Peter Feller: 'Raad en bevolking moeten zo vroeg mogelijk bij beleid worden betrokken' Wie herkent ze...? Geslaagde sportdag KV Good Luck Themaweek Molens op OBS de Molenvliet De wethouders van Goedereede aan het woord Nieuwe openings- en schuttijden haven Middelharnis Uitslag dressuur manege Oostmoer EIIAIHlEti,iHEIJW5 Echte Goereeër Wmo Zo vroeg mogelijk Peuterspeelzalen Communicatie Damclub Denk en Zet: Vierde ronde Fiakkees kampioenschap Werkdruk Uitslagen: PAGINA 10 VRIJDAG 15 JUNI 2007 GOEDEREEDE - In de maanden voor de zomer komen in Eilanden-Nieuws de wethouders van de vier gemeenten aan het woord. De wethouders van Mid- delhamis beten het spits af. Nu is het tijd voor de wet houders van Goedereede. De eerste wethouder waar we aanschuiven is Peter Feller. Met hem kijken we terug op bijna één jaar col- legewerk. Door Adri van der Laan Toen burgemeester Ger van de Velde van de gemeente Goe dereede ruim eenjaar geleden op de avond van 7 maart de uitslag van de gemeenteraads verkiezingen bekendmaakte, was dit een koude douche voor de mensen van Verenigd Gemeente Belang (VGB), de lokale partij van Goedereede. De partij kwam zo'n vijftig stemmen tekort voor de tweede zetel, die ze de achterliggende twee raadsperioden had bezet. Er bleef toen maar één zetel over, en lijsttrekker Peter Feller bezette die, in de veronderstel ling dat hij de komende vier jaar alléén het gedachtegoed van zijn partij zou moeten ver woorden in de gemeenteraad. Het liep echter anders. Na de coalitieonderhandelingen bleek dat het VGB - ondanks de ene zetel - toch in het col lege werd vertegenwoordigd. Peter was in de gelegenheid om deze 'baan' te vervullen, want enkele jaren terug verkocht hij zijn bedrijf in orthopedi sche schoentechniek en had dus "de handen vrij" voor het collegeschap. "We hadden dit natuurlijk niet verwacht, maar aan de andere kant hebben we altijd gesteld dat we onze ver antwoording niet ontlopen als het op besturen aankomt". Met deze uitspraak is zowel de 38- jarige Feller als het VGB gete kend. De VGB'ers hebben zich er altijd op laten voorstaan dat De openingstijden van de haven en de schuttijden van de sluis te Middelhar nis wijzigen Per 1 juli 2007. De openings tijden van de haven zijn als volgt. 1 mei tot 16 september: 8.00- 22.00 uur; 16 september tot 1 oktober: 9.00-20.00 uur; 1 oktober tot 1 november: 9.00-19.00 uur; 1 november tot 22 december: 9.00-17.00 uur; 22 december tot 5 januari: gesloten; 5 januari tot 1 maart: 9.00- 17.00 uur; 1 maart tot 1 april: 9.00-18.00 uur; 1 april tot 1 mei: 9.00 uur- 19.00 uur. Met het ingaan van de nieuwe openingstijden, zijn de sluis deuren gesloten na sluitings tijd van de haven. En de schuttijden van de sluis zijn als volgt: 1 mei tot 16 september: elk heel uur, laatste 21.30 uur; 16 september tot 1 oktober: elk heel uur, laatste 19.30 uur; 1 oktober tot 1 november: elke twee uur, laatste 18.30 uur; 1 november tot 22 december: elke twee uur, laatste 16.30 uur; 22 december tot 5 januari: gesloten; 5 januari tot 1 maart: elke twee uur, laatste 16.30 uur; 1 maart tot 1 april: elk heel uur, laatste 17.30 uur; 1 april tot 1 mei: elk heel uur, laatste 18.30 uur. De verwachting is dat de nieu we openingstijden een betere dienstverlening voor de haven meesters mogelijk maken. Deze wijziging maakt