hckU r^ 1 1 A tot perfect Open week bij muziekschool G-O J ^CH^A- Kinderomloop: 5 of 15 kilometer wandelen voor het goede doel Avondfiets-4-daagse Middelharnis Muziekexamens hafabra- leerlingen 'X^irn^^cükt: ^hhi iTl TTl (]nm 8 PinUnttttm'^ [per 8 mni ZOCj): EiiAnoEn-niEuws oomkojeugdhoekie@filternet.nl ^Pini 7 WOLK 12 3 4 5 6 7 8 9 lol ri3- 14 15 ^üTi'^dn: Morgen (16 juni) hoopt Marinda Stroober (Nieuwe-Tonge) haar verjaardag te vieren. Floris van Gils (Achthuizen) is op 19 juni jarig. Allebei alvast een goede dag, samen de familie, toegewenst. Als je een puzzel wilt maken over de vakantie moetje dat nu doen. Ik ben namelijk al bezig om de dingen voor de vakantie klaar te maken. Natuurlijk kun je ook in de vakantie leuke puzzels maken, maar die plaats ik dan later. Financiële extra's voor verenigingen die begeleiden U wilt uw complete huisstijl gedrukt hebben? Gebr. de Waal bv Drukkerij full copy-service Onderstaand de examenuitslag. PAGINA 11 VRIJDAG 15 JUNI 2007 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 a 120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. 4. 5. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Wolken. Heb je dat ook wel eens? Heerlijk in het gras op je rug liggen en dan naarde wolken kijken? Wat zie je dan? ten beer of een leeuw? Een land, bijv. Italië? Een man met een pet? Sommige kinderen zien in de wolken allerlei liginen. Wolken kurmen heel mooi zijn tegen de ach tergrond van de blauwe lucht. Maar wolken kunnen ook heel bedrei- 4 gend zijn. Denk maar aan onweers wolken of zware regen wolken. In de Bijbel kom je het woordje 'wolk' heel veel tegen. Denk maar aan de Israëlieten in de woestijn. Overdag krijgen ze van de Heere een wolk kolom. Die beschermt hen tegen de warmte van de zon. In de nacht krijgen ze een vuurkolom: een wolk die licht geeft. Aan het eind van de Bijbel wordt er ook gesproken over wolken. De Heere Jezus zal één keer terugkomen op de wolken des hemels. De vraag is dan: "Ben jij, ben ik, bereid om Hem dan te ontmoeten?" We willen er meestal niet bij na denken. Toch is het goed om je het af te vragen: "Is mijn hart vernieuwd? Ben ik blij als de Hee re Jezus komt? Of word ik bang?" Nu is het nog de tijd om bekeerd te worden. In deze |)iizzel gaat het over een wolk. In elke vraag komt het woordje 'wolk' terug. Jantine Mans (Ooitgensplaat) maakte deze puzzel. Bedankt, Jantine! Zet de antwoorden op de stipjes. Waar een getal staat, hoort ook een letter. Die letters zetje in het cijtt-rvak. Je leest dan weer het tekstgedeelte over een wolk. 1. De wolk was gelijk 1 1... 10..3.. en verlichtte de nacht (Ex 14:20). 2. Dat een wolk het huis des Heeren .1..8... (1 Kon. 8 10). 3. Zie een ..2... wolk als eens mans hand gaat op van de zee (1 Kon. 18 44). 4. Hij bindt de wateren in zijn wolken, nochtans scheurt de 13... daaronder niet (job 26 8). 5. Hij leidde hen des ....4 met een wolk (Ps. 78 14). 6. Ziet de Heet e lijdt op een ...15.. wolk (/e.saja 19 1) 7. Ik delg Uw ....512. uit als een nevel en uw zonden als een wolk (Jes. 44 22). 8. C;ij hei)t u 7.. een wolk bedekt zodat er geen ...6. doorkwam (Klaagliederen 3 44). 9. C'.elijk de gedaante van de .14.. die in de wolk is ten dage des piasregens (Ezechicl I 28). 