vv Op www.goinolens.nl alle informatie binnen bereik ^i Grensoverschrijdende samenwerking centraal bij sprekers 'De ambitie is er, de daadkracht is er en de motivatie is er' Molenstichting Goeree-Overflakkee opent nieuwe website Cijfers vertalen, koers bepalen. 79e jaargang >-^#<ifel./5^^;^ag 18 mei 2007 fcy>---------^^>'i Christelijk streekblad olKii^f}l^p;p^^^&^ grondslag OUDDORP- Donderdagmiddag was daar dan het 'feest je' van de WV Ouddorp aan Zee. Veel leden namen de moeite om de receptie ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de plaatselijke VVV te bezoeken. Naast de Commissaris van de Koningin was ook het voltallige college van de gemeente Goedereede aanwezig en afge vaardigden van verschillende andere instanties. Onder de aanwezigen waren ook vele oud-bestuurders en dat gaf zowel bij de sprekers op het podium als bij de men sen in de zaal aanleiding om nog eens oude herinnerin gen op te halen. Tbekomst Samenwerking Ondernemers Terugblik Boek Toast GOEREE-OVERFLAKKEE - Dit jaar is uitgeroepen tot het 'J^^r van de Molen'. In het kader hiervan organiseert de Molenstichting Goeree-Overflakkee verschillende activiteiten waarbij het publiek zoveel mogelijk bij de eilandelijke molens wordt betrokken. Deze betrokken heid van het publiek vindt het bestuur zó belangrijk dat ze haar website grondig heeft vernieuwd. Dinsdag middag opende burgemeester Servaas Stoop de nieuwe website. Visser k Visser Sponsoring Activiteiten Jubileumreceptie 75jaar VW-Ouddorp: Vrêêd Veel Vreemde Door Adri van der Laan Een fors aantal sprekers had zich gemeld om de jubilerende vereniging hun lelicitaties over te brengen. Tussen de bedrij ven door zorgde Pau Heer schap voor wat ontspanning door op zijn eigen wijze en in het Ouddorpse dialect het pro gramma aan elkaar te praten. Ter opening voerde Pau samen met Miriia Bogert een sketch op waarbij zij een echt paar Ouddorps echtpaar in klederdracht uitbeelden dat - door geldnood gedreven /angzamerhanrï gewonnen werd voor het toerisme en pensiongasten in hiui huis namen, om vervolgens zelf in het kippenhok te gaan wonen. Dit alles op aandringen van dokter Polderman en de heer Pik, twee initiatiefnemers van de Ouddorpse VVV." Tijdens de receptie werd ech ter niet alleen teruggekeken, maar ook een blik in de toe komst geworpen. De voorzit ter van VVV Ouddorp aan Zee, Peter Grinwis, keek in zijn openingswoord vooruit. Hij gaf aan dat er binnen de bestuinsvergaderingen van de VVV veel naar de toekomst werd gekeken. Volgens hem is er binnen de VVV vertrouwen in die toekomst. Grinwis wees erop dat Ouddorp haar gas ten ziet veranderen, zowel op de manier waarop deze infor matie zoekt als het gedrag van vakantie- en vrijetijdsinvul- ling. De Ouddorpse VVV wil dan ook alles doen om de pro motie van de streek op zowel internationaal als nationaal niveau Ie uit te voeren. Aan de andere kant wil de organisatie, ondanks dat ze haar vleugels uitslaat, toch ook de lokale activiteiten blijven stimuleren. Zij doet dit bijvoorbeeld door te participeren in de Stichting Kop van Goeree. De bezoekers konden bij wijze van een jubi leumgift dan ook een donatie aan deze stichting overmaken. Vrijwel elke spreker van deze middag liet weten samenwer king lict'l belangrijk te vihcjcri.' Door de nauwe samenwerking met de Zeeuwse VVV's laat de Ouddorpse VVV zien zelf over de provinciegrenzen heen te kijken. Maar Peter Grinwis keek nóg verder en hij noem de ook een eventuele samen werking tussen de Zeeuwse en Zuid-Hollandse VVV. Hij noemde dit zelfs "één van de uitdagingen van de toekomst". "Wij vullen deze Zuid-holland- se/Zeeuwse samenwerking met open vizier in". De VVV Middelharnis behoort bij de Zuid-hollandse VVV organisatie en Peter Grinwis verzekerde dat de bestaande samenwerking op organisa torische activiteiten zich ver der zal moeten ontwikkelen. "Alleen door samenwerking kan een antwoord op de vra gen van de toekomst worden verkregen". De volgende spreker was een trotse burgemeester van Goe dereede, Ger van de Velde. Zij bracht de felicitaties en de com plimenten over aan de jubi lerende vereniging en bena drukte verder hel belang van het toerisme voor de gemeente, die voor tweederde van haar inkomsten uit het recreatieve product komen. Zij legde ook de nadruk op het gespreks partner zijn van de VVV voor de gemeente. Verder prees zij ook de samenwerking die er is tussen de diver.se organisa ties die in de sector werkzaam zijn. "Op naar de volgende 75 jaar", was de wens van