Rapport Innovatieplatform Kop van Goeree kreeg enthousiast onthaal KNRM Van Pelt: 'Schorsing zou volgens de wet zijn geweest' Wethouder Visser test rolstoelvriendelijkheid Ouddorp Zomerse Maaltijd voor Ouderen Rapport maakt zich sterk voor het handhaven van de zondagsrust én de fun van het kitesurfen EIIAHDEH.IHEIJW5 Betrokkenheid Prikkelen Kansen genoeg Historisch én eigentijds Levend vissersdorp Futuristisch Cruciaal moment Natuur en toerisme Discussie Acties Druk weekend KRNM station Stellendam PAGINA 8 DINSDAG 26 JUNI 2007 OUDDORP - Vorige week werd tijdens een bijeen komst in m.f.g. Dorpstien- den te Ouddorp officieel het rapport 'Het móet en het kan anders!' gepre senteerd. Dit rapport is ontwikkeld door het Inno vatieplatform Kop van Goeree. Het verwoordt een visie voor het jaar 2020 en is bedoeld om de econo mie van de Kop van Goe ree een extra stimulans te geven. Tijdens de presen tatie bleek dat vrijwel alle betrokkenen positief tegen over de aanbevelingen van het rapport staan. Door Adri van der Laan Onlangs stonden we in deze krant al stil bij het gereed gekomen rapport van het Innovatieplatform Kop van Goeree. Dit platform is begin vorig jaar ontstaan op initiatief van plaatselijke ondernemers, ondernemersverenigingen en de gemeente Goedereede. De aanleiding was de constatering dat er wat donkere wolken zich aan de economische horizon aftekenden: de landbouw en zeker de visserij krijgen het steeds moeilijker en ook de toe ristische sector lijkt over haar economisch hoogtepunt heen te zijn. Gezamenlijk besloot men 'de bui' niet af te wachten en werd het Innovatieplatform geïnstalleerd, met als opdracht een visie te ontwikkelen voor het jaar 2020. Dan zal een forse kwaliteitsverbetering gereali seerd dienen te zijn, echter wel met behoud van het eigene van de streek. Onlangs werd de visie van het Innovatieplatform gepresen teerd aan de gemeente Goede reede en vorige week woensdag was het tijd voor een presenta tie aan een breder publiek. Dat velen het initiatief van het platform op prijs stellen, bleek uit de opkomst en de reacties van de genodigden. Naast een aantal raadsleden en het vrijwel voltallige col lege van Goedereede waren er veel ondernemers en vertegen woordigers van verschillende belangenorganisaties. Boven dien overstijgt de belangstel ling de Kop van Goeree, want ook uit andere gemeenten van het eiland waren vertegen woordigers present. In haar openingswoord liet een tevreden voorzitter van het Innovatieplatform, Marike van Lier Leis, weten dat zij onder de indruk was van de "enorme betrokkenheid" van de velen die tijdens gesprekken hebben bijgedragen aan de totstand koming van het rapport. Het Innovatieplatform heeft er dan ook alles aan gedaan om de reacties van 'de experts' uit het veld zoveel mogelijk in het rapport te verwerken. Van Lier Leis wees erop dat het rapport een combinatie is geworden van "zakelijkheid en identi teit", waarbij zij doelde op de voorgestelde kwaliteitsverbe tering waarbij toch het karak teristieke van de streek kan worden behouden - de combi natie van het"behoud van de zondagsrust en de fun van de ki te-sport". Bij het totstandkomen van het rapport werd gebruik gemaakt van de diensten van het onder zoeksbureau ZKA Consultants Planners. Han Verheijden van deze organisatie gaf de aanwezigen uitleg over het rapport. Hij gaf aan dat er op de Kop van Goeree hoge 'sco res' zijn als het gaat over de toeristische bezoekers: 2,5 mil joen