Brandweeroefening tijdens weekmarkt Vervolg verhaal Eerste Adams bugels novum bij Vooruit! Bidden voor vervolgde christenen tijdens Nacht van Gebed Weer Alzheimer Inloop avond te Middelharnis Dit Open Caravandag Avond- driedaagse op de fiets Knutselmiddag 'Vaderdag' Tentoonstelling showbloem- werken bij Garage Knöps Wandelexcursie Westduinen Wandelmars Nieuwe-Tonge Boerenmarkt Middelharnis EIIAIIDEn-IIIElJWS springt eruit! Open Doors i PAGINA 6 WOENSDAG 30 MEI 2007 SOMMELSDIJK - Onver wachts was het zover: de brandweer moest afgelopen woensdag uitrukken voor een gebouwbrand aan de Voor straat te Sommelsdijk, terwijl daar de weekmarkt volop in bedrijf was. Een straat vol kra men en mensen, en hoe reali seer je dan snel en adequaat het watertransport? Gelukkig ging het ditmaal slechts om een oefening, dit op aange ven van bewoners van de Voor straat. Het geeft immers wel een veilig gevoel als je weet dat er op enige wijze een plan van aanpak is als er werkelijk ingegrepen moet worden als zich tijdens de weekmarkt een vurig probleem voordoet aan de Voorstraat. De oefe ning was vooral gericht op het aanleggen van het water transport, waaronder het uit rollen van de slangen temid den van het marktpubliek. En dat bleek tijdens de oefening van woensdagmiddag perfect te verlopen, zodat zichtbaar gemaakt kon worden dat de brandweer er ook op is bere kend om onder zulke omstan digheden op te treden. Voor de bewoners een veilig gevoel, en voor de marktbezoekers was het woensdag een aardige afwisseling van het markttafe- reel. Aan de oefening namen de blusploegen van Sommels dijk en Middelharnis deel. Foto: Persbum Flakkee. OUDE-TONGE - Fanfare- orkest Vooruit is een dyna misch orkest. Na het suc cesvolle Voorjaarsconcert van 14 april werkt het orkest toe naar een uitwisselings concert met Muziekvereni ging Soli Deo Gloria uit Alblasserdam. Informatie over dit concert is te vinden op de website van Vooruit www.fanfareorkestvooruit. nl. Hier zijn ook foto's te zien van het Voorjaarscon cert en kan de film worden gedownload die gemaakt is door Leonard Braber. Hij monteerde een shooting met daarin Jurgen Nab (diri gent fanfare-orkest)Ron Braber (dirigent leerlingen- orkest) en hemzelf terwijl ze overleg voeren over het pro gramma van het afgelopen concert. Vooruit draaide deze film af op levensgrote video schermen, terwijl het orkest zelf een choral speelde. Voor uit is een van de eerste orkes ten die een eigengemaakte en sfeervolle film afdraaide in combinatie met live muziek en zal dit concept volgend jaar wederom toepassen. Door een perfecte combinatie van sfeer volle en diepgaande muziek, prachtige verlichting verzorgd door Vmbo-leerlingen van het Grafisch Lyceum Rotterdam, een kort maar krachtig optre den van het grote leerlingen- orkest van Vooruit en flitsen de moderne muziek waren de reacties van het publiek en de sponsors zeer positief. Twee solobugelspelers van het orkest hebben op dit concert heerlijk gespeeld op hun nieu we bugel van het merk Adams. Uniek, want daarmee zijn zij de eersten op Goeree-Over- flakkee die op deze prachtige instrumenten gaan spelen. De nieuwe instaimenten zijn nodig door de uitbreiding van het orkest. Nederland kent vele winkels van muziekinstru menten maar weinig bouwers van blaasinstrumenten. De Limburgse instrumentenma ker Adams uit Ittervoort is wereldberoemd om zijn slag werk. Vrijwel alle symphonie- orkesten over de gehele wereld spelen op slagwerkinstrumen ten van Adams. Adams bouwt nu ook bugels, die uitstekend zijn ontvangen. Dat Adams voorrang geeft aan