Themaweek Molens op OBS De Molenvliet mm 11 fflii«iamfflii®aii m immmm wimmm. Advertentien. Turners MH-SD vallen tijdens hoog niveau in de prijzen wedstrijd op Chauffeurs, bedankt! Rechtstroodorschmachine Expositie Jacob Cats De tolerante samenleving Flakkees dam- kampioenschap Sander van den Houten wint Buxtehude orgelconcours Man komt om op Grevelingen Presentatie Music for Little Mozarts eilAt1DEn.|iiE|jy3 90 jaar geleden Antirevolutionair 15tot29Jxmil917 Orgaan BURGERLIJKE STAND. PLAATSELIJK NIEUWS MIDOELIIAR1I9 J. M. POOL Winschoten. lain Terstond gevraagd een 127J8 Schild^rsknecht 2 Vos bles Merrieveuiens Twee-paards Rosmolen. Vingerling Middelliiirnls Ingezonden: PAGINA 9 VRIJDAG 29 JUNI 2007 Afgelopen zaterdag 23 juni organiseerde de product groep Turnen Heren van het District Zuid Holland van de KNGU (Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie) in samenwerking met Gymvereniging MH-SD (Middelharnis-Sommels- dijk) de Open Zuid-Hol landse Kampioenschappen in De Staver te Sommelsdijk met maar liefst 195 deelne mers. Aan deze wedstrijd, met een open inschrijving voor jongens en heren uit heel Nederland, heeft iedereen meegedaan op zijn eigen niveau en in de eigen leeftijdscategorie. Uit heel de regio en ver daar buiten hebben deelnemers zich ingeschreven. Er werd geturnd volgens het NTS systeem met voorgeschre ven- of keuze oefenstof, hieronder valt ook o.a. de topsport turners, die tur nen in nationale en inter nationale wedstrijden. Op NIS niveau 17 t/m 13 was er een 4 kamp (vloer, sprong, brug en rek) en de rest van de deelnemers die dag turnden op 6 toestellen, namelijk; sprong, brug, rek, vloer, paard, voltige ren en ringen. Veel turners uit Zuid Holland die 16 juni mee gedaan hebben aan het NK beschouwden deze wedstrijd als een sportieve afsluiting van het wedstrijdseizoen. Dit bete kende dat er vooral 's middags op hoog niveau geturnd werd (Niveau 10 t/m 2). De KNGU stelde voor deze wedstrijd een toestellenpakket beschikbaar, zodat de turners verzekerd waren van kwalitatief hoog waardige toestellen. De turner Anthony van Assche, die 16 juni 'd' is geworden tij dens het NK en ook deelgeno men heeft aan het EK en WK dit seizoen, heeft 4 demon straties gegeven. Bij elk van de 3 wedstrijden werd er een beker uitgereikt aan de turner met de hoogste sc(jre op een bepaald toestel. Dit lesulteerde 's morgens in de 1" wed,strijd voor MH-SD al in 3 bekers. Corné Troost voor Brug, Mar co Kievit voor Vloer en Mieha van Rumpt voor Voltige. De uitslagen voor de jongens van MH-SD zijn: Categorie instap niveau 17, Niek de Vreeze (i'j, Marco Kievit (2'). "Categorie instap niveau 16, Joas (ioede- gebuur Categorie instap niveau 15, Tjeenk de Knegt (2'), Armando Vermeulen (3'). Categorie instap niveau 12, Micha van Rumpt (IS met een zeer ruime voorsprong). Cate gorie pupil niveau 11, Corné Troost met een zeer ruime voorsprong). Categorie jeugd niveau 14, Jeroen Melaaid (1'), Joshua Maliepaard (2') Cate gorie junior I niveau 7, Johan van Nimwegen (2'). Foto's van deze wedstrijd kunt u vinden op de website van CJymverciii- ging MH-SD: www.mhsd.nl. MH-SD is een snel groeiende vereniging met ruim 600 actie ve leden en daarmee de groot ste sportvereniging van Coe- ree Overflakkee. Naast gym- en turnlessen voor de jeugd, is er ook voldoende ruimte voor MBVO (Meer Bewegen Voor Ouderen), Bewegen op Muziek, Ouder- en