Geslaagde voorleesmiddag Veel belangstelling voor stranddienst Albert Heijn reikt prijzen voor wandeldriedaagse uit Jan Bezuijen bijt zaterdag spits af van serie zomerconcerten op de beiaard van Goedereede Wie krijgt de boete: cliënt of adviseur? Wetjes en Weetjes Beleef de schemering op Tiengemeten Jeugdexcursie 'zwevend gespuis' Inleveren rommel- marktspullen 't Liesveldt zwemt voor Kethiopia Bingo kleindieren- vereniging Strand- bibliotheek Brouwersdam weer open Organist Kees van Eersel concerteert in Brielle Floddertje nog steeds vermist...! Rommelmarkt in Ouddorp Grote Rommelmarkt Ell^tlDEn-filEUWS Concert Programma Abonneert U op Eilanden-Nieuws J^ST Visser Visser Ingezonden: PAGINA 6 VRIJDAG 6 JULI 2007 GOEDEREEDE - In de zomermaanden juli en augustus zal op zaterdag middagen tussen 16.00 en 17.00 uur weer als van ouds gespeeld worden op de beiaard van de St. Catharinatoren te Goede reede. Opnieuw komen vooraanstaande beiaar diers uit Nederland en België op uitnodiging van de Stichting Vrienden van de Goereese Beiaard graag voor een concert naar Goe dereede. De mogelijkhe den van deze enkele jaren geleden gerestaureerde en uitgebreide beiaard om 'dynamisch' te spelen zijn voor hen daarbij een bij zondere factor. De speeltafel van deze beiaard en de wijze waarop de verbin ding tussen speeltafel en klok is geconstrueerd biedt n.l. de mogelijkheid om heel genuan ceerd te variëren in de kracht van de aanslag. Daarmee kan de beiaardier de klank van de klokken naar believen 'kleu- Het eerste concert morgen, zaterdag 7 juli wordt tussen 16.000 en 17.00 uur gegeven door Jan Bezuijen, de vaste bespeler van de beiaard van de St. Catharinatoren te Goede reede. Jan Bezuijen is geboren in 1954 in Ouddorp. Hij kreeg zijn eerste muzikale opleiding van Jaap Westhoeve en van zijn vader Daarna ging hij orgel en piano studeren bij resp. Jan van Dijk en Gerrit Zoon. Hij behaalde het getuigschrift 'kerkelijk orgelspel' bij de Nederlandse Organisten Ver eniging. Daarna studeerde hij koordirectie bij de Federatie Nederlandse Zangersbond. Zijn docenten daar waren Jan Eelkema en Joop Schets. Bij de 'Kurt Thomas Stichting' stu deerde hij orkestdirectie. In 1978 ging Jan (hoofdvak) beiaard studeren bij Peter Bak ker aan de Nederlandse Bei aard School te Amersfoort. De vakken Theorie, Orgel en Piano kreeg hij daar van Jaap Zwart. Hij studeerde in 1984 af Hij is verder organist in de Ned. Herv. Kerkeri van Stad aan 't Haringvliet en Goedereede en stadsbeiaardier van het fraai gerestaureerde en uitgebreide carillon van de dom te Goede reede. Daarnaast is hij dirigent van een gemend koor. In zijn gevarieerde program ma voor dit concert neemt Jan Bezuijen de luisteraars mee op een ontdekkingstocht door drie eeuwen muziek uit de Lage Landen met er tus sendoor een uitstapje naar Duitsland en Polen. We starten in de vorige eeuw in België bij de beroemde Mechelse beiaar dier-componist Staf Nees. Via 'onze' Willem de Fesch uit de 18'' eeuw en grootheden als Telemann en Chopin komen we weer 'thuis' met muziek van de beroemde organisten en beiaardiers Leen 't Hart, Albert de Klerk en Cor Kee. Natuurlijk besluit Jan Bezuijen zijn concert met een improvi satie op een thema dat door een van de toeschouwers bij de speeltafel wordt aangereikt. In de komende weken zullen nog zeven concerten volgen. Op 14 juli een concert voor beiaard en koperblazers (Jan Bezuijen en een Koperbla zersensemble o.l.v. Frans van der Wende, de jonge zeer begaafde Jan Verheyen uit België (21 juli), ook dit jaar weer: Bas de Vroome uit Delft (28 juli), de musicologe en Haagse stadsbeiaardier Hel een van .der Weel (4 augus tus), Martien van der Knijff uit Oldebroek (11 augustus). Op zaterdag 18 augustus con certeert het Belgisch/Spaanse duo Koen van den Assche en Anna Maria Reverté. En de serie wordt op de Kunstdag 25 augustus weer