Vooruit, onderstreept de goede relatie die deze firma heeft met het orkest. De komende tijd is Vooruit diverse malen te beluisteren. Wilt u zomaar eens een kijkje nemen bij het orkest, dan bent u op de woensdagavond van harte welkom tijdens de wekelijkse repetitie in gebouw 't Bolbaeken, achter de Rooms Katholieke kerk te Oude-Ton- ge. Vanaf 18.45 uur repeteert het leerlingenorkest onder leiding van Ron Braber, aan sluitend speelt fanfare-orkest Vooruit o.l.v. Jurgen Nab. OUDDORP - Recreatiepark De Klepperstee organiseert zaterdag 9 juni van 10.00 tot 16.00 uur een Open Caravandag. Mensen die overwegen een stacaravan te kopen worden uitgenodigd op deze dag om geheel vrijblijvend een kijkje te komen nemen. Net zoals makelaars kijkdagen organise ren voor te koop aangeboden woningen, hoopt De Klepper stee geïnteresseerden warm te krijgen om een kijkje te komen nemen bij de te koop aangeboden stacaravans op het park. Alle deelnemende gasten c.q. caravans zijn herkenbaar aan een symbool op hun caravan, zodat de bezoeker weet dat deze caravan te bezichtigen is. Voorts heeft De Klepperstee die dag een informatiestand ingericht, waar alle informa tie omtrent het huren van een jaarplaats op De Klepperstee voor handen is. Natuurlijk is er ook gedacht aan de kinde ren. Die dag zal er een spring- kussen op het terrein aanwe zig zijn en voor de kleine snoe pers een popcornkraam. Zoals een goed gastvrouw betaamd, staat ook de koffie klaar! Coby van den Berg, adjunct directeur van De Klepperstee heeft gesignaleerd dat niet alleen op hun park, maar ook landelijk, de verkoop van sta caravans stagneert en hoopt middels deze actie de verkoop van de stacaravan van haar gasten te stimuleren. GOEDEREEDE - Basisschool 'Buten de Poorte' te Goeder- eede organiseert op dinsdag 5, woensdag 6 en donderdag 7 juni een avonddriedaagse op de fiets. Op dinsdag 5 en don derdag 7 juni is er de keuze tussen een 10 of 20 kilometer- fietstocht en op woensdag 6 juni is er een tocht van 15 kilo meter uitgezet. Er kan iedere avond worden ingeschreven om 18.15 uur in de aula van de school. De kosten bedra gen 3,00 voor de jeugd en 4,00 voor de volwassenen. De 20 kilometertocht start om 18.45 uur en om 19.15 uur start de 10 kilometertocht. Op woensdag start de 15 kilome tertocht om 18.45 uur. Voor meer informatie kunt u con tact opnemen met: Ivonne Pijl, telefoon: 0187-493452. SOMMELSDIJK - Wijkver- eniging 'De Zwaluw' houdt woensdagmiddag 6 juni a.s. een knutselmiddag voor de jeugd van 4 t/m 12 jaar in het wijgebouw, met als thema 'Vaderdag'. De middag duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Deel name kost 1 voor leden van de wijkvereniging en 1,20 voor niet-leden, dit incl. limo nade en een snoepje. En hulp van ouders is natuurlijk altijd welkom. Spring naar. www.fiakkeetrampolines.nl 06 51951096 SOMMELSDIJK - Voor de deelnemers van de BBL oplei ding Bloemschikken niveau 3 van de Groene School Som melsdijk zit de schooltijd er bijna op. Maar niet voordat ze op 5 en 6 juni a.s. voor alle belangstellenden een eind presentatie hebben verzorgd van hun bloemstukken. Dat gebeurt in de showroom van Garage Knöps, Langeweg 113 te Sommelsdijk. De showroom van Garage Knöps leent zich uitstekend voor het tentoonstellen van bloemstukken. Behalve de centrale ligging van het pand hebben de deelnemers hier de beschikking over een enor me ruimte en mogen ze zelf kiezen welke auto's ze willen gebruiken bij hun werkstuk. Naast bloemwerken als show- stukken - te gebruiken in kan toorruimtes, showrooms en op beurzen - zijn er ook