OBOVAG Hiep hiep hoera voor juf Anneleen! Belastingdruk relatief laag in Middelharnis Hoe is het met de zwemwaterkwaliteit? Laatje horen! Werk in uitvoering Middelharnis GARAGE BIAAK Orkestproject Muziekschool Goeree-Overflakkee Handwerk- verkoping De Goede Ree Risico's verplicht in kaart De volgende werkzaamheden worden uitgevoerd of zijn gepland in onze gemeente: EllAi1DEfl-niEUW5 BLAAK MAZDA SERVICE WW\A^.GARAGiEBLAAK.NL GEBRÜIKTE MAZDA QÜ/JilTY AUTO'S w ^P Wf Middelharnis behoort tot de Zuid- Hollandse gemeen ten met de laagste belastingtarieven. Dat blijkt uit het overzicht van de provincie van de gemeentelijke belastingen 2007. Het zivemseizoen breekt weer aan. Dit betekent dat de provincie, net als ieder jaar, actuele informatie over de zwemwaterkwali teit verstrekt. Vanaf 1 mei is de provinciale zwem waterwebsite in de lucht en de zwemwatertelefoon bemand. Bij de 110 officiële zwemlocaties, die regelma tig door de waterkwaliteits beheerders en de provin ciale inspecteurs worden gecontroleerd, staan her kenbare borden. Er is ook een nieuwe zwemwaterfol der met algemene informa tie en adviezen. Tevens is dit zwemseizoen een infor matieve film op de website van de provincie te zien. Kon. Julianaweg 45, 3241 XB Middelharnis. Tel. (0187) 47 55 55 Fax (0187) 47 55 47 e-mail: info@middelharnis.nl www.middeiharnis.nl PAGINA 4 VRIJDAG 25 MEI 2007 BENEDEN OOSTDIJK 18. DEN BOMMEL blauw aug.03 58.000 €19.950- WIAZDA 6 Sportbreak NAV MAZDA 323 F Break 1.6 Sport sportwzwart MAZDA 323 F Break 1.5 GLX aircozilver MAZDA 323 F 1.5 GX aircoblauw MEENEEMPRIJSn MAZDA 323 Sedan 1.5 GLX aircoblauw MAZDA 2 1.2 Exclusiveoranje MAZDA Demiol.SGLXrood aug.02 79.000 apr.OO 73.000 mrt.98 136.000 apr.99 69.000 jun.03 43.000 feb.99 119.000 TOYOTA Hiace Bestel kwbwit feb.03 63.000 PEUGEOT 206 1.4 XS radio/cdblauw jun.OI 75.000 PEUGEOT 3061.4 XR5-drsrood mei.93 173.000 RENAULT Twingo1.216V Helio's Aircoblauw mei.02 MITSUBISHI SpaceStar 1.3 GLXrood feb.99 Binnenkort verwacht: ALFA 147 5-drs.TS. LUSSOzilver mrt.05 15,000 43.000 95.000 €11.950- 8.250- 5.500- 6.950- €10.950- 5.500- €13.500- ex 7.950- 1.500- 6.950- 6.750,- LID BOVAG AFDELING AUTO BEDRIJVEN ASSOCIATIE MIDDELHARNIS - Graag wil de Muziekschool ieder een uitnodigen om deel te nemen aan het orkest project. De samenstelling van dit ad hoc orkest is zo breed mogelijk en ieder een die maar enigszins op zijn of haar instrument uit de voeten kan, is wel kom. Gitaar, accordeon, blokfluit, viool, trompet, dwarsfluit, cello, bugel, cornet, klarinet, slagwerk, saxofoon, of welk instru ment u ook bespeelt, komt u vooral meespelen! In een vijftal repetities (inclu sief generale repetitie) zal dit orkest zich voorbereiden op een optreden tijdens de grote jaaruitvoering van de Muziek school op zaterdag 7 juli 2007 in de aula van de Technische School te Middelharnis en tij dens de opening van het Diek- huusseizoen 2007/8 op zaterdag 8 september 2007. De repetities zijn steeds op zaterdagmorgen en de data zijn 9 jimi, 16 juni, 23 juni, 30 juni en 7 juli. De repetities worden gehouden in het Diekhuus (Beneden Zand pad te Middelharnis) en duren van 10.00 tot 12.00 uur. De generale is op 7 juli om 18.00 uur in de Techni.'-che School te Middelharnis. De composities die ingestu^ deerd worden zijn de Prelude uit Te Deum van M.A. Char- pentier (Eurovision Tune), Ber ceuse uit de DoUv Suite van G. Fauré en Porgy and Bess van G. Gershwin. Als vanouds is de leiding in handen van musicus Piet West hoeve, die op enthousiaste en gedreven wijze met de deelne mers aan de slag zal gaan. Piet Westhoeve is pianodocent aan de Muziekschool en heeft in de loop der jaren ook veel ervaring opgedaan met het leiden van ensembles en orkesten. Belangstellenden kunnen zich vanaf heden opgeven bij de administratie van de Muziek school in het Diekhuus, Postbus 256, 3240 AG Middelharnis met vermelding van naam, adres, telefoonnummer en instru ment. U kunt zich ook telefo nisch aanmelden via num mer 482400, of via e-mail muziekschool (ahetdiekhuus.nl. Aan