RARE BEESTENBENDE =-r ^tot ü- rr 1 1 1 1 1 en: Zoekteam B17 is startklaar en wacht nu op rustig weer Feestelijke Buxtehude- muziek in Dirksland nm i "ir r ^cTH^^etlkt: «/4«^ Bourgondische Kunst- en Arbeidsmarkt Inleveren rommel marktspullen ElIJVnDBI-lllEUWS oomkojeugdhoekje@filternet.nl PINKSXEREN ,y««.g«.«^ TT TT FIGUREN- PUZZEL - MOZES 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8, 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16, 17. CIJFERWOORDEN 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 "feït. Dochter PAGINA 11 VRIJDAG 1 JUNI 2007 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 100120 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voor/ien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van€ 10,-. Wie een jaar geen oplossingen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O punten. Heb je het ook zo druk? Wat kunnen we het druk hebben. Van 's morgens vroeg tot 's avonds Iaat. Met van alles en nog wat. De één met zijn of haar examens. De ander met een wedstrijd van de sport club. Een derde met plannen te maken voor de vakantie. Een vierde met(vul zelf maar in). 's Avonds ben je soms (of misschien wel vaak) te moe om met aandacht de Bijbel te lezen en te bidden. Zo vliegen we als het ware van de ene dag in de andere. De dagen glippen tussen onze vingers door. Zou dat niet gevaarlijk zijn? ja, LEVENSGEVAARLIJK! Het is goed om hier eens goed over na te denken. Misschien moetje wel heel bewust tijd nemen om uit de Bijbel te lezen en te bid den. ledere dag opnieuw. Dat kost moeite en inspanning. Maar het is de moeite meer dan waard. Enhet is hoogstnoodzakelijk. In de wereld zeggen ze: 'Je leeft maar één keer." In de Bijbel staat: "Ziet, nu is het de welaan- gename tijd, ziet, nu is het de dag der zalig heid! (2 Korinthe 6 2) Mozes wil liever bij God horen en dus bij het volk horen dat verdrukt wordt. Hij kiest niet voor de rijkdom en de eer van Egypte. Wat kies jij? Neemt God de belangrijkste plaats in, in jouw leven? Vorige keer had de drukker een stuk van de puzzelvorm 'er afgeknipt'. Daarom plaats ik deze puzzel nog een keer. je moet de antwoorden, die je kunt vinden in Handelingen 2:1-13, deze keer van boven naar beneden invullen. De letter 'ij' moetje in deze puzzel in 2 vakjes invullen, dus een 'i' en een 'j'. Als je de antwoorden goed ingevuld hebt, lees je van links naar rechts in de dikomlijnde hok jes een woord. Welk woord is dat? 2. 3. 4. 6. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. En begonnen temet andere talen. Waren zij allenbijeen. En van hen werden gezien verdeeldeals van vuur. Godvruchtige mannen van alle dergenendie onder de hemel zijn. En zij werden allen vervuld met den En begonnen te spreken met andere En het zat op eenvan hen. Gelijk als van een geweldigenwind. Zoals de Geest hunuit te spreken. En erhaastelijk uit den hemel een geluid. En er warente Jeruzalem wonende. En als dezestem geschied was. Kwaiti detezamen en werd beroerd. Mwwwn <iÊ>»m«mi •■mi Wjlj^ PHMKI HMIKW«tn NKd M*| OÉPMI wntAMi iwiw*wwii wHmmmm mmmmn wmmmA In deze puzzel stond ook een fout: bij één van de stukjes heb ik een paar hokjes te weinig getekend. Hieronder staan 10 ver schillende puzzelstukjes: At/mJ. Je moet één vierkant vor men van 10 bij 10 blokjes. Je hoeft de puzzelstukjes niet te draaien ofte spie gelen. Schrijf de letters van de puzzelstukjes op. Advies: misschien kun je de stukjes uitknippen en er een soort puzzel van maken. G B D I A C F -1 E -^ _l J Erika Luime (Ouddorp) was op school over Mozes en de uittocht bezig Daarom maakte ze er een puzzel over. Beantwoord de volgende vragen en zet de antwoorden in de goede hokjes. Je kunt de antwoorden vinden in Exodus 1 tot en met 13. Van boven naar beneden lees je Het stof werd Er kwamenplagen in Egypte. Hetveranderde in bloed. Dekonden de eerste twee plagen nadoen. Broer van Mozes. Moeder van Mozes. De grond waarop Mozes stond bij de brandende braambos was 8. Schoonvader van Mozes. 9, God wees 's nachts het volk de weg met een 10. Zus van Mozes. 11. Mozes werd gelegd in eenvan biezen. 