Braziliaanse barbecue op Goereese Markt voor het goede doel De Blauwe Vlaggen wapperen weer Zuidafrikaans predikant in Doopsgezinde Gemeente Dit Zangavond in 'Rehobothkerk' Kerkdiensten Ger. Gem. Tuinenreis EIIAtlDEII-tllEUWS Openbare vergadering dorpsraad Herkingen Kleding voor Oekraïne Muzikale wandeltocht Fotowedstrijd 4X4 Terrein wagenspektakel Open Dag kerk Strijen 'Psalmen voor nu' in Geref. Kerk EIIAI1DEt1.niELW5 springt eruit! Charlotte Goekoop 'in de ban' van Braziliaanse straatkinderen Straatkinderen Eigen bedrijfjes Gastvrijheid Barbecue Criteria Controles PAGINA 2 DINSDAG 5 JUNI 2007 OUDDORP - In de avond dienst van zondag 10 juni a.s. zal de bekende predikant Prof. Derrick Mashau uit Pot- chefstroom, Zuid-Affika voor gaan. Hij is de eerste zwarte hoogleraar aan de North-West University, schrijver van meer dere boeken en vaste colum nist in een landelijke krant. Na zijn middelbare opleiding volgde Mashau in hoog tempo de universiteit, waar hij intus sen in twee studierichtingen is afgestudeerd. Hij werd als eer ste zwarte professor benoemd aan de Theologische Uni versiteit van Potchefstroom, ten zuiden van Pretoria en is daar bijzonder actief in het onderwijs in de zendingswe tenschappen. Hij is nu 5 jaar op zijn post en heeft aan zijn leerstoel een heel nieuwe, eigentijdse inhoud gegeven, waarvoor hij grote waardering geniet. Dit is echter niet het enige waarvoor hij zijn onstuitbare energie inzet. Hij is namelijk nog altijd betrokken bij de gemeente van Trans Letaba, waarvan hij ook een aantal jaren predikant was. Samen met zijn actieve kerkenraad grepen zij de mogelijkheid een christelijke school te stichten die in een paar jaar uitgroeide tot honderden leerlingen. De manier van lesgeven, maar vooral van omgaan met de leerlingen onderscheidt zich zo, dat ouders in het gebied massaal voor de school kie zen. De kinderen zijn er in veilige, vertrouwde handen! Hoewel men is begonnen in kleine, eigenlijk ongeschikte gebouwtjes, groeide de school en daarmee de behoefte aan betere voorzieningen. Die zijn er ook gekomen, maar nu is er opnieuw grote behoefte aan uitbreiding! Tijdens het verblijf van professor Mashau, die van de Universiteit in Pot chefstroom gelegenheid kreeg drie maanden lang zijn ken nis te vergroten aan de Uni versiteit van Utrecht, zal hij de gelegenheid niet laten voor bijgaan om waar het mogelijk is hulp voor de school aan te boren. Verder is in Zuid-Afrika het aids-probleem zeer groot. Ook daarom is het van belang dat de jeugd een christelijke seksuele moraal wordt bij gebracht, omdat alleen een christelijk leven vóór en tij dens het huwelijk kan de ver woestende kracht van de aids- epidemie stoppen. Professor Mashau en de school in Trans Letaba doen daarvoor wat mogelijk is. Van zijn hand zijn eenvoudige, duidelijke boek jes verschenen over Love, Courtship and Marriage (lief de, omgaan met elkaar en huwelijk). Ook weet hij met radiouitzendingen in Venda veel jongeren te bereiken en met hen in discussie te gaan. Intussen slaat hij ook interna tionaal zijn vleugels uit. Kort voor zijn vertrek uit Nederland zal hij preken in de Doopsgezinde Gemeente Ouddorp. Daarbij zal zal zeker wel de mogelijkheid bestaan om prof. Mashau persoonlijk te begroeten. De dienst van zondagavond 10 juni vangt aan om 18.30 uur. SOMMELSDIJK - Het Chr. Jongerenkoor 'Con Amore' uit Dirksland hoopt zaterdag 16 juni a.s. een zangavond te houden in de Rehobothkerk te Sommelsdijk. Daarnaast zal medewerking worden verleend door het Korendijks Mannenkoor. Bei de koren staan onder leiding van dirigent Lennert Knops. Verdere muzikale medewer king zal worden verleend door organist Ron van Ommen, harpiste Maria Knops-Baas en