deelname zijn geen kosten verbonden en óók niet-leerlin- gen van de Muziekschool zijn welkom. SOMMELSDIJK - In de' centrale hal van verzorgingshuis De Goede Ree zal 1 juni a.s. een verkoping plaatsvinden van de door bewoners vervaardigde handwerkartikelen. Elke week komt, onder begeleiding van enthousiaste vrijwilligsters, een aantal dames bijeen op de handwerkgroep van het verzor gingshuis. Ze borduren, haken en brei en nog dat het een lieve lust is, en de door hen vervaardigde spulletjes vin den nog altijd vlot hun weg naar het publiek. Omdat er .dit voorjaar geen Bazar wordt gehouden, maar de pro ductie van handwerken gestaag door gaat, willen de mensen van de hand werkgroep graag een verkoopmoment organiseren. Dat gebeurt op vrijdag I juni 2007, van half tien 's morgens tot ca. half vier 's middags. Iedereen die De Goede Ree binnenwandelt, is hartelijk welkom om vrijblijvend een kijkje te nemen in de kraam, waar u de beken de schorten, theedoeken, tafelkleden, knuffels en nog heel veel andere din gen kunt kopen voor een schappelijke prijs. U steunt er de activiteiten van de bewoners mee. 'Wees welkom bruid en brui degom!' Dit lied zongen Corné, Joanne, Elise, David, Thomas, Carmijn, Rik, Jaap, Niels, Annelein, Annemarie, Mirthe, Leendert-Jan, Karel, Coraline, Arnoud, Klariena, Jorieke, Rowan en Pouline van de Koningin Beatrixschool uit Ouddorp op de trouwdag van hun juf Anneleen met haar bruidegom Peter. Voor hen werd vrijdag 18 mei een onver getelijke dag! InformotiQrabriQk GmQQnte MMddhamis De provincie Zuid-Hol land heeft de tarieven van de drie belangrijkste gemeentelijke belastingen met elkaar vergeleken: de onroerende-zaak- belastingen (OZB), de afvalstoffenhefBng en het rioolrecht. In de top vijf van gemeenten met de laagste OZB-tarieven voor eigenaren van woningen neemt Middelharnis, samen met Teyiingen, de derde plaats in. Het tarief is 1,85. Beide gemeenten worden alleen overtroffen door Noordwijkerhout (1,56) en Lisse (1,75). Ter vergelijking: de hoogste tarieven worden geheven in de gemeente Leiden (4,20). In de top vijf van gemeenten met de laagste OZB-tarieven voor niet- woningen is Middelharnis zelfs koploper. Gebruikers betalen 1,48, eigenaren 1,85. Net boven Middel harnis staan de gemeen ten Goedereede (1,59 en 1,98) en Westvoorne (1,76 en 2,19). De gemeente Leiden voert ook nu de top vijf van duurste gemeenten aan (8,10 en 8,11). De belastingdruk, bere kend op basis van de gemiddelde taxatiewaar de, komt in Middelharnis in 2007 uit op 528,77 euro (2006: 538,81 euro). Daar mee behoort Middelhar nis tot de vijf gemeenten met de laagste belasting druk. Om precies te zijn: MiddeUiamis staat op de vierde plaats van onder. Net boven Papendrecht (525,11 euro in 2007), Rozenburg (512,65 euro) en Hellevoetsluis (463,33 euro). Het zwemseizoen duurt van 1 mei tot eind september. Als de water kwaliteit of de aanwezigheid van bijvoorbeeld blauwwieren daartoe aanleiding geeft, neemt de provincie maatregelen. Dat kan een negatief zwemadvies of zelfs een zwemver- bod zijn. Geldt er voor een zwemlo- catie een maatregel, dan staat bij die locatie ook een ander bord dan het gebruikelijke informatiebord. Daar onder hangt bovendien een informa tiekastje met daarin een toelichting over de reden van de maatregel. Internet en zwemwatertelefoon Op verschillende manieren kan informatie worden verkregen. Via www.zuid-holland.nl/service/zwem- water biedt de provincie naast actu ele informatie ook informatie per zwemlocatie, de kaart met de 110 zwemloca ties, alge mene infor matie en adviezen. Een e-mail sturen met een vraag over de zwemwaterkwaliteit kan via zwemwater(®pzh.nl. Antwoord volgt dan zo spoedig mogelijk. De zwem watertelefoon (070 441 75 50) is tus sen 8.30 en 16.30 uur te bellen voor vragen en het melden van gezond heidsklachten. Buiten kantooruren draait een informatiebandje. Zwemwaterfotder 2007 De gratis zwemwaterfolder ligt onder andere bij de VW's, gemeentehuizen en bibliotheken. De zwemwaterfol der is ook verkrijgbaar