Luud Barendrecht wint de Grote Prijs ASH Carrosserie K N R M Zaterdag Truckrun POLITIE Zoetwatertoevoer Op de tocht Vervolg verhaal Reünie 50 jaar 42 BLJ Jeugddienst in Exoduskerk Rommel marktspullen gevraagd Speedo- zwemmers Schotejil tonen progressie 0900-8844 Prijzen Koninginnedag verloting Concert bij de Vuurtoren Gratis gebak voor geslaagden Ledenver. Wijkgroep De Zwaluw Verhalen op de langste dag EiiAitPEn-niEiJwa Acties Beide Stellendamse boten varen voor lekke boten Ingezonden: TwaalQarige jongen onwel door teveel alcohol Bedreiger aangehouden Bestaande zekerheid vervalt Waterinname beperkt tot één inlaatpunt Kleine buffer Verontrustend PAGINA 6 DINSDAG 12 JUNI 2007 In een serie van 4 sponsor- vluchten wint Luud Baren drecht het afgelopen weeleend "de Grote Prijs ASH Carrosse rie" vanuit het Franse Bourges. Zijn 4- jarige doller was hier mee de 183 ingekorfde con currenten van Postduivenver- eniging de Combinatie te Mid- delharnis te snel af. 's Morgens om 07.45 werden de duiven gelost om de ca. 54Ü kilometer te overbruggen. Het bleek een lastige opdracht voor de dui ven. De hele terugreis waaide de wind uit noordelijke richting op de kop en door het onweer achtige weer in de Benelux was het zicht maar matig. iNiet- temin meldde de favoriet van Luud zich even over half 5 op de thuishaven, hetgeen bete kende dat hij een gemiddelde snelheid van iets meer dan 60 kilometer per uur heeft aan gehouden. De winnende duif is één van de vele cracks van Barendrecht. Deze doffer won als 1-jarige duif reeds 3 eerste prijzen op de eendaagse lange alstandvluchten, waardoor hij dat jaar ook 1^ kampioensduif van Goeree Overflakkee werd op deze discipline. Voor Luud is de duivensport zijn lust en zijn leven. Hij staat er mee op en hij gaat er mee naar bed. Veel grote overwinningen heeft hij al op zijn palmares staan en met het winnen van "de Grote Prijs ASH Carrosserie" kan hij er weer 1 bij noteren. De eerst volgende sponsorvlucht wordt eind juli gespeeld vanuit de Franse wijnstad Bergerac. De derde zaterdag van juni staat al weer voor de deur. Prinsjesdag? Neen, of toch eigenlijk wel een beetje, want op de derde zaterdag van juni gaan de chauffeurs van Goeree- Overflakkee altijd uit rij den met de bewoners van Hernesseroord te Middel- harnis. Eigenlijk zijn het niet alleen deze bewoners die meegaan, maar ook een heleboel andere mensen met een lichamelijke of geestelijke beperking zijn welkom. Zaterdagochtend 16 juni om een uur of half negen verza melen de trucks zich op het terrein van Hernesseroord en de wegen ert)m heen. Voor het oog een grote chaos, maar door de politie en vele mede werkers van de chauffeursver eniging Flakkee wordt alles zo veel mogelijk in goede banen geleid. Rond de klok van tien zet de lange stoet van trucks zich in beweging en gaat het vanaf het Hernesseroordterrein op weg naar het parkeerterrein bij het bezoekerscentrum De Punt te Ouddorp. Onderweg worden de verschil lende dorpen aangedaan en zeker zullen daar weer vele enthousiaste bewoners staan om de trucks met daarin de passagiers te verwelkomen. En dat is altijd genieten voor deze bewoners; als prinsen en prinsessen zitten ze te zwaaien en toeteren in de trucks naar alle belangstellenden langs de wegen. In Sommelsdijk is de route dit jaar iets anders dan voorgaan de jaren. Ging men voorheen via de Langeweg en Koningin Juliana weg richting Dorpsweg. Nu is gekozen om via de Anne Franklaan en de Joost van de Vondellaan te rijden en dan via de Prutweg naar de Oudeland- .sedijk. Tussen de middag is er een picknick in Ouddorp en om een uur of vier 's iniddags hopen de chauffeurs de bewo ners weer veilig thuis te bren gen op Hernesseroord. Kunt u niet komen kijken maar wilt u wel op de hoogte blijven? De