HET KLIMAAT VERANDERT douche- draaideur tt- k AC\0 ^^ï^dag 5 mei. Notariële Column VERZORGENDEN IG MA/ Stichting China €6,00 Opslagruimte ALLEEN TIJDENS DE SHOW SPECIALE ACTIEPRIJZEN op mobile en vaste airco's Er is kritiek, maar WMO opent ook deuren voor gehandicapten Kies nu groene energie met CCCO Meer weten? Abonneert Uop Eilanden- Nieuws Kik bedrijfshygiëne e KEUS WAAAA/groothandelkoole.nl Afvalservice® Goeree-Overflakkee Aardappelen De zomer komt er weer aan wij zorgen voor uw verkoeling laagste prijsgarantie en 100% milieukeurmerk... Zaterdag verse aspergepizza Te koop: grond mét bouwvergunning Aa PCOB ook voor reizen MAGAZIINMEDEWERKER .v automaterialen VOOR 32 - 36 UUR PER WEEK Kinderleed in China ^"Wij hebben geen huis. ^Ik leef op een vuilnisbelt! Krijg ik eten en een kinderbijbel?" IN BEELD PERFECTE PA9FC3TO*8 (0187) 65 70 54 - (06) 55 32 27 95 www.afvalservicegoereeoverflakkee.nl L. J. van Prooijen vanaf 35 m^ Tel. (0187) 60 37 40 9.00-16;00uut Proflteernu.... Simon Stevinweg 11a Middelharnis (industrieterrein "Oostplaat") (gratis advertentie) en steun ook duurzame projecten in ontwikkelingslanden. Een initiatief van KERKIN ACTIE 5 G1R045B 1^ IGreenc/?o/ce Zie fclimaatplan.ni of bestel de folder, bei 030 88014 56. Vérs van het land lekker en gezond tf"*^ ASPERGEBOERDERIJ Te koop (06)20972697 mf^f fip Heftruck Centrale Bestrijding van alle plaagdieren Houtwormbestrijding ZORGsaam biedt op Goeree- OverfIakl<ee een aaneenge sloten keten van zorgvormen aan. Van zorginstellingen (ziekenhuis, verpleeghuis en verzorgingshuizen) tot thuiszorg. ZORGsaam streeft ernaar om via regionale zorgloketten op een directe en persoonlijke manier contact te onder houden met de cliënten. Met 1500 medewerkers wordt zorg op maat geboden. De patiënt en cliënt/bewoner staan centraal. In ZORGsaam werken samen Het Van Weel-Bethesda Ziekenhuis, het verpleeg huis De Samaritaan en de verzorgingshuizen De Vliedberg, Geldershof, De Goede Ree en Ebbe en Vloed. VERPLEEGHUIS DE SAMARITAAN Koningin Juiianaweg 59 3245 KA Sommeisdijk Tel. 0187 488200 Fax. 0187 482500 De Samaritaan is het kenniscentrum voor verpleeghuiszorg voor Goeree-Overflakkee. Naast het bieden van begeleiding, verpleging en behandeling aan cliënten met een tijdelijke of langdurige (complexe) zorgvraag, biedt het kenniscentrum ondersteuning en (bij)scholing aan derden. De Samaritaan is dan ook voor Goeree-Overflakkee hèt centrum voor advies, ondersteuning en deskundigheidsbevordering op het gebied van verzorging, verpleging en behandeling. De Samaritaan werkt vanuit een protestants christelijke levensvisie. In de zorgdienst van verpleeghuis De Samaritaan hebben wij momenteel plaats voor De functie. Je zult in teamverband en in nauwe samenwerking met andere disciplines belast zijn met het verplegen en verzorgen van de bewoners. De arbeidsduur bedraagt 32 tot 36 uur per week. De aanstelling is voor bepaalde tijd, namelijk voor de duur van 1 jaar. Wie zoeken wij? Wij zoeken kandidaten die in het bezit zijn van het diploma ver zorgende IG of ziekenverzorgende. Goede contactuele eigen schappen zijn belangrijk en je dient zowel zelfstandig als in teamverband te kunnen werken. Gelet op de identiteit van onze instelling verwachten wij van de kandidaten een positief protestants christelijke levensovertuiging. Wat hebben wij te bieden? Voor de arbeidsvoorwaarden geldt de CAO Verpleeg- en Verzorgingshuizen, met het unieke Meerkeuzesysteem Arbeidsvoorwaarden. Maar er is méér, zoals een spaarloonrege- 'ling, personeelsvoorzieningen bij Centraal Beheer Achmea en kinderopvang. Informatie en sollicitatie. Mevrouw L. de Jong-Vink, manager zorg en welzijn, beantwoordt graag uw vragen over deze functie. Wilt u solliciteren? Stuur uw brief of e-mail met CV binnen twee weken naar de afdeling P&O. E-mail: sollicitatie@zvgo.