Fokveedag Hellevoetsluis Monaco rond de muziektent Eindelijk genieten van de zomer W' AM Nostalgische evenementen trekken veel bekijks Auto en bromfiets kwijt na asociaal gedrag Barbecue voor senioren 80e jaargang Nr. 7632 Dinsdag 7 augustus 2007 Christelijk streekblad op ger^foj:P^^^^[^^[l^-f^ll^sIag Videokeuring in geval van vervoersverbod Vrijdag Grand Prix Middelhamis: In 't klein De afgelopen dagen leek wat het weer betreft de zomer toch wat los te komen. En zowel eilandbewoners, vakan- tiegasten als toeristen hebben daar zeker van geprofiteerd. Zeker ook toen vrijdag en zaterdag op het eiland de nodige toeristische evenemen ten op het programma stonden, waarin nostal gie een belangrijke rol speelde. Oldtimerrit Stampende en pluimende machines... Veilisheid Jeugd -^ÊAuro' Kom in AXXI en ga naar AXXI! Erf- en sierbestrating De Waal Hoveniers a gtiawigttomit HELLEVOETSLUIS - Op zaterdag 11 augustus wordt weer de jaarlijkse Fokvee dag Hellevoetsluis gehou den. Dit evenement wordt voor de 50' keer gehou den. Tijdens de Fokveedag wordt de mooiste koe van de Zuid-Hollandse eilan den gekozen. Daarnaast zijn er voor het hele gezin tal van bezienswaardighe den, goed voor een hele dag uit. Ter gelegenheid van deze 50' aflevering van de Fokveedag Hellevoetsluis is het program ma flink uitgebreid. Het is nu zelfs zo groot dat de organi satie aan het oorspronkelijke terrein niet voldoende heeft. Een verdubbeling van opper vlakte zorgt ervoor dat ook de demonstraties van roofvogels, pony's, Tinkers, Welshtuigpo- ny's, kettingzaagkimst, jacht- hoornblazen en ganzenhoe den de ruimte krijgen die ze verdienen. Weliswaar is vanwege een vei- voersverbod in verband met Mond en Klauwzeer de aan wezigheid van koeien en gei ten op de Fokveedag op losse schroeven komen te staan, maar een videokeuring zal er dan toch voor zorgen dat de verkiezing doorgaat. Daarvoor worden nog deze week bi) iedere deelnemende melkveehouder twee koeien op video vastgelegd. Vervolgens worden alle video's aanstaande zaterdag aan het publiek en de keurmeesters m een grote tent getoond, waarna de kampioenen wor den gekozen. Overigens geldt het vervoersverbod niet voor de paarden, honden, roofvo gels, ganzen en knaagdieren die een groot deel van het programma van deze 50e Fok veedag uitmaken. En ook de streekmarkt, het speelplein voor kinderen en de tentoon stelling van oude ambachten en curiosa in de tent kunnen in geval van een langdurend vervoersverbod gewoon door gaan. Daarnaast is, mits het ver voersverbod zaterdag niet meer van kracht is, ook een aantal koeienrassen te zien die je niet zo snel meer in de wei tegenkomt. Want wie weet er nog hoe een Lakenvelder, een witrik, of een blaarkop emit ziet? Verder is er nog een grote streekmarkt waar streek eigen producten geproefd en gekocht kunnen worden. Voor de jeugdige bezoekers is er een springkussen, een bal- lonnenciown, een schmink- stand en zijn er verschillende kinderspelletjes. Verder orga niseren de Plattelandsjonge- ren van Voorne een trekker- behendigheidswedstrijd, waar je ook zelf kunt proberen hoe behendig je mei de trekker bent. De Fokveedag wordt zater dag 11 augustus a.s. van 9.00 tot 16.00 uur gehouden op het terrein J.B. van den Bap., Smivsweg 29 te Hellevoet sluis. De entree bedraagt 3, kin deren tot 12 jaar hebben gratis toegang. Kijk voor alle informatie over Fokveedag Hellevoetsluis op website www. fokveedaghellevoetsluis.nl. MIDDELHARNIS - Voor de zesde keer wordt in Mid delhamis als zomerevene- ment een Grand Prix geor ganiseerd. Op vrijdag 10 augustus a.s. zal een aantal straten in de dorpskern weer worden 'verbouwd' tot circuit, waarop zowel 's middags als 's avonds talrijk en overwegend klas siek materiaal zijn weg zal vinden: van oude auto's tot klassieke Formule 1 auto's, raceauto's, racescooters, motoren en carts. Tekst en (archief)foto: Hans Villerius De Grand Prix is ooit begon nen als initiatief omdat men tijdens de braderiedagen in Middelharnis constateerde dat zoveel jeugd 'leeg' liep. 'Laten we daarom eens wat organiseren waar de jeugd wat aan heeft' zo besloot men, en daaruit is de Grand Prix van Middelharnis gegroeid. En het blijkt een formule die aan slaat: dit jaar worden niet min der dan zo'n 10.000 toeschou wers in Middelharnis verwacht - publiek dat niet alleen uit jeugd, maar evenzeer uit vol wassenen bestaat. De bedoeling van de Grand Prix Middelharnis is om hier te laten zien wat er op de circuits gebeurt. Dit houdt ondermeer in dat in Middel harnis dezelfde regels zullen worden gehanteerd zoals die ook op de circuits gelden, zelfs met een officiële brie fing vooraf en natuurlijk met de bekende vlaggen langs de baan, terwijl de verschillende posten via commimicatieap- paratimr onderling ook met elkaar in verbinding staan. Verder kent de Middelharnis- se Grand Prix ook een binnen- en een buitengebied, met als Tekst en foto's; Hans Villerius Begon de eerste Diekdag in Middelharnis dit jaar met dusdanig veel wind dat 't hele gebeuren in duigen viel, de laatste Diekdag, afgelopen vrijdag, werd