onderdeel uit van de verdergaande ontwik keling van de haven van Mid delharnis. Om te poseren voor het mooiste plekje van Goedereede behoeft wethouder Peter Feller zijn werkkamer niet te verlaten want aan de wand hangt een grote fotografische weergave van het stadshart van Goedereede. De foto is gemaakt door zijn vrouw Elza. Foto: Adri van der Lam ze heel serieus met hun verant woording omgaan. "Misschien komen we wel té serieus over en dit zou wel eens de oorzaak kunnen zijn van de tegenval lende verkiezingsuitslag", ver onderstelt Feller. Hij geeft aan dat zijn partij naarstig op zoek ging naar de oorzaken van de toch negatieve verkiezingsuit slag. "Het is wel gebleken dat het heel belangrijk is hoe de boodschap wordt gebracht. Want je kan wel een goede boodschap hebben, maar als die niet door de kiezer begre pen wordt, schiet het niet op". Feller geeft overigens aan dat ook hij er wel eens moeite mee heeft om iets 'kort en bondig' te vertellen. "Daar moet ik nog een weg in zien te vinden. Je wilt alles altijd zo goed moge lijk uitleggen en dat heeft te maken met de openheid die ik wil betrachten. Ik wil zeker niet populistisch overkomen". De in 1968 in Amsterdam geboren Peter Feller kwam met zijn ouders in 1975 naar Goedereede. Maar hij verze kert, ondanks zijn afkomst, zich toch een echte Goereeër te voelen. En omdat hij zich al vlug bij de Goereese gemeen schap betrokken wist, werd hij al vroeg politiek actief In 1988 werd hij lid van de steunfractie van het VGB en in 2001 werd hij burgercommissiehd, om in 2002 raadslid te worden. Hij geeft aan dat hij zich bij het VGB altijd heeft thuis gevoeld omdat hij vindt dat een lokale partij - "niet leefbaarachtig" - heel dicht bij de bevolking kan staan en niet gebonden is aan een achtergrond van een landelijk opererende partij. En juist om dit laatste vindt hij een lokale partij óók in de gemeente Goedereede uiter mate geschikt om "een ander geluid" te laten horen. Daar bij staat bij hem openheid en eerlijkheid voorop. "Toen onze wethouder Peter Grinwis als wethouder af moest treden, zijn wij van meet af aan voor stander geweest van een onaf hankelijk onderzoek in die kwestie, want openheid vinden wij heel belangrijk". Feller is nu ongeveer een jaar wethouder en bij het verde len van de taken heeft hij een 'zware portefeuille' gekregen, want hij heeft financiën, jeugd en maatschappelijke ontwik- kehng onder zijn beheer en hieronder vallen sociale zaken, welzijn, sport, onderwijs, financiën, belasüngen, publie ke dienstverlening, ICT en facilitaire zaken. "Een mooie portefeuille, waarmee ik het ontzettend naar mijn zin heb". Toch kon hij dit eerste jaar niet rustig wennen aan het wethou derschap, want verschillende zaken hebben er een intensief jaar van gemaakt. Allereerst was daar de invoe ring van de Wmo. Veel taken die voorheen via de landelijke overheidsinstellingen wer den vervuld, kwamen nu op 'het bordje' van de gemeente terecht. De invoering van de wet vroeg dan ook veel inzet van de gemeentebesturen en het ambtelijk apparaat. Peter Feller kijkt tevreden terug op de totstandkoming van het resultaat, waarin hij de inzet prijst van de ambtenaren én de eilandelijke samenwerking die heel goed is geweest. Maar hij verzekert dat het 'nog niet af' is, want de maatschappe lijke betrokkenheid