Ds. H.G. van der Ziel doet intrede in Ooltgensplaat Roemenië toegetreden tot de EU, en nu? Nieuw reglement en eilandelijke klachtencommissie Woningbouwfederatie Goeree op radio genoemd om de eikenprocessierups Het weer van volgende week.. Ga je mee op zeeavontuur? Districts- kampioen- schappen Tijdrijden Pinksterweekeinde valt tegen Levensloop EIÜVriDEn-IIIELWS 16- Rijkswaterstaat kapt komende winter bomen bij Meeuwentunnel: FAken op Grevelingendam vooralsnog rupsvrij Stofzuiger Grevelingen Herderloos Bewogen Toespraken PAGINA 7 VRIJDAG 25 MEI 2007 De vorige keer hebben wij een begin gemaakt de nieuwe godsdienstwei van Roeme nië wat nader te bestuderen. Wij hebben de positie van de Roemeense (Jrthodoxe kerk bekeken en zouden nu ver der gaan met te bezien welke vragen andere kerken hebben bij de nieuwe wet. Deze heb ben vofjral te maken met de erkenning en hun religies. Op dit moment worden er acht tien kerken en religies door de Roemeense overheid erkend. Deze variëren in grootte van nog geen duizend leden tot de bijna negentien miljoen leden van de Orthodoxe kerk. Wan neer een religie die niet tot deze achttien behoort, erkend wil worden, moet deze minstens 0,1% van de bevolking als lid hebben. Dat betekent ongeveer 22.personen. Daarnaast moet men al twaalf jaar onafge broken acliel zijn in het land. Aan deze eisen is bijna niet te voldoen. En een komische con sequentie van deze regel is dal men f)ni erkenning te krijgen eerst twaalf jaar lang als niet- èrkende groep niel-erkende activiteiten ontplooid moet hebben (die overigens niet vei- boden zijn, zolang het de orde maar niet verstoor! Op deze regel is veel kritiek gekomen vanuil de jonge zowel erkende als niel-erkende kerken en reli gies, maar ook uil West-lun-o- pa. Wie ni'i niet cikerid is, kan dat ook bijna niel meer wor den. Dit beperkl de vrijheid van burgers. F.n dat past toch niel binnen de I'UJ? Uil de offi ciële reacties van een deel van de ouder.e, erkende kerken blijkt echter dat men tevreden is over deze bepaling. Kn dat is voor te slellen: bijna iedereen in Roemenië hoort op jiapier bij een van deze kerken. Mochl een nieuwe religie groeien en meer dan 0,1% van de bevol king beslaan, dan moet deze groei ten koste zijn gegaan van één van de bestaande kerken. De kerken zitten helemaal niet te wachten f)p nieuwe groepen, die hun leden zouden kunnen wegkapen. fbch zijn ook in deze kerken andere stemmen te horen die deze regel niet eerlijk vinden. Verder is er nog een wetsartikel dal vooral in liet We.sten voor veel vragen gezorgd heelt. Het gaat om de bepaling dat het verboden is om religies te belasteren of om refigieuze symbolen publieke lijk aan te vallen. Hoe verhoudt deze regel zich met de vrijheid van meningsuiting? Wat bete kent dit voor het schrijven van boeken, e.d.? En waar ligt de grens? De wet geeft niet aan wat er precies bedoeld wordt en waar de grens ligt. In Roe menië is veel ophef over dit artikel. Er zijn wel mensen die de Westerse kritiek delen, maar de meesten zijn juist blij mei deze bepaling. Van God, het geloof, de kerk en haar symbolen moet je an:)lijven. Men ziel de ophef in het Wes ten als een vtjorbeeld van het liberalisme - waar men over hel algemeen weinig van moe ien hebben. Over andere pun ten in de wet is er niel veel dis cussie. Wef geeft men aan eerst te willen zien hoe dingen in de piaklijk uitpakken, omdat veel zaken erg algemeen gesteld zijn (bijvoorbeeld over subsi dies en godsdienstonderwijs.) De wel is zonder veel slag of sloot aangenomen, tot verba zing van sonmiigen in de rest -van Europa. Er is echter al een heel proces aan voorafgegaan. E.en deel van de kleine kerken zal gedacht hebben dat dit het best