SU R r r J Flakkeese vrouwen sluiten leergang Bestuur en Beleid af i]^H 141^8 Thcïy ptrj pir^ \'^X en: Feesttaarten voor moeder -T* prtfi EIIIVt1DEn-t1IEUW5 yi^Uo pKZ^ctvnentie.yt en -vnenAlnncH PITSTKSXEREN '^-" -fT" "T^ern^^ctlkt: Deze week zijn er driejarigen te melden: op 29 mei Arianne Stroober(Nieuwe-Tonge), op 30 mei Coen v.d. Wekken (Dirksland) en op 31 mei Jantine Mans (Ooltgensplaat). Misschien vind je het raar, maar het is toch echt waar. De maand mei is al weer om. Ik kijk daarom even achterom. Sommigen moeten nog antwoorden van april sturen. Dat betekent voor mij nog wat leesuren. Ik verwacht ook al de antwoorden van mei. Graag met een briefje erbij, dan word ik echt blij. FIGURENPUZZEL B I H A E J '^ern^ v/tn c^e^^et^eest (Dit is de laatste keer voor deze rubriek, volgende week een 'oude rubriek'.} Uitslagen Damclub 'Denk en Zet' Ï- Flakkeese Competitie Rommelmarkt Goedereede PAGINA 9 VRIJDAG 25 MEI 2007 Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. Per maand zijn er 100 a 120' punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Zelfgemaakte puzzels met de oplos sing erbij, die via de e-mail verstuurd worden, leveren 20 punten extra op als ze geplaatst worden. Stuur al en toe een briefje, dat wordt beantwoord. Bij 500 punten ont vang je een boeken- bon van 10,-. Wie eenjaar geen oplos.singen inlevert, verliest zijn/haar punten en begint weer met O piuiten. Pinksterfeest! Vervulling met de Heilige Geest. Wat betekent dat? In het woord 'vervulling' zit het woordje 'vol'. Wanneer kun je iets vol maken? Niet iets wat al vol is. Alleen iets wat leeg is. In een volle fles kun je niets meer gieten, maar in een lege fles kun je wel iets gieten. Zo is het ook bij het Pinksterfeest. Als je hart al helemaal vol is, kan de Heilige (leest er niet bij. Waar is jouw hart vol van? Van de dingen van deze wereld? Van school? Van muziek? Van geld? Dan kan de Heere er niet meer bij; dan is er geen plaats voor Hem. En als je hart leeg is? Als je ziet dat alles van jezelf helemaal niets betekent? Dan wil de Heilige Geest in jouw hart komen wonen. Mis.sthien zegje nu: "ik kan zelf geen plaats maken. Ik weet niet hoe dat moet." Bidt dan op het Pinksterfeest: "Heilige Geest, wilt U plaats maken in mijn hart? Plaats voor (Jod en voor de Heere Jezus?" De puzzel voor deze keer werd aangeleverd door Ton van Schaik (Stellendam). je moet de antwoorden, die je kunt vinden in Handelingen 2 1-13, deze keer van boven naar beneden invullen. De letter 'ij' inoet je in deze puzzel in 2 vakjes invullen, dus een 'i' en een 'j'. Als je de antwoorden goed ingevuld hebt, lees je van links naar rechts in de dikomlijnde hok jes een woord. Welk woord is dat? 1. En begoinien temet andere talen. 2. Waren zij allenbijeen. 3. En van hen werden gezien verdeeldeals van vuur. 4. Godvruchtige mannen van alledergenen die onder de hemel zijn. 5. En zij werden allen vervuld met den 6. En begoiHien te spreken met andere 7. En liet zal op eenvan hen. 8. Gelijk als van een geweldigenwind. 9. Zoals de Cleest hunuit te spreken. 10. En erhaastelijk uit den hemel een geluid. 11. En er warente Jeruzalem wonende. 12. En als dezestem geschied was. 13. Kwam detezamen en werd beroerd. mm^mmi immm'Mi '-mmmm>. ttm^U0m. T^^^ fimmim'M Willianne Boer (Sommelsdijk) Wat een leuk vooruitzicht: je mag met je vader en moe der mee naar je broer in Ganada. Een hele goede reis! Wat zul je veel te vertellen hebben als je weer thuis mag komen. Hoor ik van je hoe het was? Hieronder staan 10 verschillende puzzelstukjes: A t/m J. Maayke Bos (Ooltgensplaat) wil van jullie weten vier welke figuren (puzzelstukjes) er samen één vierkant vormen van 10 bij 10 blokjes. |e hoeft de puzzelstukjes niet te draaien ofte spie gelen. Schrijf de letters van de puzzelstukjes op. Advies: misschien kun je de stukjes uitknippen en er een soort puzzel van maken. 1Hoe lieet je Ik heet Marijn Villerius. 