Cadeaubon voor jarige... w Aanrijding met letsel op |kswegN59 Aanrijding bij Dirksland Uniek carillonconcert door beiaardierduo Oud-Nieuwe-Tongenaar Joost Visbeen schrijft eerste boek EIIAIiDBI-niEUWS 'Reken maar...!' Goederen- inzameling werkgroep Uzon BeachvoUeybalseizoen nadert ontknoping SMS-sen voor 5 O-plussers Kerkdiensten EIIAt1DBl.niElJW5 M n Vakantie Bijbel Club Ooltgensplaat: Politieroman 'Het lijk in de badkuip' Geref. Gemeenten Geref. Gemeente in Ned. MELISSANT - Dinsdag 14 PAGINA 2 DINSDAG 14 AUGUSTUS 2007 MIDDELHARNIS - In de prij zen vallen is bepaald niet iets dat haar zo dikwijls overkomt, maar nu dan toch wel. Jolan- da Villerius-van der Veer uit Dirksland had vorige maand in een andere eilandelijke krant een bon gezien van de 'De Goudsmid' te Middelharnis, die mensen die de volgende maand jarig zouden zijn uitno digde om de bon ingevuld en wel in te leveren in de winkel, waarmee dan kans gemaakt zou worden op een cadeaubon ter waarde van maar liefst 100, natuurlijk te besteden bij De Goudsmid. Een actie waar mee goud- en zilversmid Ruud Kaptein wil bereiken dat over eenjaar iedereen op het eiland weet dat De Goudsmid in Mid delharnis aan Zandpad 162 te vinden is. En niet alleen via de krant, maar ook in de winkel kunnen mensen die de volgen de maand jarig zijn zo'n bon invullen en meedingen naar een cadeaubon. Het is inmid dels de derde keer dat Kaptein een cadeaubon uitreikt, en de winnaar wordt steeds 'getrok ken' door notaris Ter Braak te Middelharnis. Zo was het ook Jolanda die vorige maand een bon inle verde, want ze zou 8 augustus jarig zijn. Overigens was het niet de eerste keer dat ze bij De Goudsmid binnenkwam, want Kaptein had al eens eer der een bijzondere steen voor haar tot sierlijke hanger ver maakt en die van bijpassende ketting voorzien, en dat naar volle tevredenheid. Ze draagt dit sieraad dan ook regelma tig. Verrast was Jolanda toen ze vorige week, een dag voor haar verjaardag, door De Goudsmid gebeld werd met de medede ling dat haar ingeleverde bon door de notaris was getrokken als prijswinnaar van de jarigen in augustus, én met de vraag of ze jl. zaterdagmiddag na slui tingstijd naar de winkel wilde komen om haar cadeaubon én GOEDEREEDE - Het voor laatste concert in de serie Beiaardconcerten Goeder- eede 2007 wordt een speci aal concert. Op zaterdag 18 augustus tussen 16.00 en 17.00 speelt dan het inter- nationaal'befaamde Spaans- Belgische beiaardiersduo 'Reverté i Van Assche' een vierhandig concert. Dit betekent dat beide beiaar diers gelijktijdig het caril lon bespelen. Koen Van Assche (1967) stu deerde vanaf zijn 14''jaar bei aard aan de beiaardschool in Mechelen (B), waar hij in 1986 het einddiploma behaalde. Hij is stadsbeiaardier van Leuven, Turnhout en Herentals en is bestuurslid van de Vlaamse Beiaardvereniging. Dit jaar concerteert hij samen met de wereldbefaamde klarinetist Waker Boeykens. Daarnaast heeft hij zich sinds vorig jaar toegelegd op het bewerken en uitvoeren van de grote roman tische pianowerken. Anna Maria Reverté (geb. 1966, Barcelona) behaalde de diploma's Professora de Piano en Professora de Solfège aan het Conservator! Superior de Musica te Barcelona en behaal de het licentiaatsdiploma Filo sofie aan de Universiteit van Barcelona. Zij studeerde eerst beiaard bij de voormalige bei aardier van Barcelona, Maria Dolors Coll, en volgde nadien diverse cursussen aan de bei aardscholen van Amersfoort en Logumkloster (DK). Zij is fulltime-beiaardier van het Palau de la Generalitat te Bar celona. Beide beiaardiers concerteren veelvuldig in de Europese bei- aardlanden en verzorgen bijna jaarlijks beiaardconcerten in de USA, waar ze allebei onder meer werden uitgenodigd voor de drie prestigieuze beiaard- festivals, namelijk Springfield - Illinois, Bok Tower Gardens, Lake Wales - Florida en Ber keley - Californië. Zij