Deltawind doorbreekt de 1000 leden grens KNRM Rijkswaterstaat houdt Open huis Bingoavond voor jong en oud Vervolg verhaal Wie zorgt voor uw kinderen als u er niet meer bent? Regel het bij de notaris POLITIE Kinderdienst 'De boze koning' 0900-8844 Geslaagde burgeravond in Den Bommel EIIAnDE|l.t1IEUWS Acties Aan lager wal Geen brandstof? Niet varen! Prinses Margriet pikt Nijntje op Maeslantkering Regionale Verkeerscentrale (scheepvaartverkeer) Verkeersmanagement Centrale (wegverkeer en brugbediening) Wegensteunpunt Ridderkerk Haringvlietsluizen Het werk van Rijkswaterstaat Werken bij Rijkswaterstaat Voor al uw vijver, tuin en speelplezier www.vijverbenodigdheden.nl PAGINA 6 DINSDAG 5 JUNI 2007 Tijdens de laatstgehouden ledenvergadering van Delta- wind werd Dennis Maliepaard uit Middelharnis door voorzit ter (iert-Jan van der Valk naar voren geroepen. Immers, door Dennis' aanmelding als lid passeerde Deltawind de grens van 1000 leden, en daar werd even bij stilgestaan. Inmiddels staat de teller al op 1017 wist de voorzitter op deze goed bezochte vergadering te mel den. Deiniis' initiatief om lid van Deltawind te worden was eigenlijk van diens vader uit gegaan, zo bekende Dennis, maar op de vraag waar Del tawind zich mee bezighoudt wist hij zelf wel het goede antwoord: het stimuleren van duurzame energie, met name windenergie op Goeree-Over- flakkee. Als herinnering ont ving Dennis een pennenset en het eerste exemplaar van een nieuwe zaklamp, uitgerust met LED-lampjes die met de hand is op te laden. Een cadeau dat vervolgens aan alle aanwezige leden werd uitgedeeld. Wie zorgt voor uw kinde ren als u er niet meer bent? Het is niet een onderwerp waarbij u graag stilstaat. Toch is het belangrijk dat u een regeling hebt getrof fen als uw kinderen er ineens alleen voor staan. De naderende zomerva kantie is een goede aan leiding om over zo'n rege ling na te denken. In een testament kunt u degene aanwijzen die u voor uw kinderen wilt laten zorgen als u er allebei niet meer bent. We noemen dit een voogdijregeling. Gehuwde ouders van een min derjarig kind hebben (meest al) samen het ouderlijk gezag. Ook gescheiden ouders heb ben vaak samen het gezag. Ongehuwde ouders hebben niet automatisch samen het gezag. In dat geval moet na cle erkenning van het kind door de vader, het zogenaam de gezamenlijk gezag bij de rechtbank worden aange vraagd. Als beide ouders het gezag hebben en een van hen overlijdt, dan blijft de ander het gezag uitoefenen. Als ook de laatste ouder van een min derjarig kind overlijdt, dan wijst de rechter een voogd aan tenzij de ouders in hun tes tament een regeling hebben getroffen. U kunt in een testa ment namelijk zelf een voogd aanwijzen. De door u in het testament aangewezen voogd hoeft zich pas na uw overlijden uit te spreken of hij voogd wil zijn. De aangewezen voogd kan dus ook weigeren, bijvoorbeeld omdat hij wegens ziekte niet in staat is voor uw kinderen Ie zorgen. Daarom is het raad zaam een 'reservevoogd' in het testament te benoemen. Deze voogd komt pas in aan merking als de eerst aangewe zen voogd niet kan of niet wil. Als u er niet meer bent, neemt de voogd de verzorging en opvoeding van uw minderjari ge kinderen van u over. Boven dien zorgt de voogd voor het beheer van uw erfenis ten behoeve van uw kinderen. Op hun achttiende jaar zijn uw kinderen meerdeijarig en ein digt de voogdij. Met het eindi gen van de voogdij krijgen uw kinderen de vrije beschikking over uw erfenis. Als u acht tienjaar te jong vindt voor uw kinderen om de hele erfenis in handen te krijgen, kunt u in het testament een bewind voerder benoemen. Deze beheert dan voor de kinderen uw erfenis totdat zij de in uw testament genoemde leeftijd hebben bereikt. Ter Braak Schuring Ben schop Netwerk Notarissen voert de komende maanden actie om ouders te informe ren over regelingen voor kin deren na overlijden van de ouders. In de praktijk blijkt