J 3.' Feesthaag voor juf Barbera Vooreen Zorgzame Begeleiding 4 Betalen Oproep aan iedereen! 0." Groepsleerkracht m/v Arie Adriaan Justus J. Jelier M. Jelier-van Wingerden Bedankt! Medailles voor Schotejil- zweminers opNK ApoUo zoekt mannen stemmen Jeugd- viswedstrijden Kies Kook bij Albert Heijn EIIAnD01-1IElJW5 Julia Eloïse God zij dank voor dit grote wonder. We zijn diep gelukkig met de geboorte van We noemen hem Arend 13juni 2007 Teus-Jan, Christa, Judith en Teunis van Dieren Voorstraat 34 3247 CE Dirksland 0187-48 30 88 familie@vandierendigitaal.nl Wees Welkom 7962 2007 Pieter Frans Huijer Jannetje Post Hier een kiek van onze Riek ANDRIES STOLK DANKBETUIGING SUZANNA VAN DAM-JONGEJAN ARENTJE TEUNTJE STRUIK-BOTH Baconburgers Biefstukreepjes ui met champignons en ui O 85 00 51 125 145 Kalfssmeerleverworst Bami/nasi 250 gram m. ïI5f Kipsaté 250 gram Woensdag GEHAKTDAG eS^""^*, Prins Johan Frisoschool die enthousiast onze groep 3 en 4 voor 1,5 dag uitdagend ondenfl/ijs wil bieden Jeugdwedstrijd Goeree- Overflakkee Ingezonden: PAGINA 3 DINSDAG 19 JUNI 2007 FAMILIEBERICHTEN Uit Sods Hand ontvangen: Jannetje Cornelia Maria Elizabeth Johanna Zusjes van David en Ruben 12 juni 2007 Hart7 4 Sandra van Alphen Singelkade 24 3241 DG Middelharnis Zo de Heere wil en wij leven, hopen onze geliefde ouders en grootouders en op donderdag 21 Juni de dag te herdenken dat zij 45 jaar geleden in het huwelijk werden ver bonden. Dat de Heere hen nog voor elkaar en voor ons moge sparen is de wens van hun: Kinderen en kleinkinderen juni 2007 Maasdamsedijk 55 3297 AK Puttershoek In plaats van kaarten Op 21 juni 2007 D.V. zijn wij en 50 jaar getrouwd. Romeinen 10 vers 12b ^■■^-S^TToO We hopen het te vieren op zaterdag 23 juni 2007. De receptie wordt gehouden van 19.30 tot 22.00 uur in het partycentrum "Koningshof", Richel2, 8321 RX Urk. Ons adres is; Het Roer 60, 8322 AP Urk Tel. 0527-684611 Het is echt waar Riekje wordt vandaag 65 jaar Fijne dag gewenst door je kinderen kleinkinderen. 19 juni 2007 Nieuweweg 62, 3248 BE MELISSANT Hierbij willen wij iedereen bedanken voor alle kaarten, attenties en cadeaus, tijdens ons 25- jarig huwelijksfeest. Moeder, Chris, Marissa en Dennis bedankt voor de reis naar 'Tunesië'. Het was fantastisch. Jaap en Klara Tanis Kelderweg 72, Ouddorp Graag wil ik op deze manier iedereen heel har telijk bedanken voor de belangstelling en het medeleven tijdens mijn verblijf in het zieken huis. Jullie gebeden, kaarten, bezoek en telefoontjes zijn mij en mijn gezin tot grote steun geweest. Wout Verduin Bedroefd geven wij u kennis dat, na een laat ste moeilijke levensfase, van ons is weggeno men, door de Heere van leven en dood, onze geliefde broer, zwager, oom en oud-oom 19 november 1931 t 16juni 2007 Dirksland: C. van 't Hof-Stolk W. van 't Hof (in herinnering) Joh. Stolk (in herinnering) S. Wolfert-Stolk H. Wolfert J. Stolk K. Stolk-Klepper Rotterdam: L. E. Stolk Dirksland; W. Stolk A. M. Stolk-Noorlander neven en nichten Correspondentie-adres: J. Stolk Julianalaan 12, 3247AH Dirksland Geen bloemen Gelegenheid tot condoleren op dinsdag 19 juni 2007 van 19.00 tot 20.30 uur in vereni gingsgebouw 'Onder de Wiek' aan de Ring 57 te Dirksland. De roiiwdienst zal gehouden worden op D.V. woensdag 20 juni 2007 om 13.00 uur in voor noemd verenigingsgebouw, waarna de begra fenis zal plaatsvinden op de begraafplaats aan de Staakweg te Dirksland. Na de begrafenis is er nog gelegenheid tot condoleren in 'Onder de Wiek'. Indien u geen rouwkaart heeft ontvan gen, gelieve deze advertentie als zodanig te beschouwen. Een kaartje, een telefoontje, een bezoekje, uw aanwezigheid bij de