Cornells Visser: ^Ik vind politiek leuk en spannend' Drie jubilarissen bij De Hoop Nieuw pad naar strandje Den Bommel bijna klaar perfect De wethouders van Goedereede aan het woord Zomer- zangavond Chr. Ouddorps Mannenkoor Indrukwekkende tijden voor zwemmers van de Schotejillers Beachkorfbal- toernooi EHAt1DE|i,fj|EUWS 'Europa' Portefeuille Faciliterend Provincie Van elders Kwaliteitsslag *r« c« c« c« *zo if *z<» i* i* i« A 4« 4« 4« sh •f. iC> vV <r i& éür <r 1^ Cr <r <r STICHTING DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD full copy-service Doods PAGINA 10 VRIJDAG 29 JUNI 2007 GOEDEREEDE - In de maanden voor en na de zomer komen in Eilanden- Nieuws de wethouders van de vier gemeenten aan het woord. De wethouders van Middelharnis beten het spits af. Aangekomen in Goedereede hebben we de vorige keer met wethou der Peter Feller gesproken over het wel en wee van het wethouderschap. In deze aflevering ontmoeten we wethouder Cornells Visser en ook met hem kijken we terug op bijna één jaar col- legewerk. Door Adri van der Laan Ondanks dat CDA-er Cornells Visser in Stellendam geboren en opgegroeid is, iiad hij voor zijn aantreden als wethouder geen directe binding met de (ioereese gemeentepolitiek. Op zijn achttiende ging hij Levensmiddelentechnologie studeren aan de Landbouw Universiteit in Wageningen, waarna hij vervolgens geruime tijd in België woonde. In de weekenden was hij vaak op de boerderij aan de Voorstraat in Stellendam te vinden, die hij in maatschap met zijn vader beboerde. Inmiddels woont hij al weer een aantal jaren in Middelharnis. Al waren er dan uiterlijk geen banden met de Goereese politiek, het zat wel in de genen, want zijn vader was de legendarische wethou der Lourens Visser... Een man waar men vele jaren letterlijk en figuurlijk niet omheen kon als men met het bestuur van de gemeente Stellendam en later de gemeente Goedereede in aanraking kwam. Cornells heeft dezelfde werkkamer als zijn vader in het gemeentehuis van Goedereede gekregen. Hij wijst dan ook met gepaste trots op een deel van het meubilair. "Het klassieke bureau en de tafel heeft mijn vader nog zelf uitgezocht en daar zit ik dan nu ook weer aan". Niemand had ooit kunnen ver moeden dat deze werkkamer nog eens zou worden ingeno men door Visser junior, ook Cornells zelf niet. Hij verzekert dat hel verzoek of hij eventu eel na de gemeenteraadsver kiezingen 'in' zou zijn voor een wethouderspost, ook voor hem onverwacht kwam. "Twee maanden tevoren vroeg men mij of ik eventueel na de ver kiezingen wethouder in Goe dereede zou willen worden. Ik heb toen ja gezegd". En zo is het gekomen dat er een wet houder 'van buitenaf' in het Goereese college zitting heeft. Na zijn opleiding vond Corne lls werk in Brussel bij het Euro parlement. Hij was daar eerst een aantal jaren persoonlijk medewerker van CDA-Euro parlementariër Jan Sonneveld en vervolgens was hij alge meen secretaris van de Euro pese koepel van aardappelzet meelfabrikanten. Voordat hij met zijn gezin in Middelharnis kwam wonen, woonde hij eerst van 1995 tot 2000 in Leuven, dichtbij zijn werk in Brussel. In de tijd die hem naast het wet houderschap nog rest, is hij consultant in Brussel. Ondanks dat hij in Brussel geen politieke functie bekleed de en daardoor op de achter grond werkte, heeft Cornells in de Europese hoofdstad toch veel zaken geleerd die hem nu van pas komen. Hij doelt dan OUDDORP-Morgen, zaterdag 30 juni, houdt het Christelijk Ouddorps Mannenkoor o.l.v. Ab Vroegindeweij weer zijn jaarlijkse zomerzangavond met koorzang en samenzang (met bovenstem) in verenigingsge bouw Eben-Haëzer, Preekhil- laan 3 te Ouddorp. Ook het kin derkoor Jong begonnen o.l.v Simone Voortman en Andrea Admiraal (dwarsfluit) zullen medewerking verlenen. Er zal een collecte worden gehouden t.b.v. Logeerhuis 'De Mante- lienge' te Ouddorp. De avond liegint om 19.00 uur. Cornells Visser samen met zijn zoon Laurens op zijn tand tijdens werkzaamheden die voornamelijk met behulp van