Van Pallandtpolder onderging gedaanteverwisseling met het oog op Kierbesluit Roemenië toegetreden tot de EU, en nu? Dierenhulp Stichting timmert aan de weg Plein School met de Bijbel 'Koningin Beatrix' ondergaat metamorfose Eenvoudiger aangifte doen bij jachthavens Ophalen oud papier Stellendam Auto's wassen voor Roparun Gedeelde koppositie in schaak- kampioenschap GO Website Stadse Dag 2007 online Opbrengst collecte Astmafonds EIIAnDEI1-t1IElJW5 ~18~ MEDISCHE DIENSTEN Geesten rijpgemaakt Beheer Graven in de ziel Uitdraserij Samenwerking Contact PAGINA 7 VRIJDAG 8 JUNI 2007 De vorige keer hebben wij gezien hoe de godsdienstvrij heid in iNederland is geregeld en in de beide keren daarvoor hoe de nieuwe godsdienstwet in Roemenië is tot stand geko men en ook in januari 2007 door het parlement is aange nomen. En wat dit betekent voor de bestaande kerken en voor de nieuw te vormen kerk verbanden in dit nu ook tot de EU toegetreden land. Enige tijd geleden hadden wij hier over een gesprek in Boekarest met de voorzitter van de BER gemeenten (Bi.serita Evang- helica Roniana) met de vraag hoe hij nu aankijkt tegen deze nieuwe wet. Onze eerste vraag was: wat voor gevolgen zal de nieuwe godsdienstwet hebben voor de BER geineenten? De heer Botgros is hier positief over, hij vindt het een goede wet. Na de levolutie (de val van Ceausestu) is het de beste peri ode geweest tot nu toe volgens hem. De nieuwe wet is goedge keurd, wij hebben een exem plaar hiervan ontvangen en zullen die in Nederland laten vertalen. In de wet staat niets wat niet mag. Ieder kan tot de kerk toetreden en uitdragen. De heer Botgros heeft zelf mee gedaan aan evangelisatie in verschillende dorpen (na intre ding van de nieuwe wet) en dit was geen enkel probleem. Er zijn wel plaatsen waar Ortho doxe priesters het anderen moeilijk maken, bijvoorbeeld bij begrafenissen; opstootjes wekken de aandacht immers! Het ministerie van kerken heb ben de regelgeving op veizoek van de heer Botgros aangepast. ledeie kerk zal worden toege staan. De berichtgeving hier over in Nedeiland is volgens de heer Botgros onjuist. In Roemenië is het verboden een kerk te beledigen, deze regel is later in de wet opgenomen. Volgens hem is de wet positief omdat het bescherming biedt voor alle kerken. Kaarsen zijn niet het juiste licht, dat is alleen de Heere God, zo zegt de heer Botgros (hierbij doelend op wat in de Orthodoxe en Rooms- Katholieke kerken plaatsvindt). Theoretisch zijn er wel moei lijkheden te verwachten wan neer kerken elkaar gaan bele digen. In de praktijk zullen de verschillen ook wel bekritiseerd worden. Wanneer een nieuwe kerk wordt opgericht moet deze 0,1% van de bestaande bevolking omvatten. Kleinere hoeveelheden kunnen wel samenkomen en worden niet tegengewerkt, maar mogen zich geen kerk noemen. Toege stane kerken krijgen fmanciële steun van de overheid. De BER ontvangt voor 9 evangelisten het wettelijk minimum sala ris. Dit is momenteel 113 per maand. Een theologische oplei ding beslaat er bij de BER niet. Andere J^erken hebben dat soms wel, bijvoorbeeld bij de Baptisten en de Advendsten. De BER kerken gaan ervan uit dat ieder lid van de gemeente studie maakt van de Bijbel en geestelijke lectuur Door zelf studie dient men zich te verdie pen in Clods Woord. Er bestaat ook binnen de BER geen enkel initiatief voor een predikanten- opleiding. Om voor te kunnen gaan moet I5oekaresl toestem ming geven. BER vindt het niet nodig de