Christenunie en SGP zijn niet gelukkig met voortgang Zuidelijke Randweg Kampense therapeute houdt ook praktijk in Stellendam Thema-avond ^Rouwverwerking bij kinderen' Grootse occasionshow Autohuis Troost Verkeersexamen op Dirkslandse basisscholen BEZORGER EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 Predikant voor Hersteld Hervormde Gemeente Jongerendienst Stellendam Koor- en samenzang- avond Rommelmarkt Ooltgensplaat Twee concerten met barok- violist en sopraan Reisje De Christenvrouw Opbrengst Anjercollecte DEN BOMMEL Juf Karin van Lenten trouwt Workshop met bloemen en planten Poter maaltijd en bingo SWO EIIAnOQi-lilEUWS Gezocht in Tel. 47 10 20 KaaTeePee l 'i PAGINA 2 DINSDAG 12 JUNI 2007 MIDDELHARNIS - Eigenlijk kende de gemeenteraad van Middelharnis in haar juni-zitting drie hoofditems. TWee daarvan stonden op de agenda of waren een gevolg van eerdere beraadslagingen. In het vragenuur kwam de voortgang in het proces rond het bestemmingsplan Zuidelijke Randweg weer aan de orde en ter afronding van de vergadering volgde nog de hernieuwde stem ming over een ChristenUnie-motie, over stimulering van energiebesparende middelen. Deze motie was in de vorige raad bij een 8-8 stemmenverhouding blijven staan. Het derde punt kwam voor insiders niet geheel onverwacht. Het betrof de mededeling dat Rita van den Nieuwendijk, door persoonlijke omstandigheden, zich genoodzaakt zag haar raadslidmaatschap voor de ABB- fractie, neer te leggen. Van een onzer verslaggevers Met open ramen en bege leid door veel verkeerslawaai haastten de politici zich in het ISGO-gebouw door de niet al te uitgebreide agenda. Omdat zorgvuldigheid geboden is, werd nog eens goed gekeken of er geen tegenstrijdigheid bestaat in redactionele teksten in het voorstel Winkeltijden verordening 2007 en daarom komt dit punt terug. Er was een korte schermutseling tus sen de VDB 78-fractie (De Vos) en Kaffert (ABB) inzake een uitspraak van laatstgenoemde over wie verantwoordelijkheid draagt in de Staver-affaire. Even viel per ongeluk het woord 'fraude'. Haffert gaf aan dat hij destijds betoogd had dat het dagelijks bestuur meer verantwoordelijk was dan het algemeen bestuur. Dat beide besturen verantwoorde lijkheid droegen was duidelijk en daarmee leidde deze discus sie tot niets. Ook was er bij de begrotingsbespreking GGD- Zuidhollandse Eilanden een warrige communicatie over de betekenis van meningen en/of van gevraagde gevoelens van de raad. Hoe verliep dit proces vervolgens en welke inhoud kon de door de raad aangewe zen gemeentelijke bestuurder bij het algemeen bestuur van de GGD Zuidhollandse Eilan den op tafel brengen? De herstemming over de CU- motie over stimulering van energiebesparende middelen leverde dit keer wel een besluit op. Het werd een afwijzing (7-9), met tegenstemmen van CDA, VVD, VDB 78 en ABB. In de motie stelde de CU- fractie voor dat uitgesproken zou worden dat via algemeen eilandelijk beleid door het ISGO of door specifiek plaat selijk beleid, faciliterend of ter beschikking stellend^ energie besparende middelen, zoals spaarlampen en energiezuini ge apparatuur deel zou uitma ken van het sociale beleid voor uitkeringsgerechtigden. De fracties van ChristenUnie en SGP maken zich al enige tijd ernstig zorgen over het project Zuidelijke Randweg. Zij lieten dat wethouder Van den Berg nog eens duidelijk weten door middel van agen dering van het onderwerp in het vaste agendapunt Vragen uur Het college heeft in maart een raadsopdracht gekregen om met