n KIEVIT W Uitvoeringsovereenkomst Flaauwe Werk officieel ondertekend Zuidwester krijgt schommel cadeau Alledrie geslaagd! (0187) 60 11 66 medewerkers m/v unicef NOOIT TE OUD VOOR VAKANTIE.., Uitvaartverzorging GRAF MONUMENTEN EIIJVtlDEt1.t1lElJW5 Herbert Tunis Geline Moerkerk J. V. d. Wekke N. T. V. d. Wekke-v. d. Houten KLAAS DE JONG Krijntje Kommertje van der Klooster-Westhoeve ARENSMAN uitvaartverzoiging Alles goed geregeld??? TELEFOON 0187-491396 CORNELIS HEERSCHAP Cees WWW, kievit-uitvaart, nl Snelle levertijden Jarenlange ervaring waarborgt kwaliteit en deskundig advies Zondag 17 juni 2007 -18.30 uur WELKOM-DIENST Doopsgezinde Gemeente Ouddorp Dorpstienden 3 Werkzaamlieden m september van start Wens Mooi resultaat Peulenschilletje Kijk mee in de wereld van Unicef: unicef-inside.nl kJvBHI Stichting Mens en Samenleving MIDDELHARNIS - Dankzij een gift van de Kiwanis club Brielle kunnen de cliënten van dagbestedingslocatie 't Want op het terrein Hernesseroord deze zomer heerlijk genieten van de nieuwe schommel in de tuin. PAGINA 3 VRIJDAG 15 JUNI 2007 A MIL f EU E HI C M T E A' Wij zijn getrouwd! 15 juni 2007 Blazer 3 3251 PA Slellendam "Meer dan een vader zorgdel dij". Op Deo Voleme 19 juni n.s. is het 50 jaar geleden dal ons huwelijk werd voltrokken. (u dankbaarheid aan de Heeie hopen we dit heug'lijke feit met onze kinderen en kleinkinderen op een later tijdstip in onze lainilie- en vi iendenkring te gedenken. Brielsestraat 67 3251 CD Slellendam Heel verdrietig, maar dankbaar voor wat hij voor ons heelt betekend, delen wij u mede dat is overleden onze lieve zorgzame broer, zwa ger en oom geboren 10 augustus 1917 overleden 4 juni 2007 Middelhal nis; C. de jong-Molenaar Voorburg: M. de jong-Cliese Stellendam: G. C. van Soest-clejong H. van Soest Dirksland; N. M. Doorn-de jong Sonimelsdijk: M. Robijn-de jong A. T. Robijn neven en nichten DANKBETUIGING Voor de vele en warme blijken van medeleven en deelneming die wij hebben mogen ontvan gen na het overlijden van onze lieve moeder en Sfiioonmoeder geboren op 27 december 1918 overleden op 1 mei 2007 willen wij u langs deze weg hartelijk dank zeg gen. Het is lijn te weten dat zij bij zo velen geliefd was en dat wij niet de enigen zijn die haar ont zettend zullen missen. LI w harlverwarmende belangstelling heelt ons diep gelrollen en daarvoor onze welgemeen de dank. Ken bijzonder woord van dank aan alle biuen, de plaatselijke artsen, de dames van de thuis zorg, de vrijwilligers van de maaltijdbezorg- diensl, al degenen die moeder met een onver wacht bezoek verrasten en zij die van hun vriendelijkheid blijk gaven door hun hand als groet op te steken als moeder in haar serre zat. Verder willen we ds. H. Las,sche en ouderling (".rinwis bedanken voor het leiden van de rouwdiensl en de afsluiting. 