Wandelconcert naar twee orgels Natuurlijk Goeree-Overflakkee Zomerhuwelijken op Flakkee EIIAIIDEtl-tllEUWS Schwarzmeer Don Kosaken zingen weer in Ouddorp Zomerfair Atelier Duinkerke Morgen Tuinfeest bij Life Garden Kerkdiensten Ger. Gem. Provinciale nautisch medewerkers geven verkeers- aanwijzing EIIAt1[|Etl.niEUW5 Het lijkt erop dat heel wat ongehuw de schooljufs tot de zomer van dit jaar hebben gewacht voordat ze hun wederhelften tot wet- tigeechtgenotenaan- vaardden. Om pre cies te zijn zelfs tot vorige week, want er waren van afgelopen woensdag tot en met vrijdag niet minder dan drie trouwlusti gejuffen, die bij hun huwelijksvoltrek king niet alleen hun familie en bekenden betrokken, maar ook de kinderen uit hun groep. PAGINA 2 DINSDAG 24 JULI 2007 OUDE-TONGE - Op vrijdag 27 juli iioopt organist Paul Kieviet uit Middelharnis een bijzonder concert verzorgen in Oude-Tonge. U zult dan twee orgels beluisteren: zowel het Seiffert-orgel (1962) in de Rooms-Katholieke kerk en het Frobenius-orgel (1966) in de Hervormde kerk. Een spiegel van twee instrumenten uit een zelfde periode maar uit een totaal andere traditie. Ook het programma mag interessant worden genoemd en draagt als thema 'Dietrich Buxte- hude (1637-1707) temidden van zijn tijdgenoten'. Dit jaar is het 300 jaar geleden dat de beroemde componist en orga nist uit Lübeck stierf en daar om wordt 2007 ook wel het 'Buxtehude-jaar' genoemd. In zijn tijd waren er natuurlijk ook veel andere componisten die, meer of minder bekend, prachtige muziek schreven in een stijl die vaak verwant is aan die van Buxtehude, de zogenaamde 'Stylus Phantas- ticus'. Naast de Toccata in F (BuxWV 156) van Buxtehude hoort u daarom werken van Böhm, Weckmann, Tunder, Reinken, Bruhns, Ritter en Hanff. U bent vrijdagavond om 20.00 uur welkom in de Rooms- Katholieke kerk aan de Nieuw straat te Oude-Tonge. Na het eerste deel van het concert wordt naar de Hervormde kerk gewandeld, waar koffie en thee zal worden geschon ken. Vervolgens kunt u genie ten van het tweede deel van het concert. De toegang is gra tis, maar bij de uitgang wordt een collecte gehouden voor het onderhoud van beide instru- Op 15 september zal het eve nement Natuurlijk Goereer Overflakkee plaatsvinden op de boerderij van Hein Mijs aan de Kokseweg nabij Sommels- dijk. Voor de bewegwijzering naar deze locatie zorgt de AKA- groep van het Albeda College. Zij zaagden ook de trams voor het beschilderen door school kinderen, die u langs de oude tramroute kunt bewonderen. Vanwege het (agri)culturele karakter van het project Natuurlijk Goeree-Overflak kee kozen de leerlingen voor bijzondere pijlen in appelgroen en versierd met een foto. Deze foto's maakten ze zelf in de omgeving van Middelharnis. Door ze rond te knippen en te sealen in plastic zijn ze weers- bestendig. Vanwege het enthousiast ont haal van de foto's zullen ze in oktober in het Diekhuus worden tentoongesteld met de motivering van de leerlingen erbij. Wilt u op 15 september komen kijken naar de diverse optreden, demonstraties en tentoonstellingen, dan kunt u deze groene pijlen volgen en komt u vanzelf op je juiste plek terecht. Fietsers kunnen ook via het knooppimten netwerk de boer derij vinden; tussen knoop punt 76 en 77. Christelijk streel<biad op gereformeerde grondsiag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag liuis-aan-liuis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail:algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Siuitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Siuitingstermijn overiijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A.J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Middelharnis 342001108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Op dinsdag 31 juli a.s. zullen de Schwarzmeer Don Kosaken de Doopsgezinde Kerk aan de Dorpstienden in Ouddorp weer aandoen, na ruim een jaar afwezig geweest te zijn. De Schwarzmeer Don Kozaken zullen weer prachtige gezan gen ten gehore brengen tijdens dit concert dat om 20.00 uur begint. Toegangskaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij VVV Ouddorp aan Zee en kosten€ 15 (volw.),€ 13 (65-H) en €10 (scholieren/studenten). Op de avond van het concert zijn de kaarten ook aan de kerk verkrijgbaar, de prijzen zijn dan respectievelijk 17, 15 en 12. Telefonisch reserve ren is mogelijk (0187-681789), maar de voorverkoopprijs geldt slechts bij vooraf aihalen bij het VVV kantoor. Dat kan tot uiterlijk 17.00 uur op de dag van de uitvoering. OUDDORP - Wat begon als een eenvoudig idee om de tuin een keer open te stellen voor publiek en nog een activiteit, is inmid dels uitgegroeid tot een comple te zomerfair. Deze zal gehouden worden op zaterdag 28 juli van 10.00-16.30 uur in en om de tuin van Pau Heerschap, Duin kerkerweg 25 te Ouddorp. De tuin tussen de haogten, is gesitueerd in een voorma lig Ouddorps 'hof' en bevat natuurlijke vijverpartijen, in 1993 aangelegd door Ed Dijst uit Dreischor, en een door haagbeuk omringde formele tuin met wilde beplanting. Deze werd in 1994 ontworpen door Henk Gerritsen, eigenaar van de bekende Prionatuinen in Schuinesloot bij Slagharen. Het middendeel van het ruim 2000 m- grote perceel wordt gevormd door een bloemen- weide. Naast tuinbezoek wordt een aantal zaken te koop aan geboden: o. a. gebakken vis. Irisdrank, vaste planten, pro ducten van het land, resultaten van kunstnijverheid, lekkernij en, oude boeken, schilderijen en dialect-cd's en er is een rommelmarkt. Ook aan de kin deren is gedacht. Verder is er een informatiestand van tuin- vereniging 'Groei en Bloei' en op het erf van Duinkerkerweg 33 is informatie verkrijgbaar over bijen. Ook is daar honing te koop van de imker. Om kwart over elf en kwart over drie is er een 'cultureel' optreden met o. a. een verhaal in Ouddorps dialect in het pri eel van de formele tuin. Omdat de Duinkerkerweg aan deze zijde doodloopt, is die voor alle verkeer, behalve voet gangers, afgesloten. Parkeren is voor 1,- per auto mogelijk op het naastgelegen perceel: ingang via Dirkdoensweg 9. DIRKSLAND - Tijdens de zomer is er volop tijd om te genieten van tuin of terras. Lange zomeravonden en gezel lige barbecues in een mooie tuin of feestelijk terras. Speciaal voor zulke zomeravonden orga niseert Life Garden morgen avond, woensdag 25 juli, van 18.00 tot 21.30 uur voor haar klanten het Tuinfeest. Op deze avond zijn de tuincentra van Life Garden in een feeste lijke stemming. Iedereen wordt dan ook verwelkomd met een tropische cocktail en er staat een heerlijk zomers hapje klaar. Om het feest compleet te maken, biedt Life Garden deze avond flinke korüngen op het gehele assortiment -(excl. lopende acties of folderarti- kelen, dierenbenodigdheden, tuinhout, bestrating en snij bloemen). Ware tuinliefhebbers kunnen dus hun hart ophalen. De dichtstbijzijnde vestiging van Life Garden is gevestigd aan de Vroonweg te Dirksland. MELISSANT - Dinsdag 24 juli, 19.30 uur, ds. C. van