partijen tot een helder en voor alle betrokkenen aan vaardbaar voorstel te komen en een deugdelijke onderbou wing te verstrekken. "Half mei hebben we een informatieve brief gekregen met een over zicht van de stand van zaken", zo stelden De Rover en Van Dam, maar daarin wordt nu een oplossing voorgestaan die naar onze mening aanzienlijke kosten met zich mee gaat bren gen. Kosten die in de 'oude opzet' niet nodig zouden zijn. Wat verder ontbreekt, is de onderbouwing en argumenta tie voor de wijzigingen in het ontwerpbestemmingsplan. Bovendien toonden de twee fractievoorzitters zich niet tevreden met het feit dat nog steeds niet alle betrokken gesprekspartners bij het over leg over de gerezen problemen zijn uitgenodigd. Met name genoemd, de Gereformeerde Gemeente en Woongoed Flak- kee. "We zijn alweer een maand verder in het proces en er is nog steeds geen duidelijkheid. Dit brengt ons nergens", aldus De Rover Wethouder Van den Berg was een beetje ontstemd over de "hernieuwde" signalen van zijn twee opponenten De Rover en Van Dam. "Ik heb al eerder aan u gevraagd om het college ruimte te bieden voor overleg en ook vertrouwen te schenken om tot een aan vaardbare oplossing te komen. Er zijn goede stappen gezet. Niet iedereen kan tegelijk aan tafel worden uitgenodigd voor gesprekken. Een en ander wordt zorgvuldig afgewerkt. Bij het ontwerpbestemmings plan krijgt u alle gelegenheid om uw opmerkingen over de onderbouwing van de gekozen uitvoeringsrichting te geven", aldus de verantwoordelijk por tefeuillehouder, die zich de vraag stelde waar de fracties hun gegevens op baseren dat een en ander veel meer kos ten met zich gaat brengen. "Ik heb die informatie niet", zei Van den Berg. "We zijn nog niet uitoverlegd. U heeft de gevraagde tusseninformatie ontvangen. U wekt de indruk dat u nu hier voor uw cliënten opkomt". Die reactie viel niet goed bij Van Dam. Ook HafFert vond deze opmerking "onge past". De SGP-voorman wees er op dat de Gereformeerde Gemeente, met honderden leden, in de gemeente een breed belang vertegenwoordigt als maatschappelijk betrokken organisatie. De raad wacht nu op verdere stappen in het pro ject Zuidelijke Randweg. Aan het slot van de bijeen komst stelde burgemeester De Vries dat zij het betreurde dat mevrouw "Van den Nieuwen- dijk de raad ging verlaten. "Uiteraard respecteren wij uw besluit. Wij danken u voor uw inzet. Uw onverbloemde, directe opmerkingen zullen we zeker missen." De voorzitter overhandigde het scheidende ABB-lid twee boekwerken over kunst. In informeel verband zal de raad op een later tijdsdp nog afscheid nemen van Rita van den Nieuwendijk. HELLEVOETSLUIS - Voor een nieuwe Daihatsu en Subaru is Autohuis P. Troost al jarenlang het vertrouwde adres. De dealer van deze gerenommeerde merken heeft echter ook een ruim aanbod in occasions. Van daar dat vanaf donderdag 14 juni grootste occasion- show van Voome-Putten georganiseerd wordt. "Maar liefst 350 topoccasions tegen absolute bodemprijzen zijn aanwezig!" zegt Johan Troost. "Alle bekende merken zijn vertegenwoordigd, dus aan keuze geen gebrek. Er is al een occasion vanaf 1.950 en de klant krijgt tot wel 1.500 terug bovenop de taxatiewaar de." Het verkoopspektakel zal vanaf donderdag 14 juni vier dagen duren. Volgens Johan Troost kunnen klanten veel geld besparen op de aanschaf van een occasion: "Het is zelfs al mogelijk vanaf 35 per maand, inclusief alle garantie- voorwaarden. Er zijn financie- rings- en verzekeringsspecia listen aanwezig om klanten