dwarsfluitiste Aleida Stouten. De avond begint om 19.30 uur. De toegang is gratis, wel zal er een collecte worden gehou den ten bate van de aflossing van de Rehobothkerk. Ieder een is hartelijk welkom, maar in het bijzonder ook jongelui. Als nieuwe jongeren enthou siast worden om ook lid van Con Amore te worden, juicht het koor dat van harte toe. HERKINGEN - Woensdag 6 juni, 19.30 uur, ds. C. de Jongste. MELISSANT - Woensdag 6 juni, 19.30 imr, stud. AJ. de Waard. NEEUWE-TONGE - Donder dag 7juni, 19.30 uur, ds. G. Clements. STAD a/h HARINGVLIET - Donderdag 7 juni, 19.30 uur, ds. W. Silfhout. Groei en Bloei afdeling Goe- ree-Overflakkee organiseert op zaterdag V juli een dagreis waarbij 3 tuinen en 1 kwekerij worden bezocht. Bezocht wor den 'de Tuinen in Demen' gelegen aan de Maasdijk in Demen, waar opl,5 ha meer dere tuinen zijn aangelegd. In Hemmen wordt een bezoek gebracht aan een ommuurde kasteeltuin. In Veenendaal wordt kwekerij Spitsbergen- Willemsen bezocht, een vaste- plantenkwekerij met ongeveer 1200 verschillende soorten en cultivars. Uiteraard is er daar gelegenheid om de planten te bekijken en bijvoorbeeld een prachtige Hosta en/of een exclusieve Hemerocallis aan te schaffen. Daarna wordt een bezoek gebracht aan een landschappelijke tuin in Est, gelegen rondom een karak tervolle Betuwse boerderij. De tuin is strak vormgegeven rondom de woning en loopt geleidelijk over in de omrin gende weilanden. In elke tuin worden we ontvangen met koffie of thee, in de kwekerij met soep en stokbrood. Wie meer informatie wil of zich wil aanmelden voor deze reis, kan bellen naar Cees van de Graaf, tel. 0187-681027, of naar Hans Verhage, tel. 0187-682651. Spring naar... www.flakkeetrampolines.nl 06 51951096 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-huis vrijdag abonnementen uitgave Tel. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN AOMINSTRATIE Tel. (0187)471020 E-mail:algemeen@gebr-dewaal.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakeiijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur Sluitingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdrachten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A.J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerius, tel. (0187)471022 e-mail: j.vlllerius@gebr-dewaai .oom Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdagedltie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vöör 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Middelharnis 342001108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). Op 13 juni 2007 houdt de dorpsraad van Herkingen zijn eerste openbare vergadering van ditjaar. Deze zal gehouden worden in 'Ons Huis' en begint om 19.30 uur. Natuurlijk zul len dan de dorpsraadsleden worden voorgesteld en zal de dorpsraad zijn zienswijze uit leggen. De huidige dorpsraad bestaat sinds november vorig jaar uit 11 personen. Ondanks dat de dorpsraadsleden vrijvnl- ligers zijn met beperking aan tijd en deskundigheid staan ze toch voor een bepaald doel. Ze willen vooral politiek onafhan kelijk het bestaande woon- en leefmilieu van het dorp posi tief beïnvloeden. Dat doen ze door gevraagd en ongevraagd onderwerpen bij de gemeente aan te kaarten. Hierbij wordt de bevolking van Herkingen zoveelmogelijkbetrokken door middel van enquêtes, openba re vergaderingen en voorlich ting. Zonder de inbreng van de bewoners kan de dorpsraad weinig betekenen. De relatie met de gerneente is vastgelegd in een convenant waarin praktische laagdrempe lige afspraken zijn vastgelegd. Onder andere hoe bepaalde zaken financieel geregeld zijn en hoe over onderwerpen con tact met elkaar wordt gezocht en onderhouden. In de verga dering komen de uitkomsten