Zomersprookjes en Fluisterschelpen De gijzelaars van St. Michielsgestel en Haaren: een bijna vergeten groep Nieuw project St. Onderlinge Zorg Oekraïne Grote rommelmarkt Nieuwe-Tonge Uitslag dressuur manege Oostmoer Inloopavond De Gornet MEDISCHE DIENSTEN openlucht- dienst Beréa gemeente Oeltgendag 'De Plaet op straet' EIIAnDCn-IIIElJWS GOEREE-OVERFLAKKEE - Elk jaar herdenken we de oorlogsslachtoffers en de bevrijding. Op 4 en 5 mei staat Nederland stil bij wat er is gebeurd en is de collectieve aandacht gericht op de Tweede Wereldoorlog. De bezet ting, de jodenvervolging, de concentratiekampen, het verzet, de oorlogshandelingen - alles komt weer terug in de meimaand. Over de gijzelaars in St. Michielsge stel en Haaren hoor je echter weinig tot niets. Ook in de geschiedschrijving - zeker de regionale en lokale - schitteren ze vaak door afwezigheid. De gijzelaars lij ken een vergeten groep, ook op Goeree-Overflakkee. Keurige heren Kruidenier Vrijheid kwijt 'Doorbraak' Represaille Weer thuis De boerderij Nieuw project PAGINA 9 VRIJDAG 22 JUNI 2007 Naar verwachting zullen begin september ook op C;oe- ree-()ver(lakkee de tientallen Fhii.slersthelpen 'aanspoelen' die nu zijn gesignaleerd op het culturele iestival Oerol. op Terschelling. De reuzenschel- |)en, elk met een eigen verhaal, veitellen hel verhaal van de Zee. Bekende schrijvers, dich ters en toonkinistenaars zijn spreekbuis van de zee en hun vertellingen zijn te beluisteien mei het oor aan de reuzen schelpen. Stichting Podium Goeree- Overflakkee verwacht medio juli de plaats en tijd van aan landing bekend te kunnen maken. De schelpen zullen dan enige dagen te zien en (vooral) te beluisteren zijn aan één van Ouddorps stianden. De fluistei schelpen zijn een initiatiel van Stichting Land schapstheater En Meer en doen deze zomer meerdere stranden langs de Nederlandse kust aan. Voor meer informatie zie web site www.zomersprookjes.nl. Stichting Podium wil voor het (ioeree-Överflakkeese project twee keer een schelpenbus van uit Ooltgensplaat naar Oud- dorp laten lijden. Het pro gramma wordt in juli bekend gemaakt. Wilt u helpen bij dit project als schelpenwacht op het strand geef u dan op bij de receptie van het Diekhuus, lel 0187- 482400, of via e-niail podium@ hetdiekhuus.nl. Op zaterdag 30 juni wordt van 9.00-15.00 uur in en rond Hervormd centrum 'F.lim' aan de Ziiiddijk Ie Nieuwe-Tonge de traditionele rommelmarkt weer gehouden. Er zal weer van alle Ie koop zijn, zoals veel tweedehands boeken, allerhan de meubelen, elektrische appa raten, speelgoed, glaswerk, creatieve dingen zoals stukjes met ver.se bloemen lot houten voorwerpen mei planten toe, handwerkarli kelen, originele kaarten en bakartikelen. Ook voor de kinderen is er de hele dag wal Ie doen. Ze kunnen tram pol inespringen, verls|)at- len, er zijn een vcrrassingslrek- kasl (altijd [irijs) en een reuzen .sjoelplank, voor zowel de wat oudere jcii^ct ais vo/was.senen staat de .schiettent weer klaar. Voor de lekkere trek kan men ook terecht, want er worden ter plekke oud Hollandse wafels, pannenkoeken, oliebollen, vi.s en Flakkeese kruudplaetjes gebakken, er zijn snacks, patat, ijs, koffie, limonade en verse Hollandse Nieuwe. Er is een mooie kinderstep te winnen en lal van andere prijzen. Dit jaar zal voor het eerst de hele dag door een film worden ver toond van de eerste schoolreü nie van 1993 van de school aan de Achterweg. Wie zin heeft in een gezellig dagje uit, waarbij ook de kinderen zich niet zul len vervelen, kunnen terecht op deze 24*^ editie van de rom melmarkt van de Hervormde Gemeente. OUDDORP - Op woensdag 27 juni houdt Peuterspeel