Provinciebestuurders bijgepraat op de Kop van Goeree KNRM ONGE TWIJFELD Waar blijft mijn geld? Beroepings- Gebrekkige zorg gehandicapten vereist sterkere medezeggenschap WERK EHiVI1DEn.|llEUW5 Ambitieuze plannen voor Noordereiland VEERO komt met eigen recreatievisie Innovatiemanager Deltamare Deltanatuur Recreatievisie Scharrezeepolder Provincie maait bloeiende beschermde orchideeën Aanmelden Acties Griend sleept vaartuig vlot Concert Petra Veens wijk Programma. Cursus Geeste lijke Vorming Seizoen weer van start Vaardigheids- parcours One Way Praise in Ouddorp Mogelijk ook gemeentelijk oudejaarsfeest in Herkingen Werkt goed Complexe groep Signalen PAGINA 4 GOEDEREEDE - De VEERO, de Vereniging voor Eigena ren en Exploitanten van Recreatie Ondernemingen Kop van Goeree en Brouwersdam en ook de andere organisa ties die op een of andere wijze betrokken zijn bij ontwik kelingen in de gemeente Goedereede doen er alles aan om 'hun' gebied en plannen voor een breed publiek ken baar te maken. Ze zijn er zich terdege van bewust dat het slagen van hun initiatieven voor een groot deel afhangt van de houding van de verschillende overheden. Daarom werden vorige week de provinciebestuurders uitgenodigd voor een bezoek aan de gemeente Goedereede en werden ze uitgebreid bijgepraat over de ontwikkelingen op het westelijk deel van het eiland. Door; Adri van der Laan Het nieuwe provinciebestuur is nog maar kortgeleden aange treden en daarom leek het de VEERO zinvol om de bestuur ders al in het begin van hun zit tingsperiode uit te nodigen. In tegenstelling tot de gewoonte bij andere bezoeken, werden deze keer de provinciebestuur ders per bus in Den Haag opge haald. Toen het gezelschap bij het Restaurant Berrisz aan de Jachthaven van Stellendam arriveerde voegde een aantal genodigden zich bij hen en werd een korte rondrit over de Kop van Goeree gehouden. Langs de Stellendamse vis- sershaven, waarachter zich het Noordereiland bevindt werd koers gezet richting het Flaau- we Werk, de Brouwerdam en tenslotte de Zuiderdieppol- ders. De genodigden kregen zodoende een indruk over de gebieden waar tijdens en na de daarop volgende lunch infor matie zou worden gegeven. Het gezelschap vanuit de pro vincie bestond uit de gede puteerden Joop Evertse, die gebiedsgedeputeerde is en Manita Koop die onder andere ruimtelijke ontwikke ling in haar portefeuille heeft. Daarnaast was er nog een aan tal statenleden en ambtena ren. Verder was er een groot bestuurders van de verschil lende eilandelijke gemeenten aanwezig. Namens het Innovatieplat form Kop van Goeree gaven Peter Grinwis en Matthijs Zee- lenberg over de plannen die het Platform heeft ontwikkeld om de economie en de recre atie weer een nieuwe impuls te geven. Grinwis gaf de aanwe zigen uitleg over het ontstaan van het Innovatieplatform. Hij wees hierbij op de goede resul taten die er in het verleden zijn behaald door de Gebieds gericht Aanpak waarbij vanuit de Provincie in samenwerking met de gemeente en andere betrokkenen verschillende projecten zijn gerealiseerd. "Maar toen stond het een beetje stil", zo kon Peter Grin wis constateren. Het Innova tieplatform is vervolgens heel enthousiast uit de startblokken gegaan. En heeft, in samen- spreking met alle geledingen uit de samenleving "van de dominee tot projectontwikke laar" een toekomstvisie opge steld. Graag zou hij dan nu ook zien dat vanuit de