overnachtingen en een geschatte omzet van zeventig miljoen euro, wat goed is voor 1000 arbeidsplaatsen. Hij gaf aan dat het kamperen in Nederland langzamerhand terugloopt en dat dit ook de Kop van Goeree niet voor bij gaat. Volgens hem zou op deze teruggang moeten wor- den ingespeeld. Verheijden noemde het 'kampeerproduct' van de kop sterk, "maar we moeten er wel bij stilstaan dat het toerisme te afhankelijk is geworden van kust en strand". Volgens de onderzoeker is deze afhankelijkheid niet goed. "Als er iets gebeurt, bijvoorbeeld een olieramp, zijn er grote problemen". Verder wees Ver heijden erop dat het Ouddorp- se 'toeristische product' nog stamt uit de jaren zestig en dat er sindsdien niet veel veran derd is. "Mega-investeringen zijn uitgebleven en daarom is binnenkort een neergang te verwachten. De bank wordt kritischer en er kan niet meer worden geïnvesteerd". De onderzoeker van ZKA schetste zijn toehoorders de veranderde instelling van het publiek. Volgens hem moet de moderne mens meer geprik keld worden en daar dient ook op de Kop van Goeree op ingespeeld te worden. Het toeristisch product op de Kop van Goeree moet dan ook fors te worden uitgebreid, zowel in kwaliteit als in kwantiteit, om aan de wensen van de steeds meer eisende consument te voldoen. Volgens de Verhe ijden hebben de mensen hier veel geld voor over en zullen daarom sommige uitbreidin gen dan ook gemakkelijk te realiseren zijn. Volgens het rapport liggen er kansen genoeg voor 'de Kop'. Men zou moeten gaan inspelen op 'duurzame vakanties' die aansluiten op de belangstel ling voor gezondheid en ver zorging van de mens. De kust van Goeree zal dus enerzijds als een soort kuuroord bekend moeten komen te staan, maar aan de andere kant zal er ook ruimte moeten zijn voor ver pozing van zowel bezoekers die rust zoeken - "want de toerist is het liefst alleen" - en voor hen die een actieve vrijetijds besteding zoeken. Tal van ver anderingen zijn daarom nodig om dit veelzijdige product aan te bieden. Natuurlijk is de beoogda veel zijdigheid niet te realiseren in één gebied. Verheijden legde dan ook uit dat de vier verschil lende kernen op de Kop dan ook verschillende 'eigenheden' dienen te presenteren. Voor de kern van Ouddorp dient het authentieke dorps karakter gehandhaafd te blij ven. "De historiciteit moet benadrukt worden, maar wel met een eigentijdse service". Hierin past volgens de bezoe ker een gezellig dorpscen trum, inclusief het behoud van de zondagsrust. Daarnaast dient er aan de noordkant van het dorp 'Ouddorp Bad' gecreëerd te worden in de buurt van de stranden bij de Vrijheidsweg. Hij pleitte dan ook voor een "Center Parcs- achtige" voorziening waarin kwalitatief hoogstaande win kel- en horecavoorzieningen dienen te verrijzen. De veelal kleinschalige voorzieningen op de recreatiebedrij ven, zoals de 'kantines' en kampwinkels, zouden dan het veld moeten ruimen. Voor de kern Goedereede zou er niet zo veel hoeven te veranderen. Wel zou er meer informatie over de bewoners, geschiedenis en historische gebouwen dienen te worden gegeven, "zodat als ik er rond loop ook weet waar ik rond loop", aldus Verheijden. Burgemeester Van de Velde (links) ontving het rapport uit handen van platformvoorzitter Van Lier Leis. Foto: Adri van der Laan Op de toekomst gericht: de jeugd deelde een populaire samenvatting van het rapport uit aan de aanwezigen. Foto: Adri van der Laan Voor het nu wat 'slaperige' Stel- lendam zou er een toekomst