Woongoed Flakkee Woongoed KEES DÖRR EIIAtlD^-niEUWS Bomenhuurt Diekhuus Ud van woning- boiiuwereniging Wnnn^oed Flakkee Ledenraad Beneden Zandpad 19 Oproep aan de leden van de vereniging op donderdag 21 juni 2007 om 19.30 uur in het Wijkcentrum, Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis is de alge mene ledenvergadering AGENDA 1. Opening. 2. Notulen van de vergadering van 21 december 2006. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen: tweelagenstructuur - gev^ijzigde statuten. - nieuwe Raad van Commissarissen. Alfabetische volgorde: J.J. de Beer, A.J. Doorn, C. van der Est, A.J. Kom (voorzitter), T. van der Linden en S.L. Visser (waarnemend voorzitter). - bedanken leden Raad van bestuur. 5. Jaarrekening 2006. 6. Verkiezing Ledenraadslid: voorstel de heer J. Mackloet te Oude-Tonge te kiezen als lid van de Ledenraad (stukken treft u hierbij aan). 7. Stand van zaken projecten. 8. Rondvraag. .i^......^-^ .^^-,.-.,«*£-3*jkk<,_ 9. Sluiting. Bijbehorende stukken kunt u afhalen op kantoor of telefonisch bestellen, waarna zij worden toegezonden. Nieuv/ op Goeree-Overflakkee: 7 luxe drive-in eengezinswoningen in het plan 'De Westplaat' te Sommelsdijk. De bouw is Inmiddels gestart en volgens planning zijn de woningen eind 2007/begin 2008 gereed voor bewoning. Aan de achterzijde grenzen de woningen aan een waterpartij. Er is parkeergelegenheid op eigen terrein. Oplevering Eind 2007. Een ontwikkeling van: Verkoop: 1 MMELAARDJ.i r PAGINA 9 DINSDAG 19 JUNI 2007 IlrrinrichtingKastanjelrmn/I.ijskrbesweg. liegin maart zijn de bewoners van de twee blokken woningen direct grenzend aan de twee scholen aan de Kastanjelaan en I.ijsterbesweg en de bun galow uitgenodigd voor een inrorniatiehijeetikoinst over de toekomst van hun toniplex. In een goed gevulde zaal van de oude-lts in Middelharnis werd door verschillende sprekers uitgelegd wat de plannen zijn en natuurlijk het alleibelang- rijkste welke consequenties deze plaruien hebben voor de huidige bewoners. Woongoed Klakkee gaat deze oude woningen slopen. Hier voor in de plaats komen star terswoningen, seniorenwonin gen en gezinswoningen. Ook zullen de beide schoolgebou wen gesloopt vvoiden. Hiervoor komt er vooi de Ualtonschool een nieuw gebouw tei iig met hierop nog een aantal apparte menten geschikt voor starters. Ufiiek is ook dat er een tweetal kangaroo-woningen gebouwd wolden. Het idee bier achter is dat twee woningen door mid del van een inpaiulige door gang met elkaar veibonden zijn. Hierdoor is het mogelijk dat in de ene woning bijvooi- beeld de volwassen kiuderei\ wonen en in de an<lere woning hulpbehoevende oudeis. Ook ouders met een hulpbehoe vend zeltstandig kind zou goed tot de mogelijkheden kunnen behoren. Zelfstandig wonen samen met anderen die ook zelfstandig wonen, maar toch een oogje in het zeil kunnen ïiouden. Al met al gaat het hele gebied op de schop en wordt het gebied opnieuw ingericht. Binnenkort hopen we de bouwaanvraag bij de gemeente in te kunnen dienen. De huidige bewoners moeten uitverhuizen. Dit kan natuur lijk niet zomaar. Voorafgaande aan deze plannen is er dan ook uitgebreid overleg geweest met de huurdersvereniging Woon- belang over een sociaal plan waarin heldere spelregels afge sproken zijn en de zaken voor de huurders goed geregeld zijn aangaande de uitvernui- zing. Twee belangrijke onder delen uit dit algemeen sociaal plan (asp) zijn de afspraken met betrekking tot de financi ële vergoeding en de voorrang die deze bewoners krijgen bij het vinden van andere woon ruimte. De avond eindigde met een viagenronde. Rond 22.00 uur ging iedereen weer huiswaarts. De weken na de bijeenkomst zijn de bewoners bezocht door onze woonconsulenten Sinds deze bijeenkomst hebben reeds 19 van de 39 bewoneis andere woonruimte gevonden. Door middel van een adver tentie in de krant nodigde eni ge tijd geleden het gemeen tebestuur van Middelharnis partijen uit plannen te maken voor het huidige Diekhuus. Woongoed Flakkee als maat