i4f// Aannemer Jaap van den Broek binnenkort met nieuwste reinigingsmachine op het strand '%m HET KLIMAAT VERANDERT Nieuwe bladmuziek voor orgel PASFOTO'S STICKERS ALLE MATEN www.groothandelkoole.nl ^P» ASGO Kik bedrijfshygiëne Opslagruimte -mmfï^' Goedereede mêr dan mooi Kies nu groene energie met {(CO vanaf 35 m^ Tel. (0187) 60 37 40 Bolchrysanten, sierfruit en pompoenen Aardappelen Bramen v.o.f. Van Prooijen Voor al uw afval, zand en grint perwljl (f wacht .^__Op+iek Abonneert U op Eilanden-Nieuws Bestrijding van alle plaagdieren „an 7.00-17.30 uur I EDRIJFSWAGEN-INRICHTING Bedrijfswageninrichting Auto aanpassing voor invaliden Autobetimmering carrosserie bv Tei(oi87)66io26 - Gemeente- VORKHEFTRUCK-SERVICE J<^ Vroegindeweij OUDDORP - Berichtte deze krant onlangs nog over de schoonmaakwerkzeden die - voor velen 'achter de schermen' - op het strand worden uitgevoerd, en dat de gemeente Goedereede hierbij de inzet van een pro fessioneel bedrijf kan vragen, deze week verscheen dit bedrijf daadwerkelijk op het strand. Niet om een groot schalige vervuiling te lijf te gaan, maar om een nieuwe strandreinig^gsmachine uit te proberen. Meer weten? Zie klimaatplan.nl of bestel de toldet, bei 030 88014 56. laagste prijsgarantie en 100% milieukeurmerk... en steun ook duurzame projecten in ontwikkelingslanden. KEfJ f 6lRD456it sJGreenc/?o/ce Deze maand verschenen er weer een aantal muziek- uitgaven bij uitgeverij Cantique te Rijssen. Vijf koraalbewerkingen voor orgel Koraalbewerkingen voor orgel deel I Musica de Pascua: muziek voor altblokfluit en orgel De gemeente Goedereede koestert een aantal van de mooiste plekjes van Nederland. De uitgestrekte stranden van Ouddorp, het prachtige oude centrum van Goedereede, de haven van Stellendam en de mooie natuur van de Kwade Hoek: dit zijn de trekpleisters voor vele tienduizenden recreanten die jaarlijks de gemeente Goedereede bezoeken. 'IVIeer dan mooi' is een slogan die de gemeente Goedereede niet voor niets hanteert! Naast het behouden van het mooie cultuurhistorisch erfgoed speelt de gemeente Goedereede ook in op nieuwe ontwikkelingen. Ruim 90 betrokken medewerkers zijn bij de gemeente werkzaam om hier hun steentje aan bij te dragen, help je mee? De omgeving en het werk Gemeente Goedereede kent twee sectoren (Publiekzaken en Grondgebiedzaken) en een stafafdeling (Bestuurs- en Management Ondersteuning). De sector Publiekzaken bestaat uit de clusters Samenleving, Publieks- balie en het subtropisch zwembad. Als zwemonderwijzer ben je werkzaam voor zwembad 't Zuiderdiep. Het is een modern subtropisch zwembad met een ruime buiten accommodatie. )e geeft zwemonderwijs aan kinderen en volwassenen en houdt toezicht tijdens het recreatief zwemmen. Het verzorgen van het (preventief) onderhoud aan de accommodatie, het verzorgen van de water kwaliteit, het bijhouden van het leerling volgsysteem, kassawerkzaamheden en het mede organiseren van activiteiten en evenementen behoren ook tot deze functie. De eisen Wij zoeken een enthousiaste, teamgerichte collega met een dienstverlenende en flexibele instelling. Ben je IVIBO opgeleid? Beschik je over het diploma zwemonderwijzer KNZB, CIOS met aantekening zwemmen of Lesgever ABC? Ben je in het bezit van je BHV en EHBO diploma met reanimatie? Beschik je over goede contactuele eigenschappen en didactische vaardigheden? Dan ben jij de collega die we zoeken! De beloning Bij de Gemeente Goedereede kennen we duidelijke verantwoordelijkheden en een plezierige, open werksfeer. Beloning schaal 6 (max. 2.334,-). Geïnteresseerd? Stuur je sollicitatiebrief met CV. voor 1 september 2007 naar het college van burgemeester en wethouders van de Gemeente Goedereede, postbus 38,3253 ZG Ouddorp. E-mailen kan ook; sollicitatie@goedereede.nl Behoefte aan meer informatie? Wil je eerst meer informatie over de functie? Neem dan even contact op met de heer W.). Hansen, bedrijfsleider van het zwembad, (0187) - 491543 ofinfo@zuiderdiep.