L Politie rolt grote hennepkwekerij op Bizarre bezienswaardigheid op de Grevelingen: 'n varend vakantiehuis Jantje Beton helpt Kinderboerderij Oude-Tonge M Vervanging openbare verlichting £)73 A- H Strandpaviljoen Paal 10 dingt mee naar titel 'Terras van 't jaar' Fietstocht door Ouddorps dreven Cijfers vertalen, koers bepalen. 80e jaargang Nr. 7633 Vrijdag 10 augustus 2007 Christelijk streekhlad op gerefornieerde grondslag Veel bekijks Strenge eisen Nostalgisch ji^ Visser Visser DIRKS1.ANÜ - Jji ftii leeg staand beclrijfsgebouw aan de Oosihavendijk te Dirksland heeft de politie algelopen woensdagmiddag een grote liennepkwekeiij aangetroHiïn. Tot in de avond zijn politie mensen en niedewerkeis van de Roteb bezig geweest de kwekei ij, die professioneel was aangelegd, te ontmantelen. Naar aanleiding van binnen gekomen informatie stelde de politie een onderzoek in. Via een luik kwam trien op de zolderverdieping en daai tioïmen een kwekerij aan met ongeveer drie duizend plan ten en de benodigde appa ratuur. Alles werd in beslag genomen en wordt vernie tigd. Met de ontruiming van planten en appaiatuur is men geruime tijd bezig geweest. Er loopt een onderzoek naar de verantwoordelijke(n). Op de foto de resten van enkele duizenden hennepplanten en potten, met daarboven de voor de groei benodigde lampen en andere appaiatuur. Foto: Hans VUkrins Afgelopen donderdag werden de uitslagen bekend van de terrassentest die AD/Rotter- dams Dagblad de afgelopen weken in onze regio uitvoer de. Een groot aantal terrassen werd bfezocht door een speciaal samengesteld team van mys tery guests. De locaties wer den beoordeeld aan de hand van een groot aantal punten zoals locatie, inrichting, bedie ning, hygiëne en prijs/kwali teitverhouding. Strandpavil joen Paal 10 aan het strand Westerduinpad in Ouddorp scoorde in deze test alleen 8- en en 8,5-en, waardoor zij op een vferde plaats eindigde in deze regionale test. Strand paviljoen Paal 10 werd in het AD/Rotterdams Dagblad beti telt als "Allemansterras aan zee. Een vrij chique strandtent met een terras waar iedereen zich thuis voelt, van jong tot oud. Waar goed geluimde serveersters zorgen voor een vlotte bediening en waar ook aan rolstoelers is gedacht dooi een speciale oprit." De vier beste uit de regio Rot terdam Rijnmond dingen mee naar de titel 'Terras van het jaar'. Üe Flark, het varende vakantiehuis, vaart langzaam over de Grevelingen, met achleiop een wapperende vlag. Tot ver in september hebben zich bij Jachthaven Bruinisse al huurders gemeld. Foio:jMy dt Weger Son ja AViC.ï ontfermt zich als vrijwiltigsler al geruime tijd over hel lol xian de (lieren in de noodlijdende kinderboerderij. Het nieuwe bestuur van de Stichting Kinderboerderij Oude-Tonge heeft serieuze plannen met de kinderboer derij aan de Eisenhower- laan aldaar. Het doel is de kinderboerderij compleet te verbouwen zodat het weer een plek wordt waar kinderen kunnen genieten en leren hoe ze met dieren om moeten gaan en hoe je ze moet verzorgen. Mede door een financiële bijdrage van Jantje Beton is dit project mogelijk gemaakt. De kinderboerderij verkeert in een zeer verwaarloosde staat. Reden genoeg »'oor het vrijwil- ligersechtpaar John en Sonja Kats en dochter Svlvia van der Veer om plannen te maken om de kinderboerderij compleet te verbouwen. Begin januari 2007 dienen zij een aktieplan "red kindei boerderij Oude Tonge"in bij de gemeente Oostflakkee en nadat in april het plan door alle politici werd goedgekeurd, namen zij op 26 april het bestuur van de stich ting o\'er. Maar voordat de plannen ten uitvoer kunnen woiden gebracht, moet er geld worden ingezameld. Van de gemeen te krijgt de Stichting 5000 voor de doorstart van de kin derboerderij. Ook worden ev donateurs geworven en een aantal bedrijven meldt zich aan als sponsor door eenmalig een bedrag te geven. De stichting had zich ingeschreven voor het Rabobank Stimuleringsfonds en na te zijn geselecteerd, werd er 500 gewonnen na een