1 1 L Thuiszorg en Maatschappelijk Werk heet nu &reyn GoereeO^(Sffflakkee Caref 9e Goereese Kunstdagen geopend PWÖ/fcfebfli^ I ^A- 1 1 1 Dit weekend één rijstrook vrij op Haringvlietbrug Discussieavond gemeentelijke herindeling i ^-K' Cijfers vertalen, koers bepalen. Rectificatie Molens 1 j 80e jaargang Nr. 7637 Vrijdag 24 augustus 2007 Christelijk sireekblad op gereformeerde ifrijndslag Fusie van zorginstellingen nodig voor kwalitatief goed aanbod Medewerkers Indrukken A— Visser Visser Fietspendelbus voor fietsers en voetgangers, goedkoop retourtje voor busreizigers MIDDELHARNIS —Van avond om 20 uur begint Rijkswaterstaat met repa- ratiewerkzaamheden aan de Haringvlietbrug. Deze werkzaamheden lopen vooruit op de (uitgestelde) grote renovatie in 2008. Begin september zijn er opnieuw wegfwerkzaam- heden, maar dan aan de lokale wegen rond het Hel- legatsplein. Nog een week later, heeft het Eilanden- Nieuws ontdekt, wordt er voor de derde keer in korte tijd bij het Hellegatsplein gewerkt. Scheepvaart Lokale wegen 1 GOEREE-OVERFLAKKEE - Met ingang van 1 juni van dit jaar is de fusie tussen Thuiszorg en Maatschappelijk Werk Goeree-Overflakkee (TMGO) en Careyn een feit. In de komende tijd zullen de vertrouwde producten zoals Thuiszorg en Maatschappelijk Werk zoals gewend 'gele verd' worden uit het bekende pand 'De Dillenburg' in Middelharnis. Wel krijgt de organisatie een nieuwe naam: Careyn Goeree-Overflakkee. Directeur drs. Wim Oving legt het hoe en waarom van de fusie uit. Door: Adri van der Laan Twee jaar geleden is een aantal zorgorganisaties, onder andere verschillende Thuiszorgorga nisaties rondom Rotterdam en de Zorg en Welzijngroep, samen gegaan onder de naam Careyn. Begin dit jaar is de organisatie verder uitgebreid met de komst van een grote thuiszorgorganisatie uit Breda en twee maanden geleden is hierbij de 'FMGO bijgekomen. In de naam Careyn zit het Engelse 'care' (zorg) en Reyn, wat staat voor 'helder en trans parant'. Wim Oving geeft aan dat er verschillende redenen zijn geweest dat het eilandelij- ke TMCJO aansluiting heeft gezocht bij de grote regionale organisatie. "Doordat ook in de zorg de marktwerking is toegenomen zijn er ook meer fmanciële risico's gekomen". Hij doelt hiermee op de door de invoering van de Wet Maat- schiijipelijkc' Ondersteuning (WMO) oi\lslane situatie waar bij de gemeenten verantwoor delijk zijn geworden voor bij voorbeeld de thuiszorg. Deze zorg moest nu worden aanbe steed, zodal de gemeenten een goede keus konden maken. Het was dan ook zaak voor de zorginstellingen om een .scher- pe prijs 'neer te zetten'. Vol gens Oving is ook het samen gaan van de zorgverzekeraar 07. met CZ een aanzet geweest om Ie fuseren. "Als kleine orga nisatie op het eiland ben je dan geen partij meer". "Ik denk dai deze fusie ook goed is voor de medewerkers", aldus Wim Oving. "Doordat we aangesloten zijn bij een gro- tei'e organisatie is er voldoen de ruimte voor scholing van de werknemers waardoor het werk nog interessanter wordt gemaakt en we de personeels leden kunnen behouden voor de zorg". Van de ongeveer 10.000 werk nemers die in totaal bij Careyn werken maken de vierhonderd zorgverleners van TMGO maar een klein gedeelte uit binnen de organisatie. Toch is Oving niet bang dat Careyn Goeree- Overflakkee zal 'ondersneeu wen' in de grote organisatie. Hij verzekert dat het bestuur van TMGO er alles aan heeft gedaan om het unieke en de 'korte lijnen' waar TMGO om bekend staat te handhaven. Ook de Stichtingsraad waar in alle kerken van het eiland vertegenwoordigd zijn blijft behouden. Het allerbelangrijkste voor een zorgverlener als Careyn Goe ree-Overflakkee zijn natuurlijk de zorgvragers. Oving verze kert dat het handhaven van de bekende hoge kwaliteit van zorg zeker een rol heeft gespeeld bij de