hebben diverse beiaard-CD's opgeno men en verzorgen beiden jaar lijks klassieke concerten waar bij de beiaard te beluisteren is in combinatie met andere instrumenten. Vanaf 2003 vor men ze samen het beiaardduo Reverté i Van Assche. Zij spelen een aantrekkelijk programma met werken van Bach, Chopin, Schubert, Verdi, Brahms en Grieg. Het concert wordt afgesloten met een werk van de bekende Belgische bei aardier Geert d'HoUander, die in 2005 zelf concerteerde op de Goereese Beiaard. Vanaf 16.00 uur kunt u het concert beluisteren aan de voet van de toren of in de daarbij gelegen kruidentuin. Program ma's zijn gratis te verkrijgen bij de kassa van het Torenmuseum onder in de toren. U kunt ook de beiaardiers spelend aan het werk zien en horen als u de toren beklimt en op de tweede verdieping bij de speeltafel komt. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middeltiamis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail:algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal(elill<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A.J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE hoofdredacteur J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .oom Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch veriengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 noveml)er. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Ratxibank Middelharnis 342001108 UcINNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). 'n pracht bos bloemen in ont vangst te nemen. Zo gebeurde dan ook. En Jolanda weet al precies wat ze voor haar bon gaat bestellen: een mooie bij haar ketting passende ring, die net als de ketting ook door Kaptein zelf gemaakt zal wor den! (Tekst en foto: Ham Villerius) m Gesta Depressief, angstig of gespannen? Praktijk voor GestaltPsychotherapie H. J. Catsburg gestalttherapeut en coach Nieuwstraat 25 3243 AN Stad aan 't Haringvliet Tel. (0187)611680 E-maii: info@gestaltnet.nl Website: www.gestaitnet.nl Van 20 tot 23 augustus hoopt het VBC-team te Ooltgens plaat weer de Vakantie Bijbel Club te houden in een witte tent op het plein voor de toren van de Hervormde kerk, aan het eind van de Voorstraat. De VBC-dagen hebben als thema 'Reken maar...!' Iedereen, zowel jong als oud, is hartelijk welkom. De toegang is gratis. Het programma voor de dagen luidt als volgt. - Op 20 augustus wordt van 19.00-21.00 uur in de witte tent als voorprogramma 'de sterkste straat van de Plaet' gehouden. U kunt (met uw straat) de wisselbeker en een medaille verdienen. U en uw teamgenoten kunnen zich opgeven bij Arend van den Berg, tel. 632049. - Dinsdag 21 augustus van 10.00-12.00 uur is er voor kinderen van 4 t/m 12 jaar Kinderclub met verha len, knutselen, knabbelen en babbelen en nog veel meer De grote reken-puz zel-speurtocht wordt van 14.00-16.00 gehouden, en 's avonds start om 20.00 uur voor iedereen de Sing-In. - Woensdag 22 augustus is er van 10.00-12.00 uur weer Kinderclub en is er van 14.00-16.00 uur poppenthe ater Arcanta. Om 19.00 uur is er voor de jeugd vanaf 12 jaar 'Eten met een leuke ver rassende avond'. Opgeven kan bij Arend, tel. 632049, of Joop, tel. 631258. Deel name kost 5 p.p. - Donderdag 23 augustus is er opnieuw Kinderclub, maar nu van 10.00-13.30 uur en met pannenkoeken eten, sketches en nog veel meer leuke dingen. Er is deze dag geen middagprogramma, 's Avonds wordt de VBC-week afgesloten met de kinderen, vaders en moeders, opa's en oma's en verdere belangstel lenden. De avond begint om 19.00 uur. Ook hier is ieder een hartelijk welkom. Wie meer wil weten, kan mai len naar vakantiebijbelclub(5) solcon.nl. OUDE-TONGE - Op zaterdag 18 augustus van 10.00-12.00 uur zamelt de werkgroep UZON van de Hervormde Gemeente te Oude-Tonge aan het inzameladres Stationsweg 2-a te Oude-Tonge (Osseweijer b.v.) weer goederen in voor de