geldt voor alle geledingen van de samen leving. Hij noemt dan ook de Visie Maatschappelijke Onder steuning waarbij een groot deel van de gemeentelijke samen leving wordt betrokken. "In samenspraak met de verenigin gen en instellingen proberen we hierbij tot een evenwichtig subsidiebeleid te komen. We hebben nu een aantal sessies gehad waarin werd stilgestaan wat clubs of verenigingen voor elkaar kunnen betekenen, en waar de ondersteuningsbe hoeften liggen". De Goereese wethouder geeft aan dat het college ernaar streeft dat "de raad en de bevolking zo vroeg mogelijk bij het beleid worden betrok ken". Hij is dan ook wars van achterkamertjespolitiek en zijn ervaring van het afgelopen jaar is "dat dit werkt". Peter consta teert dan ook dat zowel de raad als de commissies deze werk wijze - van hem en het college - accepteert en is daarom dan ook "vol lof" over de huidige verhoudingen tussen de raad en het college, want deze zijn vroeger wel anders geweest. Een ander deel van zijn verant woordelijkheid is het Jeugd beleid. Hij wijst erop dat het nodig is dat er een goed jeugd beleid komt en dat hij hier dan ook alles aan wil doen; maar ook hier geldt: "wel in samenwerking met de jeugd". Een positief punt noemt hij de onlangs gehouden avond met jongeren in Ouddorp, waar werd gesproken over de over last van de jongeren die door sommige inwoners ervaren wordt en wat de wensen van die jongeren zijn. Peter Feller is positief over zowel de opkomst als de houding van die jonge ren. "We hebben zestig uitno digingen gestuurd en er waren veertig jongeren aanwezig. Dat is toch niet slecht dacht ik zo". Hij benadrukt dat deze bijeenkomst zeker niet als een 'zoethoudertje' mag worden gezien. "Het viel me op dat de jeugd best beseft dat niet alles zomaar geregeld kan worden. Toch probeert het college de wens van de jeugd om een 'inloopgelegenheid' te creëren nog voor de zomer een start te kunnen geven". Het college zal er dan ook alles aan doen om via de aangestelde contact personen met de jongeren in gesprek te blijven. In tegenstelling tot anderen op het eiland is Peter Feller wel zeer ingenomen met het project het 'Geheim van Goe- ree', waarbij vooral voorlich ting wordt gegeven over het gebruik van verslavende mid delen. In het kader van het lokaal vorm te geven versla- vingsbeleid wordt gewerkt aan een voorstel om te komen tot een horecaconvenant. Hierin wordt samenwerking gezocht met horecaondernemers om een verantwoord horecakli- maat te kunnen creëren en alcoholmisbruik en overlast zo veel mogelijk voorkomen. De wethouder en de burgemeester gaan hier binnenkort over in debat met de raadscommissie. "We willen er alles aan doen om het probleem zichtbaar en bespreekbaar te maken en het ook daadwerkelijk aan te pak ken." Dat zijn eerste collegejaar niet in alle rust is verlopen, bleek uit de 'kwestie' rondom de Peuter speelzalen in Ouddorp. Door kwaliteitsverbetering, accom- modatiebeleid en de komst van een tweede peuterspeelzaal moest de huisvesting worden herzien. Luide protesten van verschillende partijen waren het gevolg en vlak voor de herfstvakantie was er zelfs een protestbijeenkomst van peu ters en ouders in het gemeen tehuis. Peter Feller vond deze confrontatie niet zo prettig en vraagt zich af of het niet anders had gekund. "Ons verhaal