'lenslotte een woord van dank aan het per soneel van 'Eben-Haëzer' en Uitvaartverzor ging .Arensman, met name de heer M. van de Kreeke, voor de correcte verzorging van de begrafenis. Maart en Joke Lina en Gert Lena en Niek Krijn en Corrie Ella Jans en Bas Kees en Marina Ouddorp. juni 2007 Havenweg 44 VOOR UITVAARTVERZORGING OP GEHEEL GOEREE OVERFLAKKEE Uitvaart codicil "Handreiking voor mijn nabestaanden" op aanvraag gratis te verkrijgen en eventueel te besprei<en. ADMINISTRATIE-ADRES POSTBUS 75 3253 ZH OUDDORP UITVAARTLEIDERS: A. BOSLAND K. BREEN M.G. VAN DE KREEKE L. M. VAN DER WERF Daar het ons niet mogelijk is een ieder per soonlijk te bedanken voor de vele blijken van medeleven en deelneming die wij mochten ontvangen tijdens de ziekte en na het over lijden van mijn lieve man, onze lieve vader. schoonvader en opa zeggen wij u langs deze weg hartelijk dank. L'w medeleven heeft ons diep getroffen en is ons tot steun geweest. In het bijzonder dank aan ds. Th. Smink en de kerkenraad voor de geestelijke begeleiding en het leiden van de rouwdienst. Plaatselijke artsen, doktoren en verplegend perscmeel van het Van Weel Bethesda zieken huis, afd. I.e., voor de medische behandeling en liefdevolle verzorging. Dank aan Aad Bosland en Krijn Breen van .Arensman Uitvaartverzorging voor de wijze waarop de begralit^nis is verzorgd. Miep Heerschap-Tanis Margreet en Rijk Stefan, Youri Teun en Jeanet Jarno, Jorian Ouddorp, juni 2007 Dag en nacht bereikbaar Kijk ook op internet: Meidoorn 4 3248 XE Melissant Tel. (0187)60 11 66 Burg. Lettew/eg 36 3233 AG Oostvoorne Tel. (0181)48 80 88 Rouwcentrum: Nieuweweg 2, Melissant Garantiecertificaat van de Alg. Bond van Natuursteenbedrijven. PASCAL 6 INDUSTRIETERRBN OOSTPLAAT MIDDELHARNIS TEL. 0187-489088 FAX 0187-485088 vww. cor wagemaker. nl info@corwagemaker.nl Per direct gevraagd voor werk in de bloennbollen Vanaf 16 jaar Kleijburgseweg 17, Sommelsdijk Tel. 's avonds (0187) 65 21 75 of (06) 55 78 61 40 m.m.v. Koperensemble Gospelkoor Doopsgezinde Gemeente Orgel: Jan Teeuw Voorganger: Ds. J. Smink Deze Well<om-Dienst wordt, evenals alle l<erkdiensten, uitgezonden via Radio Goeree Lokaal Ether 105.6 FM - Kabel 105.9 FM GOEDEREEDE - Tijdens een feestelijke bijeenkomst in het gemeentehuis van Goedereede waarbij de taart, bloemen en cadeaus niet ontbraken, werd woensdag jl. officieel de uitvoering van de dijkver sterking bij het Flaauwe Werk overgedragen aan het Waterschap Hollandse Delta. Dit gebeurde door het ondertekenen van deze overeenkomst door de drie betrokken partijen: de gemeente Goedereede, het Waterschap Hollandse Delta en de provincie Zuid- Holland. Door Dorien Kickert De dijk bij liet Flaauwe Werk wordt het komende jaar over een afstand van anderhalve kilometer met drie meter ver hoogd en dertig meter breder gemaakt. Voor deze verhoging is ongeveer 400.000 kubieke meter zand nodig. Bovendien woicleii er dix'erse verbeterin gen in het gebied aangebracht, zoals gewijzigde parkeerterrei nen, mooie strandovergangen en het aanleggen van een aan tal liets- en wandel- en ruiter paden. Door deze maatregelen wordt het Flaauwe Werk een sterke dijk die voor de komen de vijftig jaar de veiligheid van het achterliggende land waar borgt. Veiligheid was dan ook het kernwoord dat de vertegen woordigers van de betrokken partijen als eerste noemden. Daarnaast prees een ieder het feit dat in de plannen, naast de veiligheid, ook verbeterin gen op het gebied van natuui; recreatie, verkeersveiligheid en bereikbaarheid zijn opge nomen. Namens de gemeente Goeder eede verwelkomde burgemees ter Ger van de Velde-de Wilde de vertegenwoordiifers van alle