Kind Gym en peuter-, kleutergym. Door dat er vakkundig les gegeven wordt, is het aantal jongens die turnen flink gegroeid. Een aantal verschillen tijdens wed strijden in vergelijking met niei.sjes lumen is dat er bij de jongens meer krachtonderde len in zitten en andere toestel len zoals paard voltigeren, rek- stok en ringen (die stilhangen tijdens de oefening). Ook de brug is bij de jongens anders, deze heeft 2 leggers op dezelf de hoogte. In tegenstelling tot wat vaak wordt gedacht, is turnen een sport waar jon gens sterk, lenig en snel moe ten zijn. Ook moeten ze een gezonde dosis moed en door zettingsvermogen hebben. Deze eigenschappen' worden allemaal tijdens de lessen op een gedisciplineerde (belang rijk voor de veiligheid) en leu ke manier getraind. Sinds kort worden, net als bij de meisjes, de beste jongens geselecteerd uit de groep van 9 t/m 11 jaar en de groep van 6 t/m 8 jaar (allebei de groepen trainen op woensdag) om extra te mogen trainen om betere resultaten te behalen op wedstiijden. Deze groep jongens die momen teel o|) maandag traint, zijn nu bezig met handstand op de brug, 3 kwart reuzenzwaai aan de rekslok, salto achter over uit de ringen, voltigeren op de paddenstoel (voorberei ding op het voltigeren op het paard), overslag op de mat en salto's op de trampoline. Voor meer informatie over jongens turnen, kunt u kijken op web site www.itihsd.nl onder de knop 'Lestijden', mailen naar iiilbr"mlisd.nl, of bellen naar Matliilda van Nimwegen, tel. 0187-487124. Van één van onze lezeressen ontvingen we onderstaand gedicht, bedoeld voor plaat sing in Eilanden-Nieuws, als dank aan de Flakkeese chauffeurs. Al jaren ims ik het van plan, maar steeds kwam het er niet van om de chauffeurs een pluim te geven omdat ze met de medeviens meeleven. Zaterdag 16 juni een keertje extra getankt; en als je je dan toch bedenkt: de gehandicapte héél de dag verblijden om- met ze in een truck over 't eiland te rijden! Met 'n brok in de keel, in 't oog een traan zie je de lange stoet aan je voorbijgaan. Verschillende personen die je kent. Voel je dat motnent hoe rijk je bent: gezonde kinderen hebben we gekregen; wat 'n blijde onverdiende zegen. We zagen ze gaan bij Dirksland en Goeree, heel veel mensen zwaaiden mee. Hopelijk is dit idee nog lang niet van de baan en zien we ze met z'n allen nog jaren gaan. illS- II IN HOC SIGNO VINCES MIDDELHARNIS. GeborenAartje, d. v. Johannis van Don gen en Arendje van der Tak; Huberta, d. v. Paulus Boogerman en Annetje Hommel; Maria d. V. Arij Jeroen Dijkers en Maria Boers; Adriaantje, d. v. Adrianus van der Ham en Anna van der Have. üeborenPieter z.v. Johannes Everardus Huij- sen en Maartje Adriaantje Meijer; Adrianus, z.v. Adrianus Vroeglndewei] en Maria Brom Adrianus Anthonius. z. v, Romualdus Buijs ;n Elizabeth Cornelia Helena van der Bol. OOLTGENSPLAAT. GeborenWitte, z. v. W. Vermaat en E. Langeweg; Pieter, z. v. van Nimwegen en Anth. Korteweg; Huberdina d v J I Dekkers en M. C, Vervloet; Derk, z. "v Oldenambsen en L. Vermaat; Adriana, d' v' B. van Veen en M. W. DuimHendrik, z' v" I. Kievit en J. Kamp; Thedora Wilhelmina ^nthonla, d. v. J. j. van der Swaluwe en rh^ H. van 't Erve. STAD AAN 'T HARINGVLIET. GeborenPleternella, d. v. T. v. Splunfer :n van M. Konitvgs. DEN BOMMEL. GeborenJohanna Wilhelmina d. v K Buth en van L. M. van Dis NIEUWE TONOE. GeborenMaatje