tieleman Receptioniste/telefoniste Klaviervirtuozen trakteren luisteraars op expressieve 'Muzikale zomeravond' Roemenië tot de EU, toegetreden en nu? Aannemingsbedrijf Van der Linde viert dubbel jubileum keukencentrum Informatie avond Wijksteunpunt Melissant perfect EIIAnD^.|1iClJW5 Landelijke concertserie krijgt start in Sommelsdijk: m/v 20- i* C« C« C« io C« C« C« i* ,«i i« i« ffi c« 4« 4« *fi f: ffs ifs *'v. •5 DIERENBELANG HOEKSCHE WAARD Avondvullend Ontwikkeling full copy-service Programma Samenspel Kameraadschap PAGINA 4 VRIJDAG 22 JUNI 2007 Keukencentrum Tieleman is een bedrijf dat al 40 jaar ervaring heeftop fceufcengefaied met vestigingen in Meiissant, Spiji(enisse, Barendrectiten Middelharnis {in aanbouw). Met onze gespeciaiiseerde l<ennis, Itwalitatief hoogwaardige producten en eigen montagedienst, bieden we een totaalpal<l<et dat voidoet aan de lioogste wensen van de Idant. Naast de particuliere marl(t kunnen wij ook veel aannemers en projectontwikkelaars tot onze klantenkring rekenen. In ons bedrijf zijn meer dan 40 medewerkers werkzaam en vormen samen een hardwerkend team, waar loyaliteit hoog in het vaandel staat. \N W \N Voor onze showroom in Melissant zijn wij op korte termijn op zoel< naar een Als receptioniste/telefoniste ben je het visiteloartje van Keukencentrum Tieleman. Je ben representatief en hebt een goede telefoonstem. Je bent het eerste aanspreekpunt voor onze klanten, dus je bent hartelijk en vriendelijk in de omgang. Naast het beantwoorden van de telefoon behoren de postverwerking en andere licht administratieve taken tot jouw werkzaamheden. Heb je een opleiding op MBO-niveau, geen negen-tot-vijf mentaliteit en flexibele instelling? Dan hebben wij een leuke en afwisselende full-time baan voor je. Wij vragen: MBO-niveau, verkregen door opleiding of werkervaring Ervaring in soortgelijke functie heeft onze voorkeur Goede communicatieve vaardigheden Klantgericht en accuraat Werkervaring met Excel, Word en e-mail Nette en verzorgde uitstraling. WIJ bieden Een prima vast salaris. Goede secundaire arbeidsvoorwaarden Prettige en collegiale werksfeer Ben jij degene die we zoeken E-mail dan je gemotiveerde sollicitatie en een recent CV naar: soliicitaties@>tieleman.nl Meer informatie over ons bedrijf Bezoek onze website: www.tieleman.nl KeruJoeri-iyp^iiu.'err- a^ hays>^'S>c^f^ re-é^Ccë-f^yt Gebeurt er dan niets in het voordeel van de Roeineense bevolking? Ja, dat is maar hoe je het beziet. Wanneer u nu door Boekarest reist, ziet u er een geweldige drukte. Veel auto's, overvolle wegen. Men is ook door heel de stad bezig met het vernieuwen van bijvoorbeeld de tramrails en aanpassingen aan de wegen. Het is duidelijk te merken; Boekarest krijgt voorrang. Uiteraard begrij pelijk, het is de hoofdstad en velen die Roemenië bezoeken zullen via de luchthaven van Boekarest reizen. Deze heet nu Henri Coanda, vroeger Otopeni. In de laatste jaren is de luchthaven behoorlijk ver bouwd en uitgebreid en is dan ook niet meer te vergelijken met de periode rond 1990. Het is geen grote luchthaven maar alles functioneert er goed. De formaliteiten zijn ook een stuk vereenvoudigd, en dat laat zien dat het ook een heel stuk eenvoudiger kan dan voor heen. Ook is er een veel groter parkeerterrein gerealiseerd, kortom en zijn duidelijke posi tieve ontwikkelingen zichtbaar. Wanneer de infrastructuur van de stad ook zal zijn aangepast, zal dit alles bij elkaar een hele verbetering zijn. Wel moet de bebouwing in de stad nog een behoorlijke wijziging onder gaan. Er staan nog steeds te veel grauwe en lege gebouwen; wil het echt een stad