betrokken partijen: gede puteerde Leny Dw;ushuis-van de Beek van de Provincie, dijk graaf ing. Jan Gehik van fiet Waterschap en de directeur Water, Scheepvaart en Reali satie van Rijkswaterstaat Zuid- Holland, mr. Siebren van Dam. "Een bijzondeie bijeenkomst, want een lang gekoesterde wens gaat nu in vervulling", beschreef Van de \'elde deze morgen. "Eén van de zwakke schakels aan de Nederlandse kust, het Flaauwe Werk, wordt nu met vocjrtvarendheid aan gepakt. Gisteren heeft het col lege van B&W de vrijstelling verleend aan het bestemmings plan. Niets staat meer de rea lisatie van het plan in de weg. Door deze werkzaamheden wordt voor de toekomst \ol- daan aan de veiligheidseisen die worden gesteld. Daarnaast worden ook tal van andere zaken meegenomen, zoals het vcibeteren van de strandop gangen, het aanleggen van fiets- en wandelpaden en het realiseren van een natuuizone onder aan de dijk." /ij dankte dan ook namens de gemeente de andere partners, want door deze intensieve samenwerking is er voor ieder een win-win situatie ontstaan. Toch had de burgemeester nog wel een wens op haar lijstje staan. Zij vond het namelijk jannner dat het fietspad over de duinen niet doorgetrokken wordt naai de vuurtoren, maar nu bij de Noordweg stopt. Zij hoopte dan ook dat de aanbesteding, die een dezer dagen is gedaan, wellicht zodanig meevalt dat hier nog een mogelijkheid voor komt. Daarnaast stipte zij de moeilijke bereikbaarheid van dit gebied nog even aan. Wellicht dat deze in de toe komst eveneens verbeterd kan weerden Bij gedeputeerde Leny Dwars- huis staat, zo xeitrouwde zij de aanwezigen toe, de veiligheid eveneens hoog in het vaan del. De klimaatsverandering heeft gi'ote gevolgen voor kust en zee. Dit onderwerp zal dan ook de komende tijd op de agenda blijven staan, aldus de gedeputeerde. "De Kust- visie Zuid-Holland 2050 heeft aangetoond dat er <jp diverse plaatsen langs de Nederlandse kust plekken zijn die niet meer voldoende veiligheid bieden, de zogenaamde Zwak ke Schakels. Na het bekend worden van de resultaten van deze studie ondernam toernnalig staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat Melaiiie Schultz van Haegen direct actie om te xoorkomen dat er een gevoel van onveiligheid zou ontslaan. Er werd een besluit tot \eisterking van deze zwakke schakels genomen en er werd geld beschikbaar gesteld. Bij de plannen rond het Flaauwe Werk is bovendien ook gekeken naar ruimtelijke kwaliteit. De gemeente, het waterschap en de provincie liebben zich hier gezamenlijk voor inge spannen en financieel aan bijgedragen, met een optimaal restdtaat." Mexroiivv Dwarshuis beaamde de opmerking van burgemeester Van de \élde, dat een goe de ontsluiting van de kust een belangrijk onderdeel is van de verdere ontwikkeling hiervan. "De kust moet een voordeur functie krijgen, dat wil zeggen dat het kustgebied als geheel een kwaliteitsimpuls moet ondergaan. Dus kustontwikkeling die ten dienste staat van natuur, recreatie en wonen, zoals dat ook in de Knstvisie is opgenomen." Namens Rijkswaterstaat liet directeur Sie bren van IJam weten zeer gelukkig te zijn niet dit integrale plan waarin zowel de veiligheid als de ruimtelijke ontwikkeling zijn meegenomen. Rijkswaterstaat