dat ouders vaak niet op de hoogte zijn van de mogelijk heid een voogdij regeling te treffen in een testament. Som mige ouders hebben thuis of in de kluis een aantekening met de naam van een beoog de voogd en weten niet dat dit niet rechtsgeldig is. Door een testament te maken, kan dit worden opgelost. De actie start met een onder zoek naar hoeveel ouders al voogdij en bewdnd voor hun kinderen hebben geregeld op www.notarissenmiddelharnis. nl. U kunt aan dit onderzoek meedoen. STELLENDAM - Zondagmor gen 10 juni a.s. houdt de Her vormde Gemeente van Stel- lendam weer een kerkdienst, speciaal voor kinderen. Het thema is 'De boze korting'. Alle kinderen uit Stellendam en omgeving zijn hartelijk wel- kokm. De dienst wordt gehou den in de Hervormde kerk, voorganger is ds. P.J. Stam uit Katwijk, de aanvang is 10.00 uur. Rotterdam-Rijnmond Wijkteam Goeree-Overflakkee Aanvullend bericht vuurwapenbezit SOMMELSDIJK - De wapens die dinsdag 22 mei werden aangetroffen tijdens huiszoe king bij een 21^arige man, woonachtig aan de Halsjuk te Sommelsdijk, blijken bij nader onderzoek een antieke bajonet (een erfstuk) en oude oefenmunitie (losse flodders) te zijn. In zijn auto had de man een nepvuurwapen, een alarmpistool, twee messen en een busje pepperspray liggen. Deze spullen werden door de politie in beslag genomen. Nadat de man voor onder zoek een aantal uren in het politiebureau heeft vastgeze ten, werd hij dezelfde avond nog heengezonden. Hij was aangehouden na een 'Meld Misdaad Anoniem' melding. Man vindt gestolen fiets terug, verdachte aangehouden MIDDELHARNIS - Een 57- jarige man uit Den Haag heeft zaterdagavond zijn fiets terug gevonden nadat deze eerder die dag in de Spuistraat was gestolen. Surveillerend poli tiepersoneel werd rond half negen op de Van Pallandtweg aangesproken door de man die een jongen op zijn gesto len fiets zag rijden. Politieper soneel hield de 16 jarige jon gen uit Dirksland aan. Verdachten diefstal met geweld aangehouden OUDDORP - Politiepersoneel van het district De Eilanden* arresteerde zaterdagochtend een 23jarige man uit Helle- voetsluis en een 21 jarige man uit Goedereede na diefstal met geweld op het Hoge Pad. Een 50jarige man uit Oud- dorp zag rond zeven uur dat een aantal mannen een quad wegnam die vast was gemaakt aan een muuranker. De daders gingen er vandoor op de quad maar toen die plotseling uit viel, gingen zij er rennend vandoor. De BOjarige man en zijn zoons zetten de ach tervolging te voet in. Eén van de zoons kon een verdachte achterhalen, maar moest hem Zaterdag 2 juni om 14.55 uur werd de bemanning van de reddingboot Griend van KNRM Station Ouddorp gealarmeerd door het Kust wacht Centrum Den Helder voor een zeilboot in de pro blemen in de omgeving van de haven van Den Osse. Volgens de Kustwachtpost Ouddorp ging het om een zeilboot met aan boord 1 persoon, die daar aan lager wal was geraakt en daar zelf niet meer vandaan kon komen. Onderweg naar de opgegeven positie, kwam de melding dat het de man toch gelukt was om dieper water op te zoeken. De red dingboot keerde hierna terug naar station. Net terug van deze actie, bovenaan de botenhelling, hoorde de schipper van de reddingbootviaVHF kanaal 16 dat iemand bij het Kustwacht Centrum de melding doorgaf dat er op het eiland Ossehoek een open motorbootje was aangespoeld, met aan boord 3 kinderen en 2 volwassenen. In overleg met het Kustwacht Centrum ging de bemanning van de Griend ter plaatse. Daar aangekomen bleek het te gaan om een Frans gezinnetje 'dat bij een verhuurbedrijf op Port Zelande een bootje had gehuurd. Het verhuurbedrijf had echter geen brandstof in de tank gedaan. Daardoor kwam de boot al drijvende op de Ossehoek. Het gezin en het bootje werden door de beman ning van de Griend naar Port Zelande gebracht. Zondag 3 juni om 19.39 uur werd de bemanning van de reddingboot Prinses Mar griet gealarmeerd door het Kustwacht Centrum voor