provincie de goede samenwerking tus sen de verschillende partijen - zoals bij de Gebiedsgerichte Aanpak - weer ter hand wordt genomen bij de verdere ont wikkeling van het gebied. Het Innovatieplatform zou het dan ook op prijs stellen dat er financiën beschikbaar worden gesteld voor de aanstelling van een 'innovatiemanager', die de verschillende projecten die in de toekomstvisie staan vermeld zou gaan begeleiden en stimu leren. "Als dat lukt heeft de Provincie haar bestaansrecht weer bewezen", aldus Peter Grinwis. Verder zou het Plat form graag zien dat de door haar ontwikkelde toekomstvi sie door de Provincie als bouw steen gebruik. Matthijs Zeelenberg gaf ver volgens via een powerpoint- presentatie een overzicht van de plannen die op de Kop van Goeree zouden kunnen wor den ontwikkeld en zo ook zijn voorgesteld in de Toekomstvi sie 'Het móet en kan anders'. Hij wees de bestuurders erop dat het Platform voor de vier kernen (waaronder de Brou wersdam) een verschillende visie heeft ontwikkeld. "Veel interessante projecten, geen luchtfietserij, maar concreet". Het waren niet allemaal bekende plannen die aan de bestuurders werden gepre senteerd. Zo was er het vrij 'nieuwe' plan voor de ontwik keling van hét Noordereiland. Dit is het gebied tegenover de Visafslag en dat momenteel niet gebruikt wordt. De gast heer van de bijeenkomst, Fréd Redeker eigenaar van de Jacht haven en tevens bestuurslid van de Hiswa, legde uit dat er ter compensatie voor de aan leg van de Tweede Maasvlakte en het Zeereservaat 12 miloen euro subsidie is toegezegd - 3 miljoen voor de visserij en 9 miljoen voor de recreatie. Met enkele anderen is hij plannen aan het ontwikkelen om het Noordereiland ook een functie te geven. Volgens hem dient dit gekop peld te worden aan natuur, recreatie, toerisme en visserij. Verschillende projecten zou den er op het Noordereiland gestalte dienen te worden gege ven. Bij de ontwikkeling van de plannen is met een schuin oog gekeken naar Ecomare op Texel. Onder de naam Delta mare zal er een Zeepaviljoen kunnen worden ontwikkeld waarbij de bezoekers alle infor matie over het zeereservaat, de visserijhaven en de haven van Rotterdam kunnen wor den geboden. Dus "niet alleen :iSf«:fi^ maar vechten tegen de zee". Ook zouden er verschillende vaarexcursies vanuit het Noor dereiland kunnen worden gehouden. Volgens Redeker ligt "het Noordereiland hierop te wachten". Verder zou het Noordereiland ook een bij uitstek geschikte locatie zijn voor een zeevis- kwekerij. Redeker pleitte dan ook voor de vorming van een informatiecentrum en een vis- kwekerij. Een medewerker van de firma Nijvis gaf uiüeg over de aanleg en de ontwikkeling van dergelijk aquacultuur op het Noordereiland. Tijdens de busrit over het eiland werd ook de Zuiderdiep- polders aan gedaan. Onderweg gaf Mare Janssen van de Dienst Landelijk Gebied uitleg over de plannen van Deltanatuur. Hij wees erop dat er gekozen is voor een nieuw zout natuurge bied in de polder grenzend aan het Zuiderdiep. Het gevolg zal zijn dat het natuurgebied Plaat van Scheelhoek dan ook deels toegankelijk zal worden voor het publiek. Addy Reijerkerk en Arend-Jan van der Vlucht gaven voorlich ting over hun organisatie maar daarnaast presenteerden ze een door de VEERO ontwik kelde recreatievisie op het Zui derdiep. De aanleiding voor de ontwikkeling van een eigen recreatievisie is voortgekomen uit bezorgdheid