de burgemeester. "De ambitie is er, de daadkracht is er en de motivatie is er". Namens de Ouddorpse Onder nemersvereniging en de VEE- RO bracht Bert Tuk, kantoor manager van de Rabobank Goeree-Overflakkee de felici taties over. Hij benadrukte dat alle ondernemers in Ouddorp een direct of indirect belang hebben bij een goed functione rende recreatieve sector. Ook hij noemde het kernwoord van deze middag: 'samenwerken'. "Dit maakt sterker en 'ver broedert', en dit alles leidt tot ee^ii beter künhën'ontwikkelen jen uitwerken van een visie, in dit geval met betrekking tot de ontwikkeling van de recrea tieve sector". Hij noemde ver schillende voorbeelden waarin die samenwerking tot uiting komt. "Belangrijk is dat alle partijen beseffen dat ze met elkaar het 'toeristisch product' vormen". Natuurlijk ontbrak ook de terugblik niet deze middag. Ludovic den Hollander van Stichting Het Blaeuwe Huus ging uitgebreid in op de peri ode 1983 tot 2005, waarin hij secretaris en later voorzitter van de VVV was. Hij had het notulenboek nog eens nage lezen en ontdekt dat ook de vroegere bestuursleden over visie te beschikken die niet uit sluitend in het belang van de accommodatieverstrekkeis en de middenstand was. Het soci ale aspect van de VVV kwam ook naar voren men spiak over "mensen, opgeborgen in betonblokken der grote ste den", die veel moesten missen. Den Hollander beschreef uit gebreid de ups en downs in het Ouddorpse recreatiegebeuren. Stichting Het Blaeuwe Huus was niet met lege handen naar de receptie gekomen. Symbo lisch overhandigde Den Hol lander nieuwe tafels en stoelen voor de vergaderruimte in het VVV-kantoor, waar hij al 24 jaar "altijd op hetzelfde heeft gezeten". Namens de Stichting Goeree- se Gemeenschap was het Rob Louis uit Goedereede die het woord voerde. Hij deed de VVV het aanbod om op kosten van de stichting het Bleauwe Huus iets aan te passen, zodat het nog meer historisch ver antwoord was door bepaalde delen van de gevel met een wat andere kleur te accentueren. Eerder in Eilanden-Nieuws had directeur Jurgen Klap wijk al aangegeven dat er tij dens deze receptie een ver rassend element zou zijn voor de bezoekers. Die verrassing bestohd üitdeTiresèntatie vam een boek over '75 jaar VVV^ Ouddorp' met als titel 'Vrêêd Veel Vreemde', een gezegde dat ongetwijfeld, als de vakan tietijd aanbreekt, in al die 75 jaren door 'vrêêd' veel Oud- dorpers nog steeds wordt uit gesproken. In het boek, dat is geschre ven door streekarchivaris Jan Both, worden de vijfenze ventig jaar VVV uitgebreid beschreven. Het boek is rijk geïllustreerd met veel foto's uit het verre en nabije verleden. Ongetwijfeld zal dit bij veel bewoners van de kop van het eiland en de vaste bezoekers aan Ouddorp nog veel herin neringen oproepen. Er waren zelfs zoveel foto's beschikbaar dat ze niet allemaal in het boek konden worden opgenomen. Daarom wordt bij het boek een Cd-rom geleverd waarop nog tal van andere foto's staan. De twee eerste exemplaren van het boek werden door Peter Grinwis aangeboden aan de oud-voorzitter - en nu ere- voorzitter - van de VVV Jan Komtebed en aan de Com- Commissaris van de Koningin Franssen (links), erevoonitterjan Komtebed (midden) en voorzitter Peter Grinwis brengen een toast uit op de 75 jarige WV Otiddorp aan Zee. Foto: Adri xitui <liT htiDi missaris van de Koningin Jan Franssen. Ter gelegenheid van de over handiging van het boek las Jan Komtebed nog een gedicht voor uit de beginjaren van de VVV, waarin Ouddorp gepre zen werd om onder andere haar glanzende koeien en de cichorei. Komtebed gaf hier bij ook uitleg over wat de toe risten in die tijd op Ouddorp aantroffen. Na het uitbrengen van een toast was het woord aan de Commissaris van de Koningin. Hij herinnerde zich nog goed zijn eerste kennismaking met Ouddorp, toen hij bij familie in Nieuwe-Tonge logeerde. Die eerste kennismaking gaf hem slapeloze nachten als gevolg van een forse zonne brand. Hij verzekerde dat dit een ervaring was die hem voor het leven heeft getekend. Een ander contact met Ouddorp was de afvaardiging van de VVV toen hij jaren geleden voorzitter was van de ANVV (de overkoepelende VVV organisatie). De VVV moest toen 'geprofessioneerd' wor den, maar hij begreep toen dat Ouddorp zelfstandig zou blijven. En dit is altijd zo geble ven. Hij wees op de bijzonder heid van Ouddorp, dat ertoe geleid heeft dat zij het grootste aantal toeristische overnach- üngen in Zuid-Holland heeft. "U bent koploper in de pro vincie Zuid-Holland. Dat