in het verschiet liggen als "levend vissersdorp". Volgens Verhe ijden zou bijvoorbeeld een kanaal door de hals van het eiland het oude 'eilandgevoel' weer terugbrengen. Verder zou de Voorstraat weer een belangrijke straat worden, die aansluiting vindt bij de weer in gebruik genomen oude haven in het noorden en in het zui den een verbinding maakt met de Grevelingen. Voor de 'kern' Brouwersdam ziet het rapport tal van moge lijkheden: "een sea-front met internationale uitstraling", waar tal van mogelijkheden de dam dienen te ontwikkelen "tot een 'hot-spot' voor enter tainment op hoog niveau". Architect Matthijs Zeelenberg, lid van het Innovatieplatform, maakte de plannen visueel voor de aanwezigen. Tal van voor het oog futuristische bouwwerken op verschillende locaties op de kop, waarvan de ideeën veelal in het buitenland zijn opgedaan, passeerden de revue. Nadere uitleg van de architect leerde dat ook deze voorzieningen perfect in het landschap zullen passen en ook nog vrij eenvoudig zijn te realiseren. Hierbij werd wel opgemerkt dat samenwerking van alle partijen een must zal zijn. Burgemeester Ger van de Vel de van de gemeente Goederee de liet in haar toespraak weten dat het rapport op een cruciaal moment komt. Zij doelde hier mee op het feit dat in zowel de landbouw als de visserij een teruggang is te bemerken en dat er daarom keuzes voor de toekomst moeten worden gemaakt. Doordat het rapport nog maar kort geleden aan de gemeenteraad is aangeboden en nog niet in de commissie of raad is geweest, kon zij inhou delijk nog maar weinig over de inhoud van het rapport vermelden. Wel was zij zeer te spreken over de inzet van het platform en zij gaf aan dat men nu zeker niet "gaat zitten afwachten". Hierbij wees zij op de aanleg van de strandover- gangen en de versterking van de kust bij het Flaauwe Werk. Gert de Groot van Stichting Natuurmonumenten verklaar de dat hij het op prijs stelde dat zijn organisatie is gevraagd om mee te denken in het voortra ject. Hij verzekerde dat "we dit met veel liefde hebben gedaan" Hij benadrukte de 'dwars verbanden' tussen natuur en recreatie die hij tijdens de pre sentatie had gemist maar in het rapport wel voorkomen. Ook hij voorziet goede moge lijkheden om de rijke natuur van het gebied in de toekomst bij het toeristisch product te betrekken, bijvoorbeeld door het creëren van arrangemen ten waarbij logies wordt aan geboden, maar daarnaast ook tochten in de natuur. Tijdens de bijeenkomst was er voor de aanwezigen ook ruim te om met elkaar van gedach ten te wisselen onder leiding van VVV-directeur Jurgen Klapwijk. Hij lanceerde een aantal stellingen waarbij de aanwezigen met een groene of rode kaart aan konden geven hoe zij over de stellingen dach ten. Het viel hierbij op dat de aanwezigen over het algemeen heel positief waren over het rapport. Wel waren er wat klei ne kanttekeningen gemaakt omdat het rapport alleen maar een visie voor de Kóp van het eiland heeft ontwikkeld. Liever had men gezien dat er een visie voor het héle eiland was opge steld. Deze opmerking kwam vooral van mensen van elders van het eiland. Verder bleek tijdens de discus sie dat de aanwezigen zaten te popelen om 'aan de slag' gaan, want zowel recreatiebedrijven als ondernemers zien de nood zaak van verandering en ver nieuwing wel degelijk in. Platformvoorzitter Marike van Lier Leis liet weten dat er met het voorliggende rapport aan de slag wordt gegaan en dat er ruimte blijft voor nieuwe