'Soli Deo Gloria' huldigt jubilarissen en ondergaat dirigentwisseling Jan, Peter en Martin Tieleman bouwen voor de toekomst Voorspeel middag Hobo- leerlingen Info- avond borst voeding EIIIVttDEII-tllEUWS Orgelconcert Dirk S. Donker Wafels voor TWR op braderie Activiteiten Strand- bibliotheek Ophalen oud papier Stellendam Vakan tiefeest De Zwaluw Peuterspeelzaal Amalia houdt zomerfair Alle goede dingen in drieën: Bingo's ANBO Marathonbingo SVIK 0900-8844 Verkoping zendings winkeltje Rommel marktspullen gevraagd Kunstmarkt Ouddorp EIIAI1DEt1-niElJW5 Zestigjaar Grondwarmte Ontmoetingsplaats Fundament Gewonden na aanrijding PAGINA 2 DINSDAG 10 JULI 2007 STAD a/h HARINGVLIET - Vorige week was het een bijzondere avond voor de Christelijke Gemeng de Zangvereniging 'Soli Deo Gloria' uit Stad aan 't Haringvliet. Voor de leden en hun gasten werd een gezellige avond georgani seerd. Tijdens deze avond werden jubilarissen gehul digd en stond men stil bij het afscheid én welkom van hun dirigenten. 'Soli Deo Gloria' hield dins dagavond ter afsluiting van het seizoen een warm/koud buffet in Het Trefpunt. Na de maaltijd was er tijd voor een kort officieel gedeelte. Tij dens dit gedeelte werden twee jubilarissen gehuldigd. Aller eerst werd Annie Melaard-van Brussel gefeliciteerd vanwege haar veertigjarig lidmaatschap van het koor. Uit handen van voorzitter Dingeman Huizer ontving zij een ingelijst certi ficaat en een zilveren ketting met hanger. De tweede jubilaris die avond was Kees Maliepaard. Hij zingt maar liefst zestig jaar in het koor. Hij begon op het kin derkoor, vervolgens was er het De twee jubilamsen: Annie Meiaard en Kees Maliepaard. jeugdkoor en daarna het 'grote koor'. De jubilaris werd toege sproken en kreeg aansluitend cadeaus, waaronder een heg gen- en snoeischaar met bijpas send boompje in een pot. Verder werd er die avond afscheid genomen van dirigent Paul Kieviet. Na een dirigent schap van 18 jaar heeft hij te kennen geven als dirigent te willen stoppen. Het bleek dat dit zowel voor de dirigent als de leden een moeilijk besluit was "want er is door de jaren (Foto: Penbum Flakkee) heen een hechte band met elkaar ontstaan". Ondanks het afscheid was er ook blijdschap omdat het koor een nieuwe dirigent heeft gevonden in de persoon van Corné de Geus. De nieuwe diri gent en zijn vrouw werden dan ook hartelijk welkom geheten door de voorzitter. De mooie en gezellige avond werd door de aanwezigen afgesloten met het zingen van het lied 'Vaste Rots van mijn behoud'. Voorzitter Dingeman Huizer met de 'gaande en komende' dirigenten. Links Corné de Geus en rechts Paul Kieviet. (Foto: Penbum Flakhee) MIDDELHARNIS - Op zater dagmiddag 14 juli organiseert hobodocente Lieke Loosjes een voorspeelmiddag hobo in het Diekhuus te Middelharnis. Tijdens deze middag zullen de leerlingen een divers pro gramma ten gehore brengen, variërend van Engelse volks liedjes met pianobegeleiding tot duetten en tio's van Bach. Lieke zal zelf ook een aantal stukken vertolken, waaronder een compositie van L. Andries- sen voor linkerhand hobo en rechterhand piano. Iedereen is hartelijk welkom om te komen luisteren op 14 juli a.s. in het Diekhuus, aanvang 13.30 uur De entree is gratis. Zie ook website www.hoboles.com. Borstvoedingorganisa tie LLL organiseert woensdag 18 juli weer een infoavond voor a.s. en voedende moe ders. Het onderwerp luidt: 'Problemen voorkomen en oplossen'. Goed voorbereid op borstvoeding geven, geeft een betere kans van slagen. De infoavond wordt gegeven aan het adres Van Halenstraat 26 te Oude-Tonge en duurt van 20.00-22.00 uur. De entree bedraagt 3,50 p.p. en 5 voor echtparen (2x koffie/thee inbegrepen). Graag vooraf aanmelden bij Carla van Gils, tel. 0187- 631716. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag liuis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-maii:algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A.J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: i.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Middelharnis 342001108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). KAPELLE - De organist Dirk S. Donker uit Sneek concer teert vrijdag 20 juli op het historische Batz-Witte orgel in de Herv.Kerk van Kapelle. Aanvang 20.00 uur; toegang: 4,50 3,50. Na afloop is er gelegenheid koffie te drinken. MIDDELHARNIS - Tijdens de volgende en de laatste Braderiedag in Middelhar nis (13 en 20 juli) staat er voor de winkels van Buijs- se Mode en de Rozenhoed Hoedenmode een stand van Trans World Radio. Het betreft een wafelververkoop en een informatiestand van Trans World Radio (TWR). De Menheersewafels, vers gebakken volgens een oud Menheers recept, kosten 50 cent per stuk. Trans World Radio (TWR) is een onafhankelijke internaüo- nale radiozendingsorganisatie, die met behulp van 14 zend stations, verspreid over de hele wereld, in meer dan 200 talen 85% van de wereldbevolking kan bereiken met het Evange lie. De organisatie werkt met een staf van meer dan duizend mensen verspreid over kan toren en studio's in meer dan veertig verschillende landen. Het doel van TWR is de kerken te helpen bij het vervullen van Christus' opdracht alle volken tot zijn discipelen te maken. Voor een aanzienlijk deel van de wereldbevolking zijn de uit zendingen van TWR de enige mogelijkheid om naar het Woord van God te luisteren. TWR zendt niet alleen eigen programma's uit, maar ook die van protestants christelijke organisaties en kerken. BROUWERSDAM - In de strandbibliotheek Brouwers- dam kunt u vanaf deze week gratis boeken lenen, tijdschrif ten en de krant lezen, luisteren naar luisterhoeken en boeken lezen met een E-book! Je kunt er óók deelnemen aan één van de vele activiteiten die er georganiseerd worden. Het programma voor komen de week is als volgt: Zaterdag 14 juli 14.00 uur: Demonstra tie en Workshop Jumpstyle door Jumpingteam Sommels dijk; ledere woensdag, vrijdag en zaterdag om 14.00 uur: Voorlezen voor de kinderen; Woensdag 18 juli is er een Piratenfeest: een avontuurlijke middag voor kinderen van 4 tot 10 jaar. Aanvang 13.30 uur. De Strandbibliotheek is dage lijks open van 11.00 tot 17.00 uur. (behalve op zondag en als het helemaal geen 'strandweer' is) Strandbibliotheek Brou- wersdam is te vinden aan het Noordzeestrand Brouwersdam, ter hoogte van Port Zélande naast Strandpaviljoen De Kous, Tel: 06-48867334. Voor meer informaüe kunt u ook terecht op de website: www.strandbibli- otheek.nl en op de website van Bibliotheek Zuid-Hollandse Delta: www.bibliotheekzuidhol- landsedelta.nl De Financiële commissie van het open Hervormd Jeugd werk te Stellendam hoopt mor gen, zaterdag 14 juh, weer oud papier op te halen. Het opha len begint om 9.00 uur vanaf de Molenkade, Nieuweweg en de Schoolstraat. Wilt u het papier tijdig en goed gebun deld langs de weg zetten? SOMMELSDIJK - Woens dag 25 juli houdt Vereniging Wijkgroep de Zwaluw haar vakantiefeest, wat dit jaar het thema 'Bouw' heeft. Anders dan andere jaren wordt dit feest niet alleen bij het wijk- gebouw gehouden, maar ook bij De Staver. De activiteiten zijn knutselen, spelletjes doen, bowlen, patat eten, enz. Het feest is voor jongens en meisjes in de leeftijd