grondtekst te kimnen bestuderen. De door de CBS uitgegeven bijbel aanvaardden ze in het begin ook niet. Men gaat er echter wel anders over denken en staat minder nega tief tegenover de uitgave dan in het begin. Er is bij de over heid een aanvrage gedaan om een bijdrage voor nog 20 evan gelisten. Een voorganger of evangelist kan op eigen kosten een opleiding volgen bij bijv. de Baptisten. Er zijn er die al een studie hebben gevolgd. Moge lijk zal dit in de toekomst meer gaan plaatsvinden. De wet schrijft niets voor Duidelijk is wel dat er tussen de ouderen en de jongere generatie verschil gaat ontstaan. De jongeren zijn het niet altijd eens met de opvat tingen van de ouderen. En dat is ook best begrijpelijk en zelfs ook toe te juichen. Veel opvat tingen van de ouderen zijn niet te herleiden op Gods Woord. Zo kent men bijv. geen kerken- raad, wel een raad van oud sten, maar toch weer niet zoals ons dit in Gods Woord wordt voorgehouden. Dat is trouwens de ouderen niet direct te ver wijten. Immers, in het commu nistische tijdperk ging de kerk schuil omdat ze verboden was en werd elke uiterlijke schijn zo verborgen mogelijk gehouden. Hopelijk komt er nog een tijd dat ook de protestante kerk van Roemenië duidelijker zichtbaar wordt en niet alleen in schijn maar ook werkelijk als Chris tus' kerk openbaar mag komen en er ook een getuigenis van deze kerk mag uitgaan, zodat Gods Koninkrijk ook in dat grote Roemenië nog gebouwd en uitgebreid zal mogen wor den. Daar moet toch ook al het werk wat binnen de Sdchting H.C.R. en binnen de Asociatia Betania verricht mag worden dienstig toe zijn. Het gaat ten slotte oin de uitbreiding'van Gods Koninkrijk. Dommis Vroegindeweij, secretaris H.C.R. tel.: 0187-482594, e-mail: dammis.vr-hcr@kliksafe.nl OUDDORP - Al weken was er 's avonds op het anders zo rustige schoolplein van de Koningin Beatrix- school te Ouddorp activi teit te bespeuren. Mannen en zelfs enkele vrouwen waren bezig om pick-nick- tafels in elkaar te zetten, ijzeren schermen te plaat sen, bomen te verplaatsen, palen in beton te gieten, spelen in het platte vlak te schilderen en lijn te trek ken in de meest letterlijke betekenis van het woord. Allemaal vrijwilligers die met heel veel plezier en enthousiasme het school plein kwamen voorzien van superleuke spelmogelijk- heden. Hiermee ging een lang gekoesterde wens van leerlingen en leerkrachten in vervulling om het toch wel wat saaie schoolplein om te vormen tot een echte speelplaats, waar de leer lingen voor en na het leren zich kunnen ontspannen en weer nieuwe energie opdoen voor de andere les sen. Het was de nieuwe directeur, de heer Ruit, die het initi atief nam door uit het team een schoolpleincommissie te recruteren. Deze commissie ging onder zijn bezielende teiding aan de slag om voor een redelijke prijs optimaal speelgenot te creëren. Dat zou nooit" gelukt zijn als ze geen oproep hadden gedaan oin hulp van vrijwilligers. Velen, ja zeer velen gaven gehoor aan deze oproep, zodat zelfs een selectie gemaakt moest wor den! Er kwam in enkele weken heel wat tot stand. Plaatselijke ondernemers ga\en korting op het materiaal. De gebroe ders Melissant vervaardigden van licht metaal bijna onver- woestiiare minidoelen voor het voetbalveldje. "Zulke doelen vind je vast nergens anders in de wereld, zo stevig en zo solide! De inzet van deze en de andere mensen is gewoon weg hartverwarmend te noe men", aldus de schoolleiding. Hoewel zij niet alleij