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld TE HUUR Groter is ook mogelijlc. TE KOOP (Doré, eigenh. en grote voor patat) Boomvliet 9, Dirksland Tel. (0187) 60 23 76 Afvaiservicé Goéreee-Overflakkee I Afvalinzamoling In container en Bici-Bag. Het adres voor Zand/Grotid (wespen, muizen) Houtwormbestrijding Tel. (0187) 64 26 52 (06) 51 70 61 32 Bel (0187) 65 70 54 of (0187) 48 90 .;5 f kijk voor al onze diensten op onze webs www.asgobv.nl Van der Waalsweg 29, 3241 ME Middelharnis Van der Waalsweg 1 Middelharnis Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland Verlïoop en verhuur van nieuwe en gebruikte vorkiieftrucks en palletwagens I Handelsonderneming Middelharnis Tel. 0187 - 482319 - Fax 0187 - 482118 www.vroeghef.nl Tekst en foto's: Hans Vlllerius Het was ter hoogte van strand paviljoen 'Paal 10' en de post van de- Ouddorpse Reddings brigade aan het Westerduin- pad dat dinsdagmiddag de Stellendamse aannemer Jaap van den Broek en de Belgi sche fabrikant van de nieuwe machine Hans D'Hooghe op locatie kwamen om te zien hóe goed de nieuwe machine z'n werk doet en welke verbete ringen mogelijk nog gewenst zijn, voordat 'ie definitief aan de arbeid kan. Met de komst van de nieuwe machine beschikt Jaap van den Broek over vijf strandrei- nigingsmachines. Eén van de grootste verschillen met de andere machines - die wor den vooi^etrokken door een tractor - is dat het nieuwe exemplaar is voorzien van een geheel andere zeefmat. De andere machines hebben een spijlenmat. Daarbij kun nen smalle stukken afval ech ter vrij gemakkelijk door di- mazen glippen en weer op het strand terechtkomen. Maar de zeefmat van de nieuwe machine, die bovendien een andere heUinghoek heeft, is een gevlochten exemplaar en kent veel fijnere mazen, zodat het vuil en afval dat van de toplaag van het strand wordt verwijderd ook veel fijner kan worden uitgezeefd. En het verschil in resultaat is goed te zien. Al het verzamelde afval Aandtirhtig wordt de constructie van de nieuwste strandreinigingsmachine bekeken- wordt via de zeefmat, die als een transportband ronddraait, verder getransporteerd naar Aan de voorkant van de machine wordt de toplaag van het strand 'gelicht'. een verzamelbak achteraan de machine, die van tijd tot tijd geleegd wordt. Een ander belangrijk verschil met de andere vier machines is dat de nieuwkomer niet mechanisch maar hydrostatisch is. En met zijn andere constructie is dit exemplaar niet alleen uitste kend inzetbaar voor 'gewone' strandreiniging, maar in 't bij zonder ook in geval van cala miteiten. En daar heeft aannemer Van den Broek al heel wat mee te maken gehad. Immers, zijn Stellendamse bedrijf heeft met Rijkswaterstaat een contract dat hij langs de gehele Nederlandse kust het strand reinigt in geval van calamiteiten, zoals olie- en paraffmeverontreiniging. En daarvoor heeft Jaap met zijn gespecialiseerd materieel al op talrijke plekken gezeten, van Schiermonnikoog tot Cadzand toe. Of het nu strandveront- reinigingen zijn ten gevolge van een gekapseisde tanker of door een gigantische hoeveel heid aangespoelde messchel- pen, Jaap van den Broek komt ten tonele en zorgt ervoor dat 't strand weer helemaal wordt. Ja, ook de gigantische hoeveel heid messchelpen waarmee het strand aan de Kop van Goeree laatst werd bedolven, was een klus voor zijn bedrijf In 1971 is Jaap van den Broek voor zichzelf begonnen, met wat loonwerk en het verhu ren van een paar kraantjes. De verhuur van machines is gebleven, maar in de loop der jaren breidde Van den Broeks dienstenpakket zich verder uit. Thans verricht het inmiddels VCA-gecertificeerde bedrijf met gekwalificeerd personeel in heel Nederland grond en sloopwerk, infrastructu rele werken én natuurlijk de strandreiniging. Het bedrijf is gevestigd aan Eendrachtsdijk 1 te Stellen- dam, tel. 0187-499944, fax 0187-499955; e-mail infb(5) iydbroek.nl. website wwwjvd- broekjll- (gratis advertentie) 5ftJSK Een initiatief van De eerste bundel die ik bespreek, is van Jaap Niewen- huijse. In deze bundel zijn vijf koraalbewerkingen voor orgel opgenomen. Gezangen uit net liedboek en uit de bundel van 1938. Zij zijn in variatievorm geschreven en beginnen of sluiten met een koraalzetting. De bewerkingen zijn gevari eerd, goed in