inakers van truckrun radio maken een programma dat wordt uitgezonden door radio Flakkee, op heel Goeree-Over- ilakkee te beluisteren op de frequentie 107.1 op de kabel of op etherfrequentie 105.3. De voorbereidingen zijn alweer een aantal maanden aan de gang en deze week zullen de organisatoren nog even de puntjes op de i moeten zetten om alles weer voor elkaar te krijgen. Maar het bestuur van chauffeursvereniging Flakkee staat er niet alleen voor. Om het verkeer te regelen, is weer een groot aantal verkeersbegelei- ders, samen met politie, paraat om het verkeer in goede banen te leiden. En ook zijn er de vele sponsoreir, of de leerlingen van de LTS die de lunchpak ketten gereed maken. Zie ook website www.chauffeursvereni- gingflakkee.nl. In november 2007 zal 42 Bataljon Limburgse Jagers 50 jaar bestaan. Vele dui zenden beroeps- en dienst plichtige militairen hebben in Ermelo, Seedorf en Oir- schot deel uitgemaakt van dit bekende bataljon van de Koninklijke Landmacht. De jubileumvieringen in het kader van dit 50-jarig bestaan van 42 BLJ, zullen in 2008 plaatsvinden. Gedacht wordt aan o.a. het organisereji van lich- tingsgewijze reünies. Om alles in goede banen te kunnen leiden, worden de oud-leden en alle anderen die ooit bij 42 Bataljon Limburgse Jagers gediend hebben, verzocht zich te laten registreren via web site www.limburgsejagers. nl. De organisatie van de reünies is dan in staat om betrokken deelnemers tij dig te informeren en uit te nodigen voor één van de bijeenkomsten. Schriftelijk aanmelden kan evt. ook, onder vermelding van achternaam, voorletters, huidig adres, registratie nummer, rang, lichtings- ploeg en/of de periode welke men heeft gediend heeft bij 42 Bataljon Lim burgse Jagers. Stuur deze gegevens dan naar Secre tariaat Stichting Regiment Limburgse Jagers, p/a Wienkeskoel 94, 6074 HH Melick. Donderdag 7 juni werd de reddingboot Prinses Margriet van KNRM station Stellen- dam door het Kustwacht Cen trum gealarmeerd voor een zeilboot op de Ooster in de Noordzee. Er werd uitgeva ren en na ongeveer 30 minu ten was de reddingboot ter plaatse. Het bleek te gaan om het kajuitjacht Elisabeth van 9 meter lengte met 2 opvaren den aan boord. Het bootje lag precies tegen de steile kant van de Ooster te rollen. Er werden 2 bemanningsleden overgezet, een sleepverbinding gemaakt, en het schip werd naar die per water gesleept. Daar bleek dat de boot ook nog lek was, maar de opvarenden konden het binnenkomende water zelf wegpompen. In Stellendam aangekomen werd besloten dat het beter was de boot uit het water te haleii. Met de Prinses Margriet werd de Elizabeht in de sluis gebracht, waar de gewaarschuwde reddingboot Willemtje lag te wachten. Deze nam het over, en het jacht werd in de binnenhaven afgeleverd, waar het uit het water werd gehaald. Later die dag werd de beman ning van de Willemtje door het Kustwacht Centrum gealar meerd voor een zinkend jacht- je in de jachthaven van Stel lendam. Er werd uitgevaren en ter plaatse gekomen bleek het te gaan om de 6 meter lange motorkruiser Carpediem. Er werd direct een pomp bij het jachtje gezet, om te proberen het leeg te pompen. Toen het een bootje een beetje stabiel lag, werd het naar de loswal in de binnenhaven gebracht, waar het door een kraan uit het water werd gehaald en op de kant werd gezet. De beman ning was hier net mee klaar toen de Prinses Margriet opriep dat ze met een lek zeiljacht van zee kwam. Ook dit jacht werd uit het water gehaald en op de kant gezet. SOMMELSDIJK - De jeugd dienstcommissie van de Exo duskerk te Sommelsdijk orga niseert zondag 17 juni a.s. weer een jeugddienst. Deze wordt gehouden in de Exodus kerk aan de Dorpsweg te Som melsdijk en begint om 10.00 uur. Het thema is 'Bijzondere momenten'. NIEUWE-TONGE - Voor de jaarlijkse rommelmarkt van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe-Tonge op 8 september is men op zoek naar bruikbare rommelmarktspullen. Bent u in het bezit van overtollig huis raad, kleinmeubelen of diverse andere leuke spullen die op de rommelmarkt verkocht kun nen worden, dan kunt u con tact opnemen met William, tel.: 0187-652502. ,.