te adviseren over de meest voor delige manier van autorijden." Iedereen is hartelijk welkom een kijkje te nemen. Het ver koopteam is op volle sterkte aanwezig en zal de klanten hartelijk ontvangen en voor zien van een lekker hapje en drankje. Christelijk streel<blad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8,3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommeisdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail:algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zal<elijl<e advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A.J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE hoofdredacteur: J.Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditle) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Middelharnis 342001108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). SOMMELSDIJK - De Rehobó- thkerk te Sommeisdijk krijgt een eigen predikant daar ds. L.M. Jongejan te Oldebroek heeft het beroep aangenomen dat de Hersteld Hervormde Gemeente van Middelharnis/ Sommeisdijk onlangs op hem heeft uitgebracht. In de Gereformeerde kerk te Stellendam wordt zondag avond 17 juni weer een jonge rendienst gehouden. Het the ma is 'De Bijbel.en Hooglied.' Ds. Krüger uit Barendrecht zal voorgaan en praiseband 'eXalt' zal de muzikale begeleiding verzorgen. Iedereen is harte lijk welkom. De dienst vangt aan om 18.30 uur DREISCHOR - Het ruim 90 leden tellende Duivelands Mannenkoor onder leiding van Dinant Struik en organist Step- han Folmer hoopt zaterdag 16 juni a.s. een zangavond te hou den in de Hervormde Kerk te Dreischor. Ook werkt aan deze avond mee het gemengd koor Vox Humana te Krimpen aan den IJssel o.l.v. Paul Heij- boer en organist Piet de Vries. Beide koren zullen bekende liederen zingen. Maar ook is er ruimschoots gelegenheid voor samenzang. De aanvang is 19.30 uur en de toegang is gratis. Wel wordt er een col lecte gehouden voor Stichting de Vluchtheuvel en ter bestrij ding van de onkosten van deze avond. Zaterdag 16 juni organiseert de Hersteld Hervormde Gemeente van Ooltgensplaat een rommelmarkt en verko ping. Er wordt vers gebakken vis verkocht, nieuwe aardap- pelen en fruit, boerenkaas, advocaat, oliebollen, bolussen en nog veel meer eigengebak ken producten. Verder zijn er boeken, cd's, zelfgemaakte kaarten en kinderkleding te koop. Tijdens de markt kan er ook geraden worden naar een boodschappenkar, er is enve- loppentrekken en is er een extra grote sjoelbak. Ook is er de actie 'Win een fiets'. Voor de kinderen zijn er verschil lende activiteiten, waaronder een skelterrace. Koffie, thee en frisdrank kan in de koffiehoek worden genuttigd, en men kan er ook terecht voor patat, een broodje kroket of frikadel en ijs. De markt wordt gehouden bij de familie Okker, Stoof- straat 26 te Ooltgensplaat en duurt van 9.00 tot 15.00 uur, Deelnemers aan de Rabofiets- dag kunnen op de markt een rustpauze houden. Dr. Tassilo Erhardt, barokvio- list en groot virtuoos, zal m.m.v, Marjo Schillings, sopraan en organist/clavecinist Sietse van Wijgerden op zaterdag 16 juni a.s. twee maal optreden. Het eerste concert is in de toren van Goedereede, aanvang 16.00 uur. Het tweede concert is in de oude kerk van Oostvoorne, aanvang 20.00. De entree voor beide concerten bedraagt 7 voor volwassenen en 5 voor jeugd t/m 18 jaar. In het programma kunt u genieten van een veelzijdig programma uit de barok met werken van W. de Fesch, D. Buxtehude, J.S. Bach, Verac- cini, e.a. De muziek zal tijdens het concert ook