fusiebesprekingen. Volgens hem is de fusie óók in het voor deel van de cliënten. Door de samenwerking kan er voor de zorgvragers nu één zorgdos- sier worden opgesteld. Voor heen had iedere zorgverlener een eigen dossier. Ook is het de bedoeling dat er van de Servicewinkel (voorheen van de Zorg en Welzijn Groep) in Spijkenisse een dependance in Middelharnis zal worden gevestigd. De nieuwe organisa tie heeft verder natuurlijk uit gebreide kennis in huis die nu ook voor 'het eiland' beschik baar is. Zorgstop Door het samengaan van 'zijn' organisatie met Careyn heeft Wim Oving er alle vertrouwen in dat Careyn Goeree-Over flakkee dezelfde vertrouwde zorg kan blijven bieden die ook in de afgelopen ruim vijftig jaar is geleverd. Dit ondanks de zorgen die toch binnen de organisatie aanwezig zijn, want onlangs moest Careyn en ook TMGO een 'zorgstop' voor de thuiszorg aankondigen. Dit zou kunnen betekenen dat nieuwe zorgaanvragen niet meer in behandeling genomen zullen worden. Het blijkt dat het in 2006 opgestelde bud get niet meer toereikend is om aan de huidige zorgvraag te voldoen. Oving legt uit dat hieraan verschillende oorza ken ten grondslag liggen. Er is duidelijk meer behoefte aan zorg thuis; cliënten willen zo lang mogelijk thuis blijven. Daarnaast wordt door de aan besteding van de zorgverzeke raars 5% van het budget gere serveerd voor marktwerking, dat is beschikbaar voor andere zorgaanbieders van buiten het eiland. Echter tot nu toe wordt daar nauwelijks gebruik van gemaakt. Toch heeft de afgekondigde zorgstop nog niet tot proble men geleid. "Wij zijn er niet om nee te zeggen en zullen zorgvragers dan ook niet weg sturen". Oving legt uit dat er samen met de zorgvrager geke ken kan worden welke oplos sing het beste bij de cliënt past. Meestal kan er dan gebruik gemaakt worden van het Per- soons Gebonden Budget en komt men wel tot een oplos sing. De directeur van Careyn Goeree-Overflakkee roept dan ook iedereen die behoefte heeft aan zorg zich gewoon te melden "want we blijven ons best doen". De indicaties die nu door de gemeenten worden verzorgd voor hulp bij het huishouden zorgen voor veel problemen. De kwaliteit van de zorg staat onder druk. De hulp bij huis- ingenomen met het feit dat de Kunststichting de jeugd ook duidelijk een plaats geeft bij de festiviteiten. Morgen, zaterdag, is het hoog tepunt van de Kunstdagen. In het centrum van Goedereede is het publiek vanaf 11.00 uur in de ochtend van harte wel kom om de vele kunstuitingen te bewonderen. Natuurlijk is er ook, volgens de traditie in de avonduren, 'kunst achter de ramen' te bewonderen. Want veel inwoners van Goedereede houden de gordijnen open, zodat voorbijgangers met een gerust hart naar binnen kun nen kijken. Want achter de ramen staan verlichte schilde rijen opgesteld. GOEDEREEDE - Dinsdagavond werd in de ontvangst- hal van het gemeentehuis van Goedereede het startschot gegeven voor de vijfdaagse Goereese Kunstdagen. Dit gebeurde door het openen van de tentoonstelling van 'Kleingrafiek' en de presentatie van het boek 'Indrukken van een landschap' van Hans Dolieslager. Door: Adri van der Laan De korte officiële openingsbij eenkomst werd opgeluisterd door de vier dames van het Thump Saxophone Quartet. Harald Jean Jassoy van de Kunststichting Goedereede verzekerde de aanwezigen dat het dit jaar ook weer een bij zonder gebeuren is dat in de kern van het stadje Goeder eede plaatsvindt. Naast de opening van de ten toonstelling 'Kleingrafiek' in het gemeentehuis, die tijdens de openingsuren \'an het gemeentehuis tot 19 oktober te bezichtigen is. Morgen, zater dagmiddag tijdens de laatste van de Kunstdagen gaan de deuren van het gemeentehuis open om onder begeleiding van een gids de werken te bewonderen. Dat de Kunstdagen steeds professioneler worden