haalbare was. Degenen echter die echt tegen waren, hadden in het parlement en de senaat weinig kans meer om tegen te stemmen - en hun stem zal in de liesprekingen ook niel of nauwelijks gehoord zijn. De partijen zijn name lijk ongeveer een afspiegeling van de Roemeense kerkelijke kaart. Kleine minderheden zijn dus (bijna) niet aanwezig in het parlement of de staat. De meeste leden zijn Orthodox en voor hun kerk levert de wet geen problemen op, dus waar om zouden ze tegen stemmen? Ook in Nederland zijn in de Tweede Kamer vragen gesteld over de nieuwe godsdienst wet in Roemenië. Het antwoordt op alle vragen is waarschijnlijk nog het besle verwoord door hel gerenommeerde .Vmeri- kaanse Instituut voor religie en overheidsbeleid. Deze keert zich in felle bewoording tegen de wet. "President Basescu en het Roemeense pailernent heb ben Roemenië naam bezorgd met de slechtste wel van Euro pa", aldus directeur Joseph Grieboski. "f-fet ondertekenen van de wet door de president is een schaamteloze aanval op de godsdienstvrijheid en funda mentele rechten. Hel laai zien dat de president nog weinig aanstaken maakt om afstand Ie nemen van het communis tische regime, zoals hij lijtlens de verkiezingscampagne had beloofd." Volgens hel instiluul is de nieuwe wel in strijd met de Roemeense grondwet en al bestaande wetten. Nog afge zien van internationale men senrechtenverdragen Dammis Vroegindeweij, secretaris H.C.R. lel.: 0187-482594, e-mail: da mmis. vr-hcr@hliksafe.nl MIDDELHARNIS - Goe- ree-Overflakkee is in het Radio 1 Journaal genoemd als één van de verst weg gelegen locaties in de opmars van de eikenpro cessierups. Aanvankelijk beperkte de overlast van dit beestje, dat door z'n brand baren ernstige irritaties bij mensen veroorzaakt, zich tot de provincies Brabant en Limburg. Inmiddels zijn de vreeswekkende rup sen opgerukt tot TWente, de Achterhoek en het Helle- gatsplein. Door Gert van Engelen 'l'wee jaar geleden dook de rups voor hel eersl op in de bosjes mei eiken bij de Meeii- wenlunnel, aan weerszijden van de parallelweg naar de Hellegalsdam. Rijkswalerslaal plaatste loen afzetlinten en waarschuwingsborden mei het oog op passerende fietsers en aulomobilislen. Vorig jaar zag de dienst daar vanaf, omdat de tienduizenden wriemelende beestjes, die in processieach tige colonnes op zoek gaan naar nieuwe eikenbladeren, er niel veel kwaad slichlten. Weliswaar eten ze de bomen kaal, maar niet één voorbij ganger had zich bij Rijkswater staat over hun aanwezigheid beklaagd. Dit jaar zijn de rupsen half mei al op de vertrouwde plek aangetrofVen door een verslag gever van het Eilanden-Nieuws. Deze waarneming is ook door gegeven aan de Natuurkalen der, een website die de ver spreiding van de eikenproces sierups zorgvuldig bijhoudt. Volgens het ministerie van Landbouw zijn op 3 april al de eerste rupsen in Nederland gesignaleerd, in hel Noord- lïrabantse Mill. Door hel aan houdend warme weer hebfjen zij zich klaarblijkelijk sneller dan anders ontwikkeld. Woordvoerder Coen van Dijk van Rijkswaterstaat in Numansdorp zegt dat ook dit jaar geen maatregelen worden getrotl'en bij de Meeuwentun nel. "We doen niks.Er wordt op vertrouwd dat niemand er last van krijgt. Eikenproces- sierupsen zijn normaal niet zo onschuldig. Zij verspreiden duizenden microscopische kleine brandhaarljes. Mensen die ermee in contact komen, kunnen tal van lichamelijke klachten krijgen; jeuk, huid uitslag, irritatie aan de ogen, duizeligheid, koorts en zelfs blindheid. Rijkswalerslaal overweegt zeker niel om het iiieuwste apparaat in Ie zeilen dat inmid dels is uitgevonden in de strijd legen de rups: hel mobiele crematorium. In Mill gaan de boomverzorgers de rupsen hiermee Ie lijf De beesten wor den met een .soort stofzuiger opgezogen en daarna meteen verbrand in de rijdende hete- luchloven. Deze methode van ruimen garandeert dat er geen brandharen achlerblijven. Van Dijk noemt het crema- loriuni "cru", en is evenmin gediarmeerd van de gang bare werkwijze. Hij weet wal ei' zoal mogelijk is. De nesten van de stam afknippen en in een container mikken. 