Geweld in huis en op straat Kerk diensten ege KNRN POLITIE Dorpsraad Herkingen vergadert voor de eerste maal eiiahdeh-iiieuws Zangavond Dreischor Deel Ouddorpse jeugd ziet inloop in kerk niet zitten Rommelmarkt RGL Aangepaste kerkdienst Ton Koopman geeft slot- concert Buxtehude- festival Stranddienst Actiemaand bijJOY Die Mij vroeg zoeken... EIIAt1D^.|1IEUW5 Rectificatie: In onze editie van afgelopen dinsdag stond een aankondi ging van een zang avond op maandag 25 juni in de Grote Kerk te Dreischor. Dit betreft echter een ver vallen bericht dat niet geplaatst had moeten worden. De zangavond heeft inmiddels al plaatsgehad, afgelo pen zaterdag. Dus gaat u a.s. maandag niet voor niets naar Drei schor! 'Eigen sfeertje in het gedrang' OUDDORP - Een deel van de Ouddorpse jongeren ziet niets in een ontmoe tingsplek in de Doopsge zinde Gemeente. De tij delijke voorziening in het kerkgebouw, een initiatief van de gemeente Goeder- eede nadat de jeugd eerder dit jaar zelf had aangegeven behoefte te hebben aan een inloop, gaat op 6 juli offi cieel open. Boze jongeren hebben een handtekenin genactie ontketend en de gemeente een protestbrief gestuurd. Jongerenwerkers Zondag 24 juni 2007 Uw auto én caravan 22 juni: De hoofdman Cornelius 23 juni: Een hemelbode J.M.J. Kieviet Acties Griend trekt Fara vlot Prinses Margriet brengt viskotter binnen Rijbewijs kwijt Dronken bestuurder rijdt met auto van de dijk PAGINA 2 VRIJDAG 22 JUNI 2007 Ethiek Minstens twee keer in de week horen we van geweld op straat, het voetbalveld of in huis. Op de morgen dat ik deze column schrijf, hoorde ik over geweld op het voetbalveld, ergens in Nederland. De wed strijd was enkele keren stilge legd. Supporters hadden met verschillende voorwerpen naar de spelers gegooid of waren zelfs het veld opgegaan. Na afloop was het helemaal raak. Door een clublid werd de politie beschuldigd. Er zou te weinig politie aanwezig zijn geweest. Maar wat als er wel veel meer politie aanwezig is? Er zijn wedstrijden waarbij de ME achter de hand wordt gehou den en ten einde raad moet worden ingezet. Een ander voorbeeld. Dit maal ontleen ik de gegevens aan een weekblad dat de titel draagt 'Het goede leven'. Het is een uitgave van 'FD-peri- odieken' te Leeuwarden en wordt samengesteld uit arti kelen in het Fries Dagblad. Ik moet zeggen: een interessant overzicht commentaar van allerlei gebeurtenissen. Nu verwijs ik naar het ver slag van een onderzoek naar kindermishandeling. Zowel door de Universiteit van Lei den als door de Vrije Univer siteit van Amsterdam. De uitkomst van beide onderzoeken verschilt enigs zins. De een heeft een bredere omschrijving van kindermis handeling gehanteerd dan de ander Laten we de laagste cijfers nemen: Leiden meldt 107.200 gevallen van kindermishan deling. Hierbij gaat het om 19.000 gevallen van lichame lijk geweld en 4.700 gevallen van seksueel misbruik. In dagbladen wordt ook melding gemaakt van geweld op school - een docent werd door een leerling vermoord, terwijl het geweld van scholie ren jegens elkaar soms angst wekkend is. Ik herinner aan jongelui die vanaf een viaduct stenen gooien naar passerend verkeer - soms met dodelijke afloop. Men zie televisie-uit zendingen van 'Opsporing verzocht'. Er zijn in enkele grote steden wijken waar ouderen 's avonds niet, of alleen met grote angst op straat durven te komen. Ik voeg aan bovenstaand overzicht nog een opmerking toe die ik in het eerstgenoemde blad aantrof, namelijk dat vol gens enkele wetenschappers de scheiding voor een kind dramatischer is dan de dood van zijn vader of moeder. Bij kinderen die een ouder aan de dood hebben verloren, zo lees ik, zie je dat de ergste effec ten na twee jaar weg zijn. Bij scheidingskinderen merk je de gevolgen zelfs tientallen jaren later nog, vooral als ouders ruzie blijven maken. Het zou niet juist zijn om een echtscheiding als een vol waardig passend thema bij het onderwerp 'geweld in huis' te betrekken. Toch moet bedacht worden welke schade kinderen