zaal 'De Gornet', Dorp- stienden 5 te Ouddorp een inloopavond. De deuien staan dan wijd open voor alle belangstellenden, maar in het bijzonder voor de ouders van kinderen in de leef tijd vanaf 1,5 jaar Dat is name lijk de leeftijd vanaf wanneer kinderen op kunnen worden gegeven. Peuterspeelzaal De Gornet is een neutrale peuter speelzaal waar ieder welkom is. Tijdens de inloopavond wordt een indruk gegeven van hoe er op De Gornet te werk wordt gegaan. Ook zijn deze avond leidsters en bestuursleden aan wezig om uitleg te geven of vragen te beantwoorden. De kotïie staat klaar. van vrijdag 23 juni 2007 t/m zondag 24 juni 2007 WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Van vrijdagmiddag vijf uur tot maandag-morgen acht uur heeft voor heel Goeree-Over- flakkee dienst de Centrale huis artsenpost Goeree-Overflakkee, Ziekenhuis in Dirksland, tel. (0187)480447. TANDARTSEN Spreekuur uitsluitend voor spoed gevallen op zaterdag en zondag van If.00tot1f.30uur0p23en 24 juni Tandartspraktijk Ouddorp, Dorpstienden 3b, Ouddorp, tel. 681660. Voor spoedgevallen buiten het spreekuur telefonisch contact opnemen. VERLOSKUNDIGE PRAKTIJK 'NATALIA' Paviljoen Ziekenhuis, Stationsweg 22 di., WO-, do, spreekuur volgens afspraak 9.00-12.00 uur fel. spreekuur. Tel. (0187)60 07 92 APOTHEKEN Apotheek Menheerse Voorstraat 16, Middelharnis, 48-36-66 Geopend op werkdagen: 8,30-12.30 eni 3.00-17.30 uur. Apotheek St. Joris* St. Joris Doelstraat 34-36, Sommelsdijk,Tel,48 72 77, Geopend op werkdagen: 8.30-12,30 en 13,00-17,30 uur. Op zaterdag van 10,30-11.30 uur APOTHEEK DIRKSLAND Voorstraat 25, Dirksland Telefoon 6015 80 Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 uur en van 13,30-17,30 uur Op zaterdag van 10,00-12,00 uur en 17,00-17.30 uur Kringapotheek 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel, 68 37-89 W/erkdagen: 8,30-12,00 uuren van 13.00- 17,30 uur. Op zaterdag van 12,00-13.00 uur Buiten opsningstijtien van de apotheken kunt u voor dringende spoedrecepten bellen met het centrale dienstnummer van de apotheken Goeree- Overflakkee: 689957. U wordt dan doorverbonden met de dienstdoende apotheek met wie u een tijdstip kunt afspreken om uw medicijnen te verkrijgen. De bereikbaarheidsdiensten zijn als volgt: APOTHEEK ST, JORIS SOMMELSDIJK Maandag t/m vrijdag 17,30-22.00 uur (op feestdagen vanaf 8.30 uur) KRINGAPOTHEEK OUDDORP Maandag t/m vrijdag 22,00-8,30 uur APOTHEEK D/RKSLAND Zaterdag en zondag 8.30-22.00 uur KRINGAPOTHEEK OUDDORP Zaterdag en zondag 22.00-8,30 uur. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: R R. J, M, Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L. Tjebbes, Mid delharnis, 48 29 66; Dierenkliniek Goeree- Overflakkee, 48 28 97, Door Kees van Rixoort Veel eilandbewoiier.s niet enige interesse in liet verleden weten het: op 9 maan 194 1 liield de bezetter in Soinnielsdijk een razzia. Niet minder dan 17(5 mensen werden opgepakt en naar kamp Sdioorl gebracht. 9 Maart 1941 is een bekende datiun op Cloeree-Overflak- kee. Maar hoe zit het met 4 mei 1942? Die dag arresteerde de bezet ter 4()() kctuigc lieren. Ze had den geen llaiiw vermoeden wat (Ie reden van luin aanhouding was. Het ging bijvoorbeeld om hoogleraren, politici, schrijvers, musici, advocaten, geestelijken en burgemeesters, samen een doorsnede van de Nederland se elite. Vanuit het hele land weiden ze met vrachtwagens overgebracht naar het kleinse minarie Beekvliet in het Bra bantse .St. Michielsgestel. .W gauw werd duidelijk wat de Duitsers met het gijzelaars kamp voor hadden, en niet lang daarna ook nog met een tweede kamp in het grootsemi narie te Haaren. Het