d. v. W. Driesse en P Zweerus. Pieter z. v, H. Kievit en M. C. v. Slledrecht. GehuwdJakob Kom j.m, 24 j. en Maria Koppenaal j.d. 24 j. L. S0M\1[ "JDIJK, De prijzen voor het ge zouten spcK 2ijn per pond als volg!Kar- bonade 70 et., Rollade 7a et., Fricjndeau75 et., Vette lappen 50 et.. Doorregen lappen 55 et., Magere lappen 70 et.. Gehakt 60 et,. Vet spek 50 et, Mager spek 60 ef., Krabbefjes 40 et., Kruisschijf 40 et,, Hamschijf 45 et. Meden arnvcctüc ui dezt t'Ctiiecntc rcgccriiigs-ECep. De daarop volgen de weken zal er evenwel gczüuten spek uor- ilen gedistrihuleerd Beide weegbruggen aehter de kaai zijn licücnuiorgen gucdgekctird. Tcgei! j, V. D., alhier is proces-verbaal upgt'iiiaakl wegens overtreding van de poli- tic-verordening. (Scliijreti van de voorsL^al), -- De nietsclaatskricchi 1, B. had het on geluk kalk in zijn oogeti te krijgen. Genees kundige hulp was noodzakelijk. De hofstede van den heer A. j. Kaste- lijn onder deze gemeente is onderhands ge kocht door dhr, C. v. d. Meijde alhier, Heden arriveerde in deze gemeente hon denbrood. Dat brood is uitsluitend verkrijg baar tegen overgifte van bons bij den brood bakker W. j. Nijgh, alhier. STELLENDAM. ue visscnersknecnt j. biis werd op de visscherij door een pieterman in de hand gestoken. Geneeskundige hulp was noodzakelijk. Deze week arriveerden hier voor ver schillende particulieren wagons brandhout, 't welk gedeeltelijk pub'iek werd verkocht, Uitslag van de jl. Woensdag gehouden stemming voor 2 leden van den Gemeente raad Uitgebracht 242 geldige stemmen. P. Biemond (A.R. aftr.) 133, P. Hoek (lib.) 40, J. J. Keijmel (S.DA.P) 31, M. Keizer (lib. aftr.) 94, J. Meinster (S.D.A.P.) 36, B. v. d. Ree (A.R. 113 stemmen. Gekozen P. Biemond. Herstemming tusschen M. Keizer en B. v. d. Ree op Maandag 16 [uli a.s. OOEDEREEDE, Door de bemanning van den blazer 00. 5 werd in de Noordzee een man gevonden en opgepikt, drijvende op een bed. Het was een der leden van de beman ning van het getorpedeerde Ned. s.s. „Bes- tevaer". Hij werd aan den H. van Holland aan wal gezet. Donderdag werd door C. Lokker alhier aangebracht, eenige balen en zakken cacao- boonen hetwelk was gevischt in de Noordzee. Door Ch. Hakkenbrak werden de eerste vroege aardappelen gerooid die middelmatig van stuk doch goed van smaak waren. DIRKSLAND. Zaterdag.ivond had aan het Tramstalion een droevig ongeval plaats. Een troep kinderen waren daar bezig nu't een paar ledig slaande veewagons vooit te rollen. Terwijl het 5-jarig zoontje van A. van Hufren op de eene wagon bij de buffers zat rolde' de andere wagon tegen dezelve aan wa.ir- door het jongske in etnoogenblil: lijds werd dood gedrukt, en naar de ouderlijke woning gedragen. Wie ,;al de smart der ouders be schrijven. Bij publicatie is bekend gemaakt dat alle brandspuiten op Vrijdag 29Junia.s. n.ni. 8 ure zuilen worden geproefd. NIEUV/E TONGE. Deze week arriveerde in deze gemeente regeeringszeep. V'riiaagmofge.'i is alhier eeii vliegmachine langs gekomen het is verdwenen in Zuide lijke richting, De collecic voor de gewapende dienst alhier heeft opgebracht f 21,,=)5',.. OUDDORP,"" Door zeevissehers zijn hier aangebracht ruim 200 pakken cacaoboter, elk van ongeveer 100 kg. Op last van den strand- vonder zijn ze voorloopig in liet gasthuis opgeborgen. Alhier is een visscliersvereeniging op gericht, die den aardigen naam draagt van „Tot Nut va;i het