2. In wellieplaats woon je? Ik woon in Dirksland 3. Naar welke groep of welke klas ga je na de zomemakan- tie? Ik ga naar klas 3. 4. Op welke school zil je na de zomeni/ikanlie? Ik zit op de middelbare school 'Prins Maurits' in Middelharnis. 5. Ben je afgelopen jaar op een excursie, op kamp of op schoolreis geweest (ofvtis- 8. schieii wel alle drie)? Ik ben op excursie geweest. Waar gingen jullie naar toe? We hebben in Breda gesctiaatst. Hoe gingen jullie daarheen (met de fiets/met de bus/ lopend/met de auto/met de trein)? We gingen er met de bus naartoe. Wat heb je die dag/die dagen allemaal gezien? Ik heb allemaal schaatsers en ijs gezien. 9. Wat vond je het aller leukst Ik vond het schaatsen het leukst. 10. Wat vond Je niet leuk? Het vallen op het ijs. 11Vertel eens iets bijzonders van die dag/dagen. Er was niets bijzonders die dag. 12. Heb je nog goede ideeën voor een schoolreis of een kamp Ja, het Dolfinarium of de Efteling. MIDDELHARNIS - Op de dag voor moederdag, zater dag 12 mei jl., werden veel moeders door hun kinderen even om de tuin geleid, want zij moesten aan de slag bij Bakker Bienefelt. Om 13.00 uur stroomde de eerste groep kinderen de bakkerij bin nen. Nadat bakker John Bie nefelt een korte uitleg had gegeven werden de mouwen opgestroopt en kon het werk beginnen. De werkbanken waren goed gevuld met de juiste garnering om zelfge maakte taart een feestelijk lintje te geven Na een klein uurtje, vieze handen en een glaasje fris verlieten de bak- kertjes met hun taart de bak kerij, om plaats te maken voor de volgende groep. Nadat 60 kinderen moeder blij konden maken met een taartje kan Bakker John Bienefelt niet anders zeggen dan dat het een geslaagde middag is geweest. MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK De eindstand van afdeling 1 is: Het is Van Hoorn voor de eerste keer in zijn damcar- rière gelukt de eerste prijs te bemachtigen. In een eindspurt, waarbij hij vijf wedstrijden achter elkaar won en één partij remise speelde, passeerde hij de vedetten Mackloet en Dek ker. Naam Gesp. Gew. Rem. Verl. Punten I. J. van Hoorn 14 7- 'i- 2 26 2. I. Mackloet 14 7- 4- 3 25 3. J.A. Dekker 14 7- 4- 3 25 4. C. Spee 14 3- 8- 3 17 5. M. Klink 14 3- 6- 5 15 6. I. Koese 14 3- 4- 7 13 7. H.H. Verolme 14 9_ 6- 6 12 8. A. Verolme 14 9- 4 12 Er moest nog één wedstrijd in afdeling 2 gespeeld worden. Bij winst kon Vroegindevveij nog op de tweede plaats komen, maar Van Rijnberk stak een spaak in het wiel. Even leek het erop dat Vroegindeweij het zou redden, maar door een fout zag hij de winst aan zijn neus voorbij gaan en moest hij met een derde plaats genoegen nemen. De eindstand van afdeling 2 is: Naam Gesp. Gew. Rem. Verl. Punten 1. A. v.d. Veer 18 15- 3- 0 48 2. S.W. Keijzer 18 10- 4- 4 34 3. W. Vroegindeweij 18 9- 6- 3 33 4. G. Polder 18 7- 10- 1 31 5. J. Jordaan 18 5- .9- 4 24 6. R. van Rijnberk 18 6- 4- 8 22 7.JJ. Meiaard 18 6- 3- 9 21 8. R. Jacobs 18 5- 5- 8 20 9. B. du Pree 18 2- 4- 12 10 lO.J.A. Nipius 18 1- 0- 17 3 Uitslag van 18 mei 2007 J. v.d. Ouden - JJ. Meiaard3-0 Het heeft er lang naar uitge zien dat Meiaard deze partij zou gaan winnen. Maar hij mist nog wat routine. Daarom ging hij op het laatst de mist in. Uitslag van 21 inei 2007 H.H. Verolme- J. van Hoorn1-1 J. van den Ouden - [A. Dekker1-1 B.'du Pree-L. Blokland... 0-3 R.Jacobs -Joh Wolfert0-3 D. Wolfert - I. Mackloet0-3 JJ. Meiaard -J. Jordaan.... 