presentatie op de afdelings vergadering van de Rabobank. Tevens wordt door de gemeente Oostflakkee een bedrag uitgekeerd van 1850. Dit bedrag werd in 2005 door de Stichting Welzijnsfonds Oostflakkee toegekend aan de kinderboerderij, maar door om omstandigheden is dit geld nog niet besteed. Het wordt nu verstrekt als extra subsidie. Tevens vroeg de Stichüng Kinderboerderij Oude-Tonge financiële hulp aan bij diverse landelijke en lokale fondsen. En op 19 juli jl. kreeg ze het Foto: Havs iVleriits goede nieuws dat Jantje Beton besloten heeft een betlrag van 5000 te verstrekken voor het project. Mede dankzij Jan tje Beton kan er nu een begin gemaakt worden met de ver bouwing. De werkzaamheden zijn al in gang gezet. Allereerst zal de bestrating worden opge hoogd en de weide worden omgespit, opgehoogd en met nieuw gras ingezaaid. Als u de verbouwing wilt volgen, kom dan eens kijken op de kinder boerderij of zoek in september op internet naar de nieuwe website, die nu nog in de maak is. En mocht u als vrijwilliger een steentje willen bijdragen, kunt u een e-mail sturen naar stkinderboerderijoudetonge@ gmail.com. Een merkwaardige bezienswaardigheid is kortgeleden opgedoken op de Grevelingen: een varend vakantie huis. Wie dit ongewone vaartuig yanaf de wal, of zei lend op het meer, voorbij ziet komen schuiven, wrijft ongelovig de ogen uit: de Grevelingen is wel de laatste plaats waar je een drijvend huis verwacht. Maar de huis- boten zijn allerminst een zinsbegoocheling. Het is echt een compleet ingerichte woning die daar langs komt varen - 13,50 bij 4,50 meter groot, met een onder- en bovenverdieping waar zich zes slaapplaatsen bevinden, verdeeld over twee slaapvertrekken. Door Gert van Engelen De varende vakantiehuizen zijn ontwikkeld door de Den Daas Groep, die in Nederland vier jachthavens beheert, in Bruinisse, Muiderzand, Naar den en Olburgen, bij Does burg. Ze vormen een nieuw commercieel lokmiddel voor recreanten die "iets anders, iets bijzonders" willen, en voor zakenlieden die in een onthaas- le omgeving besprekingen wil len voeren. "Thuishavens voor een jachtig leven", is het motto waarmee de vakantiehuisbo ten worden aangeprezen. Ze worden 'Flark' genoemd, de afkorting van de Engelse term floating ark (drijvende ark). .Afgelopen juli kwamen drie van deze boten in de vaart. Eén ervan kan worden gehuurd in de familiejachthaven Brui nisse. Volgens de website van Den Daas trekken ze de vakan tiehuizen overal waar ze ver schijnen, direct "veel bekijks". Jetty de Vlieger, bedrijfsleider van Jachthaven Bruinisse, beaamt dit. "Er zijn natuurlijk ook mensen die negatief reage ren. Zo van: "t Ziet er niet uit. zo'n huis op het water.' En de mensen die in de haven liggen met een zeilboot, moeten heel erg wennen. Ze kijken er raar van op. Maar de meeste reac ties zijn overwegend positief Men vindt het iets geks, iets nieuws." Twee gezinnen hebben inmid dels met de Flark de Greve lingen bedwongen, vertelt De Vlieger. "Het ene gezin, met twee kinderen, nam een mid week-arrangement, het ande re, met vier kinderen, huurde de boot veertien dagen, 't Moet uiteraard nog groeien, maar tot nog toe is de belangstelling goed. Tot in september hebben we boekingen." Het varende vakantiehuis is, vult De Vlieger aan, heus niet alleen bedoeld voor een ongebruikelijke vakantiebelevenis. 'Je kunt de boot ook gebruiken voor ver gaderingen. Of een gezellig etentje. Of een familiefeest." Niet iedere belangstellende mag er vrijelijk mee over de Grevelingen trekken, geeft ze toe. Eventuele huurders moeten ervaren zijn. "Alleen een vaarbewijs hebben, is niet genoeg, want een vaarbewijs zegt niet alles. Als klanten zich bij ons melden, vragen wij dan ook op dit punt door. Je probeert zo in te schatten wat iemand voor ervaring heeft. 