door echtscheiding oplopen - althans in veel gevallen. Tot zo ver een overzicht van voorvallen en een weergave van gegevens. Het zou onjuist zijn te stel len dat deze vormen van geweld alleen de laatste decen nia voorkomen. Vroeger werd er minder over gesproken en geschreven. Toen vond geweld in huis en op straat ook wel plaats. Ik kan terugzien op een periode van ruim vijftig jaar. Al die tijd ben ik een trouw kran tenlezer geweest. Ik heb altijd interesse gehad voor wat er om mij heen in de samenleving gebeurt. Vanuit die vrij brede belangstelling kan ik zeggen dat berichten over geweld in de tweede helft van die vijftig jaar veelvuldiger voorkomen dan in de periode daarvoor. Is er een reden aan te wijzen voor dit - toch wel opmerkelij. ke - verschil? We zullen terug moeten naar de geweldige mentaliteitsver andering in de samenleving, dus van mensen op straat. Een grote mate van vrijheid wordt door de burgers geclaimd en gepraktiseerd. De leus 'baas in eigen buik' is slechts een symptoom van een veel groter terrein waarop mensen menen eigen baas te zijn. In de samenleving is er een grote mate van toegevend heid geweest. U kunt ook zeg gen, van laksheid in optreden tegen grensoverschrijdingen door geweldshandelingen. Ik zeg niet dat er niets tegen werd gedaan. Daarom gebruikte ik de uitdrukking: een grote mate van. In onze tijd zien we die afschuwelijke gevolgen van wat men dus noemt tolerantie. Overigens wordt dat woord in dit verband ten onrechte gebruikt. Nu de gevolgen van die vrij- heidsclaim openbaar worden op tal van terreinen van het leven, komt de samenleving tot bezinning. Of is dat te veel gezegd? Komt de hele samen leving tot bezinning of slechts een deel ervan? In elk geval wordt er aan de rem getrokken. Dat is niet alleen goed. Het is noodzakelijk. W. H. \^LEMA Men doet echter weinig als men enkel de uitwassen bestrijdt. Als men zegt: Dit gaat te ver en maakt de samenleving onaangenaam, om niet te zeg gen: gevaarlijk. Men zal naar de wortel van deze geweldsuitingen moe ten zoeken. Symptomen wij zen erop dat de kwaal dieper zit. Naar die diepte moet men afdalen. Het gaat om een evenwicht tussen vrijheid en gebonden heid, tussen jezelf kunnen zijn en in respect met de ander rekening willen houden. Om het wat scherp te zeggen zelfliefde ontaardt in tirannie, als ze niet door naasten liefde wordt beperkt en bepaald. De crisis die het geweld in de samenleving veroorzaakt is ten diepste een geestelijke crisis. Hebben we nog respect voor normen die voor het samen leven onmisbaar en heilzaam zijn? Zo lang we niet naar die vraag, naar die diepte van het probleem afsteken, beperken we ons tot symptoombestrij ding - de kwaal woekert voort. Vanuit mijn christelijke visie vraag ik: waar is het respect voor God, Schepper en Onder houder van deze wereld? En waar is de eerbied voor Jezus Christus, Gods Zoon, de Zalig maker? HERKINGEN-Vorigeweek woensdag kwam de Dorps raad van Herkingen bijeen voor haar eerste openbare vergadering van dit jaar. De opkomst van de dorps bewoners was niet bijzon der groot, maar de inbreng over de diverse onderwer pen was er niet minder om. Van de gemeente Dirksland waren twee wethouder en enige gemeenteraadsleden vertegenwoordigd. Eén van de thema's tijdens de vergadering was 'Verkeersvei ligheid', waarover een presen tatie werd gegeven door de heer Visser van Het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid. Er werd uitgelegd wat dit insti tuut doet aan de bevordering van de verkeersveiligheid. Dit ontlokte één van de aanwezi gen de vraag waarom er eerst gebouwd werd en dan pas naar wegen werd gekeken. Erkend werd dat dit in het ver leden het geval was, maar dat tegenwoordig het verkeer een belangrijk aandachtspunt is in een ontwerpplan. In de zienswijze van de dorps raad werd nog eens de politieke onafliankelijkheid benadrukt. Communicatie met de mede bewoners zal ook een belang rijk punt zijn. Hiertoe wordt binnenkort bij de ingang van Ons Huis een mededelingen- kast