bij de afdeling Communicatie van de provincie Zuid- Holland, telefoon 070 441 66 22. Jongeren op Goeree-Overflak kee kunnen meepraten over de onderwerpen 'weet waar je moet zijn', 'trots op Goeree-Overflak kee', 'voetje veilig'. De vier gemeenten op Goeree-Overflakkee zijn een nieuwe nota jeugd beleid aan het voorbe reiden. De wethouders en ambtenaren willen graag van jon geren horen wat zij vinden: wat vind je goed, wat mis je, wat kan er beter voor jongeren in de gemeenten? Jon geren mssen 12 en 23 jaar kunnen op woensdag 30 mei hun stem laten horen. Van 19.30 tot 21.30 uur is er een bijeenkomst in het Diekhuus, Beneden Zandpad 7, Middelharnis. Dingen die jongeren die avond aan de orde stellen, bespreken de gemeenten later ook met de instellingen (scholen, jongerenwerk, politie, hulpverlening, enz.) en de gemeenteraden. Laat van je horen! Aanmelden kan bij Sandra Bijkerk van de gemeente Middelharnis, 0187- 475555. Zij geeft zo nodig ook meer informatie. De vuurwerkramp in Enschede, de nieuwjaarsbrand in Volendam, het zijn voorbeelden van rampen die we nooit meer hopen mee te maken. De commissie-Oosting heeft de ramp in Enschede onderzocht en aanbevelin gen geformuleerd. Deze aanbevelingen vormen de basis voor de maatregelen die de overheid heeft genomen om dergelijke gebeurtenissen in de toe komst zoveel mogelijk te voorkomen en betere te communiceren over risi covolle situaties. Zo zijn gemeenten, provincies en rijk verplicht om risicogegevens over gevaarlijke stoffen aan het Rijksinsti- mut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) te leveren. Ook zijn provincies verplicht risicokaarten te produceren en te beheren. De gemeenten en het RTVM moeten de provincies voorzien van gegevens voor die kaarten en ervoor zorgen dat die gegevens actu eel blijven. Bij de risico-inventarisatie kunnen gemeenten gebruik maken van een leidraad, die een methode aangeeft voor het inventariseren van zowel gevaarlijke stoffen als overige ramptypen en kwetsbare objecten. De risicokaart is een belangrijk instrument voor de overheid. Hulp verleningsdiensten kunnen zien welke specifieke risicosituaties in een bepaald gebied aanwezig zijn en welke kwetsbare objecten zich in de omge ving bevinden. Ook bij het verlenen van vergunningen of het ontwikkelen van ruimtelijke projecten is inzicht in risico's en de effecten van rampen van groot belang. Veel gemeenten hebben de vereiste gegevens al aangeleverd bij de provin cie. Deze zijn dus terug te vinden op de provinciale risicokaarten. De kaar ten zijn te zien op de websites van de provincies. Omgeving Middelharnis Verbouw gemeentehuis De verbouw van het gemeentehuis vordert gestaag en de planning verloopt nagenoeg volgens schema. De ingang voor zowel bezoekers als personeel, is tijdelijk aan de achteringang, waar tijdelijk ook de receptie is gevestigd. Omgeving Sommelsdijk Bouwrijp maken Ahoed-lokatie Anton Coolenstraat gereed: bouwvakvakantie 2008 Bouwrijpmaken terrein bij wijkgebouw De Zwaluw (Koekoek/Sperwer) Voltooiing nieuwbouwwerkzaamheden: 2008. Omgeving Nieuwe-Tonge Project: proef aanleg grintbermen bij de Burgemeester Overdorpstraat juni 2007 Aanleg parkeervakken bij begraafplaats Nieuwe-Tonge Onlangs is bos gesnoeid en voorzien van een snipperpad, t.b.v. wandelaars en trimmers. Ook zullen aan dit pad enkele trimtoestellen worden geplaatst. Middelharnis, Sommelsdijk, Stad aan 't Haringvliet en Nieuwe-Tonge: Extra aandacht krijgen momenteel de bomen in diverse straten, door verbete ring van de standplaatsen en aanvulling op de plaatsen waar in het verleden bomen zijn verdwenen. Dit betreft voor 2007 de volgende locaties: reeds uitgevoerd: Prins Hendrikstraat, Emmastraat, Wilhelminastraat en Schoolstraat te Middelharnis in uitvoering: Oranjestraat te Stad aan 't Haringvliet, Van Aerssenstraat te Sommelsdijk, Meidoornstraat te Middelharnis en diverse kleine locaties in alle kernen. De voorbereidingen voor Havendag zijn in volle gang.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 4