Wegens vakantiel Ouddorpse jongeren ^ónger de pann'n' unicef Huweiyk Jubileum Unicef-project geeft aidswezen in Kenia weer een leans Oranjever. Dirksland wint€ 100 Timma*bedn]I Middelhamis allround timmerman Amnesty International in jaarboek 2006: De balans! Jassoy opent expositie Dineke van Ros sum EIIAni]En.f1IElJW5 JAN WOUTER DE VOGEL JAN WOUTER DE VOGEL JAN WOUTER DE VOGEL JAN DE VOGEL G. J. D, Wieringa, huisarts gesloten van 23 juli 2007 t/m 10 augustus 2007 Tel. (06) 20 60 76 89 Kerkdienst Ger. Gem. voor het echte vakwerk! Laat onrecht niet onbeantwoord blijven.' U zoekt iets speciaal» voor uw drukwerk? I wv\fv\f.cirukkeri dewaaI Jaarboek 2006, enkele hoofd punten Vrijlating gevangenen Darfur Guantdnamo Bay 'Geen kind in de cel!' Tenslotte öf een - ander feestje? Wij zorgen wel voorde kaarten! ié Op www.unicef-inside.nl ziet u zelf wat we doen. PAGINA 4 DINSDAG 10 JULI 2007 F A M ILI E B E RIC HTEN De Heere is mijn Herder. Psalm 23.1 Met intens verdriet geven wij u icennis dat na een icort ziekbed van ons is heengegaan in de zeicerheid van het Eeuwige Leven mijn lieve man, onze vader en mijn opa echtgenoot van Helena Jannetje Breen Melissant, 30 augustus 1958 t Nuneaton (GB), 8 juli 2007 Heleen de Vogel-Breen Petronette en Nicholas Jaines Tanneke Klarianne Wouter-Jan en Charlotte Johannes Maarten Gijsbert Mariene Henry Joanna Peter Jonathan Nicholas 67 Merlin Avenue Nuneaton WarwicksCVIOgjY Engeland De begrafenis zal plaatsvinden op D.V. dinsdag 17 juli 2007 op de begraafplaats in Nuneaton (GB). Verdrietig namen we zondagmiddag jl. kennis van het overlijden van onze geliefde neef echtgenoot van Heleen Breen in de leeftijd van 48 jaar. We wensen Heleen, de kinderen, maar ook z'n ouders, zussen, broer, zwagers en schoon zussen Ciods nabijheid toe. Ouddorp: C. de Vogel-Hoek P. de Vogel L. de Vogel-Meijer L. Hoek-de Vogel J. Hoek M. de Vogel neven en nichten I Ouddorp, 8 juli 2007 Bedroefd om zijn sterven, maar dankbaar voor wie hij voor ons is geweest, geven wij u kennis dat, na een kortstondige ernstige ziek te, in de zekerheid van het Eeuwige Leven, is ontslapen onze geliefde zoon, broer, zwager echtgenoot van Helena Jannetje Breen Melissant, 30 augustus 1958 t Nuneaton (CIB), 8 juli 2007 "De Heere doe ons berusten in 7,ijn heilige wil. W de Vogel P. A. de Vogel-van der Bok Klazina en Jan Julienne Martien en José Woutriëlle en Arjan Pieter Danianne Arline Margreet en Jan-Kees Jacoline Herwout Annemieke Leonieke en Mark Bart Correspondentie-adres: W. de Vogel, Beatrixlaan 7, 3248 AB Mehssant Melissant, 8 juli 2007 Heden heeft de Heere van ons weggenomen onze geliefde neef echtgenoot van Heleen Breen op de leeftijd van 48 jaar. Sterke de Heere de familie in dit smartelijk verlies. E. van der Bok E. van der Bok-Lamme D. van der Bok (m liefdevolle liennnenng) A. van der Bok-Mierop J. C. van der Bok A. M. G. van der Bok-Deenik neven en nichten 8 juli 2007 Burgemeester Mijslaan 55 3241 XA Middelharnis Tel. (0187)48 20 90 Waarneming: AVmK: Lt/mZ: D. W. van Kempen, tel. 48 27 10 J. L. van der Ven tel. 48 21 17 Gevraagd in Ouddorp nVtlSÏïm hUlp voor 6-8 uur per week Vier weken geleden viel er bij alle gesponsorde verenigin gen en stichtingen van Rabo bank Goeree-Overflakkee een enquête op de deurmat. De enquête was verstuurd in het kader van de afstudeerop dracht van een stagiaire op de afdeling Communicatie Sc Coöperatie, Ellen van den Bos. Binnen de studierichting Com municatie aan de Christelijke Hogeschool Ede doet zij een onderzoek naar het sponsor- beleid van Rabobank Goeree- Overflakkee. Door middel van de enquêtes werd de tevreden heid