van de onlangs gehouden enquête aan de orde, zoals openbaar vervoer, verkeersvei ligheid en groenvoorziening. Zoals al eerder is aangegeven, is het belangrijk dat de inwo ners van Herkingen aangeven wat ze van de dorpsraad ver wachten. Deze openbare ver gadering is de gelegenheid om dit kenbaar te maken. Door de behoorlijke nieuw bouwplannen voor Herkin gen, onder andere op het voormalig complex De Lignie, moet er een nieuwe straat naam komen. Wellicht dat de inwoners deze avond een straatnaam voorstellen. OOLTGENSPIAAT - Mor gen, woensdag 6 juni, zal er weer goed gedragen (kinder) kleding ingezameld worden in de garage bij fam. Saarloos, Weesmolenstraat 4 te Ooltgensplaat. Van 19.00- 19.30 uur kunt u alles in ste vig én dichtgebonden dozen of zakken aanleveren. Speel goed, beddengoed en kinder materiaal is van harte welkom. Het is de laatste keer vóór de zomervakantie dat er ingele verd kan worden. De eerstvol gende keer daarna is in sep tember. Wie wat in te leveren heeft, wordt verzocht om op tijd te zijn want het transport gaat dezelfde avond nog weg. ZIERIKZEE - Eén van de meest opvallende onderdelen van het Buxtehude Festival Zeeland is de muzikale wan deltocht die op zaterdagmid dag 9 juni op het programma staat: een muzikale wandeling voor jong en oud. De reden om een concert in wandel- vorm te doen, is gelegen in het feit dat de jonge Bach heel veel gewandeld heeft: altijd op zoek naar muziek. Om de grote Buxtehude te kunnen horen, wandelde hij zelfs 400 kilome ter. Ter herinnering daaraan wordt er een vrolijke muzikale wandeling gemaakt die begint in Dreischor en eindigt in Zie- rikzee. Er is een fraaie route bedacht die ook het lommer rijke Schuddebeurs zal aan doen. Om 13.30 begint in de Adrianuskerk een kort concert door drs. Prosper Sevestre en vandaar gaat de groep wan delend op weg onder leiding van musicus/gitarist Dik de Koning. Naast het luisteren naar muziek zal er ook geke ken worden naar de natuur. Op de tocht naar Zierikzee zal regelmatig gerust worden en zullen allerlei muzikale verras singen plaats vinden. In Zie rikzee zal in de Nieuwe Kerk een kort slotconcert plaats vinden en zal een eenvoudige broodmaaltijd klaar staan. De wandeling zal niet te lang zijn en is ook voor kinderen goed te doen. Bij slecht weer zal de wandeling worden afgelast. Wandelaars wordt verzocht zich via de website op te geven (www.nieuwekerkzierikzee.nl) of te bellen naar de secretaris van het festival Joop van Loo, tel. 0111-412926. Wie vervoer heen of terug naar Dreischor wil, kan dat tegelijk bij hem opgeven. GOEREE, OVERFbf^KKEE MIDDELHARNIS - De Wereldwinkel houdt deze zomer een fotowedstrijd. Wie mee wilt doen moet zich aan de volgende voorschriften houden: maak deze zomer een foto naar aanleiding van het thema 'Eerlijke handel, dichtbij en ver weg', druk eerï exemplaar af op minimaal A5 formaat (13x18 cm), lever uw foto's (maximaal 3 per per soon) uiterlijk 10 september in bij de Wereldwinkel aan het Spuiplein te Middelhar nis. Alle inzendingen worden beoordeeld door een deskun dige jury en de uitslag wordt bekendgemaakt op zaterdag 6 oktober, de dag waarop de Wereldwinkel ook haar ver jaardag viert. De prijs is nog een verrassing. Wel is bekend dat een onderdeel van de prijs is dat de beste inzendingen geëxposeerd worden in de bibliotheek te Middelharnis. Snel dus naar de Wereldwin kel voor een deelnamefor- mulier! De Wereldwinkel is geopend op woensdag en don derdagmiddag van 13.00 tot 17.00 uur, vrijdags van 10.00 tot 18.00 uur en zaterdags van 10.00 tot 17.00 uur. Praktijk voor GestaltPsyciiotherapie H. J. Catsburg gestalttherapeut en coach Nieuwstraat 25 3243 AN Stad aan't Haringvliet Tel. (0187)611680 E-mail: info@gestaltnet.ni Website: www.gestaltnet.nl OUDDORP - Op zaterdag 9 juni a.s. zal het 4x4 terreinwa genspektakel weer gehouden worden op Strand Noord te Ouddorp. De organisatie is weer in handen van de Stich ting Jeebee en de Stichting Promotie Kop van Goeree. Het evenement duurt van 11.00- 16.00 uur. De wagens zullen op een speciaal aangelegd parcours, ter grote van enkele kilometers, laten zien welke capriolen uitgehaald kun nen worden. De vele hobbels en bobbels zullen de ervaren rijders zeker niet tegenhou den. Er zullen op de dag veel verschillende terreinwagens aanwezig zijn, maar de meest opvallende blijven de leger voertuigen. Vanaf 14.00 uur is er voor het publiek de moge lijkheid om tegen een geringe vergoeding mee te rijden. Op zaterdag 9 juni vindt er, tegelijk met de midzomer- markt in Strijen, weer een open dag plaats in de Grote of Sint-Lambertuskerk van Strijen. Het fraaie middel eeuwse kerkgebouw is die dag van 10.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Bezoekers kun nen tekst en uitleg krijgen over de geschiedenis van de kerk, waarvan de oudste delen terug gaan tot het jaar 900, over de bezienswaardigheden in het interieur, maar ook over de Hervormde Gemeen te anno 2007. STELLENDAM - Sinds 2003 is een team, bestaand uit dich ters, componisten, popmusici, voorzangers en theologen, bezig aan nieuwe berijmingen en nieuwe melodieën van de 150 psalmen in de bijbel. De stijl valt onder de brede noe mer popmuziek. Inmiddels is er de 3e cd van uitgekomen, ter gelegenheid waarvan een presentatietournee van 6 con certen op diverse poppodia is gehouden. In een bijzondere dienst op zondagavond 10 juni a.s., aanvang'18.30 uur, geeft ook de Gereformeerde Kerk te Stellendam aandacht aan dit project, 'Psalmen voor Nu'. Voorganger is ds. C.G. Kant. Voor meer info zie web site www.psalmenvoornu.nl. GOEDEREEDE - Als alles volgens plan verloopt, zal a.s. vrijdagavond 8 juni een deel van de Markt in Goedereede in het teken staan van Brazilië. Met een grote barbecue en het optreden van een Brazili aanse capoeiragroep op het terras van De Gouden Leeuw wil initiatiefneem ster Charlotte Goekoop geld bijeenbrengen en informatie geven over het opvangwerk van straat kinderen van de Stichting SOOS Brasil. Door Adri van der Laan Charlotte Goekoop woont in Amsterdam, maar ze heeft nog een goede band met Goedereede, want daar is ze geboren en getogen. En vanwege die band wil ze het opvangwerk in Brazilië ook onder de aandacht brengen van mensen uit deze regio. In haar ouderlijk huis legt ze uit dat ze al vroeg belang stelling kreeg voor het grote Zuid-Amerikaanse land. "Om een of andere reden had ik als kind al het idee dat ik naar Brazilië moest gaan". Ze was toen al vast van plan om een straatkind uit Brazilië te adopteren. Het zou dan de bedoeling zijn om kinderen te helpen, en deze ingeving heeft haar nooit losgelaten. Inmiddels is zij al enkele keren in Brazilië geweest en is ze actief voor de Stichting Opvang Onderwijs Straatkin deren Brazilië (SOOS Brasil). Deze organisatie werkt in Bra zilië en probeert de straatkin deren op te vangen en zorgt voor goed onderwijs en een zinvolle vrijetijdsbesteding. SOOS Brasil werkt zonder subsidie en is dus geheel van giften afhankelijk. Ander half jaar geleden werd een groep jongeren in Nederland enthousiast voor het werk van SOOS Brasil. Deze jongeren maken gebruik van 'Xplore', een subsidieregeling van de Nederlandse overheid. Onder de naam Xplore Brasil wor den jongeren in de gelegen heid gesteld om projecten te organiseren in ontwikkelings landen. Eind vorig jaar is Charlotte Goekoop in het kader van Explore Brasil naar Brazilië geweest en heeft ze onder Charlotte Goekoop