^^H Orgelconcert door jongeren A tot 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10 EiiAnDEn-niEuws nni ii en: V^ctkctm: ^/>m; WN reikt verkeersdiploma's uit in Nieuwe-Tonge VN Kinder- rechtencomité Rabobank Goeree- Overflakkee past openings tijden vestigingen aan ^dttcf tien Ach en vnendinneH Hm iO SCHRIJVERS VAN BIJBELBOEKEN 1. Mozes A. Jakobus 2. Salomo B. Romeinen a. Jeremia C. Genesis 4. Lukas D. Prediker 5. Paulus E. Klaagliederen 6. Jezus' broer F. Handelingen 7. Johannes G. Hooglied 8. Salomo H. Galaten 9. Paulus I. Judas 10. Jezus' broer J- Openbaring DIEREN Over bijna een week (28 juni) viert Angeline Meijer (Goedereede- Havenhoofd) haar verjaardag. Alvast een fijne dag, Angeline! Q, '^cTH'^^etlkt: iJnHÏ iz Deze week kan ik drie bonnen versturen. De gelukkigen zijn: Henriëtte en Jolize v.d. Valk (Nieuwe-Tonge) en Liesbeth Bos (Ooltgensplaat). Welk gedeelte lees jij vanavond In je Bijbel? Verkeersquiz Gedicht voor de ouders Het programma: Openingstijden op maat Een logische stap Krant met openings tijden verkrijgbaar Rabobank 24 uur per dag bereikbaar PAGINA 11 VRIJDAG 22 JUNI 2007 Puzzetreglement Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. 4. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 5. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. 6. Wie eenjaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. De Bijbel. Wat is dat voor een boek? Sommige mensen zeggen: "In de Bijbel staan allerlei woorden van God." Andere mensen zeggen: "Heel de bijbel is Gods Woord." Ik denk dat de laatste mensen gelijk hebben. Het is niet zo dat in de Bijbel vooral woor den van mensen staan en ook Gods woorden er in staan. Heel de Bijbel is het Woord van God: vanaf Genesis 1 1 toten met Openba ring 22: 21. Ciod heeft wel gebruik gemaakt van men sen. Daarom is elk bijbelboek weer anders geschreven. Maar elk woord komt van de Heere. Heb je zo al eens je Bijbel gelezen? Dat betekent immers dat de Heere in elk woord, datje leest, iets tegen jou zegt. Hoe lees je dan je Bijbel? Zomaar? Even? Zonder aandacht? Of lees je elke keer biddend Gods Woord? rh Benno van Gils (Achthuizen) verzon de puzzel voor deze keer. Je moet de juiste schrijvers bij de juiste Bijbelboeken zoeken. Sommige namen zie je meer keren staan, omdat deze personen meer bijbelboeken geschreven hebben. Over dieren kun je heel wat leuke puzzels maken. Dat dacht Arco Luime (Ouddorp) ook. Welke dieren worden bedoeld bij de vragen? De eerste letters van de oplossingen vormen een woord dat heel leuk is en dat meestal aan het einde van het schooljaar gebeurt. Vragen: 1Een dier dat kan ratelen en sist. 2. Een knaagdier. 3. Een ander woord voor ree. 4. Een dier dat heel erg hard kan stampen met zijn grote poten. 5. Ze zeggen dat dit dier langs is gekomen als er een baby is geboren. 6. De koning van het oerwoud. 7. Een dier dat veel in het riool leeft. 8. Een dier dat zich oprolt als er gevaar dreigt. 9. Een dier dat inkt 'geeft'. 10. Een dier dat heel erg 'stinkt'. Adriaan Knuist (Sommelsdijk) Van harte welkom binnen onze puzzelclub, Adriaan. Ik hoop datje veel puzzelplezier zult hebben en datje er iets van leert. Bij het puzzelen ontdek je soms dingen die je helemaal niet wist. In puzzel mei 8 zat een fout: die heb ik in de krant van 1 juni verbeterd. Zoals jij de puzzel opstuurde, klopte hij. De eerste 80 punten heb je nu binnen. Wil je de volgen de keer nog even je geboortedatum erbij schrijven? Jantine Mans (Ooltgensplaat) Je verjaardag vieren in de vakantie is eigenlijk dub bel feest. Wat ben jij ver wend zeg! Heb je al kaarsen gemaakt? De spelletjes zullen in de zomervakantie goed