tafel- versjeringen en bruidsversie ringen te zien. De deelnemers zelf zijn aanwezig om u uitleg te geven over hun werk. Maar ook de docenten hebben hun best gedaan. Zij maken nog extra bloemwerken om de showroom verder op te fleu ren. Natuurlijk kunnen zij u ook alles vertellen over de MBO opleiding Bloemschik ken aan de Groene School Sommelsdijk. U bent van harte welkom om te komen kijken op dinsdag avond 5 juni van 19.00-20.00 uur en op woensdag 6 juni de hele dag van 9.00-20.00 uur. OUDDORP - Het FVN afde ling Goeree Overflakkee, VW Ouddorp en de Stichting Het Zuid-Hollands Laiidschaporga- niseren op zaterdag 9 juni om 14.00 uur een wandelexcursie door de Westduinen, een uitge strekt natuurgebied ten westen van Ouddorp. De natuurgids laat u de mooiste plekjes zien. U gaat ook door de knieën om allerlei andere kleine plan tensoorten te bewonderen. De Westduinen is een uitge strekt gebied met golvende duingraslanden. Enkele dro ge, kale toppen worden afge wisseld met laaggelegen voch tige duinvalleien. Al sinds de middeleeuwen graast er vee. Hierdoor krijgen struiken en bomen geen kans om te groei en en blijft het imieke voedsel- arme grasland behouden. Dit grasland vormt een goede leef omgevingvoor plantensoorten die op voedselrijkere plaatsen al lang zijn verdwenen. Het vertrek is vanaf de werkschuur aan de Westduinweg 37 in Ouddorp (via Klarebeekweg) Deelname aan de excursie is gratis. Vooraf opgeven is ver plicht; dat kan tot vrijdag 8 juni 17.30 uur via de natuuragenda op www.zuidhoUandsland- schap.nl of bij VW Ouddorp, tel. (0187) 681789. Sinds 1989 wordt in verschillende plaatsen in België en Nederland één nacht per jaar gebeden voor vervolgde christenen. Deze zogeheten 'Nacht van Gebed' vindt dit jaar plaats in de nacht van vrijdag 1 juni op zaterdag 2 juni van 22.00 uur tot 06.00 uur. De 'Nacht van Gebed' gaat vooraf aan de 'Zondag voor de Lijdende Kerk', de eerste zondag na Pinksteren. Op deze dag wordt in vijf tienhonderd kerken in Nederland en België, in preek en liturgie aandacht gevraagd voor christenen, die om hun geloof worden vervolgd of verdrukt. Er is één nacht in het jaar waarin veel christenen niet slapen. Wat ze dan doen? Bid den. Niet voor zichzelf of voor hun kerk, maar voor de ver volgde christenen wereldwijd. Dat gebeurt tijdens de Nacht van Gebed die in de nacht van vrijdag 1 op zaterdag 2 juni gehouden wordt. In een afwis selend programma worden er gebedspunten (telkens vooraf gegaan door een filmpje op dvd) en persoonlijke verhalen aangereikt. Daarin gaat het over christenen die in moei lijke situaties zitten, en klin ken er verhalen uit een land waarin in het geheim bijbels worden gebracht. Steeds weer verzuchten vervolgde chris tenen: "Bid voor ons, vergeet ons niet!" En ook vanuit de Bijbel klinkt de oproep om te denken aan de gevangenen, alsof we zelf met hen gevan gen zitten (Hebreeën 13:3). De 'Nacht van Gebed' is een initiatief van de stichting Open Doors die zich wereld wijd inzet voor ondersteuning van christenen in landen waar sprake is van verdrukking of vervolging. In ruim vijftig lan den ervaren christenen discri minatie en vervolging omdat ze in Jezus Christus geloven. Dit heeft vaak tot gevolg dat ze hun baan kwijtraken. gevangen worden genomen, gemarteld en soms zelf wor den vermoord. De bedoeling van deze gebedsnacht is dat christenen zich door gebed inzetten voor geloofsgeno ten, die véle nachten moeten doorbrengen in gevangenis sen of politiecellen. In 2006 deden, 6.000 mensen op 300 plaatsen mee. Dit jaar verwacht Open Doors dat nog meer mensen van