met allure worden dan is men lang nog niet klaar, maar het begin is er. Of het geld van de EU allemaal op de juiste plaats terechtkomt, is ook nog maar de vraag. Wij denken terug aan het jaar 2005, toen er zeven keer een watersnood was, verspreid over bijna het gehele land; velen hebben toen onder ande re hun woning verloren. De bewoners leven nu bij familie, of in een loods of op straat. Zij hebben nog nooit geld ontvan gen voor de herbouw van een eigen woning! Het verschil met het platteland en de stad Boe karest is dan ook wel erg groot aan het worden. De meest arme bevolking ondervindt niet of nauwelijks steun van de overheid, en dat is zeer triest. Enkele weken geleden stonden wij nog in het plaatsje Racova; geen geasfalteerde wegen! Het was al geruime tijd droog. U begrijpt: wanneer een auto door deze straten rijdt wat een stofwolk ev dan achterblijft. Dan zie je door het stof heen mensen lopen naar de dorps- pomp om water te gaan halen, vaak meerdere kilometers van hun woning! Een oude man vroeg mij: 'Kunnen jullie van uit Nederland zorgen dat ook wij een geasfalteerde weg krij gen?' Ja, zo gemakkelijk gaat dat nu ook weer niet. Deze mensen begrijpen ook beslist niet waarom Roemenië nu ook bij de EU behoort! Zij merken er niets van, behoudens dan dat ook voor hen alles veel duur der is geworden. De armoede neemt dus dagelijks tóe. Ook in het westen wordt maar wei nig beseft wat er nu werkelijk plaats vindt in Roemenië. Ook hier denken velen dat, nu ze bij de EU behoren, de proble men zijn opgelost. Niets is ech ter minder waar. De armoede neemt steeds grotere vormen aan. De afstand tussen rijk en arm wordt hierdoor ook steeds weer groter! Stoppen met hulpverlening is dus niet aan de orde. Wel moeten wij ons steeds de vraag voorhouden: Waarmee zijn de mensen nu het méést geholpen? Allereerst denken wij dan aan onderwijs. Verreweg de meeste scholge bouwen voldoen niet en het onderwijs zelf is niet van goed niveau. Door H.C.R./Betania zijn al diverse scholen óf gere noveerd óf geheel of gedeelte lijk nieuw gebouwd en inge richt. Dat is al een geweldige verbetering. Maar dit zou op nog veel meer plaatsen moe ten gebeuren en daar is uiter aard ook weer geld voor nodig. Hopelijk gaan meer mensen hierover nadenken en komen er financiële middelen voor beschikbaar De ouders moe ten echter ook zelf inzien dat het voor hun kinderen belang rijk is dat zij onderwijs ontvan gen. Te gemakkelijk laten zij de kinderen thuis, soms wer ken ze mee op het land, maar ook brengen kinderen veel tijd in ledigheid door en wij weten wat daarvan het gevolg is. Hopelijk gaat deze situatie ook in de nabije toekomst ver anderen. Om Roemenië op te bouwen, zijn er heel hard goed geschoolde krachten nodig. Vanuit het westen kan er aan gestuurd worden, en kennis overdracht is ook gewenst en noodzakelijk, maar de Roeme nen moeten het uiteindelijk toch zelf doen. Dit houdt ook een cultuuromslag in, en ook dat zal de nodige energie kos ten. Kansen liggen er genoeg, ja zelfs zeer veel en dat door het gehele land verspreid. Ook het toerisme komt langzaam op gang, maar het probleem is vaak dat de overnachtingen veel te wensen overlaten. En zo is het meteen weer een stuk minder aantrekkelijk om dit land te gaan bezoeken, hoewel het wenselijk is om dit toch te doen! Dammis Vroegindeweij, secretaris H.C.R. tel: 0187-482594, e-mail: dammis.vr-hcr@hliksafe.nl In het nieuwe Woonzorg complex '"Vbllenhoven', dat momenteel in aan bouw is aan de Pieter straat te Melissant, zal een loket gerealiseerd worden waar inwoners van Melissant met vra gen over Wonen, Zorg en