collega Van der Vlugt worden uitgevoerd. Foto: Adn van der Laan op het omgaan met 'hogere overheden' zoals bijvoorbeeld het provinciebestuur. Nadat hij altijd een functie achter de schermen vervul de, staat Cornelis Visser nu als wethouder wel wat meer in de schijnwerper van de samenleving en neeft hij ook totaal andere contacten. Als hij terugkijkt op het afge lopen jaar verzelkert hij dat hij zijn werk met veel plezier doet. "Ik vind pohtiek leuk en spannend", zo geeft hij aan. Vooral de contacten met zowel de burgers als de amb tenaren waardeert hij zeer. Doordat Cornelis Visser van huis uit al vroeg met het besturen van een gemeente werd geconfronteerd, weet hij als geen ander dat de tijden zijn veranderd. "Mijn vader zou zeker niet onder het dua lisme kunnen werken, want in die tijd was alles anders. Ik weet nog dat burgemees ter Van Velzen de gemeente rondging en keek hoe het openbaar groen er bij stond. Als er iets moest woraen ver beterd, gaf hij de. ambtena ren hiervoor een opdracht. Tegenwoordig werkt dit heel anders. Er wordt volgens werkplannen gewerkt en de ambtenaren hebben hierbij veel meer eigen verantwoor ding. Als er nu bijvoorbeeld bij net openbaar groen iets niet goed is, pakken de amb tenaren dit uit eigen bewe ging op. Ze zijn veel zelfstan diger geworden". Ais collegelid zwaait Corne lis Visser de scepter over een Sortefeuille die onder het oofdthema Economie en Openbare Werken de vol gende onderdelen bevat: eco nomische zaken (waaronder visserij, landbouw en recre atie en toerisme), beheer en uitvoering, verkeer, kunst en cultuur, het zwembad en accommodatiebeleid. Visser is heel tevreden met zijn portefeuille omdat er verschillende onderdelen zijn waar zijn interesse in ligt en er tegelijkertijd zaken zijn die een uitdaging voor hem zijn. Hij geeft aan dat op eco nomisch gebied er behoorlijk wat gaande is en wijst in ait verband op de problemen in de visserij, tot voor kort één van de belangrijkste pijlers van de Goereese economie. Door vermindering van de vangsten loopt de werkgele genheid terug. De recreatie sector is echter heel belangrijk geworden voor de werkgele genheid in de gemeente. Om dit te behouden, is er volgens Visser wel een kwaliteitsver betering nodig en hiermee zijn al verschillende partijen aan de slag gegaan. Om het 'product' voor de toeristen aantrekkelijk te houden, is volgens Visser niet alleen de sector verant woordelijk want ook voor de gemeente ligt hier een taak om faciliterend bezig te zijn. Hij spreekt dan ook de hoop uit dat de ondernemers in de gemeente, zoals de winke liers, hier ook oog voor heb ben. "Want in verband met de verlenging van het toeris tenseizoen is het ook belang rijk dat er buiten het seizoen iets te doen is". Als voorbeeld noemt hij de opening van toeristisch gebonden horeca gelegenheden. "Ik was in de voorjaarsvakantie met mijn kinderen in Ouddorp op zoek naar een pannenkoekenres taurant, maar dit was geslo ten". Hij vindt dit niet passen in het streven tot seizoensver lenging. Verder geeft hij aan dat het gemeentebestuur al haar metiewerking zal geven om het toeristisch product aantrekkelijker te maken. Als voorbeeld noemt hij de pogin gen om in het streekplan opgenomen te krijgen dat alle strandpaviljoens net hele jaar door open mogen zijn. De gemeente zal volgens Cor nelis Visser alles in het werk stellen om samen met de mid denstanders het centrum van Ouddorp een opknapbeurt te geven. "Graag zouden wij ook een stukje dynamiek in het winkelbestand zien, dat nog meer gericht is op het toeris me. En dat is ook goed voor de eigen bevolking. Want het is toch leuk als je op een zaterdagmiddag door Oud dorp wandelt het er gezellig is en je allerlei snuisterijen kan kopen?" Jammer vindt hij dat de pogingen van de onderne mers en de gemeente om het toeristische product te verbeteren meer dan eens stranden op de bureaus van de provincie. Hij geeft aan dat het nogal eens voor komt dat er op het provinciehuis 'twee kampen' zijn. "De