verschil lende kerkelijke achtergron den de nacht samen biddend doorbrengen. Na een alge mene inleiding worden video fragmenten vertoond, afgewis seld met tijden voor gebed en pauzes. De videobeelden gaan over landen waar christenen om hun geloof worden ver volgd of verdrukt. Enkele reacties van deelnemers aan vorige gebedsnachten: "Het heeft mij geraakt dat de ver volgde christenen niet vragen om minder vervolging, maar om meer kracht om het vol te houden." "Ik ben diep getrof fen door wat deze mensen voor hun geloof over hebben." De organisatoren hopen dat uit alle kerken deelnemers aanwezig zullen zijn. Goeree-Overflakkee Op Goeree-Overflakkee wor den op twee plaatsen derge lijke gebedsbijeenkomsten gehouden. Alzheimer Inloopavond Goeree-Overflakkee/ Hoekse Waard nodigt belangstellenden uit voor haar eerstvolgende inloopavond, woensdag avond 6 juni a.s., in het Wijkcentrum te Middel harnis. Het thema voor deze avond is 'Kleinscha lig wonen'. De Alzheimer Inloopavond is een trefpunt voor mensen met dementie, hun partners, familieleden, vrienden en hulpverleners. Onder leiding van deskundige gesprekslei ders krijgt men hier voorlich ting over allerlei aspecten van dementie. ledere bijeenkgmst staat een onderwerp centraal. De bij eenkomst begint met een interview met een deskundig gastspreker. Dit duurt onge veer een half uur. Na de pau ze is er tijd om vragen te stel len en in discussie te gaan. Er is volop ruimte voor discussie en het uitwisselen van ervarin gen. Door de ongedwongen sfeer kunnen de bezoekers hun problemen in alle open heid naar voren brengen. Ook is er op deze avonden een informatietafel aanwe zig met boeken, folders, enz. Na afloop kan desgewenst nog iets worden gedronken en met elkaar worden nage praat. Het programma duurt van 19.30 tot 21.30 uur; de deu ren gaan open om 19.00 uun De entree is gratis, evenals het welkomst kopje koffie of thee. U hoeft zich niet van te voren aan te melden. De Alzheimer Inloopavond Goeree-Overflakkee/Hoekse Waard wordt gehouden in Wijkcentrum Middelharnis, Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis. Er is voldoende gelegenheid om te parkeren. Het gebouw is rolstoelvrien- delijk en rookvrij. Lijn 135 en 137 van het openbaar ver voer, alsook de bvistaxi's 635 en 637 stoppen voor de deur. Kunt u niet komen omdat u iemand moet verzorgen? Bel dan even. Ook voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de Alzheimer afdeling, de heer Cor Besuyen, tel.: 0187- 485344. De Alzheimer Inloopavond te Middelharnis is een activiteit van Alzheimer Nederland, afdeling Goeree-Overflak kee/Hoekse Waard. In Middelharnis op vrijdag 2 juni in verenigingsgebouw De Hoeksteen, Ring 13. De bij eenkomst begint op vrijdag 2 juni om 22.00 uur en duurt tot zaterdagochtend 2 juni 6.00 uur. Men kan ook delen van de gebedsnacht bijwonen. Contactpersonen zijn Ruud Kuijer, tel. 0187-640840, Pie- ter Boeter, tel. 0187-485210 en Koos Louws, tel. 0187-485783. In Stellendam wordt een gebedsavond gehouden in gebouw 't Forum bij de Gere formeerde Kerk aan de Tuin- straat. Van 18.30 uur tot 19.30 uur zal er eerst een speciale bijeenkomst zijn waarvoor alle kinderen worden uilge nodigd. Er zal dan een DVD worden bekeken om daarna te bidden en mooie kaarten te schrijven en op te sturen. Daarna is om 19.45 uur de zaal open voor tieners en vol wassenen; deze bijeenkomst duurt tot ca. 22.15 uur. Na een algemene inleiding wor den videofragmenten ver toond, afgewisseld met tijden voor gebed en pauzes. Op vrijdag 15 juni organiseert Stichting Ons Dorpshuis, in