van 4 t/m 12 jaar en het begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 21.15 uur. De kosten zijn 4,- €6,-. Voor opgave en meer info zie de wijkkrant of bel: 486223 489497 487487. OUDDORP - Op zaterdag 14 juli houdt de christe lijke peuterzaal Prinses Amalia haar eerste zomer fair op het schoolterrein van School met de Bijbel Koningin Beatrix aan de Margrietweg en de Wilhel minaweg. Het belooft een gezellige en voor oud en jong aantrekke lijke fair te worden. Er is van alles te doen en te koop. Een greep uit de vele activitei ten: Snoepscheppen, verkoop van het populaire speelgoed Pinokkitoys, bloemstukjes maken, rondrit met paard en wagen en/of heuse oldtimer, dierenboek, rommelmarkt met misschien een heuse vei ling, reuzenspringkussen (alleen 's morgens!), alleen, samen of met z'n allen goed en goedkoop op de foto, verkoop van kaarten, boeken, kaas, vis, bloemen, koek, patat, broodje hamburger en natuurlijk een lekker bakje koffie of thee. De opbrengst is ten bate van de chr. peuterspeelzaal Prinses Amalia, waar sedert september vorig jaar een flink aantal peu ters met veel plezier door juf Carla en juf Annelies worden opgevangen en spelenderwijs worden voorbereicl op de basis school. Na een wat woelige start draait de peuterspeelzaal naar volle tevredenheid van ouders en peuters. Op de fair kunt u ook alle informatie verkrijgen over het werk op de peuterspeelzaal. Het bestuur bestaat uit een aan tal enthousiaste (groot)ouders en de leidsters hebben elk erva ring met jonge kinderen. Zij, samen met een aantal betrokken ouders, nodigen u dan ook har telijk uit met uw (klein)kinderen een bezoekje te brengen aan deze gezellige fair. MIDDELHARNIS - Het zal menig automobilist niet ontgaan zijn. Richting Mid delharnis rijdend, doemt in de verte een enorm complex aan de horizon op. Tien tallen vakmensen werken daar aan de realisering van een reusachtig expositiege bouw. De ultramoderne en imposante showroom aan de rand van Middelharnis, wordt het nieuwe onderko men van Keukencentrum Tieleman. Om voort te kunnen blijven bouwen aan de toekomst van Keukencentrum Tieleman vol doet de huisvesting op de hui dige locatie in een woonwijk in Melissant niet langer Expansie is daar niet mogelijk - één van de voornaamste redenen voor het besluit een nieuw pand te laten bouwen. Daarbij is van de nood een deugd gemaakt. Volgens opdrachtgever Jan Tieleman kan een bezoek aan zijn nieuwe showroom worden gekwalificeerd als een dagje uit. Kinderen, ongeacht hun leef tijd, zullen zich, eenmaal bin nen, geen minuut vervelen. Aan alle aspecten en details is in het ontwerp op kunstige wijze bijzondere aandacht besteed. De rusticiteit en vertrouwd heid van hetv eiland, is terug (e vinden in de architectuur. Volgens kenners zit de kracht en de schoonheid van dit majestueuze complex in zijn eenvoud. Het pand oogt, zoals de meeste mensen inmiddels al hebben geconstateerd, op een moderne manier rustiek en harmonieert perfect met de omgeving. Eigenaar-direc teur Jan Tieleman heeft bij de keuze voor zijn nieuwe keu kencentrum ook op andere, met name functionele details gelet, onder meer op de moge lijkheid om alle acüviteiten onder één dak te kunnen laten plaatsvinden en op de aanrijd en parkeermogelijkheden voor de bezoekers. Tieleman vertelt vol verve over de nieuwbouw- ontwikkelingen. "Zowel het ontwerp van de nieuwbouw als de locatie heeft een duidelijke functie naar enerzijds de regio en anderzijds naar de keuken- markt als geheel." "Alle activiteiten zijn onder één dak georganiseerd: zowel Burgemeester G. de Vries-Hommes van