ene afdeling keurt iets goed en de andere trapt vervolgens op de rem". Doordat een deel van de landbouwbedrijven gehin derd wordt door de aanleg van natuurgebieden, wil de gemeente stimuleren dat ook deze bedrijven nevenactivitei ten kunnen ontplooien. Zoals het ontwikkelen van mini- campings en het creëren van 'bed and breakfast' gelegen heden. Hiermee wil Visser overigens niet aangeven dat de landbouw op het eiland geen toekomst meer heeft. De sector is een belangrijke voedselproducent en de Goe reese klei is heel vruchtbaar. Wij zullen er dan ook alles aan doen om deze sector de ruimte te geven". Cornells Visser is een 'wet houder van elders', toch feeft hij aan dat hij dit geen eletsel vindt voor zijn functi oneren want ondanks dat hij in Middelharnis woont, vindt hij dat hij toch voldoende zicht heeft op wat er leeft in de Goereese samenleving. "Ik heb heel veel contacten in de gemeente en via mijn moeder in Stellendam hoor ik ook wel het een en ander. Daarnaast bezoek ik zoveel mogelijk de ledenvergade ringen en andere bijeenkom sten van mijn partij en dan blijf ik goed: op de hoogte". Overigens heeft hij wel een bedrijf in Stellendam, want hij is nog steeds agrariër op zijn ouderlijke boerderij aan de Stellendamse Voorstraat. Wel geeft hij aan dat hij aan het werk 'op het land' met zo veel meer toekomt. "Ik pro beerde bij het poten van de aardappels nog wel aanwezig te zijii, maar dat lukte niet". Maar in de oogsttijd probeert hij nog wel wat assistentie te verlenen op het boeren bedrijf, waarvan een groot deel van de werkzaamheden wordt verricht door collega agrariër Van der Vlugt. Cornells Visser hoopt dat hij aan het eind van deze col legeperiode kan terugzien op een economisch gezonde gemeente, die een "forse kwa- liteitsslag" heeft gemaakt op velerlei gebieden. Hij hoopt dat hij samen met de overige collegeleden en de ambte lijke organisatie hieraan een steentje mag bijdragen. In De Dierenstee vindt u naast hon den en katten ook andere dieren. Meestal worden ze met de Dieren ambulance bin nen gebracht, bij voorbeeld omdat iemand heeft gebeld dat er ergens een konijn rondhuppelt of dat er ineens een parkiet in de tuin zit. Deze vondelingen komen dan bij De Dierenstee terecht. Enige tijd geleden werd een rosella parkiet binnen gebracht, geel/groen met een rode kop, die zomaar ergens in een tuin was aan komen vliegen. Volgens de dieren arts is het geen jonge vogel, maar het is wel een vriendelijk tam dier. Dus heeft iemand nog een grote kool leegstaan, bij de Dieren stee kunt u die weer vullen. Ook werd een doos gevonden met vier kleine cavia's erin. De diertjes zijn nu ongeveer drie maanden oud en mogen weg. Het zijn drie vrouwtjes en één man netje, zwart/wit, grijs en bruin. En het Is ook weer de tijd van gevonden konijnen. Er zijn er inmiddels al tien bin nen gebracht, terwijl de vakantie nog moet beginnen... Dus zoekt u een aardig konijn, dan kunt u bij De Dierenstee een kijkje nemen. U vindt De Dierenstee aan Groene Kruisweg 14-a te Numansdorp, tel. 0186-655150, website www.dierenstee nl, geopend van maandag t/m zaterdag van 11.00-16.00 uur U wilt uw complete huisstijl Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen® gebr-dewaal-com gedrukt hebben? vwvw.drukkerijdewaal.nl SOMMELSDIJK - Zaterdag 23 juni heeft zwemclub De Schotejil de derde en laat ste wedstrijd van de jaar lijkse driekamp met DWF uit Sliedrecht en de Lan- singh uit Krimpen aan den IJssel gezwommen. In het zwembad van De Staver was het tevens de laatste wed strijd van het seizoen voor de wedstrijdploeg. Verder kwamen in Drachten op het NK Sprint korte baan drie deelnemers namens De Schotejil aan de start. In Middelharnis werd op de driekamp door Janiek de Boed (1994), Sanne Huijsmans 1995) en Elise van Soest 1994) op de lOOm rugslag en dé 50m vlinderslag tot twee keer toe een maximale uitslag gescoord door resp. als Ie 2e en 3e te eindigen. Op de rugslag waren de tijden resp. 1.16.18,1.16.36 en 1.19.37., waarbij