10. Een dag der wolk en der dikke ...16....9. (Zefanja 1 15). Deze keer een puzzel van Willianne Boer (Sommelsdijk). Ze heeft oude namen van maanden opgezocht. Zoek de juiste oude naam bij onze namen van de maanden. Som mige zijn erg makkelijk, omdat je dan gelijk aan de goede maand denkt, andere namen zijn wat moeilijker. kunt kiezen uit de volgende namen: bloeimaand - grasmaand - herfstmaand - hooimaand - lentemaand - louwmaand - oogstmaand - slachtmaand - sprokkelmaand - wiinmaand - wintermaand - zomermaand Corina van Gurp (Ouddorp) Waar hebben jullie die uit voering \an het schoolkoor gehad? Leuk datje nu een aantal uren werk hebt. Of ik een keer een kijkje kom nemen? Ik zie wel, maar ik blijf gewoon oom Ko. Willemien van Gurp (Ouddorp) Ik ben erg benieuwd hoe het kamp in Haamstede is geweest. Als je wat tijd hebt, zou ik het leuk vinden als je daar iets meer over schrijft. Hoe is de kennis makingsmiddag op de Prins Maurits geweest? Dat is echt een nieuwtje: je mag bij de jeugdbrandvveer. Je schrijft daarover: "Eerst hebben we een 'keurings morgen' gehad, dit bestond uil een theoretisch en een praktisch gedeelte. Er zijn 3 jongens afge keurd: jammer van hun, nmar niks aan te doen. We moesten ook een brandslang uit rollen tussen pionnen en ook spuiten met water op blokjes om en om er stond J-e-u-g-d-b-r-a-n-d-w-e-e-r en we moesten dan de letter laten staan en de rode blokjes ertus sen om spuiten. Dit was best wel moeilijk maar wel erg leuk. Marleen Tanis (Ouddorp) Vorig jaar beviel het de meeste puzzelaars goed: om de twee weken een jeugd- hoekje. Daarom doe ik het dit jaar maar weer zo. Pro beer de puzzels eerst maar via de mail. Vraag dan even een leesbevestiging, dan weetje in elk geval of ik ze gezien heb. Als het niet goed is, kan ik dan gelijk reage- Anja H. - 299; Alinda - 408; Amanda - 238; Anja van S. - 350; Anne Co - 287; ,4rianne - 407; Albert - 349; Angeline - 155; Arco - 224; Carolien - 405; Christian - 370; Corina - 348; Corlina - 69; Corné - 196; Diana - 389; Ellen - 236; Erika - 234; Floris - 465; Guido - 157; Gijsbert - 141; Hen- driëtle - 436; Julian - 214; Jacob - 247; Jan - 138; Jantine - 139; Jarinda - 402; Jorieke - 27; Jeroen - 204; Jorina - 322; Jtidith - 239; Janine - 30; Joan - 48; Jolize - 436; Jacoline - 484; Koen - 0; Leendert - 344; Liesbeth - 30; Marleen T. - 368; Maayke - 416; Marleen M. - 248; Marijn - 418; Mieke - 490; Martijn v. S.- 326; Mare - 30; Martijn M. - 68; Marin- da - 74; Naomi - 380; Nathalie - 172; Nienke - 80; Onno - 155; Peter - 450; Petra - 393; Reinier - 175; Ricardo - 343; Robert - 62; Rianne - 80; Sander - 309; Ton - 236; Wille mien - 348; Willianne B. - 115; Willianne M. - 143 De achttiende Omloop van Goeree-Overflakkee staat voor de deur. Op 24 en 25 augustus is het zover. Dan ronden honderden wande laars het eiland: 110 kilo meter binnen 24 uur. De Kinderomloop, voor kinde ren van de basisscholen, is echter korter: 5 of 15 kilo meter, afhankelijk van de leeftijd. De kinderen lopen op zaterdag 25 augustus, vanaf Galathese Haven of Oude-Tonge tot de finish- plaats Ooitgensplaat. Tot nu toe heeft een beperkt aantal basisscholen zich opge geven voor de Kinderomloop. Dat heeft alles te maken met het feit dat het sportieve evene- inent in de schoolvakantie \ait en de meeste leerkrachten dan nog met vakantie zijn. Maar er is een oplossing om tóch deel te nemen. Een voorbeeld is de manier waarop het in Dirksland is geregeld. Kinderen kunnen zich aldaar voor de Kinderom loop inschrijven via de plaatse lijke zwemvereniging. Dit met medewerking van de CBS Prins Maurits. De basisschool deed namens de zwemvereniging een oproep in de nieuwsbrief en zamelt de aanmeldingen en het inschrijfgeld in. Vervolgens zorgt de zwetrivereniging voor de daadwerkelijke inschrijving én de begeleiding tijdens de Kinderomloop. Een construc tie, die ook andere verenigin gen op Goeree-Overflakkee wat e.xtra financiën kan opleveren. Interesse? De organisatie van de Kinderomloop assisteert graag bij het koppelen van ver enigingen aan basisscholen. Daarnaast kunnen kinderen zich ook individueel inschrij ven voor het wandele\ene- ment. Zie website wwwomloojx com. Dus alle kinderen die, ondanks de vakantie, willen meedoen aan de Kinderom loop kunnen op 25 augustus gewoon aan de start verschij nen. Bij die start ontvangen ze een rugzakje met