1 1 Bronzen gemeentepenning voor Simon de Vos Onthulling zonnewijzer bekrachtigt voltooiing appartementencomplex De jeugd laat van zich horen tijdens bijeenkomst in Diekhuus L-^q-l /f-H r^ -t i_ j' i_^ Info-middaff voor senioren Gemeentehuis dicht Platform Gehandicapten beleid Taak Raad van Bestuur Woongoed Flakkee zit erop Enquête parkeer- problematiek 80e jaargang Nr. 7614 Dinsdag 5 juni 2007 Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Nota jeugdbeleid Discussiegroepjes Waar moetje naar toe? Hoe trots ben je? Hoe veilig voel je je Politieke partij De Waal Hoveniers Nieuwe-Tonge Tel. 0187-65 24 84 AiÉÉii^LI OUDE-TONGE - Wethouder Petra 't Hoen van de gemeen te Oostflakkee lieetl afgelo pen vrijdagavond tijdens het 50-jarigjubiliciinifeest van de )ude-'rong,se voetljalvereni- ging I)B(;C;, een gemeente penning uitgereikt aan de heer Simon de Vos te Oude-'lbnge. De Vos is vanal (Ie oprichting (1957) lid van DBGC. Hij is id Jaren actief bezig voor de ver eniging, maar heeti nooit in het bestuur gezeten; hij is dan ook meer een 'doener'. Zo heeft hij Jaren zelf gespeeld, is hij jeugdtrainer geweest, scheidsrechter, leider van ver schillende elftallen, en ook is hij al jaren lid van de werk ploeg. Hier vervulde hij de functie van timmerman. Zijn inzet was voor de gemeente Oostflakkee aanleiding om hem te onderscheiden met de gemeentepenning in brons. Foto: Hfin.s VdleriHs MIDDELHARNIS - In verband niet renova- tiewerkzaamheden is hel gemeentehuis van Middelharnis morgenmiddag, woensdag 6 juni, vanaf 12.00 uur en op donderdag 7 juni de gehele dag gesloten. De avondopen stelling van donderdag 7 juni (18.00 uur tot 20.00 uur) gaat gewoon door. Ol-'DDOIii'- fjp woen.sdag LS juni a.s. oi^gani- seert de SWO een informatieve middag voor de senioren van de gemeente Goedereede. De wijkagent komt samen met u praten over allerlei aspecten van veiligheid: in huis, op straat, waar u naar toe kimt gaan als u zich niet veilig voelt, enz. De middag wordt gehouden in Dorpstienden te Ouddorp, aanvang 14.00 uur. De entree is gratis. Het Platform Gehandicap tenbeleid Goeree-Overflak- kee organiseert donderdag 14 Juni a.s. van 10.00-12.00 uur een koffie-inloop ochtend in het Haegse Huus te Stel- lendam. WMO gebruikers en overige belangstellenden uit de gemeente Goedereede zijn dan van harte welkom om te komen praten over wat ze zoal tegenkomen in de gemeente Goedereede op het gebied van de WMO, de Regiotaxi, toegankelijkheid, of overige zaken die men wil bespreken. Men hoeft zich niet vooraf aan te melden, maar kan zo binnenlopen. Deelname aan deze ochtend is gratis, evenals de consumpties. Wie vervoer naar de koffie-inloop ochtend nodig beeft, wordt verzocht dit zo spoedig mogelijk te melden, zodat geprobeerd kan worden een oplossing te vinden. Het Platform wil voor wat betreft de toegankelijkheid van de buitengebieden voor rolstoelen, scoolermobielen, rollators en kinderwagens ook een inventarisatie maken van onder meer obstakels, zoals een hekje, een te nauwe door gang, zand, gras of grind, e.d. op een doorgaand pad, lastig te openen klaphekjes en hekjes op de verkeerde plaats. In eer ste instantie wordt gedacht aan paden en wegen die aansluiten op het eilandelijke fietspaden netwerk, maar ook aan de bui tendijken en de stranden, etc. Zowel voor vervoer naar Stel- lendam als voor het doorgeven van knelpunten in de toegan kelijkheid van de buitengebie den kunt u bellen naar de heer Adrie Prinsen, tel. 0187-641303 (na 12.00 uur), schrijven naar PGGO, Mariniersweg 34, 3255 VG Oude-Tonge, of mailen