condoleance en tijdens de begrafenis... Al die blijken van meeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn innig geliefde vrouw, onze lieve zorgzame moeder en oma hebben ons meer goed gedaan dan in woor den uit te drukken is. Daarom zeggen we u bij dezen daarvoor dank. Uw mtde/even is voor ons een grote steun, een bron van troost en kracht om verder te gaan. A. van Dam Henk en José Hans en Nely Dirksland, juni 2007 DANKBETUIGING Het hartelijk meeleven en de vele blijken van belangstelling die wij ontvangen hebben, zowel persoonlijk als schriftelijk, na het over lijden van onze lieve moeder, oma en opoe hebben ons bijzonder goed gedaan. Onze welgemeende dank daarvoor. Familie Struik Dirksland, juni 2007 Zeer verrast zijn we door het grote aantal kaar ten die we ontvingen ter gelegenheid van ons 25-jarig huwelijk. Ook bedankt voor de bloe men, planten en cadeaus of anderszins. Corenjoke Tanis-Westhoeve en kmderen Molenblok 24, Ouddorp Voor de vele kaarten en attenties ter gelegen heid van ons 40-jarig huwelijk willen wij ieder een heel hartelijk bedanken. Fam.J. Duim-Sturris Molendijk 35, Ooltgensplaat Dag en nacht bereikbaar op (0187) 68 07 OO of (0111) 46 26 00 Q Alle voorzieningen om thuis op te baren 0 Aandacht voor uw persoonlijke wensen Vraag om ons gratis informatiepakket! O Te ontbieden op Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland en Tholen UITVAARTVERZORGING „GOEREE-OVERFLAKKEE" C GRINWIS M. DEBRUIJNE J C. HOEKMAN Preekhillaan 12, Ouddorp Werckendetstraat 4, Zierikzee Postbus 189, 4300 AD Zierikzee I vvww.uitvaartzorgcentrum.nl -sss. Zomerstraat 5 Dirksland Tel. (0187)6014 87 5 HALEN (ook lekker op de barbecue) 250 gram 150 grann Maaltijd van de week: 0m CA ^j ■«Kiwe* uitgaande van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs op Gereformeerde Grondslag te Herkingen Deltastraat 13, 3249 AC HERKINGEN Tel. (0187) 66 10 11 Fax (0187) 66 10 12 E-mail: info@pjf-herkingen.nl Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs op Gereformeerde Grondslag te Herkingen is op zoek naar: We beschikken over een prachtig gelegen, modern en goed geoutilleerd schoolgebouw. Functie-eisen: - afgeronde PABO-opleiding. - duaal opleiding PABO. - enkele jaren ervaring met ontwikkelingsgericht onderwijs strekt tot aanbeveling. Van hen die ons willen helpen wordt verwacht dat ze behoren tot de Gereformeerde Gezindte. De sollicitatiecode van de V.G.S. is van toepassing. Voor meer informatie over deze functie kunt u contact opnemen met de heer J. Maliepaard (directeur), tel. (0187) 681152 (privé) of tel. (0187) 661011 (school); de heer J. Struijk (secretaris), tel. (06) 10 26 63 28. Sollicitaties binnen tien dagen na plaatsing van deze advertentie aan de secretaris van het bestuur: De heer J. Struijk, Zweosplein 2, 3249 BJ Herkingen. DIRKSL.\ND - Barbera is natuurlijk sowieso al 'n pracht- naam voor een bruid, maar toen de Dirksland.se Barbera van der Veer vorige week don derdag in het huwelijk trad met haar John Nieuwenhuize, en gestoken was in een trouw jurk die best wat deed denken aan die van prinses Maxima, was ze helemaal 'n plaatje om te zien. Maar voor de kinderen van groep 7 van de Koningin Beatrixschool te Ouddorp zou 't allemaal niets betekend hebben als ook zij niet bij de feestelijkheden aanwezig zou den zijn. Barbera is hiuijut op school en wat graag \'ormden ze een feesthaag bij de aan komst van het bruidspaar bij het gemeentehuis van Dirks land. Afgelopen weekend heeft een vijf zwemmers sterke Schotejildelegatie opnieuw aansprekende resultaten weten te bereiken op de Nationale Zwemkampioen- schappen (5 Om baan) te Eindhoven. Medailles