Roemenië toegetreden tot de EU, en nu? P^^LITIE De wethouders van Middelharnis aan het woord Met buxbussen naar Buxtehaven voor Buxtehudespektakel 'Grote Prijs Hans Meijer Advies' voor Geert van den Berg Tijden Annie M.G.Schmidt middag voor senioren EIIAnDBI-tllEUWS -15- veranderen full copy-service Het woord is aan de wethouder 0900-8844 Bekeurd voor overlast Op de fiets Verrassing Meldpunt Kerken Verantwoordelijkheid Probleempje opgelost Politiek is irrationeel PAGINA 7 VRIJDAG 18 MEI 2007 Roemenië heeft in januari 2007 een nieuwe godsdienst- wet aangenomen die moleen van klacht is gegaan. De vorige wet stamde nog uit 1948 en was gemaakt door de toenmalige comnuinistisehe regering, die heel het kerkelijke leven wilde controleren. De nieuwe wet roept echter zowel in binnen- als in buitenland veel discussie op. Iedereen was het er over eens dat de oude wet, die in de praktijk al niet meer gebruikt werd, vervangen moest wor den. De nieuwe wel is volgens velen te strikt en beperkt teveel vrijheden en rechteti. Een voorbeeld daarvan is dat het voor kleine religieuze groe peringen bijna oinnogelijk is geworden oni door de slaat erkend te worden. Om de wel en de daarmee samenhangen de problemen goed te begrij pen, is hel van belang om ken nis te nemen van de specifieke Roemeense situatie. Bij de laatste census in hel land (2002) heelt meer dan 99% van de bevolking aangegeven te behoren tot een religieuze groepering. Er zijn kleine jood se- en moslimgemeenschappen en nog een paar andere religi euze groepen. De groolsle kerk is de Roemeense Orthodoxe kerk, 85% resp. 14% behoort tot de Rooms- of CJrieks Katho lieke kerk. In elk geval geldt: god.sdiensl is belangrijk in Roemenië. De kerk hoort bij het leven van de mensen. Zelfs mensen die weinig met het geloof ophebben, honden van de kerk: deze is deel van hun culluui en iratlitie. De kerk is hel syinbof)l van de volksiden- lileil. Kom je aan de kerk, dan kom je ook aan hel volk. De Roemeense Orthodoxe kerk is veruit de grootste kerk in het land en neemt een belangrijke positie in. (officieel is ze niet de staatskerk, maar in de prak tijk blijkt ze wel een grote rol te spelen. De regering en veel politieke partijen rekenen met de wensen van de Orthodoxe kerk. Zou je deze kerk tegen je in het harnas jagen, verlies Je meteen alle aanhang. De Roe meense Orthodoxe kerk laat zich deze positie aanleunen, zij ziet zichzelf als de kerk van de Roemeense bevolking en mag daaroiri de ruimte innemen die de staat haar biedt. Naar de mening van de Roemeense Orthodoxe kerk zou elke etni sche Roemeen eigenlijk lid behoren te zijn van deze kerk, omdat in de historie iedereen dat ook was. Er zijn daarom vaak problemen met andere kerken, zoals met liaplisten en pinksteikerken. Hun wordt verweten dat ze hun leden 'wegkapen' uit de (orthodoxe kerk. Met de Grieks Katholie ke kerk, die ontstaan is in de zeventiende eeuw doordal een deel van de Orthodoxe kerk toen een verbinding aanging met de Rooms Katholieke kerk, is er al een eeuwenoud con- llict. In de communisti.sche tijd werd deze kerk verboden en een groot deel van haar bezit tingen weid aan de Orthodoxe kerk gegeven. Na de commu- nislische lijd heeft de Grieks Katholieke kerk geprobeerd haar eigendommen terug te krijgen, maar tot nu toe heb ben ze nog maareen klein deel daarvan omvangen. Al langere lijd heelt men - Juristen en verlegenvvoordigers van de kerken - aan de nieuwe gotlsilienstwet