'^IP^H ^r^H Wm II ..^#^R W «g^t||dj| EIIAt1DE|i.tilEIJWS Beste mensen. Voor u ligt weer volop nieuws en informatie van onze woningbouw vereniging. Doe er uw voordeel mee. Bestuursverandering Het leukste bedrijf Terugblik Een woord van dank Openhuis wooncomplex voormalige RHBS Middelharnis Achterpaden vernieuwd ZAV beleid Sponsorbeleid Klachtenregeling Ondertekening intentie Stad Blok C Ahoed (apotheek en huisartsen onder één dak) Zweedse woningen bewoond "ll^--. PAGINA 8 DINSDAG 19 JUNI 2007 MneimW: m)M Dhr. Simon van Nieuwaal Sinds 1 juni directeur-bestuurder Woongoed Flakkee Vanaf 1 juni 2007 worSt Woongoed Flakkee niet meer bestuurd zoals u dat altijd gewend was. Er is een tweela- gen bestuursstructuur inge voerd. Een moeilijke term misschien, maar het betekent in grote lijnen, dat er nu een directeur-bestuurder is die bestuurt en een Raad van Com missarissen die toezicht houdt. Voorzitter van de Raad van Commissarissen en dus de ver eniging wordt Adrie Kom uit Oude Tonge. Hij zal dus ook in het vervolg de ledenverga deringen en de vergaderingen van de Ledenraad voorzitten. Een historische verandering. Zeker gezien in het licht van de benutten ter realisering van de sociale volkshuisvestingsdoel stellingen van de woniiigbouw- vereniging. Een boeiende tijd. Eerst en vooral was het zaak om de continuïteit van het bedrijf te garanderen. (We hadden nog geen directeur.) Daarnaast besloot het bestuur dat jaar de huren niet te verhogen. Een eerste ondernemersplan werd opgesteld en toen kwam de gang er pas goed in. Projecten die in voorbereiding waren, werden afgerond. De eer ste nieuwe projecten werden op stapel gezet: Willemshof, RHBS, Kompas, Zweedse woningen om er een paar te noemen. Een directeur die de dagelijkse leiding van het werkapparaat overnam, deed zijn intrede. De directeur was zoals tot nu toe het geval, lid van de Rvb. Het bestuur bleef niettemin een belangrijke rol spelen. De samenwerking met de zorg kwam van de grond. Nieuw toen, maar volledig passend bij de veranderende rol van de woningbouwvereniging als maatschappelijk ondernemer. Belangrijk markeringspunt was de fusie met woningbouw vereniging Samenwerking uit Oude Tonge op 1 januari 2002. De Raad van bestuur van inmiddels Woongoed Flakkee werd gevormd door de besturen van de voormalige vereniging 'Middelharnis' en 'Samenwerking' De afgelopen jaren zijn op het gebied van projecten enorme prestaties geleverd. Als je er zo Scheidend bestuursvoorzitter Dhr. Doom degene die het financieel niet gemakkelijk hadden, en heb ben zijn bijzondere belangstel ling. Als u precies wilt weten hoe Adrie tegen de sociale huis vesting aankijkt, dat verwijs ik u naar het interview dat hij in 2005 met de Huurderskrant heeft gegeven. Adrie geeft zijn standpunten niet snel op, maar vind je hem aan je zijde, dan heb je aan hem een enorme steun. Vastberaden gaat hij de discussie in en alleen als hij met verstand en hart wordt over tuigd, stelt hij zijn mening bij. De minjder draagkrachtige en degene die niet zelf in zijn of haar onderdak kan voorzien heeft zijn warme belangstel ling. Speerpunten zijn: er voor waken dat de huren niet meer worder^ verhoogd dan nodig en dat het onderhoud op peil blijft. Ook een verantwoorde en eerlijke woonruimteverde ling staat hoog bij hem in het vaandel. We hebben de vriend schap van Adrie altijd als bij zonder plezierig ervaren. Als voorzitter van de vereniging heeft Adrie afscheid geno men, maar hij