zustergemeente in Uzon. Er is ook een collectebusje aanwezig voor een vrijwillige bijdrage in de transportkosten. Wie vragen heeft kan vóór vrijdag 21.00 uur contact opnemen met G. Groenendijk, tel.: 641934. De wat oudere inwoners van Nieuwe-Tonge zullen zich hem wellicht nog herinne ren: Joost Visbeen. In 1937 werd hij te Nieuwe-Tonge geboren, groeide daar tot z'n 18^ jaar op, maar ver trok toen omdat 'ie naar de Koninklijke Marechaussee ging, waar hij vanaf 1958 bij diverse brigades werkzaam werd. Naderhand, in 1967, verwisselde hij deze baan voor die van politieman en rechercheur in Gouda, wat hij dertig jaar lang, tot 1997, heeft gedaan, waar van 12 jaar als chef van de recherche. Zo'n langdurige loopbaan in dit soort werk zou natuurlijk stof genoeg kunnen opleveren voor het schrijven van een boek. Een boek over het werk van een politieman, over het rechercheurwerk met alles waarmee je daarbij in aan raking komt. Welnu, dat is er bij Joost Visbeen inder daad van gekomen. En als zijn eerste boek goed valt bij het publiek, volgen er meer Goudse politieromans, zo heeft hij laten weten. De veelheid van gebeurtenis sen, voorvallen en ervaringen in zijn carrière bij de Goudse gemeentepolitie en bij de poli tie Hollands Midden en de her inneringen daaraan, hebben Joost Visbeen ertoe gebracht een politieroman te schrijven. Het werd zijn debuut, dat als titel kreeg 'Het lijk in de bad kuip'. En daarmee zitten we meteen midden in de reali teit van het rechercheurwerk. want de titel verraadt meteen één van de op te lossen zaken waar Visbeen als recher cheur voor geplaatst werd. In zijn boek noemt hij zich echter niet Visbeen, maar Rus. Een 28-jarige vrouw, Viola van Vierhouten, werd met inge slagen schedel in haar ligbad gevonden. Zij was de wedu we van een topcrimineel in Amsterdam en dacht na diens gewelddadige dood een veilige haven te hebben gevonden in Gouda. Rechercheur Rus van Sint Annaland en zijn jonge .iVssistente Elza de la Fontaine staan voor de bijna onmogelijke taak deze zaak op te lossen. Zij stuitten op een zeer gecompli ceerde zaak. De huidige vriend van de vrouw blijkt namelijk ook geen lieverdje te zijn, daar hij in het verleden een oude vrouw heeft laten verdwijnen. De ex-vrouw van deze vriend, een alcoholiste, heeft weer con tacten in de onderwereld. Het heeft heel wat voeten in de aar de om achter de identiteit van de werkelijke dader te komen. Het verhaal speelt zich niet alleen af rond het politiebu reau aan de Houtmansgracht in Gouda. Om de daders van de moord te achterhalen, spe len de gebeurtenissen zich ook op Goeree-Overflakkee af Met name Herkingen en het Gre- velingenmeer spelen er een rol in.- Op het Grevelingenmeer vindt een vuurgevecht plaats bij de overdracht van een par tij drugs. Het boek is een mee slepende detective geworden, goeddeels gebaseerd op ware - beangstigende - gebeurtenis sen, gecombineerd met fictie. Op 29 juni jl. werd Visbeens boek, in aanwezigheid van zo'n 100 genodigden, gepresen teerd in de burgerhal onder het stadhuis van Gouda, aan de Goudse oud-burgemeester Jan Hein Boone. En inmiddels zijn er al zo'n 350 exemplaren van verkocht. Het boek (paper back, 326 pagina's) is uitge geven bij Free Musketeers te Woerden, ISBN 978-90-8539- 815-8, en is daar via internet te bestellen, maar dok is het bij de boekhandel verkrijgbaar. Prijs: 19,95. MIDDELHARNIS - In de maanden mei, juni, juli en augustus spelen 9.500 teams mee met een sportie ve vorm van sfeerbeleving: beachvoUeybal op de stran den in badplaatsen langs de Nederlandse kust. Er spelen een aantal teams van Les Deux Intermezzo mee waar onder De Kemphanen, een team wat al eens won in het verleden, en weer goed mee draait in het klassement 3 tegen 3 heren L. De basis van dit trio bestaat uit Anton van Zijp, Onno Bal en Jéiap Krans- se, maar kan wel eens wisse len van