naar angoflakkee@planet.nl. MIDDELHARNIS - Een beetje feest was 't afgelopen donderdagmiddag, in en om het prachtige appartemen tencomplex voormalige Rijks Hogere Burger School, op de hoek Koningin Juliana- weg/Burgemeester Mijslaan te Middelharnis. De trans formatie van dit markante, beeldbepalende gebouw van school tot appartementen complex weid onlangs vol tooid met het opknappen en inrichten \an de grond rond het gebouw tot een eveneens karalteristieke tuin, waar door het niet alleen binnen inaar ook buiten een lust is om er te vertoeven. En om die laatste afronding te onderstrepen, werd doncier- dagmiddag in de tuin langs de Koningin Julianaweg een robuuste zonnewijzer ont huld. Maar dat was niet de enige reden voor een beschei den feestje. Want 's morgens werden bij de notaris de sta tuten van Woongoed Flakkee gewijzigd, ertoe leidende dat met ingang van Jl. vrijdag 1 juni de bestuursstructuur van de woningboiiw\'ereni- ging is gewijzigd. De oude Raad van Bestuur heeft daar bij opgehouden te bestaan, om plaats te maken voor een nieuwe tweelaagse bestuurs structuur, met een Raad van Commissarissen en een directeur-bestuurder En ook dat mocht niet onopgemerkt voorbijgaan. Daarom was het een delegatie van de schei dende Raad van Bestuur aan wie het donderdagmiddag de eer was om de zonnewij zer te onthullen, waarmee ze meteen hun laatste officiële bestuurshandeling verricht ten. Het waren de heren A.J. Doorn, C. van der Est, S. van Nieuwaal en S.L. Vis ser die middels een rood lint het zwarte doek van over de zonnewijzer mochten trek ken, waarmee én hun taak als lid van de Raad van Bestuur erop zat én de voltooiing van het appartementencomplex werd Dekrachtigd. Aanslui tend werd een open huis gehouden, waarbij belang stellenden met eigen ogen konden zien hoe zeer het de moeite loont om met behoud van de originele karakteris tiek, aan 'oud' een nieuwe invulling te geven. Tekst en foto: H/ins Villerius. MIDDELHARNIS - 'Jeugd, laat van je horen!' was het motto waaronder jongeren tussen 12 en 23 jaar op Goe- ree-Overflakkee werden uitgenodigd om op 30 mei jh in het Diekhuus in Mid delharnis mee te komen praten over hun leefomge ving. De wethouders van de vier eilandelijke gemeen tes ontvingen samen met hun ambtenaren de jeugd met open armen om aan te horen wat zij te zeggen hadden. Dit alles in het kader van de nieuwe nota jeugdbeleid, waar de vier gemeentes op dit moment aan werken. Tekst en foto's: Dorian Kickert De Jeugd was er inderdaad. Zo'n 25 Jongelui, grotendeels uit Middelharnis zelf en eèn enkeling uit Stad aan 't Haring vliet en Stellendam allcomstig, waren naar het Diekhuus geko men. Van jong tot wat Ouder, aangetrokken door de uitda ging om inderdaad maar eens te komen vertellen wat er al zo schort op het eiland of aange trokken door de belofte dat er die avond ook snacks zouden worden aangeboden... En voor wie buiten nog wat aarzelde om naar binnen te stappen liepen er twee blauwe 'kinderlokkers' rond om hen over de streep te trekken. Theatergroep Blink was aanwezig om de discussie hier en daar wat extra accen ten te geven. De avond werd ingeleid door wethouder Philip van den Berg van de gemeente Mid delharnis met een uideg over de nieuwe nota Jeugdbeleid, die nu gezamenlijk door de vier gemeentes wordt voorbe reid. Bij deze voorbereiding behoort onder meer het hou den van gesprekken, zowel met de jongeren als met diverse instellingen op het gebied van jeugdzorg en de gemeentera den. Alle zaken die bij deze gesprekken aan de orde zijn gekomen, worden uiteinde lijk zo