besloten door Jan Bezuijen. Deze serie zomerconcerten wordt mede mogelijk gemaakt door de Stichting Podium Goe- ree Overflakkee Het concertprogramma is voor elke bespeling kosteloos te ver krijgen bij de kassa beneden in de toren. Schroom niet om dan ook een kaartje te kopen voor de beklimming van de toren zelf Want behalve een schitte rend uitzicht helemaal boven, kan men dan op de tweede 'verdieping' de beiaardier aan het werk zien. "Wetjes en Weetjes" is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aangedragen bij de redactie. Bij het maken van belastingaangiften worden wel eens fouten gemaakt. De Belastingdienst kan dan een boete opleggen. Wie krijgt dè boete opgelegd als u uw aangif te door een belastingadviseur heeft laten verzorgen? Tot I december 2006 gold dat een boete wegens opzet of grove schuld kon worden opgelegd aan de belasting plichtige, u dus. Alle handelingen die de adviseur had verricht, werden aan de cliënt toegerekend. De inspec teur kon makkelijk bewijzen dat de cliënt wist dat de aangifte niet juist of onvolledig was, omdat de fiscale kennis van de belastingadviseur aan de cliënt werd toe gerekend. Ook als u als cliënt niets van de fout afwist, kreeg u de boete opgelegd. Alleen als u kon aantonen dat u redelijkerwijs niet behoefde te twijfelen aan de juistheid van de door uw adviseur opgestelde aangifte, was er een mogelijkheid onder de boete uit te komen. Het bewijs hiervoor was echter moeilijk te leveren. In het arrest van 1 december 2006 nam de Hoge Raad een nieuw standpunt in, wat sindsdien door verschillen de lagere rechters is gevolgd. De Hoge Raad oordeelde in die zaak dat de opzet of grove schuld van de advi seur niet altijd zondermeer aan de cliënt kan worden toegerekend. Terecht wordt de kennis van uw adviseur niet meer aan u toegerekend. U schakelt immers niet voor niets een adviseur in. De belastinginspecteur die een boete aan een cliënt wil opleggen, moet bewijzen dat de cliënt iets kan worden verweten. Dat bewijs kan hij leveren door aannemelijk te maken dat u wist of had moeten weten dat u tegen de regels handelde bij het indienen van uw aangifte. In dat verband is van belang of u de zorg heeft betracht die redelijkerwijs van u kan worden gevergd bij de keuze van uw adviseur en bij de samenwerking met die adviseur. Na dit arrest kan de Belastingdienst minder eenvoudig een boete opleggen aan de cliënt van een belastingad viseur. Het is (nog) niet mogelijk dat de Belastingdienst een boete oplegt aan een adviseur. In een aantal geval len gaat iedereen dus vrijuit. Het laat zich raden dat de wetgever dit niet over zijn kant zal laten gaan. De staatssecretaris heeft aangegeven dat er momenteel een onderzoek loopt naar de gevolgen van dit arrest. Het laatste woord is hierover dus nog niet gezegd. De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Accountants/ Belastingadviseurs te Barendrecht, Middelhar- nis, Gouda en Barneveld. Hoewei uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de redactie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledig heid of onjuistheid of voor de gevolgen daarvan. ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS TIENGEMETEN - Wat is er spannender dan de scheme ring te zien vallen op het lege eiland Tiengemeten? 's Nachts vliegt en fladdert er heel wat rond, wat zich overdag niet laat zien. Ook de langzaam zichtbaar wordende sterren zijn een belevenis. Het eiland heeft nauwelijks verlichting, waardoor de sterren goed zichtbaar zijn. Wie dit mee wil maken kan samen met een gids over het eiland wandelen, ter wijl deze vertelt over allerlei aspecten van dit eiland. Over de planten en dieren die men tegenkomt, maar er wordt ook achtergrondinformatie gege ven over de oude boerderijen, de kudde Schotse hooglanders en de huidige bewoners van het eiland. Op zaterdag 14 juli wordt er tot uiterlijk 