Sanne Huijsmans (met haar 1.16.36) zelfs nu al verzekerd lijkt van een startbewijs voor de Nati onale Kampioenschappen in 2008. Zoals gezegd werd ook op de 50m vlinderslag goed gezwommen door de Schotejil- meisjes, waarbij Janiek de Boed de snelste was in 35.89. Ook bij de jongens in deze categorie waren twee zwemmers tot twee keer toe goed voor de plaatsen 1 en 2. Timo Lambregts (1993) won zowel de lOOm rugslag (1.17.46) als de 50m vlinder slag (38.23), terwijl Dennis Groen in beide nummers als 2e aantikte. Bij de zgn. minioren- groep (tot 12 jaar) was Melissa Kievit (1997) winnares op de 50m schoolslag in 51.13. Op de lOOm rugslag bij de meis jes in de categorie jeugd zwom Whitley Rens (1990) in 1.23.51 naar de overwinning. De slot- estafette 8x 50m vrij met San ne Huijsmans, Dennis Groen, Elène van Zoest, Timo Lamb regts, Michelle Vreugde, Rik Ghijsels, Rlanne Noordijk en Leander Noordijk werd even eens door de Schotejil gewon nen in een tijd van 4.11.76. Vermeldenswaardig is verder nog de tijdverbetering met ruim 7 seconden van Rik Ghij sels (1990) op de LOOm wissel slag met zijn tijd van 1.14.45. Op het NK Sprint te Drach ten tenslotte werden opnieuw scherpe tijden gezwommen door de drie aanwezige Scho- tejilzwemmers. Mark Costeris (1992) en Sebastiaan Rosendaal (1991) zwommen op de 50m vlinderslag resp. 26.98 en 27.10. Op de 50m vrij was de volgorde in de eindrangschikking precies andersom en was Sebastiaan Rosendaal de snelste in 24.84, gevolgd door Mark Costeris op 7 hondersten in 24.91. Melanie van Gemert (1993) zwom op de 50m vrij een tijd van 28.92 en op de 50m schoolslag 37.12. Het was dat dit jaar voor het eerst bij de Nationale Sprlnt- kampioenschappen, dat de titels over meerdere jaargangen (jeugd tot 18 jaar) werden ver deeld. Als de prestaties echter zoals gebruikelijk per jaargang zouden zijn 'gewaardeerd', dan hadden er opnieuw ereplaat sen te vieren zijn geweest voor de Schotejilzwemmers. Sebas tiaan Rosendaal was namelijk de snelste in zijn leeftijd op de 50m vrij, terwijl Mark Costeris zelfs op zowel de 50m vrij als de 50m vlinderslag de snelste van Nederland was in zijn jaar gang. Dejiiiiiiarisseii Marion Pieterse, Akkelme van Lenten en Gerard Woljert. STELLENDAM - Afgelo pen zaterdag werden onder het genot van een hapje en een drankje drie muzikan ten van Fanfareorkest De Hoop te Stellendam in het zonnetje gezet. De vereni ging besloot het huldigen van haar jubilarissen dit jaar heel anders aan te pak ken. Voorheen werden deze altijd tijdens het traditi onele nieuwjaarsconcert gehuldigd. Daarbij ontbrak echter vaak het persoonlijke tintje vanwege de beperkte tijd. Daarom werd besloten een feestavond te organise ren om de jubilarissen hun welverdiende oorkonde en speldje te overhandigen. Tussen het steengrillen door werden de jubilaris sen in het zonnetje gezet. De eerste die zijn blijk van waardering kreeg, was Gerard Wolfert voor zijn 12V2 jarig jubileum. Hij werd toegespro ken door zijn goede vriend Ricardo, die Gerards muzi kale carrière op anekdotische manier liet passeren. Begin nend bij de blokfluit en eindi gend bij de trompet. Gerard speelt naast het fanfareorkest ook in Dweilband 'Valse Hoop' en regelmatig in verschillende kerken. Ricardo memoreerde dat Gerard niet alleen muzikaal goed bezig was, maar ook ach ter de schermen zijn steentje bijdraagt aan de vereniging. De tweede jubilaris die naar voren werd geroepen was Marl on Pieterse. Al 25 jaar is zij lid bij De Hoop. Ook zij werd door een goede vriend toegesproken. Hij noemde zijn respect voor het feit dat Marion ondanks haar drukke gezinsleven ér toch altijd is. Al jaren speelt Marion alt-saxofoon die haar vader des tijds meebracht naar huls. "Een stom ding", vond Marion toen, want ze wilde graag dwarsfluit spelen. Maar opgegroeid zijnde in de hafabra-wereld ging dat niet door Gelukkig maar, want de saxofoon bleek toch een goe de keus voor haar te zijn. Naast saxofoon spelen heeft ook zij haar steentje bijgedragen