Aoekk Vitrineproj eet Stichting Podium ^?v M c,u Rabobank Fietsdag: zon maar ook wéér regen Kruidenexcursie in Kwade Hoek Blokfluitles bij De Hoop tIm, Voorspeel middag Hoboleerlingen Ophalen oud papier Herkingen EIIAIIDBI-tllEtJWS oomkojeugdhoekje@filternet.nl ^uni fS PSALMEN ^^fe^f ^cTPi^^etïkt: Het is weer tijd om de oplossingen op te sturen. Doe het maarzo snel mogelijk. Als je vakantie hebt, vergeet je het misschien. Volgende wee/c (671;//) komt er weer een aflevering ,van het jeugdhoekje. Daarna ga ik het in de maanden juli en augustus om de 14 dagen doen. De inhoud van de andere vitrines in juli: PAGINA 11 VRIJDAG 29 JUNI 2007 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA MiddelharnJs. Per maand zijn er 100 1120 2. punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 4. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op ais ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Ken je je psalmversje al? Dat vraagt je moeder vast wel eens aan je. Soms mopper je een beetje: 'Ja hoor, dat leer ik straks wel." Als je op school goed meedoet met het zin gen van de psalmen, hoefje er thuis hele maal niet zoveel meer aan te leren. Misschien denk je wel eens: "Waarom moe ten we al die psalmversjes toch leren? Je kunt ze toch gewoon meelezen in je bijbel tje?" Dat klopt: je kunt ze meelezen als je ze moet zingen. Maar toch is het belangrijk datje ze uitje hoofd leert. Waarom? Wie zegt dat jij altijd kunt lezen? Het klinkt een beetje somber, maar door een ziekte of ongeluk kun je blind worden. Wie zegt dat jouw verstand goed blijft? Als je oud mag worden, gaatje verstand soms zo achteruit dat lezen niet meer lukt. Het gebeurt meer dan eens dat oude men sen nog psalmversjes kunnen zingen die ze op school of op de zondagsschool geleerd hebben. Wie zegt dat jij altijd een bijbeltje en psalm boekje mag hebben? In de landen in Oost-Europa weten ze dat dit echt niet gewoon is. Ook in landen als Noord-Korea en allerlei Islamitische landen is dit niet gewoon. Als je door vervolging niet meer in de Bij bel mag lezen, wat dan? Wat kan dan een psalmversje een bemoedi ging zijn. Dus Toch maar elke maandag goedje psalm versje leren!!!! Een lekker lange puzzel deze keer om alvast een beetje in 'vakantie-stemming' te komen met het puzzelen. Deze puzzel over de onberijmde psalmen is gemaakt door Jorina v.d. Vlugt (Sommelsdijk). Als je al de antwoorden opgezocht hebt, vormen de eerste let ters een regel uit Psalm 18 (onberijmd). Bedankt voor de moeite, Jorina! 1Laat demij niet overstromen, en laat de diepte mij niet verslinden (Ps. 69 16). 2. Gij doet alle goddelozen derweg als schuim, daarom heb ik Uw getuigenissen lief(Ps. 119: 119). 3. Verlaat mij niet, o God, totdat ik dezen geslachte verkondige Uw arm, allenUw macht (Ps. 71 18). 4. Want zij schuiven ongerechtigheid op mij, en inhaten zij mij (Ps. 55 4). 5. Gelijk het vuur eenverbrandt, en gelijk de vlam de bergen aansteekt (Ps. 83 15). 6. Mijn God, mijn Rots, op Welkenbetrouw (Ps. 18 3). 7. Gelijk de pijlen zijn in de handhelds (Ps. 127 4). 8. Gods wegvolmaakt; de rede des HEERENdoorlouterd (Ps. 18 31). 9. Zo ik mijn ogengeve, mijn oogleden sluimering (Ps. 132 4). 10. Zo zal ik Uw Naam mijn broederen vertellen; in het midden derzal ik U prij zen (Ps. 22 23). 11. Laatknielen voorden HEERE, Die ons gemaakt heeft (Ps. 95 6). 12. Een psalm van David, voor den opperzangmeester, om tegedenken (Ps. 70 1). 13. Dient den HEERE met vreze, en verheugt u met(Ps. 2 11). 14. Voorwaar, ik heb U in het heiligdom aanschouwd, ziende Uw sterkheid en Uw (Ps. 63 3). 15. Ik doorstakdat zij niet weder konden opstaan; zij vielen onder mijn voeten (Ps. 18 39). 16. In U zal ik mij verblijden, en van vreugde opspringen; ik zal Uw Naam psalmzingen, o (Ps. 9:3)! 17. De stem des HEEREN breekt de cederen; ja, de HEERE verbreekt de cederen van (Ps. 29:5). 18. Al Uw klederen zijn mirre, en aloë, en kassie; uit de elpenbenen paleizen, van waar zij U (Ps. 45 :9). 19. Deder volken zijn verzameld tot het volk van den God van Abraham (Ps. 47 10). 20. Hoor, oen zie, en neig uw oor; en vergeet uw volk en uws vaders huis (Ps. 45 21. Gedenk van hoedanigeik ben; waarom zoudt Gij aller mensenkinderen tever geefs geschapen hebben (Ps. 89 48)? 22. En rijd voorspoediglijk in Uwop het woord der waarheid en rechtvaardige zachtmoedigheid (Ps. 45 5). 