18.55 uur verzameld bij de pont in Nieuwendijk, waarvandaan om 19.00 uur de oversteek naar Tiengeme ten wordt gemaakt. Om 23.15 uur keert de pont weer terug. Aanmelden voor deze excursie is noodzakelijk en kan bij VVV Oud- Beijerland, telefoon 0186-616000 of via de website van Natuurmonumenten www. natuurmonumenten.nl. Deel name aan de excinsie kost voor leden van Natuurmonumen ten 4, voor niet-leden 7 en voor kinderen t/m 12 jaar 2. De kosten van de pont bedra gen 2 voor volwassenen en 1 voor kinderen. OUDDORP - Het IVN houdt zaterdag 14 juli een excursie op de Kleistee voor kinderen vanaf 8 jaar. Onder leiding van een paar enthousiaste natuur liefhebbers kunnen de kinde ren zelf met vlindernetjes en loeppotjes aan de stag om tus sen de bomen, langs de poel en op het open grasveld te zoeken naar alles wat er zoal rond vliegt. Het is verrassend wat voor soorten vlinders en insec ten je allemaal tegenkomt. In de loop van de middag krijgen de kinderen iets te drinken en te eten aangeboden. De mid dag duurt van 13.30 tot 15.30 uur. Deelname kost 1,50 per persoon. Vóór aanvang van de excursie zal worden verzameld bij het Zorg- en Welzijnge- bouw aan de Dirkdoensweg in Ouddorp. Opgeven kan bij de VVV te Ouddorp, tel. 0187- 681789. Wie meer wil weten, kan bellen naar Joke de Visser, tel. 0187-491184. MIDDELHARNIS - Morgen, zaterdag 7 juli, is er van 10.00- 11.30 uur weer de mogelijk heid om rommelmarktspullen in te leveren in het voorma lige Meijertheater aan de Vis- sersdijk te Middelharnis. Wie niet in de gelegenheid is om zelf spullen te brengen, kan voor het ophalen ervan con tact opnemen met T. Bom, tel. 0187-484807. HELLEVOETSLUIS - In het kader van de acties die ze dit jaar voor Kethiopia hebben georganiseerd, heeft een aan tal docenten en leerlingen van CSG Jacob van Liesveldt te Hellevoetsluis meegedaan met de zwemmarathon 'De Nacht van Stellendam'. De deelne mers hadden zich laten spon soren door diverse mensen om zoveel mogelijk geld binnen te halen voor de school in Ethio pië en de medische steunpost in Kenia. Toen zaterdagoch tend om 9.00 uur het eindsig naal klonk, bleek dat ze op een tweede, een derde en een zes de plaats geëindigd waren. In de weken die daarna volgden, waren de deelnemers druk doende met het innen van hun sponsorgeld. En ze zijn trots op het feit dat ze ruim 2000 binnen hebben gehaald. En dat wordt zelfs nog iets meer, omdat nog niet iedereen alles binnen had. Graag willen de zwemmers hun sponsors har telijk bedanken en bedankt de Jacob van Liesveldtschool iedereen die heeft meegedaan of meegeholpen voor hun inzet. DlRKSLAND - De Dirkslandse Kleindierenvereniging houdt maandag 9 juli a.s. weer een bingoavond in verenigingsge bouw De Schakel te Dirksland. Deelname kost 4, de eerste ronde is gratis. Er worden 15 ronden gespeeld met een prijs van 10 voor een volle kaart en 1 superronde met een hoofdprijs van 50. Kinderen met hun (groot)ouders zijn hartelijk welkom vanaf 18.30 uur. De bingo gaat om 19.30 uur van start. Op zaterdag 7 juli gaat de deur van de Strandbibliotheek Brouwersdam weer open met een feestelijk programma. Wet houder Feller van de gemeen te Goedereede zal de officiële opening verzorgen, waarna er vliegeractiviteiten zullen wor den verzorgd door Luchtwerk en Amazing Nico zal zijn speci ale sketch doen. Dit alles begin om 11.00 uur op het Noord zeestrand op de Brouwersdam bij Strandpaviljoen 'De Kous'. De Strandbibliotheek Brou wersdam is vorig jaar voor het eerst een zomer lang open geweest en was meteen een groot succes. Er waren vele strand- en zeeactiviteiten voor de kinderen en workshops voor de volwassenen. Er werd gelezen (ook in e-Books) en 'geluisterd op het robuuste strandmeubilair en de Fatboys. Er werd veel uitgeleend, zon der pasje of betaling. De uit- leentermijn is dan ook maar één dag. De Strandbibliotheek is elke dag