een surfer in de problemen bij de Slufter bij de Maasvlakte. Na overleg met het Kustwacht Centrum en de politie werd uitgevaren. Het zou gaan om een witte plank met iets oranje- kleurigs er op. Na ongeveer 15 minuten was de reddingboot ter plaatse. Er werd al over legd om er meerdere boten bij te halen, toen de bemanning iets zag drijven. Het bleek te gaan om een plastic 'Nijntje' pop, waarschijnlijk door een kind kwijtgeraakt en afgedre ven. Met 'Nijntje' aan boord werd teruggevaren naar Stel lendam. loslaten toen deze een stroom- stootwapen gebruikte. Gealar meerd politiepersoneel stelde meteen een onderzoek in en hield de twee verdachten in de omgeving aan. Zij werden overgebracht naar het politie bureau. De 23-jarige Hellevoe- ter is in verzekering gesteld. De recherche stelt een nader onderzoek in. De 21-jarige eigenaar van de quad heeft aangifte gedaan. Stenengooier aangehouden MIDDELHARNIS - Politie mensen van het district De De betere woninginrichting sinds 1920 Gedempt Kanaal 105, Middelharnis, (0187) 48 27 84 Op donderdag 24 mei 2007 brachten de leden van de gemeenteraad van Oost- flakkee een bezoek aan Den Bommel. Na in de middag een bezoek te heb ben gebracht aan molen De Bommelaer en de Her vormde kerk in Den Bom mel, gingen leden van de gemeenteraad 's avonds in de Bommelstee in gesprek met de inwoners. Aan de burgeravond was het thema 'Cultuur' meegegeven. Na de voorstelronde van de gemeenteraadsleden per frac tie kwamen de sprekers aan het woord. De heer Pau Heerschap uit Ouddorp is erg actief op het gebied van taal en historie van Goeree-Overflakkee, zaken die ook tot cultuur gerekend kunnen worden. Meteen na zijn openingszin ging hij over in het Ouddorpse dialect en verhaalde onder meer over cul tuur: "iets wat je doet zonder datje beseft dat het cultuur is", over hoe dominee Van der Poel de bouw van een eigen kerk in Den Bommel voor elkaar kreeg en over een stel dat via de boot en de tram naar Rotterdam reisde om er te vonkelen. Mevrouw Verheij van de Stich ting Welzijnswerk Oostflakkee (SWO) toonde aan de hand van foto's hoe vele uiteenlo pende activiteiten onder de hoede van de SWO tot ont plooiing komen. "De SWO wil dat het leuk is in Oostflakkee, zij wil sociale energie opwek ken". Een actueel project is het plaatsen van door school kinderen beschilderde borden in de vorm van een tram, langs de vroegere tramroute. Na de pauze stond het politiek café op de agenda, waarbij de aanwezige Bommelaars in gesprek gingen met de raads leden. Uiteenlopende thema's kwamen aan de diverse tafels naar voren. Zo werd de zorg over de toekomst van de Bom melstee uitgesproken, maar ook de verkeersveiligheid en het leefbaar houden van het dorp. Ook opmerkingen over de gezelligheid van het dorp en de hechte gemeenschap die de Bommelaars vormen, werden genoemd. Burgers die deze avond een reactieformu lier hebben ingeleverd, krijgen persoonlijk nader bericht. Eilanden hebben zondag in de vroege ochtenduren een ISjarige man uit Herkingen aangehouden. De man gooi de rond drie uur 's nachts op de Oosthavendijk een steen tegen een rijdende politiewa gen. Politiepersoneel hield de verdachte aan en bracht hem naar het politiebureau, waar hij werd ingesloten. Dronken scooterrijder MIDDELHARNIS - De politie heeft een man bekeurd en zijn scooter in beslag genomen nadat hij werd gecontroleerd Voor de tweede maal in zijn bestaan houdt Rijkswater staat een landelijk Open huis. Op zaterdag 9 juni ope nen meer dan dertig locaties, verspreid over het hele land, de deuren voor het publiek. Binnen Zuid-Holland gaan 7 locaties open. Het Open huis staat dit jaar in het teken van veiligheid. Tijdens het Open huis van 9 juni worden de werkzaam heden van Rijkswaterstaat op het gebied van veiligheid belicht. Bezoekers kunnen kennismaken met de vele aspecten van het werk van Rijkswaterstaat en ervaren wat zij als (vaar)weggebruiker zelf kunnen doen