negen uur die avond meer en meer het ontstellende bericht bekend werd dat een inwoner van de Fabiusstraat zijn 31-jarige partner en 3-jarige doch tertje in hun woonhuis om het leven gebracht zou heb ben. Buurtbijeenkomst Onderzoek De Waal Hoveniers Nieiiwe-Tonge Tel. 0187 - 65 24 84 www.dewaalhoveniers.nl RecMspralftijk Middelharnis Door: Kees van Rixoort De geschiedenis van de water sportweek of buitensportweek gaat terug tot 1989. Plaats van handeling was tot 2003 altijd het Havenhoofd van Middel- harnis. De verhuizing van het evenement naar Port Zélande kwam tot stand nadat Center Pares enthousiast reageerde op een verzoek tot spon.soring. De vakantichuisjesverhiiiirder meldde in principe geen geld te doneren, maar wel op ande- le manieren te willen steunen. Namelijk door een deel van de tamping gedurende een week ter beschikking te stellen. Het Meerkatnp, dat vernoemd is naar De Meerpaal op het terrein van Hernesseroord in Middelharnis, draait bijna helemaal op giften, sponso ring en vrijwillige bijdragen. Zuidwester investeert alleen de personele bezetting van zeven medewerkers. Dat zijn personeelsleden van de behan- deldienst van de regio Mid den, waarvan de cliënten aan het kamp kunnen deelnemen. Naast de zeven medewerkers van Zuidwester zijn er dertig tot veertig vrijwilligeis bij het reilen en zeilen van het Meer kamp betrokken. Plus circa vijftig stagiaires van het CIOS in Coes: derde- en vierdejaars studenten die sportieve bege leiding van mensen met een beperking in hun pakket heb ben. Het kamp is altijd in sep tember, als het schooljaar van de studenten begint. De 'watersportweek' bestaat in feite uit twee kampen. Dinsdag en woensdag komen de eerste Jolanda van Gulik en Ad de Vos lubben veel genoten tijdens de kavipweek. vijftig cliënten naar Port Zélan de, donderdag en vrijdag de tweede vijftig. De overnachting is in een enorme rood-witte tent. Het warme eten - patat - wordt verzorgd en geleverd door Center Pares. "De bedoeling van het Meer kamp is om de cliënten een paar hele leuke dagen te geven", vertelt Ilse van Assen, die met een aantal andere medewerkers van Zuidwester verantwoordelijk is voor de organisatie. "Watersport is een belangrijk onderdeel. Een van de twee dagen is een dag vol watersactiviteiten. Dan gaan de cliënten bijvoorbeeld varen op een zeilboot. Ook kunnen ze mee in een speedboot of in een autoband erachter. De andere dag zijn er allerlei activiteiten, dit jaar met als thema 'de vier jaargetijden'. De hele dag is gevuld met knutselen, spel letjes en andere bezigheden, altijd afgestemd op de behoefte van de cliënt." Het playbacken is een hit, zo blijkt donderdagavond. 'Met bloed, zweet en tranen', klinkt over de camping en het publiek deint, klapt en zingt uitbundig mee. Na nog een aantal mee zingers is het inmiddels vrij donker geworden en vertrekt het hele gezelschap naar een belendend grasveldje. Daai wordt het vrolijk gezang, onder gitaarbegeleiding, voortgezet rond het kampvuur. Dat - en bijvoorbeeld het sla pen in een tent - geeft de deelnemers het echte zomer kampgevoel. Het gevoel dat de meeste scholieren, scouts en jeugdige voetballers wel kennen, maar de meeste cli ënten van Zuidwester iiorma- liter niet. Voor Jolanda van Gulik uit Oude-Tonge is het in ieder geval een geheel nieu we ervaring. "Ik vind het wel een beetje spannend", zegt ze donderdagavond. "Het is de eerste keer dat ik zonder mijn Veel plezier tijdens, de Karaoke. vader en moeder op vakantie ga. Hoe zal het gaan, vannacht in die grote tent? We moeten het maar afwachten." Jolanda is vandaag wezen zeilen. Dat beviel haar erg goed. Beter dan het varen in de speedboot, want die wiebelde nogal, vindt ze. Bovendien vond Jolanda het water aan de koude kant. Haar dorpsgenoot Ad de Vos, die al een paar keer op kamp is geweest, is het daar niet mee eens. "Nee, het water was niet koud. Het varen was hartstik ke leuk", glundert Ad. "Het leukste vond ik de speedboot. Ik heb er in een band achter gehangen. Heerlijk!" Dan ver trekt hij samen met Jolanda naar het kampvuur, waar 'Het Land van Maas en Waal' uit vele kelen komt. Ilse van Assen is tevreden. "Het gaat fantastisch, alles loopt gestroomlijnd. Het is droog geweest en we hebben een fijne plek hier op de camping, lekker knus en mooi sanitair vlakbij. Je kunt hier heel veel kanten op, en dat gebeurt ook. Iedereen is de hele dag bezig, 'g*«'.«^.- uit de buurt van de tent. Zo krijg je toch een beetje het kampgevoel." Volgens Ilse is er tussen de bedrijven door veel contact tot stand gekomen tus sen de kampdeelnemers en de overige campinggasten. 