geopend van 11.00 tot 17.00 uur, behalve op zon dag. Voor alle strandbibliothe- ken geldt dat bij heel slecht weer of juist zeer mooi weer er van de openingstijden kan worden afgeweken. Ook dit jaar zal er weer twee maanden van alles te doen zijn rondom de strandbibliotheek. Dit begint al op een week na de opening, op 14 juH om 14.00 uur. Dan zal er een demonstra tie Jumpstyle worden verzorgd door Jumpingteam Sommels- dijk. Verder kan een er een tip van de sluier worden opgelicht over het komende programma: verwacht worden een work shop Nordic walking, een Pira- tenfeest, een speldag met de Wil - Nintendo, strandjutten en theater. Leesbevordering en leesplezier staan natuurlijk op de eerste plaats. Maar de strandbibliotheken lenen niet alleen boeken en tijdschriften uit. De bezoekers kunnen ook kennismaken met het elek tronische boek en het luister- boek. De strandbibliotheek wordt mogelijk gemaakt door de provincies Zuid-Holland, Noord-Holland en Friesland. Meer informatie is te vinden op website www.strandbiblio- theek.nl. BRIELLE - Organist Kees van Eersel uit Goes concerteert maandagavond 9 juli in de St. Catharijnekerk in Brielle. Voor dit concert heeft hij een programma samengesteld met werken van o.a. Bach, Rhein- berger en Reger en in het kader van het 'Buxtehudejaar' zal hij zijn visie geven op het beroemde Magnificat Primi Toni. Van de weinig in Neder land gespeelde Belgische com ponist Gabriel Verschraegen zal hij het spectaculaire Toc cata Te Deum vertolken. De toegangspijs bedraagt 5,50. Na afloop is er nog gelegen heid om, onder het genot van een kopje koffie of thee, met de concertgever van gedachten te wisselen. Het concert begint om 20.15 uur. Floddertje wordt sinds 27 mei 2007 nog steeds vermist. Helpt u alstublieft mee zoeken om ons lief, klein, geheel zwart poesje te vinden. Haar naam is Flodder, we noemen haar ook wel Flodje. Ze is nu 1 jaar jong en waarschijnlijk voor het laatst gezien in Hellevoetsluis in de Bachstraat, Bonsenhoek. Maar ze zou ook heel goed ergens op Flakkee kunnen zijn. Normaal heeft ze een zwart bandje met belletje en naam- en adresko kertje eraan. Aangezien wij met een kattenhater te maken hebben, die bij ons in de buurt katten meeneemt en kilome ters verderop weer loslaat, kan ze overal zijn. Meerdere katten zijn op onverklaarbare wijze verdwenen en maanden later in Hellevoetsluis, Goedereede en Goeree-Havenhoofd terug gevonden. Ook één in Oude Tonge en één in Numansdorp. Goed of slecht nieuws, we wil len het graag weten. Fam. L. Guldemeester, Pr. Bernhardlaan 10, 3247 AR Dirksland, Tel. 0187-602903 of 06-23243553 OUDDORP - Op vrijdag 22 juni kwam een veertigtal kin deren naar verenigingsgebouw Eben Haëzer in Ouddorp, waar 's middags om 14.30 uur een voorleesmiddag werd georga niseerd. In drie verschillende leeftijdsgroepen werden er ver halen voorgelezen en mochten de oudste kinderen ook zelf voorlezen. Na tussendoor wat gegeten en gedronken te heb ben, gingen de kinderen nog vol van de verhalen om 16.00 uur weer naar huis. Zaterdag 7 juli is er weer rom melmarkt in de loods van Bouwbedrijf Van der Linde, Zuidweg 3 te Ouddorp. De opbrengst is bestemd voor Zorgcentrum De Vliedberg, Logeerhuis De Mantelienge en de School met de Bijbel Koningin Beatrix. Er kunnen nog rommelmarktspullen wor den ingeleverd aan het adres Marijkeweg 1Ook zijn er nog mensen welkom die willen hel pen; bel hiervoor naar 0187- 682882. Op de boerderij aan Duin- dijk 5, nabij het tunneltje en de ingang van natuurgebied Quackjeswater tussen Roc- kanje en Hellevoetsluis, wordt zaterdag 14 juli van 9.00-15.30 uur een grote rommelmarkt gehouden. Er zijn veel kra men met voor elk wat wils, zoals curiosa, meubels, boeken, kinderspeelgoed, antiek, tuin- decoratie, kleding, emaille, aardappelen, uien, tomaten, vis, eieren, groente, ijs, plant jes, enz. Ook is er veel