voor het Icnin van de Gouden Leeuw, waar vrijdag een barbecue zal zijn voor het werk van SOOS Brasil. Foio: Adri van der Laan deze jongeren gewerkt. Zij legt uit dat er veel jongeren op straat leven. Dit komt omdat er heel veel kinderen zijn waarvan de moeder zelf nog kind is. Het gevolg is dat er noodgedwongen - van wege de armoede - weinig aandacht aan die kinderen besteed kan worden. Op straat zijn dan ook veel jongeren- bendes actief met alle gevol gen van dien. Een belang rijk doel van SOOS Brasil is dan ook het bijbrengen van normen en waarden aan de jongeren. Volgens Charlotte kan dit alleen maar door het geven van aandacht aan die kinderen, want dat komen ze tekort. De Stichting SOOS Brasil probeert de jongeren de normen en waarden op verschillende manieren bij te brengen. Een belangrijk mid del hierbij is ervoor te zorgen dat er goed onderwijs is. "De staatsscholen kampen met geldgebrek en daardoor zijn scholen soms maanden ach ter elkaar dicht. De kinderen zijn dan gedwongen op straat te leven. Er zijn wel betere scholen, maar dat zijn privé- scholen die voor de ouders van kinderen uit de sloppen wijken niet te betalen zijn", aldus Charlotte. In projecten van SOOS Brasil worden ook scholen ondersteund waarbij naschoolse opvang mogelijk is zodat de kinderen 'van de straat' worden gehouden. Zowel de kinderen als de ouders worden via deze scho len 'beloond' met een voed selpakket als de kinderen het onderwijs volgen. Het volgen van onderwijs krijgt hierdoor een extra stimulans. Door de kinderen goed onderwijs te geven worden ze gestimuleerd om later eigen bedrijfjes te beginnen. Vol gens Charlotte zijn hiermee al goede resultaten geboekt. Verder blijkt dat de dans- sport Capoeira een heel goed middel is om de jongeren te motiveren en discipline bij te brengen. Charlotte legt uit dat dit een combinatie is van sport, spel en samenwerken centraal staan. Deze sport is geweldig populair in Brazilië. "Na voetbal is dit de belang rijkste volkssport in het land". Het is al een oude sport die is ontstaan in de tijd van de slavernij. Met deze sport hiel den de slaven de moed erin, doordat ze - veelal symbo lisch - zich naar de vrijheid vochten. SOOS Brasil heeft ontdekt dat deze sport ook nu de jon geren kan bevrijden uit hun moeilijke omstandigheden. "Capoeira houdt de kinderen van de straat. Het geeft ze toekomst. Tijdens de lessen wordt de kinderen geleerd wat discipline is en welk pad ze moeten volgen om een goede toekomst tegemoet te gaan. Dat betekent niet ste len, geen drugs gebruiken, maar wel naar de lessen op school gaan". De 'Capoeira- meesters' die deze sport aan de kinderen leren worden door SOOS Brasil financieel ondersteund doordat zij via de sport een goede invloed hebben op de kinderen. Verder voert SOOS Brasil actie om een wijkgebouw in een wijk te bouwen zodat verschillende activiteiten, zoals het werk van de Capoei- rameesters, vanuit een vast onderkomen kan plaatsvin den. Ook in het Brazilië is het Charlotte opgevallen dat de mensen, ondanks de beroer de levensomstandigheden, opgewekt en gastvrij zijn. "Als je ergens binnenkomt wordt er gelijk een bord klaargezet en kan je mee eten". Dankbaar zijn de kinderen ook als ze geschenken krij gen. Charlotte herinnert zich nog dat tijdens een reis in het binnenland van Brazilië er eenvoudige slippers werden uitgedeeld aan de kinderen. Dit was tegen de bescherming van wormpjes die zorgden voor lastige en gevaarlijke wonden aan de voeten. "De kinderen durfden deze slip pers niet aan te doen omdat ze zo mooi waren". Aanstaande vrijdagavond, 8 juni, zal een deel van de Goe reese Markt een Braziliaanse tintjes krijgen, want om geld in te zamelen voor SOOS Bra sil