\fgelopen weekend heeft een kleine delegatie van de Schotejil uit Middelharnis deelgenomen aan de regionale Kringkampi oenschappen 2007 voor zwem mers tot 12 jaar. Er werden in totaal 9 regionale toptiennote ringen verdiend en 17 persoon lijke records verbeterd. Op de 200m wisselslag werd door zowel Björn Vogelaar (1996) als Mico Pavlovic (1996) een knappe tijd gezwommen met resp. 3.13.29 en 3.21.95. Dion Tamerius (1995) zwom op de 200m wisselslag een p.r tijd van 3.17.02. Mico Pavlovic ging bovendien op de 1 OOm vrij onder de grens van 1 minuut 20 seconden met een tijd van 1.19.68. Alex van Soest (1997) zwom op de lOOm vrij een tijd van 1.26.16. Katja de Vreeze (1996) verbeterde haar tijd op de lOOm schoolslag in 1.46.92, terwijl Melissa Kievit (1997) eveneens een nieuw p.r. zwom op haar lOOm schoolslag in 1,51.42. Dion Tamerius (1995) kwam tevens aan de start voor 400m vrij en verbeterde zijn tijd fors naar 6.11.94. Bij de meisjes verbeterde Rhea Lam- bregts (1996) haar 400m tijd naar 7.00.79. De komende weken zullen ver der diverse Schotejilzwemmers aantreden op o.a. de Nationale Junioren Kampioenschappen te Eindhoven, de Nationale Sprint Kampioenschappen te Drachten en de Nationale Jaar- gangfmale te Dordrecht. Bij de NK junioren zijn 5 deelnemers ingeschreven en bij Nationale sprintwedstrijden zullen 3 deelnemers uit Middelharnis present zijn. Bij de jaargang wedstrijd voor zwemmers tot 12 jaar zijn 2 Schotejillers inge schreven. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkec MIDDELHARNIS - Politie personeel van district De Eilan den trof zaterdagavond rond half negen aan het Benenden Zandpad een 12-jarige jongen uit Den Bommel bewusteloos op straat aan. De knaap bleek als gevolg van overmatig alco hol gebruik in comateuze toe stand geraakt te zijn. Hij werd per ambulance direct overge bracht naar het Ziekenhuis in Dirksland. Na onderzoek bleek dat de jongen, samen met twee 13-jarige vriendjes, aan het 'voordrinken' was om daarna te gaan stappen. Binnen korte tijd had de jongen meer dan een liter alcohol genuttigd, met als gevolg een alcoholver giftiging. Het drietal had de drank via een 16-jarige vriend verkregen. De politie wijst op het gevaar van overmatig alco hol gebruik en de gevolgen hiervan. OUDDORP - De politie heeft een vrouw aangenouden die met een mes oedreigingen had geuit in een café. Zon dagochtend rond half vier kreeg de politie de melding dat een vrouw in een café bedreigingen zou uiten in een café/restaurant aan de Broekweg. Agenten hielden daarop de 18-jarige vrouw uit Ouddorp aan en brachten haar over naar een politiebu reau eii sloten haar in voor nader onderzoek. NIEUWE-TONGE - Nog niet alle prijzen van de verlo ting die op Koninginnedag is gehouden door Zangvereni ging ApoUo zijn afgehaald. Daarom worden nogmaals de winnende nummers gegeven; Geel Nr: 787-698-47-867-79- 499-119; Groen Nr; 79-870- 961-855-828-466-40-943-960. De prijzen kunnen worden opgehaald bij R. Donkersloot, Koningin. Julianastraat 24 te Nieuwe-Tonge, tel.: 0187- 651900. OUDDORP - Ook dit jaar - inmiddels al weer voor de negende keer - hoopt het beroemde Chr. Gemengd Koor 'Deo Cantemus' uit Rotterdam een koor- en samenzangavond te houden aan de voet van de Vuurtoren te Ouddorp. Het concert vindt plaats op zater dag 7 juli en begint om 19.30 uur. Dirigent is Cor de Haan, orga nist is André de Jager. Ook