gewerkt. In die lijd rezen er al belangrijke vra gen over bepaalde delen van de wet. De grootste vraag voor de niet-Orthodoxe kerken was, wat in de wet de rol van de Orthodoxe kerk zou worden. Er was even sprake van dat ze zelfs officieel tot de staatskerk zou worden verheven. Dat is niet gebeurd, maar ze wordt wel apart genoemd in artikel 7.2 van de wet: 'De Roemeense staat erkent de belangrijke rol van de Roemeense Orthodoxe kerk en van andere kerken in de nationale geschiedenis van Roemenië en in het leven van de Roemeense maatschappij'. In de wet wordt gemelcl dat de staat neutraal is. Kerken en religieuze groeperingen kun nen wel door de staat gesteund worden of met de staat in bepaalde projecten samenwer ken. Veel wetsartikelen zijn zo algemeen opgesteld, dat er veel ruimte overblijft voor handelen naar eigen inzicht. De kleine kerken zijn daarom bang dal ook in de toekomst de Orthodoxe kerk een grote (politieke) rol zal blijven spe len en meer mogelijkheden en steun zal krijgen. De Grieks Katholieke kerk heeft de wet niet willen accepteien. Volgens haar moet eerst hel oude zeer tussen haar en de Orthodoxe kerk opgeruimd worden voor dal er over een nieuwe wet gesproken kan worden. Ook andere kerken hebben vragen bij deze wet, maar dan vofjral over de erkenning van nieuwe kerken en religies. Daarover een volgende keer. Dammis Vroegindeweij, secretaris H.C.R. tel.: 0187-482594, e-mail: dammis. vr-hcr@klihsafe. nl Visser is niet uit op macht BROUWERSHAVEN - Eén van de meest in het oog springende onderdelen van het Buxtehude Festival Zeeland, dat deze maanden in Brouwershaven en Zie- rikzee wordt, is het onder deel waarin de leerlingen van de basisscholen van Schouwen-Duiveland in contact gebracht worden met de muziek van Bach en Buxtehude. Op het eerst oog lijkt het een onmoge lijke opgave om leerlin gen enthousiast te krijgen voor orgelmuziek van deze coinponisten die meer dan 300 jaar geleden leefden. Toch belooft de tocht naar 'Buxtehaven' op woensdag morgen 23 mei een succes te worden. Vooral van bui ten het eiland wordt steeds meer geïnformeerd naar deze unieke activiteit. Uitgangspunt is het verbaal van het bezoek \an de jonge liach aan de oude Buxtehude. Buxtehude was een oudere componisl/organisi in hel Noord-Duilse l.iibeck. De stad was een belangrijke haadeJs- stacl en de roem van Buxte hude wijd verbreid. Bach was een 20 Jarige jonge organist, hij stond nog aan het begin van zijn loopbaan en werkte in midden Duitsland (Arnstadt). Hij vraagt aan zijn kerkenraad verlof om drie weken weg te blijven (hel worden uitein delijk vier maanden) en gaat wandelend op weg ndar het noorden van Duitsland. Daar komt hij in contact met Bux- lehiide die in hem een groot talent ontdek! en hem ook zijn baan aanbiedt: een topbaan in die lijd. De enige voorwaarde is dal de jonge Bach moet trou wen met zijn dochter Dat laat ste ziet Bach niet zo zitten.... Dit gegeven is uitgangspunt van het |)roject van de kindei- concertserie Keel in de kerk. De honderden kinderen gaan naar de plaals waar Buxtehude woont. Dat wordt Brouwersha ven. Voor de gelegenheid wor den de naamborden van de stad die dag veranderd in Bux- lehaven. De kinderen gaan daar niet wandelend heen maar worden vervoerd in speciaal versierde Buxbussen In Brouwershaven zullen zij de Jonge Bach tegenkomen die gespeeld wordt door de onlangs afgestudeerde conservatori umstudent Wout Bosschaart. Ook deze 