Jack Drooger 25 jaar in dienst bij Rabobank Nieuwe rolstoelbus voor De Samaritaan Plan jachthavens Herkingen voor 270 ligplaatsen extra Gedeputeerde doornat vast op HaringvUet i eiüvhdeh-iiieuws Laatste zomer- zangdienst Goedereede Oude Tractorendag Evenwicht Zomerkinder- dagen bij RTM- stoomtram Wim Diepenhorst concerteert in Zierikzee EIIIM1DB1.I1IEUW5 De buitendienst in Receptie druk bezocht HERKINGEN - De beide jachthavens van Herkingen hebben bij de gemeente Dirksland plannen ingediend voor een verdubbeling van hun aantal ligplaatsen. Her- Idngen Manna wil in oostelijke richting uitbreiden met 180 ligplaatsen, de naastliggende watersportvereniging Herldngen naar het westen toe met negentig ligplaatsen. Winterstallins Gloednieuwe speedboot krijgt motorpech: PAGINA 2 DINSDAG 31 JULI 2007 liKiiiirir ir.) mei vrouw en kiitdereyi. Op 1 juli 2007 was Jack Drooger, specialist verze keringen, 25 jaar in dienst bij de Rabobank. Hiervan heeft hij 24 jaar bij Rabo bank Middelhamis gewerkt en één jaar bij de nieuwe Rabobank Goeree-Over- flakkee. Op 19 juli 2007 werd een receptie georga niseerd in 't Prieel van De Staver, zodat Jack samen met familie, collega's en klanten kon terugblikken op de afgelopen 25 jaar. Eerst naar de kapper "Ik herinner me de dag dat ik in dienst kwam in het jaar 1982 nog als gisteren", vertelt Jack lachend. "Ik woonde destijds nog in Herkingen en zat in dienst in Duitsland. Daarvoor kwam ik elke week Duitse Mar ken halen bij Ijke Struik op het kantoor in Herkingen. Eeuwit Klink, destijds Hoofd Verzeke ringen, was een keer aanwezig, op dat kantoor. \'lak ervoor had ik een sollicitatiebrief geschreven naar de Rabobank, bx'uwil Klink zag me in Her kingen en vroeg: 'Bi joe dien Droagcr van dien briefr Dan kè je beter nog mar even naer de kapjser gae, aores wordt 'niks!' 'liraal ging ik naar de kapper en ik \verd aangenomen voor de Binnendienst Verzekerin gen. Donderdag zwaaide ik af bij dienst en maandag kon ik direct beginnen." "Een aantal maanden heb ik dit volgehouden. Maar ik werd doodongelukkig achter mijn bureau. Ik vertelde dit aan Eeuwit Klink en die stuurde me diezelfde dag nog 'de pad op' naar dè klanten. Daar ging ik met een aantal mappen, een kladblok en een pen! Ik ben gewoon maar ergens begon nen, ik geloof in de Dirk Bos straat. En het ging goed! Ik bloeide helemaal op en met hulp van Klink en mijn colle ga's bouwden we de verzeke ringsportefeuille van de bank uit naar een paar duizend klanten. Inmiddels bedienen wij als Rabobank Goeree-Over- flakkee zowel de particuliere als de bedrijvenmarkt voor Verzekeringen. Onze bank is zelfs een van de grootste zake lijke assurantietussenpersonen op het eiland. Verzekeren is mensenwerk, daarom hechten wij grote waarde aan persoon lijk contact met onze relaties", aldus Jack. Ruim 300 personen, waaronder collega's en klanten, waren naar De Staver gekomen om Jack de hand te schudden. Jack en zijn vrouw NeUeke en kinderen Jonathan en Carolien genoten van alle aandacht. Marcel Suy- len. Manager Verzekeringen, dook terug in de tijd om her inneringen op te halen over Jacks loopbaan bij de bank. Dit leverde hilarische momenten op! Daarna nam André Jonge- pier, directeur commercie, het woord. André had de bijzon dere taak om Jack de zilveren jubileuminsigne op te spelden. Deze Rabobankspeld staat sym bool voor 25 jaar trouwe dienst aan de Rabobankot^anisatie. Tevens