ver leent het koperensemble 'Con cordia' weer medewerking. Ds. C.G. Kant uit Ouddorp houdt een korte meditatie. MIDDELHARNIS - Is er iemand in uw omgeving geslaagd? Dan kunt u uw gelukwensen op de felicitatie pagina van Banketbakkerij van Helden zetten op website www. debanketbakker.nl en kans maken op gratis diplomagebak. Want degene die voor zaterdag 16 juni op de site wordt gefeli citeerd maakt kans op een gra tis diplomareep of een Heerlijk Heerlijk cadeaucheque. Kijk voor de voorwaarden op de eerder genoemde website. Een diplomareep wordt gemaakt met gebonden kersen, verse aardbeien en verse slagroom tot een lengte van wel één meter lang. Omdat de uitslagen vaak pas laat bekend zijn kan men op dinsdag 12 juni, woensdag 13 juni en donderdag 14 juni tot half 5 uur 's middags gebak bestellen dat later nog kan worden opgehaald of worden bezorgd. In Dirksland en de hele gemeente Middelharnis is deze speciale gebak bezorgservice gratis. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Banket bakkerij van Helden via tele foonnummer 0187 482065, langskomen in de winkel op Westdijk 12 te Middelharnis, of kijken op website www.deban- ketbakkennl. Momenteel ligt in de gemeen tehuizen van Goedereede en Dirksland het plan voor her inrichting van het Zuider- diep ter inzage. Gedurende een maand kan iedereen op het plan reageren. Het plan is opgesteld door rijk, pro vincie en waterschap. Nu zijn de gemeenten Goedereede en Dirksland aan zet. Zij moeten beslissen of ze hun bestem mingsplannen willen wijzigen om het plan zoals het is door te voeren. De gemeenteraden van Goedereede en Dirksland zijn uiteindelijk verantwoor delijk voor de gevolgen van het plan. In het voorliggende plan voor herinrichting van het Zuider- diep wordt een natuurlijke delta met een duurzame zoet- vvatervoorziening beloofd. Voor een duurzame zoetwa tervoorziening zijn de voor gestelde maatregelen in het plan echter onvoldoende. De zoetwatervoorziening komt op de tocht te staan, zeker voor de landbouw. In de bestaande situatie is de landbouw op het westelijk deel van Goeree-Overflakkee verze kerd van voldoende zoet water voor beregening van gewas sen. Dat is in de ruilverkave ling met het waterschap gere geld. Een dergelijke garantie geeft het nieuwe plan niet. Het plan Zuiderdiep is op dat punt uiterst vaag. Er is sprake van "voldoende zoetwatertoevoer bij normale omstandigheden". Wat "normale omstandighe den" zijn, is niet duidelijk. In de bestaande situatie zijn er voor inname van zoet water uit het Haringvliet gescheiden inlaatpunten voor de water leiding en voor de landbouw. Daardoor kan beregening in de landbouw nog doorgaan wanneer de inlaat voor drink water gesloten moet worden. Zowel in 2005 als 2006 moest de inname van drinkwater afgesloten worden vanwege onvoldoende watertoevoer door de Rijn en een oplopend zoutgehalte in het Haringvliet. Voor beregening van land bouwgewassen kon toen nog wel water ingelaten worden. Het plan Zuiderdiep werkt daarentegen met één inlaat punt voor de waterleiding én de landbouw. Dat zal bete kenen dat bij afsluiting van het inlaatpunt vanwege een te hoog zoutgehalte voor het drinkwater ook de zoetwater voorziening voor de landbouw stagneert. In het Zuiderdiepplan wordt, bij normale omstandigheden, een duurzame zoetwatervoor ziening voor drinkwater en landbouw in het vooruitzicht gesteld, het hele jaar door. Het plan gaat ervan uit dat het hele jaar door zoet water wordt aangevoerd met een hoeveel heid van 145 m'' per minuut, dus 208.800 nv' per etmaal. De buffercapaciteit in het plan is slechts 660.000 m^ in totaal, dus goed voor een dag of drie, wanneer het inlaatpunt geslo ten moet worden. Wat gaat dat betekenen bij langdurige droogte? Is er dan voldoende zoet