organiseert Charlotte Goe koop in samenwerking met De Gouden' Leeuw een bar becue. Tijdens deze barbecue zal Charlotte iets vertellen over het werk van SOOS Bra sil en - wat zeker spectaculair zal zijn - een Braziliaanse Capoeiragroep verzorgt enke le demonstraties van hun kunnen. Belangstellenden voor de barbecue kunnen zich opgeven bij de Gouden Leeuw via telefoonnummer: 0187-491371. Deelname kost 25 per persoon; een groot deel van de opbrengst is voor SOOS Brasil. Wie meer info wil over het werk in Brazilië kan de vol gende websites bezoeken: www.soos-brasil of www.xplo- rebrasil.nl OUDDORP - Het wordt deze zomer weer goed toe ven aan de Ouddorpse stranden. Niet minder dan drie Blauwe Vlaggen zijn door de Internationale Blauwe Vlag Jury aan de gemeente Goedereede toe gekend. De stranden bij het Westerduinpad en bij strandpaviljoen De Kous op de Brouwersdam ont vingen dit jaar opnieuw deze erkenning, evenals de jachthaven Marina Port Zélande. Een mooie presta tie, want daar waar de Blau we Vlag wappert, wordt vol daan aan specifieke voor waarden zoals schoon en veilig water, mooie natuur en een goed milieu. Door Dorien Kickert Wethouder Cornells Visser mocht vrijdagmorgen bij de VW Ouddorp de eerste vlag in top hijsen. "Wij zijn er bij zonder trots op dat er van de 91 in Nederland toege kende vlaggen er drie in onze gemeente mogen wapperen. Het betekent namelijk dat wij hier voldoen aan hoge kwali teitseisen. Deze eisen worden overigens voortdurend opge schaald en worden ook steeds strenger. Internationaal is de Blauwe Vlag zeer bekend, vooral onze Duitse gasten hechten hier grote waarde aan. Het geeft aan dat er zorg wordt besteed aan de kwaliteit van de stranden." Enkele criteria waaraan de stranden moeten voldoen zijn: een uitstekende zwemwater kwaliteit, een schoon strand. goede sanitaire- en afvalvoor- zieningen, goede voorzienin gen voor gehandicapten en een hoge mate van veiUgheid. Voor jachthavens geldt daarbij ook dat de kades en het water in de haven schoon dienen te zijn en dat er een gescheiden systeem is om afval in te zame len. Wethouder Visser noem de in verband met de veilig heid op het strand het belang van de aanwezigheid van de Ouddorpse Reddingsbrigade die een onmisbare bijdrage hieraan leveren. "Maar ook de strandpaviljoens spelen een belangrijke rol bij het imago van de Ouddorpse stranden. Want hoe vaak maken mensen niet de afspraak om elkaar bij een bepaald paviljoen te tref fen. Dit alles draagt bij tot het echte strandgevoel". Visser wenste alle betrokkenen, zoals de VW en de Stichting Promo tie Kop van Goeree alle succes toe bij het uitdragen van dit goede imago, zodat volgend jaar de Blauwe Vlag opnieuw in Ouddorp kan wapperen. De toekenning van de Blauwe Vlag gebeurt namelijk steeds voor één jaar. leder jaar wordt opnieuw aan de hand van con troles bekeken of de stranden en jachthavens nog wel aan de gestelde eisen voldoen. In het verleden is dat wel eens verkeerd gegaan, vertelt Jan Flohil van strandpaviljoen De Zeester. Door overvloedige regenval stroomde er toen te veel zoet water in de Noord zee waardoor het water niet meer de vereiste zwemkwali- teit had. De vlag moest helaas worden gestreken en werd ook hetjaar daarop niét meer toegekend. Voor Marina Port Zélande is dat gelukkig niet voorgekomen, deze jacht haven heeft nu voor de 14e keer in successie de Blauwe Vlag gekregen. Alle reden voor directeur Co Schot van de Marina om aan te kondi gen dat hij zal trachten om volgend jaar de officiële uit reiking van alle Blauwe Vlag gen door de staatssecretaris in Ouddorp te laten plaats vinden. Deze uitreiking vond nu op 22 mei jl. in Katwijk

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2