Feestelijke opening nieuwbouw Zuidwester! Natuurmiddag voor kinderen Ook bejaarden kunnen er wat van... Informatieboekje maakt bezoeker wegwijs in gemeente Goedereede EHBO-diploma's Ouddorp Geslaagden tweede tijdvak Groene School Kwekkeboom Van Pelt Veüigheidsfolder nu gekoppeld aan Toeristeninfo Alsnog geslaagd EIIAI10eti.niEUW5 Meerdere ruimtes Veiligheid Uitreiking Geen racebaan PAGINA 6 VRIJDAG 29 JUNI 2007 Van links iKiar '{(■f!:iiiminiri<;ei Mrinpw Parker Brady en Ingmar Felisia Inj de zojuist omvergelopen muur. MIDDELHARNIS - Op 22 juni was het dan eindelijk zo ver: de nieuwe woningen van project 'De Brink' aan de Deltaboulevard op het terrein Her- nesseroord konden feestelijk worden geopend. Regiomanager Marijne Parker Brady verrichtte samen met Igmar Felisia, één van de bewoners van de nieuwe woningen, de officiële openingshandeling. Samen liepen zy door een hoge muur van verhuisdo zen heen, waarna de genodigden een kijkje konden nemen in de wonin gen. In april 2007 hebben de eerste bewoners hun intrek genomen in de woningen. De bewoners van De Brink besteden veel tijd in en rondom hun woning. De kwaliteit en omvang van hun buitenruimte is daarom erg belangrijk. Er is dan ook een woonge bouw ontworpen dat de voorkant met de entrees aan een binnenplaats heeft en de achtertuinen rondom het gebouw. Deze opzet heeft twee belangrijke voorde len: ten eerste worden de buitenruimtes gemaximaliseerd; de gehele kavel wordt benut om achtertuinen te maken. De tui nen zijn allemaal ongeveer even groot en niet besloten door bebouwing, maar hebben vrij uitzicht op de groene omge ving. Tweede voordeel is de compacte opzet rond de binnenplaats, waardoor het woongebouw ook een gemeenschappelijk karakter krijgt. Het gebouw bevat in totaal tien woningen en meerdere organisatieruimtes voor het personeel, waaronder een ruimte voor de slaapwacht. Er zijn vijf gelijkvloerse woningen, vier woningen die zowel over de begane grond als de verdieping gaan en een cluster van vier appartementen met een separate gezamenlijke 'woonkeu ken' op de verdieping. Het gebouw heeft het karakter van een veilige burcht, waar bij voor deze cliënten een optimale wissel werking tussen binnen en buiten mogelijk is gemaakt. TIENC;EMETEN - Op woens dag 4 juli organiseert infor matiecentrum Tiengemeten weer een natuin-middag voor kinderen in de leeftijd van 5 t/m 12 jaar. Om 14.00 uur worden de kinderen verwacht bij de pont van Nieuwendijk. De pont brengt de kinderen over naar Tiengemeten waar ze beginnen met de expedi tie. Veren zoeken, de hoog ste berg van Tiengemeten beklimmen, visjes scheppen en pootje baden. Na de tocht worden de kinderen met limo nade en lekkers ontvangen in het informatiecentrum van Tiengemeten. Daar mogen ze een echt schilderij maken of de ware ontdekker mag muizenbotjes zoeken in een uilenbal. Natuurlijk mag het schilderij en de natuurvonds ten .mee naar huis genomen worden. Om 17.10 imr vaart de pont terug waarna de kin deren weer opgehaald mogen worden. Vaders, moeders of andere begeleiders mogen ook mee. Voor hen bestaat de mogelijkheid om zelf eens een kijkje te nemen op het nieuwe natuureiland Tienge meten. De kosten bedragen 7,50 per kind, excl. 1 voor de pont. Er kunnen max. 18 kinderen aan de middag meedoen. Voor aanmelding of nadere inlichtingen kan men contact opnemen met de boswachter, tel. 0186-691446. Zie voor meer activiteiten ook website www.natuurmonu- menten.nl. SOMMELSDIJK-Aande Groene School hebben in de Kaderberoepsgerichte leerweg Sylvia Berens uit Oude-Tonge en Mariska Nagtegaal uit Melissant met succes het examen in het tweede tijdvak afge legd. DIRKSIAND - Meestal zijn het de jongsten onder ons die met feestbogen het huwelijk opluis teren van hem of haar met wie ze op de een of andere manier