bij de VEERO over de plannen rondom de natuurontwikkeling bij het Zui derdiep. Deze zorgen gelden dan voornamelijk het recreatief medegebruik van het nieuw te ontwikkelen natuurgebied. Graag zou de VEERO in en in de nabijheid van het gebied veel meer mogelijkheden voor recreatie zien. Daarom hebben ze de uit Ouddorp afkomstige student Landschapsarchitec tuur aan de Universiteit van Wageningen, Monique Sper ling, bereid gevonden om een recreatievisie Zuiderdiep samen te stellen. De VEERO wil met deze visie voornamelijk het gebied aan de rand van het nieuw te vormen natuurgebied een impuls geven. In de visie worden verschil lende voorstellen gedaan om voorzieningen te treffen in het nieuwe natuurgebied, zoals een open verbinding met het Haringvliet en een daaraan verbonden opwaardering van de havenkanalen van Dirks- land en het Goereese Haven hoofd. Verder pleit men voor voldoende wandelpaden, par keer- kampeer- en kinderspeel plaatsen, zodat de recreanten de natuur kunnen meebele ven. Verder dienen er volgens VEERO ook voldoende ruimte te zijn om zich met boten in en rondom het gebied te begeven, er wordt dan ook gepleit voor een bevaarbaar zoetwaterka naal. In de recreatievisie gaat men nog verder. Men stelt voor om aan de zuidwestkant van het gebied de Scharrezeepol der een recreatieve functie te geven. Arend-Jan van der Vlucht legde uit dat de sport velden van Stellendam ook in dit nieuw ingerichte gebied zal kunnen plaatsvinden, omdat er hier nogal wat voorzieningen moeten worden getroffen om ze 'droog' te houden. Volgens Het gezetschap op dijk bij het Flaau- we Werk. (Foto: Adri van der Laan) VEERO is dit een ideale plaats om een activiteitencentrum te ontwikkelen, wat naast aan de huidige sportvelden ook een ijsbaan, een outdoorcentrum en een manege ruimte kan verlenen. Dit gebied zal dan ontwikkeld worden rondom het nog aan te leggen zoetwa terkanaal. Ook zullen er in de Scharrezeepolder recreatiewo ningen dienen te worden ont wikkeld. De VEERO gaat er vanuit dat hun visie goed realiseerbaar is omdat de "natuur en de recre atie immers hand in hand gaan". De organisatie zou dan ook graag zien dat het plan voor de ontwikkeling van het activiteitencentrum meegeno men worden in het zelfde tra ject als de bestemmingsplan wijziging voor de Zuiderdiep- polder. De provinciebestuurders kon den weer met heel veel infor matie huiswaarts keren, vol van verse indrukken over de situ atie op de Kop van Goeree. VRIJDAG 7 SEPTEMBER 2007 DEN HAAG - De SP-frac- tie in de Provinciale Staten wil dat er snel een einde komt aan het maaien van beschermde planten die in bloei staan. SP statenlid Wiel Senden heeft daarom schriftelijke vragen gesteld over het maaien van bloeiende beschermde orchi deeën op de oude trambaan tussen Stellerrdam en Goeder eede op Goeree-Overflakkee. Volgens de SP-fractie heeft het maaien minimaal een maand te vroeg plaatsgevonden, zowel in 2006 als in 2007. De SP vraagt het Provinciebestuur dan ook of het niet beter is om het beheer van de trambaan op korte termijn over te dra gen aan een natuurbeherende instantie met meer deskundig heid zoals het Zuid-Hollands Landschap. Op 23 januari 2007 heeft de Vereniging voor Natuur- en Landschapsbescherming Goe ree-Overflakkee aan de toen malige gedeputeerde van der Sar een brief gestuurd met het verzoek het maaibeheer van de oude trambaan tussen Stellen dam en Goedereede