was wel goed, want vanwege de verantwoorde inzet van midde len moest er wel iets gebeuren en we hebben de afweging op goede gronden gemaakt. Maar de pijn zat meer in de commu nicatie en daar ben je toch als wethouder verantwoordelijk voor". Hoewel hij het jammer vindt van de commotie, is hij toch tevreden over het hui dige resultaat en hij prijst dan ook de "open sfeer" waarin de zaken zijn opgelost. Voor een moderne gemeente is een goede communicatie heel belangrijk en menige gemeen te breekt zich het hoofd erover om dit op een constructieve manier gestalte te geven. Ook Peter Feller weet dat dit heel belangrijk is. Juist daarom wil hij de burgers zo vroeg mogelijk bij het beleid betrekken en, als er eenmaal beleid is gemaakt, dit zo goed mogelijk bij die zelfde burgers overbrengen. Hij verzekert dat de gemeente Goedereede alles in het werk stelt om het contact met de burgers te verbeteren. De ont wikkeling van de Publieksbalie is hierin al een goed middel geweest en zelfs uit andere gemeenten is men in Goede reede wezen kijken naar het functioneren hiervan. "Toch wil dit niet zeggen dat we er al zijn. Het is een continue pro ces dat steeds aangepast dient te worden. De medewerkers gaan er dan ook volop voor om het product steeds beter te maken", verzekert Feller. Verder prijst hij de goede SOMMELSDIJK - Uitslagen van de vierde ronde voor het Fiakkees damkampioenschap, gespeeld op 11 juni jl. [oh. Wolfert - J.A. DekkerO - 3 1. Blokland - I. Mackloet.O - 3 H.H. Verolme - j. Jordaan3 - O A. Jelier - J. van den OudenO - 3 D. Wolfert - J. van Hoornafgebroken B. duPree-J.J. Melaard.O-3 Joh. Wolfert zat tegenover Dek ker, één van de drie koplopers. C;een lichte opgave. De start viel duidelijk in het voordeel van Joh. Wolfert uit. Hij wist na een verkeerde afruil van Dekker zelfs een stuk voor te komen. Maar Dekker behield ondanks zijn achterstand een goede stelling en oefende op de stelfing van Wolfert veel druk uit. Toen Wolfert een combinatie met doorbraak over het hoofd zag, maakte Dekker korte metten en streek hij de winst op. Blokland en Mackloet zijn de andere twee koplopers. Ze speelden een fantastische par tij, de langste en spannendste van de avond. Heel lang hiel den beide spelers elkaar in evenwicht. Op het eind werd het buigen of barsten. Het ging erom wie de meeste tempo's had. Dat bleek Mackloet te zijn en toen Blokland ook nog de beste voortzetting miste, wist Mackloet er verder wel raad mee. Verolme heeft met Jordaan altijd nogal wat moeite, dus was hij op zijn hoede. In het begin werd er wat afgeruild. Daardoor kwam er wat ruimte op het bord, maar al snel werd het vrij ingewikkeld, waardoor beide spelers veel tijd gebruik ten. In het middenspel voerde Verolme een schitterende com binatie uit, die zeven zetten diep zat. Hierdoor gingen zes stukken van Verolme en acht stukken van Jordaan van het bord. Dat betekende dus twee stukken winst voor Verolme. Hierna was het voor hem niet zo moeilijk om een eind aan het gevecht te maken. Jelier had Van den Ouden als tegenstander. Naarmate de partij vorderde, steeg de span ning. Jelier speelde erg aanval lend. Dat was niet zonder risi co. Daarvan profiteerde Van den Ouden optimaal. Hij wist door goed spel op voorsprong te komen en uiteindelijk de winst te pakken. In de partij van D. Wolfert