draagt financieel een steentje bij aan de veister- ki n gswerkzaamheden Dijkgraaf jan Geluk ten slotte gaf een kort overzicht van het verloop \'aii de voorbe reidingen. "Het vergde een lange voorbe reidingstijd, dus in veihouding daarmee wordt de uitvoering een peulenschilletje", meende de dijkgraaf. Vele procedures moesten doorlopen worden voordat er daadwerkelijk met de uitvoering kon wor den begonnen. Een belangrijk onderdeel van de voorbereidingen was de alslem- ming van de plannen met de direct betrok kenen, zoals agrariërs, recreatieonderne mers, bewoners en strandpaviljoenhou ders. "Er zijn slechts weinig bezwaren op de plannen ontvangen, en deze zijn alle in der minne geschikt," aldus C^eluk. Het was hem daarbij opgevallen dat er de inloop avonden over dit onderwerp druk bezocht waren. "Er is sprake geweest van een grote betrokkenheid," was zijn conclusie. Inmiddels hebben er al enige werkzaam heden plaatsgevonden, zoals hel kappen van de bomen bij de dijk. Dit is gebeurd om te voorkomen dat vogels in het voor jaar in de bomen zouden gaan nestelen. Bovendien is een wal langs de Klepper duinen aangelegd en van randlieplan- ting voorzien. Het echte werk zal na de zomer, ongeveer in september, van start gaan. Samen met de gemeente Noord- wijk zal daar nog een officieel tintje aan gegeven worden. "Wij zullen in de winter doorgaan met het versterken van de dijk. Daarbij zullen de noodzakelijke nvaatre- gelen worden getroffen zodat het water- kevend vermogen van de dijk niet wordt vermintlerd", benadrukt de dijkgraaf. Eind 2008 zullen de wei kzaamheden vol bracht zijn. ^^j Bent u een dagje ouder? En wilt u er toch uit? Geniet dan van een mooie vakantie in Nederland. Er kan meer dan u denkt! Bel of mail voor informatie over de vakantieweken met Stichting Mens en Samenleving: (0318) 48 51 83 ofinfo@smsvakanties.nl. U kunt ook een kijkje nemen op wu/w.smsvakanties.nl. Vorig jaar organiseerde de Kiwanis Club hun jaarlijkse evenement; kieiduiven schieten. De opbrengst hiervan komt traditioneel gezien altijd geheel ten goede aan het goede doel. Tnid)' Compagne en Ingrid Raven, leiding gevenden dagbesteding, mochten nainens Zuidwester een checjue in ontvangst nemen. Een besteinming voor het geldbedrag was snel gevon den, een mooie schommel, die ook geschikt is voor cli ënten met een meervoudige handicap. Op 12 juni werd de schommel feestelijk in gebruik geno men. "De cliënten gaan hier de komende zoiner zeker van genieten." aldus Trudy. "Met name voor de cliënten die in hun dagelijks leven afhankelijk zijn van een rol stoel, is deze schommel een echte aanwinst. Cliënten kunnen er namelijk ook in hggen. Het is daarbij natuurlijk heerlijk om tijdens het schommelen van de wind en de zon op je huid te kunnen genieten". OUDE-TONGE - Bij de familie Houwe- ling aan de Langeweg te Oude-Tonge is het drie keer feest: de di ie oudste kinde ren zijn geslaagd voor hun examen. Cornelia (18), Freek (17) en Teunita (16) hebben tegelijk en met goed gevolg examen gedaan voor VWO, H.WO en VMBO aan de Prins Mauriis scholenge meenschap te Middelharnis. Reden voor blijdschap én dankbaarheid", zo laten de blije ouders weten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 3