water voor iedereen? De hele zoetwatervoorziening voor het westelijk deel van Goeree-Overflakkee is geba seerd op "normale omstandig heden" die niet nader worden benoemd. Hoogst verontrus tend is ook dat in het plan alleen rekening is gehouden met een stijging van de zee spiegel. Maar nïet met fluctu aties in de watertoevoer door de Rijn en niet met klimatolo gische veranderingen. Over de wenselijkheid van een natuurlijke delta kan men van mening verschillen, over de noodzaak van een duurzame zoetwatervoorziening niet. De zoetwatervoorziening in het plan Zuiderdiep dient duur zaam veilig gesteld te worden op basis van concrete uitgangs punten en actuele gegevens. Zoals het er nu voor ligt, zet het plan Zuiderdiep de zoetwa tervoorziening op de tocht. J.J. den Baars, Dirksland SOMMELSDIJK - Wijk groep De Zwaluw houdt dinsdag 19 juni haar ledenvergadering, waar voor alle leden worden uitgenodigd. De vergade ring begint om 20.00 uur en wordt gehouden in het wijkgebouw aan de Sper wer. De jaarverslagen van de secretaris en de pen ningmeester en de notulen van de vorige vergaderin gen zijn op de vergadering aanwezig. Indien er leden zijn die deze eerder willen inzien, kunnen zij contact opnemen met Peter Roos, tel. 0187-663498. GOEDEREEDE - Op donder dag 21 juni zal in Goedereede traditiegetrouw de zomer inge luid worden met de yerhalen van Pau Heerschap. Op deze langste dag van het jaar zal de verhalenverteller in het historische gedeelte van het stadje oude tijden doen herleven. Dit jaar worden de verhalen muzikaal omlijst door Marjo Janssen op accordeon. Vanaf 20.00 uur is iedereen welkom mee te luisteren en de sfeer te proeven van de zomer avonden van weleer Dit evenement is gratis toegan kelijk en wordt georganiseerd door de Kunststichting Goede reede in het kader van de Cul turele kralenketting Goeree- Overflakkee. -80- Mijnheer Andijk zat een ogenblikje in gedachten verzonken, zich bera dend hoe hij aan deze netelige kwes tie beginnen zou. Hij moest afgaan op de brokstukken, die hij gehoord had. Hij besloot hem niet langzaam aan uit te horen, want dan zou Van der Welle het blijven ontkennen. Neen, hij moest trachten hem te overrom pelen, dan had hij de meeste kans van slagen. Onderwijl wachtte Van der Welle op de dingen die komen zouden. Het bevreemdde hem, dat zijn chef zo lang zweeg en verwonderd blikte hij hem recht in de ogen. "Valt de arbeid u nog zwaar?" begon hij. "De eerste dag was ik 's avonds wel erg moe, doch daar heb ik nu niet veel last meer van. Ik was het niet meer gewend, ziet u," en kameraadschap- pelijk glimlachte hij tegen rnijnheer Andijk. Deze bleef zeer koel en merkte slechts op; "Dat zal wel." Van der Welle ontnuchterde enigs zins en wendde snel zijn ogen van zijn patroon af. Er lag iets dreigends in het gehele optreden van mijnheer Andijk, iets dat hem verontrustte en tevergeefs trachtte hij na te sporen, waarmee hij ergens in gebreke geble ven was. Wat wilde zijn chef toch? "Hoe gaat het met uw vader en uw moeder?" "Toen ik vanmiddag uit huis ging, waren ze beiden nog gezond," pro beerde hij door een gemaakt grapje het stroeve wat te breken. Mijnheer Andijk reageerde er echter niet op en vervolgde kalm: "Uw ouders hebben zich voor u opge offerd in de dagen, toen gij tussen leven en dood zweefde. Dat kunt u hen nooit vergelden, mijnheer Van der Welle." Deze knikte slechts en schoof onrustig heen en weer. "Toen ik de eerste keer naar u kwam kijken," vervolgde mijnheer Andijk, "zagen zij er beiden slecht en afge tobd uit. Ik had medelijden met hen." Van der Welle kon maar niet begrijpen of vermoeden, waarom zijn patroon dat allemaal tegen hem zei. Deze zou hem toch niet apart geroepen hebben om een gezellig praatje met hem te maken? Nu ja, wat