ideeën. Om de visie uit te voe ren, dient er echter wel een innovatiemanager te worden aangesteld. De wens werd dan ook uitgesproken dat een der gelijke stuwende kracht op korte termijn door de gemeen te wordt aangesteld en de ver wachting is dat de kosten van een dergelijke functionaris op termijn "ruimschoots worden terugverdiend". Want als de plannen worden verwezenlijkt, zal dit zeker een stevige impuls aan de economie op de Kop van Goeree geven. Nadat het rapport officieel aan burgemeester Van de Velde was overhandigd kregen de aanwezigen een geïllustreerde samenvatting uitgereikt door kinderen die op hun witte t- shirts de tekst hadden staan: 'De jeugd heeft de toekomst'. Als het enthousiasme van de aanwezigen zal worden omge zet in daden zullen zij over een aantal jaren zéker kunnen genieten van een vernieuwde 'Kop van Goeree', waarin ook het 'oude' nog een belangrijke plaats inneemt... Vrijdagnacht 22 juni werd de bemanning van de reddingboot Prinses Margriet te Stellendam door het Kustwacht Centrum gealarmeerd voor een kotter die was losgeslagen in de bui- tenhaven van Stellendam. Er werd uitgevaren en de kotter werd naar de kant gesleept en weer vastgelegd. Zaterdag 23 juni om 8.00 uur werd de Prinses Mar griet weer gealarmeerd, nu voor een bootje met motor problemen, zuidelijk van net ankergebied. Het bootje, Joint Venture, werd op sleep fenomen en afgemeerd in de uitenhaven van Stellendam. De reddingboot was net op tijd terug voor de doop van de nieuwe reddingboot Neel- tje Struijs. Zaterdag 23 juni rond 14.00 uur, net na de doop, was er alarm voor de Prinses Mar griet voor een bootje waar mee men het Slijkgat niet in durfde. De reddingboot ver zorgde de begeleiding naar de naven van Stellendam. Zaterdag 23 juni om 20.10 uur was er het eerste alarm voor de Neeltje Struijs. Deze moest uit varen voor een sportvisbootje met motorproblemen op het Haringvliet. Het visbootje werd op sleep genomen naar de bin nenhaven van Stellendam. NIEUWE-TONGE - Donder dag 12 juli 'S er een gezel lige Zomerse Maaltijd voor senioren in Ons Dorpshuis te Nieuwe-Tonge. Deelname staat open voor senioren van Nieuwe-Tonge en Stad aan 't Haringvliet. Deelname kost €7 p.p. (all in)- Vanaf half drie is er een gezellig programma en om vijf uur wordt er een driegangen diner geserveerd. Het diner bestaat uit een zomerse soep, meerdere vlees gerechten met groente en aardappeltjes. Het dessert is een verrassing. De gerechten zijn een keuze uit het assorti ment van Thuisdiner en bij de activiteit wordt gezorgd voor koffie, thee en drankje. \bor de maaltijd verzorgen de medewerkers van 0ns Dorps huis een bingo en wordt de film van de Gourmetmaaltijd gedraaid. Opgeven is noodza kelijk en kan tot uiterlijk don derdag 5 juh bij Saar Brugge- man, tel. 651925, bij voorkeur tussen 18.00 en 19.00 uur. Er is een maximum van 36 deel nemers. Voor vervoer nodig heeft, kan bellen Regiotaxi Goeree-Overflakkee (0800- 4404044). De gezamenlijke maaltijd is een samenwerkingsproject, waarin Ons Dorpshuis, Com- panen en De Samaritaan zich inzetten om in de dorpkernen een aantrekkelijke ontmoe tingsactiviteit voor senioren op te zetten. De volgende maaltijd is op 13 september. De organi satie is in handen van Stichting Companen. Ol DDORP - Onlangs heeft wethouder CL. Visser van de gemeente Goedereede met enkele leden van het Platform Gehandicaptenbeleid Goeree- Overflakkee geïnventariseerd welke knelpunten een rolstoel of rollatorgebruiker