was een signaal van de bezetter naar het verzet: pas op met uw daden, anders zullen er slachtoffers vallen onder de gegijzelden. Onder de gegijzelden bevon den zich ook enkele bewoners van (;oeree-Overflakkee. Het Gedenkboek Gijzelaarskamp Beekvliet, uitgegeven in 1946, noemt in ieder geval dominee VoUebregt uit Oude-Tonge, onderwijzer Van Oosterom uit Ooltgensplaat, kantonrechter Van der Velde uit Middelhar nis, landbouwer Sieling uit Melissant en kruidenier Van Gnlik uit Sommelsdijk. De laatste had een winkel aan het Hofplein. Van C'.ulik was ooit begonnen met het ven ten van kaas en stokvis. Met een kruiwagen ging hij langs de deur. Later was de in 1972 overleden kruidenier overigens een van de eersten die zijn klan ten opzocht met een soort SRV- wagen. De kruidenierswinkel ging in de jaren zestig definitief dicht toeti de siipermarklen opkwamen. Maar dit terzijde. Op de vroege ochtend van 4 mei 1942 werd Van Gulik wreed gewekt en meegenomen naar Brabant. Tot de elite behoorde de eenvoudige kruidenier niet, maar hij stond wel bekend als Oranjegezind en als iemand die geen blad \'oor de mond nam. Een dag later wist de familie Van Gulik pas waar hij naartoe was gebracht. Als een boef werd de winkelier uit Sommelsdijk, net als alle andere gijzelaars, door de gijzelnemers op de foto gezet: van drie kanten. Twintig maanclen zat hij in St. Michielsgestel. Met een man of tien op één kamer, samen met onder meer de Brielse apo theker Sonnega en zijn stads genoot Van Adrighem. een koopman. Een stratl;amp was Beekvliet niet, maar Van Gulik was wel zijn vrijheid kwijt. Bovendien zat hij met de win kel in zijn maag. Gelukkig wist zijn gezin de zaak draaiend te houden, zij het met kunst- en vliegwerk en de nodige hulp van grossiers. In feite hadden de gijzelaars grote vrijheid, althans binnen de muren van het grootsemi narie. Van Gulik maakte zich, samen met anderen, verdien stelijk met het verzenden en ontvangen van brieven en postpakketjes. Ook volgde hij verschillende cursussen. Beek- \'liet bood daar volop gelegen heid toe, met de overvloed aan wetenschappers, politici en geestelijken. Er was altijd wel een cursus, een lezing of een discussiebijeenkomst in het gij zelaarskamp. Een film kijken was ook een welkome afleiding. De keus was echter beperkt, want, schrijft journalist H. Algra in het Gedenkboek Ciijzelaars- kamp Beekvliet, Duitse films werden niet geaccepteerd. Gijzelaars studeerden ook toneelstukken in en brachten die voor hun lotgenoten op de planken. "Daar er geen actri ces waren, moesten, als in de Middeleeuwen, mannen een vrouwenrol spelen, wat soms wonderbaarlijk goed gelukte", aldus Algra. Behalve Algra, hoofdredacteur van het Friesch Dagblad, telde het kamp in St. Michielsge stel politiek geëngageerde en anderszins invloedrijke Neder landers als Simon Vestdijk, Anton van Duinkerken, Niko Tinbergen, Hendrik Brug- mans, Marinus van der Goes van Naters, Jan de Quay, Wil lem Banning, Willem Drees en VVini Schernierhorn, de eer ste premier in het naoorlogse Nederland. Onder een aantal van deze en andere gijzelaars kwamen gesprekken op gang over het vernieuwen van de maat schappelijke verhoudingen in Nederland en het doorbreken van de verzuiling. Katholie ken, protestanten, socialisten en liberalen filosofeerden met elkaar over het naoorlogse Nederland, zonder dat dit na 1945 overigens tot een echte 'doorbraak' heeft geleid. Mogelijkheden genoeg dus om de dag nuttig of plezierig te besteden. Algra: "Het leven der gijzelaars werd niet door de fjewakers gereglementeerd." De sfeer veranderde wel nadat de Duitsers vijf gijzelaars had den gefusilleerd. Dit