'Bach' heeft zojuist Buxtehaven bereikt en neemt de kinderen mee naar de Nico- laaskerk waar ze buiten al de oude Buxtehude orgel horen spelen. In de kerk ontmoet Bach de componist Buxtehude (gespeeld door de acteur Cees Möhlmann. Er zal natuurlijk ook muziek klinken. De Jonge Bach vertolkt zijn beroemde fuga in g. Om de kinderen uit te leggen wal een fuga is zal dit werk in beeld gebracht worden door een groep dansers van de Balletschool Kramer. De doch ter van Buxtehude zal gespeeld wordt door de vaste presenta tor van Keel in de kerk: Cathy Kotoun. Verder zal deze bijzondere allevering dezelfde elementen bevatten als de traditionele 'Keet in de kerk' concerten: een vast beginlied en een span nende wedstrijd aan het slot. Bijzonder wordt de aanwe zigheid van Prof Ernst Erich Stender. Hij vervuil vandaag in Lübeck dezelfde functie zoals Buxtehude die in zijn tijd ver vulde en komt deze dag speci aal naar Nederland om deze aflevering mee te maken en 's avonds een concert te geven in dezelfde kerk. Het Buxtehudespektakel mag meebeleefd worden door iedereen die belangstel ling heeft. Er zijn twee afle veringen die morgen, die op woensdag 6 juni voor andere scholen herhaald zullen wor den. De Buxbussen arrive ren omstreeks om ca. 9.15 en 10.15 uur bij de Nicolaaskerk van Brouwershaven. MIDDELHARNIS - De eer ste in een serie van \'ier grote sponsorvluchlen \'an RV. de Combinatie te Middelharnis is gewonnen door Geert van den Berg. Zijn 1-Jarige dotter won met een spectaculaire snelheid de eerste prijs vanuit hel Fran se Creil. De bijna 700 duiven van de leden van PV de Com binatie werden samen met zo'n 20.000 Zuidhollandse duiven om 9.00 luir gelost en leeds even over half twaalf werd de favoriet van Van den Berg op een afstand van bijna .'iOO kilo meter geklokt. Dit betekent dat hij een snelheid van bijna 120 kilometer per uur liet note ren. Hij bleef hiermee Luud Barendrecht die 2e werd en de man/vrouw combinatie Maart en Heleen van der Sluijs nipt voor en kan hierdoor tijdens de prijsuitreiking de sponsor- prijs 'Cirote Prijs Hans Meijer Advies' in ontvangst nemen. De volgende sponsorvluchl vindt plaats op 26 mei wanneer om de 'Grote Prijs ASH t:ar- rosserie' vanuit Orleans wordt gespeeld. Op de foto Geert van clen Berg met de winnende doller. Van loden letters naar computer Gebr. de Waal uit SommelscSjk is al vele Jaren het adres voor drukwerk van kwaliteit. www.drukkerijdewaal.nl MIDDELHARNIS - Dertig jaar werkte hij bij de Belas tingdienst, toen ging het roer radicaal om: hij ging werken bij het ministerie van Landbouw, Natuur en Visserij en werd vervolgens directeur van de Algemene Inspectiedienst (AID). "Het leek me wel geinig om me met een concreet beleids veld bezig te houden, in plaats van met imaginair geld". Drie jaar later ging het roer weer om in het leven van Peter Visser (60): hij werd wethouder van de gemeente Middelharnis. Door Roeland van Mourik "Ik ben niet uil op macht", zegt Visser. "Financieel ben ik namelijk niet meer afhankelijk van de wethoudersbaan", ver telt de wethouder in zijn werk kamer op het gemeentehuis. "Als ze me morgen naar huis sturen, zit ik daar niet mee. Het gaat trie niet om machtsuiloefe- ning, ik hoef geen standbeeld voor me zelf te bouwen. Er zijn voor de burgers en met hen in gesprek zijn, zodat ze weer ver trouwen in de politiek krijgen. Dat vind ik belangrijk". De overheid heeft een dienst verlenende taak, vindt de wet