0-3 Wat was dat een spannende partij, tussen Verolme en Van Hoorn. Vol voetangels en klemmen. Zowel de een als de ander hoopte op een misstap van zijn tegenstander Maar die kwam niet. Dus werd het remise. Van den Ouden speelde heel sterk tegen Dekker. Hij kwam zelfs nog even een schijf voor te staan. Maar Dekker kwam heel sterk terug. Toen hij op het punt stond Van den Ouden het nakijken te geven, maakte hij een paar ongelooflijke blunders en werd het toch nog remise. Voor Du Pree was Blokland, ondanks dapper verzet, een maatje te groot. Jacobs kwam in zijn partij tegen Joh. Wolfert al gauw op achter stand. Wal hij ook probeerde, hij zag geen kans meer om dat nog goed te maken. D. Wolfert zat tegenover de sterke Mackloet. Ook hij ver loor al gauw een schijf en daar moet je bij Mackloet niet mee aankomen. Daar weet deze wel raad op, ook al wist Wolfert zijn huid duur te verkopen. Ook in deze wedstrijd had Meiaard op gegeven moment verreweg de beste kansen, maar'opnieuw liet hij het in het eindspel zitten. Toch zit er een duidelijke progressie in zijn spel. ROTTERDAM - Opnieuw staan vrouwen te trappe len om mee te draaien in bestuurlijk Nederland. Twaalf vrouwen uit heel Zuid-Holland volgden de leergang Bestuur en Beleid 2006/2007 van PJ Partners te Rotterdam, in samen werking met Odyssee en met steun van de provincie Zuid-Holland en het minis terie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS). Zij sluiten dit studietraject op 1 juni aanstaande af met de pre sentatie van hun scriptie. Ver volgens \erantwoorden zij zich tegenover een Gollege van Des kundigen, waarna de uitreiking \'an de diploma's plaatsvindt. Een viertal vrouwen van Goe- ree-Overflakkee nemen deel aan de studie: Het zijn Fazila Abdullatif (Irak) uit Middelhar nis (onderzoek drugsgebruik allochtone jongeren op Goeree- Overflakkee), Azam Sedigipour (Iran) uit Sommelsdijk (onder zoek nieuwe kwaliteitseisen cliëntenzorg Hernesseroord), Maria Evers (Ned.) uit Nieu- we-lbnge (onderzoek huiselijk geweld en opvang Goeree- Overflakkee) en Elisabeth Rus- sel uit Ooltgensplaat (onder zoek stagnatie paardrijden en afwezigheid huifbedrijden voor de gehandicapten van Zuidwes- ter/Hernesseroord). Wethouder drs. P. Visser van de gemeente Middelharnis zal bij de presentatie aanwezig zijn en de scripties als eerste in ont vangst nemen. De presentatie vindt op 1 juni a.s. plaats bij PJ Partners te Rotterdam. De leergang 2006-2007 'kleur rijk besturen', een gedegen bestuursopleiding, stond in het teken van de invoering van de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning (WMO). Door de gevolgde trainin gen, lezingen, zelfstudie, het doen van een onderzoek en het schrijven van een scrip tie, zijn de deelnemers in staat goed te fiancüoneren in bestu ren van grotere maatschap pelijke instellingen zoals bij voorbeeld zorgcentra, zieken huizen, thuiszorginstellingen, waterschappen, cliëntenraden. bevNOnersraden en politiek. Het leertraject besteedt aan dacht aan de praktijk van beleid en bestuur in grotere maatschappelijke instellingen. Zo komen bijvoorbeeld aan de orde: persoonlijk leider schap, kennis van financiële jaarxerslagen, bestuursvormen en strategisch beleid. Een zelf standig onderdeel van het leer traject vormt de Module Recht en Financiën. In dit onderdeel komt de noodzakelijke juridi sche en financiële kennis aan de orde, waarop in het vervolg van het leertraject kan worden teruggegrepen. PJ Partners heeft inmiddels een kleine honderd vrouwen opgeleid om op bestuurlijk niveau te participeren. Moi"gen, zaterdag 26, wordt van 9.00-16.00 uur aan de haven van Goedereede een grote rom melmarkt gehouden. Er is van alles te vinden. Vele zolders uit Goedereede en omstreken zijn leeggehaald en daar zitten best bijzondere spullen tussen. Daar naast is er ook het nodige om de inwendige mens versterken, zoals vis, oliebollen, pannenkoe ken, eigengebakken koekjes en nog veel meer Er is een terras waar waar u kunt uitrusten en genieten van een kopje koffie, thee of iets anders. Ook voor de kinderen is er het nodige te vin den, o.a. een luchtkussen of een rondrit met een oude brand weerauto. De opbrengst van de rommelmarkt komt geheel ten goede aan Mercy Ships. Op de rommelmarkt zullen mensen aanwezig zijn die u uitvoerig kunnen vertellen over het werk dat Merc) Ships verricht.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 9