hierbij aanwezig konden zijn, waren het toch uiteindelijk de men sen van de oud-papierploeg, die dit mogelijk maakten, want naast enkele schenkingen zijn zij het dan toch maar, die voor de fmanciële afwikkelingen zorgden met hun maandelijkse inspanningen. Op donderdagmiddag 31 mei was het moment aangebro ken dat de kinderen officieel het schoolplein in gebruik namen. .Alle leerlingen waren verzameld rond het trap veldje waar de directevn' een openingswoord sprak. Hij memoreerde hoe een en ander begonnen was en hoe het allemaal gegaan was. Hij riep de kinderen op met veel plezier gebruik te maken van de mogelijkheden, hen tevens erop wijzend dat ze er zuinig op moesten zijn. Zijn gehoor kon bijna niet wachten op het moment dat zij mochten gaan spelen. Maar eerst konden ze nog zien hoe meester Ruit en meester Van Oostenbrugge samen een par tijtje voetbal ten beste gaven, waarbij meester Ruit het eer ste doelpunt maakte door een crêpepapieren vlag voor het doel weg te schieten. Daarna namen de kinderen bezit van het plein. Een lun' lang moch ten ze zich samen met hiui juf of meester vermaken. Succes verzekerd! De volgende dag stapte een moeder de school binnen ter wijl ze verzuchtte: "Ik ben 20 jaar te vroeg geboren!" Een mooier compliment voor directeur, schoolpleincommis- sie en vrijwilligers is bijna niet denkbaar Sinds half mei is het doen van aangifte bij jachtliavens op Goeree-Overflakkee een stuk eenvoudiger. Bij iedere jacht haven kan, indien nodig, aan gifte worden gedaan via een speciaal aangifteformulier De politie Zeeland draait sinds begin 2005 project Jachthaven Recreatie Aangifte Project'. Dit houdt in dat bij iedere jachtha ven een aangifteformulier inge vuld kan worden. De haven meester verstuurt dat dan naar de politie. Zowel politie als de havenmeesters reageerden enthousiast op het idee. Het idee is nu overgenomen door district de Eilanden van de politie Rotterdam-Rijnmond. Recreatievaartuigen zijn een makkelijk doelwit voor dieven. Eigenaren, waaronder veel passanten, doen vaak geen aangifte omdat zij weinig tijd hebben. Daarbij is het dichtst bijzijnde bureau, in Middel- harnis, moeilijk bereikbaar voor hen. De service om in de jachthaven aangifte te doen wordt niet alleen aangeboden rond het Grevelingenmeer, maar ook rond het Haringvliet en Krammer/Volkerak. Het project is een flinke verbete ring in de serviceverlening aan de lecreanten. Daarnaast krijgt de politie een beter beeld van criminaliteitscijfers in de jacht havens. De Financiële commissie van het open Hervormd Jeugd werk te Stellendam hoopt mor gen, zaterdag 9 juni, weer oud papier op te halen. Het opha len begint om 9.00 imr vanaf de Molenkade, Nieuweweg en de Schoolstraat. Wilt u het papier tijdig en goed gebun deld langs de weg zetten? SOMMELSDIJK - Klanten van de Cl000 superinarkt te Sommelsdijk kunnen morgen, zaterdag 9 juni, vanaf 11.00 uur hun auto laten wassen voor 5. Een actie waarvan de gehele opbrengst ten goede komt aan de Stichting Ropa run. Het organiserende Ropa- run-team hoopt op een grote belangstelling voor de autowas actie, die overigens bij slecht weer niet door zal gaan. Na de 4e ronde in het schaak- kampioenschap Goeree-Over flakkee heeft ook Ronald Spar reboom (SOE Oude tonge), die tot dat moment nog 100% scoorde, een half puntje moe ten inleveren. Ruud van Hootr (De zwarte pion, Middelhar- nis) schaakt te sterk om met de volle winst naar huis te gaan en er werd besloten tot remi