blijft behouden De nieuwe Raad van Commissarissen. Dhr Visser ontbreekt op deu foto. geschiedenis van Woongoed Flakkee en haar rechtsvoor- gangers. Dat gaat bijna 90 jaar terug in de geschiedenis. Altijd is er sprake geweest van een gekozen bestuur of Raad van bestuur. Een bestuur dat uit meerdere personen bestond. D.d. 31 mei is dit feit met een officiële laatste bestuurshande lingbij de voormalige RHBS in Middelharnis symbolisch beze geld. Verder gaan met alleen een directeur-bestuurder, onder toezicht van een Raad van Commissarissen is vooral een zaak van vertrouwen in men sen. Vertrouwen in de men sen die de nieuwe Raad van Commissarissen gaan vormen en vertrouwen in de man die directeur-bestuurder is gewor den. Ik spreek de wens uit, dat al deze mensen dit in hen gestelde vertrouwen ook in de toekomst in hun nieuwe rol waar zullen maken. Persoon lijk vind ik het een eer en een voorrecht om de functie van directeur/bestuurder te mogen vervullen. Reden voor dank baarheid. Nu we afscheid hebben geno men van de gekozen Raad van bestuur, is het een geschikt moment om toch eens terug te blikken op wat er de afgelopen 8 jaar is gepresteerd. Op 1 januari 1999 trad bij woningbouwvereniging 'Mid delharnis' een nieuw bestuur aan. Direct werd begonnen aan de intensieve taak om de vereniging te moderniseren en plannen uit te werken om de riante investeringscapaci teit van Middelharnis te gaan V.l.n.r.: de heren Van der Est, Doom, Van der Linden, Kom en De Beer over praat, dan lijkt het alle maal niet zo heel veel, maar als je het achter elkaar zet, dan sta je er zelf over verbaasd. Zeker voor een gebied waar migratie saldo O geldt. Een woord van dank voor de bestuurders die nu een geheel andere rol krijgen toebedeeld, is op zijn plaats. Ik hoop en verwacht, dat ieder in de toe komst zich in zijn nieuwe rol kan vinden en er een vrucht bare samenwerking zal ont staan. Dat geldt uiteraard ook voor de Ledenraad. Zakelijk en met respect voor ieders rol en verantwoordelijkheid, maar met goede onderlinge verhoudingen. Goed over en weer communiceren dat is het belangrijkste. Bijzonder woord van dank voor scheidend voorzitter Adrie Doom Een bijzonder woord van dank voor Adrie Doorn, de voorzitter van de vereniging. In januari 2005 is Adrie gevraagd voorzit ter te worden. Gedurende 2,5 jaar heeft hij de voorzittersha mer gehanteerd. Voorzitter van de gehele vereniging. Bestuur- lid was hij al sinds 1998. Daar aan voorafgaand maakte hij deel uit van de Ledenraad. Vanaf 1 juni a.s. wordt hij lid van de nieuwe Raad van Com missarissen. Bijna alle geledin gen heeft Adrie doorlopen en daar op de hem eigen wijze invulling aan gegeven. Adrie was het met alle moderniserin gen niet altijd eens. Waar hij al de jaren dat ik hem ken conse quent in is geweest, was dat hij alle vraagstukken door de bril van de huurder bekeek. Vooral voor de woningbouw, zij het in een andere rol. Ook vanaf deze plaats bedanken we Adrie Doorn voor zijn inzet en wen sen hem veel succes met het vervolg van zijn bestuurlijke carrière bij Woongoed. Tenslotte Persoonlijk zal ik samen met het managementteam en alle medewerkers het succesvolle beleid van de Raad van bestuur zoveel mogelijk voortzetten. Uitgangspunt: onze woning bouwvereniging is meer dan een huis alleen Gezellige drukte in de zonovergoten achlertmn van de voormalige RHBS. De cameraploeg van RNN7 in actie. Woongoed Flakkee heeft mee gedaan aan het TV-program- ma "het