kan onder vinden bij het gebruik van bijv. een rolstoel en rollators in de kern van Ouddorp. Om zelf te kunnen ervaren hoe moei lijk het kan zijn om iemand in een rolstoel ergens heen te brengen in Ouddorp, heeft hij meer dan een uur achter een rolstoel gelopen. De knelpunten waren o.a.: een aantal winkeliers zet hun waren op het trottoir, wat lastig is voor rolstoelgebruikers; op en afritten zijn soms te hoog; scheefliggende stoepen, e.d. Afgesproken is dat er bekeken /al worden welke knelpunten op korte termijn kunnen wor den opgelost. Het Platform Gehandicaptenbeleid is de heer Visser bijzonder erkentelijk dat hij zoveel aandacht besteed heeft om de kern van Ouddorp beter toegankelijk te maken. Op de foto v.l.n.r.: wethouder Visser, Sjaan Koese, Jane van Dongen en Andries Kampen bij aanvang van de rolstoelrit. OUDE-TONGE - De voor genomen schorsing van het Oostflakkeese raadslid Van Gurp (SGP) zou volgens de Gemeentewet zijn geweest. Dat betoogt burgemeester Van Pelt (PvdA), die de schorsing op eigen initia tief niet doorzette. Door Kees van Rixoort Van Pelt kon eerder niet reage ren op berichten over de schor sing in verband met vakantie en drukke werkzaamheden. Tegenover Eilanden-Nieuws legt hij uit wat zijn beweeg redenen waren en waarom hij uiteindelijk van schorsing afzag. Hij gaat terug naar het jaar 2005. "Er waren drie raadsleden die zich bemoeiden met de kwestie Swaneveld. De wetgever zegt dat een raads lid in geval van een juridisch conflict geen advocaat, procu reur of adviseur mag zijn van degene waarmee de gemeente dat conflict heeft. En ook niet van de gemeente. Eei» logische regel", aldus Van Pelt. Volgens de burgemeester van Oostflak- kee gaat het om artikel 15 van de Gemeentewet. "De drie raadsleden traden op als adviseur van Swaneveld, in onze visie", vervolgt Van Pelt. "Ik heb hen gewezen op artikel 15 van de Gemeentewet en de mogelijke consequentie als er in strijd met dat artikel wordt gehandeld: schorsing. Dat kan toch niet de bedoeling zijn, heb ik aangegeven, en daarmee leek de zaak voorbij." Eén van de drie raadsleden kwam na de gemeenteraads verkiezingen in 2006 niet meer terug in de raad. De tweede, die nog steeds in de gemeen teraad zit, trok zijn conclu sies en zag ervan af zich nog met de kwesüe Swaneveld te bemoeien. En de derde. Van Gurp, kwam opnieuw in bot sing met de burgemeester. "Hij nam weer de rol van adviseur op zich. We hebben weer een gesprek gehad en dat eindigde ermee dat Van Gurp zei: ik heb het niet goed beoordeeld en stop ermee. De zaak leek weer voorbij, tot er zich een paar voorvallen voordeden." Swaneveld vroeg bij de gemeente een controlerap port op van een ander bedrijf, kreeg dat niet, maar zou via Van Gurp toch aan een kopie zijn gekomen. Swaneveld zou, op grond van goede contacten in de vertrouwenscommissie, inzage hebben gehad in de profielschets voor een nieuwe burgemeester, de opvolger van Van Pelt, die per 1 september vertrekt. Bij een derde voorval zou Van Gurp familierelaties gebruikt hebben om de deur waarder onder druk te zetten om gevoelige informatie aan Swaneveld door te geven. "Dat is heel erg", oordeelt Van Pelt. "Ik heb Van Gurp opge beld en gezegd dat de maat vol is. Inmiddels had ik mijn ontslag als burgemeester inge diend, wat mij deed conclu deren dat ik de schorsing niet moest uitvoeren." Het zou niet gepast zijn omdat de schorsing een feit is op het moment dat Van Pelt al vertrokken is en een opvolger in