blijkt uit het feit dat er dit jaar voor het eerste een catalogus lan de deelnemende kunstenaars. Hierin wordt het werk van de kunstenaars beschreven en toegelicht. De catalogus is m de infostand op de Markt ver krijgbaar voor€ 3,-. Voor iedere kunstenaar zul len dergelijke culturele eve nementen wel wat spanning geven. Maar voor de Goereese kunstenaar Hans Dolieslager was er wat extra spanning. Op de Goereese Kunstdagen werd Missclii£n wel om de geduchte dat 'kunst voor een breed publiek toe gankelijk gemaakt moet worden' gestalte te geven, werd de opening van de Kunstdagen bij de Publieks- balie van de gemeente Goedereede verricht. Op de foto overhandigt Hans Dolieslager het eerste exem plaar van zijn boek aan burgemees ter Van de Velde. (Foto: Adri van der I^an) zijn eerste boek 'Indrukken van een landschap' gepresen teerd. Hij verklaarde dat hij natuurlijk veel boeken over kunst onder ogen krijgt, maar dat nu het eerste exemplaar van hemzelf is verschenen. Aan Pau Heerschap was het de eer om de presentatie van het boek op te luisteren met een gedicht dat ook in het boek staat: 'Landschap van troost'. Veel waardering was er ook van het gemeentebestuur van Goe dereede. Burgemeester Van de Velde liet weten dat zij de inzet van de vele vrijwilligers bijzon der waardeert. Verder was zij ACCOUNTANTS lELASTiNGADViSEURS MIDDELHARNIS Kon. lulianawes 56 OI87 617 300 fax 0187 485 637 www.visser-ïisser.nl Oirt(i«ii 't bij uw aZ-óeétr of kix al-^i* Cp **w,0CM;fnieuws. Knöpi BVLongfweg 113 - 3ï« KG-Smwwhrfik - 0tS7 4747*7 AUenkoï BVWoQiltnrtg 24317 AL - Nowdgouw OIH 401W De directeur van Careyn Goeree-Overflakkee voor het vertrouwde pand De Dillenburg met het logo van Careyn. (Foto: Adn van der Ijian) houden kan vaak alleen maar worden uitgevoerd door een alfahulp. Oving vindt dat niet een goede zaak. "Alfahulp is een zaak tussen de zorgvrager en helper. Wij bemiddelen hierbij maar alleen". Van bijvoorbeeld een goede opleiding en toerus ting van de alfahelpers vanuit de zorgorganisatie is dan geen sprake meer. Ook thuiszorgers zullen dan over moeten stap pen naar de alfahulp. Zij gaan hier volgens Oving financieel op achteruit omdat ze zichzelf moeten verzekeren, geen pen sioen opbouwen enz. Wim Oving heeft alle vertrou wen in de toekomst voor de thuiszorgorganisatie en hij ver wacht dat de fusie er toe zal bij dragen dat er nog meer 'zorg op maat' zal kunnen worden geleverd aan zorgvragers uit de volle breedte van de samen leving. i (Van een onzer verslaggevers) Eerst het karwei dat dit week einde wordt uitgevoerd en dat duurt tot en met maandag 27 augustus 05.00 uur. Op de Haringvlietbrug is in beide richtingen maar één rijstrook vrij voor het verkeer. Het verkeer richting het noorden wordt over de parallelbaan geleid. Daardoor is deze niet beschikbaar voor het lang zaam verkeer. Voor fietsers en voetgangers komt er een (fiets)buspendeldienst. Land- bouwverkeer kan alleen onder begeleiding en op gezette tij den de brug over. De brug zelf wordt minder bediend. Op zaterdag en zon dag gelden er voor de scheep vaart andere bedieningstijden. Die tijden zijn: 's ochtends om 09.00, 10.30 en 12.00 uur, 's middags om 14.00 en 16.00 uur en 's avonds om 19.00, 20.00 en 21.00 uur. Om het verkeer zoveel moge lijk terug te dringen, komt er een voordelig buskaartje. Rei zigers kunnen voor twee euro een retourtje kopen, waarmee zij vanaf Goeree-Overflakkee naar Rotterdam kunnen gaan. In Rotterdam kunnen zij gratis overstappen op bus, tram, of metro met een retourtje ver der reizen in de zones 5300, 5314 en 5324. Het zogeheten VanAnaarBeter-buskaartje geldt op de buslijnen 133 (Oude Tonge-Rotterdam Zuidplein), 136 (Middelharnis-Oude Tonge-Rotterdam Zuidplein) en 135 en 635 (Middelhainis- Schaapsweg-Ooltgensplaat). Bij slecht weer