van pas komen. Rianne van Schaik (Stellendam) Het is helemaal niet erg als mama de antwoorden van de moeilijke puzzels voor jou opschrijft. Vooral puzzel mei 2 was erg veel schrijfwerk. Ik vind datje de rest erg netjes gedaan hebt. NIEUWE-TONGE - Dins dagmiddag kregen de kin deren van de twee basisscho len in Nieuwe-Tonge, CBS De Pannebakker en CBS De Oranje-Nassauschool hun verkeersdiploma uitgereikt nadat ze in de ochtenduren het praktisch gedeelte van het fietsverkeersexamen hadden afgerond. De heer Van der Sluijs van de afdeling Nieuwe-Tonge van Veilig Verkeer Nederland wees tijdens de bijeenkomst in Ver enigingsgebouw Ons Dorps huis erop dat het verkeerson- derwijs heel belangrijk is in hel drukke verkeer van nu. 'Jullie als jonge deelnemers aan het verkeer zijn erg kwetsbaar". Hij waarschuwde hen ervoor om geen "onverantwoorde spelletjes" op de fiets te doen. Verder verzekerde hij dat zowel de onderwijzers als de Afdeling van VVN er alles aan doen om de kinderen zo vei lig mogelijk aan het verkeer te laten deelnemen. Daarnaast gaf hij aan dat ook de kinderen zelf verantwoor delijk zijn en Van der Sluijs gaf hen dan ook enkele belangrij ke tips, zoals: rijdt nooit door rode verkeerslichten, voorbij stopborden en andere stop tekens. Ook waarschuwde hij ervoor om zoveel mogelijk rechts van de weg te rijden en nooit langs vrachtauto's en bussen te glippen. Naast nog veel andere goede tips voor de leerlingen gaf hij tenslotte aan dat het belangrijk is om vooral een "dame of heer in het ver keer" te zijn. Onder leiding van mevrouw Koppenaal-Visser van VVN werd er een verkeersquiz gehouden en een verkeersquiz gemaakt. Wethouder Van den Berg van de gemeente Middel harnis was present om de prij zen uit te reiken. Van der Sluijs wees de wethouder op gevaar lijke verkeerssituaties rondom de oversteek Molendijk-Lan- geweg. Van den Berg gaf aan dat het de bedoeling is dat er een fietstunnel onder de weg wordt gemaakt en een rotonde voor het overige verkeer. Maar doordat er eerst nog onder handelingen met verschillende instanties moeten plaatsvin den, is nog niet bekend wan neer de aanleg zal zijn. De eerste prijs van de verkeers quiz werd gewonnen door de Oranje-Nassauschool, zij 'scoorden' 99 punten. De Pan nebakker werd tweede met 82 punten. Zij kregen de beker uitgereikt door de wethouder. De heer Van der Sluijs bedankt verder iedereen voor de mede werking aan de quiz en het onderwijs voor de verkeers- examens in zowel de praktijk als de theorie, onderwijzers en vrijwilligers. Onderstaand gedicht reikte de afdeling van VVN aan, waarin ook op de verantwoordelijk heid van de ouders wordt gewezen bij de verkeersopvoe- ding. ALsje ouden met fietsende kinderen ziel gaan kijkje dat als moeder en oma met bezorgdheid aan. Mijn ouders leerden mij dal je je hand uit moest steken bij 't afslaan naar link, aclderom moet worden gekeken. Mijn ouders (en ook ik) hebben altijd even zelf liet goede voorbeeld gegeven. Maar als je het tegenwoordig ziet, dan begrijp ik die ouders niet. Zij overtreden de wet met handen en voeten en leren hun kind hoe het niet zou moeten. Otnkijken, of een hand uitsteken is er niet bij dat rode stoplicht, dat geldt niet voor mij. Rij, afloop maar rustig door: wachten heb ik het geduld niet voor Die straat daar mogen we eigenlijk niet in, inaar in omrijden heb ik geen zin. Verkeer van rechts gaat altijd voor, maar wij zijn al laat, dus rij maar door f e kind iets leren van het verken; vergeet het nuuir, daaivoor staat de school wel klaar Maar van de verkeersles op sfhool is loeinig te merken, als de ouders daaraan niet mee wil len werken. "Waarom zou