geplaatst. Verder werden de speerpun ten toegelicht die enquête kwamen die enkele maanden geleden werd gehouden. Eni ge dorpsraadsleden worden portefeuillehouder per onder werp. Ook hierover zijn ideeën van de bewoners welkom. Het gaat om groenvoorziening, openbaar vervoer, verkeersvei ligheid, het strand(je) en ver keer- en parkeerproblematiek. Er ontstond een levendige dis cussie over deze onderwerpen en menig idee werd naar voren gebracht. De dorpsraad kan ermee aan de slag en na uitwer king worden de plannen bij de gemeenteraad voorgelegd. De dorpsraad kijkt tevreden terug op deze eerste vergadering. OUDDORP - Radio Goeree Lokaal houdt zaterdag 30 juni van 9.00-15.00 uur weer haar jaarlijkse rommelmarkt op een gedeelte van parkeerterrein Dorpstienden te Ouddorp. SOMMELSDIJK - In de Rehobóthkerk van de Hersteld Hervormde gemeente van Mid- delharnis/Sommelsdijk wordt a.s. zondag een interkerkelijk dienst gehouden voor 'anders begaafden'. Voorganger is ds. C. Gielen. De dienst begint om 14.45 uur. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail:algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A.J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Middelharnis 342001108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). BROUWERSHAVEN - Het Buxtehude-festival Zeeland wordt op woensdag 27 juni om 20.00 uur in de Grote of Nicolaaskerk in Brou wershaven afgesloten. Het gaat niet als een nachtkaars uit. Integendeel, Er zal een concert op het orgel van deze kerk worden gegeven door de wereldwijd bekende organist, klavecinist, dirigent en tevens specialist op het gebied van de barokmuziek, prof. dr. Ton Koopman. Uiteraard speelt hij muziek gecomponeerd door de dit jaar 300 jaar geleden overleden Deens/Duitse componist van orgel- en kerkmuziek, Dietrich Buxtehude, op het fraaie Van Vulpen-orgel van deze kerk. Daarnaast speelt hij werken van Jan Pieterszoon Sweelinck, een anonieme componist en van Carl Philipp Emanuel Bach. Met dit concert komt een eind aan een gevarieerde serie van evenementen waarbij gedu rende twee maanden in Zie- rikzee en Brouwershaven de componist Buxtehude en zijn muziek centraal stond. De voorbereidingscommissie is bijzonder vereerd dat Koop man haar uitnodiging om het slotconcert te geven heeft aan genomen. De entree bedraagt 10 p.p. OUDDORP - Zondag 24 juni zal in Ouddorp de derde Stranddienst worden gehouden, georganiseerd door de Emmauskerk en de Exoduskerk te Midelhar- nis en Sommelsdijk en de Doopsgezinde Gemeente te Ouddorp. De dienst wordt gehouden bij het bezoekerscentrum aan De Punt en begint om 18.00 uur. Het thema is 'Twee handen en een Hart'. Spreker is Theo van Teijlingen, muzikale mede werking wordt verleend door het combo van de Emmaus kerk. Bij slecht weer wordt de dienst gehouden in het kerk gebouw van de Doopsgezinde Gemeente, Dorpstienden 3 te Ouddorp. In dat geval zullen op de locatie aan de Greve- lingen mensen aanwezig zijn om dit kenbaar te maken. Wie liever niet op het gras wil zit ten, kan een eigen stoel mee brengen. De collecte tijdens deze stranddienst zal geheel bestemd zijn voor onderwijs in de sloppenwijken van Dhaka, Bangladesh. OOLTGENSPLAAT - Tijdens de opruiming bij JOY kinder kleding kunt u niet Eilieen profi teren van hoge kortingen, maar ook meedingen naar een knuf- felzitzak voor uw kinderen. Bij besteding van iedere 10 ont vangen klanten een gratis lot, en daarmee maakt u kans op de zit- zak in de vorm van een olifant of een nijlpaard, t.w.v. 39,95. O!' een leuk knufFelkussens t.w.v. 9,95. Maandag 2 juli worden de prijswinnaars bekend gemaakt. In JOY kinderkleding vindt u niet aUeen trendy zomerkle ding, maar ook sokken, basis T shirts, topjes hemdjes in vele kleuren, aparte cadeau tjes of trendy sieraden. En alles wordt in kleuren ingepakt. JOY kinderkleding is gevestigd aan Meidoornstraat 22 te Ooltgens- plaat. Voor openingstijden en verdere informatie zie website wwwjoy-kinderkleding. nl. Door Kees van Rixoort De inloop op