'Je ziet ze met elkaar ballen, er komen mensen kijken bij het karaoke en er waren er zelfs die vroegen of ze mee konden varen." Ook dat is een meerwaarde van het Meerkamp, geeft de medewer ker van Zuidwester aan. Ze is zeer te spreken over de inzet van de vrijwilligers, die soms al voor de negentiende keer hand- en spandiensten verrichten, de samenwerking met Center Pares en de onder- steiming door de ClOS-stu- denten. "Door de stagiaires heb je een één op één bege leiding van de cliënten. Dat is ideaal." "Het is een intensieve week, maar wel heel leuk", rondt Ilse af 'Je slaapt weinig en bent de hele dag druk bezig. Maar je krijgt er veel energie voor terug." Op naar 2008, naar het twindgste Meerkampl Tekst en foto's: Hans Villerius De dader, de 29-jarige H.v.O., heeft zich vrijdagavond om acht uur aangegeven in het politiebureau te Hellevoet- sluis, waar hij meteen werd gearresteerd als verdachte van doodslag. Daarop ver schenen een uur later ver scheidene politieauto's in de Fabiusstraat en werd een deel van de straat afgezet met De beklemmende sfeer in de Fabiusstraat, vrijdagavond. Terwijl een gedeelte van de straat met roodwit lint is afgezet, politiemensen langdurig voor één van de woningen overleg voeren en er gruwelijke geruchten de ronde doen, weet nog niemand van de omwonenden wat er werkelijk aan de hand is. roodwit lint. Tegen elf uur was de recherche zo ver dat ze, in witte pakken gekleed, de woning binnen kon om het verhaal van de verdachte te controleren, en trof daar inderdaad de twee levenloze lichamen aan, hoewel poli tieonderzoek npg officieel uit moet wijzen of het wer kelijk om de 31-jarige part ner en het 3-jarige dochtertje gaat. Een hond, die eveneens - maar levend - werd aange troffen, is door de dierenam bulance meegenomen. Meteen nadat was vastgesteld welk drama zich in de woning heeft afgespeeld, belegde burgemeester Stoop van de gemeente Dirksland rond kwart voor twaalf nog een buurtbijeenkomst in het nabij gelegen verenigingsgebouw 'Melishof' om, samen met politiewoordvoerder Huub Veneman, een officiële verkla ring af te leggen. En massaal waren inwoners van Melissant daarbij samengekomen. "We zijn hier ontzet bij elkaar", zo sprak Stoop. "Woorden schie ten te kort om onze gevoelens te vertolken. We willen van harte onze deelneming betui gen aan een ieder die bij dit drama betrokken is. En zo te zien is die betrokkenheid heel groot. We willen hen, en u allen, zeer veel sterkte wen sen bij het een plek geven van deze gruwelijke omstan- lan het eind van de avond maakte de recherche zich gereed om de woning binnen te gaan, waarna al vrij snel duide lijkheid kon worden gegeven tijdens een direct belegde buurtbijeenkomst in Melishof digheden, en dat u de kracht mag ontvangen om dit alles te dragen". Stoop gaf aan dat de gemeente Dirksland diegenen die zich dusdanig door het gebeurde voelen aangegrepen hulp wil aanbieden, naast de mogelijkheid om gebruik te maken van Slachtofferhulp. Na de bijeenkomst verlieten de aanwezigen stil en versla gen de Melishof. In de loop van de nacht van vrijdag op zaterdag zijn de stoffelijke overschotten de woning uitgedragen en zon dag is er sectie verricht. Ver der is de technische recher che begonnen met sporenon derzoek in de woning. Voorts wordt niet alleen de verdach te verhoord, maar ook is er buurtonderzoek opgestart om achter de toedracht en nadere relevante informatie te komen. Zolang het onderzoek loopt, verstrekt de politie overigens geen enkele nadere informa tie, noch over het tijdstip en hoe de slachtoffers zijn omge bracht, noch over het motief van de dader. STAD a/h HARI.NGVLIET - Bij een verkeersongeval op de kruising Lieve Vrouwepol- dersedijkAilsedijk is zater dagmorgen rond elf uur een 84-jarige vrouw uit Den Bom mel om het leven gekomen. De vrouw fietste de kruising op toen daar een 31 -jarige motor rijder uit Middelharnis nader de. De vrouw is ter plaatse aan haar verwondingen overleden, de motorrijder moest met een gescheurde rugwervel in het ziekenhuis worden opgeno men. Erf- en sierbestrating Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooifgensplaat (0187) 631350 (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl .^^-^"^o.. «WKjirikeiilninikeoveloacnl Zandpad 56 - Middelhornis - Telefoon (0187) 48 34 37 Atfs. Spuij S Verplanke Juristen en Metliators Tel. (0187) 48 86 85 email: info8tpmh.nl Fax (0187) 48 41 14 website: www.jprotinl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1