worden toe gelicht. Van Buxtehude wordt een uitgebreide solo-cantate uitgevoerd met zang en viool. Van J.S. Bach kunt u uit de beroemde verzameling van Zes Sonates de 6" sonate beluis teren en de basso continuo sonate in G, beide voor viool en clavecimbel. In deze werken kunt u zowel zeer intieme als wel virtuoze delen beluisteren. Van de Hollandse componist Willem de Fesch kun u ook een aantal werkjes horen, zijn stijl is duidelijk beïnvloedt door de Italianen, met name de char mante elegantie van Vivaldi. In Oostvoorne kunt u ook nog genieten van een orgelsolo in een werk van Bach. DIRKSLAND - Het reisje van De Christenvrouw afd. Dirks- land naar openluchtmuseum De Duinhuisjes te Oostvoorne op donderdag 14 juni a.s. ver trekt om 13.00 uur vanaf ver enigingsgebouw De Schakel te Dirksland. STELLENDAM - De Anjercol lecte die van 28 mei tot en met 2 juni in Stellendam werd gehou den, heeft 710 opgeleverd, waarvan een derde bestemd is voor de kas van Fanfareorkest De Hoop. Diverse verenigin gen, waaronder muziekver enigingen en koren, krijgen via het Anjerfonds subsidies bij de aanschaf van instrumen ten, uniformkleding, enz. Ook het Stellendamse orkest heeft in het verleden al verscheide ne malen niet tevergeefs een beroep gedan op het fonds. Alle collectanten en gevers worden hartelijk bedankt. STELLENDAM - Sinds enige tijd houdt therapeute Sylvia Woonings uit Kam pen één keer in de maand ook praktijk in Stellendam. Ze heeft een eigen praktijk in haar woonplaats, maar hoopt ook mensen hier in de regio te kunnen gaan helpen. In haar praktijk maakt ze gebruik van meer dere therapieën, en graag vertelt ze hier meer over. "Ik ben o.a. therapeute van geïntregreerde osteopatische technieken volgens de methode van Frank de Bakker Deze arts beschrijft dat d.m.v. gewrichts draaiingen allerlei problemen in de organen kunnen worden opgezocht en ook direct door een bepaalde techniek hersteld kunnen worden. Ook door het hoofd te behandelen kunnen kinderen, maar ook volwasse nen, met concentratie- of leer problemen en die 'niet goed in hun vel zitten' veranderen door veel handelbaarder te worden en een positievere instelling te hebben. Hetzelfde geldt voor ADHD en autisme. Met huilbaby's (overstrekking) boeken we ook verbluffende resultaten. Verder doe ik spier correcties in nek, schouder en rug, wat betekent dat, als u in deze gebieden iets vast heeft zitten, hetzij korte of lange tijd, dit heel goed te corrigeren is. Dit betekent niet dat ik mensen 'kraak', maar ik gebruik een speciale techniek die uitslui tend spieren weer laat functi oneren. En uiteraard komt er na zo'n correctie een massage bij. Ook het maken van steunzolen behoort tot mijn vakgebied. Deze worden van een verend materiaal gemaakt en passen in elke schoen die normaal ook wordt gedragen, uitgezonderd pumps en sHppers." De nieuwste techniek die Syl via beheerst is de correctie van een hallus valgus: een knobbel naast de grote teen. Hiervoor heeft ze een speciale brace ont wikkeld - eén soort beugel, die 's nachts gedragen moet wor den. De correctie vindt snel plaats en de problemen rond om de grote teen verdwijnen. Ze zijn in verschillende maten verkrijgbaar. Wie geïnteresseerd is in een behandeling kan bellen voor een afspraak, want vrijdag 15 juni a.s. en vrijdag 20 juli houdt Sylvia weer praktijk in Stellendam. Ook voor inlichtingen kunt u haar bellen; op maandag-, dinsdag- en donderdagavond houdt ze van 18.30-19.30 uur telefonisch spreekuur. Tel. 038-3335867. SOMMELSDIJK - Een oma of opa wordt ernstig ziek en overlijdt, een verhui zing, moeder en vader gaan scheiden, of het konijn ligt op een dag dood in zijn kooi: hoe hard ouders ook proberen hun kind(eren) te beschermen tegen verlies en rouw, kinderen komen er toch mee in aanraking. Kinderen reageren anders dan volwassenen en soms is het voor een volwassene lastig om daarmee om te gaan: een kind kan keihard ontkennen dat het verdriet heeft of juist op de raarste momenten in huilen uit barsten. Als steuntje in de rug organi seert het kinderpastoraatteam KaaTeePee van de CAMA Christengemeente Middelhar nis daarom op woensdag 20 juni een avond over rouwver werking met kinderen. Niet belerend of met pasklare ant woorden, maar bedoeld als hulp voor ouders en geïnte resseerden die wat meer wil len weten over wat zich in het hoofd van hun kind afspeelt als het geconfronteerd wordt met rouwverwerking bij kinderen. Naast een stukje theorie over rouwverwerking hoopt het team ook wat handvaten aan te reiken over hoe een kind geholpen kan worden als het 'in de rouw' is. Want al is rouwverwerking bij volwas senen anders als bij kinderen, ook kinderen gaan door een verwerkingsproces. Daarnaast wordt de avond, die begint om 20.00 uur, een bijeenkomst waar ook ruimte is voor vragen en om met elkaar het gesprek aan te gaan. KaaTeePee is het kinderpasto raatteam van Christengemeen te CAMA Middelharnis. Na een paar jaren van voorberei ding is in 2006 KaaTeePee van start gegaan. Dit team heeft tot doel de kinderen en jongeren in nood een helpende hand te bieden. Om dit te doen, opere ren ze zeker niet alleen binnen de kerkmuren. Ze organiseren thema-avonden over actuele onderwerpen als alcohol en drugs, rouwverwerking voor kinderen en cyberpesten. De teamleden hebben een cursus kinder- en tienerpastoraat van de christelijke hulpverlenings organisatie Stichting Chris met succes afgerond, maar zijn geen professionele hulpverle ners. Sommige avonden zijn alleen voor tieners en pubers, terwijl op andere avonden ook de ouders welkom zijn. De avond van woensdag 20 juni is de derde in een serie van thema-avonden en is bedoeld voor alle geïnteresseerden en ouders met kinderen. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is open om 19.45 uur en wordt gehouden in het CAMA- raadhuis, Antoon Coolenstraat 11 (achter Visser Meubelen) te Sommeisdijk. De entree is gra tis. Voor meer informatie kan men terecht bij de voorzitter van KaaTeePee, Gerard Moer kerken, tel. 0187-480172. DIRKSLAND - Op 5 en 7 juni verzorgde Veilig Ver keer Nederland afdeling Dirksland het praktisch Verkeersexamen in de gemeente Dirksland. Het praktisch Verkeersexamen werd afgenomen op alle vijf de basisscholen in de gemeente. In totaal deden er 95 leerlingen mee. Eén deelnemer is voor dit onderdeel gezakt. Hij mag het volgend jaar nog eens proberen. Het schriftelijk examen werd, gelijktijdig met de andere basisscho len in Nederland, gehou den op donderdag 19 april 2007. Aan het schriftelijk examen deden 97 leerlin gen mee, zij zijn allen voor het schriftelijk examen geslaagd. De verkeersexa- mens zijn georganiseerd door Veilig Verkeer Neder land afdeling Dirksland. Aan het praktisch exa men werd medewerking verleend door een aantal ouders van de deelnemen de scholen en de wijkagent de heer G. Boender. Het beste resultaat voor het schriftelijk examen werd gehaald door Ilse van den Brink, Koen Jongejan en Hans Timmer, allen van de Christe lijke basisschool 'Prins Maurits' in Dirksland en door