als repre saille na een aanslag op een militaire trein in Rotterdam. De vijf - R. Baelde, O.E.G. Graaf van Limburg Stirum, A. Baron van Schimmelpenninck van der Oye uit St. Michiels gestel en C. Bennekers en W. lUiys uit Haaren - werden doodgeschoten op 15 augustus 1942, in de bossen bij Goirle. Van Gulik haalde later vaak op, dat één van de geëxecuteerden min of meer zijn buurman was in Beekvliet en dat deze mid den in de nacht van zijn bed werd gelicht. "Het kamp was ernstiger geworden", schrijft Algra. "Het was gebetird. Het zou weer kunnen gebeuren." Later, op 16 oktober 1942, fusilleerden de Duitsers nog drie gijzelaars: J. van der Kerkhoff uit St. Michielsgestel en J. Haantjes en H.W.L Vriend uit Haaren. Nog later, na de bevrijding, werd in Goirle een gedenk steen geplaatst met daarop de tekst: Om de fiere geest van het Nederlandse volk te breken, heb ben de Duitsers in de zomer van het jaar 1942 vele honderden bur gers als gijzelaars gevangen gezet in de seminaria van St. Michiels gestel en Haaren. Acht hunner zijn door de vijand doodgeschoten. Opdat het yiageslacht hun kostbare offer, gebracht voor hel vaderland, niet vergete en er zich aan sterke, hebhen hun mede gijzelaars deze gedenksteen geplaatst. Nog elk jaar worden de gefusilleerde gijzelaars herdacht. In de loop van de oorlog voeg de de bezetter nieuwe gijze laars toe, terwijl anderen ver vroegd naar huis mochten. Het grootste aantal notabelen dat tegelijk vast zat in de kampen, bedroeg bijna zevenhonderd. Van Gulik kwam op 20 decem ber 1943 weer vrij, nadat hij in de zomer van dat jaar al drie dagen verlof had gekregen om wat zaken te regelen. Vlak voor kerst was hij weer thuis, aan het Hofplein in Sommelsdijk. Echt vrij was Van Gulik echter niet. Elke maand moest hij zich mel den bij de Ortskommandant. ïn de achterliggende jaren mocht de humanitaire hulp van St. OZO heel veel betekenen voor ouderen 1" het district Karpatalja in Oekraïne. In de beginja ren bestond de hulp uit het opbouwen van het frequent aanbieden van voedselpakketten aan allerarmsten, een project wat tot op de dag van vandaag nog steeds nodig olijkt. Na verloop van tijd kon er dankzij de vele giften een verzorgingshuis worden gebouwd, de vrucht van grote betrokkenheid van de donateurs in Holland én de gezamenlijke inzet van de OZO-medewerkers in Hol land en Oekraïne. Maar wat zijn de mogelijkheden om voor verzorgingshuis 'Rehoboth' een bepaalde vorm van selfsupporting op te zetten? Het antwoord op deze vraag kwam heel onverwacht! Verzorgingshuis 'Rehoboth' in het Oekraïense Nagydobrony IS nu ruim een jaar in bedrijf. Dankzij de inzet van directie en personeel krijgen de bewoners eeii uitstekende verzorging. Het is met recht een huis van liefde, een feit waarover men tot in de wijde omtrek positief spreekt en ook de Hongaars fjereformeerde Kerk, op wiens naam de instelling staat, is uitermate verheugd met dit in Oekra'ine totaal nieuwe feno meen: christelijke huisvesting voor ouderen, ongeacht reli gie of afkomst. Tellen we deze zaken bij elkaar op, dan mag er dus gesproken worden van een zeer geslaagd toekomstgericht project, niet in het minst door de sponsoring van alle Hol landse donateurs. St. OZO ver plichtte zich, ten overstaan van het kerkelijk presbyterium in Nagydobrony, om tot in lengte van jaren thiancieel garant te staan voor de instelling, omdat er van de Oekraïense overheid geen enkele subsidiëring te verwachten is. Reeds voor en tijdens de bouw werd er nagedacht over de exploitatie van het verzor gingshuis. De opbrengst van de bijbehorende landbouw grond, 75% van de pensioenen van de bewoners én