aan te pas sen. In opdracht van de Provin cie was de trambaan namelijk al in juni 2006 gemaaid toen de Gevlekte Rietorchis in bloei stond (in de volksmond ook juni-orchis geheten, de naam zegt het al). Ook was er bagger uit de sloten over de orchidee- en uitgespreid. Het verzoek van de Vereni ging was om pas na 15 juli te maaien en te overwegen het beheer over te dragen, bij voorbeeld aan het Zuid-Hol lands Landschap. Toch is er ook dit jaar weer veel te vroeg gemaaid. Aangezien de Gevlek te Rietorchis in Nederland een beschermde soort is, heeft de SP-fractie het provinciebestuur om opheldering gevraagd. SP Statenlid Wiel Senden: "Hopelijk past het provincie bestuur het maaibeleid aan zodat vanaf volgend jaar de orchideeën wel beschermd worden." MIDDELHARNIS - De cur sussen 'Omgaan met geld', afgelopen voorjaar, zijn zo succesvol geweest, dat Maatschappelijk Werk Goe ree Overflakkee in oktober start met twee nieuwe cur sussen. De cursus 'Omgaan met geld' duurt vijf bijeen komsten en wordt gegeven op De Dillenburg in Mid- delhamis. De dagcursus start op 3 oktober, op de woensdagochtenden van 09.30 uur tot 12.00 uur en de avondcursus start op 24 oktober, op de maan dagavonden van 19.00 tot 21.30 uur. De cursus is gericht op zaken die betrekking hebben op de financiële huishouding. Het succes van de vorige cursussen is mede te danken aan de deel nemers. Het herkennen van eikaars lot, van elkaar leren en kunnen praten over de proble men, werd door de cursisten zeer gewaardeerd. De cursus sen zijn interactief, gebaseerd op kennisoverdracht en prak tische handreikingen. Er zijn geen kosten verbonden aan deelname aan de cursus. De cursus is bedoeld voor mensen die problemen onder vinden om structuur in hun uitgaven aan te brengen en die vaardigheden willen aanleren om zodoende beter met hun geld om te gaan. Het is niet altijd eenvoudig om het inko men goed te beheren. Daar komt van alles bij kijken; hoe geven we ons geld uit, wat zijn de vaste en variabele lasten, hoeveel houden we per maand over en hoeveel kunnen we per week uitgeven aan de bood schappen? Tijdens de cursus wordt er gewerkt met behulp van denk beeldige situaties. Ook bestaat de mogelijkheid de eigen situ atie in te brengen. De cursis ten krijgen informatie over de financiële huishouding, leren vaardigheden aan en vergroten hun kennis om beter met geld om te gaan, waardoor proble men in de toekomst kunnen worden voorkomen. Onderdelen van de cursus 'Omgaan met geld' zijn o.a.: inkomsten en uitgavenover- zicht maken, beslissingen nemen over bezuinigen en sparen, leren praten over geld in relaties, verkooptechnieken onderkennen, bespreken van verschillende betaalwijzen. Inwoners van Goeree-Over flakkee kunnen zich aanmel den voor de cursus 'Omgaan met geld' bij Thuiszorg Maatschappelijk Werk Goeree Overflakkee, Jeanette Hamee- teman of Wim Weerdenburg -telefoon: 0187 48 80 70. OUDDORP - Dinsdag om 11.50 uur werd de bemanning van de Griend van KNRM Sta tion Ouddorp gealarmeerd door het Kustwacht Centrum den Helder voor een melding, vaartuig aan de grond. Volgens informatie van de Kustwacht- post Ouddorp zou het een zeil jacht zijn, wat in de Paarden- geul zou zijn vastgelopen. Met een windkracht Noord 6, werd hier naar toe gevaren, maar er werd echter niets aangetrof fen. Volgens later verkregen informatie zou het gaan om een vaartuig in de Hals bij boei H20 op