functie. "Wel heb ik hierover de Commissaris van de Koningin geïnformeerd, met het oog op mijn opvolging. Hij moet maar bepalen wat hij met mijn informatie doet." Uit eerdere mediaberichten kwam het beeld naar voren dat Van Pelt de Commissaris van de Koningin had gecon sulteerd over de kwestie en dat hij op grond van diens advies had afgezien van de schorsing. Dat is dus niet juist. Van Pelt heeft de Commissaris van de Koningin alleen geïnformeerd en - omdat zijn vertrek aan staande is - zelf besloten om niet tot schorsing over te gaan. Op aanvraag van Van Gurp volgde opnieuw een gesprek tussen hem en Van Pelt waarin Van Gurp enige betrokken heid met de voorvallen ont kende. "Nu is het echt voor bij", zou het raadslid gezegd hebben. "Maar dat was al eer der gebeurd", blikt de burge meester terug. "We zouden het er echter niet meer over heb ben. Tot ik een week later een brief kreeg, waarin Van Gurp schrijft dat hij de zaak Swane veld toch blijft onderzoeken op waarheidsvinding. Daarna kwamen al die publicaries." Van Pelt is nog voorzitter van de gemeenteraad en Van Gurp raadslid en fractievoorzitter van de SGP. Afgelopen don derdag werd er nog volop gedebatteerd, zonder dat er sprake is van een onwerkbare situatie. "Wij staan elkaar niet naar het leven", aldus de bur gemeester. Van Pelt vindt de hele kwestie "heel vervelend" en had zijn laatste maanden in het gemeentehuis van Oost- flakkee liever op een andere manier doorgebracht. "Ik heb natuurlijk nooit het beeld gehad, dat ik nu eens lekker een raadslid ga schorsen. Het komt ook heel weinig voor; mijn collega Vreeman van Til burg wilde pas een raadslid schorsen die vertrouwelijke informatie lekte. Hij zag ervan af en besloot de gehele raad geen vertrouwelijke informa tie meer te geven. Ik richt mij dan liever tot degene die het betreft. Maar ik vind het heel vervelend, dat het gebeurd is. Het is vervelend om je carrière zo af te sluiten." Van Pelt sluit niet uit dat hij de schorsing had doorgezet als hij nog niet met pensioen zou zijn gegaan. Maar, geeft hij ook aan, dat is volstrekt hypothe tisch. Als hij zijn voornemen had uitgevoerd, zou zijn voor stel tot schorsing ter bekrachti ging aan de gemeenteraad zijn voorgelegd. "Het is een manier van pubh- citeit die je niet voorstaat", ant woordt Van Pelt op de vraag of de affaire de beeldvorming over de gemeente niet heeft beïnvloed. "Aan de andere kant: je hoort ook veel men sen zeggen dat het goed is dat de gemeente de rug recht houdt. Het is duidelijk in deze gemeente: als blijkt dat iets niet mag, dan mag het ook niet en daar staan we voor." De reactie van raadslid Van Gurp "Graag dank ik de redactie van Eilanden-Nieuws voor de mogelijkheid om te reageren op het interview met de heer Van Pelt. Een interview waarin hij ingaat op zijn voornemen mij voor te dragen voor schorsing als (door de bevolking geko zen) raadslid van onze gemeente. Dat de heer Van Pelt aan dit voornemen geen daadwerkelijke uitvoering gegeven heeft zou liggen aan het beëindigen van zijn ambtelijke loopbaan. Vele malen is mij de afgelopen tijd gevraagd mijn mening over dit toch wel unieke voornemen te geven. Ik ben daar zeer terughoudend mee om gegaan, omdat ik het niet correct vind personen in hun goede naam aan te tasten. De heer Van Pelt heeft volgens het interview een drietal rede nen om het opstarten van een schorsingsprocedure te over wegen: 1Andere raadsleden en ik zouden zijn opgetreden als advi seur van de heer Swaneveld. 