gaan de werk zaamheden niet door. Als uitwijkmogelijkheid heeft Rijkswaterstaat het volgende weekend beschikbaar, van vrij dag 31 augustus 20.00 uur tot maandag 3 september 05.00 uur. Vanaf maandag 3 september zijn er weer werkzaamheden. Dan worden, zoals het Eilan- den-Nieuws eerder al bericht te, op het Hellegatsplein het onderliggend net van ventwe- gen aangepakt. Dit gebeurt steeds 's avonds en 's nachts, van 19.00 tot 05,00 uur. Vrij dagochtend 7 september vroeg zijn deze lokale wegen weer vrijelijk berijdbaar. Intussen staan op het knoop punt Hellegatsplein al de bor den klaar voor de derde klus. Die is aangekondigd voor de periode 10 tot en met 22 sep tember. Er valt "ernstige ver- keershinder" te verwachten, melden de gele waarschu wingsborden. Gevraagd naar de aard van deze werkzaamhe den, laat voorlichtster Marian van den Akker van Rijkswater staat Zuid-Holland weten dat DIRKSLAND - Moet Goe ree-Overflakkee in de toekomst wel of niet één gemeente gaan vormen? Over dat thema organiseren de gezamenlijke PvdA-afde- lingen op Goeree-Overflak kee een discussieavond die plaatsvindt op donderdag 30 augustus a.s. om 20.00 uur in verenigingsgebouw De Schakel te Dirksland. Niet alleen allé leden van de Partij van de Arbeid, maar ook andere belang stellenden zijn van harte welkom op deze avond waarin de toekomst van het eiland centraal staat. Aanleiding tot deze bijeen komst is het onlangs verschij nen van het rapport van het onderzoeksbureau BMC over de bestuurskracht in de vier SOMMELSDIJK - In de uit gave lan dinsdag 21 augustus van Eilanden-Nieuws zijn in het artikel over de molenfo- tograaf Frank Kok de foto onderschriften verwisseld. Oplettende lezers hebben ons hier terecht opgewezen. De onderschriften onder de afbeeldingen van de molens 'De Hoop' aan de Molenweg en 'De Zwaan' aan de Dorps weg in Ouddorp dienden clus omgewisseld te worden. RED.ICTIE 'ernstig' enigszins overdreven is. "De term is wat zwaar aan gezet." Matige hinder is vol gens haar juister. De periode is ook te ruim geno- tnen, \ervolgt ze. Het blijkt te gaan om drie nachten rond 15 september. gemeentes. Een van de aan bevelingen die BMC doet om de bestuurskracht te vergro ten, is om over te gaan tot een gemeentelijke herindeling tot één gemeente Goeree-Over flakkee. Een andere optie is om drie gemeentes in het leven te roepen: Middelharnis/Dirks- land als centrumgemeente met de gemeentes Goedereede en Oostflakkee als 'vleugels' aan weerszijden. Als derde moge lijkheid wordt in het rapport aangegeven dat het ISGO een grotere rol als samenwer kingsorgaan zou kunnen gaan spelen. Daarnaast wordt nog de suggestie gedaan om Goe ree-Overflakkee in te lijven bij Zeeland. De PvdA heeft voor deze bij eenkomst drie sprekers uitge nodigd om de voor- en nade len van het samengaan tot één gemeente te belichten. Als eerste zal de oud-burgemees- ter van Korendijk, CDA-er Bert Fleers, het woord voeren teneinde de voordelen van een fusie nader toe te lichten. Vervolgens zal de VVD-bur- gemeester van Bernisse, Pau line Bouvy, aangeven waar om zij in een gemeentelijke herincleHng vooral nadelen ziet. Als derde spreker houdt oud-gemeentesecretaris van Goedereede Rudie Heintjes (PvdA), die nu als gemeente secretaris werkzaam is bij de gemeente Steenbergen, een inleiding met als onderwerp 'Samenwerking ambtenaren, de (on)mogelijkheden voor Goeree-Overflakkee'. Na de pauze is er volop gele genheid om in de zaal over dit onderwerp uitgebreid van gedachten te wisselen, waarbij de inleiders uiteraard bereid zijn de bij de aanwezigen leven de vragen te beantwoorden. Nadere informatie over deze bijeenkomst kan wor den verkregen bij Nelly van Dijke, tel.0187-641809 of 06- 22976820, e-mail nelly.vandij- ke(a)hetnet.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1