een bijzondere verbondenheid hebben, maar afgelopen vrijdag middag was dat wel even anders. Toen Arenda de Waal uit Diiks- land, werkzaam op de afdeling Vluchtburg van verpleeghuis De Samaritaan te Sommels- dijk, in het gemeentehuis van Dirksland in het huwelijk was getreden met de uit Meerkerk afkomstige Bernd Boot, waren het nu eens geen kinderen die een erehaag vormden voor het bruidspaar, maar bewoners van het verpleeghuis. En jawel: com pleet met erebogen en handvol- len rijst lieten ze zien dat ook zij er nog wat van kunnen om zo'n pril echtpaar - "'t binne nog mar snotneuzen", zullen ze wellicht gedacht hebben - eens even in het zonnetje te zetten. Het bruidspaar kwam met paard en koets naar het gemeentehuis en de bewoners vonden het prach tig om hun verzorgster ook eens op die manier te mogen aan schouwen. Dat was overigens meteen ook wel de laatste keer, want Arenda is na haar huwelijk in Woudenberg gaan wonen. Weet u wat kwekken zijn? En bomen f Ik sinds kort ook. Hel zijn uitheemse personen die het, ondanks hun exotische voor komen, overal ter wereld goed naar hun zin hebben. Hun aan passingsvermogen is ongekend. Je komt u overal legen. Het zijn een soort piraten. Op verjaarda ggen, recepties en vooral tijdens )iet koffiedrinken na de kerk dienst zijn er veel kwekkebomen op de kust. Hun gekwetter is tot in de verste uithoeken te horen. Ze kapen met hun gekwebbel een gesprekspartner botweg voor je neus weg. De echte huekkeboom parkeert zich tussen jou en je praatpartner in. Ze heren je let terlijk de rug toe om eindeloos te kletsen over nietszeggende zaken. Weg het interessante onderwerp. Aardige gespreks onderwerpen moeten het veld mimen voor de ditjes-en-datjes van de kwekkebomen. Ze bomen breedvoerig iedereen uit de weg. Pas op voor deze exoten, ze zijn niet zo exotisch als op het eerste gezicht lijkt. Het zijn dezelfde kwebbelaars die voorpiepen tij dens een receptie. Het zijn de Jan Klaassens en Katrijnen van onze tijd. Opgedirkt en schijnbaar zonder opzet drin gen ze voor. O, bent u er ook? Sorry hoor, ik had er even geen erg in. Ja, ja. Ze zwengelen handen en zoenen precies vol gens de etiquette de jubilarissen. Ze staan oeverloos met de jarige te praten alsof er geen ande ren zijn die hem of haar willen gelukwensen. Het cadeautje wordt ostentatief aangeboden, kijk eens: hier hebben we stad en land voor afgelopen. Of je hoort: het presentje komt later. Hel is zo bijïonder Kijk nog maar eens goed naar de meege brachte hint. Ze drinken de laat ste koffie op, kiezen de lekkerste gebakjes uit en laten zich de wijn goed smaken. Ze gaan niet zomaar weg. Eerst een drankje. Hapje erbij. Kwekkeboom hapt gretig toe. Wat moeten we aan met al die kwekkebomen Nege ren? Vermanen? Wegkwekken. Verbomen Ik weet het niet, wie een afdoende oplossing heeft voor minder bomen en minder gekwek krijgt de anti-kwekke- boom prijs uitgereikt. Tijdens een receptie natuurlijk. Met koffie en gebak, wijn en hapjes, maar zortder kwekkeboom. In deze rubriek kunnen lezers hun zegje doen afreageren op hetgeen ze in dit blad gelezen hebben. Inzendin gen mogen geen grotere omvang heb ben dan ca. 400 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor om ingezonden tekst in te korten of niet te plaatsen. Tevens draagt de redactie geen verantwoordelijkheid voorde inhoud van wat lezers schrijven. "Uit eerdere mediaberichten kwam het beeld naar voren dat Van Pelt de Commissaris van de Koningin had geconsul teerd over de kwestie en dat hij op grond van diens advies had afgezien van de schorsing. Dat is dus niet juist. Van Pelt heeft de Commissaris van de Konin gin alleen geïnformeerd en - omdat zijn vertrek aanstaan de is - zelf besloten om niet tot schorsing over te gaan." Bovengaande quote uit het interview met