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Veenendaal OUDBOtP Wnmniaf U ai53 tM Tri.|»llT)«»l«n rwxmJM SUdW Afval- inzamelino in container en Big-Bag. Het adres voor Zand/Grind IjSUperbos 5 bossen voor div. kleuren Bildtstar Boomvliet 9, Dirksland Tel. (0187) 160 23 76 TE HUUR Groter is ook mogelijk. 'AVI TRADING MIDDELHARNIt Tel.06-24883898 info@avi-trading.nl www.avi-trading.nl Met de regelmaat van de klok wordt de WMO, de Wet Maatschappelijke Ondersteuning, bekriti seerd. Maar, Jan Troost, vice-voorzitter van de Task- force Handicap en Samen leving, is niet zo negatief over de wet die gemeenten sinds Ijanuariverpliclitom wonen, welzijn en zorg te regelen voor de inwoners. "De WMO kent beperkin gen, maar opent tegelijker tijd deuren". De WMO schiet, zo meent Troost, in zekere zin tekort. "Deze nieuwe wet richt zich enkel en alleen op wonen, wel zijn en zorg. Natuurlijk kun nen gehandicapten hiervan profijt trekken. Maar, wil je, zoals de Taskforce Handicap en Samenleving beoogt, een volledige omslag maken in denken en doen voor mensen met een beperking, dan moet je op alle terreinen voor veran deringen zorgen. Daarin schiet de WMO tekort". De WMO biedt ook handvat ten voor successen. Troost: "In meer dan twintig gemeen ten hebben we als Taskforce Handicap en Samenleving inmiddels overleg gevoerd met het voltallige college van burgemeester en wethouders. We noemen dit het 'benen- op-tafel-overleg' dat meestal onder leiding staat van onze voorzitter en senator Hannie van Leeuwen. Het voordeel van deze structuur is dat alle onderwerpen op tafel kunnen komen. Je voorkomt zo ook dat er alleen over zaken als wonen, welzijn en zorg wordt gesproken waarmee meestel maar een of twee wethou ders zijn belast. Want, gelijke behandeling voor gehandi capten strekt zich uit over alle beleidsterreinen, bijvoorbeeld ook economie en cultuur. Er is geen beleidsterrein dat niks met gehandicapten te maken heeft". Als voorbeeld noemt Troost een gemeente in Limburg waar de rivier de Maas met enige regel maat buiten de oevers treedt. "Wat doe je met mensen met beperkingen als de Maas over stroomt? Vroeger was dat een stuk eenvoudiger. Die mensen zaten meestal in een tehuis. Nu wonen ze her en der. Het gesprek met het college van deze gemeente heeft er toe geleid dat de burgemeester nu met politie en brandweer naar oplossingen gaat zoeken. En passant heeft de lokale Rabo bank ook toegezegd de toe gang tot de betaalautomaten te verbeteren. Volgend jaar gaan we kijken of er inderdaad zaken zijn verbeterd". De Taskforce Handicap en Samenleving, in 2004 door het kabinet in het leven geroepen, ijvert voor een gelijkwaardige behandeling van mensen met een handicap. Ook streeft ze een actieve betrokkenheid na van partners die de samenle ving beter toegankelijk moeten maken voor deze mensen. De Taskforce Handicap en Samen leving heeft door haar samen stelling veel gewicht, de leden zijn bestuurders, politici, bur gemeesters en ondernemers van naam en faam. De netwer ken van de leden worden ook ingezet voor lokale organisa ties. De Taskforce Handicap en Samenleving hecht sterk aan nauwe samenwerking met lokale organisaties. Jan Troost: "Als Taskforce Handicap en Samenleving is het inderdaad makkelijk om deuren te openen, maar de resultaten die worden geboekt zijn ook in sterke mate afhan kelijk van lokale platforms. Wij komen binnen, gooien een steen in de vijver en dat zet zaken in beweging. De lokale platforms