ten aanzien van de spon soractiviteiten gepeild. Een groot aantal enquêtes werd retour ontvangen. Als belo ning voor het invullen van de enquête werd honderd euro uitgeloofd aan één van de ver enigingen/stichtingen. Oranje vereniging Dirksland werd uit de vele inzendingen als win naar getrokken. De penning meester, Anton de Blok, nam de cheque van honderd euro in ontvangst uit handen van Ellen van den Bos. SOMMELSDIJK - In Som- melsdijk heeft de Goereese kunstenaar Harald J. Jassoy afgelopen zaterdag de expo sitie geopend van Dineke van Rossuni-van Brussel in haar eigen huisatelier. Een bijzondere expositie vro lijk en eigenzinnig, net als de kimstenares zelf, zo vindt Jas soy. "Schilderen doe je met gevoel en emoüe, daarom is het een hele stap en overwin ning om je eigen werk open te stellen voor publiek". Bijzonder is het ook dat deze expositie is opgezet door haar man en kinderen als verrassing voor haar 50ste veijaardag, een mijlpaal in haar leven. "Com plimenten voor deze mooie en bijzondere expostie voor een bijzondere vrouw", aldus Harald J. Jassoy. De expositie is te bezichtigen elke donderdagmiddag en zaterdagmiddag van 13.30 tot 16.30 lUM- aan het adres Kortewegje 36 te Sommels- dijk. OUDDORP - Dinsdagavond (heden), 19.30 uur, ds. J.S. van der Net. Louiw Bouwmeesterplein 11 3241 GWI Middelharnis Timmer- en aannemingsbedrijf P. Kieviet Middelharnis is een jong en dynamiscti bedrijf dat voornamelijk werl<zaam is in deze regio. - Nieuwbouw^ - Renovatie - Ondertioud - Metselwerl<en Wij zijn op zoek naar een ervaren enthousiaste Wij vragen: affiniteit met de bouw/ in bezit van rijbewijs representatief flexibel Wij bieden: prettige werksfeer salaris volgens CAO bouw goede condities Bent u geïnteresseerd in deze functie dan kunt u binnen twee weken een sollicitatiebrief sturen, voorzien van uw cv, aan Timmerbedrijf P. Kieviet, Louis Bouwmeesterplein 11 3241 GM Middelharnis. Nadere informatie over deze functie wordt u graag verstrekt door de heer P Kieviet, tel. (0187) 48 26 28 of (06) 23 91 44 88. MIDDELHARNIS - Amnesty International werkt! Maar doet dat werk er toe? Heeft brieven schrijven, heeft lobbyen zin? Vra gen die zeker ook bij de actievoe rende groepen leven. Vaak moei lijk te beantwoorden vragen. Maar eens per jaar maakt het landelijk secretariaat de balans op en wor den resultaten concreter. Bel(0187)471020 of mail naar algeineen@gebr-devs'aal,si()a_ Gebr. de Waal bv WrifïHfff Drukkerij r:JriPloL Samen betrokken. Samen meer resul taat Werk voor mensenrechten wordt in essentie gedaan vanuit de overtuiging dat er hoe dan ook iets moet worden gedaan. Dat niets doen geen optie is omdat onrecht niet onbeantwoord mag blijven. Maar succes kan lang uit blijven. En wanneer het komt, is het vaak het gevolg van de inspanningen van meerdere instanties, organisaties en individuen. Een gedeeld succes dus, waarin het eigen aandeel zich niet zo gemakkelijk laat meten. Maar soms is delen toch vermenigvuldigen?! Het jaarverslag maakt melding van een groot aantal vrijlatingen van gevangenen waarvoor Amnesty actie voerde. In bijna alle gevallen betreft het gewetensgevangenen, mensen die bij het uitdragen van hun mening en het opkomen voor hun rechten geen geweld hebben gebruikt of' gepropa geerd. Velen van hen gaven aan van mening te zijn dat de Amnesty-acties OUDDORP - Op vrijdag 6 juli werd een belofte van de gemeente Goedereede werkelijkheid. Het langver wachte jongerencentrum, bestemd voor de Ouddorp se jongeren, werd feestelijk geopend op de jeugdzol- der van de Doopsgezinde Gemeente in Ouddorp. (Foto: Persburo Flakkee) Door Caroline Hoek Het