Leon Struik van de School met de Bijbel 'De Regenboog' in Melis sant. Zij legden het schriftelijk examen fouUoos af. Over het gehele examen gemeten waren de beste resul taten voor Ilse van den Brink, Raoul Mourik, Sander Appel man, Matthijs van den Hoek en Koen Jongejan van de CBS 'Prins Maurits' in Dirksland, Wesley de Blok, Brett van Gils en Thijs Ratsma van OBS 'De Inktvis' in Dirksland, Sharon Blokland en Leon Struik van de School met de Bijbel 'De Regenboog' in Melissant en Mariëlle Kik en Rosalie Evers van de CBS 'Prins Johan Friso' in Herkingen. Allen ontvin gen zij namens Veilig Verkeer Nederland afdeling Dirksland een cadeaubon uit handen van de voorzitter van de afde- hng de heer Jan de Vries. Alle deelnemers ontvingen naast het diploma een speld met de tekst geslaagd en een verkeers- kwartet. Het beste gemiddelde resultaat per groep voor het schriftelijk examen werd gehaald door de 27 leerUngen van groep 7b van de Christelijke basisschool 'Prins Maurits' in Dirksland met een gemiddelde score van 34,33 punten. Voorafgaand aan het prakti sche gedeelte werden de fiet sen gekeurd. Hierbij viel het op dat in een groot aantal geval len de achterreflector en/of de zijreflectie ontbrak. Eén fiets werd afgekeurd, omdat naast de reflectoren ook de achter- rem ontbrak. OUDDORP - Op woensdag 20 juni a.s. organiseert de SWO een creatieve middag voor de senioren van de gemeente Goedereede. De middag zal worden gehouden in m.f.g. Dorpstienden en begint om 14.00 uur. Op deze middag zullen van bloemen en planten mooie decoraties voor binnen of buiten worden gegmaakt. Deelname aan de workshop kost 7,50 p.p. Geïnteres seerden kunnen zich opgeven bij mw. J. Hoek, tel. 681780, of bij de SWO, tel. 641344. Deze activiteit gaat alleen door bij voldoende belangstelling. Wie vervoer nodig heeft, kan dit aangeven. En wie deie middag alleen wil komen om te koers- ballen of tafeltennissen, e.d., of voor een kop koffie, is ook van harte welkom. DEN BOMMEL - De Plaatselijke Commissie van de SWO in Den Bommel houdt woensdag 20 juni a.s. een potermaaltijd met aansluitend een bingo in 't Westerlicht .Oranjestraat 35a te Den Bommel. Alle 50-plussers van Den Bom mel zijn hierbij welkom. De potermaaltijd begint om 12.00 uur, de zaal is open om 11.30 uur. Deelname aan de maaltijd kost 5. De bingo begint om 14.00 uur. Deelname aan de bin go kost 3,50. Er zijn leu ke prijsjes te winnen. Deel name aan de potermaaltijd en de bingo samen kost 7,50. Aanmelden kan bij Lenie Lokker, tel. 611449. Onder een stralend blauwe hemel is afgelopen vrijdag juf Karin van Lenten van SBO 'De Wegwijzer' in het huwelijk getreden met Ronald Mierop. De plechtigheid onder leiding van ambtenaar van de bur gerlijke stand Pau Heerschap vond plaats in de toren van Goedereede. Dankzij de taal kundige vondsten en grappen van Heerschap werd de huwe* lijkssluiting een zeer ondef- houdende gebeurtenis, waar bij ook de serieuze ondertoon niet uit het oog werd verloren. De leerlingen van groep D en E van De Wegwijzer uit Mid delharnis hadden na afloop van de plechtige bijeenkomst gezorgd voor een feestelijke erehaag met versierde bogen. Natuurlijk kreeg het bruids paar ook een lading confetti over zich heen. In strandpavil- :^en 'Badlust' te Rockanje ble- '*€n de leerlingen voor de juf- ifttouw en haar kersverse man cgfek nog allerlei verrassingen cadeaus in petto te hebben. ';]^t bruidspaar zal deze heug- -i^e dag niet gauw vergeten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2