'Je bent een held als je anderen helpt' Jeugd opent nieuw kantoor Rabobank Middelharnis Kerk diensten Havendag komt er weer aan Burgeravond Den Bommel Kinderen gaan voor Unicef Welkom-Dienst Doopsgezinde kerk EIIIVIIDEtl-IIIEUWS Bijeenkomst PCOB Achthuuzense Juundag Organist Jan Zwanepol naar Flakkee voor CD opname EIUVtlDEll-tllEUWS Feest Voorlichting Niets aan de strijkstok Donderdag 17 mei 2007 Hemelvaartsdag Kinderen Dit jaar als thema: 'Tropisch Menheerse' Voor al uw vijver, tuin en speelplezler Vingerling/Kade/ Spuistraat/Oostdijk Locatie Spuiplein Lokatie Diekhuusplein Locatie achter Wilhelminabrug PAGINA 2 DINSDAG 15 MEI 2007 GOEREE-OVERFLAKKEE - De jaarlijkse Unicef-spon- sorloop vindt ditmaal plaats op 9 juni aanstaande op het terrein van Hernesseroord in Middelharnis. Aan deze sponsorloop kunnen leer lingen van alle basisscho len, groepen 4 tot en met 8, meedoen. Een uitgelezen gelegenheid voor de jeugd om te laten zien dat zij hart hebben voor leeftijdgenoot jes die het niet zo gemakke lijk hebben. Door Dorien Kickert Het zal de 21e keer zijn dat deze Unicefloop wordt gehou den. Evenals vorige jaren staat ook ditmaal een speciaal thema centraal. Dit jaar wordt het leven belicht van de meisjes Chica en Joaninha, twee zus jes uit Mozambique van 8 en 11 jaar die hun ouders hebben verloren aan aids. Zij staan er helemaal alleen voor. Ze ver bouwen hun eigen voedsel, maken hun eten zelf klaar en doen hun eigen was. Vaak kun nen zij niet naar school omdat daar geen tijd of geld voor is. Zij zijn helaas niet uniek: meer dan 325.000 kinderen in Mozambique verkeren in een soortgelijke situatie. De zus jes Joaninha en Chica krijgen gelukkig wat hulp van Victo ria, een hulpverleenster die gesteund wordt door Unicef. Voor alle andere kinderen, die deze hulp niet krijgen maar eveneens hard nodig hebben, heeft Unicef deze sponsorloop georganiseerd. Hans Osseweijer uit Goeder- eedé is voorzitter van het Regi onaal Comité Unicef en coör dineert de activiteiten rond de sponsorloop. Hij hoopt van harte dat een groot aantal kin deren zal deelnemen. "Wij gaan het dit jaar dan ook feestelijk aankleden. Er komt muziek van Happy Music, er lopen clowns rond die een stukje met de kinderen meelopen en hier en daar lopen dweilorkestjes rond. Wij willen de lopers echt een beetje verwennen, want we zijn er erg trots op dat de kinderen van Goeree-Over- flakkee op zo'n dag hun beste beentje willen voorzetten!" Tijdens de sponsorloop zijn er ook drie visiteclowns actief, die een bezoek brengen aan de bewoners van Hernesseroord. Ook worden bewoners van harte uitgenodigd om mee te doen. "Tenslotte zijn wij te gast op hun terrein, dus zij mogen meedoen met ons feestje!" De kinderen kunnen zich laten sponsoren door ouders, buren, vrienden. Elk rondje dat zij lopen, levert geld op. ledere ronde is ongeveer 2 kilome ter lang. Dat er flink gelopen wordt is duidelijk, want volgens Hans Osseweijer is de jaarlijk se opbrengst ongeveer 15.000 euro. "Met dit geld kan zoveel gedaan worden. Als je bedenkt dat voor 2,5 euro een geboor tebewijs kan worden betaald. Veel kinderen hebben dit niet en bestaan officieel dan ook niet. Met een dergelijk bewijs worden ze geregistreerd. Dan kunnen ze naar school en krij gen ze medische zorg, voedsel en kleding." Minstens zo belangrijk is ook het ter plaatse geven van voor lichting over hiv en aids. Til Rijnierse is speciaal voor dit interview op ijezoek bij Hans Osseweijer om deze voorlich tingsactiviteiten te belichten. Zij is vrijwilligster bij Uni cef en lid van de landelijke werkgroep Lezingen, zodat zij regelmatig door het hele land lezingen geeft over de activiteiten van Unicef. "In Mozambique wordt nu steeds meer voorlichting aan kinde ren gegeven over aids en hoe deze ziekte voorkomen kan