burgemeester Van Pelt is niet waar. Toen ik informeerde bij het kabinet van de Koningin, werd mij door André Lammerse beves tigd dat daar een brief was ont vangen van burgemeester Van Pelt over schorsing van een raadslid. In die brief geeft Van Pelt aan het voornemen te heb ben om Van Gurp te schorsen en vraagt daarover advies. Hèt antwoord van Franssen is een dringend advies om deze stap niet te nemen en het voorne men niet uit te voeren vanwege de zware implicaties (om een democratisch gekozen raadslid te schorsen) Verschillende raadsleden heb ben mij laten weten dat toen zij zelf informatie wilden inwin nen over bepaalde kwesties, deze actieve informatieverga ring niet werd gewaardeerd door Van Pelt en resulteerde in herhaalde malen dreigen met schorsing. Vraag blijft waarom de colle ga's volksvertegenwoordigers in de raad, dit allemaal laten passeren. Maria Evers Medewerker Algemeen Dagblad Bij het bord dat de strandzonering aangeeft, reikt burgemeester Van de Velde (links) het nieuwe injormatieboekje uit aan Sabine van der Helm. Verder v.l.n.r: Vll-directeurjurgen Klapwijk en de dames Bende enjoldersma. Foto: Adn vnn der Ijian OUDDORP - Tussen de buien door had vrijdagmid dag zich een klein gezel schap verzameld in Strand paviljoen De Vuurtoren aan het Ouddorpse strand. Het was de bedoeling dat bur gemeester Van de Velde het nieuwe informatieboekje van de VW Ouddorp aan Zee aan de gasten op het strand uit zou delen. Van wege de weersomstandig heden waren er echter niet veel gasten, dus was het uit delen kort maar krachtig. Door Adri van der Laan Zowel de VVV Ouddorp aan Zee als de gemeente Goede reede verstrekken ieder jaar verschillende actuele folders met informatie aan de bezoe kers van de gemeente. Voor het eerst dit jaar heeft de gemeente haar jaarlijkse vei- ligheidsfolder verwerkt in het informatieboekje van de VVV. Op deze manier heeft de toe rist alles in één folder en krijgt men niet alleen algemene toe ristische info, maar ook infor matie over hoe men zo veilig mogelijk aan vooral de stran den kan verpozen. Omdat burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goe dereede de veiligheid van de bezoeker erg belangrijk vindt, werd er aan de presentatie van de folder extra aandacht besteed. Samen met Jurgen Klapwijk reikte zij aan enkele bezoekers van het strand de boekjes uit. In het 'veiligheidsdeel' van de folder is een aantal mede delingen en waarschuwingen opgenomen die de veilig heid van een bezoekje aan de stranden moet verhogen. Daarnaast zijn er belangrijke adressen waar men in nood met problemen terecht kan. Ook wordt er in het boekje gewezen op de regels die de gemeente heeft opgesteld voor onder andere het uitla ten van honden, motorboten, waterscooters en surfers. Ver der wordt er ook aandacht gevraagd voor de strandzone ring waarbij strandgedeelten zijn aangewezen voor zoge naamde 'extreme sporten'. Hiermee wordt het kite-sur- fen, buggykiten, strandzeilen en vliegeren bedoeld. Er zijn twee strandgedeelten aange wezen waarop deze sporten mogen worden beoefend. Dit zijn het strand op de Brou- wersdam vanaf De Kous rich ting Schouwen-Duiveland en het strand bij de vuurtoren vanaf strandovergang de Der de Blok tot aan het strand bij de Langedijk (tegenover De Klepperstee). Onlangs heeft de gemeente deze zones dui delijk'aangegeven door mid del van palen, voorzien van een kop met reflecterende verf die op ongeveer 40 meter van elkaar staan. Binnen deze zone mogen de 'extreme sporten' beoefend worden. Natuurlijk zijn ook andere strandbezoe- kers welkom in deze zone, maar zij doen dit voor eigen risico. Duidelijke aanwijzings borden brengen de strandbe- zoekers op de hoogte van wat wel en niet mag binnen én buiten de zone. Door verschillende omwo nenden en strandgebruikers