houder. "De burgers zijn er niet voor ons, wij zijn er voor de burgers. We mf)eten daar om op een zorgvuldige manier inet de belangen van de bur gers omgaan". Het CDA-gedachtegoed klinkt hier duidelijk in door. Dal kan ook niet anders, want Visser is een rasechte CDA'er. Op zijn tweeëntwintigste werd hij lid van de CHU, één van de voor lopers van het CDA. "Ik ben dus al zo'n veertig jaar lid van die club", rekent de zesdgja- rige wethouder uit. In de politiek was hij al Jong geïnteresseerd. Op zestienja rige leeftijd ging hij met zijn aanslaande schoonvader naar raadsvergaderingen in zijn woonplaats Ridderkerk. Daar zou hij later, toen hij midden in de twintig was als CDA-raads- lid geïnstalleerd worden. Het raadslidmaatschap vervulde Visser drie termijnen van vier jaar. Daarna nam hij ook nog Deze maanden komen via een interview de wethou ders van de verschillende gemeenten aan het woord komen. De lezers kunnen op deze manier kennis maken met de wethouders en hun plannen en visies op hun werk. Eerst zijn de wethouders van Middel harnis aan de beurt. OUDE-TONGE - Politiemen sen bekeurden zondagavond een zestal Jongeren voor over last. De zes - twee meisjes van 16 en vier jongens van 18, 19 en 20 Jaar oud - stonden een tijd bij hel busstation, zonder daadwerkelijk doel. Omdat er de laatste tijd klachten zijn van omwonenden, er vernielingen worden gepleegd en er al flink gewaarschuwd is, zijn ditmaal bekeuringen uitgeschreveti. Eén van de verdachten werd aangehouden voor belediging van politiepersoneel. OUDDORP - Op woensdag 23 mei a.s. organiseert de SWO, i.s.m. de bibliotheek van Ouddorp, een middagvullend programma in m.fg. Dorp- stienden voor de senioren van gemeente Goedereede. De middag staat in het teken van Annie M.G.Schmidt. Met muziekfragmenten, een quiz, gedichten en een film worden de vele talenten van Annie M.G. Schmidt belicht. De mid dag begint om 14.00 uur. De entree bedraagt 3. Opgeven kan bij de SWO, tel. 641344, of bij mevr. J. Hoek, tel. 681780. Wethouder Peter Visser eens twaalf jaar plaats in de Provinciale Stalen van Zuid- Holland. Dertien jaar geleden verhuisde Visser naar Middelharnis, waar hij met veel plezier woont. Erg gebonden aan een plaats is hij niet. "Als je me morgen in Utrecht neer zou zetten, wen ik daar ook wel weer". Hij kwam in Middelharnis wonen, omdat het dicht bij Rotterdam lag, waar hij overgeplaatst werd naar het Belastingdienstkan toor van de havenstad. Later werd hij echter weer over geplaatst naar Utrecht, daarna naar Dordrecht en weer later ging hij werken in Eindho ven. "Om daar te komen zat je vanaf Middelharnis gemiddeld zo'n vijlkwartier in de auto". Voor zijn baan bij de Algemene Inspectiedienst moest hij nog verder reizen: naar Kerkrade in Zuid-Limburg. "Toen had ik inmiddels een auto met chauf feur en kon ik tijdens het rei zen aan het werk. Dat scheelde wel". Voor de wethouder is het nu daarom een hele luxe om op de fiets te stappen en vijf minuten later op zijn werkplek in het gemeentehuis te zitten. Na acht maanden wethouder schap is Visser daar helemaal gewend. 