eten en drinken en enkele leuke heb bedingetjes. Onderweg woidt bij enkele Kinderomlooppos- ten bovendien wat te drinken en te snoepen uitgedeeld. Er is zelfs een eigen bezemwagen en een Kinderomlooparts. Na de sportieve prestatie ligt er bij de finish in Ooitgensplaat een heuse medaille klaar. Maar het mooiste is misschien nog wel dat er wordt gelopen \'oor een goed doel: de nieuwbouw van het Ronald McDonald Huis Sophia Rotterdam. Het inschrijfgeld voor de kinderen bedraagt 2,50 bij start vanaf Galathese Haven en 5 bij start vanaf Oude-Tonge. Meer informatie over de Kin deromloop is te vinden op www. omloop.com of via Danielle van Steeg, tel. 06-51786928. Sommelsdijk. (0187)47 10 20 Als start van de Open week van Muziekschool Goe ree-Overflakkee kunt u de presentatie van de groepen Algemene Muzikale Vor ming en daarbij horende instrumentenparade bij wonen op vrijdag 15 juni om 19.00 uur in de Aula van de Technische School aan de Schoolstraat te Mid- 'delharnis. U kunt hierbij vooral luisteren naar de jongste leerlingen van de muziekschool; de toegang is gratis en voor iedereen die overweegt om volgend schooljaar met muziekles sen te beginnen, zal een bezoek interessant zijn. Ook is het in dit verband belangrijk dat er dan niet te lang gewacht wordt met een eventuele aanmelding; dit vanwege de toewijzing van de lesplaatsen voor het nieuwe schooljaar. Om u te helpen kiezen houdt de muziekschool van maandag 18 juni t/m zaterdag 23 juni een Open week. De Open week is dus vooral bedoeld xoor de aspirant leer lingen die nog niet goed weten welk instrument ze zouden wil len gaan spelen of dat ze willen gaan zingen. Als u wilt weten hoe het er ongeveer aan toe gaat bij de instrumentale of vocale lessen en wanneer u één of meerdere lessen wilt bijwonen dan kunt het beste bellen naar de Muziekschool (tel 482400) ol mailen naar muziek.school(t7' heldiekhuus.nl. LI zult dan woiden dooiN'eiHe zen naar de betreffende docent voor informatie en/of' voor het maken van een afspraak. Als u een les op een Harmonie-Fan fare instruinent wilt bijwonen, kunt het best contact opnemen met mevrouw J. Lokker, tel. 487887. Bij de start van de Open week, a.s. vrijdag 15 juni, vormen de kinderen die nu bijkans een schooljaar bezig zijn met de basislessen Algemene Muzi kale Vorming het hart van de presentatie. Ongeveer 35 leerlingen hebben met hun docent Peter \an Deerse een leuk programma ingestu- deei d dat illustratief is voor de inhoud van deze lessen. Deze lessen zijn een vooropleiding voor het leren bespelen van een instrument. Omdat het de bedoeling is dat deze kinderen volgend schooljaar beginnen met instrumentale lessen is er op deze voorspeelavond met name voor hen, maar uiteraard ook voor alle luisteraars en als 'aftrap' van de Open week" een kennismaking met diverse instrumenten georganiseerd. Een heel leuk onderdeel van deze 'instrumentenparade' is ondermeer de bijdrage vaji het jeugdorkest van Sempre Cres cendo dat samenspeelt met de blokfluitleerlingen. Zo kunt u al de fanfare-instrumenten en de blokfluiten tegelijk beluiste ren. Naast deze instrumenten zijn er ook presentaties \an dwarsfluit, gitaar, harp, viool, keyboard en piano. Voor iedereen is dit een goed moment om te zien wat er bij de muziekschool G-O te koop is. Kinderen en volwassenen die willen horen en zien hoe leuk en waardevol muziek maken is en vooral ook willen meemaken hoe veelkleurig dat allemaal toe kan gaan, zijn har telijk welkom. Van dinsdag 3 tot en met vrij dag 6 juli a.s. wordt voor de 19'' keer de Avondfiets-4-daag- se van Middelharnis gereden. De organisatie is in handen van regio VVV Zuid-Hol landse eilanden, kantoor Mid delharnis, in samenwerking met Ondernemersvereniging D'n Diek. ledere avond wordt ca. 25 kilometer gefietst langs mooie, gevarieerde