worden. Door in te spelen op de cultuur van het land bereik je zo veel mogelijk mensen. De voorlichting gebeurt dan ook via de radio en de televisie, op scholen of via toneelvoorstel lingen in de dorpen. Wij zijn eveneens bezig met adoptie projecten van minimaal 5 jaar. In die tijd wordt in een bepaald gebied een netwerk gestart van mensen die op de hoogte zijn van de lokale situatie, de taal spreken en de cultuur kennen. Op die manier kun je de men sen leren zichzelf te helpen." Op Goeree-Overflakkee zijn alle basisscholen benaderd met de vraag om mee te doen. Ook zijn er op de scholen gast lessen georganiseerd waarin het Unicef thema uitgebreid is toegelicht. De leerlingen hebben onder meer een DVD bekeken over de meisjes Chi ca en Joaninha, zodat zij een goed beeld hebben kunnen krijgen van het doel waarvoor zij gaan lopen. Toch doen niet alle basisscholen op het eiland mee. "Van de 29 scholen heb ben er 20 toegezegd om dit jaar mee te doen. De andere scholen doen om principiële of organisatorische redenen niet mee. Maar wij hopen er een beetje op dat een aantal zich wellicht toch nog wil opgeven. Het is tenslotte voor een heel goed doel." Osseweijer bena drukt, dat het bedrag dat de kinderen bijeenlopen recht streeks naar Unicef wordt overgemaakt. "Alle kosten worden gedekt door sponsors, die wij uiteraard ontzettend dankbaar zijn. Er blijft dus niets aan de strijkstok han gen". De Unicef organisatie hoopt op een grote opkomst, zodat er net als de vorige jaren een flink bedrag kan worden overgemaakt aan Unicef. De kinderen in Mozambique zul len dankbaar zijn. Op donderdag 24 mei 2007 om 20.00 uur houdt de gemeenteraad van Oost- flakkee een burgeravond in de Bommelstee te Den Bommel. Inwoners kun nen in gesprek gaan met de raadsleden van de gemeen te Oostflakkee. De burgeravond zal in het teken staan van het thema 'Cultuur', cultuur in de meest brede en actieve zin van het woord. Naast alle inwoners worden ook alle verenigingen van Den Bommel uitgenodigd. Graag verneemt de gemeente Oostflakkee van de inwoners en verenigingen of zij op 24 mei aanwezig zullen zijn. Zij kunnen zich daarom opgeven via het bestuurssecretariaat van de gemeente Oostflakkee, tel. 0187-647195 of via e-mail: bestuurssecretariaat@oostflak kee.nl. Het programma voor deze avond bestaat allereerst uit een inleiding door de heer P. Heerschap, waarbij de cultuur en historie van Oostflakkee en Den Bommel aan bod komen. Vervolgens zal mevrouw A. Ver- heij van de Stichting Welzijns werk Oostflakkee een nadere toelichting geven op de acti viteiten van het welzijnswerk in Den Bommel. Na de pauze is er gelegenheid om met de raadsleden in gesprek te gaan. Dit hoeft niet alleen over cul tuur te gaan, ook inbreng op andere beleidsterreinen zijn meer dan welkom. De raad wil graag weten wat er leeft en speelt in Den Bommel en hoe zij daar als gemeenteraad op kan inspelen. OUDDORP - In de Doopsge zinde kerk te Ouddorp wordt zondag 20 mei om 18.30 uur de maandelijkse Welkom-Dienst weer gehouden. In deze dienst zal ds. J. Smink voorgaan en zal zanggroep D'Accord uit Tholen enkele liederen zin gen. Verdere muzikale mede werking wordt verleend door het koperensemble en organist Jan Teeuw. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag Uitgave: uitgeversmij. Eilanden Nieuws b.v. Verschijning: dinsdag huis-aan-tiuis vrlldag abonnementen uitgave Tei. (0187) 471020. Fax (0187) 485736 Postbus 8, 3240 AA Middeiharnis. Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINSTRATIE Tei. (0187)471020 E-maii;aigemeen@gebrdewaai.com Tarief per mm 0,35. Contracttarieven op aanvraag Sluitingstermijn zakelijke advertenties: rnaandag en donderdag 14.00 uur Slultingstermijn overlijdensberichten: dinsdag en vrijdag 7.30 uur Voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentieopdracinten kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. Advertentie-acquisitie: A.J. van der Velden, 06-50448359 REDACTIE hoofdredacteur: J. Villerlus, tel. (0187)471022 e-mail: j.villerius@gebr-dewaal .com Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Abonnementen (vrijdageditie) zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november, Wijzigingen graag twee weken voor ingaan doorgeven. REKENINGNUMMERS: Postbank 167930 Rabobank Middelharnis 342001108 Lid NNP Van toepassing zijn de Regelen voor het Advertentiewezen (ROTA). OUDDORP - Hersteld Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. H. Lassche en 19.30 uur ds. J. G. van Tilburg, Waddinx- veen - Herv. Gem. Locatie mfg Dorpstienden: 10.00 uur ds. J. Blom, Ridderkerk - Geref. Kerk 10.00 uur ds. C. G. Kant - Gen Gera. 9.30 uur leesdienst - Doopsge zinde Gem. 10.00 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. E. de Mots - Hersteld Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 9.30 uur ds. M. B. v. d. Akker, Nieuwerkerk a/d IJs- sel - Geref. Kerk 10.00 uur ds. R C. Koster - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Oorschot, Stellendam. MELISSANT - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. R Korte weg - Geref. Kerk 9.30 uur ds. G. Toes - Gen Gem. 10.00 uur ds. R Blok - Gen Gem. in Ned. 10.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 9.00 uur ds. G. van Meijeren - Gen Gem. 10.00 uur ds. J. Schipper. HERKINGEN - Herv. Gem. 9.30 uur ds. G. C. Kunz, Dordrecht - Gen Gem. 10.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur ds. R. W. van Mou- rik - Lukaskapel HDG 10.30 uur ds. T. W. van Bennekom - Exodus 10.00 uur ds. L. J, Lingen, gecombineerde dienst met Geref. Kerk Middelharnis - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur kand. G. J. Blankers, Bruchem. MIDDELHARNIS-Herv.Gem. 9.00 uur ds. H. Harkema - Geref. Kerk 10.00 uur ds. L. J. Lingen, dienst in Exodiiskerk Sommekdijli - Ger. Gem. 9.30 uur ds. G. van Manen - Chr. Geref. Kerk 9.30 uur ds. A. A. Egas - Geref. Kerk (Vrij gemaakt) 9.00 uur ds. D. J. van Diggele. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. J. Maas - Hersteld Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. J. Boer - Ger. Gem. 11.00 uur student B. Labee. De Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) komt maandagmiddag 21 mei a.s. weer bijeen in verenigingsge bouw De Hoeksteen aan de Ring te Middelharnis. Tijdens het eerste deel van de bijeen komst houdt streekarchivaris J.C. Both een diapresenta tie met toelichting over het onderwerp 'Goeree-Overflak kee in de eerste helft van de 20e eeuw'. Na de pauze wordt o.a. gesproken over de invul ling van PCOB-bijeenkomsten in het komende seizoen. De pas opgerichte PCOB-afde- ling voor Goeree-Overflakkee trekt nog steeds nieuwe leden en ook op 21 mei hoopt de ver eniging weer velen te ontmoe ten. Zowel leden als belangstel lenden zijn hartelijk welkom. De middag begint om 14.00 uur Wie meer informatie wil, kan bellen naar de heer J. van Gurp, tel. 480451, of de heer A.H.Hutink, tel. 484381. Op 28 mei. Tweede Pinkster dag, worden op het Kerkplein te Achthuizen een rommel markt en andere activiteiten gehouden. Ook voor de kinde ren is er van alles te beleven. De dag begint om 10.00 uur. OUDE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. L. de Wit - Gen Gem. 10.00 uur leesdienst. STAD a/h HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. J. Catsburg - Geref. Kerk 10.00 uur ds. N. J. A. van Exel - Gen Gem. 9.00 uur student B. Labee. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Doorne- weerd - Geref. Kerk 10.00 uur de heer K. Baas, gecom bineerde dienst met Geref. Kerk Ooltgensplaat. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. D. A. Snijder - Geref. Kerk 10.00 uur de heer K. Baas, dienst in Geref. Kerk te Den Bom mel - Gen Gem. 9.30 uur leesdienst - Hersteld Herv. Gem. 9.00 uur kand. B. D. Bonman, Poortvliet. LANGSTRAAT - Herv. Gem. lO.OOuurds. Th. W. H. van der Heijden. MIDDELHARNIS - Toen men bij de Rabobank nadacht over hoe ze het nieuwe gebouw aan de het Beneden Zandpad zouden openen, hebben ze wellicht zich het gezegde 'Wie de jeugd heeft, heeft de toe komst' in het achterhoofd gehad. Ze waren er natuur lijk wel, de mannen in don kere pakken waarin ook de krijtstreepjes niet ontbra ken, maar hun bijdrage was minimaal. De officiële ope ning was geheel in handen van de jeugd. Tekst en foto's Adri van der Laan Vanaf 1 mei konden de relaties van de Rabobank al terecht in het nieuwe onderkomen aan het Beneden Zandpad (naast de Hema) in Middelharnis, omdat men het gebouw aan de Langeweg had verlaten. Zater dagochtend was er een officiële bijeenkomst, waarbij de nieuwe gelegenheid officieel geopend werd en konden de genodig den uitgebreid het ruime pand bezichtigen. Voorafgaand aan die opening was er natuurlijk eerst het 'officiële' gedeelte, wat overigens weinig officieels had. Een trotse directeur commer cie André Jongepier heette de genodigden hartelijk wel kom in het ruime gebouw aan het Beneden Zandpad, waar in het vervolg de klanten van de Rabobank terecht kunnen voor al hun bankzaken. Vol gens Jongepier staat het nieu we kantoor nu precies midden in de samenleving van Mid delharnis en dat is iets wat de Rabobank ook wil. Verder wees hij erop dat er in het gebouw de kleuren van de Rabobank de blauw/oranje huisstijl is verwerkt. Toch is het gebouw nog niet helemaal klaar want ook de gevel dient nog aan de Rabohuisstijl te worden aange past. De bank is hierover nog in overleg met de gemeente. Vervolgens was het de beurt aan de kinderen. Het kinder koor 'Tot Zijn eer' verleende haar medewerking aan de opening. Voor deze gelegen heid was het koor aangevuld met kinderen van de J.C. van Gentschool te Sommelsdijk en de Groen van Prinstererschool te Middelharnis. Zij zongen met veel overgave een speciaal voor deze dag ingestudeerd openingslied. Hierna ging het gezelschap naar buiten, waar de kinderen gezamenlijk van uit een reusachtige opgeblazen euromunt honderden ballon nen het luchtruim lieten kie- DIRKSLAND - De bekende organist Jan Zwanepol (1936) uit Kampen zal zaterdag 2 juni voor het eerst een orgel op Flakkeese bodem bespelen. Hij komt op uitnodiging van het Chr. Mannenkoor 'Door Een dracht Verbonden' te Stellen- dam naar de Hervormde kerk van Dirksland. Daar zal op 2 juni a.s. een CD-opname wor den gemaakt van de Zomer- zangavond, georganiseerd door het mannenkoor. Een avond waarin koren, muziek en samenzang sariien zullen gaan. Naast Jan Zwanepol zal er medewerking verleend wor den door het koor Sursum Corda uit Dirksland onder lei ding van Jaap de Geus, en de koren Laus Deo uit Bruinisse, kinderkoor Jedaja uit Nieu werkerk en mannenkoor Door Eendracht Verbonden, deze alle onder leiding van Corné de Geus. De koren zullen uit sluitend Nederlandstalige zangstukken uitvoeren. Tevens is er muzikale ondersteuning van een koperensemble uit Stellendam. De avond begint om 19.30 uur, de kerkdeuren gaan om 19.00 uur open. Er zal een collecte gehouden worden voor Hospice Calando. Ieder een is hartelijk welkom om deel te nemen aan deze CD- opname. Wie meer wil weten, kan bellen naar Jaap van Oos tenbrugge, tel. 06-53410279. Een gelegenheidskoor van kinderen zong het nieuwe Rabobank kantoor open. Na deze openingshandeling feliciteerde burgemeester De Vries van de gemeente Mid delharnis de Rabobank met haar nieuwe pand. Mevrouw De Vries herinnerde zich dat ze nog niet zo lang geleden de uitbreiding van het vorige gebouw aan de Langeweg had