de gemeente Middelhamk wil graag op de hoogte blijven van de voortgang van het nieuwe 'visitekaartje' van Middelharnis. Eind vorige maand bracht ze een bezoek aan de bouwplaats, waar Jan Tieleman haar tekst en uitleg gaf over de vorderingen van het project. de verkoop, als de planning, magazijnen en service. Met onze nieuwe showroom kun nen we nog beter inspelen op iedere beurs en op iedere levensfase en wensen van onze klanten." Tieleman, met pak ken tekeningen onder zijn arm, vervolgt: "Tegelijk loop ik met de nieuwbouw in Mid delharnis vooruit op de toe komstige rol van mijn zoons Peter en Martin in het familie bedrijf" Op de vraag naar het succes van de onderneming, geeft ondernemer Jan Tiele man aan dat de goede reputa tie over kwaliteit en service, de prijs/kwaliteitverhouding en de landelijke bekendheid van zijn keukencentrum de voor naamste factoren zijn. "Als wij onze klant iets beloven, dan geef ik u de garantie dat het zo wordt uitgevoerd. Bij ons geen addertjes onder het gras. Ons imago van ouderwetse degelijkheid is een belangrijk deel van het succes." Tieleman benadrukt: "Met de keuze voor een traditionele bouwstijl, vol gens het concept van de jaren twintig van de vorige eeuw, tonen we de genen voor ons keukencentrum. Ontwerp en uitstraling zijn tijdloos en slui ten aan bij de woonomgeving van de 21"" eeuw. Ik vind het daarbij belangrijk rekening te houden met het milieu en ove rige omgevingsfactoren: een voorbeeld hiervan is de eigen energievoorziening, die wordt uitgevoerd met een grond- warmte-installatie. Het over schot kan worden gebruikt voor nog te ontwikkelen bedrijfspanden in de directe omgeving. Geweldig, toch? Voor mij is het nieuwbouwpro ject in Middelharnis een kroon op 40 jaar succes van ons keu kencentrum". Met zichtbaar genoegen geeft Tieleman exclusief voor Eilan- den-Nieuws alvast een voor schot op 'een kijkje in de keu ken' door aan de hand van tekeningen een toelichting te geven op de indeling van de showroom en de verschillende keukenstijlen die daarin te vin den zijn. "Ik vind het belang rijk dat éen showroom over zichtelijk is en keukens toont die passen bij de verschillende budgetten van onze klanten. Keuken en wonen hebben wij samengevoegd door per stijl een huiskamer en keuken in te richten." Filosoferend: "Ik zie al voor me hoe onze klanten Jan, Peter en Martin Tieleman hebben zojuul geiomlatend diil de bouw van het nieuwe keukencentrum op .schema ligt. in de nieuwe showroom gaan beleven dat een keuken aan zienlijk meer functies heeft dan een plaats om te koken alleen. Ik denk dat de keuken als ont moetingsplaats, een plaats om te werken of om huiswerk te maken, een plaats om te knut selen of om de krant te lezen, of noem maar op, steeds pro minenter wordt." Tieleman is enthousiast en maakt duidelijk dat hij goed doordacht heeft waar de consument behoefte aan heeft. "De keuken vervult verschillende functies en wordt steeds meer onderdeel van de huiskamer Het wonen, koken en leven in huis vindt niet meer alleen binnen plaats, maar ook steeds meer buiten. Voor mij voldoende reden om ook een binnentuin aan te leg gen. En let op mijn woorden: de buitenkeuken wordt de trend voor de komende jaren I" Tie leman deelt zijn toekomstvisie niet alleen met zijn zoons Peter en Martin en andere direct bij het keukencentrum betrokke nen, maar overlegt deze tevens regelmatig met zijn commissa rissen. Ook houdt hij nauwlet tend in de gaten hoe de keu- kenmarkt zich b&weegt. Piet Plaisier, sinds 2002 als commis saris aan de Tieleman organi satie verbonden, zegt: "het was toen al de sterke