de jeugdzolder van de Doopsgezinde Gemeen te kwam tot stand na gesprek ken tussen het kerkgenoot schap en de gemeente Goede- reede. Wethouder Feller gaf eerder in deze krant aan, dat de plek geschikt is om een snelle en eenvoudige start te maken, met zo min mogelijk middelen. De gemeente doet haar belofte gestand dat de jongeren, die nu op straat samenkomen en overlast zouden veroorzaken, vóór de zomer de beschikking heeft over een ontmoetings punt. De wethouder zei: "De kerk geeft alleen onderdak, de gemeente Goedereede orga niseert. De gastvrijheid van de Doopsgezinde Gemeente maakt een snelle start moge lijk voor onze inloop. We heb ben goede afspraken gemaakt, want we zijn daar uiteraard wel te gast." Die afspraken zijn echter niet naar de zin van een aantal jongeren. "Wij hebben begrepen dat er ons regels worden opgelegd waar wij het van te voren niet over hebben gehad. Wij hebben steeds gezegd dat wij geen belangstelling hebben voor een soos die lijkt op de jeugd zolder. Ons is toegezegd door de gemeente dat er een soos zou komen waar wij ons eigen sfeertje konden maken. Ons is verteld dat wij alle muziek, film, enz. van te voren moe ten laten keuren door mensen van de kerk en dat de muziek die wij graag horen (hardcore, hiphop/rap, r&b, enz.) niet gedraaid kan worden. Wij zijn hier erg boos over. Dit is niet wat met ons is afgesproken en wij willen deze jongerensoos niet", melden de jongeren in hun protestbrief aan het col lege van B en W. De brief is door circa veertig jongeren ondertekend. Wat de jongeren bovendien steekt, is dat de begeleiding in de inloop niet in handen is van de eilandelijke jongerenwer kers, die zij kennen, maar van Stichting Push in Hellevoet- sluis. "Wij willen dat Chris en Ben (de eilandelijke jongeren werkers, red.) deze activiteit gaan doen en op de manier zoals wij die hebben afgespro ken in de gesprekken met de gemeente." Jongerenwerker Ben (van Stijn) zegt dat zijn organisatie, die tot voor kort nauw betrok ken was bij de ontwikkeling van de voorziening, zich heeft teruggetrokken. Dit omdat de activiteit zoals die nu vorm krijgt niet past binnen het alge mene jeugdwerk en omdat de Ouddorpse jongeren niet de kans krijgen hun eigen sfeertje neer te zetten. OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. P C. Hoek, Sint Annaland en 18.30 uur ds. H. Lassche. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. H. Lassche en 18.30 uur ds. P C. Hoek, Sint Annaland. Woensdag 27 juni, Dorps kerk: 19.30 uur ds. A. Kot, Huizen - Herv. Gem. Loca tie mfg Dorpstienden: 9.45 uur ds. C. van der Worp, Wezep en 18.00 uur ds. H. G. van der Ziel - Geref. Kerk 10.00 en 18.30 uur ds. J.G. Arensman - Ger. Gem .9.30 en 18.30 uur ds. R Blok - Doopsgezinde Gem .9.30 uur ds. D. Smink en 18.30 uur de heer W. Tanis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 10.00 en 18.30uurds. E. de Mots, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dank zegging Heilig Avondmaal - Hersteld Herv. Gcm. 9.00, 10.45, 17.00 en 18.45 uur kand. A. J. Britstra, Lunte- ren. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur kand. W. L. Ver waard, Sliedrecht en 17.00 uur ds. G. van Meijeren - Geref. Kerk 10.00 uur de heer C. B. van Beek en 18.30uurds. N.J.M. Goed hart - Hersteld Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Wijk, Herkingen, bediening Hei lig Avondmaal en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik, Goede reede, dankzegging Heilig Avondmaal. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur nog onbekend en 14.30 uur ds. A. de Groot, Numansdorp - Geref. Kerk 9.30 uur ds. M. Wattel - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. van Meije ren, voorbereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. W. H. van Boeijen, Rockanje -Ger. Gem. 10.00 uur (H.A.) en 18.00 uur ds. J. Schipper - Ziekenhuis: 14.30 uur de heer R. C. Verkerk. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Maas, voor bereiding Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. L. de Wit - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Boer, Nieuwe Tonge en 18.00 uur ds. A. van Wijk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. R.W. van Mourik, v.m. bediening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avond maal - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. Th. W H. van der Heijden, bediening Heilig Avondmaal - Exodus 18.00 uur de heer T. van Teijlingen, stranddienst - Remonstrantse Gem. geen opgave - CAMA Gem. 10.00 uur kinderdienst - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur preeklezen en 14.45 uur aangepaste dienst, ds. C. Gielen, Poortvliet. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Har- kema en 18.00 uur ds. P Vernooij, Tholen - Geref. Kerk 9.30 uur ds. L. J. Lin- gen en 18.00 uur de heer T. van Teijlingen, stranddienst - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Chr. Geref. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur ds. D. J. van Diggele en 14.30 uur ds. J. Ophoff. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur dr. C. A. van der Sluijs, Veenendaal en 18.00 uur ds. J. Maas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. B. A. Dub beldam, Gouda - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 15.00 uur ds. C. de Jongste. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. de wit en In vertrouwde handen Aan de kust van de Middel landse Zee, ten noorden van de stad Joppe, lag m die tijd de stad Cesarea. Die stad was nog niet zo oud. Herodes, de moordenaar van de kinderen in Bethlehem, had Cesarea laten bouwen. Hij had daar voor zichzelf een prachtig paleis laten bouwen, een paleis van wit marmer. Ook had hij daar een schitterende tempel laten zetten. Niet een tempel voor de dienst des Heeren, maar een heidense, een afgo dische tempel. Cesarea was in die dagen een stad vol ijdel, werelds ver maak. In deze stad Cesarea lag ook een sterke Romein se bezetting. De Romeinen heersten namelijk nog steeds over de Joden. Met de grote feesten werden die Romeinse soldaten tijdelijk naar Jeruza lem overgebracht, om onmid dellijk bij de hand te zijn, wanner er soms een van die gevaarlijke Joodse oproeren uit mocht breken. Waren de feesten afgelopen, dan keer den die soldaten weer terug. In Cesarea woonde een hoofd man over honderd, een offi cier, Cornelius genaamd. Hij was een Romein, dus van hei dense afkomst. Hij was groot gebracht en opgegroeid bij de afgodische tempeldienst van de Romeinen. En lees nu eens wat er over hem in Gods Woord staat: 'Hij was godzalig en vreesde God met geheel zijn huis.' Cornelius was geen hei den meer, maar God had hem bekeerd. Wanneer dat gebeurd is, weten we niet. Sommi gen zeggen dat Cornelius de hoofdman was die bij het kruis van Jezus stond en die bij het sterven van de Zoon van God uitriep: 'Waarlijk, deze Mens was Gods Zoon!' Ik kan dat niet met zekerheid zeggen, maar het is heel goed mogelijk dat CorneHus inderdaad die hoofdman was. De hoofdman Cornelius uit Cesarea diende de God van Israël. Hij had zijn afgoden vaarwel gezegd. De God van Israël zocht hij met zijn hele hart. Maar... zou die God wel zijn God willen worden, want hij behoorde tot het volk van de Romeinen. Hij behoorde dus tot de vijanden van de Joodse natie. Toch kon hij buiten die God niet langer leven. Die God had hij lief En omdat hij Israels God liefhad, had hij ook het volk van de Joden lief. Hij was geen onderdrukker van het Joodse volk, maar hij hielp hen waar hij kon. Aan hun armen gaf hij veel geld. Weet je wat hij ook dikwijls deed? Lees het maar: 'Hij bad gedurig tot God.' Kan dat van jou ook gezegd worden, of maakt deze Romeinse hoofd man je beschaamd? Hij kon wel veel bidden, maar zou die heilige, die heerlijke God wel ooit naar hem willen luisteren? Zouden zijn gebeden wel ooit verhoord worden? Cornelius wist het niet. Op een middag is Cornelius alleen in zijn kamer. Hij heeft die dag nog niets gegeten, hij heeft gevast. Terwijl hij daar zo alleen is, bidt hij tot God. Zijn ziel verlangt ernaar om die God beter te leren kennen. Ja meer, hij verlangt ernaar om die God als zijn God te mogen omhel zen. O, mocht hij de gunst van God eens in zijn ziel ervaren. Plotseling staat er een man bij hem in een blinkend kleed. Dat is een engel van God, die tot hem gekomen is. CorneHus kijkt die hemelbode met grote, angstige ogen aan. Zijn hart bonst van schrik. 