'Je kunt ook spuiten mei che misch spul of de nesten van de stannnen wegbranden. Maar hel nadeel hiervan is dal alle andere beesten dan ook dood gaan." Rijkswaterstaat is wel van plan om komende winter de bomen die het dichtst ,bij de weg naar de Meeuwentun nel staan, te snoeien of zelfs te kappen. "Zodat de mensen die er langsfietseri, er echt geen hinder van hebben. De opmars van de eikenproces sierups slokt voorlopig bij het Hellegatsplein. Van Dijk heeft noch van hel waterschap, noch van de provincie of Staatsbos beheer gehoord dal het beest al gevorderd is op Goeree- Overflakkee. "En ook in de Hoeksche Waard komt hij tol nog toe niet voor" Op de Grevelingendam, langs de binnenweg naar de popu laire recreatiestranden, staan honderden eikenbomen. Maar \olgens voorlichtster Trudy Leerschoon van het Natuur en Recreatieschap de Greve lingen is de vervaarlijke rups er nog niet aangetroffen. "Bij ons is hel momenteel geen onderwerp van onderzoek.' Weiend dal de rups Goeree- Overtlakkee al is genaderd tot op de Hellegalsdam, gaat zij de kwestie wel aankaar ten. "Want hij komt gevaarlijk dichtbij. Hel zijn enge bees ten, hoor!" 'Zeeavontuur' rond de week van de zee: op onderzoek naar de schatten van de zee. Welke schelpen zijn echte rovers? Wat voor soorten heb je allemaal? Hoe helen ze? Waar wonen ze in de zee? Wat eten ze? Heb je wel eens een fossiele schelp gezien? Welke levende dieren uit de zee zijn er te zien? En wie durft ze vast te pakken? Iets knutselen met schelpen. Dal zijn de ingrediënten voor het Zeeavontuur dat zaterdag 9 juni van 10.00-12.00 uur of woensdag 13 juni van 13.30- OOSTFL\KKEE - Op woens- dagaxond 30 mei aanstaande organiseert de Stichting Bevor dering Wielersport Zuid- Hollandse eilanden (SBWZ) in samenwerking met R.C. De Hoekse Renners en het dis- trictsbestuur Zuid-Holland de Districts- en Regiokampioen schappen tijdrijden Zuid-Hol land, in totaal zijn er 1 f catego rieën, te weten Elite, Beloften, Amateurs A, Amateurs B, Mas ters 40-t-, Junioren, Nieuwe- iingen en Jeugd categorie 7(14- jarigen) te Ooltgensplaal. Voor de Elite-vrouwen en Vrouwen B, Junior-vrouwen en Nieuwe ling-meisjes worden de Regio- kampioen.schappen (Noord- en Zuid-Holland) Tijdrijden 2007 verreden. In totaal doen er ruim 150 renners en rensters mee. De wedstrijden dienen tevens voor de selectie voor de Nederlandse kampioenschap pen lijdrijden 2007. De uedstrijden woiclen \erie- den op een parkoers van ruim 9 km. Start en finish zijn gele gen op de Galatheseweg op de kruising met de Zandweg. Rechtsom rijdend (met de klok mee) gaat het pai koers vervol gens over de Oudelandsedijk, rechtsaf over de Galathesedijk, rechtsaf naar de Langstraat en tenslotte weer rechtsaf weer over de Galatheseweg naar de finish. De wedstrijden begin nen om 17.30 uur en zullen rond 21.30 uur afgelopen zijn. De loegang is gralis. tn verband met de wedstrijden zal het wedstrijd|:)arkoers van 17.00 uur lol circa 21.4.') uur afgesfoten zijn voor al bel door gaande verkeer Alleen beslem- mingsverkeer zal UKjgelijk zijn met de rijrichting van de ren ners mee. Voor een goed ver loop zullen alle aanwijzingen van de duidelijk herkenbare verkeersregelaars en de politie moeten worden opgevolgd. De bewoners van de aanliggende en in de directe nabijheid lig gende woningen zijn scliriflelijk geïnlbrmeerd. Ook de akker bouwers zijn nadrukkelijk op de tijdelijke afsfuiling en beperkt gebruik geattendeerd. De wed strijden worden verreden onder de reglemenlen van de KNWU. De l^ermanence is in de kantine van voetbalvereniging FIOS in Acfithuizen. Vandaar is tiet circa I km naar het parkoers. 