Algemeen". Bestuursleden zijn de hecrenC, v. d. Klooster, A. v. d, Ivloüster en M. Sperling, terwijl onzeBurge- liiecsler het Ecre-Voorziitcrschap heeft willen aannemen. De garnalenvisscherij ligt van af Maan dag stil wat niet alleen voor de visschers, maar ook voor de pellers een schadepost is daar de laatste per week gezamelijk onge veer f 200. wordt verdiend. mETVIJFJARI&EN CURSUS TB Aangifte van leerlingen voor den cursus '917—1918 vóór 20 JULI, met vermeldiog der tegenwoordige fchool, Het toelatingsexamen wordt dit jaar in 't begin van September gehouden. De Directeur is op 17, 18 en 19 JULI te MiDDELHARNis te sprekec. De ben: Directeur, bij C. BAKKER Schilder Den Pommel. TE KOOP van StamboekouJers. 12726 Adres G.v d MEIDE, OudeTonge. TE KOOP GEVRAAGD een zonder reiniging. Een 12704 Aan 'c zelfde adres te koop aange boden een MIelotte-keerploeg C.ï, Compleet, Gebr. VAN IMMERZEEL Melissant. KUIPERIJ V h. H, VAN LEEUWEN blijft gevestigd Levert en repareerd alle Boeren-en Burgerwerk, Vleesch- en Spekrookerij voor het geheele Eiland. 12703 Aanbevelend, F VAN LEEUWEN Jr, PUBLIKATIE VAN DE "VERENIGING STREEKMUSEUM, KERKSTRAAT, SOMMELSDIJK. E.BI. BROUWERSHAVEN - De Stichting Grote Kerk Brou wershaven heeft besloten Oil in nauwe samenwerking "ïet het Brouws Museum een expositie in de' Grote Kerk in te richten, gewijd aan het leven en werk van Jacob Cats. Jacob Cats, die als kostleerling naar de Latijnse school in Zie- nkzee ging en vervolgens in f-eiden rechten is gaan stude- 'en, heeft in vele opzichten veel voor Nederland betekend. In de eerste plaats heeft hij, toen hij nog als ad\'ocaat in Middelburg woonde, zich bezig gehouden inet inpoldering van land in Zeeuws Vlaanderen, hoewel hij heeft inoeten mee maken dat bij het einde van het Twaalfjarig bestand in 1621 de dijken werden doorgestoken. In 1629 en ook weer in 1636 werd Cats tot raadspensiona- ris van Holland benoemd, een functie die hij met alle voor zichtigheid die hem paste uit voerde. In Den Haag liet hij het thans'nog steeds bestaande en als ambtswoning van de minister-president in gebruik zijnde landgoed Sorghvlied bouwen. Daar trok hij zich na zijn ontslag op 74-jarige leef tijd in 1651 terug. Maar het meest bekend is Cats geworden als verteller. Zijn morahstische dichtsels en andere didactische werken, die ingegeven zijn door een sterk godsdienstig leven en een doorwrochte kijk op maat schappelijk leven, de liefde en het huwelijk, zijn maar al te bekend. Dat geldt met name voor de embleembundels, ver zamelingen van kleine afbeel dingen met daarbij een korte kernachtige spreuk, zoals een spreekwoord en een kort gedicht, dat elk een morele les bevat. Cats overleed in 1660 in Den Haag en werd daar in de Kloosterkerk begaven. Zowel in de Grote Kerk als in het Brouws Museum aan de Haven Zuidzijde kan men van 9 juli tot 29 september voor werpen en afbeeldingen zien die betrekking hebben op het leven en werk van Cats. Zo zul len 26 zogenaamde emblemata worden tentoongesteld die elk een bekende of minder beken de spreuk van Cats illustreren. Verder zijn er andere afbeel dingen te bekijken en in het Brouws IVIuseum zijn enkele oorspronkelijke boekwerken van Cats te zien. De toegang tot de tentoonstel ling in de kerk bedraagt 2, de entree voor het Brouws IVIuseum 3,25. Pop op de Plaat is weer achter de rug. Dankzij de inzet van veel vrijwilligers is dit weer