de Grevelingen. Ook hier werd niets aangetroffen. Wel lag er bij de boei H16 een motorkruiser ten anker. Het bleek te gaan om de Joan van 10,5 meter lengte, met 2 per sonen aan boord. Deze was ten gevolge van motorstoring vast gelopen. Met de Griend werd het schip naar dieper water getrokken. Het had geen scha de opgelopen, en kon op eigen kracht haar weg vervolgen. KAPELLE - Vrijdag 14 sep tember geeft de bekende orga- niste Petra Veenswijk uit Delft, een orgelconcert op het Batz- Witte orgel van Kapelle. Petra is een specialiste op het gebied van de Franse orgelmuziek, zij is leerlinge geweest van de beroemde organist-componist Jean Langlais, die dit jaar her dacht wordt vanwege het feit dat hij 100 jaar geleden gebo ren werd. Aanvang 20.00 uur. Toegang 4,50 3,50. Na afloop is er gelegenheid koffie te drinken. MIDDELHARNIS-SOM- MELSDIJK - De Cursus Geestelijke Vorming, uit gaande van de kerkenra- den van de Hervormde Gemeenten te Middelhar- nis en Sommelsdijk, gaat weer van start. De eerste avond is op maandag 17 september. Er zijn een zes tal sprekers uitgenodigd. Het volledige programma ziet er als volgt uit: 17 september: dr. W.H. Velema uit Apeldoorn, thema: Gelovig nadenken over de hemel; 15 oktober: ds. G. Herwig uit Kamerik, thema: Hoogmoed en ootmoed; 26 november: dhr. B.S. van Groningen uit H.I. Ambacht, thema: Of is uw oogboos,omdat Ik goed ben?; 21 januari 2008: ds. R van der Kraan uit Bleskensgraaf, the ma; Christus en geloven; 18 februari: ds. A.A. Egas uit Middelharnis, thema: nog niet bekend; 17 maart: ds. W. Meijer uit Yer- seke, thema: Christus en het lijden. De avonden worden gehou den in verenigingsgebouw De Hoeksteen aan de Ring te Mid delharnis en beginnen om kwart voor acht; de bijeenkomsten eindigen rond kwart voor tien. De deel namekosten bedragen 3,- per avond en 15,- als men in één keer betaalt voor het hele seizoen. Voor meer informatie kunt u terecht bij A. van Alphen, Kluut 12, 3245TC Sommels dijk, telefoon 0187-482197. De Christelijk-maatschappelij- ke vrouwenbeweging Passage gaat weer van start. De eerste bijeenkomst wordt gehouden op donderdag 13 september om 19.30 uur in het Diensten centrum van Companen aan de Doetinchemsestraat in Mid delharnis. Deze avond is ds. TW. van Bennekom, predikant in ver pleegtehuis De Samaritaan in Sommelsdijk. Hij hoopt iets vertellen over 'Dementie bij ouderen'. Gasten zijn van har te welkom. PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND Beroepen: te Abbenes (prot. gem. i.w.), J.G. Berbée-Bak- huis te Hem; te Gravenpolder/ Baarland, ds. D. Westerneng te Vorden; te Yerseke, ds J. Tadema te Strijen (wijkgem.2); te Zegveld, ds A. Baas te Alblas- serdam. Aangenomen: naar Nieuwen- dijk (herv.), ds. J. Verboom te Koutiekerk aan den Rijn; naar Nieuwleusen (hervormd wijkg. Zuid), ds. G.A. Trouwborst te Scharendijke e.o. HERSTELD HERV. KERK Beroepen: te Oosterwolde (gld), kandidaat A.R Muilwijk te Elburg. GEREE KERKEN (VRIJG.) Aangenomen: naar Rotterdara- Hillegersberg-Schiebroek, ds. H. Veldman te Enschede. Beroepbaar per I oktober: ds. RR. Baas, Verlengde Haerder- weg 5-K6,8085 RJ Doornspijk, zendingspredikant te Papua (Indonesië). NED. GEREE KERKEN Aangenomen: naar Zwolle (2), ds. M. de Best te Zalk en Vee- caten, die bedankte voor Nij verdal. GEREE GEMEENTEN Beroepen: te Borssele, ds. B.I. van Boven te De Valk-Weker om; te 's-Gravenpolder, ds. E. Hakvoort te Genemuiden. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Uitslag van het vaardigheids- parcours voor aanspanningen, gereden op zaterdag I sep tember in Manege Oostmoer. Vaardigheidsparcours enkel- span: 1. Henk Kieviet, fasco, 5:54 min.; 2. Marjolijn Hob bel, Pixie, 5:56 min.; 3. Erica Bogerman, Irus, 6:22 min.; 4. Marianne Kranendonk, Rob bert, 6:32 min.; 5. Marianne Kranendonk, Robbert, 6:32 min.; 6. Angela Odijk, Daphs- son, 7:12 min.; 7. Harry Kie viet, Fasco, 7:17 min.; 8. Gees- ke Gentil, Donna, 8:04 min.; 9. Rinus Kievit, Christa, 8:06 min.; 10. Naomi Moerkerke, Obelix, 8:14 min.; 11. Laurens van Nederpelt, Imke, 8:31 min.; 12. Ina v. Es, Imke, 8:42 min.; 13. Piet Breen, Neron, 8:58 min.; 14. Netteke van Nederpelt, Imke, 10:06 min.; 15. Piet Struik, Neron, 10:22 min. Vaardigheidsparcours meer- span. 1. Anton Molendijk, Amigo en Duco, 6:55 min.; 2. Anouk Platel, Bartje en Jan- co, 8:27 min.; 3. Rik Verlaat, Jochem en Jan, 13:32 min. slaagt U beter met uw inkopen als U eerst de advertenties leest! OUDDORP - Morgen, zater dag 8 september is er in de ont moetingsruimte van de Doops gezinde gemeente in Ouddorp voor de vierde keer de One Way Praise. One Way Praise dankt zijn naam aan de gedachte dat men wil zingen en prijzen tot de eer de Hemelse Vader. De vorige avonden is gebleken dat ze in een behoefte voorzien: long en oud waren aanwezig. In één uur tijd komen tal van opwekkingsliederen voorbij en werd er enthousiast meegezon gen. Met begeleiding van de band worden liederen gezongen en wordt God geprezen. Ieder een is welkom op de avond die begint om 19.30 uur. Meer informatie op www.onewayp- raisejil. DIRKSLAND - Burgemees ter Stoop van de gemeente Dirksland onderzoekt de mogelijkheden om komen de jaarwisseling ook in de kern Herkingen een fees telijk evenement te organi seren. Afgelopen jaarwisse ling had de gemeente eve nementen georganiseerd in de kernen Dirksland en Melissant. Kees van Rixoort De evenementen zijn bedoeld om de openbare orde in de hand te houden. Het feest in de sporthal te Dirksland trok de avond en nacht van 31 december 2006 ongeveer 180 bezoekers. Volgens de evalu atie, die zojuist is verschenen, is dat een wat tegenvallend aantal. Maar: "Qua sfeer en gezelligheid mag wel van een succes worden gesproken." De aantrekkingskracht zal, zo meldt de evaluatie, groter zijn als er tijdig ruchtbaarheid wordt gegeven aan het eve nement. Dat laatste geldt ook voor Melissant. In deze kern moest de gemeente improvi seren op oudejaarsavond. Dit omdat de feesttent de lucht in vloog als gevolg van harde windstoten. Het feest kon wor den verplaatst naar de kantine van voetbalvereniging Melis sant. Dat is zo goed bevallen, dat deze feestlocatie wellicht in beeld blijft bij volgende edities van het oudejaarsevenement. De geluidsoverlast vanuit de kantine zou aanzienlijk lager zijn dan de herrie vanuit de feesttent. Voor de jaarwisseling, die vol gens de evaluatie bijzonder rustig verlopen is "voor wat betreft de openbare orde", trok de gemeente Dirksland ruim 25.000 euro uit. De bur gemeester wil de evenemen ten in Dirksland en Melissant voortzetten en daar dus moge lijk een evenement in Herkin gen aan toevoegen. Het punt staat op de agenda van de commissie maatschappe lijke aangelegenheden en mid delen. De commissie vergadert op donderdag 13 september, om 19.00 uur, in het gemeen tehuis. De