Kinderkoor "Jong Begonnen' houdt jubileumuitvoering Intentieovereenkomst Wijksteunpunt VoUenhoven Melissant getekend Trots Woongoed Flakkee presenteert nieuwbouw in Zweedse stijl in Oude-Tonge Tenniskamp voor de jeugdleden van TC Melissant Beackorfbaltoernooi Good Luck Evenement Sasruiters verplaatst Muzikanten zoeken rommel Witvis koppel wedstrijd SGO afdeling Dirksland EIIAtlDEll-tllElJWS Mogelijkheden Samenwerken Abonneert Uopde vrijdageditie van Eilanden-Nieuws Vraag naar huur i i PAGINA 6 DINSDAG 10 JULI 2007 Het jubilerende Kinderkoor 'Jong Begonnen'. OUDDORP - Het Chris telijk kinderkoor 'J^^S Begonnen' onder leiding van Simone Voortman hoopt op zaterdag 14 juli een uitvoering te geven. Deze uitvoering doet het koor ter gelegenheid van haar 55-jarig jubileum. De avond zal gehouden wor den in het M.F.G. 'Dorpstien- den' te Ouddorp en begint om 19.30 uur. De entree bedraagt 2.50. Iedereen die van zang houdt zal tijdens die avond kunnen genieten van oude kinderliedjes, vaderlandse liederen en christelijke liede ren. Omdat het een jubileum is, wordt het koor niet alleen begeleid met piano door Carolien Redert, maar zijn er ook andere muziekinstru menten te beluisteren. Zo is er een klokkenspel dat bespeeld wordt door Jan Bezuijen, dwarsfluit door Andrea Admiraal, panfluit door Jaco- lien Roon en blokfluiten door Arieke Grootenboer en Mar- greet Klepper. De kinderen en hun dirigente hebben erg hun best gedaan om er een mooie en feeste lijke avond van te maken en zij hopen dan ook dat velen komen luisteren. Vooral voor kinderen die graag zingen is dit de kans om met het koor kennis te maken om misschien na de vakantie ook bij Jong Begonnen' te komen zingen. SOMMELSDIJK - Het evene ment van rij- en menvereni ging de Sasruiters van zater dag 14 juli op het terrein van de familie Jongeneel aan de Oud Kraaijerdijk 5 te Som- melsdijk zal vanwege de slech te weersomstandigheden wor den verplaatst naar zaterdag 11 augustus. Opgeven kan nog steeds. Voor vragen kunt u mailen naar sasruiters@flak- kee.net of bellen naar Erna van der Valk op telefoonnummer 0187-689931. MELISSANT - Momenteel wordt er aan de Pieterstraat in Melissant druk gebouwd aan het woonzorgcomplex VoUenhoven. Dit project voor 'wonen en zorg' zal niet alleen een functie hebben voor haar eigen bewoners, maar zal tevens als centrum functie gaan dienen voor de bewoners Melissant. Voor afgaand aan een informa tieavond voor de bewoners ondertekenden de betrok ken woensdagavond een intentieovereenkomst in verenigingsgebouw Melis hof voor het Wijksteunpunt VoUenhoven. Door: Adri van der Laan In het voorjaar van dit jaar is men begonnen met de bouw van het nieuwe complex aan de Pieterstraat. De opdracht gever voor de bouw van dit woonzorgcomplex is Woning bouwvereniging Dirksland. Voor de bouw van het complex werd het oude bejaardencen trum vrijwel geheel gesloopt. Een klein deel van de bejaar denwoningen zullen - gere noveerd - binnen het nieuwe complex worden 'ingepast'. Tijdens de informatieavond legden verschillende betrok kenen aan de inwoners van Melissant uit welke mogelijkhe den het wijksteunpunt zal gaan bieden. Directeur Wilma de Bruine van de Woningbouw vereniging legde uit dat naast het bieden van woon- en zor- gruimte het complex nóg een meerwaa^'de voor de inwoners van Melissant heeft want Vol- lenhoven zal ook gaan functio neren als een 'wijksteunpunt'. Er zal een ruimte worden gere aliseerd waar de inwoners van Melissant terecht komen met al hun vragen op het gebied van wonen zorg en welzijn. Daar naast wordt er een standplaats voor de Bibliobus gecreëerd en zal er een zorgsteunpunt komen van waaruit zorg gele verd kan worden. Ook zal er een Rabo-loket worden geves tigd en nabij het complex zal er ook een huisartsenpraktijk worden gerealiseerd. Tijdens de informatieavond legden