moeten de zaak ver der oppakken". De Taskforce Handicap en Samenleving helpt de plat forms daarbij een handje. Troost: "We bieden bijvoor beeld een cursus overtuigend leren inspreken aan. Zo leer je de inspraak gestalte te geven naar diverse uiteenlopende doelgroepen. Ook faciliteren we de platforms met het orga niseren van een debat, dat in samenwerking met het Neder lands Debat Instituut tot stand komt. Hiervoor wordt ook de plaatselijke bevolking uitge nodigd. We debatteren aan de hand van stellingen. Deze methode opent ogen, ook omdat iedereen gelijk is, of het nou om de burgemeester of de slager op de hoek gaat. Daarna is er een informele borrel die lokale platforms de mogelijk heid biedt om duurzame con tacten te leggen. In de praktijk werkt dit goed". Vaak is er bij gemeenten sprake van onwetendheid in plaats van onwil. Bewustwording is dan ook essentieel. Jan Troost: "Er is een hele andere manier van denken nodig die in feite niet zo moeilijk is. Als je iets doet, als je iets neerzet, kijk dan of dat voor iedereen toegankelijk en bruikbaar is. In de Verenig de Staten kun je als gehandi capte overal naar een toilet, in Nederland niet. 't Is ook heel simpel: je mag niet discrimine ren. Dat is niet louter en alleen een ethische kwestie, het kan bijvoorbeeld ook economisch van betekenis zijn. Als ik met een rolstoel een res taurant niet in kan, neem ik mijn vrouw en twee kinderen ook niet mee. Dat scheelt een restaurateur al snel vier gas ten. Welke ondernemer kan zich dat permitteren?" Erf- en sierbestrating Firma j. j. van Gurp Oudedijk 14, Ooitgensplaat (0187) 631350 (06) 55552023 www.erf-sierbestrating.nl 0 met nieuwe aardappelen (ook geschrapt) Peuterdijk 59, HERKINGEN. Tel. (0187) 669317 of (06) 51 32 62 79 door notaris L. de Kooning, Goedereede Ondernemer Willem Watering kan een stuk grond kopen waarop volgens zeggen van de verkoper al een bouw vergunning is afgegeven. 'Interessante locatie en direct bebouwbaar', denkt Willem. 'Straks met het winkelcentrum en het recreatiegebied aan de rand van deze bebouwde Kom, neemt de waarde alleen maar toe.' Willem toetst eerst zijn positieve bevindingen bij de notaris. De notaris deelt het inzicht met Willem. 'Wel moeten wij goed nagaan wat de status is van de bouwvergunning en hoe lang deze nog geldig is. Bovendien Is het goed om alvast stil te staan bij wat je met de grond gaat doen: behouden of doorverkopen aan een ondernemer of particulier. Dit zijn allemaal aspecten die van invloed zijn op de gang van zaken', legt de notaris uit. Er kan sprake zijn van een onherroepelijke of een bruikbare bouw vergunning. De notaris licht toe: 'In het geval van een onherroe pelijke bouwvergunning kunnen er geen bezwaarschriften meer worden ingediend. Dit is de meest veiligesituatie. Bij een bruikbare bouvwergunning kun je wel beginnen met bouwen, alleen bestaat de kans dat er bezwaar kan worden aangetekend. Deze variant is absoluut niet aan te bevelen, omdat bij bezwaren de gestarte bouw kan worden gestaakt.' Het is belangrijk', vervolgt de notaris, 'om na te gaan of de vergun ning nog geldig is. Formeel moet binnen zes maanden na afgifte met de bouw worden gestart, anders kan de vergunning worden ingetrokken. Dat betekent opnieuw aanvragen van de vergunning met de kans op bezwaarschriften. In de praktijk gebeurt dit nooit, maar het is verstandig om tijdig een briefje naar B&W te sturen om uitstel van de bouwplicht te vragen. Vergeet daarbij niet om de vergunning op naam van de koper te stellen. Hiervoor is een ver zoek wijziging tenaamstelling nodig. Dit kan worden aangevraagd bij de instantie die de vergunning heeft afgegeven. Partijen kunnen dit niet zelf regelen.' Willem geeft aan erover te denken de grond door te verkopen aan een kennis die als horecaondernemer zijn tweede restaurant wil openen. De locatie voldoet perfect en het past binnen het bestem mingsplan. 