ontvingjacks vrouw Nel- leke een mooie bos bloemen. Na het officiële gedeelte nam Carolien Drooger, de doch ter van Jack en Nelleke, de microfoon ter hand. Carolien droeg dapper een prachtig gedicht voor over de carrière van haar vader. Jack en Nel leke waren hierdoor toch een beetje ontroerd. Als afsluiting zongen alle Rabobank collega's een speciaal geschreven lied voor Jack. Daartoe kreeg Jack zijn eigen gitaar in de handen gedrukt, want het 'Rabolied' heeft geen allure zonder de muzikale begeleiding van Jack zelf! Jack en zijn gezin kijken terug op een prachtige avond en Jack besluit trots: "Er is veel veranderd in die 25 jaar, maar het persoonlijke contact met de klanten is altijd hetzelfde gebleven!" Op woensdag 8 augustus zal de 3e en tevens laatste zomer- zaïigdienst van dit seizoen in de Hervormde kerk te Goede reede ivfjrden gehouden. De zangdienst is vrij toegankelijk en begint om 19.30 uur. Mede werkenden aan deze avond zijn ,\nton en Marije Weenink (orgel en dwarsfluit), Ron Bra- ber lirompet) en ds. T.W. van Bennekom (meditatie). Het lliema voor deze avond is: '.Altijd blij?!' Vanaf 18.45 uur zal Jan Bezuijen de beiaard van Goedereede bespelen. Luisteraars kimnen onderaan de toren plaats nemen om te luisteren. Na de zangdienst is iedereen welkom in gebouw 'De Ark', tegenover de kerk, voor koffie, thee of een andere vci hissing. GOEDEREEDE - Op zaterdag 4 augustus wordt de inmiddels traditionele Oude Tractoren- dag weer georganiseerd in Goe dereede. Het is voor het zestien de achtereenvolgende jaar dat dit evenement wordt gehou den. Belangstellenden zijn van 09.00 tot 16.00 uur welkom op het perceel aan Oostdijkseweg 23. Naast oude tractoren wor den er ook stationaire motoren, oldtimer auto's en legervoertui gen tentoongesteld. Om 11.00 uur is er een rondrit d(X)r Goe dereede en omgeving. Er wordt een demonstratie ploegen gege ven en er zijn diverse behendig- heidswedstrijden. Tevens wordt er gebakken vis verkocht. Er is ruim voldoende parkeergele genheid en de entree is graüs. Voor meer informatie of deel name kan men bellen naar J. van Erkelens, tel. 0187-492049. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelhamis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVEFITENTiES EN ADMiNSTRAHE Tel. (0187) 471020 E-niail:algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: AJ. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail; j.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Middelhamis 342001108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Veel krantenlez£rs hier op 't eiland zijn aUijd xeer géinleresseerd in 't nut van Merbouw en weiland, wat steeds deskundig wordt beheerd. Want iedereen moet daarvan leven, hetzij direct of indirect, 't Is kostbaar voedsel om gegeven, w' ontvangen liet met diep respect. Toch zijn er nog heel veel mensen die, misschien wel goed bedoeld, iets anders op hel eiland wensen. Men gaat dan af op wat men voelt. Hierover stond pas in deez' krant een pittig ingezonden stuk. 