12. Er werdaan de deurposten gesmeerd bij de Israëlieten bij de laatste plaag over Egypte. Zoon van Mozes. Mozes doodde eenen moest daarna vluchten. Vrouw van Mozes. Mozes breidt zijnuit over de Rode Zee om een pad te krijgen. De Israëlieten worden ook welgenoemd (Exodus 2 6) 13 14 15 16 17 aaia Je ziet hier 5 plaatjes staan. Elke letter van het plaatje stelt een cijfer voor. Probeer alle letters te vinden. Zet daarna de letters die bij de cijfers 1 t/m 14 horen achter elkaar en je krijgt een nieuw woord. 13 10 1 3 5 4 4 1 3 6 9 1 12 14 7 1 8 6 5. 11 2 Naomi Clement (Oude-Tonge) Dat was een hele reis van mama en Ricardo: helemaal naar Boston in Amerika. Hebben ze veel honkbal- wedstrijden gezien? Je bent lekker verwend door papa: zwemmen in Stellendam en hèèèèl vèèèl pannenkoeken gegeten. Wat heeft mama voor jou uit Amerika mee genomen? Hoe gaat het met je knuffelhond 'Doggy'? Je hebt hem een echte Engelse naam gegeven. Deze week zijn er twee jarigen te melden; op 4 juni is Joan Melissant (Ouddorp) jarig en op 7 juni Mieke Korpershoek (Middelharnis). Van harte gefeliciteerd met deze dag. Vergeten jullie de oplossingen van april niet? Dat kan nog tot vandaag! In zomer ben ik van plan om weer om de twee weken een jeugdhoekje te maken. De meesten vonden het vorig jaar fijn, dat er in de vakantie ook puzzels in stonden. Misschien kunnen jullie nog een paar leuke puzzels over de vakantie opsturen! Heb je nog ideeën? Laat me het gewoon weten. Schrijf of mail! OUDDORP/MOERDIJK - Het nieuwe Nederlandse team dat gaat proberen het wrak met bemanningsleden te vinden van de Ameri kaanse B17-bommenwer- per die mogelijk in de zee bij Ouddorp is neergestort, staat startklaar. Zodra het weer gunstig is, wordt één dezer dagen uitgevaren met een onderzoeksboot die is uitgerust met geavanceer dere apparatuur. Woord voerder Dennis Noten boom uit Dirksland zegt dat het wachten is op een droge dag met windkracht 2. Van een onzer verslaggevers van één van de tien omgekomen bemanningsleden van de BI7. Haar vader was de staartschut- ter van het vliegtuig, dat op 4 februari 1944 ergens voor de kust tussen Vlissingen en Oud dorp in zee verdween. Vier drenkelingen zijn destijds al gevonden, van wie er drie aan spoelden bij de vuurtoren van Ouddorp. De overigen worden nog altijd vermist. De familie Caldwell had eerder hoopvol de Zeeuwse wrakduikstichting 'De Roompot' benaderd, maar die heeft afgehaakt. Afgelopen april waren op sommige dagen de weersom standigheden "perfect", zegt Henk de Vries, coördinator Metaldec's hydrografi- Het team wordt bijgestaan door Metaldec International uit Moerdijk, een bedrijf dat zich toelegt op het opsporen, detec teren, inspecteren en bergen van scheeps- en vliegtuigwrak ken. De onderneming zet haar sidescan sonar in, een apparaat waarmee voorwerpen kunnen worden gelokaliseerd die zich onder water of in de bodem bevinden, en waarvan nog een deel uitsteekt. Objecten die volledig begraven zijn, kun nen in beeld worden gebracht met de sub-bottom profiler en de magnetometer. Ook die zullen tijdens de speurtocht worden gebruikt. Het team is ingeschakeld door Adrian Caldwell-Leist, de doch ter van sergeant Leroy Leist, sche afdeling. Maar toen kon het team nog niet beschikken over een geschikte boot, Dat is inmiddels geregeld en "alles staat nu stand-by", bericht Dennis Notenboom; de boot, de apparatuur, de duikers. Alleen bij een Oostenwind kracht 2 kan er worden uitge rukt, omdat de sonar-appara- tuur "niet meer dan vijftig cm golfhoogte kan hebben." Maar "niets is zo onvoorspelbaar als het weer" en vervolgens moet iedereen op de uiteindelijke dag ook maar kunnen. De plaats van afvaart is Wemel- dinge. De bemanning stapt ech ter op in de buurt van Neeltje Jans, bij de steigerhelling aan de Noordzee, De zoektocht is de eerste die zo serieus en met zulke nauwkeu rige apparaat wordt onderno men. OUDDORP - Het enorme succes van de Bourgondische Kunst- en Ambachtsmarkt in 2006 heeft ertoe geleid dat de Stichting Promotie Kop van Goeree het organisatieteam heeft gevraagd om voortaan jaarlijks op de laatste zaterdag in juni een dergelijk evene