2. De heer Swaneveld zou inzage hebben gekregen uit de vertrouwenscommissie over de profielschets van de nieuwe burgemeester. 3. Ik zou op onwettige manier informatie hebben gevraagd en gekregen van een deurwaarder, ook al weer met betrek king tot de zaak Swaneveld. Het zal een ieder die het interview met de heer Van Pelt gele zen heeft zijn opgevallen dat hij dit alles beweert zonder een enkel bewijs te leveren. Kijken we bijvoorbeeld naar het twee de punt, dan noemt hij mijn naam niet, maar hij suggereert wel mijn betrokkenheid. Als daarvoor geen bewijs kan worden geleverd - en dat is onmogelijk, want ik heb nooit op welke manier en aan wie dan ook informatie uit de vertrouwenscom missie 'gelekt' - dan is dat laster. En dat is een ieder, zeker ook de burgemeester van Oostflakkee, onwaardig. Het eerste en derde punt betreffen de kwestie-Swaneveld. Het voert te ver om uitgebreid op deze kwestie in te gaan. Over de gevolgde procedures hebben andere raadsleden en ik raadsvragen gesteld. In een aantal gevallen kreeg de Raad de gevraagde informatie niet of niet voldoende. Als voorzitter van de gemeenteraad heeft de burgemeester de wetteUjke taak erop toe te zien dat de Raad zijn kaderstellende, budgettaire en controlerende taken en bevoegdheden kan uitoefenen. Daarbij heeft het college de taak de Raad actief te informeren (de zgn. actieve informatieplicht). De burgemeester heeft toe te zien op een goede uitvoering daarvan, hij is immers voorzitter van Raad en college. Toen die informaüe niet of onvoldoende gegeven werd, heb ik met enkele andere raadsleden die informatie zelf gepro beerd te verkrijgen. Daarmee heb ik niets onwettigs of onge oorloofds gedaan, maar naar mijn beste weten en kunnen gehandeld in het belang van onze gemeente en niet in dat van de heer Swaneveld of wie dan ook. Ook hier geldt: beweren is gemakkelijk, het komt op hewijzev aan. Ik heb de Commissaris van de Koningin om een onderhoud gevraagd en 'mijn dossier' naar hem gestuurd. Dat de Commissaris van de Koningin mijn handelwijze niet ver keerd of onjuist vond, blijkt uit een (e-mail)bericht van een medewerker van zijn kabinet. Ook in een telefonisch gesprek deelde hij mij mee dat de Commissaris een vertrouwelijke brief heeft geschreven aan de heer Van Pelt waarin de Commissaris de heer Van Pelt onder andere adviseert geen verdere stappen te ondernemen. In een schorsingsprocedure speelt de Raad overigens ook een belangrijke rol. Pas na het opsturen van wat de heer Van Pelt 'het dossier-Van Gurp' noemt, heeft hij het Seniorenconvent, d.w.z. de fractievoorzitters, geïnformeerd. Alle fractievoorzit ters namen afstand van de gevolgde procedure, maar de heer Van Pelt vond dat hij dit als burgemeester zo moest doen, alweer zonder daar argumenten bij te leveren. Ten slotte moet mij van het hart dat hij de inhoud van de tussen hem en mij gevoerde gesprekken niet correct weergeeft. Deze gesprekken vonden veelal onder vier ogen plaats en zin in een welles-nietes spel heb ik niet, alleen dit: sommige gesprekken vonden ook met andere raadsleden plaats. Ook zij herkennen zich niet in de weergave die de heer Van Pelt geeft. De heer Van Pelt legt over enkele maanden zijn ambt neer en gaat van zijn rust genieten in Groningen. Ik hoop zolang het mij gegeven is namens de SGP raadslid te zijn van onze gemeente en de belangen van alle burgers naar vermogen te dienen."

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 8