de aan de instelling te vermaken bezit tingen van de bewoners (tenzij testamentair anders beschikt), moesten in Oekraïne de inkomsten gaan vormen. Het is nu bekend dat voor 2006 deze inkomsten ongeveer 20% bijdragen in de totale kosten. Voor de overige 80% zijn de giften uit Holland nodig. In de zomer van 2006 wer den de OZO medewerkers (directie) van verzorgingshuis 'Rehoboth' benaderd door het presfjyterium van de kerk in Nagydobrony met de vraag om leiding te geven aan een mid delgrote boerderij. Dit project, enkele jaren geleden opgezet door een Canadese kerkelijke gemeente om het christelijk Lyceum in Nagydobrony in stand te houden, was door wanbeleid van een directeur met verkeerde bedoelingen volledig mislukt. Het gevolg hiervan laat zich raden: grote zorgen over de school met bij behorend jongens- en meisjes internaat. Een herstart met de juiste mensen aan het roer was de enige oplossing. Na rijp beraad besloten de OZO medewerkers deze uitdaging aan te gaan, want het voorstel van het presbyterium om met de opbrengst van de boerderij niet alleen het Lyceum, maar ook verzorgingshuis 'Reho both' financieel te steunen, klonk hen als muziek in de oren! Volgens de Oekraïense OZO meclewerkers is de herstart van de boerderij heel belangrijk: "Er kunnen met de opbrengst De eerste radijsoogsi i'nn de "Rehoboth boerderij" van St. OZO. \an de boerderij twee belang rijke doelen gesteund worden: het verzorgingshuis en het L)ce- um. Deze school is heel belang rijk voor het christelijk voort gezet onderwijs in deze regio. Jonge mensen, die moeten leven in een gedesillusioneerde samenleving, krijgen de moge lijkheid hun kennis te verrijken tot opbouw van Oekraïne. Dit is onze steun alleszins waard! Wij gaan onze uiterste best doen om van dit boerderijproject een succes te maken. Met name serwarmde glastuinbouw, de 'folieteelt', is in dit gebied in opkomst. Er is veel vraag naar constante teelt van radijs, tomaten en augurken. Het zou prachtig zijn wanneer we een aantal kassen kunnen bouwen voor deze teelt, want hiermee is geld te verdienen. Nu hebben >ve de mogelijkheid om door Het aanaarden van de aardappelen. In januari jl. is er een aardappelras uil Holland meegenomen, speciaal voor venneerdering. Deze aardappelen zullen xvorden gerooid als ze nog klein zijn en zidlen weer als pootaardappelen worden gebruikt in het jaar 2008. Bespreking van de OZO leden op de boerderij tijdens het werkbezoek in meijl. middel van dit boerderijpro ject én het verzorgingshuis én het Lyceum, geheel of in ieder geval gedeeltelijk, te onder houden met eigen middelen. In de achterliggende jaren is er dankzij de vele sponsors van St. OZO heel veel tot stand geko men. Maar tegelijkertijd is het onze plicht om niet simpelweg te willen leunen op financiële hulp uit Holland. Waarom zou den wij er niet alles aan doen om deze boerderij weer winst gevend te maken?". Het moge duidelijk zijn dat St. OZO van harte bereid is dit boerderijproject te steunen. Deze mogelijkheid om een school in stand te houden én het verzorgingshuis - zoveel als mogelijk - selfsupporting te maken, moeten met beide handen worden aangegrepen! Feit is dat deze boerderij weer vanaf de grond moet worden opgebouwd. Hiervoor is veel geld nodig. St. OZO beseft dat haar steun aan dit nieuwe pro ject alleen maar kan bestaan dankzij uw financiële steun! Concreet zijn er de volgende afspraken gemaakt: - Officieel stond de boerderij op naam van het Lyceum. Dit is veranderd en zij komt op naam van de kerk (zelfde situatie als het verzorgings huis). De te volgen procedu res hiervoor zijn inmiddels afgerond. De boerderij gaat 