ik mijn hand uitste ken?" denkt zo 'n kind. '-^fe pa of ma dat niet nodig vindt?". Daarom wil ik de ouders van nu graag laten weten, dat ze vooral niet inoeten vergeten: De beste verkeersles krijg je in je van ouders die het goede voorbeeld geven. Meer dan een miljoen kin deren wereldwijd zitten opgesloten in vieze, over volle cellen tussen ruwe cri minelen. Jubilee Campaign vindt dat hier een einde aan moet komen en roept daarbij de hulp in van het Comité van de Rechten van het Kind. Al bijna anderhalfjaar voert Jubilee Campaign campagne tegen het opsluiten van kin deren in situaties die geheel tegen de internationale wet geving indruisen. In som mige landen, waar armoede heerst, worden kinderen die in aanraking komen met de wet onder de meest afschu welijk omstandigheden opge sloten. Onderwijs, medische zorg en zelfs eten is in de gevangenissen van sommige landen beperkt tot volledig afwezig. Jubilee Campaign is in het kader van de Micha Cam pagne - een campagne opge zet met het oog op het bewer ken van gerechtigheid - een actie begonnen die de ogen van het Comité van de Rech ten van het Kind moet ope nen voor dit grotendeels nog verborgen probleem. Leden van Jiibilee Campaign heb ben allemaal een ansichtkaart gekregen die geadresseerd is aan het Comité. Binnenkort wordt het Comité overspoeld met duizenden van deze kaar ten. Jubilee Campaign hoopt door onder andere deze actie het VN Comité bewust te maken van het belang om juist dit onderwerp prioriteit te geven in hun beleid. Jubilee Campaign verwacht dat het Comité kan bijdra gen aan het verbeteren van dit wijdverspreide probleem, door net beter in kaart bren gen middels grondig onder zoek en door net aanspreken van lidstaten op hun verant woordelijkheden op grond van het Kinderverdrag, dat de meeste landen ter wereld hebben ondertekend. De eilandelijke kontaktgroep Jubilee Campaign start met deze actie door net versprei den van de actiekaarten en roept een ieder op hieraan deel te nemen middels de ansichtkaarten die beschik baar zijn via infbCffijubileecani; paign.nl of door te bellen met 0228-597902. Op D.V. vrijdag 29 juni, 's avonds om half acht, zal er in de Hervormde Kerk te Sommelsdijk een bijzónder concert worden gegeven. Aan de klavieren van het prachtige Meere-orgel zul len jonge organisten plaats nemen, in de leeftijd van 6 tot 21 jaar. Met hun docent, Paul Kieviet, hebben ze intensief geoefend voor dit concert. Het programma bestaat uit zowel speelse stukjes uit begin- niethodes als ook grotere wer ken uit diverse stijlperioden. Aan het concert nemen jonge ren deel die al ver gevorderd zijn, kerkorganist zijn en aan concoursen meedoen, maar ook kinderen die nu voor de allereerste keer helemaal echt op het kerkorgel laten horen wat ze hebben geleerd. Het orgel in de kerk van Som melsdijk is voor dit concert heel goed geschikt. Het bevat allerlei fraaie 'geluiden' die elk optreden weer anders maken. Voor de spelers is dit orgel heel bekend. Ze komen er elke week op les. U bent heel hartelijk welkom om te komen luisteren hoe mooi het allemaal klinkt... Nelleke Villerius: Preludium in e Nicolaus Bruhns (1665- 1697). Niels de Geus, Alles blij maakt de mei. Folk Dean. Wiljan de Geus, In de groene weide. Folk Dean. Jabin de Geus, Minuetto, Tho mas Haigh (1769-1808). Joris Melissant, In de draaimo len, Folk Dean. Wilmer Melissant, Carroussel, Wilnier Melissant (1996); Aria Pastorella, Valentin Rathgeber (1682-1750). Joas Goedegebuur, Kabouter parade, Folk Dean; Een vro lijke rit, Folk Dean. Ilco Bom, Rondedans, Folk Dean. Pieter van Hoepen, Psalm 134, J. Drenth; 'Für Elise' (bew.), Ludwig van Beethoven (1770-1827). Mariska Jongeneel, Langs berg en dal. Folk Dean. Martien de Vos, Etude in C, Folk Dean. Auke Kieviet, Folia, Alessandro Scarlatti (1660-1722). Hannelien Kieviet, Menuet alternativ, Johann Nikolaus Tischer (1707-1774). Peter Koppelaar, Psalm 79, Leen Schippers. Arenda Koppelaar, Menuet in g, Gottfried Heinrich Stölzel (1690-1749); Psalm 91, Wil lem Hendrik Zwart (1925- 1997). Floris van Gils, Preludium in C (BWV 939); Musette in D (BWV Anh. 126), Johann Sebastian Bach (1685- 1750). Wietse Villerius, Preludium in e (BWV 855a), Johann Sebastian Bach. Klaas de Vos, Toccata in F (BuxWV 157), Dietrich Buxtehude (1637-1707); Psalm 43, Klaas Bolt (1927- 1990). Huibert Knöps, Passacaglia in d (BuxWV 161), Dietrich Buxtehude. Teun Lassche en William van den Dool, Partita Psalm 91, Margreeth de Jong (1961). Marieke van Manen, Musette in C, Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791); Psalm 91, Dick Sanderman (1956). Benno van Gils, Andantino, CésarFranck (1822-1890). Johan van der Valk, Preludium en Fuga in c (BWV 549), Johann Sebastian Bach. Benno van Gils, Variaties in C (KV 285b) voor vier handen. Wolfgang Amadeus Mozart. Voor wie dat wil, is er na afloop gelegenheid om het orgel te 'beklimmen' en te bekijken. De toegang is gratis. Informatie: (0187)486319. De openingstijden van de vestigingen van Rabobank Goeree-Overflakkee wor den per 2 juli 2007 aange past. Op maat voor de klan ten en kostenbesparend voor de bank. In alle kernen is nauwkeurig gekeken naar het tijdstip wanneer klanten van de Rabobank hun bank zaken doen en daar zijn de openingstijden van de vesti gingen op aangepast. "De openingstijden van de ves tigingen zijn efficiënter voor de klant en voor de bank, ver telt André Jongepier, direc teur commercie van Rabobank Goeree-Overflakkee. Een aan tal kantoren zijn open op de zaterdagmorgen en andere weer op de vrijdagavond. Daarnaast kunnen klanten op afspraak ook in de avonduren terecht voor een advies. Dat kan op een locatie die de klant prettig vindt, thuis of op kan toor. Onze nieuwe openingstij den gaan in op 2 juli 2007." "Dat we onze openingstij den hebben aangepast, was eigenlijk een logische stap", vervolgt André. "We hebben de bezoeken op onze vestigin gen bijgehouden en de tijden daarop aangepast. Er waren teveel momenten waarop bij na niemand onze vestigingen bezocht. Dit was vooral in de kleinere kernen het geval. De nieuwe aanpak is een stuk effi ciënter voor iedereen." "We hebben een speciale krant laten uitbrengen over het wij zigen van onze openingstijden. Deze krant is in de week van 18 junijl. huis-aan-huis verspreid. Mensen die de krant niet ont vangen hebben, kunnen een exemplaar op de vestiging van de Rabobank in hun woonkern ophalen of even bellen met hun adviseur. Rabobank is natuurlijk 24 uur per dag bereikbaar via internet en de Rabofoon. Veel bankzaken zijn tegenwoordig gewoon vanuit de luie stoel te regelen. Daar is eigenlijk geen vestiging van de Rabo bank meer voor nodig", geeft André aan. "Toch blijven we graag dichtbij onze klanten. Dat is onze kracht. We zijn continue op zoek naar samen werkingsvormen met andere partijen om ook in de kleinere kernen op Goeree-Overflak kee met een vestiging aanwe zig te kunnen blijven. Dicht bij onze klant zijn, vullen we letterlijk op zoveel mogelijk manieren in. De Rabobank is dichtbij via de computer in de huiskamer, via de telefoon en via onze medewerkers die hun klanten graag opzoeken voor advies. En bovendien zijn we dichtbij door de ves tigingen letterlijk om de hoek te houden", aldus André Jon gepier.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 11