kon het hem ook schelen, hij was zich van geen kwaad bewust, dus... "Het is dan ook alleen uit de overwe ging, dat ik uw zorgzame ouders niet in moeilijkheden brengen wil en hen op hun oude dag het verdriet bespa ren wil, dat ik u niet op staande voet uw ontslag geef," klonk ineens de stem van zijn chef hem koel en drei gend in de oren. De ogen van Van der Welle sperden zich wijd open en in de uiterste verba zing staarde hij zijn patroon aan. "Mag ik ook weten waaróm?" stamel de hij. "Is het nog nodig, dat ik u daar een nadere verklaring van geef?" vroeg mijnheer Andijk scherp. "Ik begrijp werkelijk niet wat u bedoelt, mijnheer." "Zo, dan schijnt u een slecht geheu gen te bezitten," klonk het ironisch. Van der Welle voelde zich boos wor den. Wat bezielde die vent toch van middag en bits antwoordde hij: "Het is mij nog niet opgevallen, doch als u het zegt, zal het wel zo zijn. Wellicht komt het dan ook daardoor, dat ik volstrekt niet vermoeden kan, wat u bedoelt. Hebt u soms aanmerkingen op mijn werk?" "Neen, dat niet, de zaak is veel ern stiger. Ik vind het laag van u, dat u moedwillig een collega, die volkomen onschuldig is, in het ongeluk stort. Begrijpt u mij nti, mijnheer Van der Welle?" Doordringend, met een zweem van spot in de halftoegeknepen ogen, keek hij zijn bediende aan. Deze verschoot van kleur, raakte een moment in verwarring. "Wa... wat bedoelt u?" stotterde hij. "U spreekt voor mij in raadsels." "Ben ik dan nóg niet duidelijk genoeg geweest," beet zijn chef hem toe, terwijl zijn ogen hem onheilspel lend tegenfonkelden. "Dan zal ik het anders zeggen. Ik beschuldig u openlijk ervan, dat u destijds de vijf bankbilietten van honderd gulden wéggenomen hebt en ze in de lade van mijnheer Kooistra verborgen om zodoende de schuld op hem te wer pen." Een asgrauwe kleur verspreidde zich over het gelaat van Van der Welle. Hij sidderde. Ontzet staarde hij zijn beschuldiger aan, niet in staat één woord te uiten. Een dodelijke stilte heerste er. Misnoegd rommelde mijn heer Andijk wat in de papieren, die zijn werktafel bedekten. Van der Welle spande zijn uiterste kracht in om zijn kalmte te herwinnen, zijn gedachten werkten koortsachtig. Tevergeefs wroette hij in zijn herin nering, of hij ook mogelijk een fout gemaakt had, of hij zich per ongeluk iets had laten ontvallen tegen de een of de ander. Mijnheer Andijk kón dat niet weten, want niemand wist het. Maar hoe kwam hij er dan aan? Ja, dat wist Van der Welle óók niet. Zou het een list zijn om hem er in te laten lopen? Hij herstelde zich enigszins en begreep, dat alleen een beslist ont kennen hem nog redden kon. "Hoe komt u aan die onzin?" klonk het brutaal. Mijnheer Andijk veerde op, een toor nig rood vloog over zijn gelaat en met verontwaardiging barstte hij los: "Onzin?... Onzin... Hoe durft u dat te zeggen? Maar goed, als dat uw laatste woord is, dan kunt u gaan, mijnheer Van der Welle. Bedenk wel, dat ik alleen ter wille van uw ouders u nog een kans gegeven heb, doch wilt u die niet benutten, dan moet u het natuur lijk zelf weten. Indien u daarbij blijft, bent u vanaf dit ogenblik ontslagen." Gespannen wachtte hij het antwoord af Van der Welle aarzelde, kón nog niet besluiten alles te vertellen. Zijn patroon bemerkte die aarzeling. "Ik laat het er vanzelfsprekend niet bij zitten, dat zal u, hoop ik, wel duidelijk zijn," waarschuwde hij nadrukkelijk, "doch verkiest u liever een onderzoek door de rechterlijke macht, met al de gevolgen daarvan, dan staat u dat vrij." Grote zweetdruppels parelden op het voorhoofd van Van der Welle. "Als u nog enig gevoel voor uw ouders hebt, bespaar hun dan die ellende en die schande," voegde mijnheer Andijk er nog overredend aan toe. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6