leukste bedrijf" van televisiezender RNN7. Diverse bedrijven uit de randstad, Zee land en Noord-Brabant zijn gevraagd zich op een leuke manier door middel van een bedrijfsfilmpje te presenteren. Deze filmpjes werden uitge zonden op de televisiezender RNN7 met de bedoeling dat de kijkers door middel van telefonische stemming konden bepalen wat zij uiteindelijk de leukste presentatie, ofwel het leukste bedrijf vonden. De hoofdprijs was 25.000 euro. Op donderdag 8 februari wer den tijdens de enige sneeuw bui deze winter de opnames voor het filmpje gemaakt. Een heuse cameraploeg met regisseuse was afgereisd naar Flakkee en filmde alle activi teiten van verhuur tot en met de nieuwbouwprojecten van Woongoed. Zo'n zes uur film leverde uiteindelijk een film pje van drie minuten op. Wat ons betreft was dit het leukste filmpje. Maar helaas we kon den het niet winnen. "■if: t Als onderdeel van de verbe tering van de woonomgeving worden door onze afdeling Projecten en Techniek regelma tig de wijken geïnspecteerd. Bij deze inspectie wordt er naast de bouwkundige kwaliteit van de woningen ook gelet op de kwaliteit van de achterpaden. Gelet wordt op voldoende ver lichting, verzakking enz. enz. Dit om uiteindelijk maatrege len te kunnen nemen om de veiligheid en het comfort te verbeteren. Zo zijn er dit jaar in Oude-Tonge rondom de Hen ry Dunantstraat en Arends straat de paden herstraat en op hoogte gebracht. In Nieuwe- Tonge zijn de oude asfaltpaden onder andere achter de Bern- hardstraat en Julianastraat vervangen door tegelpaden met riolering. Op dit moment worden de asfalt achterpaden aan de Oranjelaan in Stad aan t Haringvliet aangepakt en dit jaar nog zullen de paden aan de Rembrandtlaan, Stenewee en Meidoornstraat in Middelhar nis aan de beurt komen. De laatste gekozen Raad van bestuur uit de geschiedenis van Woongoed Flakkee. De heren Van Nieuwaal, Doom, Visser en Van der Est. Binnenkort komt er een infor matieboekje uit over zelf aan gebrachte voorzieningen (zav). In dit boekje wordt op over zichtelijke wijze informatie gegeven over welke aanpas singen of verbouwingen u wel en niet mag plegen aan uw huurwoning. Waar wel en niet een vergoeding voor wordt verstrekt en wat bij vertrek al dan niet moet worden .verwij derd of in oude staat terugge bracht. Dit boekje is mede tot stand gekomen in gezamenlijk overleg met de andere woning bouwverenigingen op Goeree- Overflakkee. Het huren van een woning is gebonden aan regels. U mag bijvoorbeeld niet zomaar zonder toestem ming van Woongoed Flakkee uw huis verbouwen. U dient vooraf altijd toestemming te vragen. Wij zullen dan beoor delen of de verbouwing die u voor ogen heeft past in het idee dat Woongoed Flakkee heeft over hoe de woning er uit dient te zien om verhuur baar te blijven. Op het moment dat u toestemming krijgt voor een verbouwing is er sprake van een zelf aangebrachte voorziening. Als deze zav een woningverbetering betreft is het zelfs mogelijk dat u als u gaat verhuizen voor deze voor ziening een vergoeding krijgt. Als u een verbouwing wilt ple gen aan uw huurwoning neem dan altijd eerst contact op met Woongoed Flakkee. Medewer kers van de afdeling Projecten en techniek overleggen graag met u en adviseren u zonodig. Woongoed Flakkee is een maat schappelijk betrokken bedrijf. Daarom wordt een sponsorbe leid gevoerd waarmee organi saties, instellingen en vereni gingen die in de samenleving een algemeen belang dienen op basis van non