veel mogelijk in de nota verwerkt. Hoewel de nota in nauwe samenwerking tus sen de vier gemeenten wordt opgesteld, wordt uiteindelijk per gemeente vastgesteld wel ke activiteiten er aldaar zullen plaatsvinden. Als alles volgens plan verloopt, zou de nota ongeveer oktober van dit Jaar klaar moeten zijn. Volgens Van den Berg is het grote probleem op dit moment dat de diverse instanties die zich met jongeren bezig hou den vaak naast elkaar werken in plaats van met elkaar "Er zijn heel veel instanties die hulp kunnen bieden, maar de mensen weten het vaak niet. Zo is het ouders bijvoorbeeld vaak niet duidelijk waar zij kunnen aankloppen met probleemkin deren. Er is zelfs geen boekje oven Dan kan het dus wel eens mis gaan." Vandaar dat een inventarisatie van de activitei ten en de voorzieningen en een betere coördinatie daarvan één van de eerste zaken was die opgepakt werd. Gespreksleider Bj0rn Noord zij van Jong Flakkee verdeel de vervolgens de jongeren in drie groepen, die ieder Hoven: 'Kinderlokkers'probeerden buitenblijvende jeugd mee naar bi)inen te tronen. Midden: Er werd serieus geluisterd naar de ideeën die jongeren naar voren brachten. Onder: De beloofde snacks vonden gretig aftrek. een eigen thema behandel den. Onder leiding van wet houder J. Bruggeman van de gemeente Dirksland werd gesproken over "weet je waar Je moet zijn als je een probleem hebt?", wethouder Peter Feller van de gemeente Goedereede ging eens onderzoeken hoe trots de Jeugd is, of niet, op Goeree-Övertlakkee en wet houder Petra 't Hoen van de gemeente Oostflakkee besprak het onderwerp hoe veilig je je voelt. Daarnaast was er volop gelegenheid om te vertellen wat de Jeugd nu precies mist op Goeree-Overtlakkee. Na een uurtje kwam iedereen weer bij elkaar om gezamen lijk de resultaten te bespreken. Weet de jeugd wel waar ze naar toe moet bij een probleem? De een duidelijk wel, de ander niet of nauwelijks. "De GGD, de kindertelefoon, een vertrou wenspersoon", kwam al, snel naar voren, maar een ander verkoos toch liever zijn eigen broer Een oplossing werd aangedragen in de vorm van één centraal telefoonnummer waarmee Je alle instellingen in één keer zou kunnen bereiken. Weet je wat de gemeente voor je zou kunnen doen? "Rijbe wijs of paspoort verschaffen. Vergunning voor een feest," weiden genoemd. Maar is het bekend dat de gemeente ook kan zorgen voor hangplekken, of jeugdactiviteiten? "Maar dan is het wel belangrijk dat wij door de gemeente serieus worden genomen. Nu wordt er van alles beloofd maar wei nig tot niets nagekomen", was hel verwijt van Peter uit Mid delharnis. Hij kon verschei dene voorbeelden noemen van zaken die wel besproken waren met de gemeente Mid delharnis en ook toegezegd, maar nooit waren gerealiseerd. "Dus", vatte Bj0rn Noord zij samen, "het is belangrijk om goed na te denken wat er beloofd wordt, anders schep je verwachtingen die Je niet nakomt." Wethouder Van den Berg beloofde prompt een en ander na te gaan. Hoe trots is de jeugd op ons eiland? Tim uit Stad aan 't Haringvliet vond het hier wel leuk, maar miste soms de stad. omdat hier veel minder te doen is. Net als zijn vriend Martijn zouden ze wel trots willen zijn, als er wat meer voorzieningen zouden komen. Een Jeugdcen trum bijvoorbeeld, met acti viteiten, en beheerd door de jeugd zelf Betrokkenheid van de wijkagent of de jeugdamb- tenaar wordt daarbij best op prijs gesteld, want dan verlaag Je de drempel om eens om raad te vragen. Bijzonder belangrijk is goed vervoer. Nu is het soms nauwelijks mogelijk om met de bus naar huis te