commissieleden bui gen zich ook over onder meer het plan van aanpak 'inrich ting district Goeree-Overflak kee van de veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond" en de evaluatie van de stroomstoring op 5 en 6 augustus 2006. GOEREE-OVERFLAKKEE - Klachten over de kwaliteit van de zorg in de gehandicaptensector worden door de instellingen onvoldoende serieus genomen. Dat vindt directeur Jo Terlouw van oudervereniging Kansplus. Cli ëntenraden kunnen de zorg aan de orde stellen als ze een sterkere positie krijgen. Incidenten die te maken heb ben met gebrekkige zorg voor verstandelijk gehandicapten, komen in de gehele sector voor. Dat stelt directeur Jo Terlouw van Kansplus, een van de ouderverenigingen die de belangen van cliënten en fami lie behartigt, naar aanleiding van het incident bij zorginstel- hng 's Heerenloo. Het aantal klachten van ouders is beperkt, zegt Terlouw, omdat ze bang zijn dat hun gehan dicapte zoon of dochter er in de instelling op aangekeken wordt. Bovendien is het aan kaarten van problemen over de kwaliteit van de zorg door de cliëntenraad weinig effec tief, omdat cliëntenraden geen instemmingsrecht hebben en geen budget om onderzoek te laten verrichten, stelt de direc teur van Kansplus. 'Alle instellingen kennen een cliëntenraad en een klachten commissie. Misschien is er soms sprake van problemen in com municatie, maar de medezeg genschap werkt goed,' bestrijdt Erna van Lamoen, woordvoer der van brancheorganisatie VGN (Vereniging Gehandi captenzorg Nederland). De berichtgeving naar aan leiding van het incident bij zorginstelling 's Heerenloo, waarbij een cliënt mishandeld werd door een medebewoner, heeft de tongen losgemaakt over de kwaliteit van de zorg voor gehandicapten. Vakbond NU '91 wist ineens dat dit soort incidenten vaker voorkwa men bij gebrek aan voldoende gekwalificeerd personeel. In de Volkskrant bepleitte een lid van de Raad van bestuur van zorginstelling Cordaan dat daarom meer investeringen in opleiding en salaris van het personeel. Brancheorganisatie VGN erkent het probleem van onvol doende gekwalificeerd perso neel. 'Maar let wel: het gaat om negen procent van het per soneelsbestand,' werpt woord voerster Erna van Lamoen van VGN tegen. 'Die medewerkers worden intern extra opgeleid.' 'Wij krijgen ook signalen van zorgaanbieders over proble men met de kwaliteit van de zorg,' erkent Erna van Lamoen van de VNG. 'Dan gaat het vooral om zwaardere zorg voor meer complexe groepen gehandicapten. De instellin gen krijgen steeds zwaardere cliënten. De inzet van zorg moet meegroeien, maar daar ligt een probleem.' Maar volgens Jo Terlouw komen de klachten van ouders over onvoldoende zoi^ voor hun gehandicapte kind op \'eel bredere schaal voor. 'Wij heb ben geen cijfers, maar krijgen wel signalen uit het hele land van ouders die bijvoorbeeld tegen onvoldoende personeel of een stagiaire aanlopen als ze hun kind na het weekend terugbrengen. Dan ontstaan er problemen met afspraken en toedienen van medicijnen.' Terlouw wil de positie van de cliëntenraad versterken door toekenning van \erdergaande rechten en van een eigen bud get. 'Ik vind het se handalig dat de \'GN \oor de zomer in een brief aan het kabinet laat weten dat de medezeggenschap pri ma geregeld is en er geen uit breiding van rechten ïiodig is.' Bwn: Zorg-ui'hiiii.iil l i

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 4