zult u niet gedacht hebben, want in Zuid-Holland gaat veel de aandacht naar Noordwijk en Scheveningen en de rest telt dan niet mee". Franssen vond dat de rijke geschakeerdheid van wat de provincie te bieden heeft "te weinig aan de man wordt gebracht". Hij vond het prima dat de VVV samenwerking zoekt met Zeeland, maar dat het hier niet bij moet blijven. U zult er met elkaar voor moeten blijven zorgen dat aan de ene kant het huis en het schuur tje bij elkaar wordt gehouden en dat er aan de andere kant gekeken wordt welke verande ringen er nodig zijn om de toe risten te binden". Hij pleitte dan ook voor een verregaande samenwerking tussen de orga nisaties in het gebied van Rijn en Schelde. "Blijf zelfstandig waar het kan, maar werk op andere terreinen samen waar het nodig is". Het provinciebe stuur staat hier positief tegen over en zal deze samenwerking stimuleren. "Wie een goed verhaal heeft en een goed pro gram zal ook een goed verhaal op het Provinciehuis krijgen", aldus Franssen. Door Adri van der Laan Volgens de voorzitter van de Molenstichting Goeree-Over flakkee, Leen Vroegindeweij, was de stichting al in het bezit ACCOUNTANTS ELASTINGADVISEUBS MIDDELHARNIS Kon. |ulianaweg 56 0187 6lj 3 Fax 0187 485 637 www,visser-visser.iil van een website, maar hij zag er wat "oubollig" uit en het was nog al moeilijk voor liet bestuur om wijzigingen in de site aan te brengen. Inmiddels is er een nieuwe website ont wikkeld, die overzichtelijker, actueler en gebruiksvriende lijk is. In het gemeentehuis van Dirksland kreeg de voorzitter van het ISGO, burgemeester Servaas Stoop, de eer toebe deeld om in gezelschap van een aantal bestuursleden de nieuwe website te openen. Vroegindeweij legde uit dat in 1988 de Molenstichting is opgericht door het toen- Onder toeziend oog van voorzitter Leen Vroegindeweij (rechts) en voorlichter Wim Bosdijk (links) opent Servaas Stoop de nieuwe website. '■'- - - •'- Foto: Adri van der Liian malige OGO, de voorloper van het ISGO, waarin de vier eilandelijke gemeenten ver tegenwoordigd zijn. Namens deze vier gemeenten beheert de Molenstichting elf van de twaalf molens - molen De Hoop te Ouddorp is in parti culier bezit - op Goeree-Over flakkee. Volgens Vroegindeweij is de nieuwe website heel belangrijk voor de bezoekers als ze meer willen weten over de eilande lijke molens. Het inkomen van de Molenstichting bestaat voor het overgrote deel uit subsi dies van de verschillende over heden. Deze gelden dienen echter uitsluitend bestemd te worden voor het onderhoud van de molens. Daarom moest men op zoek naar een sponsor die de kosten voor de nieuwe website voor haar rekening wilde nemen. Deze werd gevonden in de Coöperatie Deltawind, de exploitant van een groot aantal windmolens op het eiland. De voorzitter van Deltawind, wethouder Gert-Jan van der Valk van de gemeente Oostflak- kee was eveneens bij de ope ning van de website aanwezig en verzekerde dat Deltawind de website graag sponsort. Het onderhoud van de websi te wordt voorlopig gesponsord door de Rabobank. Tijdens de bijeenkomst gaf Leen Vroegindeweij aan dat de Molenstichting nog meer activiteiten heeft in dit Jaar van de molen'. Zo is er een fotowedstrijd uitgeschreven; het is de bedoeling dat in okto ber dit jaar een expositie van deze foto's wordt ingericht. Verder heeft de Molenstichting een aantal witte zeilen voor de molens besteld. Normaal zijn de zeilen van de eilandelijke molens bruin, maar deze keer is voor wit gekozen omdat er op die zeilen kunstwerken door een aantal kunstenaars van het eiland worden aange bracht. Deze 'kunstzeilen' zul len op verschillende molens worden aangebracht. Verder is er natuurlijk de eilandelijke molendag op zaterdag 14 juli en de Open Monumentendag op 8 september. Op de nieuwe website, www. gomolens.nl, wordt naast de activiteiten van de Molenstich ting ook veel informatie gege ven over alle molens van het eiland en zijn er veel 'links' naar andere websites die direct of indirect met het behoud en onderhoud van molens te maken hebben. Stoop riep de bezoekers van de website wel op om niet alleen digitaal een kijkje bij de molens te nemen, maar ook daadwerkelijk een bezoek te brengen aan deze beeldbepalers voor een groot aantal kernen op Goeree- Overflakkee. OfrtM t bij uw G2-drt!»r of kijk C! Knöpi BV - Longewf9 113 - 3245 KG - Sommtltdijk - 0ll7 476767 kkiXfóam >V - Kbostfrweg 2 - 4317 AL - ^4oorligouw« - 011) 401347

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 1