't Ging in 't gezin van hand tot hand wat zwart op wit was afgedrukt. Men dient wel met verstand te hand'len, want al zijn vogels nog zo lief om te zien tijdens hel wandelen, een goed gevoel is subjectief; men kan er echt te veel van krijgen. Want reeds na een korte tijd gaat hun aantal ons bedreigen. En hoe raakt men ze weer kwijt f De akkers zijn 'tafeltje dekje', 't wordt hier een vogelrestaurant; ze krijgen spekje naar hun bekje, in één woord, 't wordt Luilek kerland. Ze worden weldra veel te vet, en in dit vogelparadijs heerst verwarring tot en met, elk zingt niet meer op zijne wijs. De welvaartsnekte slaat Imrd toe, deskundigen draven dan op. En moeder Natuur, toch al zo moe, beleeft dan haar zoveelste flop. Kom, sloppen wij toch dal gezwoeg. Vooruitzien is nu onze plicht. Tiememeten is genoeg; Zo mijft de zaak in roenwiclu. Geen behoudzucht, maar behoedzaamheid. Breng harmxmie in 't latul'Ujk oord. Dan tiwrdt de oude spreuk weer fris: 'En de hoer hij ploegde voort' Namens veel zwijgenden die toestemmen, Vbgeladvocaat Relatieproblemen, rouwverwerking af zingevingsvragen? Praktijk voor GestaltPsychotherapie H. J. Catsburg gestalttherapeut en coach Nieuwstraat 25 3243 AN Stad aan 't Haringvliet Tel. (01871611680 E-mail: info@gestaltnetnl Websffe: www.gestaltnet.nl OUDDORP - RTM Ouddorp organiseert op woensdag 8 en donderdag 9 augustus a.s. voor de zevende maal de succesvolle RTM-Kinderdagen. Uiteraard rijdt de stoomtram, voorzien van een speciaal gezichtje, en ook de andere trams hebben een eigen gezicht gekregen. Er rijdt een miniatuurtrein waar op door kinderen mee gereden kan worden, er is gelegenheid tot gezichtschminkén en T- shirts beschilderen, tramclown Vico doet de trams in- en uit geleide, er is een grabbelton met kleine prijzen, er zijn sui kerspinnen verkrijgbaar, rond om het speciale thema Piraten wordt een spelletjesparcours georganiseerd en er is een groot Piraten-springkussen aanwezig. Een strippenkaart om met de piratenspelletjes mee te mogen doen en met de tram te rijden kost 2, ouders of begeleiders betalen 5. De stoomtram rijdt vanaf het RTM-museum om 12.00,13.30 en 15.10 uur, aangevuld met extra motortrams om 12.40, 14.10 en 15.50 uur en op don derdag alleen bij grote drukte ook om 13.52 en 15.30 uur. De stoomtram van 13.30 uur sluit aan op de boottocht met m.s. Grevelingen; een combikaart tegen een speciaal tarief is op de tram te koop bij de conduc teur (terug met de tram bij het museum om 16.50 uur). In deze tram rijdt ook postrijtuig 291 mee, een rijdend postkan toor, dat verder de hele dag te bezoeken is in het museum. In het postrijtuig worden demon straties verzorgd en kunnen speciale postzegels, envelop pen en ansichtkaarten worden gekocht en verzonden. Het RTM-trammuseum is gevestigd aan de Grevelin- genzijde van de Brouwers- dam, afslag Grevelingenmeer/ Bezoekerscentrum van de N57, daarna afslag de Punt-West. Er is ruime parkeergelegen heid aanwezig. Men kan ook opstappen bij het tramstation van Port Zélande (een halfuur na vertrek vanaf de remise) of aan de halte Bezoekerscen trum (zes minuten na vertrek vanaf de remise). Voor meer informatie zie website www, rtm-ouddorp.nl. In de serie zomeravondconcer ten op het Kam Van der Meu- len orgel in de Nieuwe kerk te Zierikzee concerteert woens dag 8 augustus 2007 Wim Die penhorst, organist te Amster dam. Het concert begint om 20.00 uur. Het programma bestaat uit de driedeUge Sona te in a van J. Rheinberger, het eigen werk Aer-Aqua-Terra- Ignis van de concertgever zelf, Prelude et Fugue in E van C. Saint-Saëns en het Allegro con brio uit Sonate in d opus 60 van M. Reger. Wim Diepenhorst studeerde muziekwetenschappen in Utrecht en hoofdvak orgel en kerkmuziek aan het Sweelrnck- conservatorium te Amsterdam. Zijn orgelstudie sloot hij Gum Laude af Van 1997 