samenstelling. Zo ook jongstleden zaterdag. Het beachseizoen nadert zijn einde: nog drie toernooien die alle in Scheveningen worden gehouden. De uitgangspositie voor 'De Kemphanen', dit keer bestaande uit Jaap Kransse, Giulio van Lint en Anton van Zijp, was een tweede plaats in het totaalklassement met een achterstand van 31 punten op leider 'All In'. De opdracht was eenvoudig: die achterstand zo veel mogelijk wegwerken, waarbij uiteraard met de naaste concurrenten rekening gehou den moet worden. In de och tendpoule was er weinig tegen stand: alle vier de wedstrijden werden eenvoudig gewonnen; een van de wedstrijden ein digde zelfs in 21-2. In de mid dagpoule was de tegenstand aanzienlijk groter, van de vier wedstrijden werden er twee gewonnen en twee verloren. Eén team sprong eruit en won alle wedstrijden. Doordat de andere teams onderling van elkaar wonnen, kwamen er drie teams op een gedeelde tweede plaats terecht. Doordat de Kemphanen het beste setsaldo hadden, moch ten ze, ondanks de twee neder lagen, toch om de derde/vierde plaats spelen. Deze wedstrijd was tegen directe concurrent 'Hakuna Matata' uit Maassluis. Na een gelijkopgaande wed strijd werd met 21-19 gewon nen, zodat een derde plaats werd gehaald. Deze plaats was goed voor vijftien punten. Doordat de leider in het klasse ment door de Kemphanen met liefst 21-12 opzij werd gezet haalden zij geen punten, zodat in het totaalklassement de ach terstand van de Kemphanen op All In nu 16 punten is. Het belooft een spannende eind strijd te worden. Voor meer informatie over het beachvol- leybalcircuit kan men kijken op de website www.beachvolley.nl. OOSTFLAKKEE - De SWO organiseert op dinsdagavond 11 en 18 september, twee avon den voor 50-plussers. Hier kan men leren hoe men sms- berichten kan versturen via de mobiele telefoon. Dit kan gemakkelijk zijn voor wie nog op vakantie gaat. De avonden zijn van 19.00 uur tot 20.00 uur in het Infocen- trum, Bernhardstraat 27 in Oude Tonge. De kosten zijn 7,50 voor bei de avonden. Omdat iedere mobiele tele foon weer anders werkt, vraat de organisatie uw mobiele tele foon mee te brengen en tevens de gebruiksaanwijzing, zodat men goed geïnformeerd kan worden. Aanmelden kan tot maandag 3 september bij de SWO, tel: 0187-641344. OUDDORP - Donderdag 16 augustus, 19.30 uur, ds. M. MELISSAivT - Donderdag 16 augustus, 19.30 uur, ds. G. van Manen. augustus, 19.30 uur, ds. J. Roos (H.D.) OUDE TONGE- Op de rijksweg N59 ontstond zaterdagmiddag een aanrijding waarbij twee auto's betrokken waren en één persoon gewond raakte. Rond vier uur reed een 55-jarige automobilist uit België in de richting van Zeeland, toen plotseling, door nog onbekende reden, een tegemoetko mende auto op zijn weghelft kwam. Een frontale botsing was het gevolg. Een 54-jarige Belgische vrouw, die bij de Belg in de auto zat, raakte gewond en is door ambulancepersoneel overgebracht naar het MCRZ locatie Zuiderziekenhuis. De bestuurder van de andere auto, een 58-jarige man uit Den Heiden raakte niet gewond. De technische Ongevallen Dienst deed onderzoek naar de aanrij ding. Beide auto's zijn weg getakeld. De weg is gedurende enige tijd afgesloten geweest. (Foto: Hans Villerius) DIRKSLAND - Op de N215 ter hoogte van Dirksland vond donderdagmiddag 9 augustus een ongeval plaats met twee personenwagens. Het ongeval gebeurde omstreeks 15.00 uur. Van alle hulpdiensten werden meerdere wagens gealarmeerd. Hoe het ongeval precies heeft kunnen gebeu ren was voor de politie nog onduidelijk. Een auto met een Duits kenteken is midden op het kruis punt tot stilstand gekomen en de andere auto belandde in de sloot naast de weg. Het slachtoffer van de tweede auto werd door brandweer- en ambulancepersoneel uit de auto gehaald. Het verkeer werd enige tijd omgeleid. (Foto: Hans Villerius)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2