overtuiging van Jan Tieleman dat het uit bouwen van zijn onderneming een stevig fundament en een goed bouwplan vergde." Plai sier, voormalig bestuursvoor zitter bij DVR Accountants en Adviseurs: "samen met Jan en zijn twee zoons hebben we als commissarissen meegekeken en meegedacht over groei, bedrijfsopvolging en nieuw bouw. Dit alles met als uit gangspunt het behoud van de herkenbare Tieleman pijlers, zoals kwaliteit, betrouwbaar heid en service. De kracht en visie van ondernemer Tiele man straalt in alle opzichten af van deze nieuwe showroom. Ik heb veel ondernemers en ondernemingen gezien, maar de gedegenheid waarmee dit groeiplan wordt aangepakt, is redelijk uniek te noemen." Het nieuwe keukencentrum opent naar verwachting begin vol gend jaar haar deuren. MIDDELHARNIS - ANBO Midden en West Flakkee orga- niseert twee bingo's in het wijkcentrum te Middelharnis en wel op zaterdag 14 juli, aan vang 19.30 uur en op woens dag 25 juli, aanvang 13.30 uur. Een ieder, lid of geen lid, jong of oud, is van harte welkom. In augustus zijn er geen activitei ten i.v.m. vakantie en sluiting van de zalen. DIRKSLAND - Op zaterdag 14 juli organiseert SVIK een grote inloop-marathon-bingo in de Victoriahal te Dirksland. De aanvang is 17.00 uur. Er worden driemaal tien ronden gespeeld met zes superrondes en drie 'kwikjes'. Voor een ieder is er een koud en warm buffet. U kunt ieder uur van deze dag instappen, maar in verband met de voorbereiding voor het buffet is aanmelding gewenst via tel.nn: 0187-601850. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee OOLTGENSPLAAT - Bij een aanrijding op de N59 zijn vrijdagmiddag rond half één vier mensen gewond geraakt. Een 43-jarige automobilist uit Papendrecht 'reed vanaf de A29 de N59 op en wilde invoe gen. Hierbij ontstond door nog onbekende oorzaak een aan rijding met een vrachtwagen, bestuurd door een 34-jarige man uit Middelharnis. De auto van de vrouw belandde op de weghelft voor tegemoetko mend verkeer en botste tegen een auto waarin een vrouw uit Duitsland, haar 9-jarige doch ter en zoontje van 4 jaar zaten. De twee automobilisten en de kinderen raakten gewond en werden overgebracht naar het Erasmus MC en het Medisch OLDDORP - Het zendings winkeltje van de Geref Gemeente te Ouddorp hoopt morgen, woensdag 11 juli, van 9.00-16.30 uur haar zomerver- koping te houden in hervormd verenigingsgebouw Eben- Haëzer aan de Preekhillaan te Ouddorp. Te koop zijn o.a. oude en nieuwe boeken, boe renkaas, fruit en noten, leuke cadeaus, ondergoed, kettingen, sjaaltjes, geborduurde hand doeken, schoonmaakartikelen, kaarten, cake en arretjescake, koffie, thee en limonade. Centrum Rotterdam-Zuid. Na de aanrijding is de N59 in de richting van Rotterdam enige tijd afgesloten geweest. De Technische Ongevallendienst van de Verkeerspolitie stelt een nader onderzoek in naar de exacte toedracht van de aanrijding. NIEUWE-TONGE - Voor de jaarlijkse rommelmarkt op 8 september 2007 van de Gere formeerde Gemeente te Nieu- we-Tonge is men op zoek naar bruikbare rommelmarktspul len. Dus bent u nog in het bezit van overtollig huisraad, klein meubelen of diverse andere leuke spullen die zij goed zou den kunnen verkopen? Neem dan contact op met William. Tel: 0187-652502. De organisatie van de Kunst en Cultuurmarkt te Ouddorp is gestart met de voorbereiding van de in 2008 te houden markt. Wilt u meer informatie mail dan voor het muziekprogramma naar Eric Esche, e-mail: esches(5) hetnet.nl. en voor de kunst markt naar Marian Knops, e- mail: jmknops(5)hetnet.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2