samenwerking met een aantal actieve Nieuwe Tongenaars, een wandelmars. De afstan den waartiit gekozen kan wor den zijn 3, 6 en 10 kilometer. De start is om 18.30 uur bij Ons Dorpshuis, Korteweegje 14 te Nieuwe-Tonge. Voor deelname kunt u zich vanaf 18.00 uur laten inschrijven. Deelname kost 2, ongeacht het aantal kilometers dat men loopt. De routes liggen in en om Nieuwe-Tonge. Meer- markt Klapmuts zorgt voor een leuko verrassing tijdens de loop. Na afloop is er voor iedere deelnemer een mooie medaille. Voor de 5e keer zal er een grote Boerenmarkt worden gehouden op het terrein van de Prins Maurits Scholenge meenschap te Middelharnis, ditmaal op zaterdag 9 juni a.s. van 9.30-15.00 uun Erzijnzo'n 40 kramen aanwezig met voor elk wat v«ls, o.a. tweedehands kleding en speelgoed, imker producten, skelters, (tweede hands) boeken, groente en fruit, koffie, fietsen en fietskar ren, een leuke collectie kin derkleding, een fotograaf en natuurlijk de rommelmarkt. Voor de kinderen zijn er weer diverse spelletjes te doen. Maar ook de oudere sportieve- lingen kunnen zich aan elkaar wagen bij het ketelpakhan- gen. Als primeur kunt u op de Boerenmarkt het imieke kwartet over Goeree-Overflak kee kopen. Bestelling/reser vering is nu reeds mogelijk via e-mail kwartet-go@kliksafe.nl of telefonische via nummer 0187-489338 of 0187-484336. Een kwartetspel kost 6,95 per stuk. De opbrengst van de Boerenmarkt is voor het bouw fonds van de Gereformeerde Gemeente te Middelharnis. 76- In de weken, die daarop volgden, kreeg hij steeds meer betrekking op de deugden Gods. Die deugden kreeg hij hef, die deugden ging hij bemin nen. Die deugden stelde hij tenslotte hoger dan zijn eigen zaligheid. Biddende worstelde zijn moeder met hem mee. Hoe vurig pleitte zij op het verbond Gods. Zij smeekte bij de voortduur de Heere, of het Hem behagen mocht het licht eens op te doen gaan in Everts ziel. Dan daalde soms een niet te beschrijven vrede in haar hart en dan gebeurde het wel, dat zij haar kind kwijt raakte aan de troon der genade. Dan kreeg ze het vaste vertrouwen, dat de Heere, Die het goede werk in Evert begonnen was, het ook zou voleindigen. Evert zat op zijn kantoor te werken. Gezellig brandde het kacheltje achter hem en verspreidde een behaaglijke warmte. Buiten striemde de regen neer, kletterde tegen de ruiten. Echt novemberweer. Hij stak een pijp op en staarde peinzend naar buiten. Daar kraakte de deur achter hem en mijnheer Van Dalen trad binnen. Deze scharrelde wat rond, kuchte eens, zocht schijnbaar wat in de kas ten aan de muur, kuchte wéér eens. Hij nam tenslotte plaats op de tweede en laatste stoel, die in het vertrekje stond. Verbaasd en nieuwsgierig blikte Evert hem aan. "Wat zou er zijn?" piekerde hij, want dat zijn patroon iets op het hart had, stond voor hem vast. Hij bemerkte het aan alles, aan zijn gehele zenuw achtige manier van doen. Afwach tend zat hij daar. "Mijnheer Kooistra, ik moet eens even met u spreken. Hebt u tijd?" Evert voelde het komische in die vraag, dat een chef aan zijn bedien de vroeg, of deze even tijd had, daar had hij nog nooit van gehoord. Hij wendde zich geheel tot mijnheer Van Dalen, terwijl hij antwoordde: "Waar kan ik u mee van dienst zijn, mijnheer?" Deze scheen maar geen begin te kun nen maken, althans hij zweeg enige ogenblikken voor hij sprak. 