waren er voor Sebastiaan Rosen- daal op de 50m vrij in 25.13 (30, lOOm vrij in 54.82 (3«), 200m vrij in 2.00.66 (2') en de 400m vrij in 4.20.15 (2"=) en voor Mark Costeris op de 50m vrij in 25.45 (2^, lOOm vrij in 55.53 (2') en de lOOm rugslag in 1.03.20 (2'). Verder zwom Melanie van Gemert naar een nieuw clubie- cord op de lOOm vlinderslag in 1.13.47 en werd ze 4^' op de 200m schoolslag in 3.00.20. Mark Costeris zwom op de lOOm vlinderslag ook een clubrecord in 1.02.54 en werd hiermee eveneens net 4^'. Dani- ca Koedoot zwom op de I OOm vrij een clubrecord met een tijd van 1.03.71. Debutante Sanne Huijsmans (1995) zwom op de lOOm rugslag een clubrecord met haar tijd van 1.18.65 en wist zich hiermee verrassend te mengen onder de toptien van Nederland op dit nummer. Op het zelfde moment zivoni de rest van de Schotejiljeugd in Dirksland de laatste wedstrijd van de onderlinge eilandelijke Jeugdwedstrijd met De Gooye en De Stelle. Ook hier werd goed gepresteerd door de achtergebleven Schotejilzwem- mers. Bij de jongste categorie zwom Melissa Kievit (1997) op de 50m schoolslag naar de snel ste tijd in 51.91. In de leeftijd tot 16 jaar was de snelste tijd op de 50m schoolslag voor Esmee Koedoot in 38.73 evenals op de lOOm vlinderslag, waarop zij een clubrecord zwom in 1.11.64. Bij de jongens tot 16 jaar zwommen Eldin Krijgh en Timo Lambregts exact dezelf de tijd van 40.20 en werden door jury beslissing resp. 1" en 2'^. Aansprekende tijdverbe teringen waren er voor Dion Tamerius (1995) op de lOOm wisselslag in 1.31.64 (3') en ook voor Femke de Gier (1999) op de 50m schoolslag in 54.86. NIEUWE-TONGE - Het leden tal van de Gemengde Zangver eniging Apollo uit iVieuwe Ton- ge is het laatste jaar gegroeid met twaalf zangers. Het bestuur is hier erg blij mee, maar voor dames is er toch een ledenstop ingevoerd, anders raakt het evenwicht tussen vrouwen- en mannenstemmen teveel uit balans. Het bestuur van Apol lo verwelkomt wel graag nog enkele mannen op het koor. De repetities worden gehouden op donderdaga\ond van acht tot tien uur in Ons Itorpshuis te Nieuwe-Tonge. Als zich nieuwe manlijke koorleden hebben aangemeld, kunnen er ook weer dames worden toegelaten. De komende weken organiseert Sportvisserij Goeree Over- flakkee in de plaatsen Stellen- dam, Dirksland, Middelharnis, Oude-Tonge en Ooltgensplaat diverse jeugdviswedstrijden. Alle wedstrijden worden bege leid door ervaren wedstrijdvis sers. Er wordt gevist in twee leef tijdsgroepen, namelijk 6 t/m 11 jaar en 12 t/m 16 jaar. Op alle wedstrijden zijn mooie prijzen te winnen. Iedereen heeft prijs! Tevens krijgt een ieder wat lekkers en een blikje frisdrank. Hel totale jeugdwedstrijdpro gramma is te vinden op de website www.sportvisserijgo.nl. Voor meer informatie over deze wedstrijden kunt u ook contact opnemen met Richard Monster van de SGO afdeling Bel ol mail respectievelijk naar 0187-489311 of d.blok@chel- Io.nl). OUDDORP - Sinds kort heeft Albert Heijn De Berg in Oud dorp een compleet nieuw con cept in het assortiment: Kies Kook. Een maaltijd kan nu gemakkelijk worden samen gesteld uit vier verse compo nenten: koolhydraten (rijst, pasta, aardappelen), vlees (vis, vegetarisch), verse groenten en saus. Voor de bereiding zijn maximaal drie warmtebronnen nodig. Dat betekent eindeloos variëren. Albert Heijn biedt een breed assortiinent maal tijdcomponenten, waaruit een complete gezinsmaaltijd kan worden samengesteld. Zo heeft u binnen enkele minuten een complete maaltijd op tafel. Op vrijdag 22 en zaterclag 23 juni is er een demonstratie in Albert Heijn Ouddorp. Hier kunt u- nader kennismaken met dit concept. Een combinatie