is er het afgelopen half jaar aandacht gevraagd voor de onder\'onden overlast van vooral buggykiters (wagentjes die door een vlieger worden voortgetrokken) en strandzei- lers (wagens die met behulp van een zeil worden voorbewo- gen). Op verschillende manie ren hebben deze mensen hun verontrusting over de overlast van deze sporten laten blij ken aan het gemeentebestuur, via brieven, inspreken tijdens raads- en commissiexergade- ringen en door een handteke ningenactie. Het gemeentebestuur van Goe dereede heeft de bezwaren van deze 'verontruste' mensen wel degelijk serieus genomen en het college heeft geprobeerd door een duidelijke bebording en aanwijzing van de zones de overlast binnen de perken te houden, zo ook op het strand bij de \uin-toren. Het leek burgemeester Van de \'elde een goede zaak om de eerste exemplaren van het informatieboekje met \eilig- heidsvoorschriften uit te rei ken aan enkele van de omwo nenden waarmee het college in de afgelopen tijd veel overleg heeft gehad over de overlast. Sabine van der Helm, mevrouw Joldersma en mevrouw Bende namen het boekje op het strand dan ook dankbaar in ont vangst uit handen van de bur gemeester. De 'actievoerders' geven aan dat ze blij zijn dat de gemeente de vele klachten van hen - en anderen - serieus hebben genomen en dat de zones nu duidelijk zijn aange geven en dat de eerder aange geven zone iets is verschoven. Hun eerste indruk is dat de kiters zich goed aan de aange wezen zones houden. "Het was vorige weekend gewoon een feest om gezinnen met elkaar te zien voetballen, jeu de bou- len en kinderen op het harde strand met schepjes en emmer tjes in de weer te zien, zonder dat ze bang hoefden te zijn dat ze overreden zouden kunnen wordenl" aldus Sabine van der Helm. Ondanks hun tevredenheid wijzen de verontruste omwo nenden er overigens op dat zij nog steeds "absoluut tegen extreme sporten op het open bare strand zijn. Het strand van een familiebadplaats is gewoon geen racebaan". Sabine legt uit dat er alles aangelegen is dat er door de overheid handhavend wordt opgetreden, "want tij dens de commissievergadering is besloten dat, als er niet te handhaven valt, de leden hun besluit zullen herzien". Het inforinatiedeel van de fol der geeft in het Nederlands en Duits beknopte uitleg over de omgeving, de verschillende activiteiten en adressen van recreade- en horecagelegenhe den en de waterstanden. Het veiligheidsdeel is verder ook in het Engels vertaald. Zowel de \'V\' Ouddorp aan Zee als de gemeente Goede reede hopen dat het boek werkje er toe zal bijdragen dat de vele gasten een aangenaam en veilig verblijf op de kop van het eiland zullen hebben. Het boekje wordt gratis verspreid via winkels, horecagelegenhe den en recreatiebedrijven. MIDDELH,\RNIS - Aan de Chr. Scholengemeenschap 'Prins Maurits' zijn de volgen de examenkandidaten na het 2" tijdvak alsnog geslaagd. VMBO Theoretische leerweg Techniek Jorrian Vinjé, Dinteloord. HA VO Cultuur en Maatschappij Mieke Korpershoek, Mid- delharnis; Annemiek Roo- zemond, Ouddorp; Tanja Tanis, Ouddorp. HAVO Economie en Maatschappij Evelien v.d. Doel, Stellendam. HAVO Natuur en Gezondheid Charlotte de Haan, Som- melsdijk; Irene van Seters, Goedereede. HAVO Natuur en Techniek Maarten Stout, Goedereede; Dave Vogelaar, Herkingen. Tijdens een bijeenkomst van de EHBü-afdelmg in Ouddorp werden de geslaagden voor hel EHBO-diploma in het zonnetje gezet. Op de foto de geslaagden met hun diploma: Willeke Aleman, Carina van Gurp, Mciriëlle Tanis, Jesscia Breen, Nelina Troost. Marcel imt Broekhoven, Elbert de Jong, Carolien Roon, Jacolien Roon, Jarinda van Splunter, Aijan Bezuijen, Simone Verhage, Marjolein Bosland Janneke de Goede en Natelia Akershoek. x.i. Crmwh

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6