schappelijk ondernemer zag hier voor zichzelf een scho ne taak weggelegd. Immers heeft Woongoed ruime erva ring met projecten waarin wonen en welzijn samenko men. Of waar een oud mar kant gebouw behouden kon blijven voor de gemeenschap. Denk hierbij aan de voorma lige RHBS, nu een prachtig woongebouw voor senioren. Of aan het wijkcentrum aan de Doetinchemsestraat. Hier staat een markant gebouw waar de stichting Compa- nen in gevestigd is. In Oude- Tonge verrijst, zoals het er nu naar uit ziet, een complex waar naast de zorg, wonen en welzijn hand in hand gaan. Allemaal projecten die zonder winstbejag, zelfs met extra geld door Woongoed Flak kee ingebracht, ontwikkeld zijn. De plannen die bedacht waren, betroffen een volledig gerenoveerd Diekhuus rnet hierin naast wonen en welzijn ook ruimte voor leren en wer ken. Ook was er ruimte voor een horecagelegenheid inge ruimd. Helaas, Woongoed was één van de 5 plannenma kers. Het gemeentebestuur vond het plan interessant, maar dat van andere inzen ders beter. Wie dat zijn is nog niet bekend, maar het is een felicitatie waard. Voor Woon goed blijft het dus alleen bij dit prachtige plaatje. ^Voongoed Flakkee is een ver eniging met leden. De rechts- voorgangers van Woongoed zijn opgericht in de eerste helft van de 20ste eeuw als zelf standige verenigingen zonder bemoeienis van de overheid. Toen werd je lid van de lokale Woningbouwvereniging om in aanmerking te komen voor een goed huis. Daarnaast verzorgde de vereniging allerlei activitei ten ter lering en vermaak. Dat was zo in die tijd. Heden ten dage kunnen wij ons dat niet meer voorstellen. Een leden- verga 'ering van Woongoed Flakkee in het Meyer theater j omlijst met amusement. De Overheid heeft na de oorlog langzaam maar zeker de soci ale huisvesting onderdeel van haar beleid gemaakt. Woning bouwverenigingen kwamen zo onder staatstoezicht. De staat ging subsidies verzorgen om de woningnood te lenigen. De rol van de woningbouwvereni gingen veranderde vanaf de jaren zestig van de vorige eeuw sterk. Als zogenaamde toegela ten instelling moet iedereen uit de sociale doelgroepen in aanmerking kunnen komen voor een woning en niet alleen leden van de vereniging. Een hardnekkig misverstand is nog steeds dat mensen denken dat als je lid bent van de vereni ging je automatisch ingeschre ven vs'ordt als woningzoeken de. Dat is dus niet zo. Leden staan niet automatisch inge schreven als woningzoekenden en hebben ook geen voorrang bij de woningtoewijzing. Het lidmaatschap is overigens niet meer verplicht. Op dinsdag 15 mei 2007 vergaderde de ledenraad. Een lange agenda werd vlot afgewerkt. Een voorstel van een commissie uit de ledenraad, waarin advies werd uitgebracht over te benoemen leden van de nieuwe Raad van Commissarissen. Dit voorstel werd goedgekeurd. De nieuwe Raad van Commissarissen werd vervol gens gekozen. De raad bestaat uit de heren J. de Beer, A. Doorn, C. v.d. Est, A. Kom, T. v.d. Linden en S. Visser. A. Kom werd tot voorzitter gekozen en S. Visser tot waarnemend voorzitter. De voorzitter an de Raad van Commissarissen zit ook de vergadering van de leden en de ledeniaad voor. Voorts werd het jaarverslag en de jaarrekening 2006 met dank aan de samenstellers goedgekeurd. jfniieinrili'jdun'i'isliig 2000. Met de opening van de Rabobank op zaterdag 12 mei jl zijn alle drie de winkels in de voormalige meubeltoonzaal van Van Zielst aan het Beneden Zandpad in Middelharnis in bedrijf In 2005 werd dit pand aangekocht door Woongoed Flakkee en vervol gens verhuurd. Omdat het gebouw eerst nog verbouwd moest worden heeft het enige tijd geduurd, voordat alle partijen kon den worden gehuisvest. Woongoed Flakkee wenst hun huurders Rabobank, Shoeby Fashion en Globe reisbureau goede zaken. Met de feestelijke opening van de Rabobank is het blokje winkels kompleet. Beneden Zandpad 13a 3241 GA Middelharnis Tel. 0187-486343 info®kdmakelaardijnl www.kdmakelaardijnl

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 9