profit of cari tas worden gesteund. Bij het sponsoren gaat de voorkeur uit naar regionale organisa ties, instelling^ ofverenigin-, gen- J;k^tlfl|;s;, wordt egi' bedrag van 1 euro per wonirig voor kleine sponsoractivitei ten gereserveerd. Daarnaast worden apart grotere lande lijke activiteiten gesteund. Het afgelopen jaar is onder andere de sdchting KI KA voor kinder kanker, de Koninginnedagloop in Middelharnis voor kinde ren, Calando, de Omloop van Goeree-Overflakkee, de Sama ritaan en de Roparun gespon sord met kleinere bedragen. Bijzonder te vermelden is dat Woongoed Flakkee Amref flying doctors gesponsord heeft met hun waterproject in Zuid-Afrika. Dit waterproject in Eastern Cape en Kwazulu Natal houdt in dat door mid del van waterpompen schoon en gezond drinkwater beschik baar komt voor de mensen in deze gebieden. Woongoed heeft aan dit doel 1825 euro geschonken. Voor dit bedrag wordt een complete water pomp aangeschaft en geïnstal leerd. Een watervoorziening voor 500 mensen. Op donderdagmiddag 31 mei jl. kon de bevolking van Mid delharnis een kijkje nemen in de tot een luxe appartemen tencomplex getransformeerde voormalige rhbs aan de Bur gemeester Mijslaan in Middel harnis. Het resultaat mag er zijn. ,Het gebouw heeft allure ^en We&Qg^ftilaHikee i^ byi-^sj tengeWoon trots op. Ter afron ding van het Bouwproject ver- richtte de laatste gekozen Raad van bestuur uit de geschiede nis van Woongoed Flakkee een laatste officiële handeling. Het onthullen van een zonnewijzer. De middag werd een groot su< - ces. Zo'n tweehonderd belang stellenden werden rondgeleid door een zevental enthousiaste bewoners. Naderh^^ Icon er in de zofioji^gjfffen onder het genot van een napje en drankje nagepraat worden. Werkzaamheden tn/ilerpaden HQranjelaan^^^ad. In de raadszaal van Middelharnis werd het convenant ondertekend. Op 13 februari hebben Woon goed Flakkee, projectontwik kelaars Arcus en Kroon met de gemeente Middelharnis een intenüeovereenkomst getekend voor de nieuwbouwplannen in Stad aan het Haringvliet. De intentie is uitgesproken dat geza menlijk opgetrokken wordt bij de nieuwbouwplannen op een aantal locaties in Stad. Woon goed Flakkee wil naast wonin gen ook een zorgsteunpunt realiseren op de plaats van het huidige koelhuis. Dit zorgsteun punt gaat zoals het er nu uitziet de huisarts, fysiotherapie, een servicedesk van de Rabobank en een aantal senioren die zorg nodig heeft huisvesten. Een klacht wordt in behandeling genomen door een onafhankelijke commissie die op dit moment bestaat uit Mr J.M. den Hollander (voorzitter) en de heren J. de Visser, J.A. Bijl en P.G. Diependorst. Ingeval van een klacht zal de commissie de klager uitvoerig over de procedure informeren. Het algemeen bestuur van de Federatie van Woningbouw verenigingen op Goeree- Overflakkee heeft een nieuw reglement voor de Federatieve Klachtencommissie Woning corporaties Goeree-Overflak kee vastgesteld. Tevens werd een nieuwe eilandelijke Klach tencommissie samengesteld. Deze regeling geldt dus ook voor Woongoed Flakkee. Elke huurder van woning bouwcorporaties moet ingevol ge het Besluit Beheer Sociale Huursector (BBSH) de moge lijkheid hebben om een klacht in te dienen over het handelen of nalaten van de verhuur der, van zijn organen, van zijn medewerkers en/of van der den die in opdracht van zijn verhuurder werkzaamheden verrichten. De klachten van de huurder kunnen onder meer betrekking hebben op het functioneren van de