mogelijk gemaakt. Betrokken heid van jongeren die middels de nodige hand- en spandien sten deze dag tot een gezellig ongedwongen gebeuren maakt. Door de regen af en toe en de nodige activiteiten elders, leek de opkomst wat ininder, ech ter het enthousiasme van de veelal jonge muzikanten leed hier niet onder, aangemoe digd door ouders, vrienden, vriendinnen en ander publiek. Prachtig dat zoiets hier kan ontstaan en hcjpelijk verder kan uitbloeien op een perfec te locatie inet ogenschijnlijk weinig overlast voor anderen. Strak van 14.00 tot 21.00 uur en slechts één keer per jaar. Toch zit er een addertje onder het gras. Er lijkt tegenstand te komen uit een hoek waar geen grof taalgebruik getolereerd wordt (vloeken, het benoemen van geslachtsdelen, e.d.). Nu denk ik dat niemand hier echt een voorstander van is. Echter op grond hiervan een dergelijk gebeuren niet meer te tolere ren, gaat toch veel te ver Iede re 4'oetbalwedstrijd kan dan wel afgelast worden. De intentie van dit festival is een podium plaats voor jong talent en niet een aanzet tot grof taalgebruik. De orgairisatie had alle kritiek vooraf creatief opgepakt door een vloekenpot in te voeren en de welbekende papegaaien poster op te hangen. Laten we met elkaar in gesprek blijven, dit jaarlijks gebeuren is absoluut geen Sodom en Gomorra. Op de eerste beste bouwplaats gaat het er ruiger aan toe als op dit festival. Drei gen met verbieden of beperken van zet alleen maar alles op scherp en leidt tot niets. Laat onze plaatselijke Koos Koets volgend jaar de draad weer oppakken en weer een swin gend dagje organiseren. Ton Korteweg, Ooltgensplaat STAD a/h HARINGVLIET - Het is het ]aar van de Molens' én het woord 'molen' zit in de naam van de school: twee uitstekende redenen om een themaweek over de typisch Nederlandse bouwwerken te houden op OBS De Molen vliet te Stad a/h Haringvliet. Afgelopen week vonden er op de school verschillende activiteiten plaats rondom het thema. De leerlingen hebben onder meer op inteinel en in boeken informatie gezocht over verschillende soorten molens, liedjes geleerd over molens en molens getekend en geknutseld. Van de werk jes van de leerlingen is een tentoonstelling ingericht in de school. Verder hebben de leer lingen een bezoek gebracht aan molen 'De Korenaer' aan de Molendijk in Stad ;t/h Haringvliet. Onder deskun dige leiding van molenaar Mulder en zijn vrouw uit Den Bommel hebben de leerlingen een rondleiding gekregen in de molen. Daarnaast zijn ze op excursie geweest naar een moderne windmolen aan de Cirevelingen bij Oude Tonge. Als afsluiting van de 'Molen- week' zijn er ook grote houten molens onthuld, die aan de zijkant van de school waren opgehangen. Deze molens zijn uitgezaagd door leerlin gen van het Albeda College in Middelharnis, waarna ze in vrolijke kleuren zijn beschil- dercl door de kinderen van De Molenvliet. Uitslagen van de vijfde en zesde ronde van het Flak keese damkampioenschap. Vijfde ronde: I. Mackloet - J.A. Dekkeruitgest. H.H. Verolme- L. Blokland1-1 J.J. Jordaan - J. v.d.Ouden 0-3 J.J. Meiaard - D. Wolfert.... 0-3 J. van Hoorn - B. du Pree 3-0 A. Jelier - R. Jacobs0-3 D. Wolfert - J. van Hoorn.. 