van koolhydraten, vlees, groente en saus kost in een totaalpakket 8 euro. Voor meer informatie zie website www.ah-ouddorp.nl. Al meerdere keren hebt u kun nen lezen over de plannen van Deltanatuur voor de Zuider- dieppolders. Gelukkig gaan steeds meer mensen de onzin hiervan beseffen. Het raakt namelijk niet alleen die paar boeren in de polder. Iedereen heeft hier nadeel van! Waarom dan? Deltanatuur wil bij de haven van Stellendam breinzout Noordzeewater in het Zui- derdiep laten. Hoe kun je dat verzonnen krijgen! Vanaf het begin (2001) was duidelijk dat Deltanatuur dit van oor sprong zoete gebied zout wil maken. Door afgraven van de polder moet dan een zout getijdengebied gaan ontstaan, de beoogde getijdenslag wordt echter niet gehaald. Hiervoor moeten goede landbouwgron den verdwijnen en krijgen dis tels/brandnetels en ganzen vrij spel. Dit alles terwijl er wereld wijd een groot tekort is aan zoet \vater en de voedselvoor raden sterk gedaald zijn. Is het ethisch verantwoord om voed- selproducerende gronden te laten xerdwijnen die veel meer C02 in zuurstof omzetten als één hectare natuur? De omUg- gende polders zullen ook veel nadeel ondervinden van gan- zenoverlast en zout water. Om de zoute kwel tegen te houden (lukt niet) en toch voor zoet water te zorgen moet er een groot zoetwaterkanaal aange legd worden. Dit betekent tot in lengte vanjaren hogere kos ten voor het Waterschap. Meer lasten over minder schouders betekent een hogere water schapsbelasting voor iedereen. De gemeentebelastingen zul len er ook wel niet lager van worden, De totale kosten van dit project bedragen volgens Deltanatuur minimaal 50 miljoen euro. Der gelijke projecten gaan meestal een keer over de kop, dus het zal wel heel wat meer worden. De belasüngbetaler is de dupe. Want we krijgen er niets voor terug. Op dit moment is de polder vrij toegankelijk voor iedereen en kun je vrijuit genie ten van de mooie natuur en de bloeiende tulpenvelden in het voorjaar. Als het aan Deltana tuur ligt, gaat dat veranderen. Maar hebben we wel behoefte aan weer een natuurgebied waar je niet mag komen? Laat ze eerst eens beginnen met het openstellen van bestaande natuurgebieden. Landbouw gebieden zijn veel beter toe gankelijk voor recreanten dan natuurterreinen. De mogelijk heden voor recreatie op de kop van het eiland zullen door Deltanatuur eerder minder worden als meer. Er zijn meerdere alternatieve plannen gepresenteerd, die veel goedkoper en ook beter zijn. Hiervoor sluit Deltana tuur de ogen, ze worden in de Milieu Effect Rapportage maar heel summier behandeld. Op dit moment ligt bij de gemeen ten Goedereede en Dirksland de Milieu Effect Rapportage en het Voorontwerpbestemmings plan ter inzage. Iedereen kan tot 2 juli 2007 een zienswijze indienen. Reacties op de MER (die veel foutieve aannames bevat) kun nen worden gestuurd naar: Gemeenteraad van Dirksland, Postbus 10, 3247 ZG, Dirks land. Zienswijzen over bestemmings planwijziging kunnen worden gestuurd naar: - College van B&W Goeder eede, Postbus 38, 3253 ZG Ouddorp; - College van B&W Dirks land, Postbus 10, 3247 ZG Dirksland. Door middel van dit ingezon den stuk roepen wij iedereen op bezwaar te maken tegen deze dwaze plannen van Delta natuur. Hopelijk zal de politiek dan dejuiste conclusies trekken en deze voorgenomen ontpol- dering van de baan schuiven (net als in Zeeland). Deze geld verslindende plannenmakerij waar niemands belang mee is gediend, moet zo snel mogelijk in de prullenbak. Laat uw stem horen voor het behoud van ons mooie eiland! Hans Biemond, Zuiderdiepweg 2 3247 LP Dirksland t

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 3