15.30 uur georgauLseerd wordt voor kinderen vanaf 8 jaar. Deelname kost 3,50. Opge ven kan bij Bibliotheek Oud- dorp, Hofdijksweg 20, teleliion 0187-667744. Opgeven kan ook via website vvww.biblio- theekzuidhollandsedelta.nl. We hebben eigenlijk een tamelijk goede 'weerweek' voor geschoteld gekregen niet een leuk herstel op dinsdag, gevolgd door een prachtige woensdag en donderdag. Zelfs op de westerstranden van Klakkee was het na de ])ril- le aprilse stranddagen weer even goed toeven, zo aan het einde van mei. Zeer kenmerkend voor de fase eind mei/begin juni is hel doorgaans onstabiele karakter van de warmte. Onweers dreiging volgt dan ook bijna altijd na een kortstondige warme'episode. Hoe dat precies gaat aflopen, zien we dus rond dit moment, maar de kans dat er enige \'orni van onweer komt. is niel ondenkbaar als de warme lucht subiet wordt afgewisseld door koudere instroom. Wanneer die afwisseling van de wacht exact plaatsheeft (vrijdag einde ochtend of pas later op die dag) is nu niet te zeggen, maar dat deze komt is onx'ermijdelijk. De atmosfeer wordt ook een stuk benauwtier, vooraf in het tijdvak \rijdagochtend tot zaterdagmiddag met een klam me zaterdagnacht (minimaal 15 graden) en een voortdu rend hoge luchlvochligheid. Hel lange weekeinde (Pinksteren) verloopt dan ver\'ol- gens weer koeler - mei behoorlijke regenkansen, vooral zaterdag - waarbij we die dagen de 20 giaden niet meer halen. Mogelijk stokt het kwik soms zelfs al bij 16 graden op de eilanden. Toch zijn er ook voldoende aardige droge momenten, vooral op zondag Eerste Pinksterdag. Volgende week lijkt een zogenaamde 'koudeput'. Een bel met koude lucht in de hogere regionen zou nog roet in het eten kunnen gooien in de vorm van periodieke regen perikelen. Mochl deze koudebel exact boven Nederland komen te liggen, zou het met de regen(hoe\'eelheden) mee kunnen vallen, want dan cirkelt de buiencarrousel netjes om ons landje heen. Maar de \rees is toch dat we de regen dans niet zullen ontspringen en vrijwel zeker is dat mei 2007 landelijk als natste vijfde maand ooit de boeken in zal gaan. De Bilt komt waarschijnlijk uit op een totale maand som van om en nabij de 150 millimeter (Dirksland 'slechts' 74 millimeter tot vandaag). Een ongewoon contrast dus na de droogste aprilmaand aller tijden, wat sterk doet denken aan de maanden juli en augustus 2006. Daarin werd immers intense droogte gevolgd door ware regenval. Feil is dat de voorzomer op een zijspoor is gezet, maar wel licht is er verbetering te verwachten aan het einde van de eerste juniweek, of de week daarna... Weerman Mare Putto OOLTGENSPLAAT - Na een relatief korte vacante periode heeft de Hervorm de Gemeente (PKN) van Ooltgensplaat weer een eigen predikant. Elf maan den nadat ds. dr. T.E. van Spanje vertrok in verband met het aannemen van een beroep van de Hervorm de Gemeente te Reeuwijk werd afgelopen zondag ds. H.G. van der Ziel bevestigd en deed hij intrede te Oolt gensplaat. Door Hans Villerius lil de niorgendienst werd hij bcvesligd door ds, D. Breure uit Bruchem, die n.a.v. Eze- cliiël 34:15 en 16 als thema voor de bevestigingspreek nam 'De dienaar van het Woord als» herder' en daarbij stilstond bij luee punten: 1de dienaar die de schapen weidi, en 2) de die naar die de schapen leidt, 1 ijdens de inlrededienst. waarin de nieuwe Plaatse pre dikant zelf voorging, sprak