tot 2003 was hij docent aan het Con servatorium in Amsterdam en medewerker van de encyclo pedie Het historische orgel in Nederland. Daarnaast was hij werkzaam als oi^eladviseur namens de Orgelcommissie der Ned. Herv. Kerk en de Orgeladviescommissie van de Gereformeerde Kerk en advi seur van de Stichting Oude Hollandse kerken. Sinds 2003 is hij consulent voor de Rijks dienst voor Archeologie, Cul tuurlandschappen en Monu menten voor wat betreft ot^els, klokken en uurwerken. Wim Diepenhorst geeft concer ten in binnen- en buitenland. In 2007 won hij de eerste prijs bij het Hinsz Compositiecon cours in Kampen met zijn com positie Aer-Aqua-Terra-Ignis (Lucht-Water-Aarde-Vuur), geïnspireerd op de vier ele menten. Wim Diepenhorst is organist van de Oude Luther se en Ronde Lutherse Kerk te Amsterdam. SOMMELSDIJK - 't Heeft best nog wat hoofdbrekens gekost voordat tot aanschaf kon worden overgegaan, maar 't is er dan toch van gekomen: een nieuwe rolstoelbus voor verpleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk, het Kennis centrum van de eilandelijke ZÜRGsaam holding. Afgelopen dinsdagmorgen werd het voer tuig officieel overhandigd door middel van overdracht van de contactsleutel door één van de bewoonsters, gezellig gevolgd door een hapje en drankje met elkaar. Directeur Laurens Venvijs legde dinsdagmorgen uit dat er toch nog wat spaar potjes gevonden waren om de bus uit de bekostigen. De oude bus was echt 'op', maar uitstap jes voor de bewoners moesten toch mogelijk blijven, wat met de nieuwe bus weer is gegaran deerd. Alle aanpassingen om 'em uitstekend toegankelijk te maken voor rolstoelgebruikers zijn erin aangebracht en de bus voldoet geheel aan alle eisen van deze tijd, aldus Verwijs. Een woord van dank sprak hij ook uit richting de chauffeurs, vrijwilligers op wie steeds weer een beroep gedaan kan wor den om door weer en wind op veilige wijze met de bewoners te rijden. Op de foto de aan winst mét chauffeurs. (Tekst en foto: Hans Villerixis) Van een onzer verslaggevers Een woordvoerder van de gemeente zegt dat de jachtha vens de extra capaciteit vooral willen benutten om hun klanten "breder te kunnen bedienen": met meer ligplaatsen, voor de vaste liggers maar óók voor passanten, waar bovendien grotere boten kunnen afme ren. De uitbreiding maakt een omvangrijker parkeerterrein nodig, maar cfe woordvoer der zegt dat "nog niet bekend is" om hoeveel plaatsen het definitief zal gaan. De marina beschikt nu over parkeerge legenheid voor 250 auto's, de vereniging voor 120. Andere onderdelen van de plannen zijn dat de marina een winterstalling wil bouwen. Tot nog toe is er volgens de woordvoerder sprake van een omvang van 2000 vierkante meter, maar "er zijn gesprek ken gaande om dit op te rek ken tot drieduizend vierkante meter". \'oor de vergroting van de jachthavens moet een duin- strook verballen. Daar komt "natuurcompensatie" voor. "Er zijn verschillende mogelijkhe den, en één enan is de aanleg van een openbaar terrein met ivandelpad voor recreatie, een soort landtong. De keuze is nog niet gemaakt." De milieueffectrapportage die voor de plannen nodig is, wordt binnenkort aan de gemeenteraad voorgelegd. Zodra die is vastgesteld, gaat de procedure in werking voor het Voorontwerp Bestem mingsplan. De woordvoerder schat dat het daarom "sowie so tot volgend jaar duurt" voordat er uitsluitsel komt, bijvoorbeeld ook over de toe- voerwegen, die