se. Degene die daar optimaal van profiteerde was Mark van Putten (De Zwarte Pion), hij versloeg jaap Santifort (SV Ontspanning, Ouddorp) en kwam daarmee op gelijke voet met Sparreboom. Maar het kampioenschap is nog niet beslist, want met nog 3 ronden te gaan kan er nog van alles gebeuren, temeer daar er nog eens 5 spelers zijn die maar een half puntje minder heb ben dan cle koplopers. Opval lend is hierbij de plaats van Van der Wende (SV Ontspan ning), hij schaarde zich bij de achtervolgers door volle winst op Hennekes (SOF). Met een elorating (speelsterktewaar- dering) van 1667 staat hij nu op de 7e plaats, daar waar de andere spelers rond die positie allemaal een rating van rond de 1800 en hoger hebben. In de tussenstand om de progres- sieprijs staat Van der Wende dan ook bovenaan. Hieronder de uitslagen van ronde 4. 1. R. Sparreboom - R. van Hooff'0,5-0,5 2. M. van Putten - J. Santifort1 -O 3.J. du Pree- M.H.R. van der Waal. 0,5 - 0,5 4. T.C. van Prooyen - A.L. MourikO- 1 5. K.M. van der Wende - J. HennekesI - O 6. G.J.H, van Genderen - W. van der Staay1 - O 7. G.H. van Gils-J. Vonk O- 1 8. M. Verolme - J.A. Verzijden1 - O 9. R. Huibrechtse - EL. Troost0,5-0,5 10. M. Lagendijk - J.W. TanisO- 1 11. A.L. van Maurik - B. Loosjes- O 12. H.W. Becker- M.L. van der WaalO - 1 13. C. Bakelaar - P Lesuis0,5-0,5 14. R Meiaard - J.W. Budding1 - O van vrijdag 8 juni 2007 t/m zondag 10 juni 2007 WEEKEND-DIENSTEN ARTSEN Van vrijdagmiddag vijf uur tot maandag-morgen acht uur heeft voor heel Goeree-Over flakkee dienst de Centrale huis artsenpost Goeree-Overflakkee, Ziekenhuis in DIrksland, tel. (0187) 480447. TANDARTSEN Spreekuur uitsluitend voor spoed gevallen op zaterdag en zondag van 11.00 tot 11.30 uur Op 9 en 10 juni Tandarts Van der Pol, Keyzerstraat 16b, Stellendam, tel. 401050. Voor spoedgevallen buiten het spreekuur telefonisch contact opnemen. VERLOSKUNDIGE PRAKTIJK 'NATALIA' Paviljoen Ziekenhuis, Stationsweg 22 di., WO., do, spreekuur volgens afspraak 9.00-12.00 uur tel. spreekuur. Tel. (0187) 60 07 92 APOTHEKEN Apotheel( Menheerse Voorstraat 16, Middelharnis, 48-36-66 Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 en 13.00-17,30 uur. Apotlieek St. Joris* St. Joris Doelstraat 34-36, Sommelsdijk, Tel. 48 72 77. Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 en 13.00-17.30 uur. Op zaterdag van 10.30-11.30 uur. APOTHEEK DIRKSLAND Voorstraat 25, Dirksland Telefoon 6015 80 Geopend op werkdagen: 8.30-12.30 uur en van 13.30-17.30 uur. Op zaterdag van 10.00-12.00 uur en 17.00-17.30 uur. Kringapotheek 'OUDDORP' Boompjes 3-5, tel, 68 37-89 Werkdagen: 8.30-12,00 uur en van 13.00- 17.30 uur. Op zaterdag van 12.00-13,00 uur. Buiten openingstijden van de apottiel<en t<unt u voor dringende spoedrecepten Peilen met liet centraie dienstnummer van de apotliel<en Goeree- Overilalilfee: 689957. U «fordt dan doorverbonden met de dienstdoende apottteek met wie u een tijdstip l<unt afsprei<en om uw medicijnen te verlirijgen. De bereikbaarheidsdiensten zijn als volgt: APOTHEEK ST JORIS SOMMELSDIJK Maandag t/m vrijdag 17,30-22,00 uur (op feestdagen vanaf 8,30 uur) KRINGAPOTHEEK OUDDORP Maandag t/m vrijdag 22.00-8.30 uur. APOTHEEK DIRKSLAND Zaterdag en zondag 8.30-22.00 uur KRINGAPOTHEEK OUDDORP Zaterdag en zondag 22,00-8.30 uur. DIERENARTSEN De weekenddienst wordt opgegeven via de antwoordapparaten bij: P. R, J, M. Schilder, Oude Tonge, 64 24 41L. Tjebbes, Mid delharnis, 48 29 66; Dierenkliniek Goeree- Overflakkee. 