ds. Van der Ziel n.a.v. Markus 6:34 over 'Intrede onder een uit gaande Herder' en werkte hij dit thema uit in eveneens twee punien: 1) herderloze schapen, en 2) een bewogen Herder "Kon voor Hemelvaan", zo begon ds. Van der Ziel zijn intredepreek, "gaf Jezus zijn discipelen de opdracht het Kxangelie Ie gaan verkondi gen, met daaraan verbonden de belofte 'Ik ben met ulieden al de dagen tot de voleinding der wereld'. Dal is ook nu nog de opdracht en belofte aan ai Zijn dienaren. De boodschap van genade in Jezus Chris ms moet aan alle crealuren worden verkondigd. Maar de opdracht om het l'.vangefie Ie \erkondigen had Jezus al eer der gegeven, zoals in het begin \an Markus 6 beschreven is. En toen de discipelen waren teruggekeerd van het vervul len van deze opdracht, was het op aanwijzen van Jezus dat ze een weinig zouden rusten, omdat het anders teveel voor hen zou worden. Dat staat er niet voor niets maar hoort er ook bij: dal een predikant zich zelf en hun gezinnen in acht zulfen nemen." "Maar toen Jezus en zijn dis cipelen waren weggevaren om rust Ie vinden, en aan de andere kant van het meer aan kwamen, wachtte hen ook daar een grole scfiare. Een schare als schapen die geen herder hebben. Dat gebeurt als her ders hun werk niet of niet goed doen, zoals de blinde leidslie- den in Jezus' dagen, wier gods dienst ten diepste leeg was. Ze vervulden wel allerlei plichten, maar het hart was er niet in; dat heeft Jezus die leidslieden ook dikwijls verweten. En als Jezus die herderloze schare ziet, is Hij innerlijk met ontferming bewogen en verkondigt Hij Zichzelf als de goede Herder, i^ie prediking maakte bij de hoorders wat los. Niet dat ze daarmee allemaal ook ware gelovigen werden; er \varen er ook die om cle wonderen Jezus volgden. Maar wat hun motieven ook waren, ze kwa men tot Jezus. Waar is het om te doen, ook als u vandaag weer een eigen herder ont vangt?", zo vroeg de predi kant zijn nieuwe gemeente af "Als u hoge verwachtingen van een predikant hebt, komt u vroeg of laat teleurgesteld uit. Laten we daarom alleen hosre M" Ds. e>i innnvuu' lau der Ziel. verwachtingen van de Heere hebben. Hém zoeken en het \aii Hém alleen te verwachten. En draagt u als gemeente uw onderlierder dan dagelijks op in hel gebed. Dan mag je hoge verwachtingen hebben dat de prediking vrucht zal dragen, want Jezus heeft Zich t^etoond een bewogen Herder te zijn." "Hij heeft oog voor de nood van die iierderloze schapen. Hij ziet en peilt de nood van het xerlorene. Wat een gedach te ligt er in dat zien van Jezus, met ogen vol genade en ont ferming afs Hij zondaars ziet zonder herder Want Hij weet dat die in het rond dwalen en zéker in de afgrond storten. Dat doen ook wij xan (inszelf, eeuwig in de buitenste duister nis. En als Jezus dat ziet, kan Hij dat niet verdragen. Dan is Hij innerlijk met ontferming t^ewogeii. Dan gaat Zijn hart open. Zijn hart gaal uil naar verloren zonen en dochters." "Voor het bewijs daar\'Oor hoeft tl maar te zien op Goigotha, naar dal middelste kruis. Daar werd Hij van God verlaten opdat er voor zondaren weer een weg terug tot (;od gebaand De nieuwe predikant van Ooltgensplaat werd in 1952 gebo ren te Laag-Zuthem (Ov.) Negen jaar later verhuisde het ouderlijk gezin naar Ederveen, waar ds. Van der Ziel ook is opgegroeid. Nadat hij in het huwelijk trad met zijn uit Ede afkomstige vrouw woonde het echtpaar achtereenvolgens in Ede, l^enswoude en Wilnis. In laatstgenoemde plaats hebben ze langdurig gewoond. Van der Ziel was in die tijd hoofd acfministratie van een bfoemen- exportbedrijf in de bfoemenveiling van Aalsmeer. "Als ze toen legen me gezegd zouden hebben: jij wordt over een aantal jaren dominee', had