verlangen van de Oud dorpse jeugd om een eigen plek te hebben, kwam aan het begin van het jaar aan het licht, zo vertelt burgemeester Van der Velde. De jongeren had den zichzelf demonstratief op de stoep van het gemeentehuis geplaatst en hun wensen dui delijk in kaart gebracht. Ver volgens is er tijdens een debat een beeld ontstaan van wat de jongeren nu concreet van de gemeente verwachtten. Niet lang daarna deed wethouder van Jeugdzaken Peter Fel ler de belofte dat de jongeren van Ouddorp voor de zomer 'onder de pannen' zonden zijn. Een belofte die door de jonge ren enigszins sceptisch werd aangehoord, want de bureau cratische molens malen niet zo snel. Toch kon wethouder Fel ler zijn belofte houden en dat resulteerde in de jeugdsoos op de zolder van de Doopsge zinde CJemeente. Een tijdelijke oplossing, zo benadrtikle de biugemeester. Het vinden van een geschikte locatie is lastig en dat de Doopsgezinde kerk dan ook openstaat voor dit ini tiatief, stemt tot dankbaarheid. Vandaar dat de gemeente (ioedereede de Doopsgezinde kerk een nieuwe voetbaltafel aanbood, als dank voor haar gastvrijheid. Het vinden van een nieuwe locatie is nu aan de jongeren. Door hun wensen en ideeën moet de jeugdsoos vorm krij gen en uiteindelijk uitgroeien tot een ontmoetingsplek. Het verdere initiatief ligt nu bij de jongeren en zo droeg wethou der Feller vrijdagavond het stokje figuurlijk over aan de Ouddorpse jeugd. Maar niet voordat hij de naam van het jongerencentrum had ont huld. De uitnodigingen die door de gemeente waren ver stuurd voor de opening van het jongerencentrum, waren vergezeld gegaan met het ver zoek een naam te verzinnen voor de nieuwe ontmoetings plaats. Uit die inzendingen werd de leukste naam geko zen. Een naam die door velen geassocieerd zon worden met het jongerencentruin, daar wethouder Feller deze kreet herhaaldelijk gebruikte en de pers deze gretig in de eilan- delijke berichten verwerkte. Voortaan zou de jeugdsoos 'Onger de Pann'n' heten. Want de jeugd van Ouddorp is onder de pannen; het is hiin ontmoetingsplaats. De burgemeester beloofde dan ook plechtig niet elke vrijdag avond met het halve college op de stoep te zullen staan. Een belofte die door de jongeren met applaus werd begroet. De jongeren hoeven het echter niet helemaal alleen te doen, zij worden geholpen door mede werkers van de welzijnsorgani satie PUSH. Deze organisatie is landelijk actief en is door de gemeente Cioedereede naar het eiland gehaald om de jongeren te benaderen en de jeugdsoos een feit te laten worden. De belangrijkste taak van PUSH is het leggen van contact met de jongeren en hen bijeen te brengen door diverse activitei ten. Na de speech van de burge meester en het praatje van wethouder F'eller was het een door de gemeente ingehuurde cabaretier die de jeugd daad werkelijk een reactie kon ont lokken. Zijn sketches - komisch maar met een ernstige onder toon - werden met plezier aan gehoord. Thema's als racisme, alcoholgebruik en zinloos geweld kwamen op een luch tige wijze aan bod. Ook het tafelgesprek, waarbij wethouder Feller, een mede werker van PUSH en één van de jongeren aan tafel plaats namen om een blik in de toe komst van het jongerenwerk te werpen, was een succes. Alle partijen hadden de mogelijk heid om zich uit te spreken over de jeugdsoos, de concrete uitwerking en de toekomst. Op de vraag of de jeugdsoos toekomst heeft in de Doops gezinde Kerk is het antwoord een stellige 'nee'. De Doops gezinde kerk heeft haar stand punten en houdt daar, ook wat de verhuur van de jeugdzaal betreft, aan vast. Cieen alcohol, geen softdrugs, niet te rumoe rig en respect