'Ja, eh... ziet u,eh... ik kom met geen prettige boodschap voor u en u kunt gerust van mij aannemen, dat het mij heel wat gekost heeft eer ik tot deze maatregel overgegaan ben. Doch het móét, ik kan niet anders." Een hevige ongerustheid maakte zich van Evert meester, want hij begon iets te vermoeden. "Doordat mijn zaak steeds achteruit loopt is het mij onmogelijk geworden mijn administratie langer door u te laten behandelen en ben ik daardoor genoodzaakt geworden dat werk zélf in de avonduren te verrichten," ver volgde mijnheer Van Dalen met iets sombers en verlegens in zijn stem. Schrik donkerde in de ogen van Evert en strak staarde hij zijn patroon aan. Hij had het al wel lang aan zien komen, had het verwacht, doch nu het kwam overrompelde het hem toch. Het kwam zo ineens. "U moet niet denken, dat ik het doe, omdat ik iets op uw werk aan te merken heb," haastte mijnheer Van Dalen zich, "integendeel, u hebt mij steeds door uw nauwgezette arbeid reden tot tevredenheid gegeven, maar mijn verdiensten zijn zo inge krompen, dat ik 11 niet meer betalen kan. Ik had deze maatregel reeds veel eerder moeten treffen, doch de ramp die u deze zomer getroffen heeft, is de oorzaak, dat ik daar zo lang mee gewacht heb. Mijn vrouw heeft er de gehele nacht niet van kunnen slapen, zo trok zij het zich aan, maar er is niets aan te doen, ik word er door de omstandigheden toe gedwongen." Evert was bleek geworden. Een lawi ne van gedachten stormde op hem aan. Dat dat nü juist komen moest. Nauwelijks zaten ze weer in een eigen gehuurde woning, of deze nieuwe tegenslag ontnam hun voor de twee de maal alle middelen van bestaan. Waar moesten ze nu van leven? Hoe moesten ze de huur betalen? Hij wist het niet. Tevens bemerkte hij, dat hij ook niet behoefde te proberen mijn heer Van Dalen tot andere gedach ten te brengen, daar deze door de nood daartoe geprest was. "Wanneer had u gedacht het ontslag in te laten gaan?" vroeg hij toon- loos. "Het is juist zaterdag de laatste van de maand, dus blijft u dan maar tot het eind van deze week," besliste Van Dalen, "dan kunt u het volle loon over de maand november nog beuren. Misschien gelukt het u wel in de komende weken iets anders te krijgen." "Ik zal het tenminste proberen," ant woordde Evert slechts. "Indien ik u van dienst kan zijn met het geven van inlichtingen, dan kunt u mijn adres gerust opgeven," bood mijnheer Van Dalen aan, terwijl hij reeds bij de deur stond. Daarop ver wijderde hij zich snel, blij dat hij de knoop maar doorgehakt had. Evert zat een ogenblik roerloos te luisteren naar de zich verwijderende voetstap pen. Nu stond hij dus voor de tweede keer op straat, wel niet op zo'n pijn lijke wijze als de eerste maal, doch de moeilijkheden waren dezelfde, neen, eigenlijk was het nu nog erger, want toen woonden zij nog in hun eigen huisje, waarvan ze geen huur ver schuldigd waren, terwijl dat nu wèl het geval was. Hij dwong zich tot de arbeid, maar hij kon er zijn hoofd niet bij krijgen. Herhaaldelijk betrapte hij zich op vergissingen, die hij maakte. Een halfuurtje later bracht mevrouw Van Dalen hem zijn koffie, doch bleef nu niet zoals gewoonlijk een poosje praten. Ze kleurde hevig, toen zij het kopje voor hem neerzette. Even kruisten hun blikken zich, snel sloeg zij haar ogen daarop neer en vertrok. Haar mondhoeken trilden zenuw achtig. Evert begreep, dat het geen boosheid, maar verlegenheid en schaamte was, die haar aldus deden handelen en hij nam het haar dan ook nioi kwalijk. Och, dat deed hij het mijnheer \an Dalen óók niet, want hij wist. dat de nijpende armoede er do oor/aak van was. Hij had niets kwalijk te nemen, want hij had nergens recht of aan spraak meer op. Alles was verbeurd en verzondigd en de Heere deed ook in deze geen onrecht. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 6