'Je maakt nu bepaal de vergacleringen al voor de tweede keer mee. Als dat een maal gebeurt, weet Je wel hoe de hazen lopen". Het wethouderschap kwam vrij onverwacht voor Visser. "Ik had me voor hel CDA beschikbaar gesteld als lid van de gemeenteraad. In de campagne heb ik echter altijd gezegd, dat als we de kans krij gen om te gaan besturen, dal ook zouden doen. Toen we na de verkiezingen de op één na kleinste partij bleken te zijn, zat die kans er niet in. De ver rassing was daarom groot toen de collegevormende partijen (PvdA en VDB'78, RvM) ons vroegen om mee te besturen. Als er zo'n verzoek koint, zeg ik geen nee". Dat het CDA met de toetre ding tot het niet-confessionele college ïvater bij de wijn doet, zoals Visser bij zijn installatie door de SGP werd verweten, begrijpt de wethouder niet. "Het gaat op gemeenteniveau niet over zaken van leven en dood. Je komt maar op een beperkt aantal terreinen met je christelijke levensovertui ging in botsing. Op plaatselijk niveau is het daarom veel mak kelijker om in een coalitie met niet-confessionele partijen te stappen". De wethouder maatschappe lijke aangelegenheden, waar onder sociale zaken, welzijn, milieu en de uitvoering van de Wet Maatschappelijke Onder steuning (WMO) vallen, is blij met zijn portefeuille. "Vanuit mij vorige functie bij de AID weet ik hoe politiek-bestuur- lijke zaken werken. Ik heb zodoende affiniteit met de beleidsvelden van mijn porte feuille". De AID behoorde bij het ministeriële departement Landbouw en Visserij, dat een "erg inhoudelijk departemenl" is, aldus Visser. 'Je werd geacht om verstand van zaken te heb ben. Ik ging daarom wel eens naar de Agrarische Hogeschfjol in Den Bosch en kwam daar met een stapel syllabi thuis, die ik dan bestudeerde". De invoering van de WMO is in volle gang. "Vanaf 1 Janu ari zijn we begonnen met een nieuw systeem voor huishou delijke hulp en het collec tief vraagafhankelijk vervoer (CVV). We hadden daarbij wel wat aanloopproblemen", ver telt Visser "Zo was er voor alle mensen die gebruik gingen maken van het CVV een pasje gemaakt, maar daarop was de meisjesnaam van de betrokke nen geprint. Daar hebben we - begrijpelijk ook - heel wat vragen over gekregen, omdat bijvoorbeeld weduwen liever de naam van hun man op zo'n pasje zien staan". De volgende stap in de uitvoe ring van de WMO is het op een rij zetten van alle instanties die bezig zijn met jeugdzorg. "Ik wist niet dat daar zoveel instan ties voor zijn", verzucht Vis ser. Daarom pleit hij voor een integrale aanpak van alles wat met jeugdzorg heeft te maken. "Reïntegratieprojecten voor jongeren die vroegtijdig van school gaan, verslavingszorg, jeugdige werklozen, het is een uitdaging om meer regie over deze processen die in elkaar vervlochten zitten, te voeren". De wethouder is daarom een sterk voorstander van een meldpunt, waar jongeren die "in de versukkeling dreigen te raken" gemeld kunnen worden. Dit meldpunt moet bijvoorbeeld ondergebracht worden bij de Gemeentelijke Gezfjndheidsdienst (GGD) en door de gemeente gefaciliteerd worden, vindt Visser. "Zo'n meldpunt garandeert een slui tende aanpak en zorgt ervoor dat jongeren in de verschillen de sfeerovergangen waarin zij terecht komen, gevolgd kun nen blijven worden". Want elke sfeerovergang - bij voorbeeld van de lagere school naar de middelbare school - is een gevarenzone, zegt Visser. "Een kind komt met allerlei nieuwe dingen in aanraking en kan erg onzeker laken. Daar moet goed op toegezien wor den, het liefst door één coördi nerende instantie". Het te realiseren meldpunt moet ook de verslavingszorg beter in de grip krijgen, stelt Visser. "Het is goed dat door de invoering van de WMO ook de aanpak van alcohol- en drugsverslaving in een versnel ling is gekomen", geeft de wet houder aan. "Het