'Hij werd zeer bevreesd', staat er in de Bijbel. Uit: Die Mij vroeg 'zoeken... Dagboek. Samengesteld uit de bijbelse geschiedenis van Joh. Vreugdenhil. Samen gesteld door J. Kranendonk- Gijssen. Voor de leeftijd van af 10 jaar. Uitgeverij Den Hertog, Houten. Gebonden. ISBN 90-331-2038-1. 380 pag. Prijs 18,90. Dinsdag 19 juni om 15.40 uur werd de bemanning van de red- dingboot Griend van KNRM Station Ouddorp gealarmeerd door het Kustwacht Centrum Den Helder voor een vaartuig aan de grond op het Grevelin- genmeer. Volgens informatie bij de Kustwachtpost Ouddorp zou het gaan om een kajuitzeil jacht dat in de omgeving van de boei SP 11 aan de grond was gelopen. Ter plaatse aangeko men bleek het te gaan om het jacht Fara van 12 meter lengte en met 4 personen aan boord. Met de Griend werd het jacht naar dieper water gesleept. Nadat vastgesteld was dat het geen schade had opgelopen, kon het op eigen kracht zijn weg vervolgen. 18.00 uur Prof dr. W Balke, 's-Gravenhage - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Beréa Gem. 10.00 uur de heer D. van der Meer, openluchtdienst. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. H. J. Catsburg, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Geref. Kerk 10.00 uur ds. K. Voge laar en 18.00 uur ds. A. W. Esüé - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. C. Doorneweerd, v.m. bevesti ging ambtsdrager - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. Ver steeg en 18.00 uur ds. G. A. Trouwborst. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. van Ginkel, Goes en 18.00 uur kand. A. van Kralingen, Ridderkerk - Geref. Kerk 9.30 uur de heer K. Baas en 18.00 uur de heer Van Geest - Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.00 uur ds. G. van Manen - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur lees dienst en 16.00 uur ds. J. W. van Estrik, Goedereede. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. G. R. Mau- ritz, Rotterdam. Woensdag 20 juni om 8.55 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses Mar griet gealarmeerd door het Kustwacht Centrum voor een viskotter met een net in de schroef op de Noordzee, voor de buitenkant van de Haring- vlietsluizen. Ongeveer 10 minuten nadat was uitgevaren was de reddingboot ter plaatse. Het bleek te gaan om de viskot ter SL 22 van 17 meter lang en met 2 personen aan boord. De bemanning van de redding boot maakte een sleepverbin- ding en daarmee werd de kot ter naar de haven van Stellen- dam gesleept, waar deze werd afgemeerd in de buitenhaven. STELLENDAM - Politiemen sen hielden maandagavond rond acht uur op de Plaatweg een 33-jarige motorrijder uit Middelharnis staande, die veel te hard reed. Waar maximaal '60' is toegestaan reed de man 139 km/u. Zijn rijbewijs werd ingevorderd. Rond kwart voor acht afge lopen woensdagavond wer den politie, ambulance en de brandweer van Stellendam met tankautospuit en hulpver leningsvoertuig, de duikploeg van de brandweer van Helle- voetsluis en Officier van Dienst gealarmeerd voor een auto te water aan de Scharrezeeweg nabij Stellendam. Ter plaatse bleek het te gaan om een per sonenauto die van de dijk was gereden en ondersteboven in de sloot terecht was gekomen. De bestuurder wist zelf uit de auto te komen en maakte zich uit de voeten. Later werd de man, met Poolse nationali teit, aangehouden aan de 2e Stoofweg nabij Melissant. Bij een blaastest bleek hij onder invloed van alcohol te verke ren (615ug/l). Het rijbewijs van de rrian werd ingevorderd. Hij zal zich bij de rechter moeten verantwoorden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2