aan hun eigen veiligheid en die van hun mede (vaar) weggebruikers. Binnen Zuid-Holland is er op de volgende locaties tussen 10.00 en 17.00 uur van alles te beleven. Op alle locaties zijn er ook leuke activiteiten voor kinderen. Bezoekers krijgen hier infor matie over bescherming tegen hoog water, kustbescherming en het Stormvloed Waarschu wingssysteem. Naast rondlei dingen langs de kering, films, het Noordzeespel en een ken nisquiz is het tijdens het Open Huis mogelijk om met eigen ogen te zien hoe Rijkswater staat de kust beschermt door middel van een demonstratie van zandsuppletie. Dit 'rainbo- wen' levert spectaculaire plaat jes op! U vindt de Maeslantke ring aan Nieuw Oranjekanaal 139 te Hoek van Holland. Bezoekers ontdekken tijdens het Open Huis wat er alle maal komt kijken bij zaken als onderhoud aan vaarwegen en begeleiding van scheepvaart verkeer. Zij kunnen mee kij ken op het radarscherm in de centrale en mee op een rond leiding bijvoorbeeld. Tijdens de rondleiding ontdekken bezoekers hoe de waterkwali teit bewaakt wordt, verontrei nigingen worden opgespoord en een wrak uit de negen tiende eeuw bekijken. Zij kun nen (op eigen risico) mee met een gratis rondvaart met een dienstvaartuig waarbij zij alles te horen krijgt over het werk van Rijkswaterstaat om de vaarweg veilig te houden. De Regionale Verkeerscentral is gevestigd aan de Van Leeu wenhoekweg 20 te Dordrecht. Zie hier hoe verkeersleiders, Ook wel de ogen en oren van de weg, op de veiligheid letten en de wegwerkers aansturen. Bezoekers kunnen plaatsne men op de stoel van een ver keersleider en zelf achter de knoppen zitten bij een oefen lessenaar. Daarnaast is er een weginspecteur met wagen die alles vertelt over Incident Management, is er een kan- telsimulator, een stand van de BOB-campagne en kun nen mensen een theoriever- keerstest doen. De Verkeers management Centrale is te vinden aan Groene Kruisweg 4()S te Rhoon. Bezoekers kunnen op deze locatie kennismaken met het werk van de weginspecteurs. De weginspecteurs zorgen voor een vlotte en veilige doorstroming van het verkeer op de rijkswegen. Zij vertel len hoe zij calamiteiten op de weg te lijf gaan. Daarnaast kunnen bezoekers de zout- loods, de strooiwagens en de tekstkarren bekijken en ont dekken wat de botsabsorber doet. Tevens is het mogelijk een kijkje achter de schermen bij wegwerkzaamheden op de A16. Deelnemers kunnen zich hiervoor van tevoren opgeven via de (gratis) informatielijn van Rijkswaterstaat 0800-8002. Voor deze activiteit moeten deelnemers stevige schoenen aan hebben. Het bezoekadres is Schaaphederweg 4 te Rid derkerk. Bezoekers kunnen hier mee met diverse rondleidingen en zo achter de schermen kijken. Er zijn rondleidingen door het imposante sluizencom- plex en de bedienruimte van de sluizen, maar ook langs de begin mei gestarte wegwerk zaamheden op de N57. Het sluizencomplex is te bezoeken via het adres Haringvlietplein 2 nabij Stellendam. Testcentrum voor verkeerssystemen Het Testcentrum voor ver keerssystemen is het kwali teitscentrum voor verkeers management. Nieuwe of aangepaste verkeerssystemen worden in het Testcentrum gedemonstreerd, getest en gevalideerd. Op 9 juni kun nen bezoekers kennis maken met de weginspecteurs, staan de simulators van Incident Management ter beschikking en kunnen bezoekers van alles leren over de effecten en de werking van alle verkeersy- stemen. Bezoekadres: Kluyver- weg 4 te Delft. Van Brienenoordbrug Als er mensen zijn die zich altijd al hebben afgevraagd wat er nu onder de Van Brie nenoordbrug zit, dan kimnen zij hun hart ophalen. Op 9 juni kunnen bezoekers een kijkje nemen in de imposante basculenkelder van de Van Brienenoordbrug. Voor deze rondleiding is het nodig dat bezoekers zich van tevoren opgeven. Dit kan via de (gra tis) informatielijn van Rijks waterstaat 0800-8002. Voor de rondleidingen geldt e'en minimumleeftijd van 10 jaar. Deelnemers moeten