vorige colle ge heeft het door het opzetten van het project 'Het geheim van Goeree-Overllakkee' al uit de taboesfeer gehaald. Het is goed dat het verslavingspro bleem daarmee bespreekbaar is geworden". Dit college moet het project veider gestalte geven en doet dat allereerst door het opstel- l-ulu: IVikIhiw riaklur len van een actieprogramma. "Daarin komen concrete actie punten te staan, bijvoorbeeld over opvoedings])roblemen die ten grondslag kunnen liggen aan de verslavingsproblema tiek". Verder moeten kerken en scholen vanuit hun eigen discipline voorlichting geven over de gevaren van alcohol en drugs, vindt Visser "Scholen zijn daar al mee begonnen en kerken zijn er ook mee bezig". Bij alle hulpverlening moei centraal slaan dat jongeren verder geholpen moeten wor den. "Het gaal niet om straffen, maar om vooruit helpen, zodat ze weer in een goed circuit terecht komenEn hel uitein delijke doel van de WMO? Vis- .ser: "Omzien naar elkaar zodat in buurten en wijken weer soci ale cohesie ontstaat". Bij dat doel moeten kerken uit drukkelijk belrokken worden, vindt het collegelid. "Dienst baar zijn aan de samenleving, dat is het gemeenschappelijke doel waarin overheid en ker ken elkaar vinden. Onze inzet is om de samenwerking met de kerken nog verder uit te bou wen". De algelopen tijd heeft de gemeente Middelharnis daar invulling aan gegeven door het organiseren vdii een mini symposium voor alle pastores uit de gemeente. De kerken hebben op hun beurt geza menlijk een thema-avond over de drugsproblematiek op het eiland georganiseerd. Wethou der Visser is daar zichtbaar over te spreken. Bij twee dossiers moest de wethouder na zijn installatie de nodige moeite doen om scheefgegroeide verhoudingen recht te zetten. "Elk gemeente bestuur laat zijn eigen historie na. Zo is het nu eenmaal. Dat zal ook met ons college zo zijn", merkt hij daarbij relativerend op- De twee dossiers betrellen het Binnenhof en Companen. "Bij het Binnenhof ging het vooral om de verhoudingen tussen de vier gemeenten op Flakkee en hel werkvoorzieningschap. Er lieerste bij de gemeenten te veel een sfeer van 'vanaf de zijlijn roepen dat het niet goed gaat'", geeft Visser aan. Als voorzitter van het bestuur van Binnenhof, waarin alle colleges van b en w op Goeree-Over- flakkee vertegenwoordigd zijn, wil Visser er voor zorgen dat er nu vooral over de toekomst van het bedrijf wordt nagedacht. "Het Binnenhof is een heel belangrijk bedrijf voor het eiland. Daar moeten we als gemeenten onze verantwoor delijkheid voor nemen. Het is volstrekt logisch dat de tent goed moet draaien, maar daar moeien we als gemeenten ook volop bij betrokken zijn en niet op een afstand daar allerlei dingen van zeggen". Vanaf 1 januari 2008 worden alle gelden van de landelij ke overheid voor het werk voorzieningschappen aan de gemeenten overgemaakt. Dat is reden geweest om een stra tegische visie voor het Binnen hof te schrijven. "Daarin moet voor de komende vijf tot tien jaar alle vraagstukken die te maken hebben met werkvoor ziening bij elkaar gebracht worden. Arbeidsparticiparie \oor alle doelgroepen moet daarin als rode draad door de visie heen lopen. Dat betekent dat ook \oor gewone werkzoe kenden het werkvoorziening schap gebruikt kan worden. Het Binnenhof heeft daarvoor nu eenmaal de deskundigheid in huis, en waarom zouden we die niet gebruiken?", vraagt de wethouder zich al. De verhoudingen tussen de vier gemeenten en het