1-1 Ondanks dat Blokland al een aantal jaren niet meer in club verband speelt, wist hij hel Verolme knap lastig te maken. Het werd een spannende par tij met vooral in het midden en eindspel heel wat valletjes. Beide spelers wisten die goed te oinzeilen. Het bleef van het begin tot het eind een gelijke stand. Toen beide spelers ieder nog twee schijven hadden, werd na ruim drie en een half uur spelen de vrede getekend. Jordaan overzag in zijn strijd met Van den Ouden bij de vijf tiende zet een damcombinatie die hem schijfwinst had kun nen opleveren. Daarentegen voerde hij even later een afruil uit waardoor hij een schijf ach ter kwam. Met enige moeite wist Van den Ouden tenslotte de winst naar zich toe te trek ken. Melaard hield heel lang stand, maar moest door een paar fou ten in het eindspel het onder spit delven. Du Pree had het al gauw erg moeilijk tegen Van Hoorn. Wat hij ook probeerde, het zat er gewoon niet in. Jacobs heeft weer eens een wedstrijd gewonnen. Hij speel de tegen Jelier een knappe partij. Van Hoorn dacht in het begin van de wedstrijd Wolfert aardig in de tang te hebben, maar deze wist zich aan die omklemming handig te ont worstelen. Toen de stand zo ongeveer gelijk was, werd tot remise besloten. Zesde ronde: Joh. Wolfert - I. Mackloet.. 1-1 D. Wolfert -J.A. Dekker 0-3 J. van den Ouden - H.H. Verolme3-0 J. van Hoorn - L. Blokland 3-0 B. de Pree - A. Jelier1-1 Joh. Wolfert had in Mack loet, één van de koplopers, een gevaarlijke tegenstander In het begin werd door wat afruilen de nodige ruimte op het bord gemaakt. Toen pas begon de eigenlijke strijd. Wat Mackloet ook probeerde, Wol fert bood tot het eind toe taai verzet. Mackloet moest na een interessante, boeiende partij met remise genoegen nemen. Dekker maakte tegen D. Wol fert in het middenspel een fraaie slagzet, die hem een schijf winst opleverde en die laatstgenoemde uiteindelijk fataal werd. Pas aan het eind van het gevecht werd het evenwicht in de par tij tussen Verolme en Van den Ouden verstoord. Door knap spel won deze en zodoende is hij nog volop in de running voor de prijzen. ZIERIKZEE - Het oigelcon- cours dat op zaterdag 23 juni in het kader van Buxtehude- festival Zeeland werd gehou den in de Gereformeerde Kerk aan de Sint Domusstraat te Zierikzee is gewonnen door Sander van eten Houten uit Sommelsdijk. De tweede prijs viel ill handen van de 23-jari- ge johan van Wijk uit Oud- clorp en de derde ]3rijs werd in de wacht gesleept door de 21-jarige Hugo Bakker uit Delft. Van 13.Ü0 tot 17.ÜÜ uut deed een elftal organisten van bijna allemaal rond de 20 jaar oud hun best met het voor een kundige jury en een niet talrijk inaar wel meele vend publiek voorspelen van orgelwerken van de 300 jaar geleden overleden componist Dieterich Buxtehude. Elke deelnemer had als opdracht een koraalgebonden en een vrij werk van deze componist te spelen. Daarbij viel op dat de Toccata in d mineur ken nelijk in de smaak viel; deze werd driemaal uitgevoerd. De in 1987 geboren winnaar van de I' prijs - waarmee deze in het bezit kwam van de Bux-bokaal - is organist van de Hersteld Hervorinde Gemeenten van Middelhar nis en Stellendam. Hij begon zijn piano- en orgelstudie op 8-jarige leeftiid bij Vdu\ Kie vit. Hij deect diverse keren mee aan concoursen en hij studeert nu voor het derde jaar orgel aan het Rotter dams Conservatorium bij Bas de \'roome; verder slaan de vakken kerkmuziek, hym- nologie, liturgiek, zang en improvisatie op zijn studie- lijst. Hij volgde niasterclasses bij Willem Tanke en Harald Vogel. De voorzitter van de jury, prof dr Albert Clement