tegen J. van Hoorn kwam Wolfert een tijdje wat lastig te staan. Hij wist zich echter fraai aan een omklemming te ont worstelen. Na drie uur spelen moest de partij worden afge broken in een stand waarvan de uitslag moeilijk te voorspel len is. Du Pree startte goed tegen Meiaard. Op gegeven moment kwam hij zelfs een schijf voor te staan. Maar Meiaard liet het er niet bij zitten. Hij geeft telkens weer blijk een pittige tegen stander te zijn. Op een gege ven moment ging Du Pree - doordat hij te vlug speelde - in de fout en daardoor kwam Meiaard voordelig te staan. Du Pree kon toen niet meer voor komen dat Meiaard er met de winst vandoor ging. samenwerking tussen de verschillende eilandelijke gemeenten. "In de PAC Maat schappelijke Aangelegenhe den is er een goede sfeer en we geloven dan ook in samen werking". Feller verwacht niet dat de goede samenwerking binnen afzienbare tijd zal lei den tot één gemeente Goeree- Overflakkee. "Hiervoor is een breed draagvlak nodig en de noodzaak moet dan echt zijn aangetoond, maar ik zie dit vooralsnog niet. Ook in het nieuwe regeerakkoord wordt niet gesproken over een verde re gemeentelijke herindeling. Ik ga dan ook absoluut voor de gemeente Goedereede". Het zal bekend zijn dat de werk druk van een wethouder fors is. Toch blijkt uit het gesprek dat Peter Feller zijn werk niet als 'te druk' beschouwt. "Formeel ben je voor 27 uur wethouder in deze gemeente, maar dit past niet binnen de kantooruren. In de praktijk is het zo dat je verdeeld over vijf avonden en zes dagen per week in de weer bent. Dit vind ik overigens geen bezwaar, want ik ben in de gelukkige omstandigheid dat ik er geen werk naast behoef te doen", aldus een tevreden wethouder van Goedereede, die van het wethouderschap toch een klein beetje zijn hobby heeft gemaakt... STAD a/h HARINGVLIET - Onderstaand de uitslag van de dressuurwedstrijd voor pony's, proeven F5, F6, F7 en F8, die zaterdag werd gehouden bij Manege Oost- moer. Voor deze proeven dient een minimaal aantal punten behaald te worden van 210. Proef F5. Lysanne Lokker, Tazz, 244 pnt; Anaïs Tsakonis, Krimhberly, 233 pnt; Rowena Koster, Rody, 235 pnt; Lisa Koppelt, Diamond, 231 pnt; Nina Buurman, Spikkel, 226 pnt; Nelleke Markus, Mario, 224 pnt; Naomi Moerkerke, Joy, 223 pnt; Lucretia v.d. Windt, Debbie, 221 pnt; Lean- ne Vlaspoel, Diamond, 221 pnt; Corine v. Veelen, Anous- ka, 220 pnt; Kristine Profijt, Spikkel, 218 pnt; Melissa Wes- dijk, Browny, 217 pnt; Kelly Kerklaan, Diamond, 217 pnt; Priscilla Walpot, Debbie, 215 pnt. Proef F6. Pieter Jan v. Halum, Tazz, 237 pnt, tevens diploma F6 behaald; Annemarieke v. Bloois, Misty, 235 pnt, tevens diploma F6 behaald; Caroline Aarnoudse, Tirza, 228 pnt, tevens diploma F6 behaald; Brenda v.d. Nieuwendijk, Daisy, 226 pnt, tevens diploma F6 behaald; Lotte v.d. Nieu wendijk, Mickey Boy, 220 pnt, tevens diploma F6 behaald; Odile Aarts, Spikkel, 220 pnt; Sharona Jansen, Bartje, 219 pnt, tevens diploma F6 behaald; Nehanne Vroeginde- weij, Anouska, 218 pnt, tevens diploma F6 behaald; Ilse den Haan, Mickey, 216 pnt, tevens diploma F6 behaald; Marjolein V. Noord, Browny, 215 pnt; Valerie Verweij, Joep, 214 pnt, tevens diploma F6 behaald; Neline Keizer, Joren, 212 pnt, tevens diploma F6 behaald. Proef F*?. Amber v. Game ren, Katinka, 232 pnt; Patri