het gehoor lig gend en makkelijk te spelen. Persoonlijk vind ik de bewer king van het lied: 'Blijf bij mij Heer' erg mooi. De bundel is een verzorgde uitgave en telt 20 bladzijden. Niewenhuijse werd te Mid delburg geboren en begon zijn muzikale loopbaan met het volgen van pianolessen bij een plaatselijke muziekleraar. Later studeerde hij orgel bij Feike Asma en Arie J. Keijzer. Al op jonge leeftijd was zijn interesse voor het compone ren gewekt. Aanvankelijk com poneerde hij in de stijl van Jan Zwart en Feike Asma. Later onderging hij andere invloe den, van voornamelijk Adri- aan C. Schuurman. Diens har monie- en contrapuntlessen maakten grote indruk op hem. Een groot aantal composities is van hem in druk verschenen. Op zestienjarige leeftijd werd hij kerkorganist. Eerst te Mid delburg en Vlissingen, later achtereenvolgens te Kamper- land, Zierikzee en Rotterdam. Ruim 22 jaar is hij verbonden geweest aan de Ned. Herv. Gemeente te Moordrecht. Als kerkorgeldocent was hij ruim 24 jaar werkzaam bij de Muziekschool Gouda. De tweede bundel bevat muziek van de bekende organist André Knevel. Knevel is geboren in Bussum, Nederland. Zijn lera ren waren o.a. dr. J.A.M, van Stokkum, Rutger van Mazijk en Willem Hendrik Zwart. AJndré Knevel gaf zijn eerste ofBciële oi-gelconcert toen hij 19 jaar oud was. Korte tijd later werd hij als organist benoemd in de Gerefor meerde Gemeente in Hilversum. In 1975 emigreerde hij naar Canada, waar hij in St. Catha rines Ontario zijn onderkomen heeft. Hij is daar verbonden aan verschillende openbare scholen als muziekdocent. Tevens is hij er kerkorganist. André Knevel maakt vele concertreizen door Canada, Amerika en Europa. Als veel gevraagd organist is hij jaarlijks op zomertournee in Nederland en ook in Duitsland voor het geven orgelconcerten. De bundel 'Koraalbewerkin gen voor orgel' deel 1 bevat een bewerking van psalm 138 en een bewerking van de liede ren 'Lead me Lord' en 'Ere zij aan C-od de Vader'. Psalm 138 begint met een trio, daarna een fantasia en wordt afgesloten met een koraal. In de bewerkingen zijn de invloeden van de leer meesters Zwart en Van Mazijk te herkennen. Een romantische stijl. 'Lead me Lord' krijgt een rustiger bewerking: andante religioso. Dit past goed bij de tekst van dit mooie lied. 'Ere zij aan God de Vader' is bewerkt in toccata vorm. Een pittige toccata met veel dezelfde bewegingen. Ik denk dat er in de toekomst nog wel meer uitgaven van deze organist zullen verschijnen. De derde bundel is van Dick Sanderman (1956). De bundel bevat muziek voor altblokfluit en orgel. De titel 'Musica de Pascua' vraagt om enige toe lichting. De bundel ontstond met het oog op de zomercon- certen die Sanderman jaar lijks met zijn dochter Anneke geeft. Het repertoire voor blokfluit en orgel wordt gedo mineerd door baroksonates, van Bach en Handel tot Tele- man en Vivaldi. Maar soms wil Sanderman iets anders... Niet altijd zware kost maar er mag best ruimte zijn voor luchtiger muziek. Dat ben ik volledig met hem eens. Dit is tevens de achterliggende gedachte voor het schrijven van een zonnige drieluik voor alt-blokfluit en orgel. De compositie ontstond rond Pasen en kreeg daarom de naam 'Musica de Pascua'. Het is vrolijk en opgewekte vakantiemuziek. Het bevat een rustig, peinzend midden deel en het laatste deel doet denken aan een ragtime. Een prachtige bundel met beweeg lijke muziek, zowel voor in de zomer als voor een regenach tige dag. Sanderman studeer de orgel bij Jaap Dragt aan het Stedelijk Conservatorium te Zwolle. Hij volgde zomercur sussen bij Daniel Roth (franse romantiek), Hans Haselböck (improvisatie) en Jean Guil- lou, alsmede improvisatieles- sen bij Bert Matter. Hij won eenmaal het Nationaal Orgel improvisatieconcours te Bols- ward. Als soHst en als koor- begeleider werkt hij mee aan concerten, radio- en cd-opna- men. Sanderman is in Rijssen werkzaam als directeur van de Muziekschool, als stadsor ganist voor het orgel in het gemeentehuis en als organist van de Hervormde gemeente van Rijssen. Jaap Hollaar f I I

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 8