Welzijn terecht kunnen. Dit loket zal een aan tal dagdelen per week geopend zijn. Medewerkers van de Gemeente Dirksland, Stich ting Sjaloom Zorg en de Rabobank zullen een aantal dagdelen per week invulling gaan geven aan het loket. Zowel de bewoners van het woonzorgcomplex als ande re inwoners uit Melissant kunnen binnen het wijk steunpunt tevens gebruik maken van de diverse wel- zijnsactiviteiten, die door de beheerster van Sjaloom Zorg, georganiseerd zullen worden. Niet alleen voor informatie en activiteiten kan men terecht bij het wijk steunpunt, ook kan gebruik worden gemaakt van de diensten van de pedicure, de apotheek en de biblio- bus. Op woensdag 4 juli a.s. zal er om 19.30 uur een infor matiebijeenkomst worden gehouden in Verenigings gebouw 'Melishof' te Melis sant. De stuui^roep wijk steunpunt Melissant nodigt belangstellenden van harte uit deze bijeenkomst bij te wonen. Wie tips of sugges ties heeft over de verdere invulling van het wijksteun punt, kan die bij de stuur groep kwijt. a>y t>y t>} 9>} t^ t^ Deze keer vragen wij uw aandacht voor de volwassen katten. Nu er kit tens zijn, worden de volwassen die ren een beetje verwaarloosd door de bezoekers. Mikkel is een prachtige rode kat, een flin ke vent van ongeveer 7 jaar, hij houdt niet van kleine kinderen, daar is hij een beetje bang van, hij is niet gewend aan een hond, maar een soortgenoot om zich heen vindt hij wel leuk. Mik- STICHTING kei loopt gezellig met Christien los op de receptie en hij vindt alle aandacht die hij krijgt erg leuk. Dan hebben we nog Miepie, een lieve poes, maar erg onzeker. Miep is ook bang voor kleine kinderen. en houdt niet van honden. Het is een lap jeskat van ruim 8 jaar. De poes zal een tijdje nodig hebben om te wennen in haar nieuwe huis. Tom is een doodgewone zwart/witte huis, tuin- en keukenkat van bijna 11 jaar. Hij is niet gewend om buiten te komen, is vriendelijk voor kinderen, maar in zijn huis heeft hij graag het alleenrecht. Daan is cypers/wit een kat van 6 jaar. Hij komt graag buiten, vindt een rustige hond wel leuk gezelschap, ook een andere kat kan er wel bij, maar hij is bang voor kin deren. Binky is bijna 12 jaar, een poes, schild- padkleurig. Ook zij heeft graag het alleen recht in huis. Binky komt graag buiten als het lekker weer is. Zij is gewend aan wat grotere kinderen. Boris is een vondeling, cypers/wit en ongeveer 4 jaar. Drop is een zwarte kat van 2 jaar Zij is vriendelijk voor kinderen, kan goed over weg met een hond, en zij komt alleen bui ten als het mooi weer is. Kira is een zwarte halflangharige poes van bijna 8 jaar. Zij komt alleen buiten als het rustig is, is bang voor honden en zij houdt ook niet van soortgenoten in haar huis. Misa is een lapjespoes van bijna 5 jaar, een hef dier dat eigenlijk in ieder gezin past. Zij is niet gewend aan een hond. Sam is zwart, halflang harig, een kat van 9 maanden. Sam komt niet buiten, houdt niet van kinderen en heeft graag het alleenrecht in huis. Minous is een schildpadpoes van bijna 12 jaar, zij kan goed opschieten met honden en vindt andere katten ook wel leuk, maar kleine kinderen gaat zij liever uit de weg. Minous komt graag buiten. Al deze volwassen katten en nog veel meer dieren wachten op een nieuwe baas in De Dierenstee, Groene Kruisweg 14, Numansdorp. Tel. (0186) 655150. Web site: www.dierenstee.nl Openingstijden: maandag t/m zaterdag van U.OO tot 16.00 uur. SOMMELSDIJK - Stamp vol zat de kerk. Een enthou siaste schare luisteraars was uit alle hoeken van Goeree-Overflakkee én van daarbuiten naar Som melsdijk gekomen om zich te laven aan de artistieke prestaties