cia Tichem, Spikkel, 230 pnt; Rachel Vrijhof, Neron, 224 pnt; Sandra Lenstra, Anouska, 223 pnt; Yvonne Verhoeff, Milenco, 222 pnt. Proef F8. Deborah Vroeginde- weij, 234 pnt, tevens diploma F8 behaald; Natalja Vorsten- bosch, Bartje, 230 pnt, tevens diploma F8 behaald; Sanne Post, Britt, 224 pnt, tevens diploma F8 behaald; Evy v.d. Veer, Jo Ann, 222 pnt; Cora v. Hulst, Neron, 220 pnt. Eén van onze lezers trof deze foto aan in een boek dat ze onlangs ergens tweedehands kocht. Wie herkent degenen die op deze fraaie prent staan afgebeeld? Wie het weet, mag reageren via de redactie van Eilanden-Nieuws: Langeweg 13, 3245 KE Sommelsdijk, e-mail: j.villerius(5)gebr-dewaal.com. STAD a/h HARINGVLIET - Dit jaar is het Jaar van de Molens' en OBS de Molenvliet in Stad aan 't Haringvliet vindt dat een prima aanleiding om een themaweek over deze typisch Nederlandse bouwwerken te houden. In de week van maandag 18 tot en met vrijdag 22 juni vinden er op school verschillende activiteiten plaats rondom het thema. Naast informatieverwerking over molens zullen de leerlingen ook een bezoek brengen aan een ouderwetse molen en aan een moderne windmolen. Ook zullen de leerlingen grote molens beschilderen, die worden opge hangen naast de ingang van de school. De afsluiting van de week gaat gepaard met de onthulling van deze 'kunst molens'. De feestelijke onthuUing vindt plaats op 22 juni om 11.30 uur. Belangstellenden zijn daarbij hartelijk wel kom. MIDDELHARNIS Onlangs hield, op een zon overgoten zaterdag, korf balvereniging Good-Luck een 'schottoemooi'. De dag begon 's middags om 13.00 uur en werd geopend door de secretaris van de vereniging. Tot ongeveer 16.30 uur was er het spor tieve gedeelte en de mid dag werd afgesloten met een gezamenlijke barbecue door ouders en kinderen. De kinderen werden in leef tijdsgroepen ingedeeld en konden individueel strijden om de eerste, tweede en derde plaats. Zij kregen een beker overhandigd. Voor alle overige deelnemers was er een herinneringsme daille en voor iedereen was er na afloop een snoepzak. KV Good Luck wil graag haar sponsor Hans Meijer en alle anderen die hebben meege werkt om deze dag mogelijk te maken. Aan het eind van de middag was ondertussen in de kantine het buffet klaargezet en konden de mannen achter de barbecues aan de slag. Na de prijsuitreiking hebben kin deren en ouders met elkaar kunnen genieten van een heer lijke, bijna zomernamiddag op het terras. Poule 1: 1. Brian Krijger; 2. Glenn van Oudenaren; 3. Yari Albrechts; 4. Tygo Huizer; 5. Aimelijn van Es; 6. Tim Groe nendijk; 7. Marieke Hooger- werf Poule 2A/2B: 1. Jacintha van Peperstrat; 2. Evelien van den Hoek; 3. Sanne Kroon; 4. Wendy van der Made; 5. Ard van Es; 6. Evy Holleman; 7. Maaike van Welsenis; 8. Laura van Damme; 9. Yon van Eijk 10. Lisanne Versaevel; 11. Eve lien Kroon. Poule 3A/3B: 1. Eelco van der Sluijs; 2. Lotte Schouten; 3. Chayenne Hullegie; 4. Karen Vroegindewey; 5. Daphne Groenendijk; 6. Lenny de Rover; 7. Selina van Luik; 8. Marijke Janssen. Poule 4A/4B: 1Denise Looy; 2. Jara de Vos 3. Daisy Vroegin dewey; 4. Carolien Drooger; 5. Yara Groenendijk; 6. Sven Schouten; 7. Melanie van der Valk; 8. Yorick Huizer; 9. Mick Rijgersberg; 10. Ivo Kroon; II. Jonathan van der Hoek.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 10