de verschillende deel- De ondertekenaars van de intentieverklaring voor hel Wijksteunpunt VoUenhoven, v.l.n.r.: mevrouw Parker Brady van de Zuidwester, Laurens Verwijs van Geldershof, Henk Brinkman van Sjaloom Zorg, Wilma de Bruine van Woningbouwvereniging Dirksland en de gebroeders Wim en Gerrit Bmggeman van respectievelijk de gemeente Dirksland en de Rabobank. (Foto: Adn mn der Laan) nemers de toekomstige moge lijkheden van het wijksteun punt uit. Wethouder Wim Bruggeman van de gemeente Dirksland sprak van een "een goed initiatief" en hij roemde de sociale cohesie tussen de initiatiefnemers. Dit initiatief past volgens hem uitstekend binnen de WMO, omdat de inwoners met al hun vragen op dit gebied in het steunpunt terecht kunnen, zoals voor inschrijving als woningzoe kenden, het aanvragen van zorgproducten, zoals tafeltje dekje of vragen over bemid deling bij het verkrijgen van vervoer, rolstoelen en andere hulpmiddelen. Laurens Verwijs, directeur van Geldershof, noemde tijdens de bijeenkomst de producten die vanuit zijn organisatie ZorgS- aam in en vanuit VoUenho ven kunnen worden geregeld. Zoals hulp in de huishouding, persoonlijk verzorging, ver pleging, ondersteunende en activerende begeleiding. Voor het wat betreft het woonzorg complex zal er vierentwintig uur per dag personeel aanwe zig zijn. In het nieuwe complex zal er een prachtige recreatiezaal verrijzen waar verschillende activiteiten zullen worden ont plooid, zoals koffieochtenden, dia- of filmiddagen, handwer ken en diverse spelletjes. Deze welzijnsactiviteiten zullen door de Stichting Sjaloomzorg wor den verzorgd. Verder gaf ook Gerrit Brugge- man, directielid van de Rabo bank uideg over de vestiging van de bank. Bij het steunpunt zal een geldautomaat worden gevestigd en een loket waar verschillende standaardhande lingen tijdens de openingsuren kunnen worden verricht. Op de huidige locatie van de Rabobank wil de Woning bouwvereniging een huisart senpraktijk en vier senioren woningen bouwen. In deze praktijk zal dokter Baelde zijn intrek nemen. Wilma de Bruine sprak tijdens de bijeenkomst de wens uit dat de bewoners niet alleen "samen zullen wonen maar ook met elkaar samenwerken en zo wat voor elkaar kunnen betekenen". Op de voorlichtingsavond was een fors aantal bezoekers aan wezig. Onder hen waren naast inwoners van het dorp ook col lege- en raadsleden, leden van de Dorpsraad en leden van de WMO-adviesraad. Na de pauze was er een aantal vragen uit het publiek. Zo werd er gevraagd of de uitdeelpost van medicijnen in de toekomst vanuit de dokterspraktijk opgehaald kunnen worden. Dit werd door de aanwezige apotheker bevestigd. Er zullen dan ook ruimere afhaaltijden zijn dan nu het geval is. Verder waren er vragen over de parkeerproblematiek, de klachtenafhandeling, een spreekuur van de politie in het wijksteunpunt, de oplevering van het complex en de toewij zing. Tot slot van de avond sprak de voorzitter van de Dorpsraad Melissant, de heer Kool. De Dorpsraad is door de initiatief nemers betrokken bij de plan nen, wat zeer op prijs werd gesteld. Hij sprak zijn dank uit naar de initiatiefnemers voor de geweldige impuls die Melis sant krijgt door de realisering van dit project. In het complex zullen in totaal vierentwintig zorgwoningen en 12 woningen voor begeleid wonen worden gevestigd. Het is de bedoeling dat het com plex begin 2008 wordt opge leverd. Wil Noteboom heeft zojuist de gedenkplaat onthuld onder het toeziend oog van de directeur van Woongoed Flakkee Simon van Nieuwaal. OUDE-TONGE - Donder dagmiddag was het een trot se directeur van Woongoed Flakkee die het afgeronde fraaie nieuwbouwplan aan de Julianastraat in Oude- Tonge kon presenteren. Op de plaats waar vroeger de Zweedse woningen ston den zijn nu achtentwintig nieuwbouwwoningen in 'Zweedse stijl' ontwikkeld. Door: Adri van der Laan Een groot deel van de bewo ners heeft de nieuwe wonin gen al betrokken of is al aan de inrichting bezig. Daarom leek het de woningbouwvereniging Woongoed Flakkee goed om aan de ingebruikname een officieel tintje te geven. "Een prachtig staaltje dorps vernieuwing" noemde Simon van Nieuwaal, directeur van Woongoed Flakkee, het vol gens hem "spraakmakende" complex. Hij veronderstelde dat velen die er langsrijden tot de conclusie zullen komen dat het nog mooier is geworden dan gedacht. Het nieuwe project aan de Julianastraat is verrezen op de plaats waar voorheen de door Zweden na de Watersnood ramp, geschonken 'Zweedse huizen' stonden. Bij de plan vorming heeft volgens Van Nieuwaal de gedachte centraal gestaan dat de herinnering aan het geschenk van deze woning door Zweden in leven moest worden gehouden. De ruime woningen zijn dan ook in Zweedse stijl gebouwd. De achtentwintig nieuwe huur- en koopwoningen zijn dan ook in een robuuste stijl gebouwd. Aanvankelijk was het de bedoe ling om van deze achtentwintig woningen er tien te verkopen. Het blijkt dat er maar drie woningen zijn verkocht. De rest van de woningen zijn ver huurd. Inmiddels hebben vrij wel alle woningen een eigenaar of huurder gevonden. Volgens de Woongoed-direc- teur is er nog steeds een vraag naar huurwoningen in Oude- Tonge. Hij verzekerde dat om aan deze vraag te voldoen er nauw met het gemeentebe stuur wordt samengewerkt. Dit zal dan gebeuren aan de hand van de uitkomsten van een te houden woonbehoefte onderzoek. Naar aanleiding van deze uitslag zullen er dan prestatieafspraken worden gemaakt tussen de gemeente Oostflakkee en Woongoed. Van Nieuwaal bedankt allen die hebben meegewerkt bij het totstandkomen van dit project, wat door Aannemer Kroon is gebouwd. (Foto: Adn van der Laan) Voor de officiële handeling was Wil Noteboom van de Huur dersvereniging Woonbelang uitgenodigd. Zij onthulde een gedenkbord aan de gevel waar mee de herinnering aan het geschenk van Zweden levend wordt gehouden. Voor alle betrokkenen en de buurtbewoners was er na afloop van het officiële gedeel te een barbecue om het heuge- lijke moment te vieren. OUDDORP - Tijdens de toeristendagen op 1 en 15 augustus in Ouddorp hoopt Brassband Concor dia weer een rommelma rkt te houden. Hiervoor is men nog op zoek naar rommelmarktspullen (geen meubelen). Als u nog wat spullen hebt sta an, kunt u bellen naar Ina Mierop, tel. 0187-681057, of André Melissant, tel. 0187-682096, of mailen naar amelissantCSwana- doo.nl. U kimt uw spul len na overleg brengen op het parkeerterrein van vv. WFB. Eventueel kunnen ze ook worden opgehaald. OUDDORP - Op het strand van Ouddorp werd afgelo pen zaterdag voor de eerste keer door korfbalvereni ging Good Luck een groot beachkorfbaltoernooi geor ganiseerd. Beachkorfbal is een nieuwe en steeds populairdere vorm van de korfbalsport. In de zomer maanden kan op veel stran den langs de Nederlandse kust deze vorm van korfbal worden uitgeoefend. Beachkorfbal kent andere regels als het veld- en zaalkorf bal. Het spel wordt gespeeld op een veld van 20x20 meter met één korf in het mid den. Er wordt vier tegen vier gespeeld. Een team bestaat uit twee dames en twee heren. Als er vanuit de hoeken wordt gescoord telt dit voor 2 pun ten. Bij een onderschepping dient het 'recht van aanval' gehaald te worden in één van deze hoeken. 