extra verkeer krijgen te \enverken. Maar hij noemt de plannen "kans rijk". Aruiers zouden ze natuurlijk ook niet zijn ingediend? "Precies". STELLENDAM - De bemanning van de redding- boot 'Neeltje Struijs' van het KNRM station Stellendam (binnen) heeft uit moeten rukken om milieugedepu teerde Erik van Heijnin- gen op het Haringvliet te bevrijden van de provinci ale patrouilleboot 'Skua', zo is eerst nu gebleken. Dit gloednieuwe, snelle en geavanceerde handha- vingschip had motorpech. Van Heijningen, die dit "niet had verwacht van een pas halQaar oude boot die bovendienhonderdduizend euro heeft gekost", schreef er zelf enigszins beteuterd over op de provinciale web site, in een verslag van zijn jaarlijkse milieutocht door Zuid-Holland. Door Gert van Engelen Elk jaar verlaat de Dordtse VVD'er de laatste twee dagen vóór de zomervakantie het pro vinciehuis en gaat op pad door Zuid-Holland. Hij zoekt men sen op, praat ermee, luistert en kijkt. Van Heijningen vindt zulke werkbezoeken leerzaam; bovendien gaan zijn dossiers dan 'leven'. Dit jaar stond de rondgang, die eervorige week plaatshad, in het teken van 'de staat van het milieu'. Behalve per Mercedes verplaatste Van Heijningen, een hartstochtelijk sportbeoefenaar, zich lopend, fietsend en zelfs zwemmend door Zuid-Holland. Op de provinciale website staat een reisverslag, aangevuld met foto's en filmbeelden, van de plekken die hij bezocht: www. zuid-holland.nl/index/content- pagina.htmPid=27242. Van Heijningen kijkt teleurgesteld, terwijl een mtdewerker een schroefinspectie uitvoert aan de speedboot. De motor blijft evenwel dienst weigeren, het gezelschap zit vast in naderende drensregen Foto: Provincie Zuid-HolUmd Naar nu pas blijkt was het ein de van zijn milieutocht, op het Haringvliet,nogal teleurstellend: de provinciale patrouilleboot had motorstoring, in zware bui en met minder dan vijftig meter zicht moest de KNRM een door weekte Van Heijningen komen bevrijden. De gedeputeerde was ingestapt in Hellevoetsluis. Hij zou een stuk meevaren op de 'Skua', een donkerblauwe speedboot die normaal vooral voor de kust wordt ingezet voor de controle op natuurbescher- mingsgebieden. Stellendam is de thuishaven van dit wendbare vaartuig, dat nog maar kort in de vaart is. Het is droog, Van Heijningen geniet van de wind en het uit zicht. Hij duikt zelfs het water in, voor een wedstrijdje zwem men met John Vente, de team leider zwemwaterkwaliteit. Van Heijningen wint 'met een neus- lengte voorsprong". Als hij zijn overhemd weer aan heeft, wei gert de Skua pertinent dienst. De bouwer wordt telefonisch geconsulteerd, maar dat helpt niet, net zomin als een inspec tie van de schroef Een grauw wolkendek heeft zich intussen boven het Haringvliet verzameld, al snel valt er drensregen. De reddingsmaatschappij wordt ingeschakeld, en die is na zo'n tien minuten ter plaatse. Drie heren in stropdas, volkomen doorwaternat, worden opge haald en als "verzopen katten" teruggebracht naar de haven van Hellevoetsluis. Zodra de bemanning van de 'Neeltje Struijs' doorkrijgt dat zich in het gezelschap een gedeputeerde bevindt (verder Vente en een persvoorlichter), doet de schipper maar meteen "een goed woordje voor de KNRM". Van Heijningen meldt afrondend' in zijn verslag dat hij voortaan zijn zwembroek denkt aan te houden, "totdat ik weer veilig aan wal ben".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2