uit Middel burg \eiheugde zich in een korte toespraak na afloop in het feit. dal in deze lijd toch nog een flink aantal jongeren zich tot hel orgel aangetrok ken \'oell en alclus meehelpen de continuïteit van de oigel- cultuur in deze geseculariseer de A\ereld te verzekeren. Na afloop kregen alle deelnemers van de juryleden - de andere juryleden waren Geert Bier- ling uit Schiedam en Wim Die penhorst uit Deventer - ruime aandacht waarbij zij opmerkin gen over hun spel en adviezen voor verdere studie konden aanhoren. Blokland is een sterke speler Heel lang was er noch voor de een noch voor de ander voor deel te behalen, totdal Van Hoorn er ineens een mooie slagzet uit haalde, die de onder gang van Blokland inluidde. Du Pree zag kans nadat hij een achterstand \an twee schijven had opgelopen toch nog even wicht in de situatie te brengen. Het iverd een knappe remise. OLIDDORP - Op het Grevelm- genmeer is afgelopen woens dagmiddag een 71-jarige Duit ser om het leven gekomen. Hel slachtoffer was samen met zijn 32-jai'ige neef uit Airstralië met een catamaran aan het zeilen toen hel vaartuig rond 15.00 uur omsloeg en de Duitser onder water verdween. Oogge tuigen sloegen alarm, waarna een grootschalig onderzoek werd ingesteld. De Australiër kreeg de catamaran weer over eind, maar de Duitser bleef ver mist. Ruim een uur later trof een rondvaartboot diens levenloze lichaain drijvend aan en heeft de bemanning van de reddingbool CJriend in de omgeving van De Punt hel stoffelijk overschot uit hel water gehaald. Naderhand werd de catamaran opgehaald, op sleep gencïinen en naar Den Osse gebracht. De Zeehavenpo- lilie onderzoekt de toedracht. SI ELLEN DAM - Opnieuw vond bij Pianoschool Van Toor een presentatie plaats van Music for Little Mozarts. Dit is een methode voor kinderen van 4 tot 6 jaar, waarbij op een leuke manier spelenderwijs de muzikale vaardigheden en wetenswaardigheden worden aangeleerd. De avonturen van Beethoven Beer en Mozart Muis tijdens de presentatie begonnen met de binnenkomst van een 'trein' gevuld met kin deren. Met de trein gingen ze naar de stad om alles te zien, te horen en te bezichtigen: voorstellingen, concerten en musea. Dit hadden Mozart Muis en Beethoven Beer als prijs ontvangen bij het winnen van de talentenjacht. Als inspirerende vertelster was Ina Verhoeven er, en die stelde soms toch moeilijke vragen zoals wat een talentenjacht is en wat de intervallen secunde en terts zijn. Ditmaal stonden boek 1 en 3 in de schijnwerpers, dus boek 3 werd uitgespeeld met een tlash-back naar boek 1Alle kinderen werden bijge staan door Jacqueline Pelle, die zorgde voor de juiste bladmu ziek op het juiste moment. En wat kwam er weer veel langs: de verrassingssymfonie van J. Haydn met knallende pannen- deksels, Aura Lee, Old MacDo- nald en zelfs het Feyenoordlied, gespeeld door Lucas van Win gerden. (3ok werd er gezongen en gedanst op de Notenkrakers uite van Tchaikovsky. De mid dag was snel voorbij en iedereen kreeg het felbegeerde diploma als afsluiting van het boek, zodat snel weer verder kan worden gegaan met het volgende boek om de avonturen te volgen van Beetho\en Beer en Mozart Muis. De kinderen die ditmaal hun diploma ontvingen waren Bo Schneider, Max Eisenbart, Julie de Roo, Lucas van Wingerden, Juüus Pelle, Emma Domburg en Maarten Ben.schop.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 9