ik beslist vreemd gekeken", vertelt hij. Wel werd hij in die tijd ouderling in de Her\'ornide Ciemeen- te van Wilnis, bij ds. D. Breure die jl. zondag in Ooltgensplaat ook de bevestigingsdienst heeft geleid, "Maar van een van jongs af sluimerend aanwezige wetenschap dat ik dominee zou worden, was bij mij dus in 't geheel geen sprake", geelt Van der Ziel aan. "Die roeping kwam pas later, onder de bevestigingsdienst van een andere predikant. Toen Ix'paalde de Heere me er krachtig bij dat Hij ook mij voor hel predik ambt bestemd had. Later gaf de Lleere me daar nog meer duidelijkheid over en toen ben ik in 1992 de studie theolo gie gaan volgen. De eerste vijfjaar de parttime opfeiding, op zaterdag, totdat ik in 1997 met ni'n werk in het bedrijfsleven ben gestopt en pastoraal werker werd in Scherpenzeel. Aan vankelijk voor 60%, zodat ik toen meer ruimte kreeg voor de opleiding, en daarna fulltime." Als aardige vermeldenswaardigheid vertelt ds. Van der Ziel dat hij in Scherpenzeel pastoraal werker'Len Hove opvolgde, omdat die toen predikant werd in Ooltgensplaat. En toen Van der Ziel als pastoraal werker eens met de bejaarden van Scherpenzeel een dagje uit was en ze in Ooltgensplaat te gast waren, heeft hij in verenigingsgebouw Ellhato een meditatie gehouden en heeft hij er ook de pastorie bezocht, niel ver moedend dat hij daar zoveel jaar later zelf als predikant zijn intrek in zou nemen. loen Van der Ziel de studie theologie had voltooid, nam hij in 2001 een beroep aan naar de Hervormde (iemeente Tiendeveen-Nieuw Balinge (Dr). En daarvan nam hij drie weken geleden afscheid, in verband niet het aannemen van het beroep uit Ooltgensplaat. Gevraagd naar eventuele hobby's noemt ds. Van der Ziel orgelspelen en van de natuur genieten, met name van vogels, In de tijd dal hij in Wilnis woonde, heeft hij in zijn kerkelijke gemeente ook enkele jaren de samenzang begeleid op het oigel, fis, en mevrouw Van der Ziel hebben twee kinderen: een dochter en een zoon. De zoon is ook predikant, in de Her steld Hervormde Gemeente van Poederoijen. "Maar dat verschil vormt geen enkele belemmering lussen ons, inte gendeel. De verstandhouding is zeer goed." Zowel zoon als dochter hebben inmiddels een eigen gezin en allebei hebben ze vier kinderen, zodat het Plaatse echtpaar Van der Ziel acht kleinkinderen heeft. "En daar genieten we werkelijk van!" hola: l-ldiir. lilirniis ZOU worden. En dat oHer heeft Hij met hemelvaart, met de Zijnen als overwinningsbuit, ten hemel ingebracht, waar Hij aan 's Vadei s rechterhand \'oor hen bidt opdat hun geloof niet oiihoude." "Voordat Jezus ten hemel \'oer, beloofde Hij echter ook dat Hij Zijn disci|jelen geen wezen zou laten. E,n dat bewijst Llijook van daag nog, juist op deze Wces- zontlag, waarop n als gemeente weer een eigen predikanl mag ontvangen. Dit geeft aan dal t'.liristus doorgaat met Zijn werk. In de verkondiging van Zijn woord horen we de stem N'aii die goede Herder. En de Heilige Geest zorgt ervoor dat zondaren worden geroepen uit de duisternis tot Zijn koninkrijk en wonderbaar licht." "Jezus is ook nu nog innerlijk met onllërming bewogen om tot Llem Ie trekken en te lok ken, opdat mensen met hun zondige, verbroken, goddeloze bestaan in Zijn genade zouden delen. Dat is ook het groolslc verlangen van uw nieuwe pre dikant, om die Herder voor ogen te slellen, groot te maken en te doen schilleren in predi king, pastoraal en catechese; 'Komt allen tot Mij die ver moeid en belast zijt, en Ik zal u rust geven.'" "Niet alleen leerde Jezus de schare vele dingen, maar ook voorzag Hij in hun lichamelij ke noden, flat toont dat Jezus een gulle Clever is. Zo vol is Zijn hart, zo rijk is Hij voor een ieder