van een tweetal musici. De één overbekend en van Flakkeese komaf, de ander eveneens overbekend en van Drentse afkomst. En beide lieten zo nu en dan iets van hun eigen dialect doorklinken tijdens de avond van het concert, wat meteen ook iets verklapt van de ongedwongen, gezellige sfeer waardoor deze muzi kale happening zich liet kenmerken. Het gaat over het eerste concert in de serie 'Muzikale zomeravon den met Jan Vayne en Mar tin Mans', die vorige week vrijdagavond van start ging in de Hervormde kerk te Sommelsdijk. Door Hans Villerius Na deze avond hebben ze er nog 19 te gaan, waarvan van avond de tweede, in Dokkum, en vrijdag 7 september de laat ste, in Oud-Beijerland. Martin Mans, de orgelman met stevig postuur, en klavierleeuw Jan Vayne, de langharige artiest. Het duo doorkruist in de tus sentijd het gehele land. Alleen de provincies Noord-Holland, Brabant en Limburg blijven van een bezoek verstoken van de twee, die zich in de aankon digingen voor deze concerten presenteren als 'Twee klavier virtuozen in concert'. Vayne beroert daarbij op dikwijls onnavolgbare wijze de toetsen van een vorstelijk klinkende vleugel, en Mans op de hem eigen wijze de orgeltoetsen van het instrument dat hem daar voor op dat moment beschik baar staat, én zo nu en dan ook die van de vleugel, samen met Vayne. Quatre mains dus, ofwel vierhandig. En 't mag duidelijk zijn, een muzikale zomeravond met déze concertgevers, kan van te voren rekenen op een groot publiek. Niet minder dan zo'n 400 muziekliefhebbers zetten zich dan ook vrijdagavond ver wachtingsvol onder de fraaie kroonluchters in de historische kerkruimte van Sommelsdijk, in afwachting van wat er komen zou. En dat was heel veel. "De entreeprijs bedraagt 15, da's best pittig, maar daar willen we de luisteraars opk wél iets voor teruggeven: een avond vullend muziekprogramma", vertelt Martin Mans in de pau ze, die ook op het programma stond en waarin koffie werd geschonken. En inderdaad, na een welkomstwoord door Martins vrouw Joyce, ging het programma om acht uur van start, en pas na tienen stierven de laatste vleugelklanken weg van een tweede toegift: het Flakkees volkslied, dat Jan en Martin vierhandig op de vleu gel ten gehore brachten. "Een concert van ruim twee uur, dan héb je toch wat", vond Martin ook zelf. Maar niet het véle is goed, het góéde is veel. En wat dat betreft zullen velen zeggen dat ze veel goeds hebben genoten deze avond. Onder de titel 'muzikale zomeravond' heb je natuurlijk niet een zwaar klassiek pro gramma te verwachten. Dat hoort trouwens ook niet direct bij Mans' stijl. De vele liefheb bers van zijn spel wéten wat ze aan 'hun' concertgever hebben en daar komen ze ook voor Maar dat wil niet zeggen dat er in Mans' spel geen ontwik keling zit. Wie een cd van pak weg tien jaar geleden beluis tert óf zijn cd 'Power of pipes' - vorig jaar opgenomen op het magistrale orgel van Dudelan- ge (Lux.) - hoort dat er in de tussentijd 'iets is gebeurd'. En daarvan getuigde ook de muzi kale zomeravond van afgelo pen vrijdag. Naast het veelal vertrouwde - zo u wilt 'voor spelbare' - idioom, toont Mans ook andere wegen in te willen slaan. Met wat 'modernere' U wilt uw complete huisstijl gedrukt hebben? Gebr. de Waal bv Drukkerij Sommelsdijk (0187)47 10 20 algemeen© gebr<Jewaal.com Kameraadschap is het wat klanken, die het niet minder goed doen. Maar vooral wint zijn spel aan expressie en muzi kale 'stuwing', in 'horizontale' lijnen gedacht én gespeeld. En het kan niet anders of daar is iedere muziekliefhebber van gecharmeerd. Duidelijk was zoiets te horen in zijn impro visatie