voor elkaar. Het is een kleine greep uit het huisregleinent waar de jeugd zich aan dient te houden. Op de vraag wat de jeugd op dit moment graag zou willen, is het antwoord unaniem: een eigen hok. Een plaats om bij een te komen, het liefst zonder de beperkingen die nu wel aan hun verblijf in de kerk verbon den zijn. De medewerkers van PUSH zijn een stuk optimisti scher over de toekomst van de jeugdsoos. Zolang het contact met de jongeren behouden blijft en zij hun ideeën en wen sen kwijt kunnen aan mensen die deze verlangens werkelijk heid kunnen doen worden, is er hoop. Maar ook hier geldt weer: de jeugd moet het gaan doen. Wethouder Feller is duide lijk over de toekomst van de jeugdsoos; als de jongeren wil len deelnemen in het project is er uitzicht op meer. Een eigen plek, onvoorwaardelijk open staand voor de jongeren. Maar voorlopig blijft dat nog even toekomstmuziek. hebben bijgedra gen aan hun vrijla ting. De humanitaire ramp in de Suda nese regio Darfur stond heel 2006 hoog op Amnesty's agenda. Een vertegenwoordiging van Amnesty maakte deel uit van een lob bymissie gericht op motiveren van de buurlanden van Sudan om zich voor een spoedige oplossing te blijven inspannen. De. impact van dit werk laat zich moeilijk meten. Het gaat om proberen bij te sturen in een ingewik keld, chaotisch internationaal proces in een zich nog steeds uitbreidend destabiliserend gebied, waarin de ont- heemdenkampen in aantal en grootte maar blijven toenemen. Een uitzicht loos drama van onpeilbaar menselijk leed. In 2006 startte Amnesty de campagne 'Laat de angst niet winnen van de inen- senrechten', gericht op de sluiting van Guantanamo Bay. Een door Amnesty opgesteld twaalfstappenprogramma werd in juni 2006 aan de regering van de Verenigde Staten aangeboden. Deze gezamenlijke actie van Amnesty- Nederland en acht andere maatschap pelijk be-trokken organisaties leverde 140.000 handtekeningen op die in juni werden overhandigd aan de Tweede Kamer. Deze zaak betreft kin deren die, alleen of met hun ouders, in vreemdelingenbewaring zitten in afwachting van uitzetting. De reacties van de kant van de regering geven goede hoop dat een (meer) accepta bele oplossing zal worden gevonden. Voor meer info over de resultaten van 2006 of over nieuwe acties van Amnesty kan men terecht op de web sites www.anmesty.nl of w\\'w.amnesty. flakkee.net of bellen met Piet Groene woud, tel. (0187) 482453. De in februari jl. op Goeree-Over flakkee gehouden deurcollecte heeft 1000,- meer opgebracht dan eer der gemeld. De opbrengst is dus €2.973,98. Nogmaals hartelijk dank aan alle gevers en ophalers. Gebr. de Waal bv Drukkerij (0187)47 10 20 gratis plaatsing Kenia heeft veel aids wezen die door ar moede niet door familie of dorpsgeno ten opgevangen kun nen worden. Dankzij de financiële steun van Unicef kunnen deze kinderen toch weer opgroeien in familieverband en krijgen ze goede voe ding, gezondheidszorg en onderwijs. Geslaagd.e opvang Unicef heeft in samenwerking met de Kenlaan- se overheid het kinderbijslag-programma opgezet. Een familie die een wees verzorgt, krijgt een maandelijkse bijdrage. Zodat de kinderen naar school kunnen gaan. En de op- vangfamilies beter eten en schoon drinkwa ter kunnen kopen. Op dit moment bereikt het kinderbijslag programma 10.500 aidswezen in Kenia. Vanaf 2010 moeten dat er 300.000 zijn. Het succes heeft tot nu toe andere Afrikaanse landen al aangezet om eenzelfde programma te starten. We kunnen u wel vertellen wat we doen, maar u kunt ook met ons meekijken. Dat kan /J^ nu op www.unicef-inside.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 4