die het leven in zichzelf niet houden kan. Allen die hon gerig tot Hem komen om cfoor f-fem gevoed te worden, zullen verzadigd worden. Dfe Chris tus mag ik u verkondigen. Laat 't u dan om Hém te doen zijn. Daar alleen vindt u de rust. En laten we dan als gemeente ook samen steeds rondom déze Herder verkeren, opdat Zijn (k*est hel uit Zijn volheid mag uitdelen. Brood voor het hart. Het is volbracht, maar nog niet voltooid. Daarom gaat dit werk nog door, totdat straks de ver zadiging van vreugde in Hem voor eeuwig aanbreekt." Ds. Van der Ziel werd in het begin van de intrededienst toegesproken door wethouder en loco-burgemeester G.J. van der X'alk namens de gemeente )oslllakkee, door ds. L. de Wit als consulent en namens classis en Werkverband van predikan ten op Goeree-Overflakkee, en door ouderling J. Mo.sselman namens de eigen kerkelijke ijemeente. Het algemeen bestuur van de Federatie van Woning bouwverenigingen op Goe ree-Overflakkee heeft een nieuw reglement voor de Federatieve Klachtencom missie Woningcorporaties Goeree-Overflakkee vast gesteld. Tevens werd een nieuwe eilandelijke Klach tencommissie samenge steld. Elke huurder van woning bouwcorporaties moet inge\'ol- ge het Besluit Beheer Sociale Htninsector (BBSH) de moge lijkheid hebben om een klacht in te dienen over het handelen of nalaten van de verhuur der, van zijn organen, van zijn medewerkers en/of \'an der den die in opdracht van zijn verhuurder werkzaamheden verrichten. De klachten van de huurder kunnen ondermeer betrek king hebben op het functio neren van de corporaties, op procedures waarmee huur ders te maken krijgen en op gedragingen of het nala ten van werknemers van de woningbouwcorporaties of derden die door de corpora ties zijn ingeschakeld. De Klachtencommissie functi oneert als een onafhankelijke instantie. Haar taak is gemo- ti\eerd te adviseren over de behandeling van binnengeko men klachten aan de betref-, fencfe woningbouwcorporatie. De Klachtencommissie treedt niet in de bevoegdheden van de woningbouwcorporaties. Het is aan de betreffende corporatie het advies van de Klachtencommissie al dan niet op te volgen. Een klacht xvordt eerst inge diend bij en in behandeling genomen door het bestuur van de betrelféncfe corpora tie. Wordt het probleem niet opgelost dan kan de klager de klacht aan de Klachtencom missie voorleggen. De klacht kan binnen een termijn van zes weken schriftelijk worden ingediend bij de secretaris \an de Eederatie, p/a Woongoed Flakkee, Postbus 98 te 3240 AB Middelharnis. In de klachtbrief geeft de kla ger aan zijn naam en adres, de daglekening, een onrschrij- ving van het handelen of nala ten waarover hij klaagt en de reden waarom hij dit handelen of nalaten onjuist acht. Niet kan worden geklaagd over de hoogte van de huur prijs, een handelen of nalaten dat meer dan een jaar gele den heeft plaatsgevonden, een handelen of nalaten dat aan de rechter is voorgelegd of waar over de I echter zich reeds heeft uitgesproken en het feit ctat de verhuurder een vordering op de huurder heeft voorgelegd aan de rechter Een klacht wordt in behande ling genomen door een onaf hankelijke commissie die op dit moment bestaat uit Mn J.M. den Hollander (voorzitter) en de heren J. de Visser, J.A. Bijl en P.G. lïiependorst. Ingeval van een klacht zal de commis sie de klager uitvoerig over de procedure informeren. Omdat voor Woningbouwver eniging Beter Wonen Goede- reede nog een afzonderfijke klachtenregeling geldt, aclvi- seert de Federatieve Klachten commissie voor Woningbouw vereniging Beter Wonen Goe- dereede uitsluitend over het ZAV-beleid (Zelf Aangebrachte Voorzieningen).

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 7