voor de vereniging. Zo heeft zij een aantal jaren muziekles gege ven en haar creatieve ideeën gespuid als concertcommissie- lid. Als laatste werd Akkeline van Lenten gehuldigd voor haar 25 jarigjubileum. Haar medesaxo- fbnisten Arja en Ellie hadden speciaal voor haar een bijzonder gedicht geschreven. Zij spraken daarin hun blijk van waardering uit voor alles wat zij de afgelo pen 25 jaar gedaan heeft voor de vereniging. Akkeline is een trouw lid die elke vrijdagavond present is, maar ook buiten het orkest heeft zij veel werk verzet. Niets was haar teveel. Jarenlang heeft zij de blokfluitlessen ver zorgd en momenteel verzorgt zij een functie in het bestuur van de muziekschool. Hierdoor werkt zij mee aan de toekomst van de vereniging. OUDDORP-Op zaterdag 7juli organiseert korfbalvereniging Good" Luck uit Middelharnis haar eerste beachkorfoaltoer- nooi in Ouddorp. Beachkorfbal is nog niet zo'n bekende tak van sport. Het is wel dynamisch en heel intensief en wordt gespeeld op een veld van 20x20 meter met één korf in het midden. Er wordt vier tegen vier gespeeld. Een team bestaat uit twee dames en twee heren of uit vier dames. Een wedstrijd duurt 15 minu ten zonder rustpauze. Voor het toernooi hebben zich 46 teams (30 senioren-en 16jeugdteams) ingeschreven die uit alle wind streken van Nederland komen. De deelnemende teams komen uit Groningen, Gelderland, Utrecht, Noord-Holland, Zuid- HpHand, Zeeland en Noord- Brabant. Het toernooi wordt gespeeld ter hoogte van strand paviljoen Paal 10 (afslag Strand 't Flaauwe Werk). Het begint om 10.00 uur en is omstreeks 16.45 uur afgelopen. Eeyi vrouw laat haar hond mt op het nieuwe pad naar het strand. Hel tijlit al Idaar te zijn, muur k nog met al. Binnenkort wordt de strandweg geasfalteerd en komen er bij de ingang slagbomen, om auto's tegen te liouden. DEN BOMMEL - Nog voor dat de grote zomerv^antie begint, kan Den Bommel weer ongehinderd naar het strand. Er is een fonkel nieuw pad aangelegd, van zo'n vier meter breed, dat zowel fietsers als voetgan gers kunnen gebruiken om het kleine strandje aan het Haringvliet te bereiken. Nu nog is het een platgedrukte zandweg, met bij de ingang een hek, maar binnenkort wordt het strandpad geas falteerd en opengesteld voor het publiek. Van een onzer verslaggevers Het strandje van Den Bommel, ooit ontstaan op inirialief van de lokale IJsvereniging, was vroeger simpel te berei ken, via het haventerrein van de voormalige firma Mast. Dat ging goed totdat de nieuwe eigenaar, de handel in zand-, grind- en betonwaren Votra BV, het niet meer op prijs stelde dat strandgangers deze sluip route gebruiken. Bovendien was fietsen en lopen over dit tracé "gevaarlijk" geworden, vult Mireille Zoet, voorlichtster van de gemeente Oostflakkee, aan. Het strandje was sindsdien nog slechts moeizaam bereikbaar. Er was weliswaar nog een voet pad, maar dat lag er, berichtte het Eüanden-Nieuws vorig jaar, "doods, afgelegen en slecht begaanbaar" bij en "leek op te lossen in het niets". Tijdens een burgerparticipatieavond en later tijdens de raadsverga dering weerklonk de wens van bewoners van Den Bommel om het strand weer fatsoenlijk toegankelijk te maken. Foto: Gert van Engelen Dat is nu gebeurd. Het nieuwe voet- en fietspad is keurig om het bedrijf heen gelegd; niets hindert nog de looproute. In totaal heeft deze strandweg veerdgduizend euro gekost. Naast de gemeente heeft ook Staatsbosbeheer eraan meebe taald. Het pad is nog niet in gebruik omdat het nog moet worden geasfalteerd. Maar Mireille Zoet verzekert dat het "in ieder geval voor de zomer" officieel wordt ingewijd door de zon- en zwemlustigen van Den Bommel. De berm moet nog worden ingeplant, maar dat doet Staatsbosbeheer pas in de herfst. En automobilisten hoeven niet te proberen om vla het verleidelijk makke lijke pad naar het strandje te rijden: slagbomen vlakbij de Buitendijk zullen "het breder verkeer" gaan weren, waar schuwt Zoet.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 10