48 28 97. MIDDELHARNIS - Maan dagavond was het even gedaan met de rust in de Van Pallandtpolder want een luidruchtig gezelschap had zich verzameld rondom enkele tenten aan de Brie- nensweg tussen Middelhar nis en Stad aan 't Haring vliet. Het was tijd voor een feestje want de voorgeno men veranderingen in de polder waren een feit, en inmiddels is de natuur aan de noordrand van het eiland weer uitgebreid met een 'vitaal natuurgebied' dat een functie heeft bij de zoetwatervoorziening voor het eiland en natuurgerich te recreatie. Door Adri van der Laan Het kabinet heeft besloten dat binnen afzienbare tijd de Hai'ingvlietsluizen op een kier gaan. Het gevolg zal zijn dat een deel van het Haringvliet- water weer brak wordt. Vol gens de overheid is dit goed voor bijvoorbeeld de vistrek en komt de bij de afsluiting van het Haringvliet verloren gegane oorspronkelijke natuur weer terug. Eén van de nadelen van het zogenoemde 'Kierbesluit' is dat de huidige zoetwatervoorzie ning, waarbij er in het Haring vliet voldoende zoet water voorhanden is, moet worden aangepast. Om deze zoetwater voorziening op peil te houden wordt er een zoetwaterkanaal aangelegd dat vanaf het zoete deel van het Haringvliet, zo'n vijflionderd meter noordelijk \'an gemaal Koert, de zoetwa tervoorziening moet garande ren. Dit kanaal zal onder de havenkanalen van Middelhar nis en Dirksland richting de kop van het eiland gaan. Rondom dit kanaal worden er natuurge bieden ontwikkeld die de zoute kwel terug moeten dringen en daarnaast een ecologiscfie ver binding met elkaar vormen. In deze gebieden langs de gehele noordrand van het eiland is er voldoende ruimte voor natuur gerichte recreatie. De Van Pallandtpolder is zo'n natuurgebied dat is ontwikkeld door Deltanatuur, in nauwe samenwerking met de provincie Zuid-Holland, het waterschap Hollandse Delta en de gemeen te Middelharnis. Tijdens de bijeenkomst maandagavond werd het gebied officieel over gedragen aan de toekomstige beheerder Staatsbosbeheer. In het gebied is vtjldoende natte en droge natuur aanwe zig, er is een mooie fietsroute aangelegd en er is een vogel- kijkscherm geplaatst. Bij de officiële bijeenkomst in de Van Pallandtpolder waren burgemeestei' De Vries van de gemeente Middelharnis, gedeputeerde van de provin cie Zuid-Holland mevrouw Dwarshuis en dijkgraaf Geluk van waterschap Hollandse Delta aanwezig. Een offici ële openingshandeling was er niet, maar wel had een aantal schoolkinderen een belangrijk aandeel bij de presentatie van de Van Pallandtpolder. In de middaguren hadden de kin deren hun fietsen versierd met Burgemeester mevrouw De Vries, gedeputeerde mevmini' Dwnrshuis en dijkgraaf Geluk reihen de prijzen uit aan de mooist versierde fietsen. verschillende natuurlijke mate rialen uit het gebied. Nadat de kinderen luet hun fietsen via het nieuwe fietspad waren aangekomen, was aan de bur gemeester, de gedeputeerde en dijkgraaf de eer om de prij zen uit te reiken voor de vier mooist versierde fietsen. In haar toespraak liet burge meester De Vries weten dat het voor haar "een groot genoe gen" was dat het natuurgebied kon worden geopend. Zij wees op de veranderende tijden, want in het verleden was het nog zo dat er gebieden wer den - met de beste bedoelin gen - ingepolderd ten behoeve van landbouw en woningbouw. Zij herinnerde zich dat veran deringen noodzakelijk waren om de natuur te behouden. Door discussies "werden de geesten rijp