op orgel over diverse thema's, waarbij Mozart dui delijk vertegenwoordigd was en allerlei Mozart 'tunes' aan elkaar verweven de muzikale revue passeerden, inderdaad mét vaart, stuwing en expres sie. Als Mans die draad in zijn spel vasthoudt, zal hij ongetwijfeld wereldwijd nóg meer orgelliefhebbers aan zijn zijde krijgen. Al zal er zeker ook publiek zijn dat dergelijk repertoire als 'orgelpop' blijft ervaren; dat hou je nu een maal en is verder ook helemaal niet erg. Feike Asma had in zijn leven ook te maken met bitse kritiek, maar zei dan; 'O ja, de honden grommen nog wel eens...' Het programma van de Som- melsdijkse muzikale zomer avond bood een afwisseling van orgel- en vleugelsolo's, samenspel van orgel en vleugel en - zoals gezegd - vierhandig spel. En niet alleen smeedde Mans solistisch het ene thema aan het andere, ook Vayne deed dat. En op meesterlijke wijze, mag wel worden gezegd. De ene keer bevatte een 'blok' improvisaties populaire melo dieën, een volgend blok was gebaseerd op uiteenlopende fragmenten van bekende klas siekers, waarin in ieder geval velen Beethovens Für Elise en Vijfde Symphonic zullen heb ben herkend. Bijzonder om te horen én te zien waren Vaynes improvisa ties. De diverse thema's volg den elkaar daarin op en bui telden óver en dóór elkaar, in wisselende toonsoorten en in rap tempo, uitwaaierend over het hele klavier. Schier onna volgbaar, en tegelijkertijd met een gezicht alsof Vayne zijn luisteraars vraagt 'wat kijk je nou, ik speel alleen maar'op de vleugel...' Ook een 'blok' Bach was verte genwoordigd in improvisaties van zowel Mans' als Vaynes hand. Op leuke en speelse wij ze gingen bij Mans fi-agmenten uit Bachs bekende Toccata und Fuge in d hand in hand met flarden uit diens Dorische Toc cata. Al di\'erse malen heeft hij dit ten gehore gebracht, maar 't blijft elke keer weer grappig om te horen. Ook in Vaynes Bachimprovisatie stormden fragmenten uit de Toccata und Fuge in d voorbij en dat op spectaculaire wijze: expressief, in soms razende snelheden, maar tegelijkertijd toch vol strekt evenwichtig, ragfijn en uiterst subtiel. En dat geldt al Vaynes spel. Als verdere solo's klonken van af de orgelgalerij o.a. Mans' bewerking over 'Ere zij aan God de Vader' en de potpourri over vaderlandse liederen, wel bekende klanken die al menig maal door de concertgever zijn uitgevoerd. Tot tweemaal toe improvi seerde Jan Vayne op verzoek, eenmaal zoals aangekondigd op het programma, maar ook een keer zonder dat dit ver meld stond. "Zegt u 't maar; ühiiekken. l-otu: iiam Vilierius waar moet ik 't over doen...?", zo nodigde hij zijn gehoor uit. Na een paar 'opdrachten' toe geroepen te hebben gekregen - "ja, mi heb ik wel genoegl" - liet 'ie zich op de vleugelbank zakken en stak hij zonder ver der enige aantekening te heb ben gemaakt meteen van wal. En opnieuw werden de the ma's gemixt tot één muzikaal evenement. 'Land of Hope and Glory', 'The Holy City', 'Stars and Stripes' en 'Bist du bei mir' klonken tijdens de ene improvisatie op verzoek, en 'Imagine', 'Greensleeves' en 'Wilhelmus' tijdens een tweede ronde op verzoek. Maat na maat werd er weer een nieuw- thema geëtaleerd en soms leek het alsof alle \erzoeken tege lijk klonken. Het ene moment onderin het klavier, het vol gende moment bovenin, en dikwijls aaneengeregen door onvoorstelbaar trefzekere slin gers van beneden naar boven in de toetsen en omgekeerd. Wat een techniek! "Wat ken 'n toch speule ee, die Jan, meraekels!", zo liet ook Martin in onvervalst Flakkees horen toen hij van het Meere orgel - het ontbreken \an een zelfstandig pedaal blijft een gemis aan het instrument - naar beneden kwam voor vier handig vleugelspel dat als laat ste voor de pauze stond gepro grammeerd. 