cor poraties, op procedures waar mee huurders te maken krij gen en op gedragingen of het nalaten van werknemers van de woningbouwcorporaties of derden die door de corporaties zijn ingeschakeld. De Klachtencommissie functi oneert als een onafhankelijke instantie. Haar taak is gemoti veerd over de behandeling van binnengekomen klachten aan de betreffende woningbouw corporatie te adviseren. De Klachtencommissie treedt niet in de bevoegdheden van de woningbouwcorporaties. Het is aan de betreffende corporatie het advies van de Klachtencom missie al dan niet op te volgen. Een klacht wordt eerst inge diend bij en in behandeling genomen door het bestuur van de betreffende vereniging. Wordt het probleem niet opge lost dan kan de klager de klacht aan de Klachtencommissie voorleggen. De klacht kan bin nen een termijn van zes weken schriftelijk worden ingediend bij de secretaris van de Federatie, p/a Woongoed Flakkee, Postbus 98 te 3240 AB Middelharnis. In de klachtbrief geeft de kla ger aan zijn naam en adres, de dagtekening, een omschrij ving van het handelen of nala ten waarover hij klaagt en de reden waarom hij dit handelen of nalaten onjuist acht. Niet kan worden geklaagd over de hoogte van de huur prijs, een handelen of nalaten dat meer dan een jaar gele den heeft plaatsgevonden, een handelen of nalaten dat aan de rechter is voorgelegd of waar over de rechter zich reeds heeft uitgesproken en het feit dat de verhuurder een vordering op de huurder heeft voorgelegd aan de rechter. De bouw van het project Ahoed vordert snel. Op de Westplaat aan de Sommelsdijkse kant zijn de contouren van de vier gebouwen goed zichtbaar. Vooraan richting Bastion het appartementencomplex voor starters. Hierachter een 7-tal drive-in woningen in de koop- Sleuteluitreiking in de Grutterswei. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^»^(j^^^^-.T ..',v'^4''ï:-!^'>~' In Oude Tonge zijn de Zweedse woningen aan de Julianastraat opgeleverd. Wat is het mooi geworden! Een stukje dorps vernieuwing waar je u tegen zegt. De sleutels zijn aan de kopers en huurders uitgereikt. De komende tijd zal het voor terrein verder afgewerkt wor den. Er wordt gras ingezaaid zodat er binnenkort prachtige terrassen ontstaan waar de bewoners gebruik van kunnen maken. Voor de bouwvakva- kanüe zullen wij nog officieel stilstaan bij de afronding van dit unieke project. Woongoed Flakkee wenst alle bewoners van dit nieuwe 'buurtje' heel veel woonplezier. sfeer. Daarachter een complex voor 55+ en senioren met vervolgens het complex voor de Apotheek en de Huisart sen Onder Eén Dak (ahoed) waar ook Sjaloomzorg en het dagactiviteitencentrum van de Pameijerstichting geves tigd wordt. Onder de laatste genoemde complexen ligt een parkeergarage. De verhuur van de 55+ en seniorenappar tementen is in volle gang. Alle bij Woongoed Flakkee inge schreven mensen van 55+ en ouder hebben een brief ont vangen waarin hun interesse gepeild wordt. Het bijzondere van deze appartementen is dat er een groot aantal verhuurd wordt met een parkeerplaats in de ondergrondse parkeer garage die van binnenuit het complex per lift te bereiken is. Het huurappartementen- complex voor starters heeft ook nog eens twee bijzondere appartementen met garage. Ook hiervoor is de verhuur in volle gang. De 7 drive-in woningen zijn in de koopsfeer. Hiervan zijn er in een korte tijd nog slechts 4 te koop. (zie advertentie).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 8