gemaakt om de natuur weer een handje te helpen", aldus mevrouw De Vries. Doordat de natuur een handje geholpen werd om de oorspronkelijke situatie weer enigszins terug te krijgen, was het nodig om grond te verwer ven van agrariërs. Zij wist dat dit soms "een zwaar gelag" was. Zij verzekerde dat de Stuur groep Deltanatuur, waarvan zij ook deel uitmaakt, hier altijd "inet heel veel begrip op heeft gereageerd". Bingemeester De Vries prees de ontwikkelaars dat het een vrij toegankelijk gebied is geworden, waar wel regels zijn. Zij hoopt dat de beheer ders er alles aan zullen doen om deze regels te handhaven omdat er al signalen zijn van activiteiten in het gebied die er niet thuishoren. Zij pleitte er dan ook voor om het publiek goed voor te lichten over de natuur en het gebied. Volgens haar kan dit door middel van rondleidingen of het inrichten van een informatiecentrum. Als voorbeeld noemde zij de natuurontwikkeling en de pre sentatie van het eiland Tienge- meten. Gedeputeerde mevrouw Dwarshuis was in haar toe spraak vol lof over de snel heid waarmee is gewerkt bij het ontwikkelen van de Van Pallandtpolder Zij verklaarde ook begrip te hebben voor de Op 1 september 2007 zal in Stad aan 't Haringvliet de jaar lijkse Stadse Dag weer worden gehouden. De vijfde editie van dit evenement van cultuur en ontmoeting heeft als thema de geschiedenis van Stad en zal plaatsvinden op de Voor straat, Nieuwstraat en rond de Haven. De culturele kring van het dorp is weer druk bezig met de voorbereidingen en het programma begint steeds con creter vormen aan te nemen. Op een speciale website is alle informatie over het komende feest te lezen. In de komende periode zullen steeds meer details beschikbaar komen via die website. De dag staat ditjaar garant voor een gezellig dorps- feest rond de oude winkels in de Voorstraat en historische straatspelen. Om op de hoogte te biij\'en, kunt u de website in de gaten houden: www.stadse- dag.stadaantharingvliet.nl. OUDDORP - In mei jl. gin gen ruim 55.000 enthousi aste collectanten voor het Astma Fonds op pad om geld in te zamelen. Zo ook in Ouddorp; daar waren 19 enthousiastelingen die met elkaar het bedrag van 1875,21 euio bijeenbrachten. Daar mogen ze best trots op zijn, want zo'n hoog bedrag is nog niet eerder gehaald. Volgend jaar hoopt het Astma Fonds weer op deze mensen te iriogen rekenen. Het Astma Fonds collecteert om astma en COPD (chroni sche bronchitis en longemfy seem) te helpen voorkomen en mensen met astma of COPD een betere kwaliteit van leven te geven. In Nederland heeft een half miljoen mensen astma en 700.000 mensen hebben COPD. agrariërs die hebben moeten wijken voor de aanleg van dit natuurgebied en voor andere natuurgebieden op het eiland. "Ik begrijp goed dat de boeren hier helemaal zat van worden". Verder wees zij erop dat dit veelal niet anders kan want het is bekend dat 70% \'ah de grond in Nederland in het bezit is van agrariërs. Toch zag ze bij de aanleg van deze natuurge bieden een voordeel voor de boeren omdat de zoetwater voorziening gegarandeerd wordt. "Tel je zegeningen", zo was de opdracht die mevrouw Dwarshuis de eilandbevolking mee gaf, want zij is steeds weer - komend vanuit Den Haag - onder de indruk van de rust Füto: Ailri van der Uutn en het natuurschoon die het eiland te bieden heeft. Dijkgraaf Geluk van het Watei- schap Hollandse Delta noemde de aanleg van deze en de ande re natuurgebieden niet alleen het graven in het