goecl ter been zijn en geen hoogtevrees hebben! De Van Brienenoord brug is te bezoeken op Schaar- dijk 1 te Rotterdam. Rijkswaterstaat is steeds pro minenter aanwezig op de weg en op het water. Dagelijks inspecteren medewerkers de veiligheid van de weg of waterweg en treden zij op bij calamiteiten. Maar het werk van Rijkswaterstaat is veel omvattender. Zo is Rijkswa terstaat ook verantwoordelijk voor veilige rivier- en zee weringen als dijken, sluizen en stuwen. Daarnaast zorgt Rijkswaterstaat dat ieder een in Nederland over vol doende en schoon water kan beschikken door een goede en veilige waterhuishouding te voeren. Bij dat alles werkt Rijkswaterstaat nauw samen met provincies, gemeenten, overige lokale overheden en hulpverleners. Als je ergens mee kunt werken aan concrete en tastbare pro jecten, waarbij veiligheid hoog in het vaandel staat, dan is het wel bij Rijkswaterstaat. Rijks waterstaat zoekt veel nieuwe medewerkers voor diverse functies en ook hier wordt op het Open huis aandacht aan besteed. Op elke locatie kun nen bezoekers kennismaken met en in gesprek gaan over Rijkswaterstaat als werkgever. Voor meer informatie over het Open huis van Rijkswaterstaat of over de andere Rijkswater staat locaties die te bezoeken zijn, kunt u terecht op website www.rijkswaterstaat.nl. surf snel naar... met teveel alcohol op. Don derdagavond rond tien uur zagen surveillerende politie mensen een slingerende scoo terrijder over de Langeweg gaan. De man bleek een alco holpromillage van 2,2 in zijn bloed te hebben. Het rijbewijs van de 48jarige inwoner van Oude-Tonge was al eerder ingenomen. MIDDELHARNIS - De bingocommissie van het Ouderenwerk houdt zater dagavond 9 juni a.s. een Zomer Bingoavond voor jong en oud in het wijkcen trum te Middelharnis. Het prijzenpakket ziet er hele maal zomers uit. Iedereen is hartelijk welkom. Om 19.00 uur gaan de deuren open, de eerste ronde begint om 19.30 uur. Een kopje kof fie of thee wordt gratis aange boden. De 10 ronden Bingo kosten €6,00, de koffieronden kos ten 0,50 per stuk (2x) en de superronde kost 1,50. Maar de deelnemers kiezen natuur lijk zelfwaaraan ze meedoen. Het wijkcentrum is rolstoel- vriendelijk en helemaal rook vrij. Wie meer informatie wil, kan bellen naar 483366. 78- "Ik ben er juist gisterenavond nog even geweest, mijnheer," antwoordde Bakker zijn chef, "hij is zwaar ziek, want hij kende mij tenminste niet meer." "Is het zó erg?" schrok mijnheer Andijk. "Daar had ik toch geen erg in. Wat scheelt hem eigenlijk?" "Zware longontsteking, mijnheer." "Zo!" Zwijgend blikte mijnheer Andijk door het raam naar buiten, dat door de warmte van het kantoor enigszins begon te ontdooien. Op de straat was de stadsreiniging druk bezig om de sneeuwmassa, die in de afgelopen nacht opnieuw de reeds eerder schoongemaakte straten met een dikke laag bedekt had, op te ruimen. Het was bijna onbegonnen werk, want iedere keer konden ze weer van voren af aan beginnen. Het winterde fel. Na een ongewoon nat najaar was twee weken voor Kerst mis het weer plotseling omgeslagen. De wind was op een avond omgelo pen naar het oosten en in de mor genuren van de daarop volgende dag had het kwik reeds tien graden onder nul gestaan. Onafgebroken hield de vorstperiode nu reeds meer dan vier weken aan. Buiten de stad waren de wegen bijna onbegaanbaar door de zware sneeuwval. Niet dan met de grootste moeite kon het verkeer zich er een weg door banen. Doch hoewel de bijtende koude iedere voetganger tot meerdere spoed aanzette, in het kantoor van mijnheer Andijk heerste een behaaglijke warmte. Doordat Van der Welle ziek geworden was, moest het overige personeel des te harder werken om diens werk bij te houden. Daar mijnheer Andijk op die donderdagmiddag enige zaken met mijnheer Bakker te bespreken had, was de lege plaats van Van der Welle hem opgevallen en zodoende informeerde hij er naar. "Hoe lang is hij nu al ziek," vroeg