routes, die met zorg zijn samenge steld door een actieve fietser Bij het maken van de routes wordt zoveel mogelijk reke ning gehouden met de veilig heid van de fietsers. De con troleposten, waar een stempel en (soms) een traktatie kunnen worden gehaald, bevinden zich op pimten waar eventueel ook met oversteken geholpen kan worden. Het is de bedoeling dat iedere fietser kan genieten van de tocht en in eigen tempo de route kan rijden. Aan het eind van de stoet deelnemers rijdt iedere avond een bezein- wagen met een rijwielhersteller en iemand van de EHBO die, indien noodzakelijk, hulp kun nen verlenen bij pech en onge lukjes. De eerste drie avonden wordt om 19.00 uur gestart, vrijdagavond om 18.30 uin' bij VVV/ANWB kantoor Middel harnis, Vingerling 3. De laatste avond verzamelen de deelne mers zich aan het eind van de route, waarna zij gezainenlijk het centrum binnenfietsen om hun welverdiende aandenken en het applaus van de omstan ders in ontvangst te nemen. Tevoren inschrijven voor de A\'ondfiets-4-daagse kan vanaf 25 juni bij VVV/ANWB Mid delharnis, Vingerling 3, tel. 0187-484870. Deelname kost 2,50 per persoon. Op 6 juli is de eerste dag van een reeks van vijf Diekdagen in winkelcentruin D'n Diek. Onder grote belangstel ling werd zaterdagmiddag 8 juni jl. om 17.00 uur een drukke examendag afgeslo ten van de samenwerkende Hafabra-muziekopleidin- gen op Goeree-Overflak kee in het Haegse Huus te Stellendam. Directeur Arie Stolk van 'De Deltastreek' heette de vele aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder de wethouders Vis ser van de gemeente Mid delharnis en Feller van de gemeente Goedereede, die gekomen waren om de vele diploma's te overhandigen. Stolk benadrukte hoe belang rijk de belangstelling en de stimulans van thuis is bij een inuzikale hobby en was dan ook blij met de goede resultaten die deze dag behaald werden. "Dit onderstreepte inaar weer eens de goede opleiding bij de drie muziekscholen en de meestal prettige samenwerking met ouders en jeugd en de diverse verenigingen." Hij bedankte ook liet vele werk en de inzet van de vrijwilligers van de inuziekscholen, die het achter de schermen mogelijk maakten dat deze drukke examendag organisatorisch goed verliep. Een dertigtal leerlingen mocht hun diploma en bijbehorende speldje in ontvangst nemen, 2 kanditlaten haalden hun exa men niet en één had zich terug getrokken. De uitreiking van de diploma's werd afgewisseld met leuke optredens van enkele leerlingen die deze stukjes ook tijdens de examens ten gehore hadden gebracht. Nu moch ten ze het voor een bomvolle zaal nog eens even over doen. ledeieen had groot respect voor de vaak prachtige klanken uit de blaasinstrumenten of pit tige ritmes van het drumstel, die klonken in de grote zaal van het Haegse Huus. SMO (Suchting Muziekonder wijs Oost-Flakkee): Michelle Heijnsbroek, altsaxofoon A; Maaike van der Meer, bugel A; Michel Rijkers, bugel A; Mar- ün Braber, hoorn A; Jollen Eels- bourg, bariton A, Piet van Loon, slagwerk ongestemd A; Herman van der Meer, slagwerk onge stemd A; Milou Maliepaard, altsaxofoon B; Judith Birkhoff, altsaxofoon C; RMGO (Regi onale Muziekschool Goeree- Overflakkee): Janniek Masten broek, altsaxofoon A; Gerco de Bakker, trompet A; Jan Willem Keijzer, slagwerk ongestemd A; Daphne den Boer, slagwerk ongestemd A; Dominique Bakker, slagwerk ongestemd A; Aijen Paasse, tuba A; Wies Mourik, bugel C; Deltastreek (Goedereede): Ilse Hakvoort, trompet A; Janine Hirdes, bugel A; Neline Troost, bugel A; Jeroen van Riel, slagwerk ongestemd A; Sjouk Bruinsma, slagwerk ongestemd A; Diede- rik van Walraven, slagwerk ongestemd A; Sylvia den Eer- zamen, trompet B; Evelien van den Doel, trompet C; Eline van Waarde, trompet C. S

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 11