'Want het is wel een schip. Bovendien krijgt iedere (toe gelaten) huurder ook nog eens voor vertrek grondige instruc ties." Maar wie eenmaal de haven uit mag, merkt direct dat de Flark een degelijke, koersvaste boot is. Het heeft een stalen onder- schip, dat volgens het promo tiemateriaal "even eenvoudig manoeuvreert, stuurt en vaart als een hedendaags motor jacht". Niet alleen de vorm van het onderwaterschip, ook de hek- en boegschroef zorgen ervoor dat het huis betrouw baar is. Officieel is de Flark "een pleziervaartuig met een CE-markering", die voldoet "aan strenge eisen", en vanaf het voordek bestuurd kan wor den. De tankcapaciteit is riant, ver zekert Den Daas, de opvaren den kunnen "langdurig onbe kommerd en onafhankelijk" op hun privé-eiland verblijven, "midden in de natuur, op plek jes waar anders nooil: iemand is, ver weg van alle dagelijkse drukte". Jetty de Vlieger voegt hieraan toe dat het varende huis is uitgerust met spudpa- len, "zodat je de boot gemak kelijk kunt verankeren en afmeren in ondiep water. Je hoeft dus niet steeds een stei ger of haven op te zoeken." Volgens haar mag je overal op de Grevelingen varen, "net als elk ander schip". Groot voordeel van deze manier van vakantievieren is OOSTFLAKKEE - Vanaf maandag 13 augustus 2007 start City Tec in opdracht van (Ie gemeente Oostflakkee met de tweejaarlijkse vervanging van alle lampen in de open bare verlichting binnen de gemeentegrenzen. Als eerste is Oude-Tonge aan de beurt, gevolgd door Achthuizen, Üoltgensplaat en als laatste Den Bommel. De werkzaam heden duren ongeveer zes weken. De gemeente Oostflakkee heeft een onderhoudscontract met de firma City Tec voor de openbare verlichting binnen de gemeentegrenzen. In dit onderhoudscontract is gere geld dat, naast het inciden teel vervangen van kapotte lampen, de lampen standaard ttveejaarlijks worden vervan gen. Het moment van ver vanging wordt vastgesteld aan de hand van de branduren van de lampen. Elk lamptype heeft een bepaalde levensduur. Kort voordat deze levensduur wordt bereikt, worden alle lampen van dit lamptype ver vangen om grootschalige uitval te voorkomen. Op donderdag 16 augustus staat er een fietstocht door Ouddorps dreven op het pro gramma. De tocht, ca. 20 km lang, voert door de oingeving van Ouddorp, begint tussen 19.00 en 19.30 uur en duurt ruim een uur. Onderweg is er een verrassing en na afloop staat er een kopje kofïie/thee of frisdrank klaar. Verzamel punt is de ingang van de Geref Kerk aan de Dorpstienden te Ouddorp. Iedereen is welkom, kinderen graag onder begelei ding. Deelname is gratis, maar een kleine vrijwillige bijdrage is altijd welkom. dat je altijd je huis bij je hebt. "Het heeft de tnobiUteit van een schip en het comfort van een woonhuis." De vakantiewoning zelf heeft het uiterlijk gekregen van "een nostalgisch huisje uit de jaren '20", compleet met een pan nendak, schoorsteen, over- naadse planken en een ter ras met openslaande deuren. De binnenkant is geenszins nostalgisch, maar modern en voorzien van alle gemakken, zoals een badkarner, keuken en woonverblijf Voor de gezellig heid is er zelfs een potkachel. Boven is de slaapverdieping, te bereiken via een open trap. Op het achterdek .staat een vlag genmast. De huurprijzen zijn pittig. Ze variëren gedurende het vaar- seizoen, van (bijvoorbeeld in maart en september) 960 (week), 630 (weekend), en 420 (midweek) naar respec tievelijk (in juli): 1360, €900 en 600. Maar huurders hóe ven niet per se te varen. 'Je mag ook met het vakantiehuis aan de kant blijven liggen, bij voorbeeld als je niet in varen getraind bent, en dan gelden er gereduceerde tarieven", zegt De Vlieger. Op de web site www.varendvakantiehuis. nl zijn alle verschillende huur prijzen en bijkomende kosten te vinden. ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS MIDDELHARNISKon, |ulianaweg 56 0187 617 300 Fax 0187 485 637 www.visscr-ïisser.nl Ofltdel 1 Rij uw 02-ciecier of ki^ oivost op *ww«p«ln«uwj.n! Pt mvt diDiJimi w» Mt jet>it<W« KrèfX BVLongewfg 113 3245 KG - Somrnelid)k - 0187476767 AkkwfJoK BV Wooïtwweg 2 - 4317 AL Noofdgouw - 0111 401347

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1