heropend. Maar als gevolg van de fusie, waarbij de eilandelij- ke Rabobanken waren betrok ken, was er weer ruimtegebrek ontstaan en verhuisde de bank naar het Beneden Zandpand. Zij vond dit een goede plaats voor de bank in het winkelcen trum D'n Diek. Verder gaf zij aan dat de vestiging van een moderne bank in het winkel centrum van Middelharnis ook een goede bijdrage levert aan de verbetering van het ach terland voor de vele toeristen die de kust bezoeken. Uit de toespraak van de burgemees ter viel wel af te leiden dat zij graag ook het nieuw te bouwen centrale kantoor van de eilan- delijke Rabobank binnen de grenzen van Middelharnis zou zien verrijzen. Terrasaccommodatie Toch had burgemeester De Vries nog een andere wens en dan wel voor het gebied waar nu de Rabobank is gevestigd. Zij mist nog een goede ter rasaccommodatie in dit deel van het winkelcentrum en zij zou dan ook graag zien dat dit ook in de toekomst ontwik keld zou worden. "Want wat is er nu mooier als je gewinkeld hebt om vervolgens te pinnen en dan iets te drinken op een gezellig terras?" Overigens gaf mevrouw De Vries aan dat zij ervan over tuigd is dat de gemeente en de bank, voor wat de gevelbekle ding van het gebouw betreft, er samen met de Rabobank wel uit zullen komen, zodat wellicht in de toekomst het bankgebouw ook van verre te herkennen is. In nauwe samenwerking lieten de kinderen de ballonnen de mimte kiezen. Zoals ieder jaar presenteren de organisatoren zich via de media, enkele weken surf snel naar... www.viiverbenodigdheden.nl In Middelharnis wordt zaterdag 2 juni van 11.00- 17.00 uur de jaarlijkse Havendag weer gehouden rond de haven en in het cen trum van Middelharnis. De organisatie is als vanouds in handen van de Stichting Evenementen Middelhar nis, die ditmaal 'Tropisch Menheerse' als thema heeft gekozen, dit n.a.v. de diverse 'tropische"activiteiten' die op het programma staan. Op diverse locaties in Middel harnis zullen er activiteiten plaatsvinden. Onderstaand alvast een voorproeve van wat deze 27' editie van dit evenement in petto heeft. Op deze locatie wordt een bra derie gehouden, een vrijmarkt voor de jeugd tot 12 jaar, hier starten rondvaarten met de 'Dolfijn' en huifkarrondritten door Middelharnis, er is een zweefmolen, een boot op zon- ne-energie (naast de Dolfijn), twee zingende vuurtorens en een zingende zeemeermin, blaaskapel de Neutekraekers luister tussen 11.00 en 13.00 uur het geheel op met muziek. Hier worden van 13.00-16.00 uur diverse muziekoptredens gehouden, van Steelband tot Viswijvenkoor en Shanty- koor Op Volle Kracht. Er zijn demonstraties van Gymnas tiekvereniging MH-SD, Ade- tiekvereniging Flakkee, Hap- kidovereniging Mu Do Kwan, Modelvliegclub SDGO (alleen bij droog en windstil weer!), demonstraties van de model bouwvereniging, een surfsi- mulator, presentaties van Hans Meijer Advies, een springkus- sen, auto's op accu voor kin deren tot 7 jaar, een zandbak voor de kinderen, zandsculp turen bouwen voor en door de jeugd (met speciaal zand o.l.v. leerlingen van de Technische voordal de Havendag wordt gehouden. Foto: Haiu Vülejim. School), een schuimparty voor de jeugd en naast het podium is er van 11.00-17.00 uur een terras van Slijterij De Molen. Van 11.00-16.00 uur hel Tram project van Stichting Podium. Van 11.30-12.30 uur een Open Monumenlenorkest o.l.v. Piet Westhoeve. Van 14.00-15.30 uur een con cert door Apollo uit Nieuwe Tonge. Rondvluchten met Piince Heli copters. Op genoemde evenementenlo caties kan deze dag van 0.00- 20.00 uur niet worden gepar keerd. De nieuwe parkeerter reinen achter d'n Diek zijn vanaf Sommelsdijk bereikbaar. De Havendag wórdt om 17.00 uur beëindigd. Voor meer informatie zie website www. zuid-hollandse-eilanden.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 2