23. En Hij doet ze huppelen als een kalf, den Libanon en Sirjon als een jongen(Ps. 29 6). 24. Een God, Die dezet in een huisgezin, uitvoert, die in boeien gevangen zijn (Ps. 68 7). 25. Ik weet, dat de HEERE dedes ellendigen, en het recht der nooddruftigen zal uitvoeren (Ps. 140 13). 26. De Heere regeert, de aarde verheuge zich; dat veelzich verblijden (Ps. 97 1). GOEDEREEDE - Het is zomer en de tijd van hèt jaar dat alle planten groeien en bloeien. In De Kwade Hoek staat heelblaad je, zilverschoon en robertskruid m bloei. In dit dynamische getij- dengebied lopen de kronkelige kreken door de slikken bij ieder tij vol en bij hoog water staan grote delen van het gebied blank. Door deze overgangen van zoet naar zout leven hier ook planten als blauwe zeedis- tel, zeekraal en andere zout- minnende planten. Woensdag 11 juli wordt er een excursie 'Kruidenrijk' gehouden in het dit bijzondere natuurgebied. Naast informatie over het ont staan van het gebied en de planten en dieren die er leven. wordt er tijdens deze excursie extra ingegaan op de bloeiende planten die men tegenkomt. Als u mee wilt met de excursie Kruidenrijk is aanmelden nood zakelijk bij VVV Ouddorp aan Zee, telefonisch via nummer (0187) 681789 of via de website van Natuurmonumenten. De excursie start om 10.00 uur op de parkeerplaats bij de ingang van De Kwade Hoek aan de Oostdijkseweg te Goedereede. Deelname aan de excursie kost voor leden van Natuurmonu menten 4, voor niet-leden 7 en voor kinderen t/m 12 jaar 2. Deelnemers wordt aange raden om goede wandelschoe nen te dragen en een verrekij ker mee te nemen. STELLENDAM - In september start Fanfareorkest De Hoop te Stellendam weer met nieuwe blokfluitgroepen voor kinde ren vanaf 6 jaar. U kunt uw zoon of dochter kennis laten maken met de blokfluit tijdens proeflessen op 30 juni en 7 juli. De lessen vangen aan om 15.00 uur en vinden plaats in het Haegse Huus te Stellendam. De lessen zijn geheel gratis en vrijblijvend. Voor lesmateriaal wordt gezorgd. Heeft uw zoon/ dochter een eigen blokfluit, dan mag hij/zij daar natuurlijk ook op spelen. Voor aanmelding of informatie kunt u bellen naar 010-4713407 of mailen naar spelenmetmuziek(5)live.nl. Maayke Bos (Ooltgensplaat) maakte een hele andere puzzel. Je ziet steeds vijf woorden staan, in elk rijtje moetje steeds hetzelfde woord ervoor zetten. Je krijgt dan vijf nieuwe goede woorden. Welke woorden moetje mvuUen.- 1. zaak 2. boom P'jn schelp ..log konde stroop flap taart boomgaard 3. verzekering maat gordel merk 4. park geluid arts temmer Wm mobiel tuin 5. man boot hond leeuw straat 6. plantage mok maaltijd dik brander Julian Villerius (Dirksland) Wat leuk joh, datje op het kerkorgel gespeeld hebt. Knap hoor dat het spelen op het pedaal ook al gaat. Waarom moesten jullie die fotosessie met de twee ver pleegsters maken? Muggen vind ik geen fijne beestjes. Je kunt er veel jeuk van heb ben. Mieke Korpershoek (Middelharnis) Van harte gefeliciteerd met het behalen van je diploma. Geniet alvast maar van een verdiende vakantie. Wat hoopje na de vakantie te gaan doen? Mieke en Peter Korpershoek (Middelharnis) en Marijn Villerius (Dirksland) krijgen een bon door de brievenbus. Welk boek gaan jullie kopen? \n de vitrine van het Gemeen tehuis in Oude-Tonge kunt u deze maand beelden zien van Ineke Snoek. Ineke werd geboren in Leiden en woont momenteel in Dirksland. Als kind was zij altijd al in de weer mei tekenen. Na de middel bare school wilde zij graag naar de kunstacademie maar haar ouders wilden dat zij een degelijk vak koos, dus werd hel de Opleiding voor Kleuter leidsters in Utrecht. Nadat zij deze opleiding met succes had afgerond, werkte zij 4 jaar in het onderwijs in Gouda. Maar het kunstzinnige bleef'kriebe len'. Ze volgde verschillende cui sussen model- en portrette- kenen aan de volksuniversiteit in Rotterdam. Inmiddels had zij haar baan bij het onderwijs opgezegd en een aanstelling gekregen op één van de zeven kinderboerderijen in Rotter dam waar zij natuuronderwijs voor het basisonderwijs gaf Na haar huwelijk en de geboorte van haar twee kinderen startte ze met een cursus van de LOI; cartoontekenen. Hieruit volg den enkele opdrachten. In 2003 'ontdekte' zij de zelfhar- dende klei. Dit heeft haar zó in de greep