komen. Als voorbeeld van een succes volle activiteit werd de zomer- soos van xorig Jaar genoemd in bet Diekhuus. Helaas moest jeugdwerken Ben van Stijn melden dat het plan hiervoor weliswaar in voorbereiding is, maar nog door de gemeente moet worden goedgekeurd. Het Diekhuus is bovendien niet meer beschikbaar Hoe veilig voelt de Jeugd zich? Daar was de betrefténde groep redelijk positief over Op school voelen de meesten zich wel veilig, 's Avonds is dat soms wel eens anders, bijvoorbeeld in een straat met erg weinig verlichting. Of wanneer je een groep hangjongeren moet pas seren. Of als Je in een van de nitgaansbu.ssen zit, waar geen echte bewaking bij is. Doordat er weinig uitgaansgelegenhe den zijn, is het daar ook vaak veel te druk, wat ook een gevoel van onveiligheid kan geven. En via dat laatste punt werd ook hier een leuk uitgaanscentrum op het wensenlijstje gezet. Wet houder Van der Berg zegde allereerst toe om de verlich ting in de betreffende buurt te laten onderzoeken. Daarnaast ging hij in op de wens om te komen tot een Jongerencen trum. "Als de gemeenteraad ermee instemt, kan volgend jaar een jongerencentrum aan de buitenrand van Middelhar nis worden gerealiseerd. Een ge,schikte locatie is al gevon den. Wel moeten wij nu nog een aantal randvoorwaarden vaststellen en iemand vinden die dit centrum wil opzet ten. Het is nu eenmaal zo dat procedures soms lang kunnen duren." Tijdens het beloofde rondje snacks werd vervolgens onder ling van gedachten gewis seld over de kwestie hoe Je de gemeente zo ver kunt krijgen dat ze wél naar Je luisteren. "Door handtekeningen te ver zamelen hebben wij een skate- baan gerealiseerd", was één van de methodes. Of het instel len van eenjongerenraad. Een goede suggestie kwam van Jitske: als je lid wordt van een politieke partij in je gemeente kun je je ook laten horen en meepraten over wat er gebeurt. Word lid van de WMO-advies- raad, was de volgende sugges tie, die vervolgens wel enige uitleg behoefde over wat dit nu precies voor raad was? Wethouder Philip Van den Berg sloot tenslotte de avond af met de duidelijke afspraak dal hetgeen bier deze avond naar voren was gebracht, ook serieus zal worden behandeld en waar mogelijk al direct bekeken. De Jeugd had zich tenslotte deze avond inderdaad laten horen! Nu dus maar hopen dat er écht wat mee gebeurt. Erf- en sierbestrating Firma J. J. van Gurp 0udedijl<14, Ooitgensplaat (0187)631350/ (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl Rectitspraktijk Middelliarnis Tel. (0187)48 86 85 Fax (0187) 48 41 14 Mrs. Spuij Verplanke Juristen en Mediators email: info@rpmh.nl website: www.rpmh.nl .VtCENT-^ wwvwLbrilcentnjmkeuveloaLnl Zandpad 56 - Middelhoinis - Telefoon (0187) 48 34 37 www.dewaalhoveniers.nl MELISSANT - De dorpsraad van Melissant bezorgt deze week huis-aan-huis een enquê- tefonnulier met vragen over parkeerproblemen in het dorp. Aanleiding hiervoor is de vraag vanuit de Gemeente Dirksland om mee te denken over dit onderwerp. Hier wil de dorps raad Melissant graag aan mee werken, want meerdere malen heeft de dorpsraad signalen ontvangen over in de weg slaan de auto's, enz. De dorpsraad vindt uw mening en ideeën heel belangrijk en samen met uw informatie en mogelijke oplos singen kan in overleg worden getreden met het gemeentebe stuur om uw wensen mogelijk te realiseren. U kunt het enquête formulier inleveren tot 13 juni a.s. bij de plaatselijke super markt COOP aan de Voorstraat. Info: A. Krouwel (601104) of D.A. van Bloois (603169).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1