'The entertainer' zou het worden, vertelde Mar tin vanachter de microfoon. "Het is ontzett'nd moeluk: 't zou de eerste keer worre as 't goe gaet...! Maar geen enkele luisteraar zal 't zijn opgevallen als er iets niet goed gegaan zou zijn. Wat ze wél gezien zullen hebben, is de amusante aanblik van hoe er gemusiceerd werd: Mans met een gezicht alsof het samenspel zijn uiterste concen tratie vergde, met soms pijnlij ke en verbeten gezichten, ter wijl Vayne hem aankeek alsof 'ie 'em vragen wilde; 'Heb je 't moeilijk? Gaat 't toch nog...?' Maar natuurlijk, een beetje show is bij zulke optredens ook wel verwachten. Op orgel én vleugel tegelijk klonken verder 'numiners' als 'Triomphmars uit Aïda', 'Once upon a time in the West', 'Con quest of Paradise', 'The last of the Mohicans', 'The Phantom of the Opera' en 'The Bethle hem of the Republic'. Overigens verdient het samen spel tussen de twee musici, de wijze waarop ze de orgelpartij en de vleugelpartij op elkaar afstemmen, wel aparte vermel ding. Desgevraagd legt Mans uit dat bij de gezamenlijke nummers er over het algemeen alléén een basis van akkoorden is. Martin houdt dan tijdens het spelen het stramien aan en Jan improviseert daar ter plekke omheen. De uitvoe ring van één en hetzelfde stuk is daardoor van plek tot plek ook anders. Bijzonder is het overigens, zo vertelt Martin, dat Jan na één keer de muziek te hebben gelezen alles uit het hoofd speelt. De bladmuziek die hij voor zich heeft, is eigen lijk alleen nog "voor alle zeker heid" aanwezig. Onwillekeurig komt tijdens het beluisteren van beide con certgevers de vraag boven hóe twee zulke totaal verschillende musici het samen zo kunnen vinden en ook gezamenlijk optrekken. Het is ditmaal Jan Vayne die hierop het even eenvoudige als duidelijke ant woord geeft: "'t Is gewoon vanwege de mens dat ik graag samen met Martin speel, van wege het vriendschappelijke. En wie er wat speelt, doet er daarbij verder niks toe." Wie meer wil weten over de concertserie en wanneer er waar op deze kameraadschap- pelijke wijze wordt opgetre den, kan kijken op de websites www.martinmans.nl en www. janvavne.nl. ^^■^ÜlC'igsbedrijf I i-s^SÜ'^der Linde Kees en Marcel van der Linde bij het van het bouwbedrijf. OUDDORP - Vrijdag 15 juni was het groot feest in het pand van Aannemings bedrijf Van der Linde aan de Zuidweg te Ouddorp, want er werd een dub bel jubileum gevierd. Het dubbele jubileum was te danken aan het feit dat Kees van der Linde vijfen twintig jaar geleden met het aannemingsbedrijf startte én het was vijfen twintig jaar geleden dat Kees en Lijnie elkaar het ja-woord gaven. Tijdens een bijkomst in het bedrijfspand voor familie en personeel hield dochter Jeanette een korte toespraak en overhandigde de jongste zojuist onthulde bord aan de gevel zoon van Kees en Lijnie, Mar cel, eeri blijvend aandenken aan dit jubileum. Marcel is vast van plan om in de toekomst de zaak van zijn vader over te nemen. Dejonge Van der Linde beklom een steiger voor het pand en onthulde een bord dat aan de gevel bevestigd is. Dochter Jeanette bedankte de aanwezi gen voor hun komst en namens haar broertjes en zusjes wenste ZIJ haar ouders "Gods onmis bare zegen toe voor nu en in de toekomst". Voor de kinde ren van de Koningin Beatrix- school uit Ouddorp was er nog een aandenken. Zij werden verrast met een frisbee, die was vervaardigd ter gelegen heid van het vijfentwintigjarig jubileum.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 4