ment te organiseren. Op zater dag 30 juni 2007 komen er in het centrum van Ouddorp aan Zee ongeveer 45 kramen te staan onder de gewijzigde naam Ouddorpse Kunst- en Ambachtsmarkt, die wederom geopend zal worden door de burgemeester van Goederee- de, mevr. G.J. van de Velde-de Wilde. Behalve de artistieke en creatieve deelnemers uit de eigen regio tonen dan ook kunstenaars van elders hun werk, hetgeen de markt door nog meer diversiteit alleen maar interessanter zal maken. Er zullen veel schilderijen te bezichtigen zijn maar ook quilts, keramiek, glaskunst, fotografie, mozaïek, sieraden. Tiffany, zouthoutobjecten, panfluiten, Paverpolbeelden, OUDE-TONGE - Morgen, zaterdag 2 juni, kunnen er van 9,00-12,00 uur weer rommel marktspullen worden ingele verd bij Osseweijer b.v., Sta tionsweg 2-a te Oude-Tonge. Liever geen grote meubelstuk ken en spiralen. De rommel markt zal gehouden worden op 1 september door de Her vormde Gemeente, gescrapte artikelen, acryl-tasjes vilt, handgemaakte beren, zelf gemaakte aparte kinderkleding en retro vintage dameskleding. Verder zal er een stand zijn voor de verkoop van kunst en nijverheidsbenodigdhe- den, een stand van Unicef, de Wereldwinkel, tweedehands kinderkleding en dialect CD's, Bovendien wordt er ruim schoots aandacht besteed aan de kinderen met o,a. diverse workshops. Het uitgebreide muziekprogramma, waarin vooral ook de jeugd optreedt, zal weer door de Stichting de Luie Walvis worden verzorgd. DIRKSLAND - Op zater dag 9 juni, aanvang 20.00 uur, geeft de Christelijke Oratorium Vereniging Laudando o.l.v. dirigent Rinus Verhage en m.m.v. het barokorkest II Fiorda- liso (concertmeester Franc Polman) en organist Wim Diepenhorst een feestelijk Buxtehudeconcert in de hervormde kerk van Dirks land. De entree bedraagt 10, voor CJP en 65-plus- sers 8. Kinderen t/m 12 jaar mogen voor 2 naar binnen. Wereldwijd wordt Buxtehude herdacht en Goeree-Overflakkee blijft daar niet bij achter. Ieder een is dan ook zeer wel kom om voor het eerst of opnieuw onder de indruk te raken van deze bijzon dere muziek. Veel van de cantates die Lau dando, het barokorkest II Fior- daliso en organist Wim Die penhorst voor u in Dirksland gaan uitvoeren, kunnen in een programma van een Abend- musik zijn voorgekomen of hebben gefunctioneerd in de liturgie van de Marienkirche. Het concert begint met de can tate '/Mies, was ihr tut mit Wor- ten oder mit Werken' n.a.v. Kolossenzen 3 en eindigt met het bijzonder indrukwekkende 'Nimm von uns, Herr, du treu- er GoU', een grootschalig werk dat gebaseerd is op de melodie vanhetbe kende'Vaterunserim Himmelreich'. Dit hoogtepunt uit de creaties van Buxtehude volgt in diverse coupletten de tekst op de voet en schildert in rijke kleuren elke gedachte en inhoud van de teksten. Ook de strijkers participeren volop in de symbolische verduidelijking van het geheel. De cantate sluit af met een prachtig uitgewerkt 'Amen', zoals we dat alleen ook bij Bach kunnen aantreffen. Tussen deze boekdelen van het programma is veel schoonheid te beluisteren zoals bijvoor beeld het Magnificat (zowel in cantate vorm als als orgelsolo) en de koraalcantates 'Befiehl dem Engel, dass er komm' en 'Du Friedefürst, Herr Jesu Christ', Het koor prijst zich voor dit concert gelukkig met de medewerking van een fan tastisch barokorkest en een eveneens fantastische organist, die naast het kistorgel uiter aard ook een paar grote orgel- werken op het hoofdorgel van de kerk zal laten horen. Op Goeree-Overflakkee is sprake van een rijke hoeveel heid (muzikaal) culturele eve nementen en in dat scala past zeker ook een Buxtehude concert in dit Buxtehudejaar. COV Laudando tekent hier voor nadat ze vorig jaar ook een succesvol Mozart-herden- kingsconcert gegeven heeft. Toegangskaarten voor 9 juni zijn in voorverkoop verkrijg baar bij de VVV's te Middel harnis en Ouddorp (of bij de koorleden van Laudando) en t,z,t, ook aan de kerk voor afgaand aan het concert. De organisatie is in handen van COV Laudando, het concert wordt mede mogelijk gemaakt door de Stichting Podium.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 11