Binnen hof zijn inmiddels weer goed, geeft Visser aan. "Dit betekent dat we de toekomst met ver trouwen tegemoet gaan". Ook de verhoucnng tussen de gemeente Middelharnis en Stichting Companen moest recht getrokken wcirden. Hoe heeft de wethouder dat voor elkaar gekregen? "Ik ben naar ze toe gegaan en heb voorge steld met elkaar te praten. We hebben elkaar recht in de ogen gekeken en benoemd waarin we elkaar ergeren. Het bleek dat er weinig problemen prin cipieel van aard waren, rhaar dat het vooral te maken had met zeer uit het verleden. Alsje dat met elkaar benoemt, kunje weer in de toekomst kijken". Want Visser vindt het "volstrekt ondenkbaar" dat een instantie die subsidie van de gemeente ontvangt, tegelijkertijd op gespannen voet met diezelfde gemeente staat. "Natuurlijk blijven er discussiepunten", geeft hij loe. "Maar daar moet je in alle rust over spreken. Zo hebben we in de afgelopen tijd de muziekschool financieel losgekoppeld van de Süchting Companen. Daarmee is weer een probleempje opgelost. In de komende tijd gaan we ons bezighouden met de verkoop van het Diekhuus, met behoud van ruimte voor het culturele werk van Slichting Compa nen". In het analyseren van het pro bleem ligt het begin van de oplossing. Dat is het motto van de wethouder Daarin klinkt zijn oude rol als manager van de AID door Maar die rol kan ook nog wel eens in de weg zitten, zegt Visser. 'Je bent nu politiek bestuurder. Daarbij lieb je met veel meer dingen rekening te houden, zoals de besluitvorming in de raad over dingen waar je als wethouder mee bezig bent. In de rol van manager denk ik vaak: 'Is dat het probleem? Nou, dan lossen we dal binnen vier weken op.' Maar zo werkt het niet altijd, want Je hebt ook met de plan ning van de gemeenteraad te maken". De invulling van het duale bestel is "zoeken naar de goe de vorm". "Vooral nu zowel de raad als het college bijna geheel nieuw zijn". Soms hoopt de wethouder dat tijdens de gemeenteraadsvergaderingen "meer over de inhoud wordt gesproken". "Discussie over de inhoud van het dossier vind ik het leukste. Daarnaast is het plezierig als een voorstel dat je samen met een ambte naar hebt voorbereid door de raad inhoudelijk wordt beoor deeld". Cultuur is de wethouder maat schappelijke aangelegenheden niet vreemd, want: "Ik probeer elke week minimaal een boek te lezen", geeft Visser aan. Hij leest vooral boeken over theo logie, filosofie, trends en actu ele ontwikkelingen. Ook vindt hij boeken over alles wat met de menselijke ziel te maken heeft interessant. "Het probleem bij veel zaken is de waarheid achter de zaak. Waar komt de angst voor ver andering bijvoorbeeld van daan? Weerstand zit daarbij vaak in het irraüonele. Daar om vind ik dat een interessant onderwerp om over te lezen". Te meer omdat Visser ook in de politiek vaak tegen irratio nele zaken aanloopt. "Politiek is irrationeel", is de stellige overtuiging van de wethouder. Visser moet na twee jaar wet houderschap zijn functie over dragen aan een VVD-collega uit de coalitie - als althans hel inwonertal van de gemeente Middelharnis niet boven de 18.000 uitkomt. "Daar zijn hel dere afspraken over gemaakt", zegt de wethouder. "De volgen de weihouder is aan het colle geakkoord gebonden en moet het raadsprogramma uitvoe ren. Natuurlijk zal er verschil in stijl zijn tussen mij en mijn opvolger, maar inhoudelijk zal er niets veranderen".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 7