Krimpen. OUDE-TONGE - Woensdag 25 juli, 19.30 uur ds. W.J. OOLTGENSPLAAT - Woens dag 25 juh, 19.30 uur, ds. G.J. van Aalst. OUDDORP - Donderdag 26 juli, 19.30 uur ds. B. van der Heiden. Het provinciaal bestuur heeft besloten de nautisch medewer kers aan te wijzen als bevoegd voor het geven van verkeers informatie en verkeersaanwij- zingen aan de scheepvaart op alle vaarwegen die in nautisch beheer zijn van de provincie. Dit betekent dat toezichthouders en rayonopzichters die nauti sche taken hebben - brug- en sluiswachters, (senior) verkeers- begeleiders, schippers, mede werkers vaarwegbeheer (assi stent) hoofd objectbediening en districtshoofd en buitengewoon opsporingsambtenaren van de provincie - aangewezen zijn als bevoegde op basis van de Scheepvaartverkeerwet en het Binnenvaartpoli tiereglement. Door Hans Villerius Allereerst woensdag. Toen trad juf Hanneke van Rossum van Protestans Christelijke Basisschool 'De Regenboog' te Melissant in het huwelijk met Bas Verbeek uit Zeist, waar het huwelijk ook vol trokken is. En omdat dit voor de Melissantse schoolkinde ren wat Verder van huis ligt, zijn de kinderen op de trouw dag van de juf niet meege gaan naar Zeist, maar is een dag later het bruidspaar 'in vol ornaat' naar school geko men, waar het feest nog eens dunnetjes werd voortgezet en waar de juf, na één jaar aan de school verbonden te zijn geweest, als bruid afscheid nam. Bij aankomst ontvingen de kinderen de twee echtelie den met feestbogen én bel- lenblaas, ditmaal dus niet bij een gemeentehuis, maar op het schoolplein! Het echtpaar is in Zeist gaan wonen. (Foto 1: Adri van der Laan) Goed, geen juf en ook geen parmantig koetsje, maar wel een kloek binnenvaartschip. Dat wordt de directe leef omgeving van JoUne Hout uit Middelharnis, die don derdagmiddag in he:t huwe lijk trad met Pieter de Jong. Geen van beide komen ze uit eens schippersfamilie, maar Pieter was al wel enkele jaren matroos en wilde heel graag zélf gaan varen. Dat heeft er uiteindelijk toe geleid dat Pieter en Joline sinds afgelo pen vrijdag, nadat ze elkaar het jawoord hadden gege ven, als schippersechtpaar door het leven gaan, waar voor de bruid inmiddels ook al scheepvaartcursussen aan het volgen is. Dus was het voor hen vrijdag niet alleen de huwelijksboot waar ze aan boord gingen, maar deden ze ook hun intrede op het 85 meter lange binnenvaart schip' 'Linqulien', waarmee ze hun levenszee mede zullen gaan bevaren. (Foto 2: Persburo Flakkee) Donderdagmiddag was het juf JoHnda Braber uit Oolt- gensplaat die in het huwelijk trad met Corné de Heer uit Dordrecht. Jolinda is leer kracht aan de VerhoefF-Rol- Imanschool te Bodegraven en daarvan waren de kinde ren uit groep 3 en 4 bij het Oude Raadhuis te Ooltgens- plaat aanwezig om hun juf te verrassen met hun aanwezig heid, die extra opgeluisterd werd door de wel heel kleu rige feestbogen, als erehaag voor hun juf en haar brui- degeom. Het echtpaar heeft zich in Dordrecht gevestigd. (Foto 3: Hans Villerius) En vrijdagmiddag was het juf Evelien Kieviet die zich voor het leven verbond aan Arjan van der Bok. Allebei zijn ze geboren en getogen in Oud dorp, en Evelien is dagelijks voor de klas te vinden in groep 3 en 4 van de Helcher- seeschool te Scharendijke. En ook de kinderen van haar groep waren present toen de juf met haar bijna-man vrij dagmiddag in de echt werd verbonden in het Ouddorpse Raad- en Polderhuis. (Foto 4: Persburo Flakkee)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2