te zien op het gebied van oude voer tuigen, tracktoren, brommers, e.d. Op het eigen terrein is gelegenheid om te parkeren. De toegang is gratis. OUDDORP - Stranddienst in het water gevallen? Daar zag het wel naar uit! In de week voorafgaand aan de stranddienst aan de Gre- velingen, die de Doopsge zinde Gemeente Ouddorp en de Emmausgemeente en de Exodusgemeente uit Middelharnis/Sommelsdijk op 24 juni zouden houden, ging de barometer met sprongen naar regen en wind. Na veel overleg werd uitein delijk zaterdagavond besloten om de dienst te gaan verzetten naar het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente aan de Dorpstienden in Ouddorp. Want hoeveel mensen zouden er bereid zijn om bij een tem peratuur van hooguit 18 gra den op het natte gras te gaan zitten en dan nog het risico te lopen doornat te regenen? En hóe zou de apparatuur dit doorstaan? Dank zij een goede tamtam werd het bericht over het ver plaatsen van de dienst over het hele eiland verspreid. Het bleek een goede beslissing te zijn. Op zondagmiddag begonnen de buien en toen 's avonds de mensen de kerk binnenliepen stroomde de regen volop... Van alle kanten van het eiland kwamen in totaal circa 400 mensen naar het kerkgebouw om met elkaar deze bijzondere dienst mee te maken. Iemand mailde na afloop: "En dat er zoveel mensen op zo'n regenachtige zondagmiddag naar een strand dienst in een kerk komen, mag ons inderdaad heel dankbaar stemmen! Gods liefde en aanwezigheid was voor mij voelbaar in de dienst". Tijdens deze dienst werd gecol lecteerd voor onderwijs voor kinderen in de sloppenwijken van Dhaka, Bangladesh. Hier voor werd 1.133,00 opge haald. Door het ICCO wordt deze opbrengst verdubbeld, dat betekent dus dat er 2.266,00 naar Bangladesh gaat. Een rekensommetje leert dat voor 200 euro 20 tot 25 kleuters een heel jaar naar school gaan. Dan nog de juf erbij, die verdient 10 euro per maand, dus 120 euro per jaar. Eén klas kost dus per jaar 320 euro. Dus 7 klas sen - 140 tot 175 kinderen plus de juf- kunnen met dit bedrag een heel jaar naar school. Of natuurlijk een hele klas met de juf 7 jaar lang. Of enkele klas sen enkele jaren. Kinderen in Bangladesh, het land dat zo vaak in het nieuws komt door rampen en overstromingen, kunnen dankzij deze 'niet-op- het-strand-dienst' naar school, waar een basis zal worden gelegd voor een betere toe komst. Er worden al weer plannen gemaakt voor volgend jaar, voor wéér een stranddienst, waar die dan ook zal plaatsvin den. OUDDORP - Elk jaar doen ongeveer 450 lopers mee aan de jaarlijkse wandeldriedaagse, die inmiddels voor de SS"" keer is georganiseerd door Sportver eniging De Kriekel te Ouddorp. Tochten van 5 en 10 kilometer nemen de deelnemers mee door het mooie landschap van Ouddorp en omstreken. De 35"^ driedaagse was voor Albert Heijn De Berg in Ouddorp aanleiding om zich als hoofd sponsor te verbinden aan dit evenement. Op de eerste avond was er een ballonnenwedstrijd. De tweede avond trakteerde AH op chips en de derde avond kreeg elke deelnemer AH Sportdrank. Op vrijdag 29 juni was de prijsuitreiking van de ballonnenwedstrijd. De I' prijs was voor de vijfjarige Matthias Tanis. Zijn ballon kwam in het plaatsje Saint Usuge te Frank rijk en legde maar liefst 713 kilometer af De ballon van Joan Melissant kwam in Epeouse te Frankrijk met een afstand van 676 km. De derde prijs ging naar Tjeerd van Vliet. Zijn bal lon overbrugde een afstand van 603 kilometer en lande in Traves, eveneens in Frankrijk. De prijswinnaars gingen met een cadeaubon van de plaat selijke speelgoedwinkel naar huis. Als verrassing had Albert Heijn voor de vrijwilligers van de avonddriedaagse een DVD, met een filmimpressie en foto- show van de 35" driedaagse. Zie voor meer informatie web site www.ah-ouddorp.nl. Op de foto de prijswinnaars.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6