land, maar ook "het graven in de ziel". Hij doelde hiermee op de aanleg van het natuurgebied op land bouwgebied. Toch wees hij ook op de positieve effecten van de aanleg, zoals het creëren van een goede zoetwatervooiziening voor het eiland. Hij verzekerde dat ook het Waterschap staat voor een goede uitvoering van de democratisch genomen plan nen rondom de het Kierbesluit. Ja, ze hebben het goed voor elkaar, de vrijwilligers van de Dierenhulp Stichting in Zierikzee. Zorg bieden aan alle dieren, dat is hun doelstelling, en ze doen dat voornamelijk in de vorm van vervoer met hun eigen, nieuw aangekochte bus. De Dierenhulp Stichting werd juli \'ürig jaar dooi' een aantal vrijwilligers, allemaal dieren- liefliebbers, opgericht. Gevon den, gewonde of zieke dieren kunnen erop rekenen dat ze met de eigen hulpbus van de Stichting worden vervoerd naar de plek waar ze liet beste thuis zijn. Maar niet alleen dat; ook dieren die met hun baasje naar een trimsalon of dieren arts vervoerd moeten worden, kunnen vervoerd worden met de hulpauto. Het busje is geen dierenambulance, want die rijdt al op Schouwen-Duive- land, maar het voertuig is wel voorzien van alle nodige hulp middelen, inclusief brancard, en zelfs een zwaailicht. Een nieuw ontworpen logo moet ervoor zorgen dat de bus een vertrouwd element zal worden in het straatbeeld. De bus, die 6.200 moest kos ten, kon worden aangeschaft door de opbrengsten van 'Uit dragerij de snuisterij', een winkel vol leuke tweedehands goederen aan de Lange Nobel straat in Zierikzee. Het pand, voorheen hotel Huis van Nas sau, waarin tot voor kort eet café Papa Joe was gevestigd, is eigendom van projectont wikkelaar Faasse in Kamper- land, maar staat eigenlijk op de nominatie om gesloopt te worden. Toen Faasse door de Stichting Dierenhulp werd benaderd, met het verzoek in het voormalig eetcafé een tweedehands winkel te mogen vestigen, zag hij hierin een uit muntende beveiliging van het pand tegen krakers. Zolang het overeind staat, mag de stich ting het pand gebruiken. Er zijn heel veel leuke en mooie spullen te kotjp, van een bor- relglaa.sje of kampeerspullen tot een voordelig kledingstuk of een echt kunstwerk voor aan de muur De medewerkers van de Stich ting controleren een dier altijd op de aanwezigheid van een chip. In dat geval wordt contact opgenomen met de eigenaar In andere gevallen zorgt men, in goede samenwerking met het dierenasiel Schouwen-Dui- veland, Zierikzee, een dieren arts of Amivedi, de organisatie voor gevonden en vermiste dieren, dat een dier de nodige hulp en onderdak krijgt. Niet alleen huisdieren, maar ook dieren zonder eigenaar kun nen rekenen op de nodige hulp. Ook reeds overleden die ren worden opgehaald en eni ge tijd bewaard, zodat eigenaar de gelegenheid krijgt zijn of haar dier te identificeren. Des gewenst kan de eigenaar met zijn overleden dier naar het crematorium vervoerd wor den. Maar de vrijwilligers van Dierenhulp hopen natuurlijk dat elk dier een goed toekomst te wachten staat. De stichting presenteert zich heel professioneel. Zo zijn er in de winkel een fraaie folder en een visitekaartje met het nieuwe logo te verkrijgen. Er is ook een website waarop u een en ander nog eens kunt nale zen: www.dieienhulpstichting. nl. Wie meer wil weten, kan ook mailen naar info@dierenh ulpstichting, bellen naar 0111- 672070 of 06-10593280, of schrijven naar Slikweg 4, 4321 SV Kerkwerve.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 7