'In dat geval is het verstandig om ervoor te zorgen dat grond onbebouwd is, voordat de akte van levering wordt gete kend', geeft de notaris aan. 'De horecaondernemer betaalt, nu de bouvwergunning al is afgegeven, alleen 19% omzetbelasting en geen overdrachtsbelasting. Omdat je als ondernemer omzetbe lasting terugkrijgt, betaalt hij in feite niets!' Willem ziet het helemaal zitten! 'De verkoop levert mij financieel voordeel op en mijn kennis kan zijn restaurant op een prachtige locatie vestigen zonder betaling van overdrachtbelasting en met terugvordering van omzetbelasting! Slimme vent die notaris.' merk: Hüppe; kleur: zilver; hoogte: 180 cm. compleet slechts 250,- zaken doen op hoog nivo s 1,5 - 8 ton Spuil<olk 14a specialist 3247 LK Dirksland i Telefoon 0187 605952 Telefax 0187 605663 Mobiel 0651 423097 motoren (wespen, muizen) Tel. (0187) 64 26 52 (06) 51 70 61 32 SOMMELSDIJK - De pas- opgerichte PCOB afdeling Goeree-Overflakkee heeft voor de leden ook de mogelijk heid deel te nemen aan reizen, georganiseerd door hun eigen landelijk reisbureau. De reizen kennen vele bestemmingen, veelal aangepast aan de leeftijd van de deelnemers. Het pakket reizen bevat bus-, vlieg-, wan del-, hotel- en vaarvakanties. Er gaat altijd een eigen reislei der mee, die het klappen van de zweep kent. Reisleider Jaap Mackloet uit Sommeisdijk was de afgelo pen elf dagen met een PCOB- groep in Israël. De eerste vier nachten werden doorgebracht in het noorden aan het Meer van Tiberias, vervolgens nog zeven dagen in de buurt van Jeruza lem. Tijdens de prachtige reis met Nederlands sprekende gids werden veel heilige en cultuurhistorische plaatsen bezocht in het boeiende pro gramma. De deelnemers waren unaniem van mening dat het Bijbelse gezicht van Israël voor hen meer was gaan spreken door deelname aan deze reis. Voor het aanbod reizen kunt u kijken op website www.pco- breizen.nl. S^i AGO Automaterialen is onderdeel van een technische groothandelsketen met in totaal 15 vestigingen in Zuidwest Nederland. De \fen der Peijl Groep biedt werk aan ruim 300 personeelsleden. Er wordt een totaalpakket van ruim 225.000 kwaliteitsartikelen aangeboden op het gebied van o.a. aandrijftechniek, gereedschappen, automateriaten, truckonderdelen, lastechniek, persoonlijke beschermingsmiddelen, reinigingstechniek, compressoren en service-werkplaatsen. Wij zijn op zoek naar een gemotiveerde voor onze vestiging AGO Automaterialen te Sommeisdijk. DE FUNCTIE In deze verantwoordelijke functie bestaat uw werk uit de volgende werkzaamheden: verwerken van inkomende en uitgaande goederen werken binnen een enthousiast team uitvoeren van alle relevante magazijnwerkzaamheden beheren van magazijn, voorraad en showroom WUmUGElf MBO 4 techniek niveau of vergelijkbaar technisch inzicht affiniteit en kennis van techniek in bezit van een rijbewijs B goede computervaardigheden uitstekend leervermogen om ons brede assortiment snel eigen te kunnen maken Bij voorkeur woonachtig In omgeving Goeree Overflakkee WU BIEDEN Salarisindicatie op basis van CAO Technische Groothandel. Het betreft hier een fulltime functie en een werkweek van 38,75 uur. taclinisluil REAOEREN? Uw sollicitatiebrief met cv. kunt u per e-mail versturen naar sollicitatie@techniek.nl t.a.v. Dhr. 0. Wagner miMIlK n.l V, ötzt Klvwtntn wydl nw( op po)i mtrld

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 2007 | | pagina 12