mijnheer Andijk opnieuw. "Bijna veer tien dagen, mijnheer. Hij is drie dagen voor Oud en Nieuw thuisgebleven." "]d, u hebt het mij toen wel gezegd, doch door de drukte is het mij ont schoten. Hij is toch niet sterk geloof ik, hè?" "Och, anders ging het wel, doch dit najaar kon hij er maar niet bovenop komen. Hij hoestte al weken en mis- schieri, dat die bijtende vorst te veel voor hem geweest is," veroriderstelde Bakker. "Best mogelijk. Ik zal strakjes eens bij hem gaan kijken," besloot mijnheer Andijk. Een uurtje later spoedde hij zich, diep in zijn warme pelsjas gehuld, naar de woning van zijn kantoorbediende. De moeder van Van der Welle deed hem open, was enigszins verbouwe reerd door zijn komst. "Komt u binnen, mijnheer." Achter haar aan betrad hij het kleine woonvertrek, dat een tamelijk rom melige indruk op hem maakte. Op de tafel stond een bakje aardappelen, want juffrouw Van der Welle was ze juist aan het schillen, toen er gebeld werd. Over de leuning van een der stoelen was een arm schoon wasgoed gegooid, enkele stukjes waren er af gegleden en lagen op de grond. Het zeiltje voor de kachel was wit bestoven door de as en op de schoorsteenman tel lag een dikke laag stof. Juffrouw Van der Welle bood hem een stoel aan, raapte in het voorbijgaan (Je kledingstukken van de grond op en mompelde de verontschuldiging: "U moet maar niet naar de rommel kijken, mijnheer, want... Mijnheer Andijk knikte begrijpend en informeerde belangstellend: "Hoe gaat het er mee?" 'Slecht mijnheer, slecht," antwoordde zij dof, "hij is bijna de hele dag buiten bewustzijn." \leewarig blikte mijnheer Andijk haar aan en het viel hem op, dat zij er zo dodelijk vermoeid uitzag, Haar ogen stonden hol en strak, dikke randen er omheen getuigden van de angstige, spannende dagen, die achter haar lagen. "Ik had er werkelijk geen erg in, dat het zó ernstig was, juffrouw, anders was ik wel eens eerder gekomen," merkte mijnheer Andijk op. "Eerst ging het nog al," vertelde zij, "doch de laatste paar dagen is de ziek te snel in hevigheid toegenomen. Dag en nacht wordt er bij hem gewaakt. De dokter, die hier zoeven nog was, verklaarde, dat de toestand zeer ern stig is. Als hij maar niet.Haar stem brak en haastig veegde ze de tranen weg, die haar in de ogen sprongen. Mijnheer Andijk wist werkelijk niet, wat hij tot bemoediging daarop moest antwoorden en strak staarde hij voor zich uit. "Ik moet er niet aan denken, mijn heer, dat we onze jongen zouden ver liezen," vervolgde ze met een stem vol tranen, "want dan... Wéér werd het haar te machtig en snikkend drukte ze haar zakdoek tegen de ogen, bleef een tijdje zo zit ten, zich geheel overgevend aan haar verdriet. Mijnheer Andijk kuchte eens verle gen en zweeg ook. Toen ze een weinig bedaarde, vroeg hij: "Hebt u geen hulp? Een verpleeg ster bijvoorbeeld?" "Neen, mijnheer," klonk het beslist. "Mijn man en ik willen hem zelfver- zorgen, dat laten we aan geen vreem de over." Mijnheer Andijk, die reeds het besluit genomen had, om, indien het blijken zou, dat dit boven hun vermogen ging, de kosten daaraan verbonden voor zijn rekening te nemen, bemerk te nu, dat zij daartoe toch niet zouden overgaan. "Mag ik hem eens even zien?" vroeg hij weifelend. "Als het tenminste niet te vermoeiend voor hem is." "Hij bemerkt er toch niets van, mijn heer, want hij zal u waarschijnlijk toch niet kennen, doch u moet maar niet tegen hem praten," klonk het bezorgd. "Vanzelfsprekend zal ik dat niet doen," stelde hij haar gerust. "Gaat u dan niaar mee." Ze stond op, opende zacht een deur en trad op haar tenen naar binnen. Mijnheer Andijk volgde even zacht. Bij het bed zat, het hoofd in de.bei de handen gestut, de oude Van der Welle. Hij keek niet eens op, toen zijn vrouw binnentrad. "Hier is mijnheer Andijk," fluisterde zij hem in het oor, "die komt eens kij ken, hoe het er mee gaat." (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6