gekregen dat bijna al haar vrije tijd hieraan wordt besleed. Inmiddels zijn er ver schillende exposities geweest in theetuin 'de Bongerd' te Herkingen en in Galerie 'Pied a Terrc' in Den Haag. Ook heeft haar werk gestaan in galerie 'Oudegracht 325' in Utrecht. In juli en augustus is haar werk te zien in Gale rie 'Betsy Liepertz' in Wijk bij Duurstede. Haar werk is veel zijdig. Ze maakte o.a kikkers voor in de tuin die menselijke emoties uitbeelden, grote wor men die uit de grond komen, slakken, etc. Ook maakt ze allerlei vrouwfiguren: vrou wen op stoel, vrouwen in bad pak op een rots, moeders met kind, vriendinnen, en nog vele anderen. Ze beziet de mensheid met een knipoog. Haar beelden kenmerken zich door een zekere liumor. Sinds 2005 is ze bezig met kera miek. Deze figuren zijn vol en rond, in tegenstelling tot de figuren van zelfhardende klei die lang en dun zijn. De serie 'bloemenkinderen' oogt vrolijk en wat sprookjesachtig. Ze zijn geschilderd met acryl- verf Daarna volgden andere series. De ene keer worden de beelden beschilderd, een andere keer geglazuurd. Het kan ook een combinade zijn van verschillende technieken en materialen. Soms wordt er textiel in haar beelden ver werkt. Het maakt haar beel den zwierig en vol beweging. In haar optie is alles mogelijk en ze wijkt wel eens af van het traditionele. Dit geeft haar werk net dat beetje 'anders'. Wilt u meer over haar werk weten, kijk dan op website www.beeldenvanpien.nl. Huisartsenpraktijk Ouddorp: beeldjes en teksten van Mei Dale; Gemeentehuis Goedereede: Nella Visser en Janny van den Boogert met beelden; 't Haegse Huus Stellendam: de Bijenclub; Vroonlande Dirksland: Josina van Prooijen; Geldershof Dirksland: Wilma Schrier; Ziekenhuis Dirksland: Lijntje Kraan met etsen; De Samaritaan Sommelsdijk: Cees Dirkzwager met beel den; De Goede Ree Sommelsdijk: Jong Flakkee; Gemeentehuis Middelharnis: Peter Saarloos met hout- draaiwerk; Bibliotheek Middelharnis; Jan Roedoe met foto's van zijn schilderijen; Bibliotheek Oude-Tonge: 2becreative2 met producten van workshops; Ebbe en Vloed Oude-Tonge: Brigitte Tragi met schilder werk; 't Centrum Ooltgensplaat: Niels Snoek. MIDDELHARNIS - Op zaterdagmiddag 14 juli organiseert hobodocente Lieke Loosjes een voor speelmiddag hobo in het Diekhuus te Middelhar nis. Tijdens deze middag zullen de leerlingen een divers programma ten gehore brengen, variërend van Engelse volksliedjes met pianobegeleiding tot duetten en tio's van Bach. Lieke zal zelf ook een aantal stukken vertolken, waaronder een composi tie van L. Andriessen voor linkerhand hobo en rech terhand piano. Iedereen is hartelijk welkom om te komen luisteren op 14 juli a.s. in het Diekhuus, aan vang 13.30 uur. De entree is gratis. Zie ook website www.hoboles.com. In Herkingen wordt mor gen, zaterdag 30 juni, het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde gemeente. Het ophalen begint om 9.00 uur. Wilt u het papier (geen plastic en drankenkartons, e.a.) tij dig en goed gebundeld aan de kant van de weg zetten? Zaterdag 16 juni was het weer tijd voor een belangrijke traditie: de Rabobank Fietsdag. Dit jaar werd het evenement voor de 10' keer georganiseerd. Ruim 1000 fietsers stapten vol goede moed op de fiets om geld bijeen te fietsen voor hun vereniging of stichting. De laatste jaren wordt de Rabobank Fietsdag steeds geteisterd door regen, en ook dit jaar was dit weer het geval. Gelukkig was het droog tijdens de start, maar na de middag barstten er enkele flinke regen- en onweersbuien los en moesten de fietsers schuilen. Toch hield men de moed erin en fietste iedereen tussen de buien door dapper verder naar de volgende locatie. Het gaf een mooi gekleurd, beeld al die regencapes en beslagen brillenglazen! Ondanks het weer waren er totaal ruim 1000 fietsers onderweg om de clubkas van hun ver eniging of stichting te spekken. In elke plaats was een stempelpost ingericht en werden de fietsers voorzien van kof fie, thee en limonade. Daar werd gretig gebruik van gemaakt. Bovendien was dit dé ontmoetingsplek voor fietsers die al jaren meedoen met de Rabobank Fiets dag; er werd dan ook ruim de tijd geno men voor een praatje met elkaar. De deelnemers en de organisatie kunnen terugkijken op een geslaagde dag.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 11