'Verovert' de verdedigende ploeg de bal via een uitbal of een vrije worp, dan mag die ploeg gelijk gaan aanvallen. Het is handig om met méér dan vier personen een team te vormen aangezien spelen op zand erg zwaar is en er door het kleine veld snel overgeschakeld moet worden van aanvallen naar verdedi gen. Wisselen mag dan ook onbeperkt en op elk moment vanuit de wisselzone. Voor het Disco De Kreek beachkorfbaltoernooi op Oud dorp hadden zich 43 teams uit het gehele land ingeschreven. Teams vanuit de hoogste tot de laagste klasse hadden zich aangemeld. Een groot aantal teams maakte er een echt uitje van en bracht het weekend door in Ouddorp en verbleef op één van de campings. Na een week met veel regen, wind en onweer, was het weer zaterdag veel beter. Iets over de klok van 10 uur kon het toer nooi beginnen. In zes senioren poules en drie junioren poules werd gestreden om de hoog ste eer. De gehele dag werden door de deelnemende teams felle en spannende duels uit gevochten. Ondanks de soms stevige wind werd er flink op los gescoord. Om half vijf waren alle wed strijden gespeeld, de punten geteld en konden de winnaars bekend worden gemaakt. Met drie teams die als nummer één eindigden in hun poule werd Avanti bij de senioren de gro te winnaar van het Disco De Kreek beachkorfbaltoernooi 2007. Bij de junioren was deze eer weggelegd voor KOAG. Met twee eerste plaatsen waren zij duidelijk deze dag de beste. De winnaars van poule 1 tot en met 9 werden respectievelijk Avanti 1, Kinderdijk, Avanti 2, Spirit 1, Avand 3, Triade 2, KOAG Al, KOAG A2 en All Ready Al. Voor een compleet overzicht met alle uitslagen kunt u terecht op de internetpagina van Good Luck www.kvgood- luck.nl hier staan ook meerde re foto's van het toernooi. Voor zowel de deelnemers als de organisatie was het toernooi een zeer geslaagde dag. De vele complimenten en positie ve reacties van deelnemers en publiek werden door de orga nisatie dankbaar in ontvangst genomen. Nadat er als gevolg van het aftreden van de wedstrijdcom missie afdeling'Dirksland' sinds 31 maart geen viswedstrijden meer zijn gehouden, was er toch weer een aantal sportvis sers bereid om een wedstrijd commissie te vormen zodat de overige viswedstrijden van het programma 2007 door kunnen gaan. Zo werd zaterdag 30 juni een koppelwedstrijd gehou den aan het Zuiderdiep, waar aan in totaal 21 deelnemers deelnamen. Met af en toe een kleine regenbui viel het deze wedstrijd voor wat betreft het weer best mee. De visvangsten vielen daarentegen wel wat tegen. Er werd veel voorn en weinig brasem aan de haakge- slagen, wat de totaalgewichten van de koppels niet ten goede kwam. De eerstvolgende wed strijd van de afdeling Dirks land zal worden gehouden op zaterdag 18 augustus a.s. bij de Haringvlietmolens. De uitslag van de koppelwedstrijd van jl. zaterdag luidt als volgt: Vak A: 1. T Netten - W. Netten 8650 gr.; 2. R. Rijke - J. Meiaard; 3950 gr.; 3. J. Bruggeman - R. Monster 640 gr; 4. M. Vroegindeweij - M. Ridderhof 570 gr.; 5. P. van Nimwegen - R. Aartsen 400 gr. Vak B: 1A. Koole - A. van Heuke- len 5050 gr.; 2. G. van den Bosch (alleen) 5020 gr.; 3. H. Netten - C. van Nimwegen 2700 gr.; 4. T Pijl - C. Westdijk 2500 gr.; 5. C. Pijl - E. Pijl 2430 gr- MELISSANT - Op vrijdag 29 juni en zaterdag 30 juni was het dan zover: het tenniskamp voor de jeugd van TC Melis sant. De kinderen hebben er lang naar uitgekeken en het is dan ook een groot succes gewor den. Vrijdag begon men met de tennisles, er werd gezellig gegeten en er was een disco, met als verrasing jumples' door de leden van The Jum ping Eagles uit Hellevoetsluis. Daarna was er nog een speur tocht door het dorp, in de reeen, maar dat maakte voor de kinderen niets uit. Laat in de avond zocht men het 'kamp' op: alle luchtbedden en slaap zakken waren in Melishof in Melissant klaargelegd. Het was geen echt campingweer, vandaar dat de tenten niet zijn gebruikt, maar ook het slapen in Melishof was erg gezellig: Veel hebben we niet geslapen, het was té gezellig. Zaterdag, na het ontbijt en wat tennisspelletjes was het alweer afgelopen. De kinderen heb ben leuke presentjes en een medaille gekregen en konden met hun vaders en moeders weer naar huis. Op de foto de deelnemers aan het kamp.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6