'Nagydobrony! Refbrmatus Pexoboth Farm' heten; - De leiding op de boerderij berust bij de Oekraïense OZO-medevyerkers. Zij heb ben van het kerkbestuur de volledige bevoegdheid in het nemen van beslissingen en dragen de verantwoor delijkheid; - Het boerderijproject staat in financieel opzicht volledig op zichzelf De beheerders dragen zorg voor de boek houding en beheren de gel den. Het personeel bestaat nu uit acht mensen. Een dierenarts controleert de veestapel en wordt betaald per consult; - De opbrengst komt ten goe de aan het Lyceum en ver zorgingshuis 'Rehoboth'. Spreekt dit project u ook aan? Stort dan uw gift op rekening nummer 3416.36.85 f met vermelding van: boerderij project. Wilt tl meer informa tie over dit project? Bezoek de website www.stichting-ozo. nl en klik op Informatie en vervolgens op Nieuwsbrie ven. St. OZO oedankt ieder een die in het verleden en heden de projecten hebben gesteund. Maar humanitaire hulp is nooit 'af'. Uw steun voor in de toekomst is van wezenlijk belang! Namens Stichting OZO, Herman van Wezel OUDE-TONGE - De Beréa gemeente te Oude-Tonge en de Vic tory Outreach kerk te Rotterdam houden a.s. zondagmiddag een openluchtdienst aan het Grevelingenmeer. De dienst wordt gehouden bij de boothellling op het terrein van het Grevelin- genschap. De verkondi ging van het Woord wordt verzorgd door pastor Jerry Mendeszoon, voorganger van Victory Outreach. Daarnaast treden een black gospel choir en een vlag- gengroep op. De dienst begint om 15.00 uur. STAD a/h HARINGVLIET - Uitslag van de dressuurwed- strijd van jl. zaterdag. Proef F2: Peter Witvliet, Sjap- peloep, 214 pnt. Proeven F4 en F5: Chantal van Dijk, Tazz, F5, 224 pnt; Marieke VVesthuis, Joy, F4, 223 pnt, tevens diploma F4 behaald; Carolien Mijn- ders, Twenkle, F4, 221 pnt; Nina Engelfriet, Sjappeloep, F5, 220 pnt; Conny Groenveld, Debbie, F4, 219 pnt; Marüne V. Driel, Maistro, F4, 210 pnt, tevens diploma F4 behaald; Saskia Driece, Sjappeloep, F5, 190 pnt. Proeven F8 en F9: Mar leen Trouwborst, Komeet, F9, 220 pnt; Marloes v. Eek, Frits, F9, 217 pnt; Robert Confurius, Debbie, F8, 216 pnt; Sanne Post, Britt, F9. 215 pnt; Natal- ja Vorstenbosch, Bartje, F9, 214 pnt; Anteun OosterhofF, Nara, F9, 211 pnt; Laurina Lokerman, Chantal, F9, 211 pnt. Proeven FIO en Fll: Petra den Haan, Max, FIO,. 224 pnt; Marlotte v.d. Veer, Jo Ann, El 1, 215 pnt; Nelleke Dijkgraaf, Joy, FIO, 214 pnt; Sylvia de Waard, Anouska, FIO, 212 pnt; Lysan- ne den Haan, Henro, FIO, 211 pnt; Sandra Verwijs, Komeet, FIO, 211 pnt, tevens diploma FIO behaald; Daniella Vis, Tica, FIO, 204 pnt; Amanda Tanis, Nenee, Fll, 193 pnt; Marja Verhoeff, Gipsy, F11, 188 pnt. Proeven Fl2 t/m F16: Kim Vis ser, Tazz, F16, 214 pnt; Vanity Monnee, Mw'm, F14, 210 pnt, tevens diploma F14 behaald; Miranda Bazen, Tazz, F13, 209 pnt; fngrid de Vogel, Debbie, F13, 208 pnt; Jaimy Argoudelis, Anouska, F14, 206 pnt; Daisy Argoudelis, Twenkle, F15, f98 pnt; Cyntfiia Monnee, Othil- de, F12, 193 pnt; Stacey Kalf, Quint, F12, 191 pnt. Proeven klasse B: Anais Tsakonis, Krimh- berly, B3, 175 pnt; Michelle Jongbloed, Replay, B4, 174 pnt; Anais Tsakonis, Krimhberly, B4, 173 pnt; Michelle'Jongbloed, Replay, B3, 168 pnt. Proeven klasse LI: Sharmaine Verhage, Ovonnie, Ll-8, 187 pnt; Shar maine Verhage, Ovonnie, LI-7, 175 pnt; Amanda Tanis, Nenee, LI-7, 174 pnt; Amanda Tanis, Nenee, Ll-8, 173 pnt. OOLTGENSPLAAT - De stichting Oeltgen houdt zater dag 7 juli voor de 24*^ keer de Oeltgen evenementendag in Ooltgensplaat. De dag heeft als thema 'Shantykorenfestival' en duui-tvan 10.00-17.00 uur.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 9