afgesloten onder zomerse weersomstandigheden. En daarvan hebben de bezoe kers aan deze Diekdag zéker genoten. Maar niet alleen daarvan. Want als bijzonder evenement was er vrijdag avond weer de traditionele oldtimerrit, die eindigde met een uitstalling van al het nostalgische rijdende materieel in het gebied tus sen de muziektent en het parkeerterrein aan het Ker kepad, zodat alles ook goed van dichtbij kon worden bekeken. En die kans werd door velen benut. Vele tientallen klassieke of wat oudere tractoren en trek- kertjes stalen de show tijdens de Oude tractorendag, die afgelopen zaterdag weer werd gehouden aan de Hondsweg te Oostdijk. Al jaren wordt dit evenement op een groot perceel weiland gehouden, dikwijls onder zeer uiteen lopende weersomstandighe den. Ditmaal echter geen verregende dag, integendeel. Genietend van een weldadige zon waren talloze bezoekers weer richting Oostdijk geko men om al dat ouds te bewon deren én te horen én te rui ken. Want eenmaal in bedrijf produceerden de machines een veelheid aan geluiden én rookpluimen. Niet alleen tractoren, maar ook oude legervoertuigen, stationaire motoren en stoommachines stonden er uitgestald, terwijl in een aparte hoek de nodige demonstraties met het oude materieel werden gegeven. Voor velen weer een aardig dagje uit. Op de foto's een demonstra tie 'klassiek dorsen', terwijl het voor de jongere bezoekers alüjd weer spannend is om op zo'n oud 'werkpaard' plaats te mogen nemen. buitengebied de pits rond het Diekhuusplein en als binnen- gebied de 900 meter lange racebaan, die vanaf het Zand pad, over de Langeweg, door de Christiaan de Vrieslaan en via het Bouwmanplein weer naar het Zandpad voert. Zoals de bekende Grand Prix van Monaco aldaar door de stra ten wordt verreden, wordt dat in Middelharnis ook gedaan. maar dan in 't klein. Monaco rond de muziektent dus. 's Middags zullen de kwalifi- catierondes worden gereden, terwijl 's avonds van 18.00- 21.00 uur de races zullen wor den gehouden. In de tussen tijd is er op het Diekhimsplein een rustige eet- en drinkgele- genheid, zonder muziek. Met net oog op de veilig heid is er ten behoeve van de Grand Prix een samenwer king tussen gemeente, ISGO, GHOR, politie, brandweer en EHBO, en is er ter plekke ook een arts aanwezig. In totaal wordt er nvee kilometer hek werk langs de baan geplaatst. Bovendien zal ditmaal een groot deel van het circuit publieksvrij worden houden, zoals het Bouwmanplein en alle bochten, die geheel met zwarte schermen zullen wor den afgezet zodat het publiek daar niets zal kunnen zien; dit voor het geval een voertuig uit de bocht mocht vliegen. De rechte stukken in het circuit - de Christiaan de Vrieslaan en het Beneden Zandpad, waar snelheden van zo'n 80 km/u worden gereden - zijn wel voor het publiek bestemd. Verder zal een loopbrug tus sen Fabert Mode en de Hema als hoofdoversteekplek voor het Beneden Zandpad die nen, terwijl de oprellen voor minder validen beschikbaar zullen zijn. Daarnaast is er nog meer bekijks. Want op het Diekhuus plein is een Formule 1 team van ING/Renault aanwezig met een Formule 1 wagen van Renault. En op het parkeerter rein bij de Hema is een Suzuki Swift dealerteam aanwezig met 2 groep N auto's. Tevens is hier voor de jeugd de moge lijkheid om met elektrische quads te rijden onder begelei ding van het Suzuki team, dat onderaan de dijk ook demo's geeft. En last but not least zijn er voor de jeugd twee simula tors aanwezig waarin ze tegen elkaar kunnen racen alsof ze op een echt circuit zitten. Watertoren 25 Dirksland De politie van het district de Eilanden heeft vrijdag 3 augustus, wegens een aan eenschakelingvan overtre dingen en gevaarlijk rijge drag van een 18 jarige jon geman uit Goedereede, na overleg met Justitie, de en bromfiets van de Goe- reeèr in beslaggenomen. De jongeman reed zonder rijbewijs, gedroeg zich in het verkeer zeer asociaal en pleegde de ene na de andere gevaarlijke over treding. Zowel met de bromfiets als met de auto negeerde hij staandehoudingen, waarop zowel de brom fiets als de auto in beslag werden genomen. De verdachte zal zich later voor de rechter moeten verantwoorden voor zijn gedrag. OUDE-TONGE - De plaatse lijke commissie Oude-Tonge van de Stichting Welzijnswerk Oostflakkee organiseert een barbecue voor de senioren van Oude-Tonge. Op woensdag 15 augustus a.s. wordt de barbecue gehouden bij liet Infocentrum. Bem- hard.straat 27 te Oude-Tonge, bij mooi weer buiten en bij minder mooi weer binnen. Deelname kost 7,50 p.p., inclusief drankjes. Opgeven kan tot en met maandag 13 augustus a.s. bij de SWO, tel. 641344. Bij aan melden dient 2,50 vooruit te worden betaald. Wie ver voer nodig heeft, kan dit aan geven. Firma J. J. van Gurp Oudedijk 14, Ooltgensplsat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-siertiestrating.nl Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 www.dewaalhovenJersjil ^^;^tc^.0^ «wddinlceitfniBiliHivelaaaii Znndpoj 56 - MMdelhginis - Telefoon (0187) 48 34 37 autobedrijf-admiraaLnl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1